15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Tasarım 2020. Bu yıl neyle hatırlanacak?

Kısalık, renk şemalarında kısıtlama, doğal malzemeler, minimum mobilya ve maksimum vurgu, son birkaç yılda konsolide edilen ev dekorasyonundaki ana trendlerdir. Ultra modern yüksek teknoloji, şık çatı katı, sıcak ülke mi yoksa minimalist ve biraz kaba endüstriyel mi? Seçim tamamen size kalmış. Konumlarını sağlam bir şekilde pekiştiren ve güvenle “2020 iç mekanındaki ana trendler” olarak adlandırılabilecek bu iç stiller..

2020'de dairenin orijinal tasarımının versiyonu

Modern oda tasarımı seçeneği

2020'de odanın olağandışı tarzı fikri

Oturma odasının tasarımı modern bir tarzda yapılmıştır.

2020'de dairenin aydınlık iç versiyonu

Oturma odasındaki duvarlardan birine fotoğraf kağıdı yapıştırabilirsiniz.

Yeşil renk

Yeşil, konutların renk tasarımında tartışmasız liderlerden biri haline geldi. Açık yeşil, zümrüt ve şişenin sağduyulu tonları, herhangi bir odaya olumlu bir şekilde vurgu yapacak ve sululık katacaktır. Yeşil boya için mağazaya koşmak ve duvarları ve tavanı onunla boyamak gerekli değildir. Zümrüt renginin küçük detayları oldukça uygundur: sofistike vazolar, küçük bir halı, sevimli figürinler, şık paneller, kanepe için rahat yastıklar. İç mekan bitkileriniz varsa, iç mekanda da harika bir dekorasyon ve parlak bir vurgu olacaklar..

güzel bir oda tasarımı fikri 2020

Odanın tasarımı Provence tarzında yapılmıştır.

2020'de bir daire için aydınlık bir iç mekan fikri

Beyaz ve mavinin iç mekandaki kombinasyonu çok güzel görünüyor

Yani şarkı sözleri: Çok derin mavi gece yarısı

Midnight Blue adı verilen gizemli, baştan çıkarıcı ve baştan çıkarıcı renk, 2020 iç tasarımında gözdesi haline geldi. Bu sezon neden koyu tonlar baskın? Bu, yoğun bir iş gününden sonra rahatlayabileceğiniz, gevşeyebileceğiniz bir yer arayan modern insanların yeni düşüncesiyle yakından ilgilidir. Parlak vurgularla serpiştirilmiş koyu renklerde iç dekorasyon, olağandışı bir şeye dikkat çekmek ve günlük sorunlardan ve endişelerden uzaklaşmak için harika bir fırsattır..

2020'de odanın olağandışı tarzının bir çeşidi

Odanın tasarımı aynı tarzda

2020'de dairenin orijinal tarzının versiyonu

Oturma odası tasarımı modern bir tarzda yapılmıştır

2020'de dairenin orijinal iç mekanı fikri

Beyaz duvarlar ve karanlık bir zemin kombinasyonu çok güzel görünüyor

Narin ve eşsiz “pembe taç yaprağı”

2020’nin yeni modası olan başka bir renk. Yaşam alanınızı görsel olarak genişletmek istiyorsanız, “pembe taç yaprağı” adlı bir gölge seçmekten çekinmeyin. Renk, bir çocuk odasını, küçük bir oturma odasını ve hatta bir mutfağı dekore etmek için mükemmeldir. Gölge oldukça çok yönlüdür, bu nedenle sadece beyaz ve siyah renklerle değil, aynı zamanda mavi, yeşil, sarı ve mor ile de iyi gider..

Merhaba Paris!

Fransız tarzı oldukça geniştir ve çeşitli yönler içerir: barok, imparatorluk, modern ve klasik. Tek bir şey üzerinde durmak gerekli değildir, modern tasarımcılar antikliği yeni iç öğelerle birleştirmeyi önerir. Fransızlar, iyi tatları ve tutumlulukları ile ünlüdür. Bu nedenle, Fransız tarzında belirli bir çilecilik ve minimalizm vardır. Kolaylık ve kısıtlama bu tarzın ana özellikleridir. Burada küçük iç detaylarla aşırıya kaçmamak, alanı aşırı yüklememek çok önemli..

2020'de odanın parlak tasarımı için seçenek

Odanın tasarımı tek renk şemasında yapılmıştır.

2020'de bir dairenin alışılmadık tarzı fikri

Oturma odasındaki duvardaki resimler, iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamlayacak.

Fransız tarzının kullanımı özellikle stüdyo daireleri, otel odalarını, antikacıları, yüksek tavanlı evleri ve ferah odaları dekore ederken etkileyici görünüyor. Renk şemasına gelince, aşağıdaki gibi tonların kullanılması tavsiye edilir:

 • kül beyazı;

 • açık bej;

 • krem;

 • inci.

2020'de odanın güzel iç mekanının versiyonu

Yatağın yanındaki 3D arkadan aydınlatmalı panel çok hoş görünüyor

2020'de dairenin sıra dışı tarzının bir çeşidi

Mutfağın iç kısmında ahşabın kombinasyonu

2020'de aydınlık bir oda iç fikri

Oturma odasının tasarımı modern bir tarzda yapılmıştır.

Küba – Karayiplerin incisi

Küba, yerli halkın canlılığı ve misafirperverliği ile hayranlık uyandıran sıcak, canlı ve eşsiz bir bölgedir. Burası sadece mimarisiyle değil, evlerin dekorasyonuyla da insanı kendine hayran bırakıyor ve heyecanlandırıyor. Küba tarzı mütevazı ve yaşam alanınızın ne kadar büyük olduğu, ne kadar ışık olduğu ve tavanların ne kadar yüksek olduğu önemli değil. Başlıca ayırt edici özellikleri şunlardır:

 • ahşap figürinler;

 • gül ağacı ve sedir ağacından heykelcikler;

 • dövme stantlarda mat tonlar;

 • mavi ve yeşil tonlarında boyanmış duvarlar.

Zeminin tasarımına gelince, birçok seçenek var. En bütçe seçeneği, süs şeklinde alacalı bir desenle süslenmiş muşamba olacaktır. Kısa tüylü bir kilim veya halı yapacaktır. Dairenin sahibi daha pahalı varyasyonlarla ilgileniyorsa, doğal ahşaptan, tercihen çamdan yapılmış bir kaplama taşı veya döşeme tahtaları seçebilirsiniz..

Canlı bitkiler, hasır mobilyalar, taş ve ahşap gibi doğal malzemeler yaşam alanına ayrı bir çekicilik katacaktır. Küba tarzının tüm demokratik doğasına rağmen, içinde bir takım yasaklar var. Yaldız ve gümüş kullanılması tavsiye edilmez, parlak, gösterişli renkler ve kasvetli, ağır tekstillerden vazgeçmelisiniz..

2020'de güzel bir oda tasarımı seçeneği

Gri de popüler.

2020'de dairenin orijinal iç versiyonu

Açık renklerde lüks yatak odası seçeneği

Hangi süs seçilir?

Bir süs, bazı grafik öğelerin belirli bir dizisidir. Herhangi bir yüzeye uygulanan desen, odaya belirli bir bütünlük verir, hacim verir, genel yaşam alanı konseptinde parlak bir vurgu haline gelir. Bir apartman veya evin tasarımında tasarımcılar, uzun süredir geleneksel hale gelen süslemelere daha yakından bakmanızı tavsiye ediyor..

Eski zamanlarda, her desen, iç kısımdaki her parçacık bir tür anlamsal yük taşıyordu. Böylece insanlar hangi sınıfa, hangi kültüre ait olduklarını belirlediler. Bazı durumlarda, bu tür çizimler koruyucu bir işlev taşıyordu ve kötü ruhlardan korunuyordu. Şu anda, her şey çok daha paradoksaldır ve insanlar genellikle şu veya bu süslemenin anlamına dikkat etmezler, ancak evlerini dekore etmek için fayans, duvar kağıdı ve zemin üzerindeki desenleri ustaca kullanırlar..

Süs

Açıklama

“Şam”

Birkaç yıldır alaka düzeyini kaybetmeyen şık, sofistike bir tarz. “Şam” ilk olarak Orta Çağ’ın başlarında aktif olarak kullanılmaya başlandı ve adını Suriye kentinden aldı. Süslemenin ana ayırt edici özellikleri, dikey olarak düzenlenmiş bir bitki deseninin varlığı olarak düşünülebilir. Kompozisyonun merkezinde lüks ve hacimli bir çiçek var. Bu tarzda dekorasyon, oturma odası, salon veya yemek odasında harika görünecek. Olağanüstü ve özlü bir iç mekan yaratmak ister misiniz? Küçük şeylere dikkat edin? O zaman “Şam”ı seçmekte özgürsünüz.

“Kırık hücre”

Halk arasında “kaz ayağı” olarak bilinir. Sadece duvarlarda değil, kendini rahat hissettiren süslemelerden biri. Moda tutkunları genellikle şık elbiseler, takım elbiseler ve ceketler dikerken kullanırlar. Desen, özlü ve kısıtlama, biraz ciddiyet ve çilecilikte dikkat çekicidir. Siyah ve beyaz süsleme, iyi tat, incelik ve zarafet ile eş anlamlı hale geldi. Balıksırtı desenli duvar kağıdı ile dekore edilmiş odalar, daha zıt renklerde geniş iç unsurlarla harika görünecek..

2020'de odanın parlak tarzının versiyonu

Yatak odasının tasarımı klasik tarzda yapılmıştır.

2020'de bir odanın olağandışı iç mekanı fikri

Oturma odasının tasarımı aynı tarzda yapılmıştır.

2020'de güzel bir apartman tasarımı fikri

Koridorda modüler bir resim asabilirsiniz, çok sıra dışı görünecek

mutfak ne durumda?

Mutfak, bir kişinin çok zaman geçirdiği dairenin bir parçasıdır. Katılıyorum, akşam bütün aile ile kokulu bir akşam yemeği için bir araya gelmek ya da sabahları bir fincan kahve ile oturup sabah haberlerini okumak güzel. Bu nedenle daire sahipleri mutfağın tasarımına özel önem vermektedir. Burada mutfakta başarıyla uygulanan 2020 trendlerinden bahsedeceğiz..

 • Bar tabureleri, herhangi bir yemek odasının dekorasyonudur. Odanın seçilen tarzından bağımsız olarak uygun görüneceklerdir. Mat, lake, yapay olarak eskitilmiş, parlak, tek renkli – istediğiniz seçeneği kullanmaktan çekinmeyin.

 • Daha beyaz! Katılıyorum, aydınlık ve ferah bir mutfak, herhangi bir ev hanımının hayalidir. Bazen odanın büyüklüğü ile ilgili sorunlar olabilirse, o zaman renkler ile bu pek olası değildir. Tasarımcılar, mutfağı beyazı tercih ederek açık tonlarda dekore etmenizi önerir. Bugün birçok varyasyon var: gri-beyaz, sarılıklı beyaz, kar beyazı. Her zevke ve her iç mekana uygun renkler var.

 • Ahşap dolaplar ve dolaplar mutfağınızın vazgeçilmez bir özelliği haline gelecek. Sıcak renklerde mobilyalar trend. Birçoğumuz için bu sözleri söylediğimizde, 90’lı yıllardan köşeli, çekici olmayan mobilyaların anıları canlanıyor. Ancak mevcut ahşap dolapların bu tür mobilyalarla hiçbir ortak yanı yoktur. Doğal malzemeler modada ve tasarımcılar açık ahşap dokulu bir mutfak takımı seçmenizi tavsiye ediyor..

2020'de odanın orijinal tarzı fikri

Böyle bir tasarım sıcaklık ve rahatlık verecektir.

2020'de dairenin olağandışı iç mekanının bir çeşidi

Duvarlardan birine fotoğraf duvar kağıdı yapıştırabilirsiniz.

Banyo ve tasarımının özellikleri

Her modern kız veya kadın rahat, şık, özlü bir banyo hayal eder. Neyse ki, mevcut teknoloji ve çeşitli stiller, dokular ve renkler ile hayalinizdeki banyoyu yaratabilirsiniz..

 • Her şeyi dolaplarda saklıyoruz. Dekorasyona bu yaklaşım, yalnızca oldukça geniş dairelerin sahipleri için uygundur. Çok az kişi çamaşırlar için ayrı bir alan yapmayı düşündü. Banyonuzun büyüklüğü bunu yapmanıza izin veriyorsa, tasarımcılar bu fırsattan vazgeçmemenizi şiddetle tavsiye ediyor. Çamaşır makinesi, kirli çamaşır sepeti, ütü masası, ütü, deterjan ve temizlik ürünleri özel olarak tasarlanmış bir dolapta harika hissedecek..

 • Banyo tasarımında trend mermerdir. Mermeri taklit eden duvar ve zemin karoları bu sezon benzeri görülmemiş bir popülerlik kazandı. Hangi rengi seçtiğiniz önemli değil. Bej, siyah, yeşil ve pembe tonlarında fayans olabilir..

60’lı ve 70’li yılların retro mobilyaları modaya geri döndü!

Yeni olan her şey iyi unutulmuş eskidir. 2020’de 60’lı ve 70’li yılların fütüristik koltukları, özlü yemek masaları, minimalist dolaplar ve raflar önemlidir. Bu zamanın ana özelliği, parlak, bazen uyumsuz renk ve tonların iç kısmındaki karışımdı. Pop art resimleri, çok renkli cam tonları, halılar, yatak örtüleri ve geometrik baskılarla süslenmiş yastıklar her dairenin gururu olacak..

2020'de odanın orijinal tarzının versiyonu

Odadaki çiçekler özel bir atmosfer yaratacaktır.

2020'de bir dairenin olağandışı iç mekanı fikri

Duvarlardaki resimler odanın içini mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır.

aydınlık bir oda stili fikri 2020

Modern tarzda köşe kanepeli aydınlık bir oturma odası tasarımı

Küçük bir daire nasıl dekore edilir

Şehir dairelerinin sahipleri genellikle büyük bir sorunla karşı karşıyadır: çok az alan. Bu durumda ne yapmalı? Dairenizi nasıl dekore edebilir ve yaşam alanını görsel olarak nasıl büyütebilirsiniz? Birkaç nüans ve tavsiyeyi bilerek, minyatür ve olağanüstü bir eve yeni bir soluk getirebilirsiniz..

 • Beyaz-gri renk, küçük alanların sahipleri için iyi bir müttefik olacaktır. Bu gölge sadece duvarları süslemekle kalmayacak, aynı zamanda dairenin sınırlarını görsel olarak genişletecek. Ek olarak, renk nötrdür, bu da onu herhangi bir tonla birleştirmenize izin verir..

 • Tavanların yüksekliği, odanın genel algısını etkiler. Tasarımcılar, tavan ne kadar yüksek olursa, odanın o kadar geniş göründüğünü bilir. Ancak burada bile hile yapabilir ve evin alanını görsel olarak artırabilirsiniz. Bunu yapmak için, duvarlardan birkaç ton farklı tavan için bir boya seçmek yeterli olacaktır. İdeal seçenek, hafif bir gölgenin gergi tavanı olacaktır..

 • Minimalizm bizim her şeyimiz. Daireyi gereksiz mobilyalar, figürinler, vazolar ve resimlerle kirletmemelisiniz. Tüm bunları reddetmek daha iyidir, böylece odanın kullanılabilir alanını arttırır..

2020'de bir dairenin sıra dışı tasarımının bir çeşidi

Dar bir mutfak düzeninin bir çeşidi

2020'de güzel bir apartman tasarımı seçeneği

İç tasarım modern bir tarzda yapılmıştır

Nihayet

Bu makale, iç tasarımdaki ana trendleri inceledi ve evinizi veya dairenizi mümkün olduğunca işlevsel, modaya uygun ve önemsiz hale getirmenin örneklerini verdi. Bir yenileme yapmaya karar verirseniz, denemekten korkmayın, en sevdiğiniz renkleri birleştirin, dokular ve gölgelerle oynayın ve olumlu bir sonuç uzun sürmez. Size ilham, yaratıcılık ve bağlılık!

Video: Modern tarzda daire tasarımı

Modern tarzda 2020 daire tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

2017 resmindeki dairenin parlak tarzının versiyonu güzel bir oda tasarımı fikri 2017 fotoğraf 2017 resminin olağandışı iç mekanı fikri 2017 fotoğraftaki dairenin orijinal tasarımının versiyonu odanın olağandışı tarzı fikri 2017 resmi 2017 fotoğraftaki dairenin güzel iç mekanının versiyonu 2017 orijinal oda tasarımı fikir resmi 2017 fotoğrafında bir dairenin aydınlık iç mekanının versiyonu odanın orijinal tarzının versiyonu 2017 fotoğrafı güzel bir apartman tasarımı fikri 2017 resmi 2017 fotoğraftaki dairenin parlak tarzının versiyonu 2017 fotoğrafında bir dairenin olağandışı iç mekanı fikri odanın güzel tarzının versiyonu 2017 resmi 2017 parlak oda tasarımı fikir resmi 2017 fotoğraftaki dairenin orijinal iç kısmının versiyonu 2017 fotoğrafında dairenin özgün tasarımı fikri 2017 daire parlak iç fikir resmi odanın alışılmadık tarzının versiyonu 2017 fotoğrafı 2017 fotoğrafında bir dairenin sıra dışı tasarımının versiyonu odanın parlak tarzının versiyonu 2017 fotoğrafı 2017 resminde bir dairenin güzel iç mekanı fikri odanın güzel iç versiyonu 2017 resmi 2017 fotoğrafında bir dairenin sıra dışı tarzı fikri odanın özgün tasarımı fikri 2017 fotoğraf 2017 parlak daire tasarım fikri resmi 2017 fotoğrafındaki odanın orijinal iç kısmının versiyonu odanın sıra dışı tasarımının versiyonu 2017 fotoğrafı odanın parlak tarzının versiyonu 2017 resmi 2017 fotoğrafında bir dairenin güzel tarzı fikri odanın orijinal iç fikri 2017 resmi 2017 resminde bir dairenin olağandışı iç mekanı fikri 2017 resminde bir dairenin parlak tasarımının versiyonu bir odanın güzel iç mekanı fikri 2017 fotoğrafı güzel bir tarz daire fikri 2017 resmi 2017 fotoğrafındaki odanın özgün tasarımının versiyonu 2017 resmindeki dairenin orijinal iç versiyonu aydınlık bir oda tasarımı fikri 2017 fotoğrafı 2017 resmindeki dairenin güzel iç mekanının versiyonu odanın olağandışı tarzı fikri 2017 fotoğrafı daire 2017 resminin orijinal iç fikri odanın güzel tasarımının versiyonu 2017 fotoğrafı 2017 fotoğraftaki dairenin sıra dışı tarzının versiyonu 2017 parlak oda stili fikir resmi güzel bir iç oda fikri 2017 resmi odanın güzel tasarımının versiyonu 2017 resmi aydınlık bir iç oda fikri 2017 fotoğrafı 2017 resminde dairenin alışılmadık tarzının versiyonu 2017 resminde odanın olağandışı iç kısmının versiyonu 2017 fotoğrafında dairenin orijinal tarzı fikri 2017 resmindeki dairenin orijinal tarzının versiyonu

Previous Post
Modern bir iç mekanda tuğla duvar kağıdı
Next Post
How to decorate an empty wall in a room?