15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ülke tarzının ortaya çıkış tarihi

İç mekandaki kır tarzının yüzyıllardır evlerde var olmasına rağmen, sıradan bir köy yaşamının tasarımından başka bir şey olarak algılanmadan önce ve sadece 20. yüzyılın ortalarında özel bir tasarım yönünde göze çarpıyordu. . Tasarımcıların müşterilere olağan kırsal motifleri kentsel çevreye aktarmaları için ilk kez sunmaya başladığı İngiltere’de yaygınlaştı, 70’lerin sonlarında Amerika’ya taşındı ve sadece 21. yüzyılın başında Rusya’da popülerlik kazandı..

Bu ülkelerin her birinde ulusal özelliklerden ve yerel renkten ortaya çıkmış, dolayısıyla kendine özgü özellikler kazanmıştır. Sakinlerinin yüzyıllardır şekillenen benzersiz alışkanlıklarıyla karakteristik kırsal yaşam biçimini özümsemiştir..

ülke tarzında modern yatak odası iç

Country tarzı oturma odası tasarımı

parlak ülke tarzı koridor

Büyük kır evi

Country tarzının temel ilkeleri

Bu yön, kentsel çevrenin sakinlerini kökenlerine geri getirmeyi amaçlamaktadır, amacı, metropolün gürültülü caddesinden tek bir daireyi taşra sessizliği ve konforuna taşımaktır. Dolabın köyün orijinal tarihini yansıtan şeylerle dolu olduğu büyükannenizin tatilini hatırlamanızı sağlar..

Bu nedenle country tarzı iç dekorasyon, metal ve cam, soğuk renkler ve karmaşık çizgilerle tüm modern tasarım çözümlerinin karşıtı haline geliyor. Köylülerin evlerinde kolayca yaratabilecekleri ihmali çoğaltmaya çalışıyor. Sadeliği, işlevsellik ve hızın çok önemli olduğu yaşamın ihtiyaçlarını yansıtır..

ülke tarzında hafif ev dekorasyonu

Güzel ülke tarzı mutfak

güzel country tarzı mutfak tasarımı

kır evi tasarımı

Ana Özellikler:

 • ilkelliği sınırlayan basitlik;
 • iç işlevsellik;
 • Çevre dostu;
 • bol miktarda doğal malzeme;
 • doğal ışığın baskınlığı;
 • mobilyalara gizlenmiş aletler.

Country tarzı yaratmak için kullanılan malzemeler

Country tarzı bir iç mekan için malzeme seçerken dikkate alınan temel ilke doğaya yakın olmaktır. Köylüler, artık her şeye hakim olan metalle evlerini doldurma fırsatı bulamamışlar. Krom yüzeylerden, parlak plastikten ve camdan vazgeçmek daha iyidir. Tasarımcılar tarafından önerilen tavsiye edilen kaplama listesi:

ülke tarzında bir dairenin parlak iç

İç mekanda ülke tarzı

Duvarlar:

 • kağıt veya tekstil duvar kağıdı;
 • kesim ve levhaların taklidi olan panel;
 • Alçı;
 • duvarcılık;
 • taklit tuğla işi.

Bu seçeneklerin birbiriyle kombinasyonu, benzersiz bir kontrast oluşturmaya yardımcı olacaktır: bir duvarda kaba taş ve sıva ile çevrelenmiş yumuşak kağıt duvar kağıdı, taşra evlerinin süslendiği dikkatsizliği ve kendiliğindenliği vurgulayacaktır. Şömine alanında doğal taş ve ahşap en iyi şekilde görünür, ayrıca koridoru da çerçevelemelidirler..

döşeme:

 • parke;
 • panolar;
 • düz seramik karolar;
 • dekoratif kaya.

Country tarzı döşeme için listelenen seçenekler arasında, seramik karolar pratiklik kazanır, ancak genel seriye mümkün olduğunca uyduklarından ve parlak çizgiler, kaba geometrik desenler ve krom unsurlar gibi modern tasarım katkıları içermediğinden emin olmanız gerekir. . Taş, koridorun veya oturma odasının içi için uygundur, ancak yatak odasında ve mutfak alanında ahşap döşemeyi tercih etmek daha iyidir..

kreşin ülke tarzında modern tasarımı

Ülke tarzı iç tasarım

ülke tarzında güzel koridor dekoru

Büyük beyaz country tarzı mutfak

Tavan:

 • tavan için kağıt duvar kağıdı;
 • Alçı;
 • kirişler ve kirişler.

Tavan, odayı çok sayıda kaba kaplamadan kurtarır ve hafiflik verir. Daha sıklıkla, güneş ışığını yansıtan ve doğal ışıktan en iyi şekilde yararlanmaya yardımcı olan beyaz veya pastel renkler seçerek, desenler olmadan monoton bir şekilde boyanır. Tam teşekküllü bir ahşap kaplamayı yalnızca iç mekan için aşırı yük olmayacağından eminseniz seçebilirsiniz, ancak kirişler ve kirişler özgün bir tasarım çözümü olacaktır..

Perdeler:

 • keten;
 • batiste;
 • pamuk;
 • basma.

Bu doğal country tarzı kumaşlar doku bakımından farklılık gösterir ve ilginç kombinasyonlar yaratmaya yardımcı olur: hafif basma perdeler güneş ışınlarını içeri alır ve gündüz kullanılabilir, kalın keten perdeler geceleri iyi hizmet verir ve özellikle çocuk odası için uygundur..

parlak country tarzı oturma odası

Güzel country tarzı oturma odası tasarımı

ülke tarzında hafif stil daire

Karanlık ülke tarzı tasarım

Dekor:

 • kil;
 • pastel seramikler;
 • paspaslar;
 • porselen;
 • toprak kaplarda canlı bitkiler.

Country tarzı takılar bile kolay ve hızlı bir hayata uyum sağlamak için bir model haline gelmelidir, bu nedenle pratiklik onlarda somutlaşmıştır: çok fazla yaşam alanı kaplamazlar, iyi yıkarlar ve temizlerler ve toz toplamazlar. Koridorda, ayakkabılardan kiri emen ve daha sonra kolayca temizlenen paspastan kilimler yerleştirin..

Vazolar, cilasız kilden yapılabileceği gibi, “küçük çatlak” etkisi ile porselen veya seramikten de yapılabilir, yani. küçük çatlaklar ile. Fonksiyonel hasır sepetler hostes için de kullanışlı olacaktır; küçük şeyler veya temizlikçiler için büyük bir kase satın alabilirsiniz..

ülke tarzında parlak mutfak iç

Ülke tarzında aydınlık oda

Renkler

İç mekan için bütünsel bir aralık seçerken, temel kurala bağlı kalmaya değer: istenirse seçilen herhangi bir gölge doğada bulunabilir. Bu palet, yumuşaklıkları nedeniyle finişin pürüzlülüğü ile hoş bir kontrast yaratan ve ayrıca çeşitli ahşap mobilyalara yol açan ve dekoratif taş bolluğundan gözün yorulmasına izin vermeyen pastel renklerle doludur. Seçilen çözüme alışmak imkansız: uzun süre rahatsız etmiyor.

Çoğu zaman, country tarzında krem, bej ve gök mavisi kombinasyonu kullanılır. Fıstık mutfağın tasarımında popülerdir, narin mor ile seyreltilir. Oturma odası için pastel şeftali ile birlikte daha cüretkar bir pişmiş toprak seçebilirsiniz. Yukarıdaki tonların tümü kaba kaplama ile uyumludur ve genel fikirden sıyrılmaz..

Dekorasyonda daha cesur olabilir ve akılda kalıcı çözümler seçebilirsiniz: bu kural doğa tarafından kullanılır, monoton çim örtüsünü parlak çiçek lekeleriyle süsler. Sulu tablolar, vazolar, şemsiye sehpaları, çevredeki alanın doğal tonlarını mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır..

güzel country tarzı yatak odası tasarımı

Yatak odasının iç kısmında ülke tarzı

ülke tarzında modern koridor dekoru

Country tarzı yatak odası tasarımı

Mobilya

Country tarzındaki tüm deneylerin temeli kendi başına akla gelir, yalnızca maksimum basitlik ilkesini hatırlamak yeterlidir. Ahşap: işlenmemiş, zımparalanmış veya verniklenmiş, nadiren boyanmış. Çok sayıda seçenek, ilginç kombinasyonlar oluşturmanıza ve denemenize olanak tanır.

Mutfak takımları, saklama dolapları ve şifonyerler için, genel fikirdeki baskın gölgeye bağlı olarak, uçuk tonlar uygun olabilirken, birçoğu yumuşaklığı ve düzgün bir kıvrım kıvrımını koruyan cilalı ve cilasız yüzeyleri tercih ediyor. Kir izleri olabileceğinden bu pratik değildir, bu nedenle çatlak efektli hafif bir vernik tercih edilir..

Basit bir şekle, pürüzlü köşelere ve minimum desenlere sahip çikolata mobilya satın alabilirsiniz. Oturma odasında pişmiş toprak ve turuncu ile birleştirilen koyu renkli dolaplar yerleştirilmiştir. Aynı zamanda country tarzı lake yüzeyler deri ile, işlenmemiş yüzeyler tekstil ile daha iyi görünür..

İki popüler döşeme seçeneği var.

 1. Doğal kumaşlar, keten, kambrik, tekstil döşeme. Birçok küçük yastık, çiçekli süs veya hayvan resimleri.
 2. Deri döşeme: çatlamış ve özel olarak eskitilmiş veya çatlamış.

ülke tarzında koridorun aydınlık iç kısmı

Ülke tarzında mutfağın iç tasarımında beyaz renk

ülke tarzında modern kreş tarzı

Büyük kır evi

Aydınlatmada kullanılan vurgular

Doğal iç aydınlatmadan tam olarak yararlanmanız gerekir: büyük pencereler, uçuşan perdeler, güneş ışığını yansıtan açık renkli duvarlar ve hacimli çerçevesiz aynalar. Aile ile akşamlar için şömine yumuşak ve rahat bir ışık yaratır..

Kırsal tarzda yapay aydınlatmada, açık ateşten ve mumlardan gelen ışığı taklit ederler: köy yaşamı tarafından yaygın olarak kullanılan kaynaklar. Bu nedenle, sıcak ışıklı lambaları seçin, avizeler yerine bireysel aydınlatma kaynaklarını tercih edin: aplikler, zemin lambaları ve zemin lambaları.

Hafif tekstil abajurlar ve doğal desenler iyi görünecek. Lambader seçerken mümkünse metal ve krom yüzeylerden kaçının..

ülke tarzında güzel oturma odası dekorasyonu

İç mekanda ülke tarzı

Odaya göre dekorasyon

koridor

İç mekanın maksimum pratikliği teşvik edilir: ahşap ve kaba taş kaplama. Ülke tarzı döşeme için duvar uygundur, hiçbir durumda muşamba veya laminat kullanılmaz. Daha fazla pratiklik mattan kilim ekleyecektir. Dekoratif elemanlara özellikle dikkat edilir: koyu dövme metalden ayakkabı rafları ve şemsiye standları.

Oturma odası

Cilalı veya eskitilmiş koyu renkli mobilyalar (kiraz, meşe), bir ciddiyet duygusu yaratmaya yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, ağır tekstil perdeler, zemin lambaları ve aplikler kazanır. Hasır abajurlar orijinal bir çözüm olacaktır, ancak mağazada bunu bulmak için sabırlı olmalısınız..

Mümkünse, en iyi kırsal geleneklerde bir rekreasyon alanı düzenleyin: bir şömine (bir apartmanda taklit de uygundur), kalın bir halı, dekorasyon için av kupaları kullanılabilir.

ülke tarzında parlak ev tasarımı

Güzel ülke tarzı tasarım

modern ülke tarzı ev dekorasyonu

Ülke tarzında mutfağın iç kısmında turkuaz rengi

Mutfak

Pratiklik, sık temizlikten kaçınmaya yardımcı olacaktır: tüm mobilyalar, bu tür yüzeyler dikkatli bakım gerektirdiğinden, kir tutmayan ürünlerle kaplanmalıdır. Tüm mutfak aletleri dikkatlice gizlenmeli ve kamufle edilmelidir. Kolaylık sağlamak için lavabo alanına ülke tarzı bir mozaik yerleştirilebilir: bu sadece alanı yenilemekle kalmaz, aynı zamanda pratiklik de sağlar. Çekmeceler ve açık ahşap raflar ile iç işlevsellik sağlanabilir.

Yatak odası

Yatak odasına masif, ancak alçak yataklar, dikkatlice cilalanmış veya cilalanmış aksesuarlar takın. Gündüz perdeleri, keten gece perdelerinin ağırlığıyla kontrast oluşturacak, çiçek desenli nevresimler, natürmort, manzara veya hayvan resimlerini betimleyen goblen olarak stilize edilmiş bir battaniye ile kaplanabilir..

ülke tarzında parlak yatak odası iç

Ülke tarzında bir dairenin iç kısmındaki koyu tonlar

güzel country tarzı oturma odası tasarımı

Şık country tarzı tasarım

Ülke tarzında iç mekanın ulusal özellikleri

Her ülkede bu tarz kendi tarzında ortaya çıktı, çünkü köy hayatı ve kırsal hinterlandı diğer kültürlerin etkisinden izole edildi. Oluşumu sadece iklim, gelenek ve alışkanlıklar ile aşırılık ve gösterişten uzak olmasını sağlayan temel ihtiyaçlardan etkilenmiştir. Bu nedenle, ülke tarzı, kentsel ortamda romantizm ruhunu kazanan her ülkenin kendine özgü tarihini ve kültürünü yansıtır..

Amerika

İlk dernek, eski güzel westernlerden çiftlikler ve resimlerdir, bu nedenle Vahşi Batı’nın geleneklerini ülke tarzında yeniden yaratırlar. Amerikan iç mekanı, işlenmemiş döşemeli, sert ve pürüzlü çok sayıda hasır veya deri mobilya ile karakterize edilir, tavan ahşap kirişlerle dekore edilmiştir..

Dekor için uygun olan, uzun tüylü olmayan çok renkli kilimler veya kendiniz yapabileceğiniz patchwork yorganlardır. Duvarlar doğal av derileriyle süslenmiştir, en çarpıcı özellik bir kovboy şapkasıdır..

ülke tarzında modern koridor iç

Ülke tarzında aydınlık oda

İngiltere

İç mekan, bol miktarda tekstil ile karakterizedir: kanepelerin döşemesinden duvar ve tavanların bireysel unsurlarına kadar her şey onunla dekore edilmiştir. Kumaş, bağlantı parçaları, ağır parke tahtaları ile birleştirilir, eskitilmiş derinin özellikleri dahildir..

Dekorasyon yaparken, bitki resimleri veya hayvan resimleri, zemine ağır perdeler içeren duvar halılarına başvurmalısınız..

İtalya

İç kısımdaki İtalyan country tarzı, suni olarak yaşlandırılmış ahşaptan yapılmış, cilalı veya vernikli kulaklıklar anlamına gelir. Fıstık ve krem ​​tonları hakim, kemer ve taş bolluğu.

Dekor, geniş çizgili tekstil perdeler, hasır sepetler ve şemsiye sehpaları, basit ışık çerçevelerinde boyama ve tablolar ile karakterizedir. Mutfak gereçlerinde kil vazolar ve bol porselenler.

Fransa

Provence’ın motifleri burada hakim, eyalet Fransa’sının ruhunun somutlaşmışı. Kremsi tonlar, özenle cilalanmış ve peçetelerle bağlanmış cilasız hafif mobilyaları tamamlıyor. Duvarlar kağıt duvar kağıdı ve sıva ile dekore edilmiştir..

İç dekorasyonlarda lavanta tonları, hasır ve dövme ürünler tercih edilir, ince çizgiler kalın tezgahlarla kombinlenebilir. Bir koku yaratmak için keten torbaları kurutulmuş lavanta ve Provence’ın diğer bitkileriyle ayrıştırabilirsiniz..

ülke tarzında hafif mutfak dekoru

Mutfağın iç kısmında ülke tarzı

ülke tarzında güzel kreş tasarımı

Ülke tarzında oturma odasının iç kısmında beyaz renk

Rusya

Tasarımda katı kurallar yoktur: her türlü kaplama kabul edilir, ancak vernikleme nadirdir. Yuvarlak kesimler ve masif tezgahlar kullanılmaktadır..

Dekorda, Rus antik döneminin orijinal özelliklerini hatırlamaya değer: tahta kaşıklar, dökme demir tavalar, semaverler, keçe çizmeler ve kuru üvez dalları kullanılacak..

Akdeniz

Burada iki renk oyunu başlıyor: zarif mobilyaları tamamlayan açık mavi ve beyaz. Karakteristik geometrik desenlere sahip mozaik duvarcılık yaygın olarak kullanılmaktadır. Açık beyaz perdeler, deniz süslemeleri: sicim ve deniz kabukları.

Deri bir Akdeniz iç mekanı için fazla pürüzlü olduğu için ham, kaba kaplama, beyaz boya ve tekstil döşeme tercih edilir. Rekreasyon alanında hasır sandalyeler ve ferforje ayaklı sehpalar kullanılmaktadır..

güzel country tarzı koridor tasarımı

Ülke tarzında bir dairenin iç kısmındaki ahşap

ülke tarzında kreş parlak iç

Hafif ülke tarzı tasarım

hafif ülke tarzı yatak odası

Ülke tarzı daire tasarımı

Bir kır evinin içi için ülke tarzı

Burada bir dairenin içini dekore ederken aynı ilkelere uymanız gerekir: ihmal ve maksimum doğal malzeme. Alanı görsel olarak genişletmek ve maksimum ışık sağlamak için duvarlar ve kapılar kemerli yürüyüş yolları ile değiştirilebilir. Doğal taş ve parke ile dövme detaylara sahip kapılar kullanmak daha iyidir..

Dış mekan oturma alanı, kalın kumaş perdeler ve döşemeli koltuklara sahip hasır sandalyeler ile dekore edilebilir. Masalar için zarif eğrilere sahip dövme bacaklar uygundur. İkinci kata korkuluk yerine büyük bir merdiven seçin, bir ip çekin. Bir kır evi, gerçek bir şömine yaratmayı mümkün kılar.

Video: Ülke tarzı iç tasarım

Ülke tarzında iç tasarım örneklerinin 50 fotoğrafı:

ülke tarzı resimde hafif ev dekorasyonu ülke tarzında modern oturma odası tasarımı photo ülke tarzı resimde bir kreş güzel iç ülke tarzı fotoğrafta parlak tarzı koridor ülke tarzı fotoğrafta modern tarzda daire ülke tarzı resimde parlak iç koridor ülke tarzında hafif mutfak dekoru photo güzel ülke tarzı yatak odası tasarımı resmi ülke tarzında modern kreş dekoru photo güzel country tarzı mutfak tasarım resimleri ülke tarzı fotoğrafta parlak stil koridor ülke tarzı resimde parlak yatak odası iç güzel country tarzı koridor resmi ülke tarzında parlak ev tasarımı photo ülke tarzı resimde parlak oturma odası iç ülke tarzında modern daire dekoru photo parlak country tarzı oturma odası tasarım resmi güzel kır evi photo ülke tarzı resimde modern yatak odası iç ülke tarzı fotoğrafta koridorun hafif dekoru ülke tarzı fotoğrafta güzel tarz koridor ülke tarzı resimde modern kreş dekoru ülke tarzı resimde parlak daire tasarımı ülke tarzı fotoğrafta hafif mutfak iç ülke tarzı fotoğrafta parlak tarzı oturma odası ülke tarzı resimde güzel ev iç ülke tarzı resimde hafif daire tasarımı modern tarz yatak odası kır tarzı photo ülke tarzı resimde parlak iç koridor ülke tarzında modern ev tasarımı photo parlak tarz yatak odası kır tarzı resim ülke tarzı resimde güzel iç koridor ülke tarzında bir kreşin hafif dekoru photo ülke tarzı fotoğrafta koridorun hafif iç kısmı ülke tarzı resimde parlak dekor oturma odası ülke tarzı fotoğrafta güzel mutfak tasarımı ülke tarzı resimde modern tarzda daire ülke tarzı resimde güzel kreş dekoru ülke tarzında hafif ev tasarımı photo ülke tarzı fotoğrafta parlak yatak odası iç modern tarz koridor ülke tarzı resim ülke tarzı fotoğrafta modern oturma odası iç güzel ülke tarzı koridor tasarım resmi ülke tarzı resimde hafif mutfak dekoru ülke tarzı fotoğrafta parlak tarzı daire country tarzı resimde hafif tarzı daire ülke tarzı fotoğrafta modern mutfak iç ülke tarzı fotoğrafta koridorun parlak tasarımı ülke tarzı resimde hafif ev tasarımı ülke tarzı fotoğrafta güzel oturma odası iç

Previous Post
İç mekanda boyama için duvar kağıdı: tercih edilen özellikler
Next Post
Cooking New Year’s decor