15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Oturma odası fotoğraf seçenekleri için perdeler

Daireye girdikten sonra, oturma odanızın kapısında bir dakika durun, onu ilk kez görüyormuş gibi yeniden bakın. Önünüzde açılan manzarayı beğendiyseniz ve hiçbir şey gözlerinizi rahatsız etmiyorsa – harika; bu iç mekanda ve ötesinde yaşamaya devam et.

1

Ancak, içindeki bir şeyi güncellemek isteyebilirsiniz. Büyük ölçüde değil, sadece izlenimleri değiştirmek için. En basit ve en etkili çözüm, fotoğraflı oturma odanız için yeni perdeler satın almaktır. Evinize girenlerin ilk dikkat ettikleri onlar..

Bir stiliste danışmak, kumaş alışverişi yapmak, sayısız kataloga göz atmak, internette fotoğraflara bakmak, gelecekteki perdeler için doğru tasarımı seçmek, sonra onları dikmek – birçok kadının yapmayı sevdiği şey budur. Ancak, ev ustalarının sayısına ait değilseniz ve hazır perde satın almanın daha iyi olduğunu düşünüyorsanız, seçimde hata yapmamanıza yardımcı olacak uzmanların önerilerini dikkatlice inceleyin..

2

Perdelerin dairenizde uyumlu, şık ve uygun görünmesi için birkaç nüansı dikkate almanız gerekir..

Oturma odanızın boyutları

Yüksek tavanlı geniş, ferah bir odanın mutlu bir sahibiyseniz, o zaman hem stil hem de tasarım çözümlerinin tüm zenginliği önünüzde açılır. Yüksek geniş bir pencere, oturma odanızdaki ana ilgi nesnesi olacak şekilde tasarlanabilir ve tasarlanmalıdır..

Perdeler için çok katmanlı, süslü, bol dökümlü, çok sıralı ve diğer karmaşık tasarım seçenekleri geniş bir odada yabancı bir cisim gibi görünmeyecektir. Birçok evde çok popüler olan (ve genellikle tamamen uygunsuz olan) lambrequins, sizin durumunuzda pencerenin yüksekliğine tam olarak uyacaktır. Üstelik, hayal gücünüzü sınırlamanıza gerek yok: yumuşak lambrequinler ve sert olanlar ve bunların kombinasyonu size uyacaktır..

3

Pencerenin üç şerit halinde perdelerle süslenmesi pencereye özgünlük kazandıracaktır. Bunlar, altlarında orta derecede perdelik ve şeffaf kumaş bulunan, ayrı ayrı asılan katı veya renkli perdelerdir – kenarlar boyunca ve pencere açıklığının ortasında -. Bu şekil yalnızca katı boyutlardaki pencereler için uygundur..

Başka bir çeşide dikkat edin: sözde vitray perdeler. Şeffaf kumaşlardan (organze, tül) dikilir ve ortasından kum saati şeklinde birbirine çekilir. Bu perdeler, pencere açıklığının genişliğine bağlı olarak üç, dört veya beş dikey şerit halinde asılır. Onlardan oturma odasında hafif, rahat ve şenlikli hale gelir..

Dikkat: Özellikle mütevazı bir perdelik kumaşla, iki şeritte çok basit dar perdeler önerilmez. Büyük bir odada eksik görünecekler ve bir çeşit ilave gerektirecekler..

4

Oturma odası alanı 18 metrekareden az olan dairelerde, tam tersine, yemyeşil perdelere çok fazla kapılmamalısınız. 180×140 cm ölçülerindeki pencerelerde bu tür perdeler “başka bir oyundan alınmış gibi” görünür. Dekoratörler, fırfırsız vitrin pansumanını seçmenizi önerir. Bu durumda, kornişin önerilen uzunluğu duvarın bir köşesinden diğerine; ve pencerenin üstündeki duvarın üst kenarı boyunca veya tavan boyunca sabitlemeniz gerekir. Böylece pencere yukarı kalkar ve perdeleri astıktan sonra daha uzun ve geniş görünecektir. Tasarımcılar bu durumlar için birçok ilginç tasarım sunar..

Dikkat: 250-260 cm’lik bir tavan yüksekliği ile dikkatli olmanız gerekir: dekoratif unsurların çok fazla yığılması çingene eteği izlenimi verebilir..

Küçük oturma odalarında, klasik görünümlü, sade kesimli, minimum dekorasyonlu veya onsuz perdeleri tercih etmelisiniz. Açık tonlarda tekstil seçmek daha iyidir. Pencere alanını keskin bir şekilde vurgulamak istiyorsanız, odanın dekorasyonunda hakim olan gamda perdeleri parlak, doygun bir renkte asın. Vurgu pencere alanına kaydırılacak, ancak odanızın tüm görüntüsünün bütünlüğünü bozmayacak..

5

Çoğu zaman, doku ve renk bakımından ilginç olan düzgün seçilmiş bir kumaş kendi içinde zariftir ve karmaşık olmayan şekiller bile oldukça ağırbaşlı görünür..

Genel oturma odası stili

Oturma odanızın genel tasarımının yapıldığı stile dikkat edin: içinde ne tür mobilyalar, kapılar, pencere (veya birkaç varsa pencereler), duvarlar, zemin ve tavan için hangi malzemeler kullanılır. Perde seçerken odanın genel görünümünden hareket edilmelidir. Stillerin kısa bir açıklaması burada verilecek, özel kaynaklardaki fotoğraflarda daha ayrıntılı olarak görüntülenebilirler..

minimalizm

Basit tasarım ve geleneksel malzemelerden oluşan az miktarda fonksiyonel mobilya ile karakterizedir. Çok katmanlı tavan yok, vinyetli duvar kağıdı, karmaşık dekorasyon teknikleri yok.

Bu durumda, odanın tarzı, pencere açıklığının tasarımında kendi kurallarını belirler. Pürüzsüz veya dokulu dokuma kumaşlar tavsiye edilir, perde stili Japoncayı andırır: sıkı bir grafik desenli, perde gibi sıkıca gerilmiş bir kumaş.

6

Laconic tarzı, hem Roma hem de stor perdelerle mükemmel bir uyum içindedir. Fotoğraf baskısı olan perdelerle iç mekana parlaklık eklenecek.

Dikkat: Ağır kadife veya brokar perdeler tavsiye edilmez, prefabrik Fransız perdeler çalışmaz, bir lambrequin de şüpheli olacaktır (belki de sert olanı resmi bozmaz, ancak şekli net olmalıdır, “bukleler olmadan”).

Ülke

Çoğu zaman bu tarz kır evlerinde kullanılır, ancak şehir hayatını köy hayatına yaklaştırmak isteyenler de vardır. Oturma odalarında, mobilyalar ahşaptan yapılmıştır, genellikle kasıtlı olarak pürüzlüdür, detaylarda, raflarda oymalar vardır – köy eşyalarının taklidi, yerde – ev yapımı halılar.

Tasarımcılar perde olarak ne önerir? Kısacası: düz boyasız keten, pamuk, kafes, küçük çiçek desenleri, fırfırlar, danteller. Ahşap iç panjurlar bazen kurulur. Renkler, kural olarak, doğal, doğal, parlak detayların dahil edilmesiyle.

Modern iç mekan dergisindeki fotoğraflardan biri, çizgili “büyükannenin kilimlerini” tam olarak anımsatan perdeleri gösterdi. çok şık görünüyordu.

7

Dikkat: Ağır kumaşlar ve karmaşık dekorlu masif perdeler country tarzına uygun değildir..

Provence

“Ülke” stiline yakın ama yine de “biraz Fransız”. Hafif mobilyalar (soluk mavi, açık zeytin, beyaz) ve zemin ve duvarlarda doğal malzemeler ile karakterizedir. Nakışlı veya dantel süslemeli çok sayıda minder. Böyle bir oturma odası için tekstiller, çoğunlukla çiçek desenli pastel tonlarda, şeritte veya donuk bir kafeste seçilir. Perdeler genellikle kornişlere şeritlerle tutturulur, bazen kenarlarda dantel ile süslenir..

sekiz

En yaygın renk kombinasyonları: beyaz-mavi, kırmızı-beyaz, beyaz-yeşil.

Provence tarzı bir oturma odası için kusursuz ve her zaman kazanan bir seçenek – pencerelerde saf beyaz kumaş: taze, zarif, iddiasız.

Dikkat: Bu tarz için popüler olan “cafe” perdeleri, yalnızca yemek odası ile birlikte bir oturma odası olması durumunda uygundur..

Klasik

Klasikler, her şeyde uyum ve ılımlılık demektir. Oturma odasının dekorasyonu, yüksek kaliteli malzemelerin kullanımıyla iddiasız. Net hatları olan mobilyalar genellikle tamamlanır. Pencereler için iki katmanlı veya astarlı perdeler seçmek en iyisidir. Tekstillerin renk ve desenleri ya mobilya döşemesi ile ya da duvardaki duvar kağıdı ile uyumlu olmalıdır. Bazı durumlarda, iç kısım tamamen tek renkli veya aynı rengin tonlarındadır. Bir yandan çok şık, diğer yandan yaşamak için rahat görünüyor. Perdeleri periyodik olarak değiştirebilir (diğer tarafa asabilir, şeffaf bir katman ekleyebilir veya pencereyi kontrast renkte tekstillerle süsleyebilirsiniz) ve odanız her seferinde yeni görünecektir..

“İngiliz klasikleri” tarzı için gül şeklinde baskılı kumaşlar uygundur. Bu, muhafazakar İngiliz iç mekanları için geleneksel bir kalıptır ve onu oturma odanızda yeniden yaratmak istiyorsanız, bu özelliği göz önünde bulundurun..

Beyaz Perdeli Salon Tasarım Fikirleri

Aynı desene sahip ancak farklı yoğunluklara sahip iki kumaş katmanı ilginç görünüyor. Orta büyüklükte iyi ve geometrik desen.

Oturma odanızın duvarları sakin nötr bir renge boyanmışsa, hiçbir şey tekstillerle “oyunu” sınırlamaz. Ton üzerine ton, renk eşliği, keskin kontrast – herhangi bir çözüm “klasik” izlenimini bozmaz. Sadece kendi duygularınıza rehberlik edin – burada yaşıyorsunuz.

Dikkat: Bu tür bir iç mekan, rustik, rustik pencere dekorasyonlarına veya tersine Napolyon pasta stiline tolerans göstermez..

Modern

Bu tarzın iç mekanları eklektizm unsurları içerir. Mobilya genellikle farklı koleksiyonlardan seçilir. Nesnelerin dizilişinde asimetri var, biraz rastgelelik var (düzensizlikle karıştırılmamalıdır!).

on

Bu tarzdaki oturma odası için perdeler uygundur: asimetrik, yumuşak sessiz tonlar. Favori iç renkler: gri, hardal, mor. Parlatıcı, sedefli, ışıltılı ipliklere izin verilir. Çizim çeşitlendirilebilir. Süsler, çiçek baskıları, “hayvan derisinin altına” çizimi, “Türk salatalıkları” ile ilgilidir. Genellikle düz boyalı kumaşlar ve tek renkli organze ile birleştirilirler..

Çok sayıda lambrequin, jartiyer, çok katmanlı “etekler”, süslü aksesuarlar ve kulplarla zarif modelleri dolaşmak için bir yer var. Her şeyin bir özgünlüğü, bir ayrıcalık iddiası ve yaratıcı bir karmaşası vardır..

Not: Sloganınız “simetri kadar göze hoş gelen bir şey yok” ise bu tarz size göre değil..

Oturma odanızın boyutu ve stil çözümü, perde seçimini etkileyen kapsamlı koşullar değildir. Küçük bir önemi olmayan, pencerelerin nereye baktığıdır. Kuzeyde ise, sıcak renklerde tekstil satın almak mantıklıdır, güneyde ise – aksine, soğuk olanlar. Güneşli taraf gereksinimini belirler: pencereyi kalın bir karartma perdesi ile düzenlemek. Güneş ışığını içeri almamasının yanı sıra odadaki ısıyı tutar ve sesleri emer. Bu nedenle, bu tür perdeler, gürültülü bir sokağa bakan pencereleri süslemek için de kullanılır..

on bir

Perdeler için piyasada mevcut olan stillerin, kesimlerin, dokuların ve renklerin çeşitliliğini tarif etmek imkansızdır. Bir veya daha fazla seçenek lehine nihai bir karar vermeden önce, bir perde dikiş atölyesinde fotoğraf albümlerine bakmanızı, profesyonel tasarımcılara danışmanızı ve aile üyelerinizin görüşlerini öğrendiğinizden emin olmanızı öneririz..

Doğru seçilmiş orijinal perdeler oturma odanıza uyum ve rahatlık katacak, zarif pencerenizin bir fotoğrafı mutlaka ağlarda görünecek ve birçok beğeni toplayacaktır..

Oturma odası için perdeler: 40 fotoğraf

Previous Post
Yatak odasındaki perdeler: fotoğraftaki gibi gerçek hayatta
Next Post
Bathroom design 2021: colors, plumbing choices