15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç kısımdaki mor renk – mor dünyanın sırları

Renk kırmızı ve mavinin birleşimidir. Birçok renk tonu vardır: beyin üzerinde rahatlatıcı, sakinleştirici etkisi olan mor, leylak, ametist, erik. Menekşe güçlü bir renktir ve yeşil, sarı veya kahverengi ile birleştiğinde “karakterini” kaybetmez. Işığı emmeye ve çok ağır görünmeye eğilimlidir, ancak diğer renkler, dekor ve mobilyalarla doğru bir şekilde birleştirildiğinde zarif, şık ve sıra dışı görünebilir..

mor parlak mutfak iç

Mor renkte modern tasarım

mor oturma odasının sıradışı tasarımı

İç kısımda koyu mor renk

mor koridorun hafif dekoru

Mor güzel yatak odası iç tasarımı

Menekşe dünyasının sırları

Morun şık tasarımlı iç mekanlardaki psikolojik etkileri renklere bağlıdır – sıcak (kırmızıya yakın) veya soğuk (maviye daha yakın). Örneğin, mavimsi mor sakin ve rahatlatıcı olabilir ve otorite ve kabalığın bir tezahürünü ifade eder. Kırmızı, geek ve ucuz görünecek, ancak sinir sistemini sakinleştirecek..

Bu arada, Katoliklikte menekşe bir yoksunluk işareti olarak kabul edilir, bu nedenle tüm kardinaller ametistli yüzükler takarlar. Psikologlara göre, evin içindeki bu rengin varlığı, sanatsal kişiliklerin, yaratıcı mesleklerin çalışanlarının (sanatçılar, müzisyenler, tasarımcılar) doğasında var. Orkide veya kediotu gibi açık tonların sinir sistemi üzerinde terapötik bir etkisi vardır: asteno-nevrotik sendromları köreltirler, ani panik ve korku atakları durumunda yatıştırırlar..

Menekşe, odaları için önemli bir boya olarak henüz bir mesleğe, zevklere ve tercihlere karar vermemiş gençler tarafından seçilebilir. Ayrıca duygusallığı, duyarlılığı arttırdığına dair bir görüş var, bu nedenle genellikle eşcinsel yönelimli insanların favori boyası haline geliyor. Ancak çoğu zaman, iç mekandaki mor, ilham ve yaratıcı düşüncenin uyarıcısıdır..

mor güzel koridor stili

İç kısımdaki mor renk

mor güzel yatak odası tasarımı

Mor büyük mutfak

İlk mor vuruşlar. Seçeneğinizi nasıl bulabilirsiniz??

Mor rengin evdeki atmosferi tanınmayacak şekilde nasıl dekore edebileceğini veya değiştirebileceğini anlamak için, alanın hangi işlevleri yerine getireceğine karar vermeniz gerekir? Örneğin, bir çalışma ve bir anaokulu çocuğu veya öğrencisi için sakin, sessiz seçenekleri seçmeniz gerekir. Düşünmeyi etkinleştirmeli ve aynı zamanda bastırmamalıdırlar. Bu tonlar: kuru erik, dut ve fesleğen. Daha açık renkler (açık pembe, leylak, iris) sinir sistemini uykuya yatırır.

Yatak odası için renk seçimi durumunda, her şey en küçük ayrıntıya kadar heyecan verici olmalıdır (daire yaşlı bir yalnız adama ait değilse), ancak duvarların “ezilmemesi” için yeterli olmalıdır. Odanın sahibi veya metresi eksantrik bir yapıya sahipse, patlıcan, koyu mor veya erik onlar için idealdir. Sakin, sabırlı ve duyarlı bireyler için yatak odası mor ve orkide ile dönüştürülebilir..

mor dairenin alışılmadık tarzı

Mutfağın iç kısmında beyaz ve mor kombinasyonu

açık mor yatak odası dekorasyonu

Mor kanepe ile şık oda tasarımı

mor parlak oturma odası iç

Oturma odasının iç kısmında mor renk

Altın, gümüş, mor … Diğer renklerle kombinasyon

Evdeki atmosferin sadece olumlu duygular getirmesi için tonları doğru bir şekilde birleştirmek gerekir. Aşağıdaki varyasyonlarda temel olarak menekşe kullanarak farklı odaları dekore edebilirsiniz..

taze erik

Temel tonlar: erik, limon yeşili, soluk kobalt, kar beyazı. Bu seri, pencereleri güneye veya güneydoğuya bakan bir yatak odasını, oturma odasını ideal olarak dönüştürecektir. Alanı dekore etmek için beyaz veya soluk fıstık rengi kullanmak daha iyidir, duvarlardan biri “kireç yeşili” versiyonunda parlak bir vurgu yapılabilir..

mor sıradışı mutfak iç

Mor yatak odası tasarımı

mor ışık koridor stili

İç mekanda beyaz ve mor kombinasyonu

karda lavanta

Gölgeler: beyaz keten, kar beyazı, fuşya, Fransız lavanta, patlıcan. Bu seride mutfağı, yemek odasını ve hatta bir çocuk odasını dönüştürebilirsiniz. En güvenilir renk kombinasyonlarından biridir ve Provence stilinin ayırt edici özelliğidir. Böyle bir ortamda duvarların kremsi beyaz boya ile boyanması veya ekru, uçuk pembe lavanta kullanılması gerekir..

Retro yazlık

Hakim renkler zeytin yeşili, soluk altın, granat kırmızısı, macun, erik ve gök mavisidir. 20. yüzyılın 40’lı yıllarına özgü iç tarz, kırmızımsı tonlar kullanılarak modern koşullarda yaratılabilir. Bu versiyondaki duvarlar krem, soluk mavi veya açık gri seçenekleriyle boyanabilir..

mor dairenin parlak dekoru

İç kısımda koyu mor renk

mor güzel koridor tasarımı

Evin iç kısmında mor renk

mor güzel mutfak dekoru

Açık mor oda tasarımı

“Bordo şişe”

Kullanılan boyalar: tozlu turkuaz, bordo, gri gül, ayran, odun kömürü ve deniz mavisi (mavimsi yeşil). Bu kombinasyon odayı “soğutur”. Duvarlar için en iyi renk kirli beyazdır.

macenta

Parlak, zorlu bir iç mekan yaratmak için boyalar: kömür, buz mavisi, hardal, mor, parlak zeytin. Böyle bir tasarımın kaba görünmesini önlemek için, parlak “sıcak” indigo, hassas bir mor renk tonu ile desteklenmelidir. Duvarlar için en iyi seçenekler beyaz, açık gri, tarla hardalı.

göl kenarında piknik

Uygulanan renkler: puslu gökyüzü, kök gülü, parlak zeytin yeşili, ateşli portakal, tozlu erik. Göllerin iç ve güzel manzaraları arasındaki benzerliğin sırrı şudur: zengin tonlar, açık nötrlerin, odunsu tonların ve yapraklı yeşilliklerin arka planına karşı uyumlu görünür. Bu tarzda bir balkon, geniş bir sundurma veya bir veranda düzenleyebilirsiniz. Gerçek arka planlar – saf beyaz, soluk gri, puslu mavi.

Duvarların, tavanın, zeminin ve kapıların elden geçirilmesine ek olarak, iç kısımdaki mor, dekor – halılar, perdeler, yastıklar ve diğer aksesuarlar için kullanılır. Üç parça halinde bir boya kullanırsanız, ayarın başarısı bir seçenek sağlayacaktır. Örneğin, duvarlar, yastıklar ve vazolar.

mor oturma odasının sıradışı tarzı

koyu mor oda tasarımı

mor koridorun hafif iç kısmı

Odanın iç kısmında parlak mor renk

Şık yatak odası

Bir rüya yatak odası yaratmak için, uyandırması gereken ruh halini önceden düşünmeniz gerekir. Patlıcan ve erik gibi daha güçlü renkler duyuları harekete geçirir ve dikkat çeker. Abartılı kumaşlarla birleştirilebilirler – kadife, kadife, jakar. Yelpazenin diğer ucunda daha yatıştırıcı ve narin renkler var – leylak, lavanta ve misk. Güçlü duyguları bastırırlar ve rahatlamanıza yardımcı olurlar. Tabloyu kullanarak, iç mekandaki menekşe renginin havayı nasıl belirleyeceğini ve diğer renklerin 17 tonunu nasıl vurgulayacağını veya boğacağını çok doğru bir şekilde belirleyebilirsiniz..

Tablo 1. Bir yatak odası ayarı oluşturmak için farklı mor tonlarını diğer renklerle birleştirmek.

nasıl birleştirilir

İsim

gölge

ideal olarak İyi Kötü
mor kırmızı Yeşil, turkuaz Açık turuncu, nane yeşili Sarı, kahverengi, bej
Erik Turuncu, beyaz Yeşil, ultramarin İndigo, açık yeşil
Orkide Parlak kırmızı, kül kırmızı Bej, kahverengi, erik
parlak mor Yeşil, mavi, kahverengi Siyah kül Beyaz
leylak rengi Gümüş, bej, pişmiş toprak Portakal, ahududu, kırmızı çivit
Mor gri, sarı Turkuaz, Yeşil kahverengi
Patlıcan Siyah, süt beyazı Kömür, soluk sarı Bej
Ametist Turkuaz, soluk pembe limon, kırmızı kızıl
Kediotu Mavi, gri, kırmızı Ahududu kırmızısı, nane rengi Fuşya
çivit Ultramarin, bej Kahverengi, beyaz, sütlü Koyu yeşil, kirli sarı
Fuşya Gri, sarı-kahverengi, kahverengi Kireç, nane yeşili, soluk sarı Beyaz, siyah, çivit
devedikeni Kırmızı, sarı, koyu mavi Portakal, pişmiş toprak, taze otlar Bej, pembe, parlak mor
Mor (leylak) Sarı portakal zeytin, pembe Moka, limon
Lavanta Koyu kahverengi, Soluk pembe, siyah, moka turuncu
Karanfil siyah, mor Açık mavi, nane yaban mersini, mavi
macenta (mor) Açık kahverengi, soluk sarı beyaz, kırmızı Bej, kül, kömür
puslu Koyu mavi, kahverengi Kahverengi Beyaz Yeşil

mor parlak yatak odası tasarımı

Odanın iç kısmında mor renk

mor güzel daire dekoru

Mor mutfak tasarımı

mor parlak yatak odası iç

İç kısımdaki mor renk

“Violet” varyantındaki mobilyalar

Dolaplar, sandalyeler ve oturma alanlarının rengi, duvarlardan ve döşemeden farklı olmalıdır. Patlıcan rengi mobilyaların iyi bir kombinasyonu, odanın siyah beyaz tasarımını, duvarlarda gümüş aksanları oluşturacaktır. Menekşe rengi mavi ve kırmızı arasında dalgalandığından, farklı renklere sahip olabilir – sıcak (mor, patlıcan, menekşe) ve soğuk (indigo, ametist, leylak). Bu çeşitliliğe dayanarak güzel bir resim oluşturabilirsiniz. Odadaki duvarlar soğuk mor tonlarında boyanırsa, sıcak renkler rahatlık sağlamaya yardımcı olacaktır: leylak, mor, koyu mor. Bu tür renklerin zarif boyaları, sıcak oda tasarımının sıkıcılığını ortadan kaldırabilir: puslu orkide, siyah lale ve koyu lavanta.

Tablo 2. Farklı odaların içi için mor tonları.

Nasıl

uyar

Oda

İyi İyi uymuyor
Oturma odası Patlıcan, ametist, lavanta Devedikeni, tüfek, karanfil Macenta, çivit, mor-kırmızı
Yatak odası Ametist, erik Orkide, devedikeni, karanfil, lavanta Kedi, kediotu
Çocuk odası Pusky, lavanta, leylak rengi Fuşya, devedikeni Parlak mor, erik
Mutfak Fuşya, çivit Ametist, patlıcan Leylak, menekşe-kırmızı
Banyo Fuşya, çivit, karanfil, macenta Menekşe kırmızısı, leylak rengi karanfil, lavanta
Koridor Caricate, devedikeni İndigo, kediotu Fuşya
Kabine erik, orkide Mor Leylak, misk, macenta, çivit

mor sıradışı koridor tasarımı

Mor güzel oda tasarımı

mor parlak koridor tasarımı

Mor yatak

oturma odası ve menekşe

Modern tasarımcılar moru birçok tona ayırır. Oturma odasının şık ve modern görünmesi için mor yardımcı olacaktır. Duvarlarda veya çerçeveli dekorlarda odak noktası haline gelir. Çelik gri ile birleştiğinde zarif hale gelir ve turuncu ile birlikte odayı eklektik bir köşeye dönüştürür. Menekşe rengi diğer renklerin arka planına karşı vurgulamak için beyaz, bej, siyah ve gri kullanın.

Klasik kombinasyon, gri ve kömür tonlu koyu çivit rengidir. Bu kombinasyon, büyük parçalar (kanepe gibi) patlıcan rengindeyse ve yanındaki kilimler sessiz griyse, alan lehine çalışır. Böyle bir ortamda mobilyalar ancak hafif olabilir ve tekstiller leylak ve fuşya tonlarında desenlerle süslenir. Oturma odasındaki hoş kontrastlar, yeşil yosun rengi olan bej ile leylak kombinasyonları yaratacaktır. Bu renkler duvar dekorasyonu için kullanılabilir – bir duvarı sakin bej ile boyayabilir ve diğer üçünü leylak ile süsleyebilirsiniz..

mor ışık tarzı oturma odası

Mor parlak mutfak

mor parlak daire tasarımı

İç tasarımda mor

mor sıradışı yatak odası tarzı

Mor yatak odası tasarımı

gerçek yatak odası

Yalnızlık ve uyku için tasarlanmış bir oda, bir kişiye yalnızca olumlu duygular getirmelidir. Bunun için mor bir renk ve şık bir dekor kullanın. Klasik tarzda bir yatak odası şu şekilde tasarlanabilir: duvarları leylak boya ile boyayın, tavanı aydınlatın, ancak beyaz yapmayın ve zemini aynı açık renkte bir laminatla (örneğin ıhlamur) kaplayın. Böyle bir yatak odası için tekstiller, yoğun desenli kumaşlardan zıt seçilmelidir. Atmosferin çok sıkıcı görünmemesi için, birkaç mobilya parçası koyu boya ile boyanmıştır..

Sıcak, narin bir yatak odası oluşturmak için daha açık renkler kullanılır: leylak, lavanta, kedi. Açık renkli ahşap mobilyalar, yüksek başlıklı klasik metal yatak ve çiçek desenleriyle süslenmiş doğal kumaşlar daha da fazla hafiflik katabilir. Kontrastlar atmosfere tazelik katacaktır. Örneğin yaban mersini ve böğürtlen tonları kar beyazı, sarı veya yeşil renklerle tamamlanır..

mor koridorun güzel iç

İç kısımdaki mor renk

mor renkte hafif oturma odası dekorasyonu

Oturma odasının iç kısmındaki mor mobilyalar

menekşe ve mutfak

Mutfağı dekore etmek iştahı artırabilir, neşelendirebilir ve mutfak deneylerine ilham verebilir. Zengin mor, dramatik ama işlevsel iç mekanlar yaratmak için kullanılabilir..

En başarılı kombinasyonlar:

  • duvarlarda leylak ve mor – dekorda gri, beyaz, pembe ve siyah;
  • yeşil veya soluk sarı duvarlar ve erik tezgahı;
  • açık leylak duvarlar, koyu zemin ve fuşya mobilyalar.

Açık renkli ahşap mobilyalar ve çelik dekorlu leylak parlak duvarlar uyumlu görünecek.

Duvarlar ve tavanlar nasıl dekore edilir?

Renklerin sıcak veya soğuk tonlara ait olduğunu göz önünde bulundurarak, alanı görsel olarak genişletebilirsiniz. Duvarları boyamanın püf noktaları bu konuda yardımcı olacaktır: örneğin, baz olarak erik kullanarak, bir duvarı daha açık bir dut tonuyla ve tam tersini daha koyu olanla süsleyebilirsiniz. Açık pembe bir tonla mekanı bağlayabilirsiniz. Yatak odası, oturma odası veya çocuk odasının iç kısmındaki tavan karanlık olamaz (patlıcan, mor-kırmızı). Bu tür odaların değiştirilmesinde dikkatli olmanız gerekir – tavanı boyamak için leylak rengi, wisteria ve heliotrope kullanın.

Video: İç kısımdaki mor renk

Mor daire iç tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

mor renkli resimde parlak mutfak iç mor renkli resimde oturma odasının sıradışı tasarımı mor renkli resimde koridorun hafif dekoru mor renkli resimde güzel koridor stili mor renkli resimde güzel yatak odası tasarımı mor renkli resimde dairenin alışılmadık tarzı açık mor yatak odası dekor resmi mor renkli resimde parlak oturma odası iç mor renkli resimde olağandışı mutfak iç mor renkli resimde ışık tarzı koridor mor renkli resimde dairenin parlak dekoru mor renkli resimde güzel koridor tasarımı mor renkli resimde güzel mutfak dekoru mor renkli resimde oturma odasının alışılmadık tarzı mor renkli resimde hafif iç koridor mor renkli resimde parlak yatak odası tasarımı mor renkli resimde güzel daire dekoru mor renkli resimde parlak yatak odası iç mor renkli resimde koridorun sıradışı tasarımı mor renkli resimde parlak koridor tasarımı mor renkli resimde ışık tarzı oturma odası mor renkli resimde parlak daire tasarımı mor renkli resimde sıradışı yatak odası tarzı mor renkli resimde güzel iç koridor mor renkli resimde hafif oturma odası dekoru mor renkli resimde güzel iç koridor mor fotoğrafta parlak mutfak dekoru mor renkli ışık tarzı daire photo mor renkli fotoğrafta koridorun sıradışı tasarımı mor renkli fotoğrafta koridorun hafif tasarımı mor fotoğrafta koridorun parlak dekoru mor renkli hafif mutfak iç photo mor renkli fotoğrafta dairenin parlak tarzı mor renkli oturma odasının sıradışı dekoru fotoğraf mor renkli dairenin hafif iç kısmı fotoğraf mor renkli güzel mutfak tasarımı fotoğraf mor renkli fotoğrafta koridorun hafif iç kısmı mor fotoğrafta parlak oturma odası dekoru mor renkli fotoğrafta koridorun alışılmadık tarzı mor renkli bir dairenin sıradışı tasarımı fotoğraf mor renkli fotoğrafta koridorun parlak iç kısmı mor renkli fotoğrafta koridorun güzel dekoru mor renkli ışık tarzı mutfak photo mor renkli fotoğrafta yatak odasının parlak tarzı mor renkli fotoğrafta güzel koridor tasarımı mor fotoğrafta parlak oturma odası iç dairenin parlak iç kısmı mor renkli fotoğrafta mor fotoğrafta sıradışı koridor dekoru mor renkli ışık tarzı yatak odası photo mor renkli fotoğrafta koridorun parlak tasarımı

Previous Post
Özel veya kırsal bir evde koridor tasarımı
Next Post
Dark flooring in interior design