15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç mekanda pop sanat tarzı – genç ve parlak

Stillerin bolluğu, odanın benzersiz bir iç mekanını yaratmayı mümkün kılar. Pop art, örneğin klasikler gibi net sınırlara sahip olmayan ve hayal gücünü serbest bırakmayı mümkün kılan tasarımdaki en popüler stillerden biridir. İç mekanda alışılmadık bir pop sanat tarzı geçen yüzyılın ortalarında ortaya çıktı, güzel sanatlardan binaların tasarımına geldi..

İlginç, yaratıcı, fantezi – bu üç kelime pop stilini en iyi şekilde tanımlayabilir. Özü, olağan ev eşyalarına olağandışı özelliklere sahip olmaktan oluşan belirsizlik içindedir. Kültürel bağışlar arasında Campbell’ın domates çorbası kutuları, gazete kupürleri, vinil plaklar ve baştan çıkarıcı Marilyn Monroe’nun portreleri sayılabilir..

pop art tarzında evin olağandışı tasarımının bir çeşidi

Pop art, iç tasarımdaki en popüler stillerden biridir.

pop art tarzında bir odanın hafif iç mekanına bir örnek

Bir odayı pop art tarzında dekore ederek hayal gücü özgürlüğü verebilirsiniz

pop art tarzında parlak bir apartman dekoru fikri

Pop sanatta sınır yoktur

Pop tarzı iç mekanlar aydınlık, şık ve gençtir, evin sahibini her zaman yaratıcı, aktif ve neşeli bir insan olarak nitelendirirler. Sanat galerilerinden ev ortamına dönüşen popüler sanat odalarının, hafif duvarlar, ahşap benzeri mobilyalar ve çiçekli perdeler gibi tatlı banal konforla hiçbir ilgisi yoktur. Bu tarzın doğasında bulunan nesnelerle çevrili, yaratma ve deneme arzusu asla kaybolmaz..

pop art tarzında güzel bir ev dekorunun bir çeşidi

Pop art tarzı aktif, yaratıcı insanlar için daha uygundur

pop art tarzında bir dairenin aydınlık iç mekanına bir örnek

Yaratmayı ve denemeyi seviyorsanız, pop art tarzı mükemmel bir çözüm olacaktır.

“Pop art” tarzının tarihi

XX yüzyılın 50-60’larında pop tarzında resimler çizmeye, sıra dışı heykeller yaratmaya başladılar. İlginç olan, alışılmadık bir kültürel akımın ilerici Amerika Birleşik Devletleri’nde değil, muhafazakar sisli Albion kıyılarında – Londra’da ortaya çıkmasıdır. Tarzın asıl amacı soyut dışavurumculuğu protesto etmekti. Toplumda öyle büyük bir sıçrama yaptı ki, bir anda okyanus sınırlarını aştı ve Amerika’yı sular altında bıraktı. Zaten Devletlerin genişliğinde, güzel sanatlar çizgisini aştı – apartmanlar, evler ve kafeler pop tarzında dekore edilmeye başlandı..

İç mekandaki “pop art” terimi, Amerika Birleşik Devletleri’nin son derece yaratıcı bir sakini olan Andy Warhol tarafından kullanılmaya başlandı. Amerikalıların düşünme şeklini değiştiren bir sanatçı, film yapımcısı, yazar ve tasarımcıydı. Pop art, ölümünden sonra da popülaritesini kaybetmedi; ev eşyalarını bu tarzın gerçek bir işaretiyle tamamlamak isteyenler, müzayedelerde yüz milyonlarca dolara Andy Warhol’un tablolarını satın alıyor. 1985’ten (pop tarzındaki eserlerin dehasının ölümünden 2 yıl önce) günümüze kadar olan dönemde, resimlerinin maliyeti %3400 arttı..

Andy Warhol’un yurttaşları – Robert Rauschenberg, Jasper Jones – ölümsüz çağın eşit derecede dikkate değer diğer kişileri oldular. Robert Rauschenberg, çoğunluğa anlaşılmaz kompozisyonlar yarattı – ev içlerinde uygulama bulamayan ve hala müzelerde tutulan “Monogram”, “Yatak”. Yazar, çöpten resimler yaratmayı, sıradan ev eşyalarını pop art’ın bir parçası olarak görmeyi severdi, hayatının son yıllarında eksantrik litograflar yarattı. Jasper Johns, dünyanın en pahalısı olarak kabul edilen çağdaş bir Amerikalı sanatçı ve heykeltıraştır. Bronzdan dökülen heykelleri yüce bir şeyi değil, sıradan şeyleri temsil ediyor – bir diş fırçası, bir ampul, bira kutuları..

pop art tarzında hafif bir oda tasarımı fikri

Tarzın asıl amacı soyut dışavurumculuğu protesto etmekti.

pop art tarzında bir odanın alışılmadık bir iç mekanının çeşidi

Tasarımda pop art tarzı ilk kez ABD’de kullanılmaya başlandı.

pop art tarzında güzel bir ev tasarımı örneği

Çok renkli dekor unsurları olumlu bir atmosfer yaratacaktır.

İç mekanda pop art tarzının belirtileri

İç mekanda benzersiz ve aynı zamanda çok şık bir pop art yaratmak için, odayı sadece farklı tarzlara, çağlara, sıra dışı ürünlere sahip nesnelerle “doldurmak” yeterli değildir. Bir odanın şok edici ve eğlenceli bir sanatın parçası olduğunu bu tür işaretlerden anlamak mümkündür..

 1. En cesur kombinasyonlarda parlak, sulu, asidik renkler – yeşil ile mor, turkuaz ile kırmızı. Pop tarzında iç mekanlara yabancı değil ve sıra dışı dokularda siyah ve beyaz kombinasyonu.
 2. Çok sayıda portre resmi – posterler, çizgi romanlar, gazete kupürleri. Sadece duvarları resim şeklinde süslemekle kalmaz, aynı zamanda tekstilleri, ev eşyalarını süslemek için kullanılırlar..
 3. Parlak detayların baskınlığı – kaplama malzemelerinin parlak yüzeyleri, mobilyalar. Tekstiller de pürüzsüz – yatak örtüleri, ipek ve sentetik kumaşlardan yapılmış perdeler. Birçok yapay elmas, taş sayesinde dekor parlayabilir.
 4. İllüzyon alanı – birçok aydınlatma noktası tarafından oluşturulan neon ışıklar kullanılır.

Pop tarzındaki iç mekan, mobilya açısından minimalizmdir – gardıroplar gömme, yataklar – çekmeceli olmalı, mobilyaların geri kalanı kesinlikle “işte” bulunmalıdır. Ve ana özelliği, ev eşyalarının başka amaçlar için kullanılmasıdır. Örneğin, bir bira benzersiz bir vazo yapabilir ve bir bira fıçısı bir tuvalet sarnıcı yapabilir..

pop art tarzında hafif apartman dekoru fikri

Pop tarzında minimal mobilyalar kullanılmıştır.

pop art tarzında parlak bir apartman dekoru örneği

Pop tarzı, parlak renklerin bir kombinasyonu ile karakterizedir.

İç mekanda pop art stili nasıl oluşturulur: 4 profesyonel ipucu

Duvarlara Marilyn Monroe’nun görüntüsü veya Andy Warhol’un bir resminin kopyası ile posterler asmak, bir kutu konserveye çiçek koymak ve pencereleri ipek perdelerle kapatmak pop tarzı bir iç mekan yaratmak anlamına gelmez, bu çok az . Profesyonel tasarımcılar 4 numara tavsiye ediyor.

 1. Duvarlara özellikle dikkat edilir. Standart taban, dekoratif detaylarla süslenmesi gereken beyaz boyadır. Ancak beyaz taban sadece bir duvar için çözümlerdir, her duvarın farklı bir renge boyanması ve doku bakımından farklı olması en iyisidir..
 2. Minimum mobilya. Pop tarzı bir odada, alan masif gardıroplar, yan sehpalar ve kanepeler ile darmadağın olmamalı, olduğu gibi duvarlarla birleşmelidir. Bir istisna, bir cam veya sıra dışı şekilli sehpa ile birlikte sıra dışı bir şekle sahip döşemeli mobilyalardır. İdeal mobilya malzemesi parlak plastik, camdır..
 3. Aydınlatma – neon ışıklı olağandışı şekle sahip lambalar, lambalar ve avizeler.
 4. Zemin – tek renkli olabilir veya olağandışılıkla şaşırtabilir. Bunu yapmak için, hafif bir laminat döşemek ve üstüne – hayvanlı bir halı veya parlak bir soyut baskı yapmak yeterlidir..

Bu listeye dekor eklemeye gerek yok çünkü pop tarzında bir oda tadilatı yapacak olan herkes tüm detayları biliyor. Örneğin, pop-art dairelerin gerçek bir hayranı, stilin absürt plastik figürler, ışıltılı, bazen göz kamaştırıcı ayrıntılarla karakterize edildiğini hatırlatmaya gerek yok..

pop art tarzında sıra dışı bir ev tasarımı fikri

Odadaki zemin düz olabilir

pop art tarzında bir odanın güzel bir iç mekanının bir çeşidi

Pop tarzı bir oda mümkün olduğunca fazla boş alana sahip olmalıdır.

pop art tarzında dairenin güzel iç mekanının bir çeşidi

Pop art tasarımı oluşturmak için standart yönergeleri izleyin

Tavan ve zemin

Pop tarzında bir odanın döşenmesi bazen alışılmadık, ancak renklerin, dokuların ve nesnelerin uyumlu bir kombinasyonudur. Deneyin varlığına rağmen, tavan parlak ve hafif olmalıdır. Tavanı süslemek için çeşitli kaplama malzemelerinin kullanılmasına izin verilir: PVC film veya kumaş, alçıpan, boya. PVC film ve kumaş, asma tavan oluşturmak için kullanılan malzemelerdir, alçıpan yapıları onlara çok benzer. Boya, yalnızca standart tavan kaplaması (sıva, beton levhalar) düzgün ve hasarsız olduğunda kullanılır..

Kaplama malzemesinin tavanı nasıl süslediği önemli değil, asıl şey ışığı yansıtması. Düz bir tuval veya çok seviyeli bir yapı oluşturmaya izin verilir. İkinci seçenek pop tarzı odalar için daha uygundur; oluşturulan tavan nişlerine neon aydınlatmalı LED şeritler yerleştirilebilir. Tavan alçıpan ile yeniden şekillendiriliyorsa veya basitçe boyanıyorsa, boya cam gibi parlak olmalıdır. Akrilik veya lateks bazlı boyalar ve vernikler kullanmak en iyisidir. Yüzeye düzgün bir şekilde uygulanırlar, temizlenmesi kolaydır ve uzun ömürlüdürler..

pop art tarzında hafif oda dekoru fikri

Tavanın parlak ve hafif yapılması tavsiye edilir.

pop art tarzında sıra dışı bir ev tasarımı örneği

Tavan boyası en iyi yansıtıcı efektle kullanılır

Bu tarzdaki bir zemin bir sanat eseri olabilir. Uygun malzemeler, artıları ve eksileri tabloda gösterilmiştir..

özellikler

İsim

döşeme

Malzeme avantajları

Kullanılması tavsiye edilmediğinde döşemenin dezavantajları

laminat

Ağır yüklere dayanıklıdır, temizlenmesi kolaydır, hasar durumunda otel parçaları değiştirilebilir. Ayrıca, yüksek kaliteli bir laminat kullanılması şartıyla uygun bir fiyat da not edebilirsiniz, 20 yıla kadar dayanabilir.

Kaplama kaygandır, katı kurulum koşulları gerektirir – yüzey tamamen düz olmalıdır

Halı, halı karoları

Sıcak, vücuda hoş gelen kaplama tipi, özel montaj koşulları gerektirmez

Halının düzenli kuru temizlemeye ihtiyacı var

Kendinden yayılan zemin

Alışılmadık bir tasarım, yüksek dayanıklılık ve kolay bakım ile ayırt edilen en yeni pop tarzı döşeme çeşidi. Kurulum sırasında, dikiş olmadığı için sağlam bir yüzey dökülür.

Kaplama, yüksek maliyeti, karmaşıklığı ve süresi (kendiliğinden yayılan zemin 5 gün boyunca sertleşir) kurulumu ile ayırt edilir, altında mühendislik iletişimini gizlemek imkansızdır.

pop art tarzında aydınlık bir oda tasarımı fikri

Laminat döşeme için mükemmeldir

pop art tarzında güzel bir apartman dekoru örneği

Odadaki zemin stile uygun olmalıdır.

pop art tarzında bir evin aydınlık iç mekanı seçeneği

Bir pop art odası modern ve güzel görünecek

Pop sanat mobilya

Belirtildiği gibi, pop mobilya lüks ve doğallıkla ilgisi olmayan açık bir minimalizmdir. Alışılmadık bir şekil ile ayırt edilen olağanüstü mobilya parçaları, Pop-Art dairelerine ideal bir şekilde uyacaktır. Plastikten yapılmış olmaları daha iyidir. Dolaplar kesinlikle gereksiz parçalardır, bu nedenle nişler veya gömme dolaplarla değiştirilmeleri gerekir. Tüm mobilya parçaları, tasarıma uyması için pürüzsüz, parlak ve canlı bir yüzeye sahip olmalıdır. Döşemeli mobilyalar hiçbir şekilde yoğun, masif ve desenli kumaşlarla döşenemez – pop art için sadece pürüzsüz ipek ve saten geçerlidir.

pop art tarzında hafif bir oda dekoru örneği

Pop tarzı mobilyalar minimumda tutulmalıdır

pop art tarzında sıra dışı bir daire tasarımının çeşidi

Mobilya pürüzsüz ve parlak bir yüzeye sahip olmalıdır

Pop sanat dekoru

Pop sanatını iç mekanda uyumlu bir şekilde tamamlamak için dekor kullanılır. Aksine, dekoratif unsurlar Pop Art dairelerinde kilit bir konuma sahiptir. Bir alanı dekore ederken, faydalı önerilere bağlı kalmaya değer..

 1. Farklı renklerde sıkça tekrarlanan sembollerin varlığı. Birkaç görüntünün tekrarı, ancak farklı boyutlarda da iyi görünecektir..
 2. El yapımı ürünler kullanmak.
 3. Olağanüstü nesneler – süpermen şeklinde bir zemin lambası, sehpa yerine bir kitap yığını.

Çok sayıda pop tarzı dekor kullanmak önemlidir: sıradışı çiçek vazoları, kanepelerde çok renkli yastıklar, maksimum aydınlatma armatürü. Ayrıca, her ayrıntı ne kadar benzersiz olursa o kadar iyidir..

pop art tarzında bir evin hafif iç fikri

Dekoratif elemanlar stilin ana özelliğidir.

pop art tarzında parlak bir ev tasarımı örneği

Bir odayı dekore ederken, genel kabul görmüş yönergeleri izleyin.

pop art tarzında sıra dışı oda dekoru fikri

Benzersiz dekor öğeleri kullanın

Farklı odaların iç kısmında pop art

Hikayeye göre, pop tarzı iç mekan, yalnızca özgürlüğü seven ve aile değerlerine saygı göstermeyen mega yaratıcı bireylerin evlerini yeniden şekillendirmek için kullanılıyor. Bugün, bu klişe, pop art’ı çocuk odalarına, popüler kafelerin dairelerine, ofislere yetkin bir şekilde tanıtan modern tasarımcılar tarafından tamamen yok edildi..

Pop tarzı bir yatak odasına dinginlik kazandırmak için sıra dışı dokular yerine parlak renklere yer vermelisiniz. Aynısı, çocuk odasını yeniden şekillendirirken de yapılabilir, ancak bazı parlak ayrıntılar bırakmak en iyisidir – Mickey Mouse posterleri ve neon aydınlatma. Mutfak hakkında konuşursak, bu da mümkündür, duvarları beyaz boya ile boyamak, parlak bir mobilya takımı almak ve plastik sandalyeli bir cam yemek masası kurmak yeterlidir. Mutfağa mükemmel bir katkı, parlak bir buzdolabıdır. Banyoda, normal beyaz sıhhi tesisatı unutun ve kromla değiştirin, aynısı mutfakta da yapılabilir..

pop art tarzında bir dairenin aydınlık iç mekanına bir örnek

Pop art tarzı giderek daha sık kullanılmaya başlandı.

pop art tarzında sıra dışı bir ev dekorunun bir çeşidi

İç mekandaki birçok rengin kombinasyonu, stilin ana özelliğidir.

Gerçek renkler

Pop tarzında dekore edilmiş odaların ana kozu çeşitli renk paletleridir, ancak değişikliğe devam ederken, gökkuşağının tüm renklerini kullanırken popa sığmayacak tonların olduğunu hatırlamak önemlidir. sanat iç. Bunlar farklı renklerin pastel, mat tonlarıdır. Örneğin, bu nane ve mercan çiçekleri için geçerlidir. Duvarların beyaz bir tabanını kullanmak ve onu parlak renklerle birleştirmek en iyisidir – mor, kırmızı, ultramarin, zümrüt. Renk ne kadar taze ve parlaksa o kadar iyidir..

Video: Pop art tarzında daire

Pop art tarzında oda tasarımı örneklerinin 50 fotoğrafı:

pop art fotoğraf tarzında bir dairenin alışılmadık bir iç mekanı fikri pop art resim tarzında güzel bir oda dekoru örneği pop art resim tarzında hafif ev tasarımı seçeneği pop art fotoğraf tarzında bir evin aydınlık iç mekanına bir örnek pop art resim tarzında güzel bir oda dekoru fikri pop art fotoğraf tarzında parlak bir daire tasarımı seçeneği pop art fotoğraf tarzında hafif bir oda dekoru örneği pop art resim tarzında bir dairenin olağandışı iç mekanı fikri pop art fotoğraf tarzında evin olağandışı tasarımının bir çeşidi pop art resim tarzında parlak bir apartman dekoru seçeneği pop art resim tarzında bir evin parlak bir iç fikri pop art fotoğraf tarzında güzel bir oda tasarımı örneği pop art resim tarzında parlak bir apartman dekoru fikri pop art fotoğraf tarzında evin hafif iç mekanının bir çeşidi pop art resim tarzında güzel bir oda tasarımı örneği pop art fotoğraf tarzında sıra dışı bir apartman dekoru örneği pop art resim tarzında aydınlık bir oda tasarımı seçeneği pop art fotoğraf tarzında evin hafif bir iç fikri pop art resim tarzında bir odanın güzel bir iç fikri pop art fotoğraf tarzında hafif bir apartman dekoru örneği pop art resim tarzında bir dairenin güzel bir iç örneği pop art resim tarzında parlak ev dekorasyonu seçeneği pop art fotoğraf tarzında sıra dışı bir oda tasarımı fikri pop art fotoğraf tarzında bir dairenin aydınlık bir iç mekanı fikri pop art resim tarzında sıra dışı bir oda dekoru örneği pop art fotoğraf tarzında güzel bir ev tasarımı seçeneği pop art resim tarzında hafif bir apartman tasarımı örneği pop art fotoğraf tarzında aydınlık bir oda dekoru seçeneği pop art resim tarzında sıra dışı bir apartman tasarımı örneği pop art fotoğraf tarzında güzel bir ev dekorasyonu seçeneği pop art fotoğraf tarzında bir odanın olağandışı iç mekanı fikri pop art resim tarzında bir dairenin parlak bir iç mekanı fikri pop art resim tarzında güzel bir oda dekoru seçeneği pop art fotoğraf tarzında parlak bir ev tasarımı örneği pop art resim tarzında sıra dışı oda dekoru fikri pop art fotoğraf tarzında güzel bir apartman tasarımı seçeneği pop art fotoğraf tarzında bir evin hafif iç mekanına bir örnek pop art resim tarzında parlak bir ev tasarımı fikri pop art fotoğraf tarzında bir dairenin aydınlık iç mekanına bir örnek pop art fotoğraf tarzında evin olağandışı iç mekanının bir çeşidi pop art resim tarzında hafif bir apartman dekoru örneği pop art resim tarzında güzel bir oda tasarımı fikri pop art fotoğraf tarzında aydınlık bir oda tasarımı seçeneği pop art resim tarzında sıra dışı apartman dekoru fikri pop art resim tarzında hafif bir oda dekoru fikri pop art fotoğraf tarzında parlak bir apartman tasarımı örneği pop art resim tarzında bir evin güzel bir iç seçeneği pop art resim tarzında bir evin güzel bir iç mekanı örneği pop art fotoğraf tarzında dairenin hafif dekorunun bir çeşidi pop art resim tarzında bir dairenin alışılmadık bir tasarımının çeşidi

Previous Post
Salonda duvar kağıdını birleştirmek – 2021 trendleri
Next Post
Children’s room design for two girls of different ages