15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Eski püskü şık iç mekan: özellikler, fotoğraflar

Sadece yetenekli tasarımcılar eski püskü şık stille çalışır. İngilizceden çevrildiğinde “perişan” teriminin kendisi “yaşlı”, “yaşlı” anlamına gelir. Eski püskü ve antika gibi kavramları içerir. Ancak bu tarzdaki oda terk edilmiş görünmüyor. Vernikli yüzeyler çatlamış veya mobilya üzerindeki döşeme yıpranmış olsa bile, tüm iç eşyaların pahalı olduğunu anlamak için bir bakış yeterlidir..

eski püskü şık tarzında koridorun hafif dekoru

Eski püskü şık tarzda güzel oda

eski püskü şık tarzında koridorun güzel tasarımı

Eski püskü şık yatak odası

Menşe tarihi

İç mekandaki eski püskü şık tarz, 20. yüzyılın 80’lerinin sonlarında bir sanatçı olan Amerikalı Rachel Asheville tarafından yaratıldı. Hobilerinden biri eski şeyleri alıp kendi elleriyle hayata döndürmekti. Bazı nesneleri yeniden yarattı, görünümlerini eski haline getirdi, bazıları yapay olarak “yaşlandı”. Evindeki eski mobilya parçalarını yenilemekle başlayan tutkusu, ardından “moda” aksesuarları yaratmaya başladı. Zamanla, mobilya veya iç mekan unsurlarını uygun bir ücret karşılığında dekore etme istekleri ile ona dönmeye başladılar. Çalışmaları, herhangi bir iç mekana ideal olarak uyan, onu daha sıcak ve daha eksiksiz hale getiren ikinci bir hayat kazandı..

Rachel Asheville internet sayesinde ünlü oldu. Tüm çalışmalarını herkesin görmesi için ağda yayınladı, kendi başına benzer şeylerin nasıl oluşturulacağı konusunda tavsiyeler verdi, bir odayı eski püskü şık bir tarzda dekore etmeyi öğretti. Birkaç yıl sonra, bu tarzın tasarımı üzerine bir dizi kitap yazdı. Popülerliğine rağmen, yön nispeten genç.

eski püskü şık tarzında dairenin şık iç

Eski püskü şık oda iç

Deneyimsiz dekoratörler bazen eski püskü tarzı iç mekanları kır, Barok veya Fransız Provence dekoruyla karıştırır..

 1. Ortak noktaları var. Ancak, farklılıklar da var..
 2. Desenlerin özgünlüğü (küçük süs eşyaları, melekler, kuşlar).
 3. Nesnelerin lüksü ve antikliği.
 4. Hacimli kristal avizelerin zorunlu varlığı.
 5. Hassas ve gizli renkler.

sti’nin temel ilkeleri

eski püskü şık tarzda parlak yatak odası tarzı

Eski püskü şık oda tasarımı

eski püskü şık tarzında güzel yatak odası iç

Oturma odasının iç kısmında eski püskü şık

la

İç mekandaki eski püskü şık tarz, nadir ve pahalı antikaların birleşimidir. Ancak şık, iddialı değil, sıcak, sade arzu edilir. Kusurlar, iç mekanın genel görünümünü bozmak için değil, onu asil ve sofistike hale getirmek için gereklidir..

Bu tarz herkes için net değil. Bu dünya hakkında kendi vizyonu olan yaratıcı ve tuhaf insanlar tarafından tercih edilir. Bunlar sanatçılar, mimarlar, fotoğrafçılar, şairler, müzisyenler. Klasikleri ve standart siparişleri tercih eden bir kişi, eskimiş mobilya parçalarını, kabaca boyanmış bir duvarı, eksik parçaları olan bir heykelciği takdir etmekte çok zorlanacaktır..

Oturma odası ve yatak odası eski püskü tarzda yapılmıştır. Deneyimli tasarımcılar, tüm yaşam alanlarını eski püskü şıklıkta dekore etmeyi önermezler, alanı Barbie için bir eve dönüştürmek çok pahalı veya bir hata olacaktır..

eski püskü şık tarzda hafif mutfak tasarımı

Eski püskü şık yatak odası tasarımı

Yaratılış ilkeleri

Eski püskü şık tarzında bir odayı doğru bir şekilde dekore etmek için aşağıdaki ilkelerin izlenmesi tavsiye edilir..

 1. İlk olarak, yaratıcının rehberlik edeceği birkaç temel antika seçilir. Bunlar mobilya parçalarıysa daha iyi. Dikkatin büyük kısmını kendilerine çekecekler. Tüm malzemeler doğal, orta derecede kullanılmış.
 2. Eski püskü tarzda iç mekanın renk şeması, mobilyaların renk şemasına göre oluşturulmuştur. Duvarların ve zeminin ana mobilyalarla aynı renkte olması iyidir. Örneğin krem, bej, pembe, mavi, nane. Mobilya asil kahverengi olduğunda, daha fazla yüzey beyaz olmalıdır.
 3. Odanın dekoruna özel dikkat gösterilmelidir, yardımı ile lüks ve refahın etkisi yaratılır. Bunlar antika takımlar, vazolar, kumaşlar, tablolar, perdeler, kutular, şamdanlardır..
 4. Pembe bir desenin varlığı, eski püskü bir şık iç mekan yaratmanın ana koşuludur. Çizim duvarlara, kutulara, perdelere, yastıklara uygulanabilir. İç mekanın ana kısmı tek renkli ise, taze çiçekler özellikle renkli görünecektir..

şık eski püskü şık oda stili

Eski püskü şık tarzda aydınlık oda

eski püskü şık tarzında parlak yatak odası dekoru

Eski püskü şık oda tasarımı

Tarzda nane renginin varlığı

Eskitilmiş mobilyalar, iç eşyalar müzeye gidiyor izlenimi vermemelidir. Tüm öğeler gerekli, kullanımı kolay olmalıdır.

İç mekanda açık renk hakimse, onu parlak unsurlarla seyreltmekten korkmamalısınız. Ana şey aşırıya kaçmamak, her şey ölçülü.

Mümkün olduğu kadar sıcak ve ev ortamı, çok sayıda eşya ve tekstil: sayısız yastık, yatak örtüsü, perde, masa örtüsü, halı.

eski püskü şık tarzında parlak mutfak dekoru

Pembe odanın iç kısmında eski püskü şık

Temel renk tonları

Eski püskü şık stil, açık tonların kullanımını içerir. Bunlar nane, bej, gök mavisi, krem, şeftali, pembe. Herhangi bir odanın tasarımında beyaz kullandığınızdan emin olun. Tasarımcıların çoğu ana olmayı tercih ediyor: tavan, duvarlar, ana mobilya miktarı, pencereler ve pencere pervazları..

Bir yatak odası yapılıyorsa, yatak çarşafları, trikolar, mobilya parçaları ve yatak kar beyazı olabilir. Yukarıdaki renkleri eski püskü şık tarzda dilediğiniz gibi kombinleyebilirsiniz, bu tamamen yaratıcının fikrine ve hayal gücüne bağlıdır. Birisi hepsini kullanıyor, birisi 2-3 ile sınırlı. Her durumda, beyaz renk onları seyreltecek ve yumuşatacaktır, iç kısmın “yeniden doldurulacağından” korkmanıza gerek yoktur. Mobilya, çevre dostu malzeme üzerindeki desenlerin yardımıyla bu tarzda tasarlanmış parlak bir çözümü tamamlamak mümkündür, örneğin:

 • Odun;
 • Cilalı taş;
 • tuğla işi.

Eski püskü tarzda iç mekanın ana çizimi bir gül. Tekstil, duvar desenleri, sıva kalıplama, sanat tabloları gibi iç unsurlarda bulunmalıdır..

şık koridor stili eski püskü şık

Güzel eski püskü şık oda tasarımı

eski püskü şık tarzında koridorun parlak iç

Eski püskü şık yatak odası tasarımı

Son işlem özellikleri

Eski püskü bir şık odanın duvarları aşağıdaki şekillerde dekore edilmiştir..

 • Sıvalı yüzeyler mat boya ile kaplanmıştır..
 • Duvara farklı renk ve tonlarda sıva uygulanır. Özensiz bir çalışma yüzeyi vermek için bir spatuladan iz bırakabilirsiniz..
 • Geleneksel duvar kağıdı.
 • Ahşap paneller.

Çoğu durumda, eski püskü şık duvar dekorasyonu beyaz renkte yapılır. Bu, odanın genel iç kısmını aşırı yüklememenize, parlak öğelerle denemeler yapmanıza olanak tanır. Ancak hafif duvarların bir hastaneye benzememesi için onları hacimli sıva veya ahşap panellerle süsleyebilirsiniz. Ahşap paneller farklı uzunluk ve genişliklerde alınabilir, suni olarak yaşlandırılabilir veya herhangi bir renkte boyanabilir. İç mekanı daha sofistike hale getirmek için beyaz sıva kalıplama kullanabilirsiniz..

eski püskü şık tarzda güzel yatak odası tasarımı

Eski püskü şık tarzda oturma odası

Popüler bir eski püskü tarzı kaplama, bir tuğla duvardır. Yatak odasındaki yatağın başucunu veya oturma odasındaki şömineyi süsleyebilir. Duvarlar geleneksel olarak gül tasvir eden duvar kağıtları ile dekore edilebilir. Ancak çiçekler çok büyük, parlak olmamalı, arka planı parlak unsurlarla hafif bir gölgede seçiyoruz. Oda genişse ve tavanlar yüksekse, duvarlar pervazlarla süslenebilir, hacimsel elemanlar eklenebilir..

Eski püskü şık tarzda, yüzeyi antik bir dokunuşla tedavi edebilirsiniz. Duvarın tamamı veya bir kısmı koyu boyanmıştır. Daha sonra kuru tabakaya daha açık bir boya tonu uygulanır, zımpara kağıdı ile ovulur. Etkisi harika, kullanılan her iki renk de yüzeyde görülüyor, doku pürüzlü.

eski püskü şık tarzında bir dairenin şık tarzı

Eski püskü şık tarzda parlak beyaz iç

eski püskü şık tarzında aydınlık oda tasarımı

Beyaz güzel eski püskü şık oda tasarımı

Eski püskü şık tarzın iç kısmında aşırıya kaçmamak için, tavanın tek renkli, örneğin gök mavisi, fildişi, soluk pembe olması daha iyidir. Kayıt için şunları kullanabilirsiniz:

 • tablo;
 • Venedik sıva ile işleme;
 • badana.

Rengi seyreltmek için tavanın çevresine ahşap bir kiriş koyabilirsiniz. Tasarımda 2-3’ten fazla renk kullanılıyorsa, örneğin yatak odasında tavan nötr ve pürüzsüz olabilir. Çok fazla dekoratif eşya yoksa, antika sıva kalıplama ile süslenebilir. Eski püskü şık tarzda eskitme teknikleri kullanılır: soyma sıva, aşınmış boya, karartılmış badana.

Tavanda büyük bir kristal avize var. Eski püskü şık stil için bu özel bir durumdur. Zemini kaplamak için şunları kullanın:

 • taş karolar;
 • ahşap tahtalar;
 • kullanılmış parke;
 • yapay olarak yaşlandırılmış parke tahtası.

Zeminin yüksek kaliteli doğal malzemelerden, tercihen ahşaptan yapılmış olması çok önemlidir. Eski püskü şık stile uyması için yapay olarak eskitilebilir veya mutfaklar veya banyolar için zemine fayans döşenebilir. Yatak odasında yumuşak zemin sevenler için, yüzeye bir halı (kısa veya uzun tüylü) koyabilirsiniz. Süslü ise, bazı yerlerde bozulma etkisi yaratmak için eskitmeye çalışmak daha iyidir, bu nedenle şık tarzın iç kısmına daha iyi uyacaktır..

eski püskü şık tarzında güzel daire dekoru

Eski püskü şık tarzda oturma odası

eski püskü şık tarzında şık yatak odası iç

Oturma odasının iç kısmında eski püskü şık

Aydınlatma

Çoğu durumda, eski püskü şık bir tarzda dekore edilmiş bir oda geniştir, bu nedenle her köşeyi görmek için çok fazla ışık olmalıdır. Her şeyden önce, bir avize olmalıdır: büyük, çok katmanlı, konumdan bağımsız olarak (yatak odasında veya banyoda) kristalden yapılmış. Rönesans, Barok tarzında yapılabilir. Avizeler özel mağazalardan satın alınır, gerekirse cihaz biraz yaşlanabilir, “tozlu” olabilir veya patina ekleyebilir.

Bir antika mağazasından bir aydınlatma armatürü satın alabilirsiniz, ancak bu pahalı bir satın alma olacaktır..

Aydınlatma aşağıdaki şekillerde düzenlenebilir:

 1. Tavanda büyük avize.
 2. Merkezde avize ve dövme kavisli ayaklarda birkaç aplik.
 3. Büyük bir avizeye ek olarak, rekreasyon alanına kumaş gölgeli 1-2 zemin lambası monte edilmiştir..

İdeal eski püskü şık seçenek, camdan, kristalden yapılmış kolyelerle tamamlanan, dövme detaylara sahip aydınlatma elemanları olarak kabul edilir..

Mobilya seçimi

Eski püskü şık mobilyalar tasarımın ana odak noktasıdır, bu nedenle seçiminde deneyimli bir kişinin meşgul olması çok önemlidir. Doğru kombinasyonu, benzer tasarım çözümlerinden temel farktır. Eski püskü şık mobilyalar sınırlı sayıda üretilmektedir. Yönün kurucusu Rachel Asheville, kendisini yaratmasını tavsiye etti. Örnekler arasında antika Barok mobilyalar bulunmaktadır. Tamamen yeniden yapılmasına gerek yoktur, detayları biraz değiştirmek yeterlidir. Kaba taslak olarak, klasik ve imparatorluk her türlü antika mobilyayı alabilirsiniz. Antik çağın vintage unsurları arasında yaratıcılık için seçenekler arayabilirsiniz..

Ana şey, tüm mobilya elemanlarının yüksek kaliteli malzemelerden yapılmış olması, kumaşın orijinal yıpranmış görünümünü korumasıdır. Sentetik lifler kabul edilemez. Modern modeller eskitilebilir ve yeniden boyanabilir.

eski püskü şık tarzda güzel mutfak tasarımı

Eski püskü şık oda dekoru

eski püskü şık tarzında odanın parlak tarzı

Eski püskü şık oda tasarımı

dekorasyon

Eski püskü şık tarzda, tekstiller dekorun ana aracıdır: pamuk, saten, keten. Bu hem zaman alıcı hem de çok ilginç bir süreçtir. Her alan için kendi vardır. Bu tarzdaki bir yatak odasında, ana vurgu yatak üzerindedir. Büyük ve masif olmalıdır. Dekor renkleri beyaz ve pasteldir. Hemen hemen her şey onlara karşılık gelmelidir: nevresimler, yastıklar, yatak örtüleri. Genellikle dekoratörden, özellikle bir kız veya genç bir kız için tasarlandığında, bir yatak odasını soluk pembe renklerde dekore etmesi istenir. Fırfırlar, danteller, çok sayıda küçük ped burada uygun olacaktır..

Perdeleri zevkinize göre seçebilirsiniz. Hem ağır monofonik hem de hafif şifon ve organze uygundur. Eski püskü şık tarzın mutfak ve yemek odasında ana yer yemek alanına verilir. Masa kalın bir masa örtüsü ile kaplıdır, parlak bir süsleme ile mümkündür..

hafif eski püskü şık yatak odası dekoru

Eski püskü şık yatak odası

Eski püskü şık bir tarzda dekore edilmiş bir mutfak, her şeyi kendi elleriyle dekore etmeyi ve yaratmayı seven iyi ev kadınları için en başarılı fikirdir. Oturma odası veya yemek odasının aksine, mutfakta pahalı mobilyalar ve antikalar almanıza gerek yok. Eski püskü antikalar, sandalyeler, masa, biraz eski püskü parke döşeme – tüm bunlar dekoru yalnızca başarıyla tamamlayacak. Geriye kalan tek şey aksesuarları dikmek. Bunlar her çeşit püskül, sayısız fırfır.

Yüzey peçetelerle süslenebilir. Sandalyelere yastıklar serilir. Perdelerle aynı renkteki masa örtüsü.

Eski püskü şık bir oturma odası, evde özel bir yer verir. Akrabalar ve arkadaşlar sohbet etmek ve rahatlamak için orada toplanırlar, bu nedenle aynı anda hem lüks hem de rahat olmalıdır. Salondaki kanepelerin kalın kumaşla kaplanması tercih edilir..

Eski püskü mobilyalar tam merkezde yer almaktadır. Duvara karşı bir şömine inşa edilebilir. Banyo da bu tarzda yapılmıştır. Sıhhi tesisat modern kalır, boya ile kaplamak yeterli olacaktır. Masif bir avize, hacimsel çerçevede bir ayna ve sıva dekorasyonu özel bir lezzet katacak.

eski püskü şık tarzında koridorun parlak dekoru

Eski püskü şık yatak odası iç

eski püskü şık tarzda güzel koridor stili

Yatak odasının iç kısmında eski püskü şık

Diğer önemli küçük şeyleri unutmamak da önemlidir:

 1. İzlemek. Duvara monte veya zeminde durabilirler.
 2. Büyük bronz şamdanlar.
 3. Aynalar, çerçeveler üç boyutlu olabilir.
 4. Oturma odasında harika insanların büstleri.
 5. Farklı boyutlarda heykeller.
 6. çekmeceler.
 7. Saten giysiler içinde porselenden yapılmış bebekler.
 8. Antika telefon, gramofon.
 9. Antika servisi.
 10. fotoğraf çerçeveleri.
 11. Taze çiçekler ile farklı boyutlarda vazolar.

Yukarıdaki ürünlerin tümü sadece antikacılardan değil, marketlerden de satın alınmaktadır..

eski püskü şık tarzda hafif yatak odası tasarımı

Eski püskü şık yatak odası

Evin yapı elemanları

Şık stilin yaratıcısı Rachel Asheville, her şeyi satın almanın gerekli olmadığını, dekupaj tekniğini kullanarak kendi ellerinizle bir dizi eşya yapabileceğinizi, metal ve ahşaptan yapılmış çalışma yüzeylerini süslemek için uygun olduğunu savundu..

Oymacılık ahşap şifonyer

Herhangi bir taslak işe yarayacaktır. Eski bir büyükannenin şifoniyeri veya mağazadan yeni bir tane olabilir..

 1. Elemanı boya ve vernikten temizliyoruz.
 2. İçeriden boyadık.
 3. Lekeyi seyreltiyoruz ve tüm yüzeyi onunla kaplıyoruz. Tamamen kuruduktan sonra çizikler görünecektir..
 4. Dış kısım astarlanmıştır.
 5. Sürtünme efekti oluşturmak için siyah boya uygulayın ve normal bir mumla üstüne sürün..
 6. Çekmeceyi birkaç kat halinde hafif bir gölgede boyarız.
 7. Palet bıçağı ile çizik yapmayı planladığımız yerleri işliyoruz..
 8. Özel dekupaj peçeteler kullanarak istenilen deseni uyguluyoruz, düzensizlikleri düzeltiyoruz.
 9. Kuruduktan sonra zımparalanırlar..
 10. Kutuların iç alanı bez ile kaplıdır..
 11. şifonyer cilalıdır.

eski püskü şık tarzında şık mutfak iç

Güzel eski püskü şık oda tasarımı

eski püskü şık tarzında odanın aydınlık iç

Yatak odasının iç kısmında eski püskü şık

Yatağın yanındaki oturma alanına, oturma odasındaki kanepeye bir lamba, masa veya zemin koyabilirsiniz. Ayrıca kendiniz de düzenleyebilirsiniz..

 1. Abajur kaldırıldı.
 2. Yüzeyler astarlanır ve siyah boya ile boyanır.
 3. Tüm çıkıntılı köşeler mum mumu ile işlenir.
 4. Ardından, hafif boya ile boyama yapıyoruz.
 5. Peçetelerden istediğiniz deseni kesin, abajurun üzerine yapıştırın.
 6. Vernik ile kaplanmış.
 7. Boyalı yerleri zımpara kağıdı ile ovalayarak sürtünme etkisi yaratırız..
 8. İstenirse, abajurun alt kısmı boyunca bir dantel şeridi atlayın, bir kurdele ile süsleyin.

eski püskü şık tarzında koridorun şık dekoru

Hafif salaş şık oda tasarımı

İç mekandan düğüne

Şık bir iç mekan yaratmak hem zor hem de çok ilginç. Günümüzde bu temada düğün kutlamaları düzenlemek çok moda. Ancak burada her şeyi yaratacak ve doğru oynayacak deneyimli bir profesyonele ihtiyacınız var. Sonra yeni evliler muhteşem bir ortamda evlenecek, misafirler düğünlerini uzun süre hatırlayacaklar. Gelinin görüntüsü güzel bir periye benzemelidir. Yumuşak renk tonları, gizli desen, fırfırlar, fırfırlar, danteller. Peçe zarif küçük bir şapkaya takılabilir. Damat geleneksel olarak resmi bir takım elbise veya kuyruk ceketi giyer..

Video: İç mekanda eski püskü şık

Eski püskü şık tarzda daire tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

eski püskü şık resim tarzında koridorun şık tasarımı eski püskü şık fotoğraf tarzında dairenin parlak iç eski püskü şık resim tarzında güzel koridor dekoru eski püskü şık fotoğraf tarzında hafif tarzı yatak odası eski püskü şık fotoğraf tarzında güzel mutfak iç eski püskü şık resim tarzında hafif oda dekoru eski püskü şık fotoğraf tarzında şık yatak odası tasarımı eski püskü şık resim tarzında parlak tarzı yatak odası güzel mutfak tarzı eski püskü şık photo eski püskü şık resim tarzında parlak daire tasarımı eski püskü şık resim tarzında şık oda dekoru eski püskü şık fotoğraf tarzında koridorun hafif iç kısmı eski püskü şık fotoğraf tarzında koridorun hafif dekoru eski püskü şık resim tarzında güzel yatak odası iç eski püskü şık resim tarzında şık daire tasarımı eski püskü şık fotoğraf tarzında parlak tarzı yatak odası eski püskü şık fotoğraf tarzında güzel koridor dekoru eski püskü şık resim tarzında ışık tarzı oda eski püskü şık resim tarzında şık yatak odası iç eski püskü şık fotoğraf tarzında koridorun parlak tasarımı eski püskü şık resim tarzında şık mutfak tasarımı eski püskü şık fotoğraf tarzında koridorun güzel iç eski püskü şık fotoğraf tarzında koridorun parlak tarzı eski püskü şık resim tarzında hafif mutfak dekoru eski püskü şık resim tarzında hafif yatak odası tasarımı eski püskü şık fotoğraf tarzında dairenin güzel iç eski püskü şık resim tarzında parlak yatak odası dekoru eski püskü şık fotoğraf tarzında bir odanın şık tarzı eski püskü şık fotoğraf tarzında parlak yatak odası tasarımı eski püskü şık resim tarzında güzel mutfak dekoru eski püskü şık resim tarzında parlak yatak odası iç eski püskü şık resim tarzında koridorun güzel tasarımı eski püskü şık fotoğraf tarzında dairenin parlak iç eski püskü şık resim tarzında şık tarz daireler eski püskü şık resim tarzında koridorun parlak tasarımı eski püskü şık fotoğraf tarzında güzel koridor stili eski püskü şık fotoğraf tarzında hafif oda dekoru eski püskü şık resim tarzında parlak mutfak tarzı eski püskü şık fotoğraf tarzında hafif yatak odası dekoru eski püskü şık fotoğraf tarzında güzel yatak odası tasarımı eski püskü şık fotoğraf tarzında odanın parlak iç eski püskü şık resim tarzında koridorun hafif tasarımı güzel mutfak tarzı eski püskü şık resim eski püskü şık fotoğraf tarzında şık daire dekoru eski püskü şık resim tarzında parlak koridor tasarımı eski püskü şık fotoğraf tarzında koridorun şık dekoru eski püskü şık fotoğraf tarzında güzel yatak odası iç eski püskü şık resim tarzında hafif tarzı yatak odası eski püskü şık resim tarzında güzel oda dekoru eski püskü şık fotoğraf tarzında parlak daire tasarımı

Previous Post
Senderos de jardín de bricolaje: dibujos y opciones de diseño.
Next Post
What is needed for a site landscape design project