15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Grinin iç mekandaki diğer renklerle kombinasyonu

Odanın içini düzenlerken öncelikle uygulayacağınız renk paletine karar vermelisiniz. Odada ona çok şey bağlı: işlevleri, psikolojik, duygusal ve hatta bir kişinin fiziksel durumu üzerindeki etkisi.

Bu nedenle, tasarım için temel seçimi ciddiye alınmalıdır. Gri kullanma seçeneklerini düşünmeyi öneriyoruz. Birçok kişi tarafından sevilir, ancak herkes özelliklerini ve uygulama kurallarını bilmez..

ev tarzında açık grinin diğer renklerle kombinasyonu

Gri renkte modern daire tasarımı

oda dekorunda parlak grinin diğer renklerle kombinasyonu

Oda içi gri

mutfağın iç kısmındaki koyu grinin diğer renklerle kombinasyonu

Grinin iç mekandaki diğer tonlarla kombinasyonu

İç mekan kullanımı

Rafine ve rafine, bu özelliklerini mekana aktarabiliyor. Gri, modern dairelerin iç kısmında oldukça yaygındır. Her şeyde sakinliği ve ölçülülüğü seven insanlar tarafından takdir edilir..

Bu renk nötrdür. Farklı tonlarla iyi bir şekilde bir araya geldiğinde, uygulamaları için mükemmel bir temel oluşturur. Onlarla uyumlu olarak her iki sakin ton için de geçerlidir; ve parlak olanlar için onları vurgulayarak.

Bu rengin kullanımı, mobilyalardaki küçük kusurları, düz olmayan duvarları ve diğer kusurları gizleyebilmesi gerçeğiyle doğrulanır. Ayrıca parlak parçaların sentetik görünümünü ortadan kaldırın ve onlara doğal bir görünüm kazandırın..

oturma odası tasarımında parlak grinin diğer renklerle kombinasyonu

Odanın iç kısmında gri renk

yatak odası tasarımında koyu grinin diğer renklerle kombinasyonu

Diğer tonlarla kombinasyon halinde gri daire tasarımı

psikolojik yönler

Uygulamanın pratik gerekçesine ek olarak, bazı psikolojik yönler de vardır..

Yatıştırıcı olarak kabul edilir ve sinirsel bir heyecan durumunda psişe üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir, hızlı iyileşmeyi ve iyi dinlenmeyi destekler. Bununla birlikte, sinir bozukluklarına yatkın insanlar için bu gama depresiftir ve tam tersi, merkezi sinir sistemi üzerinde depresif bir etkiye sahiptir..

Gri lehine bir seçim yaparken dikkatli olmanız ve ne zaman duracağınızı bilmeniz gerekir. Diğer boyalarla birleştirilmesi önerilir: bitişik veya zıt (yeniden oluşturmak istediğiniz koşullara bağlı olarak).

Gölgeler ve kombinasyonlar

Temel olarak, iki zıt olanı içerir: spektrumun diğer tüm ışınlarını emen siyah ve tüm ışınları ileten beyaz. Sonuç olarak, çeşitli tonlara sahip olabilir: mavimsiden sarıya ve kahverengiye.

Griden bir arka plan seçerken, geri kalanının ne olacağına güvenin. Bitişik boyaları kullanmayı planlıyorsanız, seçiminiz diğerlerinin katkılarıyla gölgelerinden herhangi biridir. Kompozisyon kontrasta dayalı olacaksa, klasik olanı almak tercih edilir..

Herhangi bir odanın iç kısmındaki gri renk, beyazla eşleştirildiğinde avantajlı görünüyor. Böyle bir kombinasyon, açık ve sakin bir aura oluşturur, alanı görsel olarak genişletir, rahatlama ve sükunete elverişlidir. Bu çözüm, İskandinav hareketinin tipik bir örneğidir..

Etnisite için sarı veya kırmızı ile birleştirilir. Doğal kumaşlardan el boyaması tuvaller ekleyerek etnik bir doğrultuda renkli bir tasarıma kavuşacaksınız..

dairenin dekorunda açık grinin diğer renklerle kombinasyonu

Gri renkte modern daire tasarımı

yatak odası tarzında parlak grinin diğer renklerle kombinasyonu

Oda içi gri

odanın iç kısmında açık grinin diğer renklerle kombinasyonu

Grinin iç mekandaki diğer tonlarla kombinasyonu

Mavi ile birlikte güzel ve asil görünüyor. Beyaz ve küçük detayların eklenmesiyle Akdeniz akıntısında sıklıkla kullanılır..

Zeytin veya fildişi ile birlikte Provence stili gerçekleştirilir. Rahat ve aynı zamanda taze bir atmosfer yaratan sıcak bir karaktere sahiptir..

Mor ve pembe ile iyi uyum sağlar. Birbirleriyle yola çıktılar, uyumlu bir kombinasyon ve apartmanda taze bir akış oluşturdular..

Ayrıca, tazelik sevenler için eko-stil mükemmeldir. Bu durumda gri, soğuk mavi ve yeşil ile birlikte mükemmel bir temel olacaktır. Ve karakteristik çiçek süsleri ve yeşillikler tam bir görüntü oluşturacaktır..

açık veya koyu?

Mantıklı bir soru: karanlık veya aydınlık. Her biri için belirli ön koşullar vardır..

Küçük bir oda için hafif bir ton uygundur: diğer soluk renklerle birlikte böyle bir seçim, alanı görsel olarak genişletecek ve ortamı daha net hale getirecektir..

İyi bir aydınlatma varsa karanlık kullanılabilir. Yine de aynı veya farklı renklerin daha açık tonlarıyla birleştirilmelidir..

ev dekorasyonunda koyu grinin diğer renklerle kombinasyonu

Odanın iç kısmında gri renk

mutfak tarzında açık grinin diğer renklerle kombinasyonu

Diğer tonlarla kombinasyon halinde gri daire tasarımı

Oda rengi ve işlevselliği

Her çalışma alanının iç kısmında grinin pratik bir kombinasyonunu düşünün..

1. Salon

Bu renk, yatak odasında rahatlatıcı bir atmosfer yaratır ve hızlı bir sakinlik sağlar. Ve altın aksan daha rahat hale getirecek. Bir masa lambasının yumuşak sarı ışığı, sakin bir arka plana karşı çok güzel görünüyor. Kahverengi, sıcak nota sevenler için de uygundur. Çok benzerler, bu yüzden biri diğerinin arasında “kaybolmuş” bile. Özel ayrıntıları vurgulamadan basit bir ayar oluşturmak için bu kombinasyon en iyisidir..

Bir yatak odası için mükemmel bir seçenek, iç mekanda mor ile birlikte gri kullanmak olacaktır. Mor orkideli büyük bir tablo, sakin atmosfere katkıda bulunacaktır. Kız yatak odasının düzenlenmesinde uyum içinde olan leylak, pembe ve açık mor renklerin kullanımı atmosfere romantizm katacaktır..

Yatak odasında bu rengin koyudan açık renge kadar farklı varyasyonlarını kullanabilirsiniz. Bu tasarım rahatlamak için uygun bir ortam yaratacaktır. Bu renk bileşimi, bir kişinin psikolojik durumu üzerinde yararlı bir etkisi olan gereksiz her şeyin yokluğunu ima eder..

oturma odasının iç kısmındaki koyu grinin diğer renklerle kombinasyonu

Gri renkte modern daire tasarımı

daire tasarımında parlak grinin diğer renklerle kombinasyonu

Oda içi gri

odanın iç kısmındaki parlak grinin diğer renklerle kombinasyonu

Grinin iç mekandaki diğer tonlarla kombinasyonu

2. Oturma odasının ihtişamı

Enfes bir oturma odası tasarımı yaratmak istiyorsanız, bu çözüm bu amaç için mükemmeldir..

Altınla birlikte, odanın ihtişamını vurgulayacak olan barok yönü gerçekleştirilir. Siyah ile kompozisyon aynı etkiye sahip olacaktır. Ağır oymalı bir masa ve kıvrımlarla birleştirilen siyah beyaz perdeler, kompozisyonu tamamlayacak ve oturma odasına görkemli ve aristokrat bir görünüm kazandıracaktır..

En sevdiğiniz boyalara vurgu yapmak istiyorsanız, o da harika bir arkadaş olacaktır. Kırmızı, sarı, pembe, fuşya – dairenin sahibinin ruhu ne isterse. Doğru seçilmiş bir arka plan, tüm parlak notları olumlu şekilde vurgulayacaktır. Kırmızı ve tüm pembe tayfı için, baz olarak koyu renk kullanmak en iyisidir. Ancak parlak renkleri daha az gösterişli göstermek istiyorsanız açık gri tercih etmeniz önerilir..

Geniş bir oturma odası için çatı katı tarzı uygundur. Ana özelliği, tek renkli boyalı duvarlar ve kentsel unsurlardır. Bu durumda, duvarları boyamak için iç kısımda gri kullanabilirsiniz; bu, gereksiz öğelerle aşırı yüklemezseniz çok faydalı görünüyor. Bu yön için siyah, kahverengi uygulanabilir.

mutfak tasarımında açık grinin diğer renklerle kombinasyonu

Odanın iç kısmında gri renk

diğer renklerle bir daire tarzında koyu gri kombinasyonu

Diğer tonlarla kombinasyon halinde gri daire tasarımı

3. Mutfağın gelişmişliği

Mutfak için bu lezzet biraz sıra dışı. Ancak son zamanlarda hepimiz geleneksel kombinlerden uzaklaşıyor ve yeni trendler yaratıyoruz. İç mekanda gri kullanımı moda haline geliyor. Garip bir şekilde mutfak için karlı bir tasarım seçeneği haline geldi. Bu çözümdeki oda şık ve sofistike görünüyor. Özlülüğü, yemek odası ve mutfağın huzurunu ve asaletini vurgular..

Burada parlak yüzeyler daha yaygın olduğu için, parlaklıkları odaya bir ciddiyet verir. Daha rahat bir ortama başlamak istiyorsanız, mat duvarlar ekleyin ve kompozisyona sıcak renkler ekleyin..

Bu renk soğuk olduğu için iştahı keser. Bu nedenle daha fazla rahatlık vermek istiyorsanız sıcak renklerle kullanmanız daha doğru olacaktır..

Koyu gri ile birlikte yeşil bir sıçrama da iyi bir çözümdür. Bu tandem, dostça sohbetler için uygun bir atmosferin ortaya çıkmasına katkıda bulunur ve aynı zamanda mekana tazelik verir..

Mutfağın iç kısmındaki gri rengin pratik bir yanı da var. Daha az kirlenir, çok çabuk kirlenmez ve üzerinde küçük çizikler pek görülmez..

yatak odası dekorunda parlak grinin diğer renklerle kombinasyonu

Gri renkte modern daire tasarımı

oturma odası tarzında açık grinin diğer renklerle kombinasyonu

Oda içi gri

yatak odasının iç kısmında açık grinin diğer renklerle kombinasyonu

Grinin iç mekandaki diğer tonlarla kombinasyonu

4. Ferahlatıcı banyo

Dinlenme banyo ile başlar. Sinir sistemini rahatlatan gri, banyo iklimi için çok uygundur. Yeşil, turkuaz, mavi veya açık mavinin detayları taze bir atmosfer yaratır ve kendinizi bir rahatlama durumuna sokmanıza yardımcı olur..

Sofistike bir atmosfer istiyorsanız siyah beyaz detayların olduğu bir kombin tercih edin. Böyle bir kompozisyon, banyoyu elit bir spaya dönüştürecek ve iklime dinginlik katacaktır. Sakin bir temel, siyah ve beyazın onu fazla resmi yapmasını önleyecektir..

İç mekanda gri ile birlikte doğal taş veya seramik ile iyi bir kombinasyon oluşturulur. Aynı serideki bu malzemeden yapılmış lavabo için tezgah, ortama lüks bir parlaklık katacak..

Bu temel, güzel ve ferah bir Akdeniz banyosunun başlangıcı olacaktır. Bunu yapmak için mavi eklemeniz, deniz süsleri yapmanız ve parlak bir kontrast vurgusu yapmanız gerekir. Örneğin, mor veya pembe havlular. Ana öğeyi tanıtın – büyük bir pencere ve ferahlatıcı rahatlatıcı bir banyo hazır.

mutfak tasarımında koyu grinin diğer renklerle kombinasyonu

Odanın iç kısmında gri renk

oda tarzında açık grinin diğer renklerle kombinasyonu

Diğer tonlarla kombinasyon halinde gri daire tasarımı

5. Aksesuarlar

Palette karar kıldık, şimdi asıl soru alanı nasıl dolduracağımız. Mobilya ve diğer aksesuarların seçimine tam sorumlulukla yaklaşmanız tavsiye edilir..

Gri renk evrenseldir. Hemen hemen her malzemeyle uyumlu bir varoluş yaratır, doğal detayların doğallığını vurgulamanın yanı sıra yapay olanın gösterişli sentetiklerini yumuşatır. Hangi yönlere dikkat etmemiz gerektiğini bulalım.

6. Mobilya

Ahşap mobilyalar her oda için mükemmeldir. Bir yatak odası için doğal ahşaptan yapılmış bir yatak seçmek daha iyidir. Gri döşemeli bir kanepe oturma odasında iyi görünecek. Ayrıca ahşaptan yapılmış sallanan sandalyeler de kurabilirsiniz..

Bir eko tarzı, Akdeniz veya çatı katı tasarlarken, aralığın geri kalanıyla olumlu bir şekilde birleşecek beyaz bir kanepe seçin ve bitmiş yön fikrini iletin..

Yemek odasına doğal ahşaptan yapılmış bir masa ve açık sarı sandalyeler yerleştirerek sıcak vurgular eklemeye değer..

dairenin dekorunda koyu grinin diğer renklerle kombinasyonu

Oda içi gri

ev dekorasyonunda parlak grinin diğer renklerle kombinasyonu

Gri renkte modern daire tasarımı

oturma odası tasarımında açık grinin diğer renklerle kombinasyonu

Grinin iç mekandaki diğer tonlarla kombinasyonu

7. Tekstil ve dekorasyonlar

Bunun için hem yapay malzemeleri hem de doğal olanları seçebilirsiniz. Yastıkların bolluğu, oturma odası ve yatak odasının iç kısmında iyi görünüyor. Onları doğal sert kumaşlardan satın almak daha iyidir. Duvar paletine ve düzenlemedeki diğer öğelere bağlı olarak herhangi bir tonu seçin.

Gerçek veya yapay taş ve ahşaptan yapılmış gri ve takıların avantajlı bir kombinasyonu. Karar sadece seçilen stile ve renk paletine bağlıdır. Yeşil aynı zamanda iyi bir ikili oluşturduğundan, iç mekan bitkileri ve uyumlu dekorasyonlar da iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamlayacak ve daireye yeni bir görünüm kazandıracaktır..

mutfak dekorunda koyu grinin diğer renklerle kombinasyonu

Odanın iç kısmında gri renk

ev tasarımında açık grinin diğer renklerle kombinasyonu

Diğer tonlarla kombinasyon halinde gri daire tasarımı

özetleyelim

Bir dairenin iç kısmındaki gri renk, herhangi bir çözüm için mükemmel bir seçenektir. Sıcak renklerle iyi çalışır ve parlak renkleri vurgulamak için harika bir fon oluşturur. Herhangi bir malzemeden yapılmış takıları onunla kullanabilirsiniz, tekstil ve taş en avantajlı görünüyor. Deneyin ve iç mekandaki aralığı kullanmanın birçok olasılığını göreceksiniz.!

Dairenin iç tasarımının gri renkte 50 fotoğrafı ve diğer tonlarla kombinasyonu:

dairenin tasarımında açık grinin diğer renklerle kombinasyonu resim odanın dekorunda parlak grinin fotoğrafın diğer renkleri ile kombinasyonu mutfak tarzında koyu grinin diğer renklerle kombinasyonu photo evin iç kısmında açık grinin diğer renklerle kombinasyonu resim oturma odasının iç kısmındaki parlak grinin fotoğrafın diğer renkleri ile kombinasyonu yatak odası dekorunda koyu grinin diğer renklerle kombinasyonu resim odanın tasarımında açık grinin diğer renklerle kombinasyonu resim yatak odası dekorunda parlak grinin diğer renklerle kombinasyonu resim evin tarzında koyu grinin fotoğrafın diğer renkleri ile kombinasyonu oturma odasının iç kısmında açık grinin diğer renklerle kombinasyonu resim dairenin tasarımında parlak grinin fotoğrafın diğer renkleri ile kombinasyonu fotoğrafın diğer renkleri ile oda tarzında koyu gri kombinasyonu oturma odasının iç kısmındaki parlak grinin diğer renklerle kombinasyonu resim evin tasarımında açık grinin diğer renklerle kombinasyonu resim yatak odası dekorunda parlak grinin fotoğrafın diğer renkleri ile kombinasyonu diğer renkler resim ile bir daire tarzında koyu gri kombinasyonu mutfak dekorunda açık grinin diğer renklerle kombinasyonu photo fotoğrafın diğer renkleri ile oturma odası tasarımında koyu gri kombinasyonu mutfağın tasarımında koyu grinin fotoğrafın diğer renkleri ile kombinasyonu odanın dekorunda parlak grinin resmin diğer renkleri ile kombinasyonu fotoğrafın diğer renkleri ile dairenin iç kısmında açık gri kombinasyonu evin iç kısmındaki koyu grinin diğer renklerle kombinasyonu resim odanın tasarımındaki parlak grinin fotoğrafın diğer renkleri ile kombinasyonu mutfak dekorunda koyu grinin diğer renklerle kombinasyonu photo dairenin dekorunda parlak grinin resmin diğer renkleri ile kombinasyonu oturma odası tarzında açık grinin diğer renklerle kombinasyonu photo odanın iç kısmındaki açık grinin fotoğrafın diğer renkleri ile kombinasyonu mutfak tasarımında koyu grinin diğer renklerle kombinasyonu resim oturma odası tarzında parlak grinin diğer renklerle kombinasyonu resim evin tasarımında parlak grinin fotoğrafın diğer renkleri ile kombinasyonu diğer renkler resim ile yatak odasının iç kısmında açık gri kombinasyonu dairenin dekorunda koyu grinin fotoğrafın diğer renkleri ile kombinasyonu evin tasarımında açık grinin fotoğrafın diğer renkleri ile kombinasyonu diğer renkler resim ile yatak odasının iç kısmında koyu gri kombinasyonu oturma odası tarzında koyu grinin diğer renklerle kombinasyonu photo mutfağın dekorunda parlak grinin resmin diğer renkleri ile kombinasyonu dairenin tasarımında açık grinin fotoğrafın diğer renkleri ile kombinasyonu dairenin iç kısmındaki koyu grinin diğer renklerle kombinasyonu resim fotoğrafın diğer renkleri ile oda tarzında açık gri kombinasyonu fotoğrafın diğer renkleri ile yatak odasının iç kısmındaki parlak gri kombinasyonu oturma odası tarzında koyu grinin diğer renklerle kombinasyonu resim dairenin dekorunda açık grinin diğer renklerle kombinasyonu photo mutfak tarzında koyu grinin diğer renklerle kombinasyonu resim odanın iç kısmında açık grinin diğer renklerle kombinasyonu resim fotoğrafın diğer renkleri ile oturma odası tasarımında parlak gri kombinasyonu fotoğrafın diğer renkleri ile yatak odası tarzında koyu gri kombinasyonu mutfak dekorunda açık grinin diğer renklerle kombinasyonu resim fotoğrafın diğer renkleri ile ev dekorunda parlak gri kombinasyonu odanın tasarımında açık grinin fotoğrafın diğer renkleri ile kombinasyonu fotoğrafın diğer renkleri ile yatak odası tasarımında açık gri kombinasyonu

Previous Post
Banyo tasarımı 3 metrekare m.: düzen, mobilya, kaplama seçimi
Next Post
We create a modern living room interior