15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Evde merdiven tasarımı: ne olabilir?

Evde birkaç katın varlığı, merdivenlerin düzenlenmesini sağlar. Fonksiyonel önemi büyüktür, diğer seviyelere çıkmak, onlardan inmek için kullanılır. Bu yapı, düzenlenirken hatırlanması gereken konutun ayrılmaz bir parçasıdır. Özel bir evde merdiven tasarımı, tasarım özelliklerine, boyutlarına ve diğer özelliklerine göre seçilir. Diğer unsurlarla uyumlu olmalıdır..

ikinci kata çıkan merdivenler

İyi bir asansör yalnızca yüksek kaliteli ve güvenilir değil, aynı zamanda güzel, genel konut tarzına organik olarak uygun olmalıdır..

Evdeki merdiven gerekli bir yapıdır. Özellikle birkaç kattan oluşan bir bina söz konusu olduğunda. Onlara güvenli ve kolay bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olur. Ayrıca, merdiven iç mekanın bir unsurudur. Bir evi donatırken, ona özel dikkat gösterilmesi gerekiyor. Genel resme uyumlu bir şekilde uymalıdır..

evdeki merdiven

Kır evinizin veya dairenizin ikinci katı olması durumunda, merdiven yerleştirme ihtiyacı bariz bir gerçektir..

Merdiven tipi büyük ölçüde evin dekore edildiği stile bağlıdır. Klasikler, pahalı ve kaliteli malzemelerin kullanılmasını gerektirir. İlginç oymalarla süslenmiş doğal ahşap, lüks metal dövme mükemmel.

dövme merdiven tasarımı

Merdivenlerin güzelliği hiçbir şekilde pratikliği, güvenilirliği ve güvenliğinden daha düşük olmayacak şekilde yapıyı uygun şekilde donatmak ve düzenlemek gerekir..

İç mekan minimalist bir yönde tasarlanmışsa, gereksiz detayları kullanmamalısınız. Herhangi bir tasarım neredeyse görünmez olmalıdır. Bu aynı zamanda merdivenler için de geçerlidir. Örneğin pleksiglas gibi şeffaf malzemeden yapılmış bir korkuluk ile düzenlenmesi uygundur..

şeffaf merdiven

Cam merdivenler eve tam anlamıyla aşina olmayan bir tasarıma sahip olmasına rağmen, günümüzde bu tasarımların popülaritesi oldukça yüksektir..

Yüksek teknoloji, iç mekanda modern motiflerin varlığı ile karakterizedir. Korkulukları krom kaplama malzemeden yapılmış merdiven iyi görünüyor. Dar tahtalar basamak görevi görür. Modern teknolojiler kullanılarak kurulurlar. Sonuç olarak, adımların yükseldiği izlenimi yaratılır. Etkileyici ve büyüleyici görünüyor..

ahşaptan yapılmış merdivenler

Bugün Rusya’da bir ağaç, en popüler malzeme türleri arasında avuç içi tutar..

Doğal malzemelerden yapılmış bir merdiven, eko tarzına mükemmel uyum sağlayacaktır. Ayrıca, tüm unsurları yalnızca ahşap olmalıdır. Yapı üzerinde oyma desenlerin bulunması etnik üsluba uygun olacaktır. Bambu korkuluklar, dekore edilmiş Japon tarzı odayı mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır. Kaba şekillerin tasarımı ülke stiline uyar. Provence, beyaz bir binanın düzenlenmesini sağlar. Şıklığını vurgulamak için dövme veya oymalı elemanlar kullanabilirsiniz..

Provence tarzı merdiven

Ahşap merdivenler ağır yüklere dayanabilir, zamanla deforme olmaz ve çekiciliğini kaybetmez..

Merdivenlerin tasarım özellikleri

Bu tür tasarımlar için birçok seçenek var. Sadece malzemelerde, boyutlarda değil, aynı zamanda şekil, tipte de farklılık gösterirler..

evin iç kısmındaki merdiven

Yer, merdiven tipi ve uygulama malzemesi inşaat aşamasında belirlenir..

En uygun seçeneği seçerken, birçok nokta dikkate alınmalıdır:

  • Odanın genel tasarımı;
  • Oda alanı;
  • Tavanların yüksekliği;
  • Ana makine tercihi.

merdiven tasarımı

Şekil ve yapı, içindeki dekorasyona, tavanların yüksekliğine, odanın alanına bağlıdır..

Binanın iki katı varsa, bir veya iki güzergah yapısı çok uygundur. birkaç türü var.

İnşaat türü özellikler
kosour üzerinde Cihaz kirişlerden oluşmaktadır. Her eleman ayrı ayrı tabana bağlanır. Herhangi bir malzemeden yapılırlar. Bu tür özellikle talep görmektedir. Bu, yüksek bir güç ve güvenlik göstergesi ile açıklanmaktadır. Tasarıma bağlı olarak iki veya bir destek kirişi olabilir. Kosour’a gelince, şekilleri herhangi biri. Serbest el, sarmal, düz görünüm iyi.
Bowstrings üzerinde Merdiven karmaşık bir tasarıma sahiptir. Basamaklar doğrudan kirişe bağlanmıştır. Bu içeriden yapılır, bu yüzden neredeyse görünmezdir. Böyle bir merdiven şık bir görünüme sahiptir. Sahiplerinin hassas zevkini vurgular, odaya zarafet katar. Farklı iç dekorasyon stillerine uygundur.
Boltsevaya Çelikten, ahşaptan yapılmıştır. Bileşenleri bağlamak için cıvatalar kullanılır. İnşaat çok güvenilir ve sağlamdır. Uzun yıllar sürecek. Malzemelerin ağırlığına rağmen görünümü oldukça hafif ve ağırlıksızdır. Hafif ve havadar tasarım çözümlerinde kullanılabilir. Burada hayal gücünüzü gösterebilirsiniz: herhangi bir şekilde açma veya çarpma adımları.
Vida Esas olarak küçük bir alana sahip odalarda kurulur. Metalden, ahşaptan yapılmıştır. Şekil sadece yuvarlak değil, aynı zamanda karedir. Sekizgen kompozisyon orijinal görünüyor. Tüm bunlar tasarım olanaklarını genişletiyor..

siyah merdiven

Bir merdiven düzenlerken, genel iç mekanla uyumlu kombinasyonunu hatırlamanız gerekir..

Sadece dış kısma değil, aynı zamanda yapının altındaki boşluğa da dikkat etmeye değer. Uygun şekilde donatılmışsa, işlevsel bir değere sahip olacaktır. Oraya bir kanepe ve bir sehpa yerleştirebilirsiniz. Dinlenmek için harika bir köşe olacak.

evin iç kısmındaki merdiven

Hafif eko-tasarımda sarmal gerçekleştirme.

Ahşap yapı: ana özelliği nedir?

Ahşap merdivenler uzun yıllardır popülerliğin ön saflarında yer almaktadır. Ve bu şaşırtıcı değil. Bu tür yapılar mükemmel güç, güvenilirlik ve güvenlik göstergelerine sahiptir. Temel olarak, iki rotaları var. Ayrıca bir veya daha fazla tuzak bulabilirsiniz..

ahşap merdiven tasarımı

Pahalı ağaç türlerini karaçam, kiraz veya armut ile değiştirebilirsiniz. Bu durumda, evdeki neme karşı direnç kazanacaksınız..

Ayrıca, ahşap cihazların çevre dostu olduğunu da belirtmekte fayda var. Estetik nitelikleri mükemmeldir. Herhangi bir oda stilini iyi tamamlarlar. Özel tip bir konutun dekore edildiği kır tarzına ve şık bir çatı katına uyuyorlar. Maliyetleri, özellikle metal binalarla karşılaştırıldığında düşüktür..

çatı katı tarzı merdiven

Doğal malzemelerden üretilen modeller, ortamın konforunu en üst düzeye çıkarır ve temizlenmesi oldukça kolaydır..

Binalar sert ağaçtan yapılmıştır. Meşe, kayın, armut, çam kullanımı uygundur. Böyle bir malzemenin fiyatı oldukça büyük. Para biriktirmek isteyenler için karaçam kullanabilirsiniz..

Ahşap bir merdiven belirli gereksinimleri karşılamalıdır. Onun boyutuyla ilgililer. Genişlik 75 cm’den az değil, basamakların derinliği 40 cm, yükseklik 20 cm’dir.Gerekirse bu parametreler ayarlanabilir..

ikinci kata ahşap merdiven

Dekorasyonunun, stilistik tasarımın geri kalanıyla uyumlu olması gerektiğini de belirtmekte fayda var..

Metal cihaz: artıları ve eksileri

Merdiven bir veya birkaç malzemeden yapılabilir. Metal yapılar genellikle cam elemanlar ve ahşap ile tamamlanır. Bu tür bileşimlerin gücü oldukça iyidir. Uzun yıllar hizmet verebilirler. Çalışma sırasında herhangi bir sorun yok.

merdiven metali

Metal merdivenler uzun bir servis ömrüne sahiptir – 50 yıla kadar.

Bu tür yapıların avantajları, yangın güvenliği gereksinimlerini karşılamalarıdır. Birçok çizgi birleştirilebilir: pürüzsüz ve düz. Karmaşık şekiller uyumlu bir şekilde birleştirilmiştir. Bu tasarımcılar için iyi bir alandır. Merdivenler için benzersiz seçenekler oluşturmanıza olanak tanır.

Diğer herhangi bir malzeme gibi, metalin de dezavantajları vardır. Merdiven üretimi için seçerken dikkate alınmalıdır. Ana olan korozyona karşı duyarlılıktır. Yapının görünümüne zarar vermemek için malzeme özel bir koruyucu tabaka ile kaplanmıştır..

metal merdiven

Paslanmaz çelik kullanmak en iyisidir, korozyona dayanıklıdır.

Farklı odalar – herhangi bir merdiven

Özel bir evde merdiven tasarımı, büyük ölçüde, kurulduğu odanın büyüklüğüne bağlıdır. Küçükse, vida tipini tercih etmek daha iyidir. Mütevazı metrekarelere çok yakışacak. Manzarası güzel, muhteşem bir atmosfer yaratıyor. Buna rağmen, bu tasarımın dezavantajları vardır. Bunlar esas olarak sömürü ile ilgilidir. Onları, büyük boyutlu nesnelerin çok elverişsiz olduğu ikinci kata kaldırmak çok elverişsizdir. Çoğunlukla kare, yuvarlak şekillidirler. Metal ve ahşaptan, bazen camdan yapılırlar. Tasarım, rafa bağlı dikey bir basamak düzenini varsayar..

spiral merdiven

Spiral, tüm yükseklik boyunca asılı boncuklarla dekoratif iplikler şeklinde bir kurulumla dekore edilebilir..

Kolaylıktan bahsedersek, ikinci kata giden rota tırmanışları bu konuda en iyi seçenektir. Bu nedenle, yaygındırlar. Ancak sadece geniş bir odaya monte edilebilirler. Yapı hantal olduğundan ve geniş bir alan gerektirdiğinden.

Yaklaşık 16 adım oluşturan yürüyüşler şeklinde sunulurlar. Daha yüksek bir cihaza ihtiyaç duyulursa, ek platformlarla donatılacaktır. Diğer yürüyüşleri ayarlamak için kullanılırlar. Merdivenlerin bu versiyonu, yükselticili veya yükselticisiz, açık veya bir kapı ile donatılabilir..

merdiven tasarım fikirleri

Herhangi bir özelliği olan (düz, dikdörtgen, döner) klasik uçuş merdivenleri evlerde çok daha sık kullanılmaktadır..

Cıvataların üzerindeki merdiven boşluğunu karıştırmayın. Bu tür yapılardaki basamaklar doğrudan duvara yapıştırılır. Bunun için cıvatalar, özel pimler kullanılır. Bu sayede havadar ve ağırlıksız görünüyor. Dıştan, yapının güvenilir olmadığı hissi yaratılır. Ancak pratikte ağır yüklere dayanabilir..

sıfır yerçekimi merdiveni

Camdaki yapının hafifliği, şeffaflığı ve aynı zamanda güvenliği.

Ana görev

Merdiven, çok katlı bir binada önemli bir öğedir. Sadece bir kattan diğerine geçmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda tasarımın ana odağı haline gelir. Tasarım odaya asil bir görünüm verir, onu lüksle doldurur.

özgün merdiven tasarımı

Cam ve metalden yapılmış döner merdiven.

Çoğu zaman, iç mekana uyan o değil, tasarım ona göredir. Cihazın özellikleri dikkate alınarak tüm odanın dekore edileceği tarz belirlenir. Bulunduğu yere bağlı olarak, mobilya için bir yer seçilir. Korkuluklar bitirme işinde belirleyici bir faktördür.

Seçim kriterleri

Güvenlik ve ergonomi, merdiven seçiminde iç stilden daha az önemli kriterler değildir. Hareket için tasarlandığından, yaşamı tehdit etmemelidir. Cihaz, sadece yetişkinlerin değil, çocukların da yaşadığı bir evde bulunuyor. Bu nedenle sağlık açısından güvenli malzemelerin kullanılması önemlidir. Bazı modern modeller yalnızca kalıcı ikamet amaçlı olmayan evlerde kullanılabilir. Yapının güvenlik derecesi düşük olduğundan.

ikinci kata çıkan merdivenler

İki seviyeli modern bir yapıya mükemmel şekilde uyan hafif metal döner merdivenin geçiş tasarımı.

Bir merdiven seçerken, konumu dikkate alınır. Bu salonun merkezi ise, tören seçeneği yapacaktır. Evin arka bahçesinde ikincil bir görünüm ayarlayabilirsiniz..

evinizdeki merdivenler

Merdiven elemanlarının takıldığı duvarların kalınlığına dikkat etmekte fayda var..

Duvar, yapının ağırlığını taşıyabilecek kadar büyük olmalıdır. Aksi takdirde kısa sürede arızalanır, tamirat gerekecektir..

Orijinal dizayn

Merdiven, en ilginç tasarım fikirlerini somutlaştırabilir. Farklı şekillerde düzenlenebilir. Böylece, oda tasarımının benzersizliği için çıta yükselecektir. Ancak sıra dışı tasarımların kullanımının sakıncalı olabileceğini hatırlamakta fayda var. Güvenlik seviyeleri düşüktür. Bu nedenle, özgünlük arayışı kasıtlı olmalıdır..

ikinci kata orijinal merdiven

Gotik konaklardaki vida performansı özellikle sofistike görünüyor.

Standart bir merdiveni ilginç kılmak için korkuluklarını geleneksel olmayan bir şekilde düzenlemek yeterlidir. Basamakların altındaki yere de dikkat etmeye değer. Parlak süslemeli fayanslarla döşerseniz, iç mekanın genel resmi olumlu bir şekilde doldurulacak, şenlikli bir görünüme sahip olacaktır..

Kavisli tabanlı merdiven etkileyici görünüyor. Akışkan şekilleri iç mekana uyum sağlar. İçindeki adımlar, tabanın merkezine tutturulmuştur. Bu nedenle, bir vida gibi görünmüyor. Bir tırabzan varlığı gereklidir. Özellikle evde yaşlı ve çocukların olduğu durumlarda.

ikinci kata kavisli merdiven

Geniş ve güvenli geçişler ile hiç korkuluk olmadan yapabilirsiniz, bu da ortamı daha da havadar hale getirecektir..

Bir yapı mükemmel bir ışık kaynağı olabilir. Ampulleri basamakların, korkulukların altına yerleştirmek yeterlidir. Ayrıca duvarlardaki nişlerde orijinal görünüyorlar. Bu tasarım seçeneği, görünüşte şık ve moderndir..

Merdiven, çocuklar için harika bir cazibe olabilir. Bu durumda, bir slayt ile desteklenir. Üzerindeki çocuklar güvenle ve güvenle eğlenebilecekler.. 

sürgülü merdiven

İnşaat sipariş üzerine yapılır. Bu nedenle, nakit maliyet gerektirecektir.

Genellikle bir merdiven gardırop bulabilirsiniz. Bu onun aranjmanı için harika bir seçenek. Korkuluk altındaki boşluk rasyonel olarak kullanılır. Bu yerde raflar kitap ve aksesuarlarla donatılmıştır. Bunları kapatırsanız, çeşitli şeylerin depolanmasına izin verilir.. 

merdivenlerin altında gömme dolap

Tam teşekküllü bir kilere veya asma katına alternatif olabilir..

Evde bir merdiven varsa, mümkün olduğunca kullanılmalıdır. Bu, yalnızca işlevsel amacını değil, aynı zamanda dış verileri de ilgilendirir. Yapının yetkin tasarımı, iç mekanı benzersiz kılacak, lüksle dolduracaktır. Bu tür konutlar her zaman rahattır, atmosfer ev gibidir..

VİDEO: İkinci kata çıkan merdivenler – 50 fikir.

50 modern ev merdiveni tasarım fikri:

evde rahat merdiven tasarımı evde zengin merdiven tasarımı büyük bir evde merdiven tasarımı evde merdiven tasarımı evde merdiven tasarla photo evde fotoğraf tasarımında merdiven tasarımı evde merdiven tasarımı fotoğraf tasarımı evde fotoğraf fikirleri merdiven tasarımı evin iç kısmında merdiven tasarımı photo ev fikirleri merdiven tasarımı evde merdiven tasarımı fikirleri photo iç merdiven tasarımı iç merdiven tasarımı ahşaptan yapılmış bir evde merdiven tasarımı ahşaptan yapılmış bir evde merdiven tasarımı photo evde ikinci kata merdiven tasarımı evdeki merdivenlerin tasarımı orijinaldir evdeki merdivenlerin tasarımı modern döner merdiven tasarımı evdeki merdivenlerin tasarımı parlak ikinci kata merdiven tasarımı evdeki merdivenlerin yetkin tasarımı özel bir evde merdiven tasarımı ferforje korkuluklu bir evde merdiven tasarımı evde güzel merdiven tasarımı özel bir evde merdiven tasarımı özel bir ev tasarımında merdiven özel bir ev tasarımında merdiven photo özel bir ev tasarımında merdiven özel bir evde merdiven photo özel bir evde merdiven fotoğraf fikirleri özel bir evde merdiven fikirleri özel bir evde merdiven tasarım fikirleri özel bir evde merdiven fotoğraf fikirleri özel bir ev iç merdiven özel bir evde merdiven orijinali özel bir evde merdiven geniş özel bir evde modern merdiven özel bir evde merdiven modern fikirler korkuluklu özel bir evde merdiven iç mekanda özel bir evde merdiven evde sıra dışı merdiven tasarımı evdeki merdivenlerin özgün tasarımı evde pratik merdiven tasarımı evde modern merdiven tasarımı evde modern merdiven tasarımı evde şık merdiven tasarımı evde şık merdiven tasarımı evde rahat merdiven tasarımı evde hafif merdiven tasarımı

Previous Post
Masa dekoru: tezgahı dönüştürme teknikleri ve bir ziyafeti dekore etme yöntemleri
Next Post
Small bedroom design: ways to increase space, modern design solutions