15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İki odalı bir dairenin tasarımı: imar ve yeniden geliştirme yoluyla alan optimizasyonu

Bir mal sahibi ve küçük bir aile nispeten ucuz bir dairede rahatça yaşayabileceğinden, iki odalı teklifler her zaman talep görecektir. Bir uzmandan iki odalı bir daire için bir tasarım projesi sipariş etmek daha iyidir. Ancak, başarılı örneklere aşina olduktan sonra, herkesin kendi fikrine sahip olmasına rağmen, ideal konut hayalini kendi başınıza gerçekleştirmeye çalışabilirsiniz. Uygulama, diğer birçok insanın fikirlerinin kavşağında, özellikle seçkin tasarımcıların tavsiyelerini kullanırsanız, özel bir doğar..

iki odalı bir dairenin alışılmadık bir tarzı fikri

Bir mal sahibi ve küçük bir aile, nispeten ucuz bir dairede rahatça yaşayabilir.

iki odalı bir dairenin güzel bir iç mekanı örneği

Tek yatak odalı daireler piyasada yüksek talep görüyor

iki odalı bir dairenin parlak bir dekoru için seçenek

Böyle bir dairenin tasarımını bir uzmandan sipariş etmek daha iyidir.

İki odalı bir dairenin alanı nasıl planlanır?

İki odalı bir daire için bir iç tasarım seçmeyi düşünürken, küçük bir yaşam alanının tüm “artılarını” ve “eksilerini” dikkate almak önemlidir. Burada çok fazla “dolaşım” yok, her odada farklı odaların işlevselliğini birleştirmeniz gerekiyor..

Öte yandan, kompakt gövde, daha az onarım ve ısıtma maliyeti anlamına gelir. Bu tasarruflara dayanarak, daha pahalı kaplama malzemeleri ve özel yapım mobilyalar satın alabilirsiniz. Bu, kullanılabilir alanın her santimetresini optimize edecektir..

İki odalı bir dairenin tasarım projesinde alanı yeniden geliştirirken ve yeniden düzenlerken, tüm temel fonksiyonel bölgeler (seçeneklerle birlikte) belirtilmelidir:

iki odalı bir dairenin hafif tasarımı için seçenek

Bir tasarım oluştururken, küçük bir alanın tüm dezavantajlarını dikkate almaya değer.

iki odalı bir daire için hafif bir dekor fikri

Kompakt muhafaza – daha az yenileme ve ısıtma maliyeti

TABLO

1.

koridor

Ayrı bir oda, giyinme odası ve aynalı koridorun bir parçası (ön kapıda 2-3 metre), oturma odası ile bölmesiz birleşik alan

2.

Hijyen odaları

Birleşik banyo, küvetsiz tepsili duş odası + ayrı tuvalet, geleneksel bölmeli banyo bölümü, tuvalette yıkama ünitesi, lavabolu banyo

3.

Uyku ve dinlenme alanı

Tam yatak odası, oturma odası + çocuk odasının ayrı bölümü, mutfakta 1 yataklı çekyat, oturma odasında yerleşim düzenine sahip geniş bir kanepe

4.

İş yeri

Çok işlevli bilgisayar (çalışma) masası, dizüstü bilgisayar için katlanır masa üstü hafif raflar, yemek masasında raflı köşe

5.

Gıda bloğu

Eksiksiz mutfak, mutfak ve oturma odası arasındaki bölmenin bir bar tezgahı veya yüksek sırtlı bir kanepenin arkası ile sökülmesi, yemek alanında küçük bir mutfak aletleri bloğu

6.

Yemek alanı

Kompakt bir mini mutfağa sahip mutfağın bir kısmı, oturma odasında tam teşekküllü bir yemek takımı (masa + sandalyeler), yalıtımlı sundurma ile birleşik mutfak

7.

Misafir Bölgesi

Oturma alanı bulunan oturma odasının bir kısmı, konukları almak için donatılmış bir mutfak, sıcak bir balkonu (sundurma) bir alanla birleştirerek genişletilmiş bir salon

Önümüzdeki yıllarda iki odalı bir dairede yaşamak zorunda olanlar için ana odaların imar edilmesi ve mobilya satın alınması haklı gösterilmelidir. Burası evli bir çiftin eviyse, ikmal mümkündür, yetişkin çocuklar yakında evlenebilir veya çalışmaya gidebilir..

iki odalı bir dairenin parlak tarzına bir örnek

Oturma odasında yumuşak bir kanepe olmalı.

iki odalı bir dairenin alışılmadık bir iç mekanı örneği

Mobilya çok işlevli olmalı

iki odalı bir dairenin güzel bir tasarımı için seçenek

Köşe kanepe, küçük bir oturma odası için idealdir.

İki odalı bir dairenin tasarımının ne olacağı planlandığında, yaşam tarzı, hobiler, yaratıcı eğilimler veya teknik ilgiler projeye yansıtılmalıdır..

 1. Bir çocuğun yatak odasının düzeni, yaşına ve ilgi alanlarına bağlıdır..
 2. İkinci oda bir evlilik yatak odası ise, resepsiyon alanının nasıl düzenleneceğine karar vermek önemlidir..
 3. Yalnız bir modacının dairesinde küçük bir giyinme odası için bir yer olmalıdır..
 4. Yalnız bir ev sahibi sağlıklı bir yaşam tarzı sürüyorsa, egzersiz ekipmanı ve spor ekipmanı için yer ayırmak önemlidir..

2 odalı bir dairenin yeniden geliştirilmesi ve yeniden düzenlenmesi

Sovyet döneminin ahlaki olarak modası geçmiş daireleri, ikincil emlak piyasasında hala talep olmasına rağmen modern gereksinimleri karşılamıyor..

Radikal yeniden geliştirme, mevcut yaşam alanının dağılımını ayarlama girişimidir. Bir apartmanda bir duvarı yıkmak için şehir yetkililerinden izin almanız gerekir ve nadir durumlarda verilir. Bu pahalı ve güvensiz bir yoldur (girişin bir kısmı çökebilir), ancak bu yöntemle iki odalı bir dairenin yeni bir tasarımını somutlaştırmak için eksiklikleri gidermeye çalışıyorlar..

iki odalı bir daire için alışılmadık bir dekor fikri

Modern tarzda daire tasarımı

iki odalı bir daire için parlak bir stil fikri

Yuvarlak duvarlar çok güzel görünecek.

Bitişik odaların duvarlarından birinin onları birleştirmek adına kısmen sökülmesi, duvarın sökülmesi önerilmediğinde uygun fiyatlı bir seçenektir. Bir taşlayıcı ile bir panel bloğunda bir kemer kesmek en iyisidir. Taşıyıcı duvarları yok etmek imkansızdır, ancak ikincil duvarı kısmen sökebilirsiniz, ancak bu yerdeki tavanı metal takviye veya sütun taklidi ile güçlendirebilirsiniz..

Rahatınız için yapmanız gerekenler:

 • ikincil duvarların ve iskelelerin sökülmesi;
 • tüm dairenin veya bireysel odaların yeniden geliştirilmesi;
 • yalıtımlı bir sundurma veya balkonun metrekaresini ekleyin;
 • kullanılabilir alanı imar ve yerleşik mobilyalarla yeniden düzenleyin.

Harap bir bina ise duvarların yıkılması mümkün değildir, çatlaklar ve diğer çökme belirtileri vardır. Bu durumda, onarım kusurları maskelemeye indirgenir, yeniden yapılanmayı muhteşem imar ve odaların düşünceli yeniden düzenlenmesi ile değiştirmek daha iyidir..

iki odalı bir dairenin güzel bir dekoru için seçenek

Konfor uğruna, tüm daireyi yeniden geliştirmeniz gerekiyor.

iki odalı bir daire için hafif bir tasarım fikri

Bazen yeniden geliştirme yapmamak daha iyidir, kozmetik onarımlar yapmak yeterlidir.

iki odalı bir dairenin alışılmadık bir iç mekanı fikri

Odalar birleştirilebilir

Bitişik odaların ısıtılmış bir balkon veya sundurma alanı ile birleşimi, küçük odaların genişletilmesi uğruna yapılır. Genellikle koridor veya koridorun konfigürasyonunu değiştirirler. Bu kare mekanlarda, fotoğraftaki gibi egzotik iç mekan bitkileri arasında bir yemek alanı ve dinlenme yeri donatıyorlar..

En yaygın yeniden geliştirme türü, oturma odası ile mutfak arasındaki bölümün yıkılmasıdır. Aynı zamanda, gaz sobasını, kanalizasyonu lavabolu başka bir duvara aktarmak istenmez. Ancak, etkili bir davlumbaz ve bitişik oturma odasında yemek bloğunun ve yemek alanının koşullu olarak sınırlandırılması gereklidir..

iki odalı bir dairenin alışılmadık tarzına bir örnek

Oturma odası yeterince büyükse, yemek masası koyabilirsiniz.

iki odalı bir dairenin aydınlık bir iç mekanı seçeneği

Bitişik odaların ısıtılmış bir balkon veya sundurma alanı ile kombinasyonu, küçük odaları genişletmek için yapılmıştır.

Farklı yerleşim düzenlerindeki dairelerin özellikleri

Konutun dönüşümü ve iki odalı bir dairenin modern tasarımı çok yönlü olabilir – kısmi modernizasyon veya tamamen yeniden geliştirme. Küçük onarımlar yaparak, bir süre sonra kendilerini hissettirecek yıpranmış iletişimleri aynı biçimde bırakmak imkansızdır. Sabit telefon, gizli kablolama (kablo TV, İnternet) ve boru hattının sökülmesi, “akıllı” sistemlerle donatılması – tüm bunlar aynı oda konfigürasyonuyla konfor katacaktır.

 1. Kruşçev döneminin iki odalı dairesi. Bu projeler, mimarların en çok banyo, koridor ve mutfak alanından ayrıldığı en uygunsuz olarak kabul edilir. Bazı seçeneklerde kiler vardır, ancak çoğu zaman bunların yerini dar koridorların asma katları alır. Yeniden geliştirme en sorunlu.
 2. Stalinka – iki odalı bir dairenin modern iç tasarımına uyum sağlaması en kolay olan eski fonun en geniş önerileri. İki pencereli geniş bir oturma odası 2 yatak odasına bölünebilir ve geniş bir koridorda lineer bir giyinme odası için bir alan ayrılabilir. Dairenin içinde taşıyıcı duvarlar yoktur ve yüksek tavanlar, bir stil seçmek için daha fazla seçenek sunar..
 3. Brejnevka, Stalin ve Kruşçev arasında bir haç. Daha geniş bir mutfak alanı ile yaşamak için daha konforlu bir seçenek. Duvarların çoğu taşıyıcıdır, bu nedenle iyi bir yeniden geliştirme yapmak zordur. Banyoyu yeniden düzenleyebilir ve bitişik odalar ve yardımcı odalar için koridordan birkaç metre uzaklaşabilirsiniz..
 4. P-44 ve P-44T serisi dairelerin, 44 metrekarelik iki odalı bir dairenin modern tasarımına uyum sağlaması daha kolaydır. Yüksek kalitede inşa edilmişlerdir, bu nedenle yüzeylerin tesviye edilmesi ve kusurların giderilmesi beklenmemektedir. Genellikle sadece balkonu birleştirirler veya banyoları yeniden düzenlerler ve koridorlardan biraz “kesebilirsiniz”. Düşük aydınlatmalı alçak podyumların yanı sıra çok seviyeli ve germe tavanlar kullanılarak imar mümkündür..
 5. Yeni bir yerleşim düzenine sahip yeni binalar oldukça iyi seçeneklerle sunuluyor, ancak bunların tümü, genellikle iki odalı küçük bir dairenin içini değiştirmek isteyen sahiplerin tercihlerine bağlı. Dönüşümler “kopeck parçası” esas olarak işlevsel imar ile ilgilidir, çünkü her seçenek ailenin kompozisyonunu ve her birinin yaşam tarzını dikkate alır..

iki odalı bir daire için güzel bir dekor fikri

Yeni yerleşim planına sahip yeni binalar oldukça iyi seçeneklerle sunuluyor.

iki odalı bir dairenin hafif tasarımına bir örnek

Piyasada çok teklif var, beğenmediğiniz ürünü almamalısınız.

iki odalı bir dairenin aydınlık iç versiyonu

Oturma odası, küçük bir bölme ile mutfak ile birleştirilebilir.

Emlak piyasasındaki teklifler o kadar çeşitlidir ki, birçok açıdan size uymayan bir şey satın almak mantıklı değildir..

2 odalı küçük bir dairenin tasarımı, çeşitli oda tipleri içerir:

 • yatak odası ile birleştirilmiş oturma odası, çocuğa daha küçük bir oda verildiğinde, ailede 2’den fazla kişi varsa en popüler seçenek;
 • bir oturma odası ve aynı odadaki bir çalışma, evden çalışanlar tarafından tercih edilen, ziyaretçileri davet eden;
 • en saf haliyle oturma odası – tam bir yatak odasından memnun olabilen bekar insanlar için;
 • demonte mutfak bölmeli oturma-yemek odası, sık sık misafir kabul edenler için popüler bir seçenek;
 • oturma odası-sinema karmaşık bir yeniden düzenleme gerektirmez, sporseverler, futbol taraftarları veya TV dizisi hayranları için 2 odalı küçük bir dairenin popüler bir tasarımıdır, temelin büyük bir plazma ekran ve çok koltuklu döşemeli mobilyalar olduğu;
 • gömme dolabın sürgülü kapılarının arkasında giyinme odası bulunan oturma odası, çoğunlukla kadınların küçük bir apartman dairesinde yaşadığı aileler için uygundur..

iki odalı bir dairenin sıra dışı tasarımının bir çeşidi

Oturma odası sineması karmaşık yeniden düzenleme gerektirmez

iki odalı bir dairenin güzel dekoruna bir örnek

demonte mutfak bölmeli oturma-yemek odası, sık sık misafir kabul edenler için popüler bir seçenek

stil seçimi

“Belirsiz” stil, retro Sovyet dönemi veya tam eklektizm bugün moda değil. Tarzın oldukça tanınabilir olduğu iki odalı bir yerleşim planına sahip dairelerin tasarım projeleri çok daha ilginç görünüyor..

iki odalı bir dairenin alışılmadık bir dekor örneği

Şimdi görselleştirme için birçok program var

iki odalı bir dairenin güzel bir tasarımı fikri

Bir iç tasarım seçerken, konforu düşünmek önemlidir.

iki odalı bir dairenin parlak tarzının bir çeşidi

Modern tarzda daire tasarımı

İç mekana yansıyan belirli bir kültürel geleneği seçerken, tüm aile üyelerinin böyle bir ortamda ne kadar rahat hissedeceğini düşünmek önemlidir. Bugün, herhangi bir fikri simüle edebileceğiniz iç tasarımın görselleştirilmesi için özel programlar var. En popüler stiller:

 • minimalizm (klasik ve modern, Japon ve İskandinav);
 • ülke (Provençal tarzı, dağ evi, çiftlik, Rus kulesi, Ukrayna kulübesi);
 • etnik stiller (Afrika, Doğu, Hint, Fas);
 • retro (vintage, grunge; eski püskü şık);
 • klasikler ve tarihi stiller;
 • füzyon;
 • şehircilik (çatı katı, yüksek teknoloji, tekno, fütürizm);

iki odalı bir dairenin aydınlık iç mekanına bir örnek

Odanın doğal ışıkla dolacağı zaman çok iyidir.

iki odalı bir dairenin güzel tasarımına bir örnek

İstenilen daire tasarımını oluşturmak zor değil, uzmanlardan sipariş edilebilir

Herhangi bir iki odalı dairenin tasarım projesini görselleştirme hizmeti sadece pahalı bir tasarım stüdyosunda değil, aynı zamanda amatör düzeyde programlara hakim olan özel uzmanlar tarafından da sunulmaktadır. Ancak en çok neyi sevdiğinizi anlamak için fotoğraf galerisindeki çizimlere bakarak onlarsız da yapabilirsiniz..

Video: İki odalı bir dairenin iç tasarımına genel bakış

İki odalı bir daire için 50 iç tasarım fikri fotoğrafı:

iki odalı bir daire fotoğrafının aydınlık iç versiyonu iki odalı bir daire resminin güzel bir dekoru fikri iki odalı bir daire resminin parlak tarzına örnek iki odalı bir daire fotoğrafının olağandışı tasarımının bir çeşidi iki odalı bir daire fotoğrafının alışılmadık bir dekor örneği iki odalı bir daire resminin hafif tasarımı fikri iki odalı bir daire resminin güzel iç mekanına bir örnek iki odalı bir dairenin parlak bir tarzı fikri photo iki odalı bir daire fotoğrafının ışık stilinin versiyonu iki odalı bir daire resminin güzel bir dekor seçeneği iki odalı bir daire resminin sıra dışı tasarımına bir örnek iki odalı bir dairenin aydınlık iç tasarımı fikri iki odalı bir daire resminin parlak bir dekor seçeneği iki odalı bir dairenin aydınlık iç tasarımı fikri iki odalı bir dairenin güzel bir tarzına örnek fotoğraf iki odalı bir daire resminin güzel tasarımının versiyonu iki odalı bir daire resminin alışılmadık bir tarzına bir örnek iki odalı bir daire fotoğrafının hafif bir dekoru için seçenek iki odalı bir daire fotoğrafının parlak tasarımı fikri iki odalı bir daire resminin güzel bir tarzına bir örnek iki odalı bir daire resminin hafif bir dekoru için seçenek iki odalı bir daire fotoğrafının alışılmadık bir iç fikri iki odalı bir dairenin güzel bir iç örneği fotoğrafı iki odalı bir daire resmi için olağandışı dekor fikri iki odalı bir daire resminin ışık stilinin versiyonu iki odalı bir daire resminin aydınlık iç mekanı örneği iki odalı bir daire fotoğrafının alışılmadık bir dekoru için seçenek iki odalı bir daire resminin hafif tasarımının versiyonu iki odalı bir daire resminin sıra dışı tasarımının bir çeşidi iki odalı bir daire resminin parlak dekoruna bir örnek iki odalı bir dairenin güzel bir tarzı fikri photo iki odalı bir daire fotoğrafının parlak bir dekor seçeneği iki odalı bir daire fotoğrafı için alışılmadık bir dekor fikri iki odalı bir daire resminin güzel tasarımına bir örnek iki odalı bir daire fotoğrafının parlak tarzının versiyonu iki odalı bir daire resmi için hafif bir dekor fikri iki odalı bir daire resminin alışılmadık bir iç örneği iki odalı bir daire fotoğrafının güzel bir tasarım seçeneği iki odalı bir daire fotoğrafının alışılmadık bir tasarımı fikri iki odalı bir daire fotoğrafının sıra dışı tasarımına bir örnek iki odalı bir daire resminin aydınlık bir iç mekanı seçeneği iki odalı bir apartman resminin güzel bir tarzı fikri iki odalı bir daire fotoğrafının alışılmadık bir iç örneği iki odalı bir dairenin hafif tarzı fikri photo iki odalı bir daire resminin aydınlık iç versiyonu iki odalı bir daire resminin güzel bir tasarımı fikri iki odalı bir daire resminin güzel bir dekor örneği iki odalı bir daire resminin hafif tasarımına bir örnek iki odalı bir dairenin güzel bir dekoru fikri photo iki odalı bir daire resminin ışık stili fikri

Previous Post
Koridor için hangi duvar kağıdı seçilir?
Next Post
New designs of curtains for the hall, bedroom, kitchen and other rooms 2021