15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç tasarımda Akdeniz tarzı

Tadilat sırasında, sahibini memnun etmesi ve odada olması onun için keyifli olması için doğru tasarımı seçmek çok önemlidir. Yanlış stil, iyi bir düzeni bozabilir ve iç mekanı tatsız ve hatta sıkıcı hale getirebilir..

Elbette herkesin farklı zevkleri vardır ve iç mekanda hangi tasarımın kullanılması gerektiğini kesin olarak söylemek imkansızdır. Bu nedenle, çeşitli tasarım seçeneklerini değerlendirmeyi öneriyoruz. Neşeli bir insansanız, boş alanı ve çok ışığı seviyorsanız, iç mekanda kesinlikle Akdeniz tarzına dikkat etmelisiniz..

parlak Akdeniz tarzı yatak odası dekoru

Akdeniz tarzında bir odanın hafif tasarımı

Akdeniz tarzında sıradışı oturma odası iç

Akdeniz tarzı daire iç

güzel Akdeniz tarzı daire tasarımı

Akdeniz tarzında modern oda tasarımı

aksan

Ana özellik basitlik ve hafifliktir. Bu tarzdaki odalar geniş ve aydınlıktır, karmaşık fikirleri, hacimli mobilyaları ve ağır boyaları yoktur. Bu eğilimin ataları olan Yunanistan ve İspanya’nın kıyı ülkelerinin güneşi, tuzlu havası ve yeşillikleri ile kelimenin tam anlamıyla doymuşlar. Temel özlülük ve rahatlık kavramı her şeyde görülür: mobilyalar, renkler, dekorasyonlar..

Ata ülkeye bağlı olarak Yunanca ve İspanyolca olmak üzere iki ana yön vardır. Genel fikri ve kavramı desteklerler, ancak birbirlerinden önemli ölçüde farklıdırlar..

Yunanistan akıntıları

Bu tip, soğuk net tonların kullanımı ile ayırt edilir. Genellikle temel beyazdır, tüm spektrum mavi ve mavi, parlak sarı, limondur. Belirli bir sırayla değişimleri ile karakterizedir. İki renge dayanmaktadır. Beyaz ve mavinin kombinasyonu özellikle önemlidir. Yunan Akdeniz trendi için, iç mekanda mavi ve beyaz çizgilerin kullanılması önemlidir, çünkü aynı zamanda ülkenin ana hazinesi olan bayrağın süsüdür. Ayrıca, bu kombinasyon, onu denize yaklaştıran yeleklerle ilişkilidir..

Akdeniz tarzında odanın hafif dekoru

Odanın iç kısmında Akdeniz tarzı

Akdeniz tarzında orijinal oturma odası iç

Akdeniz tarzında şık daire tasarımı

Mobilyalara gelince? Bu görüntüde ana vurgu basitlik, rahatlık ve çok fazla boş alan üzerindedir. Bu nedenle, konfor olarak hizmet etmesi gerektiği için mobilyalar mümkün olan en basit tasarımda seçilir..

Ayırt edici bir özellik, ayrıntılara gösterilen özendir. “Yunanistan” için, parlak pembe veya kırmızı mücevher lekeleri ile karakterizedir. Örneğin, flora hediyeleri veya bu tür boyalarda bir yastık, parlak vurgular görevi görür. Siyah detaylar da bulunur. Seramik tabaklar, çerçeve veya diğer aksesuarlar olabilir..

Banyo için yeşil veya mavi tonlardaki seramik karoları seçin. İç mekanlarda bol miktarda açık alan ve çiçek tasarımları teşvik edilir..

Genel olarak, iç kısımdaki Yunan notaları odayı ferah, ferah ve aydınlık kılıyor ve tüm küçük şeyler konfora hizmet edecek şekilde tasarlandı..

Akdeniz tarzında özgün daire tasarımı

Akdeniz tarzında bir odanın hafif tasarımı

Akdeniz tarzında aydınlık yatak odası iç

Akdeniz tarzı daire iç

güzel Akdeniz tarzı oda tasarımı

Akdeniz tarzında modern oda tasarımı

İtalyan etkileri

İtalyan Akdeniz tarzı, Yunan mevkidaşından biraz farklıdır. Sadece odada rahat ve nazik bir atmosfer yaratmak için tasarlanmış sıcak renkler kullanır. Kahverengi, altın, zeytin, sarı, turuncu tüm tonları kabul edilir. Ayırt edici bir özellik, hassas bir arka planla birleştiğinde özel bir rahatlık yaratan tuğla işidir. Bu unsur, sadelikle de karakterize edilen çatı katı stilini andırıyor. Bununla birlikte, birincisi daha fazla karmaşıklığa sahiptir. Genellikle, daireye özel bir sıcaklık veren ve konfor yaratan tuğla ile bir şömine kurulur..

Bir öncekinde olduğu gibi, büyük miktarda tekstil varlığını teşvik eder. Sadece bu durumda farklı bir renk şeması gözlemliyoruz. Altın, siyah veya sarı desenli beyaz veya zeytin yastıklar yapacaktır..

Bu alt tipteki mobilyalar genellikle dövülmüş veya desenler ve ilginç tasarımlarla oyulmuş olarak satın alınır. El sanatları memnuniyetle karşılanmaktadır. Mozaik, resim, her türlü aksesuar, şamdan, figürin gibi çeşitli detaylar da el yapımı teknikte yapılmıştır. Bazı unsurların masif olmasına rağmen, görüntüyü ağırlaştırmazlar ve hatta tasarımın geri kalanında sadelikle birleştirilen özel bir aristokrasi verirler..

Büyük pencereler de özel bir dokunuş. Bu, odayı olabildiğince parlak hale getirir ve görsel olarak genişletir. Genellikle oymalı çerçeveler ve büyük ahşap pencere pervazları ile çerçevelenirler..

İlginç! İtalyan tasarımında banyoda bile pencere kullanmak ya da bir pencere açıklığının taklidi yapmak zorunludur..

Birçok detayın birleşimi ile karakterize edilir ve sıcak renkler inanılmaz derecede rahat bir atmosfer yaratır. Çok sayıda farklı kombinasyona rağmen, genel olarak Akdeniz tarzının temel koşullarını yerine getiren sadelik ve rahatlık ile ayırt edilir..

Akdeniz tarzında sıradışı oturma odası dekoru

Odanın iç kısmında Akdeniz tarzı

Akdeniz tarzında güzel yatak odası iç

Akdeniz tarzında şık daire tasarımı

Evin farklı bölümlerini dekore ediyoruz

Her odanın Akdeniz iç mekanı, genel fikri desteklerken, kendi özelliklerine sahip olarak yine farklı olacaktır. Daireyi tamamen tiplerden birinde sürdürebilirsiniz. Ancak henüz nereye gitmek istediğinize karar vermediyseniz, “rafine İtalya” veya “geniş ve ferah Yunanistan” da bunları birleştirebilirsiniz. Aynı oda içerisinde farklı trendlere sahip unsurların kullanılması biraz uygunsuz olacaktır ancak her oda için farklı tarzlar seçerek kolayca benzersiz bir tasarım oluşturabilirsiniz..

Nasıl devam edilir? Basit bir talimatı takip ederek, hayalinizdeki tasarımı oluşturmak için ne kullanacağınızı, hangi işlemleri yapacağınızı kolayca belirleyebilirsiniz..

  • Öncelikle nasıl bir oda görmek istediğinize karar verin, geniş ve aydınlık mı yoksa karanlık ve rahat mı?.
  • Ardından, bir renk paleti seçin (hangi türe karşılık geldiğini belirleyin).
  • Mobilya seçin (daha büyük veya basit ve rahat).

Bu veriler, hangi seçeneği seçeceğinize karar vermenize yardımcı olacaktır. Ardından, doğrudan çeşitli alanların düzenlenmesine geçiyoruz..

Akdeniz tarzında bir dairenin sıradışı tasarımı

Akdeniz tarzında bir odanın hafif tasarımı

Akdeniz tarzında odanın özgün tasarımı

Akdeniz tarzı daire iç

Akdeniz tarzında aydınlık oturma odası iç

Akdeniz tarzında modern oda tasarımı

Yatak odası

Yatak odasını dekore etmek için sıcak bir arka plan uygundur, bu da İtalyan tarzına başvurmanın daha uygun olacağı anlamına gelir. Yumuşak tonlar rahatlamayı ve tam dinlenmeyi destekler.

Dikkat olmak! Çok fazla kahverengi kullanmayın. Depresif olarak kabul edilir ve aşırı derecede psikolojik durumu olumsuz etkiler..

Akdeniz tarzında zorunlu arka plan beyazdır. Yatak odasında bej, şeftali ve diğer pastel renklerle kombinlenebilir..

Siyah renkteki detaylar (figürler, fotoğraf çerçeveleri vb.) iyi bir ek olacaktır. Büyük bir oyma yatak tasarımı vurgulayacak.

Oturma odası

Oturma odası küçükse, açık tonlar onu görsel olarak genişletecektir. Bu durumda, Yunan yönünü tercih etmek ve Akdeniz temasının tüm kurallarına göre yerine getirmek daha iyidir..

Mobilya mümkün olduğunca basit ve rahat olmalı, aynı zamanda hassas ve zarif olmalıdır. Beyaz oymalı bir masa ve sandalyeler iyi çalışır. Birçok aksesuara sahip aynı renkteki bir kanepe, görüntüyü tamamlayacaktır (tüm mavi aralığını temel almak daha iyidir). Duvarlar, deniz veya bitki yönelimli desenlerle süslenmiş soluk mavi tonlarında yapılabilir. Parlak kırmızı veya pembe detaylara (duvardaki süslemeler, çiçekler vb.) odaklanmaya devam ediyor ve zarif, ferah ve sofistike bir rüya oturma odası hazır..

Akdeniz tarzında dairenin hafif dekoru

Odanın iç kısmında Akdeniz tarzı

Akdeniz tarzında sıradışı yatak odası tasarımı

Akdeniz tarzında şık daire tasarımı

Sıcak, samimi ve akşamları ailenizle şömine başında bir araya gelmek istiyorsanız, oturma odanızın iç kısmında İtalyan trendlerini kullanın. Bu durumda, büyük bir oymalı kanepe almanız ve ayrıca zeytin, altın, kahverengi renkli çok sayıda yastıkla süslemeniz gerekir..

Tuğla işi veya taklidi duvar dekorasyonu için uygundur. Daha sonra bu duvara bir şömine yerleştirin. Şöminenin üzerine siyah renk içeren istediğiniz çeşitli dekoratif eşyaları yerleştirin..

İyi bir ek, güzel yastıklara sahip bir kanepe olarak donatılmış geniş bir pencere pervazı olacaktır. Ayrıca pencere açıklığını duvara göre dekoratif tuğlalarla döşeyin. Böyle bir oda çok rahat olacak ve sıcak bir atmosfer yaratacaktır.

Banyo

Akdeniz esintili bir banyo aynı zamanda ferah, aydınlık ve narin olacaktır. Çiçek desenli yeşil veya mavi fayanslar iyi bir temel olacaktır. Genellikle merkeze monte edilen büyük bir küvet onu tamamlayacaktır. Lavabo en iyi granit veya doğal taştan yapılmış bir kase şeklinde yapılır..

Akdeniz tarzında dairenin orijinal iç mekanı

Akdeniz tarzında bir odanın hafif tasarımı

Akdeniz tarzında güzel oturma odası tasarımı

Akdeniz tarzı daire iç

Akdeniz tarzında güzel oda iç

Akdeniz tarzında modern oda tasarımı

Mutfak

Mutfak için İtalyan tarzı en uygunudur. İştah üzerinde olumlu etkisi olan sıcak bir şekilde yapılır..

Önemli! Soğuk tonların, özellikle mavinin iştahı azalttığına inanılıyor, bu nedenle mutfağın Yunan versiyonu için tipik olan bu renklerde yapılması tavsiye edilmiyor..

Mutfak için bir set bej, sarı, şeftali seçilmelidir. Önerilen boyaların daha koyu tonlarını seçmek daha iyidir. Eski moda, sofistike bir görünüm kazandıracak, aşındırıcı efektli bir mutfak takımı seçebilirsiniz..

Mutfakta bu yönü iyi vurgulayacak pek çok küçük şey olabilir. Her türlü dekoratif tabak, kavanoz, el yapımı şekerlik olabilir..

Akdeniz tarzında sıradışı yatak odası dekorasyonu

Odanın iç kısmında Akdeniz tarzı

Akdeniz tarzında aydınlık daire tasarımı

Akdeniz tarzında şık daire tasarımı

Sundurma

Bir sundurma için seçenekler seçerken, önce hangi işlevi yerine getireceğine karar vermeniz gerekir. Sıcak, samimi veya romantik buluşmalar için tasarlandıysa, İtalyan stilini tercih etmek daha iyidir..

Bu durumda, kahverengi renkte alçak bir kanepe seçebilirsiniz, el yapımı hasır sallanan sandalyeler daha hafif veya biraz daha hafiftir. Tüm mobilyaları yastıklarla süsleyin. Romantik bir atmosfer yaratmak için aydınlatma düzenleyin. Yumuşak bir ışık olmalı, mum şeklindeki ampulleri alabilirsiniz. Keyifli toplantılar için rahat iç mekan hazır.

Sundurma pencereden güzel ve taze bir görünüme sahipse ve gündüz rahatlaması için tasarlandıysa, Yunan tasarımını kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, yeşil, mavi, mavi vb. Çok koyu tonlarını seçmemelisiniz. Mobilya olarak, uyumak, rahatlamak ve hatta çalışmak için uygun olacak beyaz bir osmanlı veya bir salıncak seçin..

Akdeniz tarzında bir odanın hafif tasarımı

Akdeniz tarzında hafif oturma odası tasarımı

Akdeniz tarzı daire iç

Akdeniz tarzında odanın aydınlık iç kısmı

Akdeniz tarzında modern oda tasarımı

Böyle bir iç mekanı bol miktarda yastık ve çeşitli Akdeniz tarzı aksesuarlarla (dekoratif çapa veya direksiyon simidi) dekore edebilirsiniz. Görünümü parlak bir vurgu ile kırmızı çiçeklerden oluşan bir sepet olarak tamamlayın ve hafif, geniş bir sundurma hazır..

Ve her oda için bir ön koşul, büyük pencerelerin varlığıdır. Banyoda bile, bir pencere taklidi yapmanız veya gerçek bir tane inşa etmeniz ve bunun için perde seçmeniz gerekir..

Akdeniz tarzında güzel oda dekoru

Odanın iç kısmında Akdeniz tarzı

Akdeniz tarzında sıradışı oturma odası tasarımı

Akdeniz tarzında şık daire tasarımı

Ana fikir

Akdeniz yönünün dikkate alınan türleri çok farklıdır, ancak ortak bir fikirle doyurulur. Mekanı düzenlerken farklı fikirleri birleştirebilir, farklı türdeki parçaları uygulayabilir, aklınıza ne geliyorsa onu somutlaştırabilir, ancak akışın ana fikrine saygı duyabilirsiniz. İşte temel ilkeleri:

  • her şeyde sadelik ve hafiflik;
  • çok miktarda tekstil kullanımı (yastıklar, yatak örtüleri);
  • ana renkle zıt bir tonda yapılan küçük şeylere vurgu;
  • el yapımı ürünlerin mevcudiyeti;
  • büyük pencereler;
  • bir sürü ücretsiz düzenli alan.

Bu temel kuralları göz önünde bulundurarak ve bunlara bağlı kalarak, yukarıda özetlenen ipuçlarını ve örnekleri kullanarak, iç mekanda Akdeniz stilini kullanarak hayalinizdeki odayı yaratabileceksiniz..

Video: Akdeniz Tasarımı

Akdeniz tarzında iç tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

Akdeniz tarzı fotoğrafta dairenin orijinal iç kısmı akdeniz tarzı resimde hafif yatak odası tasarımı Akdeniz tarzı resimde alışılmadık dekor oturma odası Akdeniz tarzı fotoğrafta bir odanın parlak tasarımı Akdeniz tarzı bir resimde bir dairenin güzel iç mekanı akdeniz tarzında güzel oda dekoru photo parlak Akdeniz tarzı yatak odası tasarım resmi Akdeniz tarzı fotoğrafta orijinal oturma odası dekoru Akdeniz tarzı fotoğrafta aydınlık oturma odası iç Akdeniz tarzı bir resimde bir dairenin olağandışı iç mekanı Akdeniz tarzı resimde aydınlık oda dekoru Akdeniz tarzı fotoğrafta sıradışı yatak odası tasarımı akdeniz tarzı resimde güzel yatak odası dekoru Akdeniz tarzı fotoğrafta dairenin özgün tasarımı Akdeniz tarzı resimde odanın hafif iç kısmı Akdeniz tarzında bir dairenin güzel iç fotoğrafı orijinal Akdeniz tarzı oturma odası dekor resmi Akdeniz tarzında bir oturma odasının parlak tasarımı fotoğraf orijinal Akdeniz tarzı yatak odası iç resmi akdeniz tarzı resimde hafif oda dekoru Akdeniz tarzı fotoğrafta bir dairenin sıradışı tasarımı güzel Akdeniz tarzı daire tasarımı photo hafif akdeniz tarzı yatak odası dekor resmi Akdeniz tarzı resimde aydınlık iç oda güzel Akdeniz tarzı daire tasarım resmi Akdeniz tarzı fotoğrafta parlak yatak odası iç güzel akdeniz tarzı oturma odası dekor resmi Akdeniz tarzı fotoğrafta parlak daire tasarımı orijinal Akdeniz tarzı oda tasarımı resmi Akdeniz tarzı fotoğrafta aydınlık oda dekoru Akdeniz tarzı resimde sıra dışı daire tasarımı akdeniz tarzında güzel oturma odası tasarımı photo orijinal Akdeniz tarzı yatak odası dekor resmi Akdeniz tarzında hafif daire tasarımı photo Akdeniz tarzı resimde parlak iç oturma odası orijinal Akdeniz tarzı yatak odası tasarımı photo Akdeniz tarzında bir dairenin hafif dekoru fotoğraf akdeniz tarzında güzel yatak odası tasarımı photo Akdeniz tarzı bir resimde bir odanın olağandışı iç mekanı Akdeniz tarzı bir resimde bir dairenin alışılmadık dekoru Akdeniz tarzı fotoğrafta aydınlık oturma odası iç hafif akdeniz tarzı oturma odası dekor resmi Akdeniz tarzı bir resimde bir dairenin aydınlık iç mekanı orijinal Akdeniz tarzı yatak odası dekoru photo güzel Akdeniz tarzı oda tasarımı resmi Akdeniz tarzı fotoğrafta sıradışı oda dekoru

Previous Post
Diseño de cocina de 6 m2. metros: elección de estilo, mobiliario, iluminación.
Next Post
Showcase for dishes in the living room: a functional interior decoration