15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç mekanda yüksek teknoloji: prensip, malzemeler, fotoğraf

Geleneksel ve sıradan Avrupa tarzı yenileme, yerini modern konutların dekorasyonunda aktif olarak kullanılan yüksek teknoloji tarzına bırakmıştır. Yön bize batıdan geldi ve olağandışı her şeyin hayranlarının dikkatini hızla kazandı. İngilizce’den çevrilen stilin adı, iç mekana entegre edilmiş yüksek teknolojiler anlamına gelir. Bugün, binaları çeşitli amaçlarla dekore etmek için ideal olan birçok tasarım çeşidi vardır. Bu tarzın ana yönlerini ve kendi evinizin yenilenmesinde yorumlanması için seçenekleri tanımlayalım..

şık yüksek teknoloji oda dekoru

Yüksek teknoloji oturma odası

parlak yüksek teknoloji yatak odası iç

Yüksek teknoloji tasarımı

Geçmişe bir bakış – yüksek teknolojili tasarımın tarihi

Yönün oluşumu Amerikan ve Avrupa mimarisine damgasını vurdu. Yüksek teknolojinin ilk örnekleri, Amerika Birleşik Devletleri’nde modaya uygun modernite mirası olarak ortaya çıktı. Yüksek teknolojinin motifleri, 70’lerde o zamanlar popüler olan çizgi roman ve kurgu ile aynı anda ortaya çıktı. Nesnelerin orijinal şekilleri ve tesislerin tasarımına alışılmadık bir yaklaşım, hayranlarını hızla buldu..

Avrupalılar, Fransız Pompidou’nun mimarisinde somutlaşan bir yüksek teknoloji örneği gördüler. Yetmişlerde, binanın böyle bir tasarımı gerçek bir devrim olarak kabul edildi. Şu anda birçok Fransız, bu tasarım şaheseri ile gerçekten gurur duyuyor. İngilizler de gelenekleri benimsemeye çalıştılar, ancak belirgin motifleri somutlaştırmayı başaramadılar. Yüksek teknoloji 80’lerde daha popüler hale geldi, ancak iç dekorasyon için daha sık kullanılmaya başlandı..

yüksek teknoloji tarzında hafif stil koridor

Parlak yüksek teknoloji oda tasarımı

güzel yüksek teknoloji mutfak tasarımı

Yüksek teknoloji odası

Yüksek teknoloji tarzının temel ilkeleri

  1. Tesisin tasarımında sadece yapay malzemeler kullanılmaktadır: metal, cam, plastik vb. Birbirleriyle birleştirilirler ve ağırlıklı olarak soğuk bir renk aralığı oluştururlar..
  2. Tasarım minimal olma eğilimindedir, tüm gereksiz öğeler ve belirli ekipman türleri gizlenir, bu da odanın dış sadeliğini gösterir..
  3. Mobilya kesinlikle tanımlanmış şekil ve çizgilere sahiptir.
  4. Endüstriyel bir iç mekanın (çatı katı) unsurları vardır, örneğin çıplak ham tuğla duvarlar.
  5. Kapılar gibi tanıdık nesnelerin yerini daha modern bölmeler ve sıra dışı tasarımlar alıyor..
  6. Yaratıcı bir görüntü oluşturmak için odaya çok sayıda yerleşik lamba ve panel monte edilmiştir..
  7. Yüksek teknoloji ürünü iç mekan, parlak renklere odaklanmaz, metalik, gri, beyaz, mavi ve siyahın parlak ve mat tonlarına yol açar..

yüksek teknoloji tarzında oturma odasının aydınlık iç kısmı

Yüksek teknoloji yatak odası tasarımı

güzel yüksek teknoloji koridor stili

Yüksek teknoloji beyaz oda

Malzemeler ve yüzeyler

Yüzeyler açısından en tipik olanı metal, cam ve plastik kombinasyonudur. Metal parçalar, donatı ve donatı gerektiren yapılarda kullanılmaktadır. Cam, iç kapılar, tezgahlar, dolap kapakları vb. ana hatlarda görülebilir. Mutfak örneğinde: Çalışma yüzeyinin üzerindeki kol renkli camla süslenmiştir. Temel tonlar odaya incelik ve ölçülülük verir.

Yüksek teknoloji tasarımı, dekorasyonda sıra dışı malzemelerle temsil edilir. Tonların nötrlüğünü seyreltmek için farklı şekiller ve dokular kullanılması tavsiye edilir. Duvar boyası yerine parlak jöle zemin ve plastik dokulu paneller orijinal görünüyor. Doğal malzemeler de iç mekana dahil edilebilir, ancak organik bir görünüm elde etmek için maskelenirler..

parlak yüksek teknoloji mutfak tasarımı

Yüksek teknoloji oda tasarımı

güzel yüksek teknoloji yatak odası tarzı

Yüksek teknoloji mutfak

İç mekandaki yüksek teknoloji stilini kim takdir edecek??

Bu eğilimin ilkelerinin uygulanması, küçük bir evin veya modern bir akıllı dairenin dekorasyonu için en uygun olanıdır. Çoğu zaman, standartlardan bıkan gençler, yönle ilgilenir. Kısıtlamaya rağmen, birçoğu şok edici bir bakış açısıyla yüksek teknoloji sunuyor. Bu tarzda eksiksiz bir görüntü oluşturmak o kadar kolay değil. Yetenekli bir tasarımcı, istenen görüntüdeki açık yüksek maliyeti vurgulayabilecek ve evi gerçekten işlevsel hale getirebilecektir..

Ayrı bir kullanıcı kategorisi, bir kır evinin sahipleridir. Farklı odalarda, iç mekanın farklı yorumlarını somutlaştırmak gerçekçi. Geniş bir banyo, mutfak, oturma odası ve tam yatak odasında yüksek teknoloji kullanmakta fayda var. Yaratıcı ve sıra dışı insanlar, sanatseverler ve yaratıcı mesleklerin temsilcileri böyle bir ortamda kendilerini rahat hissedeceklerdir..

parlak yüksek teknoloji oturma odası tasarımı

Yüksek teknoloji oda iç

parlak yüksek teknoloji yatak odası iç

Yüksek teknoloji ürünü aydınlık oda

Yüksek teknolojili bir daire nasıl yapılır?

Her şeyden önce, ev ihtiyaçlarını karşılayan bir dizi modern teknolojiyi stoklamanız gerekir. Bu eğilimin modeli, asılı teller, hacimli nesneler ve sadelik için yer olmayan akıllı bir ev düzenlemesinde bulunabilir. Yüksek teknoloji, yüksek teknolojinin temel gereksinimi olarak kabul edilir. Bunu sağlamak için genellikle büyük meblağlar harcamanız gerekir..

Binanın yenilenmesini organize etmeye karar verirseniz, gereksiz şeyleri ve “beceriksiz” dekor unsurlarını kaldırın. Bunları siyah beyaz fotoğraflar veya özlü resimlerle değiştirin. Yüksek teknolojinin yüksek maliyeti, kaplama malzemeleri ve teknolojisinde görülebilir. Diğer her şey hafif ve göze batmayan kalır. Odadaki tavanlar streç parlak yapılarla dekore edilmiştir. Mobilya çoğunlukla plastiktir. Tüm tekstiller aynı renk aralığında tasarlanır ve “doğru” geometrik şekillerle ayırt edilir..

şık yüksek teknoloji koridor dekoru

Lüks yüksek teknoloji yatak odası

yüksek teknoloji tarzında bir odanın hafif tasarımı

Yüksek teknoloji beyaz oda

Yüksek teknolojili bir iç mekanda ne kullanılamaz?

Uzmanlar, odada doğal bir tabana sahip sıcak renk ve doku unsurlarının kullanılmasına karşı tavsiyede bulunur. Renkli diğer şeylerle uyumlu olsa bile, gerçek ahşaptan yapılmış mobilyalar veya süet süslemeli bir kanepe almamalısınız. Klasikler ve çok yer kaplayan öğelerle ilgili tüm ayrıntıları atlamaya çalışın..

Modern dekorda tüm yapılar mümkün olduğunca işlevseldir. Yüksek teknolojili tasarım, çok işlevli çözümlerin kullanımı ile karakterize edilir – katlanır masalar, trafo yatakları, gizli kitap rafları vb. Duvar kağıdını vurgulamak ve duvarları onunla örtmek dekorasyonda geçerli değildir. Yüksek teknoloji ürünü iç mekan, toz toplayan hediyelik eşyalara ve küçük aksesuarlara tolerans göstermez.

yüksek teknolojili mutfağın parlak tarzı

Yüksek teknoloji ürünü aydınlık oda

güzel yüksek teknoloji oturma odası dekoru

Yüksek teknoloji oda iç

güzel yüksek teknoloji koridor tasarımı

Yüksek teknoloji oda tasarımı

Yüksek teknoloji yatak odası

Dinlenmek ve rahatlamak için tasarlanmış bir oda son derece işlevsel, konforlu ve özlü olmalıdır. İçinde gereksiz ayrıntı yok ve her şey elinizin altında. Bu tip bir yatak odasını dekore etmek için, aydınlatmanın parlaklığını, başlığın yüksekliğini ve konumunu otomatik olarak ayarlamak için elemanlara sahip bir yatak kurmak gerekir. Depolama dolabı, bir bölmenin arkasındaki duvarda gizlenebilir.

Modern bir yatak odası için mobilyalar, bir çift komodin ve duvara yerleştirilmiş bir TV ile de temsil edilmektedir. Zemin kaplaması yumuşak ve göze çarpmayan olmalıdır. Renk şeması hafif ve göze çarpmayan. Duvarın gölgeleme rengi olarak açık gri, mavi veya mor kullanılması tavsiye edilir. Karartma perdeli pencerelerin otomatik kapanma sistemi ile konforlu bir uyku sağlanacaktır. İlginç bir çözüm, alttan aydınlatmalı bacaksız bir yataktır. Akıllı mobilya üreticilerinin kataloglarında uygun seçenekleri bulabilirsiniz..

şık yüksek teknoloji oda iç

Siyah yüksek teknoloji odası

şık yüksek teknoloji yatak odası tarzı

Yüksek teknoloji oda tasarımı

Yüksek teknoloji mutfak ve banyo rasyonalizasyonu

Standart bir mutfağın ana dezavantajı, birbirine bitişik ve birbiriyle birleşmeyen cihazların bolluğudur. Yüksek teknoloji ürünü pişirme alanı, en son trendler göz önünde bulundurularak tasarlanmış ankastre cihazlar içerir. Modern mutfaklar ve banyolar için dekorun temeli, camın varlığı ve çok sayıda aynalı yüzeydir. Bu güzellik, dayanıklılık ve pratiklik ile birleştirilmiştir. Temel kural boşluk ve minimalizmdir. Zeminde ve duvarlarda fayans veya sıra dışı fayanslar tercih edilir..

Oda hazır plastik, metal ve temperli cam modüllerle dekore edilmiştir. Banyo için şeffaf bir kabin veya krom kaplamalı ve parlak astarlı açık duş koymak önemlidir. Kabul edilebilir kombinasyonlar siyah, beyaz ve mavidir. Çalışma alanları, aynalar ve duşlar neon ışıklar veya LED şeritler ile aydınlatılır. Mutfakta plastik sandalyeler veya şeffaf polimer çok uyumlu görünüyor.

parlak yüksek teknoloji oturma odası dekoru

Yüksek teknoloji karanlık oda

şık yüksek teknoloji mutfak iç

Parlak aydınlık oda

yüksek teknoloji tarzı

Muhteşem yüksek teknoloji oturma odası

Oturma odasının tasarımında, yetkin alan imar ilkesine uymanız gerekir. Dinlenme yeri, bir oturma alanı veya koltuklarla çevrili özlü bir kanepe ile temsil edilir. Odak noktası, metal veya cam elemanlara sahip bir tasarım masasıdır. Zeminde yumuşak halı kullanılabilir. Tüm mobilyalar geniş ekran duvara monte TV’ye bakmaktadır. Altında, gereksiz her şeyi gizleyen fonksiyonel bölmelere sahip bir bordür taşı var..

Su basmış parlak bir zemin, mat bir duvarla birlikte harika görünecek. Karmaşık lambalar ve asma dolaplar fütüristik bir görünüm yaratır ve odadaki yaratıcılığı teşvik eder. Yüksek sesli müzik ve yüksek kaliteli sinema severler oturma odasına bir ses sistemi kurar. Uygun perde ve tül seçimi konusunu sorumlu bir şekilde ele alın. Orijinal çözüm, alternatif ekranlar kurmaktır. Kurulan çubuk, bu oda ile yemeğin hazırlandığı yer arasında bir paralel oluşturmaya yardımcı olacaktır. Merkezi bölgenin alanı, modern dinamik yaşamın sembolleriyle doyurulmalıdır..

parlak yüksek teknoloji mutfak iç

Büyük, parlak, yüksek teknoloji odası

yüksek teknoloji tarzında koridorun hafif tasarımı

Yüksek teknoloji oturma odası

Yüksek teknoloji tarzında kır evi

Yenilikçi bir kır evinin iyileştirilmesi için sadece iç değil, dış dekorasyon da kullanmanız gerekir. Böyle zengin bir konutun tasarımının karakteristik bir özelliği, geniş açılır pencerelerin, terasların, açık alanların, yüzme havuzunun ve yeşil çimli özlü bir bahçenin varlığıdır. Dışarıdan, banliyö binası kübik bir şekle sahiptir ve fütüristik unsurlarla dekore edilmiştir..

Yüksek teknolojili akıllı evlerin teknolojisi, ideal olarak küçük bir alanda somutlaştırılmıştır. Bir şehir sakininin geniş bir bitişik bölgeye ihtiyacı yoktur. Rahat koşullar ve doğa ile kısmi birlik onun için önemlidir ve günlük yaşamın dinamiklerinden kaçmasına izin verir. İç mekan bitkileri ve bahçe çalıları, geçişi kısıtlamayan ve maksimum görünürlüğe katkıda bulunan atmosferi seyreltmeye yardımcı olacaktır..

hafif yüksek teknoloji oda dekoru

Güzel yüksek teknoloji oda tasarımı

güzel yüksek teknoloji yatak odası tasarımı

Yüksek teknoloji odası

Koridor – küçük bir alanı genişletmek

Sakinlerin tipik bir hatası, koridorun mobilyalarla aşırı dağınıklığıdır. Bu bölgenin içi en küçük ayrıntısına kadar düşünülmeli ve mümkün olduğunca rahat olmalıdır. Koridorda dış giyim ve ayakkabılar için yer bırakın, ancak kamufle ederek serbest geçiş için alan açın. Müdahaleci ayrıntıları gizlemek için dar kaideler kullanın.

şık yüksek teknoloji koridor stili

Yüksek teknoloji tarzı hafif oda tasarımı

yüksek teknoloji tarzında hafif stil oturma odası

Aydınlık bir odanın yüksek teknoloji tarzı iç mekanı

Yeterli aydınlatmayı kurun ve gereksiz göz alıcı süslemeleri kaldırın. Koridorda az yer varsa, koridoru daraltan bölmeler kurmayın. Konuk odası ile organik olarak birleştirin. Odanın genel görünümü diğer odaların mobilyaları ile örtüşmelidir. Böylece misafirlerin ve hanelerin gözlerini memnun edecek, kendi özgün tasarımınızı yaratacaksınız..

Video: Yüksek teknoloji tarzı daire içi

Yüksek teknolojili daire tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

yüksek teknoloji tarzında aydınlık oda tasarımı fotoğraf yüksek teknoloji tarzı resimde şık yatak odası dekoru güzel yüksek teknoloji tarzı oturma odası iç resmi yüksek teknoloji tarzında hafif tarz mutfak photo yüksek teknoloji tarzı fotoğrafta koridorun şık iç kısmı hafif yüksek teknoloji yatak odası dekor resmi güzel yüksek teknoloji tarzı oturma odası photo yüksek teknolojili resim tarzında koridorun parlak tasarımı hafif yüksek teknoloji mutfak dekor resmi güzel yüksek teknoloji ürünü oda iç fotoğrafı şık yüksek teknoloji yatak odası tasarımı resmi yüksek teknolojili fotoğraf tarzında parlak mutfak tarzı yüksek teknoloji tarzı resimde parlak oda tasarımı güzel yüksek teknoloji oturma odası dekoru photo yüksek teknolojili resim tarzında koridorun hafif iç kısmı yüksek teknolojili fotoğraf tarzında odanın şık tarzı güzel yüksek teknoloji tarzı yatak odası resmi yüksek teknoloji tarzı fotoğrafta koridorun parlak dekoru yüksek teknoloji tarzı resimde oturma odasının şık iç yüksek teknoloji tarzında hafif mutfak tasarımı photo yüksek teknoloji tarzında bir odanın şık tasarımı fotoğraf güzel yüksek teknoloji tarzı oturma odası resmi yüksek teknoloji tarzı fotoğrafta yatak odasının parlak iç kısmı şık yüksek teknoloji koridor dekor resmi güzel yüksek teknoloji yatak odası tasarımı photo yüksek teknoloji tarzı fotoğrafta hafif mutfak iç yüksek teknolojili resim tarzında odanın parlak tarzı yüksek teknoloji tarzı fotoğrafta şık tarz koridor yüksek teknoloji tarzı resimde hafif dekor oturma odası güzel yüksek teknoloji yatak odası iç resmi yüksek teknoloji tarzında parlak mutfak tasarımı fotoğraf güzel yüksek teknoloji oda tasarımı resmi yüksek teknoloji tarzı fotoğrafta hafif stil koridor şık yüksek teknoloji oturma odası dekor resmi yüksek teknoloji tarzında bir odanın aydınlık iç mekanı fotoğraf güzel yüksek teknoloji yatak odası tasarım resmi yüksek teknoloji tarzında ışık tarzı oturma odası photo parlak yüksek teknoloji mutfak dekor resmi yüksek teknoloji tarzı resimde parlak iç koridor güzel yüksek teknoloji mutfak dekoru photo yüksek teknoloji tarzında ışık tarzı yatak odası photo şık yüksek teknoloji oda tasarımı resmi yüksek teknoloji tarzında şık oturma odası dekoru fotoğraf güzel yüksek teknoloji tarzı mutfak resmi hafif yüksek teknoloji yatak odası tasarımı resmi güzel yüksek teknoloji oturma odası tasarımı photo yüksek teknolojili resim tarzında hafif stil koridor yüksek teknoloji tarzı fotoğrafta lüks yatak odası iç parlak yüksek teknoloji oturma odası dekor resmi yüksek teknoloji tarzında şık oda dekoru fotoğraf

Previous Post
Banyoda duşakabin artıları ve eksileri: iç mekan fotoğrafı
Next Post
Tips for choosing a studio apartment design