15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç tasarımda mavi

Birçoğu için mavi, havadar alanlar, deniz mesafeleri ile ilişkilidir. Sakinlik uyandırır, hafiflik hissi uyandırır, bu nedenle böyle bir paletteki konutların içleri asil görünür..

Bir psikoloğun gözünden mavi renk

Psikologlar, göksel maviyi, ruhsal mükemmellik için çabalayan, zihnin saflığının bir sembolü olarak görürler. Basitçe açıklarlar – gökyüzüne veya suya bakarak bir kişi bu derinliklerin sırrını bilmek ister..

Renk terapistleri, stresli bir kişiyi dengelemek için soğuk bir ton kullanır. Sakinleştirir, düşünceleri düzene sokar, bir çatışma durumunda uzlaşma arzusunu uyandırır..

Buna ek olarak, uzun zamandır bir asalet işareti olarak kabul edildi – bu nedenle asil köken anlamına gelen “mavi kan” kavramı, toplumun üst katmanlarına ait..

Psikologlar, mavinin bu tonda giysiler giyen veya etrafını böyle şeylerle kuşatan bir kişiye güven uyandırdığını söylüyor. Bu nedenle doktorların, uçuş görevlilerinin kıyafetleri mavidir – güven gerektirir.

mavi güzel daire tarzı

Mavi renkte modern oda tasarımı

açık mavi yatak odası dekorasyonu

Daire iç tasarımında mavi renk

mavi orijinal oturma odası iç

Mavi renkte hafif iç tasarım

Sanatçının görüşü

Tasarımcılar, yatak odası için serinlik ve özgürlük ile ilişkili renkleri önerir. Rahatlamak, hızlı uyku için iyidir. Pencereleri güneye bakan iç mekanlarda kullanılması tavsiye edilir..

Oturma odasında beyaz veya pastel tonlarla birleştirilebilir. Bu durumda soluk mavi tonları almak daha iyidir. Parlak mavinin parlak, doygun renklerle birleştirilmesi önerilir. Altın kaplama veya çikolata rengi ile tamamlanan turkuaz, törensel, ciddi ve lüks bir iç mekan yaratacaktır..

Çocuk odası dekorasyonu için tasarımcılar soğuk mavi tonları önermezler, çünkü çocuk üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptirler ve doğal enerjisini bastırırlar. Bununla birlikte, uykuya dalmakta güçlük çeken aşırı heyecanlı bir çocuk için böyle bir iç mekan yararlı olabilir. Ana şey renk dengesini korumaktır.

mavi parlak oda tasarımı

Mavi daire tasarımı

mavi parlak yatak odası dekorasyonu

Odanın iç kısmında mavi renk

Mavi renk uyumluluğu

İç mekanda mavi rengin birleştiği şey bir tablo şeklinde gösterilebilir:

Mavinin tonu

Ne ile bağlanabilir

Açık mavi

· Grafit, ıslak asfalt, çelik;

· Akromatik – beyaz, siyah;

Scarlet, domates, kiraz, bordo, ahududu, Marsala;

· Güneşli sarı;

· Turuncu;

· Yeşil tonları;

· Kahverengi tonlar – fildişi renginden çikolataya;

Mavi (kobalt, kot);

Pembe (hatmi, neon, fuşya).

Mavi

· pembe;

· leylak;

· Mercan;

· Limon;

Koyu mavi.

Turkuaz

· Beyaz;

· sarı;

· Turuncu;

· Mor;

· Mavi-yeşil;

· Çikolata;

· gümüş.

Mavi tonlarda iç mekanlar

Saf mavi rengi tanımlamak zordur. Kural olarak, beyaz, yeşilimsi, grimsi notalar içeren tonlarından bahsediyoruz..

mavi güzel oda tasarımı

Mavi renkte modern oda tasarımı

mavi dairenin hafif tarzı

Daire iç tasarımında mavi renk

mavi güzel yatak odası dekorasyonu

Mavi renkte hafif iç tasarım

Beyaz ve mavi tasarım

Beyazlık her zaman temel tonu tazeler, bu uyum Akdeniz tarzı Provence’ın temelini oluşturur. Bu kombinasyon genellikle banyolar için kullanılır. Berrak bir masmavi gökyüzünün arka planına karşı beyaz-mavi su yüzeyi – bu tür çağrışımlar bu kombinasyonu çağrıştırabilir.

Akromatik beyazın göksel yüzeyin rengiyle dostluğu, açık renklerin ferahlık ve hafiflik katacağı geniş bir oturma odasında tasarımcılar tarafından karşılanıyor. Daha doygun renkler kullanılarak canlı renk vurguları oluşturulabilir. Birçoğu olmamalı – yerde yeterince yastık, duvar fotoğraf çerçevesi veya mavi bir vazo.

Önemli: Mavi ve beyaz iç mekan, yeterli doğal ışığın olmadığı küçük bir dairede iyi görünüyor. Açık kahverengi, açık pembe, sütlü tonlarla tamamlayabilirsiniz..

mavi dairenin orijinal tarzı

Mavi daire tasarımı

mavi parlak oturma odası tasarımı

Odanın iç kısmında mavi renk

Gökyüzü ve kum

Sütlü, bej ile birlikte turkuaz gölge, Empire stilinin temelini oluşturacaktır. Ek bir vurgu altın, bronz olacaktır. Mobilya, armatürlerin dekoratif elemanları için kullanılabilir. Yaldızlı çerçevelerdeki büyük duvar aynaları, bronz veya yaldızlı şamdanlar, şamdan stilizasyonu tamamlayacak.

Bej ve mavi bir arada, klasik bir renk mahallesidir. Kum, fildişi arka plan olarak almak daha iyidir ve gökyüzünün rengi onları tamamlayacaktır..

Bu mahalle oturma odası, yatak odası veya çocuk odası için iyi bir seçenektir. Sonuç olarak, uyumlu bir ışık iç mekanı elde etmek mümkündür. Soğuk mavi alt tonlar ve sıcak bej boya kombinasyonu, alanı görsel olarak genişletecek ve yeterli ışığın olmadığı bir odanın duvarlarını genişletecektir..

Böyle bir kombinasyon, aşağıdaki nedenlerle şüphe uyandırır:

Hassas bir açık mavi renk odayı ferahlatır, ancak bazen soğuk hissine neden olabilir, bu nedenle yatak odasının doğru tonları ve oranları seçmesi önemlidir. Düz ışık duvarlarında en ufak noktalar bile görülebilir, bu nedenle desenli, dokulu, kabartmalı duvarlar için duvar kağıdı seçmek daha iyidir..

Önemli: Mavinin bej ile kombinasyonu, sütlü Provence tarzı bir oturma odası için idealdir. Mavi duvar kağıdını narin çiçekli bej desenli beyaz badanalı mobilyalarla eskitme efektiyle tamamlayarak tam bir uyum yakalayacaksınız..

odanın iç kısmı mavi

Mavi renkte modern oda tasarımı

mavi orijinal yatak odası iç

Daire iç tasarımında mavi renk

mavi ışık tarzı oturma odası

Mavi renkte hafif iç tasarım

Mavi-gri iç

Sıcak renkler odayı rahatlatır. Bu kombinasyon, birçok misafirin arkadaş canlısı partiler için toplandığı geniş bir oturma odası, stüdyo daire için çok uygundur. Bu, iletişime elverişli rahat bir atmosfer yaratır. Gri ve mavi kombinasyonu, oturma odalarını “deniz” Akdeniz tarzında dekore ederken sıklıkla kullanılır. Açık gri, çeşitli mavi tonlarıyla iyi gider:

 • göksel;
 • su;
 • açık mavi;
 • gök mavisi;
 • gri.

Bu kombinasyon bir yatak odasında kullanılabilir – rahatlamanıza, dinlenmenize izin verir. Fidanlıkta böyle bir renk seçimi huzurlu bir ortam yaratacaktır..

mavi dairenin parlak dekoru

Mavi daire tasarımı

mavi parlak oda dekoru

Odanın iç kısmında mavi renk

İç mekanda mavi ve kahverengi

Gök mavisinin kahverengi çikolata tonları ile uyumlu kombinasyonu, oturma odasında, bir apartman dairesinin yatak odasında parlak bir iç mekan yaratacak, ancak bir kır konağının geniş odasında daha da lüks görünecek. İki doygun gölgenin yakınlığına bağlı olarak kontrastı yumuşatmak için üçüncü bir ton eklemek yardımcı olacaktır. Onlar yapabilir:

 • sıcak beyaz;
 • krem;
 • sitrik.

Mavi, duvar dekorasyonunun ana tonu olabilir ve zemin, tavan, mobilya için açık tonları seçmek, çikolata tonlarıyla stilizasyonu tamamlamak – koltuk döşemeleri, perdeler daha iyidir. Mavi ve krem ​​rengi yastıkları koltuğa gelişigüzel yerleştirin, duvara kahverengi ve çikolata çerçeveli bir fotoğraf asın..

Önemli: Seçilen renkler arasında kar beyazı renk yoksa, tavanı bitirirken bundan kaçınmanız gerekir – örneğin krem ​​gibi farklı bir rengin gölgesini seçin.

mavi yatak odasının özgün tarzı

Mavi renkte modern oda tasarımı

mavi renkte dairenin hafif iç

Daire iç tasarımında mavi renk

mavi renkte güzel oturma odası tasarımı

Mavi renkte hafif iç tasarım

Tek renkli iç

Monokrom, yalnızca bir boya, birbiriyle birleştirilen birkaç ton kullanılarak oluşturulan bir tasarımdır. Doğru tonları seçerseniz, bu her zaman uygun bir kombinasyondur. Örneğin Akdeniz tarzında dekore edilmiş bir konutta açık maviden lacivert rengine kadar kullanabilirsiniz..

Aşağıdaki durumlarda iç sıkıcı olmayacaktır:

 • Uyum sağlamak için imarın gerekli olduğu stüdyo dairelerde, “odnushki” veya büyük binalarda önemli olan işlevsel alanları vurgulamak için aynı rengin birkaç tonunu birleştirin.
 • Optik illüzyonlar yaratmak için farklı gölgeler kullanmak – bir duvarı görsel olarak hareket ettirin, diğerini yaklaştırın, odanın şeklini değiştirin, duvarların düzensizliğini gizleyin.
 • Düz ve dokulu yüzeyleri birleştirin, çizimlerle, süslemelerle birleştirin.

Önemli: Benzer renk tonlarından seçilen mat ve parlak yüzeyler, farklı dokulara sahip kumaşlar kullanarak daha karmaşık kombinasyonlar oluşturabilirsiniz..

mavi güzel daire tasarımı

Mavi daire tasarımı

mavi parlak oturma odası dekorasyonu

Odanın iç kısmında mavi renk

Farklı tarzlarda mavi iç

Mavinin neden olduğu ilk çağrışım denizdir. Bu nedenle, denizcilik tasarımları için çoğunlukla açık mavi tonlar seçilir – özellikle Akdeniz. Farklı mavi, mavi tonlarıyla beyaz veya gri, bej, sütlü bir kombinasyon ile karakterizedir..

Böyle bir iç mekandaki bir şey mutlaka çizgili olmalıdır – duvarlar ve döşemeler değilse, en azından koltuk minderleri. Duvarlar hem mavi hem de açık pastel renklerde düz olabilir. Daha sonra mobilyalar aynı renkte olabilir ve perdeler için parlak renkler seçilir (her iki tonu birleştiren çift perdeler – ana ve ek – idealdir). Parlak çerçeveler, masa veya yer vazoları, koltuk minderleri, zemindeki bir halıda resim veya fotoğraf şeklinde vurgular yerleştireceğiz..

Provence – narin rustik tarz maviye çok düşkündür. Provence tarzı mutfak, bir büyükannenin köyündeki bir evi anımsatan zariftir. Mavi tonlarda duvar kağıdında hafif bir çiçek deseni (mavi ve pembe veya salata renklerinin kombinasyonları mümkündür) narin mavi ve beyaz tabaklarla desteklenebilir – örneğin, mavi çiçekli bir çay seti sevimli görünecek.

Bir çek veya şeritte beyaz ve mavi perdeler, bir buket unutma beni stilizasyonu tamamlayacak.

mavi dairenin hafif dekoru

Mavi renkte modern oda tasarımı

mavi orijinal yatak odası tasarımı

Daire iç tasarımında mavi renk

mavi odanın güzel tarzı

Mavi renkte hafif iç tasarım

Bir kız çocuğu veya mutfakla birleştirilmiş bir oturma odası için eski püskü şık, bir apartman dairesinde narin mavi rengin başka bir başarılı kombinasyonudur. Eski püskü bir iç mekanda mavi bir kanepe, “çiçek patchwork” tasarımı için iyi bir seçimdir. Aynı zamanda, arka plan olarak bej veya süt rengi seçerseniz, mavi tamamlayıcı bir renk olabilir. Üçüncü renk pembe veya açık yeşil anlamına gelir. Uyum böyle sağlanır.

Kreş için, okul öncesi veya daha küçük bir öğrencinin odası söz konusu olduğunda, mavinin daha parlak tonlarını seçebilirsiniz. Ve mutlaka çocuğun odası olmayacak. “Peri prensesi” iç mekanlar da mavinin açık tonlarının katılımıyla yaratılmıştır. Çocukluğun kendi tasarım kurallarını belirlediği bir odada, mavi ile turuncunun kombinasyonları, güneşli.

Yenidoğan odası için pastel renkler önerilir ve mavinin sütlü veya bej ile komşuluğu en iyisidir. Bu rengi bir beşik, pencerelerdeki perdeleri süslemek için seçebilirsiniz, asıl mesele bebeği rahatsız etmemek için parlak olmamasıdır..

mavi parlak oturma odası iç

Mavi daire tasarımı

odanın parlak tarzı mavi

Odanın iç kısmında mavi renk

İç mekandaki mavi renk – modernlik, alan ve hafiflik. Yaban hayatında her yerde bulunduğunu ve neredeyse tüm çiçeklerle “arkadaş” olduğunu hatırlamakta fayda var. Maviye en iyi eklemeler şunlardır:

 • kum;
 • limon sarısı;
 • Beyaz;
 • altın;
 • gümüş.

Aynı rengin tonları birbiriyle mükemmel bir şekilde birleştirilir, örneğin mavi, kraliyet mavisi ile tamamlanabilir ve bunların hepsi yaratıcılık için harika fırsatlar sunar – uyumlu bir iç mekan yaratmak zor değildir, sonuç olarak rahat, ferah alan.

İç mekanda maviyi birleştirmek için 50 güzel fotoğraf fikri:

mavi fotoğraftaki odanın ışık stili mavi renkli resimde parlak oturma odası iç mavi renkli resimde güzel daire tasarımı mavi fotoğrafta orijinal yatak odası dekoru mavi fotoğrafta güzel tarz oturma odası mavi renkli resimde dairenin parlak dekoru mavi fotoğrafta odanın orijinal iç kısmı açık mavi yatak odası tasarım resmi mavi renkli resimde hafif daire dekoru mavi renkli güzel oturma odası tasarımı photo mavi renkli resimde parlak yatak odası iç mavi fotoğraftaki odanın orijinal tarzı mavi fotoğrafta hafif yatak odası iç mavi renkli resimde güzel oda dekoru mavi renkli fotoğraftaki dairenin özgün tasarımı mavi resimde parlak stil oturma odası parlak mavi yatak odası tasarım resmi mavi fotoğrafta güzel daire dekoru mavi renkli resimde orijinal oturma odası iç mavi fotoğrafta dairenin parlak dekoru mavi renkli resimde güzel yatak odası tasarımı mavi renkli orijinal oturma odası iç fotoğrafı mavi renkli resimde odanın ışık tarzı mavi renkli resimde parlak oda iç mavi fotoğrafta oturma odasının orijinal tarzı mavi fotoğrafta hafif yatak odası dekoru mavi renkli resimde güzel apartman tarzı mavi fotoğrafta parlak oda tasarımı mavi fotoğrafta orijinal oturma odası dekoru mavi renkli resimde hafif yatak odası iç mavi fotoğrafta hafif oda dekoru mavi renkli resimde oturma odasının özgün tasarımı mavi fotoğraftaki dairenin parlak tarzı mavi renkli resimde güzel yatak odası iç mavi fotoğrafta odanın parlak tarzı mavi renkli resimde dairenin orijinal iç mavi fotoğrafta güzel oturma odası dekoru mavi renkli resimde güzel oturma odası tasarımı mavi fotoğrafta orijinal daire dekoru mavi fotoğrafta hafif stil yatak odası mavi fotoğrafta parlak oturma odası dekoru mavi renkli resimde dairenin hafif iç mavi renkli resimde hafif daire tasarımı mavi fotoğrafta parlak oda dekoru mavi fotoğrafta hafif stil oturma odası mavi renkli resimde parlak oda dekoru mavi renkli fotoğrafta dairenin orijinal iç mavi fotoğrafta güzel yatak odası tarzı mavi resimde parlak oturma odası dekoru mavi renkli fotoğrafta güzel yatak odası tasarımı

Previous Post
DIY Paskalya dekoru
Next Post
Dark doors in the interior: advantages and disadvantages