15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Salon perde tasarımları 2021

Pencereleme seçeneklerinin çeşitliliği kafa karıştırıcı olabilir. Hangi malzeme seçilir? Tasarıma göre renk nasıl eşleştirilir? 2021’de oturma odası için hangi trendler ortaya çıktı? Ve perde seçerken daha birçok soru akla geliyor. Bu konuyla ilgilenmek için, seçimin tüm önemli nüanslarını ve en son yenilikleri anlatan bu makaleyi okuyabilirsiniz..

2021’de salon perde tasarımlarında neler var??

Perde modası durağan değildir ve her sezon değişir. 2021’de sürdürülebilirlik özellikle dünya çapında takdir edilmektedir. Pencere açıklıkları için tekstilde de. 2021’de oturma odası ve diğer odalar için perde tasarımında, tasarımcılar giderek daha fazla doğal malzeme ve renkleri tercih ediyor. Sadelik de trend. Ağır yapılar ve çok sayıda ağır lambrequin ve katmanlama arka plana girdi. ne kadar basitse o kadar iyi.

2019 yılında özellikle çevre dostu olmak tüm dünyada takdir edilmektedir. Pencere açıklıkları için tekstilde de.

2021’de sürdürülebilirlik özellikle dünya çapında takdir edilmektedir. Pencere açıklıkları için tekstilde de.

Not:

Aksi takdirde, eğilimler seçim kapsamını sınırlamaz. Bu sadece bir zevk ve tercih meselesi.

Oturma odası için modern perde çeşitleri

Pencere tasarımının çeşitlerini seçerek, odanın genel tasarımına odaklanmalısınız. Hem stil hem de aydınlatma çözümü önemlidir. Ek olarak, perdeler belirli bir oda için uygun olmalıdır: yatak odası için ideal olacak kopyaların mutfağa sığması pek olası değildir. 2021 oturma odası için birkaç yaygın perde tasarımı türünü ve fotoğraf örneklerini düşünün.

Avusturya perdeleri

Bu seçenek, yatay kıvrımlarda toplanmış bir tuval gibi görünüyor. Kıvrımlar elde etmek için özel çubuklar veya bağcıklar kullanılır – bunlar kumaşı çeken veya indirenlerdir. Montajlar altta alçaltılmış durumda görünür. En başarılı kumaş ipek, tafta, batiste olacak.

Bu seçenek, yatay kıvrımlarda toplanmış bir tuval gibi görünüyor. Kıvrımlar elde etmek için özel çubuklar veya bağcıklar kullanılır - bunlar kumaşı çeken veya indirenlerdir.

Bu seçenek, yatay kıvrımlarda toplanmış bir tuval gibi görünüyor. Kıvrımlar elde etmek için özel çubuklar veya bağcıklar kullanılır – bunlar kumaşı çeken veya indirenlerdir..

perdeler

Perdeler yoğun kumaştır. Bu seçenek, ışık perdeleri veya stor perdelerle birleştirilebilir. Genellikle perdeler salonun iç kısmında önemli bir vurgu haline gelir. Klasik iç mekanlar için özellikle uygundur.

Perdeler yoğun kumaştır. Bu seçenek, ışık perdeleri veya stor perdelerle birleştirilebilir.

Perdeler yoğun kumaştır. Bu seçenek, ışık perdeleri veya stor perdelerle birleştirilebilir..

Japon perdeleri

Tavana veya kornişe tutturulmuş iki eşit dikdörtgen veya kumaş karesi gibi görünüyorlar. Zeminden zemine seçeneği panoramik pencerelerde harika görünecek. genel olarak, böyle bir çeşitlilik organik olarak sadece Japon tarzı bir iç mekanda değil, aynı zamanda minimalist bir tasarımda da görünecektir..

Tavana veya kornişe tutturulmuş iki eşit dikdörtgen veya kumaş karesi gibi görünüyorlar. Zeminden zemine seçeneği panoramik pencerelerde harika görünecek.

Tavana veya kornişe tutturulmuş iki eşit dikdörtgen veya kumaş karesi gibi görünüyorlar. Zeminden zemine seçenek panoramik pencerelerde harika görünecek.

Perdeler “Kafe”

Ayrıca “ülke perdeleri” veya “büyükannenin penceresi” olarak da adlandırılırlar. Provence, country, shabby chic gibi basit stiller için en uygun olacaklar. Pencerenin ortasındaki veya biraz altındaki kornişe bağlı bir veya iki perdeye benziyor.

Ayrıca

Ayrıca “ülke perdeleri” veya “büyükannenin penceresi” olarak da adlandırılırlar. Provence, country, shabby chic gibi basit stiller için ideal.

Fransız perdeler

Fransız motifleri her zaman hafiflik, hassasiyet ve zarif tat ile ilgilidir. Çok sayıda kıvrım, akan bir şelale yanılsaması yaratır. Böyle bir kopya her zaman pahalı ve kaliteli görünecektir..

Fransız motifleri her zaman hafiflik, hassasiyet ve zarif tat ile ilgilidir.

Fransız motifleri her zaman hafiflik, hassasiyet ve zarif tat ile ilgilidir..

Roma perdeleri

Mutfak için çok uygundurlar, çünkü temizlenmesi kolaydır, ıslak temizlikten bile korkmazlar. Rulo modelleri farklı olabilir:

standart, 1,8 m genişliğinde ve en fazla 2 m uzunluğunda;

lüks – dairedeki pencereler büyükse gereklidir, ancak fiyat daha yüksek olacaktır.

Fotoğraf seçiminde 2021 oturma odası için modern perde tasarımı için daha fazla fikir görülebilir..

Mutfak için çok uygundurlar, çünkü temizlenmesi kolaydır, ıslak temizlikten bile korkmazlar.

Mutfak için çok uygundur, çünkü temizlemesi kolaydır, ıslak temizlikten bile korkmazlar..

Bir pencere açıklığı düzenlemek için hangi tarzda

Her şeyden önce, pencere açıklığının tasarımının odanın tarzıyla birleştirilmesi gerektiğini düşünmek önemlidir. Buradan bir başlangıç ​​yapmamız gerekiyor. Farklı tasarım seçenekleri için tasarım özelliklerini göz önünde bulundurun.

İskandinav

Böyle bir ürünün kesimi son derece basit ve özlüdür. Açık renkler hakimdir. Bu tür perdeler hafiflik ve rahatlık hissi yaratmalıdır. Keten ve pamuk en iyi malzemelerdir..

Böyle bir ürünün kesimi son derece basit ve özlüdür. Açık renkler hakimdir.

Böyle bir ürünün kesimi son derece basit ve özlüdür. Açık renkler hakim.

çatı katı

Çatı katı çok miktarda doğal ışığa çok düşkün olduğundan, her türlü panjur, bu kadar şık bir tasarıma mükemmel bir şekilde uyacaktır. Hala bir kumaş seçeneği seçmek istiyorsanız, perdelerin masif, ancak çok basit olması gerekir. Aksesuar ve ek dekor için yer yoktur. Fırfırlar, perdeler veya saçaklar yok – sadece temiz çizgiler. Renkler gizli olmalı.

Çatı katı çok miktarda doğal ışığa çok düşkün olduğundan, her türlü panjur, bu kadar şık bir tasarıma mükemmel bir şekilde uyacaktır.

Çatı katı çok miktarda doğal ışığa çok düşkün olduğundan, her türlü panjur, bu kadar şık bir tasarıma mükemmel bir şekilde uyacaktır..

Yüksek teknoloji

Bu yön için asıl şey pratiklik ve sakinliktir. En popüler yüksek teknoloji perde malzemeleri dayanıklı at kılı ve metal iplik kumaşlar olacaktır. Böyle bir ürünün perde boyunca hareketi sessiz olmalıdır. Ana renkler – beyaz, siyah, gri, metalik tonlar.

Bu yön için asıl şey pratiklik ve sakinliktir. En popüler yüksek teknoloji perde malzemeleri dayanıklı at kılı ve metal iplik kumaşlar olacaktır.

Bu yön için asıl şey pratiklik ve sakinliktir. En popüler yüksek teknoloji perde malzemeleri dayanıklı at kılı ve metal iplik kumaşlar olacaktır..

Provence

Hafiflikleri ve sadelikleri ile ayırt edilirler. Renk paleti son derece hafiftir. Malzemeler doğaldır. Desenlerden küçük çiçek süsleri veya orta boy bir hücre idealdir..

Hafiflikleri ve sadelikleri ile ayırt edilirler. Renk paleti son derece hafiftir. Malzemeler doğaldır. Desenlerden küçük çiçek süsleri veya orta boy bir hücre idealdir.

Hafiflikleri ve sadelikleri ile ayırt edilirler. Renk paleti son derece hafiftir. Desenlerden küçük çiçek süsleri veya orta boy bir hücre idealdir..

minimalizm

Herhangi bir modern yönde olduğu gibi, burada da zarafet ve sadelik takdir edilmektedir. En basit hafif perdeler bile işe yarayabilir. Desen ve karmaşık şekiller yok. Renkler – katı.

Herhangi bir modern yönde olduğu gibi, burada da zarafet ve sadelik takdir edilmektedir. En basit hafif perdeler bile işe yarayabilir.

Herhangi bir modern yönde olduğu gibi, burada da zarafet ve sadelik takdir edilmektedir. En basit hafif perdeler bile çalışabilir.

Klasik

Katmanlama ve karmaşık şekiller, çok sayıda güzel dekoratif unsur – klasik tarz, yemyeşil perde severlerin fikirlerle dolaşmasına izin verir. Klasikler asla modası geçmeyen bir şeydir ve bu nedenle seçimle yanlış hesaplamak neredeyse imkansızdır. Yoğun ve ağır bir malzeme seçmeye değer, perde hafif ve havadar kumaşlardan (organze, tül, peçe) yapılmıştır..

Katmanlama ve karmaşık şekiller, çok sayıda güzel dekoratif unsur - klasik tarz, yemyeşil perde severlerin fikirlerle dolaşmasına izin verir.

Katmanlama ve karmaşık şekiller, çok sayıda güzel dekoratif unsur – klasik tarz, yemyeşil perde severlerin fikirlerle dolaşmasına izin verir.

Kumaş nasıl seçilir?

Ürünün odada nasıl görüneceğinin nihai sonucu, yalnızca daire sahibinin istek ve zevklerine bağlıdır. Ana şey, ilk aşamada hata yapmamak ve kumaşı doğru seçmektir..

1. Satın alma aşaması. Uzmanlar, apartmandaki perdelerin çoğu zaman mağazadaki gibi görünmediğini vurguluyor. Bu nedenle, malzemenin tam büyümede nasıl göründüğünü değerlendirebileceğiniz salonlara gitmek daha iyidir. Özellikle ipek konusunda dikkatli olmalısınız – iç mekanda nasıl görüneceği, odadaki duvarların aydınlatmasına ve rengine bağlıdır. Ayrıca kumaş seçimine de stil net olarak tanımlandığında başlamakta fayda var. Amaç yumuşak kıvrımlara sahip bir ürün yaratmaksa kumaşın esnek olması gerekir. Katı bir lambrequin’e ihtiyacınız varsa, yoğun örnekler uygundur. Planlar farklı kumaşların bir karışımını içeriyorsa, aynı bakım gereksinimlerine sahip olduklarından emin olun..

Perde kumaşları için ilginç seçenekler

Perde kumaşları için ilginç seçenekler

2. Kumaş sarfiyatı ve hesaplamaları. Doğru miktarda kumaş satın almak için ölçüm yapmak önemlidir:

  • kornişi ölçmek;
  • perdenin yoğunluğunu tahmin edin (katlar ne kadar fazla olursa, genişlik için çarpma faktörü o kadar büyük olur: minimum perdelik 1.5 faktördür, yemyeşil perdelik 2.5, tül 3’tür);
  • Etek için gerekli perde uzunluğuna 15 cm eklenir;

Zar. Genellikle doğal malzemelerle veya baskılı kumaşlarla çalışırken kullanılır. Astar, kumaş için bir ağırlıklandırma maddesi olarak işlev görebilir veya opaklığı artırabilir.

Genellikle doğal malzemelerle veya baskılı kumaşlarla çalışırken kullanılır. Astar, kumaş için bir ağırlıklandırma maddesi işlevi görebilir veya opaklığı artırabilir.

Genellikle doğal malzemelerle veya baskılı kumaşlarla çalışırken kullanılır. Astar, kumaş için bir ağırlıklandırma maddesi olarak işlev görebilir veya opaklığı artırabilir.

Tekstil. Genellikle seçim yaparken “hangisi daha iyi: doğal mı yoksa sentetik malzemeler mi?” sorusu ortaya çıkar. Doğal olanlar daha dayanıklıdır ve orijinal görünümlerini daha uzun süre korur. Kumaş birleştirilirse ve hem sentetik hem de doğal malzemeler içeriyorsa, ürün güneş ışığına karşı daha dayanıklı olacaktır. Bununla birlikte, malzeme ne kadar doğal olursa, kumaşın maliyeti de o kadar yüksek olur..

Perdeler için doğal kumaşlar

Perdeler için doğal kumaşlar

Doğru renk nasıl seçilir?

Ürünün çeşidi, kesimi ve stili kadar renk seçimi de önemlidir. Sonuçta, perdeler alana özel bir ruh hali getirebilir, görsel olarak daha geniş hale getirebilir veya tam tersine yığabilir ve daraltabilir, güneş ışınlarının bir yaz gününde odayı ısıtmasına izin verebilir veya tam tersine gizleyebilir. en küçük ışından bile yatak odası.

Bu, bir odayı tamamen dönüştürebilen ve kusurları ve kusurları gizleyebilen tam olarak dekor unsurudur. Ancak, pencere dekorasyonu modasının düzenli olarak değiştiği anlaşılmalıdır. Bu nedenle, büyük olasılıkla pencere tekstillerini diğer mobilya parçalarından daha erken değiştirmek isteyeceksiniz..

Duvarların ve mobilyaların rengine uygun perdeler

Duvarların ve mobilyaların rengine uygun perdeler

Birisi duvar kağıdının rengine uygun tekstil seçmenin daha iyi olduğunu söyleyecek, biri size mobilyaların renk düzenine uyum sağlamanızı tavsiye edecek. Aslında, kesinlikle hiçbir kural yoktur. Bu, denemekten ve hayal gücünü özgür bırakmaktan korkmayacağınız durumdur..

Oturma odasında perde seçerken hayal gücünüzü serbest bırakın

Oturma odası için perde seçerken hayal gücünüzü serbest bırakın

1. Paradan tasarruf etmek için mobilya rengine uygun renk seçeneği ideal olacaktır. Gerçekten de, duvar kağıdını değiştirdiğinizde (mobilyadan daha sık değişir), perdeler değiştirilemez..

Paradan tasarruf etmek için mobilya rengine uygun renk seçeneği ideal olacaktır. Gerçekten de, duvar kağıdını değiştirdiğinizde (mobilyadan daha sık değişir), perdeler değiştirilemez.

Paradan tasarruf etmek için mobilya rengine uygun renk seçeneği ideal olacaktır. Sonuçta, duvar kağıdını değiştirirken perdelerin değiştirilmesi gerekmeyecek..

2. Tasarruf ana amaç değilse ve odada ne için tekstil seçileceği belli olmayan çok farklı renk ve tonlar varsa, o zaman cevap basittir – perdelerin rengini eşleştirmek için seçmeniz gerekir. odadaki en büyük eşyanın rengi (kanepe, gardırop vb.). Bu seçenek bir kazan-kazan olarak kabul edilir..

Karar veremiyorsanız, kanepenin rengine uygun perdeleri seçin.

Karar veremiyorsanız, kanepenin rengine uygun perdeleri seçin.

3. Tarafsız bir seçenek seçerseniz, hatalar kesinlikle olmayacaktır. Bej ve kum tonları her zaman alakalıdır ve hemen hemen tüm renk ve stiller ile kolayca kombinlenebilir..

Perdelerin rengindeki bej ve kum tonları her zaman alakalıdır ve hemen hemen tüm renk ve stiller ile kolayca kombinlenebilir.

Perdelerin rengindeki bej ve kum tonları her zaman alakalıdır ve hemen hemen tüm renk ve stiller ile kolayca kombinlenebilir..

4. Parlak vurgu. Parlak bir tasarım seçerseniz, pencere iç mekanın ana unsuru haline getirilebilir. Kumaşın tek renkli olmaması ve diğer tekstil ve aksesuarlarla kombine edilmesi daha iyidir..

Parlak bir tasarım seçerseniz, pencere iç mekanın ana unsuru haline getirilebilir. Kumaşın tek renkli olmaması ve diğer tekstil ve aksesuarlarla kombine edilmesi daha iyidir.

Parlak bir tasarım seçerseniz, pencere iç mekanın ana unsuru haline getirilebilir. Kumaşın tek renkli olmaması ve diğer tekstil ve aksesuarlarla kombine edilmesi daha iyidir..

5. Yatak odası için, hassas uykuyu güneş ışınlarından korumaya yardımcı olacak koyu karartma perdeleri seçmek daha iyidir..

Yatak odası için, hassas uykuyu güneş ışınlarından korumaya yardımcı olacak koyu karartma perdeleri seçmek daha iyidir.

Yatak odası için, hassas uykuyu güneş ışınlarından korumaya yardımcı olacak koyu karartma perdeleri seçmek daha iyidir..

6. Mutfak tekstilleri kolay temizlenebilir olmalıdır.

Mutfak tekstilleri kolay temizlenebilir olmalıdır.

Mutfak tekstilleri kolay temizlenebilir olmalıdır..

7. Birkaç rengi bir araya getirirken kombinasyon kurallarına uyun. Biri ana olması gereken 2-3’ten fazla tonu birleştirmemelisiniz. Sıcak tonlar sadece sıcak olanlarla, soğuk olanlar da sadece soğuk olanlarla birleştirilir..

Birkaç rengi bir araya getirirken kombinasyon kurallarına uyun. Biri ana olması gereken 2-3'ten fazla tonu birleştirmemelisiniz.

Birkaç rengi bir araya getirirken kombinasyon kurallarına uyun. Biri ana olması gereken 2-3’ten fazla tonu birleştirmemelisiniz..

Perde aksesuarları

Tüm aksesuar çeşitleri iki gruba ayrılır: perdeler ve perde çubukları için aksesuarlar. Birinci tip aksesuarlar, basit bir şekilde dekoratif veya işlevsel olabilir..

1. İşlev, çeşitli kancalar, kancalar, tutucular içerir.

2. Münhasıran dekoratif işlevler, her türlü ilave ile gerçekleştirilir: lambrequins, saçaklar, boncuklar, kurdeleler, manyetik süslemeler. Bununla birlikte, bazen bu tür elemanlar, perdelerin alanını, görünümünü ve şeklini ayarlamaya yardımcı olurlarsa, kornişleri maskelerlerse doğada işlevsel olabilir..

Perde çubukları için aksesuarlar, özellikleri vurgulamaya ve tekstil bileşiminin havasını yaratmaya yardımcı olur. En yaygın seçenekleri ele alalım.

1. Perdeler için çeşitli ekler. Perdelerin bağlantı noktalarının maskelenmesi gerekiyorsa gizli bağlantı parçaları seçmelisiniz..

Perdeler için çeşitli ekler. Perdelerin bağlantı noktalarının maskelenmesi gerekiyorsa gizli bağlantı parçaları seçmelisiniz.

Perdeler için çeşitli ekler. Perdelerin bağlantı yerlerinin maskelenmesi gerekiyorsa gizli bağlantı parçaları seçmelisiniz..

2. Kornişin dekoru çok özgün ve sıradışı görünebilir. Çeşitli malzemelerden ve herhangi bir şekilde yapılabilen çeşitli kıvırcık uçlar güzel görünür..

Kornişin dekoru çok özgün ve sıradışı görünebilir. Çeşitli malzemelerden ve herhangi bir şekilde yapılabilen çeşitli kıvırcık uçlar güzel görünür.

Kornişin dekoru çok özgün ve sıradışı görünebilir. Çeşitli malzemelerden ve herhangi bir şekilde yapılabilen çeşitli kıvırcık uçlar güzel görünür..

Oturma odasının iç kısmındaki ilginç fotoğraf örnekleri

Dairemde ne tür bir pencere dekorasyonu görmek istediğimi tam olarak anlamak için, konuyla ilgili seçimi tanımanızı öneririz: oturma odası için perde tasarımı fotoğraf haberleri 2021.

Previous Post
2021’in en iyi mutfak duvar kağıdı: fikirler ve çözümler
Next Post
Comment faire une couronne de Noël avec vos propres mains