15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Küçük bir dairenin iç kısmında çatı katı tarzı

Son zamanlarda bir apartman dairesinde iç dekorasyon için, giderek daha sık klasik değil, bir çatı katı içeren modern tarzları seçiyorlar – endüstriyel bir iç mekanın rahatlık ve konfor ile alışılmadık bir kombinasyonu.

Hemen rezervasyon yaptırmakta fayda var: Bazılarının kendine özgü tarzı, burada nasıl yaşayabileceğiniz konusunda kafa karıştırıcı olabilir. Öte yandan, yerleşik gelenekleri reddeden gençler, bazı şok edici “tavan arası iç mekanları” kabul etmekten mutluluk duyuyorlar..

hafif çatı katı tarzı koridor dekoru

Hafif çatı katı tarzı tasarım

çatı katı tarzında aydınlık oturma odası iç

Çatı katı tarzı tasarım

güzel çatı katı tarzı mutfak

Çatı katı tarzı bir oturma odasının iç kısmındaki tuğla duvar

“Çatı katına” taşınma

Endüstriyel tasarım, dekorasyon ve konut binalarının işlevlerinin birleşimi, geçen yüzyılın ortalarında, sanayicilerin eski fabrika salonlarının boş binalarını herkese kiralamaya ve satmaya başladığı Amerika’da meydana geldi. Yoksul vatandaşlar, öğrenciler, “özgür” mesleklerin temsilcileri – sanatçılar, müzisyenler pahalı konutları kiralamak veya yüksek kalitede onarmak için araçlara sahip değildi. Açık tuğla, beton duvarlar, su boruları bıraktılar.

Bölmelerin, duvarların, kirişlerin ve boruların olmaması, ilk başta tuhaf görünümleriyle şok etti, ancak daha sonra müzisyenler, sanatçılar ve arkalarında diğerleri böyle bir tasarımda benzersiz ve orijinal bir şey gördü. Eski fabrika binasının yerleşimi böyle başladı..

çatı katı tarzında sıradışı yatak odası tasarımı

Çatı katı tarzı bir odanın iç kısmındaki koyu renkler

çatı katı tarzında koridorun sıradışı tasarımı

Loft tarzı mutfak tasarımı

Orijinal iç mekana ilgi yalnızca Amerika’yı değil, yeni moda konutlarla “büyümüş” diğer büyük Avrupa şehirlerini de ele geçirdi. Yavaş yavaş, “çatı katı” (“çatı katı” – İngilizce’den çevrilmiştir – “çatı katı”) alt katlara “inmeye” başladı ve giderek daha fazla destekçi kazandı. Bekar bekarlar, genç aileler konut dairelerini endüstriyel tarzda dekore etmeye başladılar..

Çatı katı tarzı yaşam

Çatı katının tasarımı, binaya girer girmez ayırt edilebilir. Sadece duvarların, bölmelerin (tarzı takip ederseniz, yalnızca banyo için izin verilir) olmaması için değil, aynı zamanda:

 • duvarları, tavanları, zeminleri bitirmek için malzemeler;
 • renk paleti seçimi;
 • mobilya seçimi ve düzenlenmesi.

Endüstriyel bir iç mekan, yüksek tavanlı geniş bir dairede en iyi şekilde görünür – yenilikle nefes alan bir alan yaratma fırsatı vardır. Bununla birlikte, küçük bir dairenin içindeki çatı katı tarzı da uyumlu görünüyor: tüm bölmeleri yıktığınız anda daha fazla alan ve ışık olacak. Sadece iç bölmelerin demonte edilebileceğini bilmek önemlidir – taşıyıcı duvarlara dokunulmaz. Devir, yeniden geliştirme için öncelikle ilgili makamlardan izin almanız gerekir..

çatı katı tarzı bir dairenin parlak tarzı

Parlak beyaz çatı katı tarzı tasarım

güzel çatı katı tarzı koridor iç

Çatı katı tarzı tasarım

çatı katı tarzında koridorun hafif dekoru

Çatı katı tarzında bir dairenin iç tasarımı

Oda dekorasyonu

Birincil endüstriyel tesisler hakkında değil, bir kır evinde veya “yüksek binada” bir iç mekan yaratmaktan bahsetmişken, her şeyden önce yüzey kalitesine dikkat etmeniz gerekir..

Küçük veya büyük bir apartman dairesinde veya stüdyoda endüstriyel bir stili stilize etmek için şunları kullanın:

 • kırmızı veya beyaz kum-kireç tuğlası;
 • ahşap (zemin için, bölmeler için), kontrplak (duvar dekorasyonu için);
 • cam – sadece pencerelerde değil, aynı zamanda bölümleri düzenlerken;
 • borular – doğal sıhhi tesisata ek olarak, ısıtma, dekoratif kullanım da mümkündür.

Birçok kişi çatı katı stilini seçiyor, bitirmeden yeni bir binada konut satın alıyor. Gezinecek bir yer var – tuğla duvarları taklit etmeye gerek yok – “canlı” tuğlalar veya açık beton bir yüzey var. Tuğla, kural olarak, sadece tahribattan, dökülmeden korumak için mat vernik ile kaplanır ve beton levhalar tamamen veya kısmen kontrplak, metal levhalarla badanalanır veya dikilir.

loft tarzı mutfağın sıradışı tarzı

Çatı katı tarzı bir oturma odasının iç kısmındaki gri duvarlar

hafif çatı katı tarzı yatak odası tasarımı

Oturma odasının iç kısmında çatı katı tarzı

Bitirmenin yapıldığı ikincil konutlarda, alan izin veriyorsa, tuğla veya taklidi yapılır. Tüm duvarı tuğla veya klinker ile döşemek gerekli değildir – kısmi duvarcılık, duvarın sıva altından çıkıntı yapan bir kısmını taklit eden klinker elemanları, zaman zaman ufalanıyormuş gibi yeterli olacaktır..

Küçük bir apartman dairesinde klinker karoları kullanmak çok uygundur – odanın zaten yetersiz olan kısmını “çalmaz” – sonuçta, çatı katı alanı ve ışığı sever, – renkle almak kolaydır ve doku. Doğal tuğlaların ek işlenmesi gerekmez.

Otantik bir odadaki zemin beton olmalıdır, ancak konut iç mekanının tarzı ahşap bir zemine izin verir, daha az sıklıkla yapay taş kullanılır. Seramik karolar zaten kullanılıyorsa, düz, gri, bej, fırfırlar ve desenler olmadan desenler.

parlak çatı katı tarzı daire dekoru

Loft tarzı oturma odası tasarımı

güzel çatı katı tarzı oturma odası iç

Çatı katı tarzı banyo

çatı katı tarzında koridorun hafif tasarımı

Çatı katı tarzı bir odanın iç kısmındaki tuğla duvar

Özellikle uyku ve yaşam alanları için önemli olan “sıcak zemin” sistemini kurabileceğiniz kendiliğinden yayılan zeminler popülerdir. Farklı zemin kaplamaları, bir odayı imar etmenin bir yolu olarak hizmet edebilir.

Dairede balkon varsa ve yaşam alanının geri kalanıyla uyum sağlamak istiyorsanız, modern camlama yöntemleri uygun olmayacaktır. Açık bırakın, ferforje korkulukları ve ahşap korkulukları saklayın.

Küçük bir dairenin alanını imar etmek için bölümler farklı olabilir:

 • cam bloklardan yapılmış yüksek veya orta bölmeler;
 • açık çift taraflı ahşap raflar;
 • ahşap ekranlar.

Mutfağı yaşam alanından ayıran bir tür bölme tuğla tabanlı bir bar tezgahı olabilir. Loft tarzı bir odada kasıtlı olarak tek bir alan yaratıldı, bu nedenle sadece uyku alanı düzenlemek için bölümler uygun kalabilirken, geri kalanı sahipler için bir zevk meselesidir..

parlak çatı katı tarzı mutfak iç

Parlak çatı katı tarzı daire tasarımı

güzel çatı katı tarzı koridor dekoru

Loft tarzı oda tasarımı

İç tasarım

Odadaki tavanlar yüksekse, kirişler ve borular mutlaka içlerinden geçmelidir. Hiçbiri yoksa, ahşap asma kirişler yerleştirilir, çatı katının tavanını taklit eden çeşitli ahşap yapılar. Aralarında lamba zincirlerine yerleştirilebilir.

Tavanın yüksekliği kirişlerin yerleştirilmesine izin vermiyorsa, tavan basitçe sıvanır ve boyanır, beyaz badanalı.

Mutfakta iletişim borularını açık bırakın. Tabii ki, su temini ve ısıtma için modern polipropilen borular burada uygunsuz olacaktır. Tıpkı modern radyatörler gibi – maskelenmeleri gerekecek ve açık bir şekilde sobaların, şöminelerin stilizasyonunu yapmak daha iyi – sonuçta, orijinal fabrika, depo binaları ısıtılmadı, bu yüzden konutu yardımıyla ısıttılar. yakacak odun ile demir varil. Dairede ateş yakmamalısınız – sadece sahte bir şömine kullanın.

Pencere dekorasyonu özel bir konudur. İlk olarak, modern metal-plastik seçenekler hoş karşılanmaz. Ahşap boyalı çerçeveler seçmek daha iyidir. İkincisi, büyük panoramik çatı pencereleri trendde. Perdelerle, perdelerle örtülmeleri gerekmez – tüm doğal ışık daireye girmelidir.

çatı katı tarzında alışılmadık bir oturma odası tarzı

Loft tarzı oturma odası

hafif çatı katı tarzı yatak odası

Loft tarzı koridor tasarımı

güzel çatı katı tarzı daire tasarımı

İç mekanda çatı katı tarzı

Renk paleti

Taş ve tuğla renkleri loft tarzı için gelenekseldir. Şunlarla karakterize edilir:

 • kahverengi-bej-pişmiş toprak renkleri;
 • beyazın tonları (kar beyazı değil!), gri, siyah.

Odada renk vurguları oluşturmak istiyorsanız, onlar için kırmızı, mavi boyaları seçin..

“Çatı katı” tarzının renk şeması, örneğin yüksek teknoloji, minimalizm gibi diğer modern trendlere yakındır, bu nedenle renk şeması onlarla örtüşebilir:

 • yüksek teknolojide olduğu gibi, çatı katında soğuk renkler kullanılabilir – gümüş, gri-beyaz, siyah;
 • parlak vurguların eklenmesiyle zıt renklerin veya birkaç tonun kombinasyonu.

Aynı şekilde, mobilya rengi seçilir – katı, bir ton veya iki veya üç uyumlu veya zıt.

çatı katı tarzında koridorun sıradışı iç kısmı

Loft tarzı daire tasarımı

parlak çatı katı tarzı mutfak dekoru

Loft tarzı tuğla duvarlar

Çatı katının iç kısmındaki mobilyalar

Küçük bir daire için çatı katı tarzı mobilya seçmek zor değil, ancak genellikle bir dairenin açık alanını imar etmenin bir yolu olduğu akılda tutulmalıdır, çünkü duvar yoktur..

Mutfak alanı, yüksek teknoloji tarzında olduğu gibi dekore edilebilir – ahşaptan yapılmış bir mutfak takımı, burada her türlü ev aleti uygundur:

 • buzdolabı;
 • soba veya ocak;
 • kapüşon.

Çatı katı tarzı için, mutfağa nadiren bir yemek alanının yerleştirilmesi karakteristiktir – aile küçükse, daha sık olarak bar tezgahı aynı zamanda yemek yemek için bir yerdir ve odayı imar etme işlevini yerine getirir. Ferforje veya krom ayaklı yüksek bar tabureleri sandalye olarak kullanılabilir..

hafif çatı katı tarzı koridor

Çatı katı tarzı bir odanın iç kısmındaki tuğla duvar

parlak çatı katı tarzı oturma odası dekorasyonu

Çatı katı tarzı bir oturma odasının iç kısmında çikolata rengi

çatı katı tarzı bir dairenin güzel iç mekanı

Hafif çatı katı tarzı tasarım

Minimalist tarzda mobilyalar, çatı katı tarzı bir oturma odası için uygundur: basit bir başlık, masalar, ahşaptan yapılmış sandalyeler ile sıradan, fırfırsız bir yatak. Dolaplar planlanmışsa, açık olmaları gerekir. Çoğu zaman, zeminden tavana bir duvarda ahşap raflar yapılır. Kitaplar için açık raflar, uyku alanını çitle çevirmek için kullanılabilir ve giysiler için bir dolap yerine açık bir askı takın..

Döşemeli mobilyalar – sakin bir tonda veya tersine parlak, zıt bir renkte köşe, düz veya yarım daire biçimli bir kanepe tek renkli olabilir – kadife, suni deriden yapılmış.

Küçük bir dairenin iç kısmındaki çatı katı tarzı için, başka hiçbir yerde olmadığı gibi, geçen yüzyıldan gelen eski, eski püskü ahşap mobilyalar uygun olacaktır. Boya veya verniğin yer yer soyulmasına izin verin, kulplar yok, köşe dövülmüş, hafif bir suni eskitme bile zarar vermez..

Banyo mobilyaları, banyonun kapalı bir oda olmasına rağmen, genel stilizasyonu desteklemelidir – ya yüksek teknoloji ruhu içinde en modern ya da endüstriyel çağdan gelen bir steampunk dokunuşla. Mobilya ve ev aletleri minimumda tutulur. Sadece gerekli olanları bırakın.

parlak çatı katı tarzı daire tasarımı

Loft tarzı oturma odası tasarımı

çatı katı tarzında koridorun olağandışı içi

Mutfağın iç kısmında çatı katı tarzı

Tasarımcı İpuçları

Çatı katı tarzında iç mekan aydınlatması önemli bir rol oynar – küçük bir dairede doğal ışık eksikliği olduğunda, fenerler, lambalar, lambalar – taklit sokaklardan madencilere kadar – yardımcı olacaktır. Her bölgeyi ayrı ayrı vurgulamak daha iyidir, o zaman stil uyumu sağlanacaktır..

Küçük bir daire için çatı katı stili seçerken, alanı mobilya ve dekor detaylarıyla aşırı yüklemeyin. Birkaç tane olmalı:

 • rekreasyon alanında zincirler üzerinde bir hamak veya bir şezlong ve yanında bir zemin lambası;
 • uyumsuz sandalyeler veya ahşap bir bank;
 • tavanın altındaki zincirler;
 • kontrplak levhalarla kaplanmış duvarlardaki çizimler;
 • şömine.

Çatı katı tarzında özellikle parlak vurgular yapmıyorlar, oldukça sıra dışı iç öğeler, bir stil yaratıyorlar – geçen yüzyıldan bize gelen sıra dışı bir tarz.

Video: Çatı katı tarzında bir iç mekan nasıl oluşturulur

Çatı katı tarzı iç tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

ışık tarzı koridor çatı katı tarzı resim çatı katı tarzında parlak mutfak dekoru photo güzel çatı katı tarzı oturma odası iç resmi çatı katı tarzında bir dairenin sıradışı tasarımı fotoğraf çatı katı tarzında güzel yatak odası iç fotoğrafı hafif çatı katı tarzı koridor dekor resmi çatı katı tarzı resimde parlak tarzı mutfak çatı katı tarzında bir oturma odasının sıradışı tasarımı fotoğraf çatı katı tarzı resimde parlak yatak odası tasarımı güzel çatı katı tarzı koridor dekoru photo loft tarzı resimde hafif iç koridor çatı katı tarzı bir dairenin alışılmadık tarzı photo loft tarzı fotoğrafta olağandışı mutfak iç parlak çatı katı tarzı daire tasarım resmi güzel çatı katı tarzı koridor dekor resmi çatı katı tarzında ışık tarzı oturma odası photo çatı katı tarzında hafif yatak odası tasarımı photo parlak çatı katı tarzı koridor resmi çatı katı tarzı fotoğrafta koridorun güzel iç çatı katı tarzı resimde olağandışı mutfak dekoru loft tarzı resimde hafif koridor tasarımı loft tarzı fotoğrafta sıradışı oturma odası iç güzel çatı katı tarzı yatak odası resmi çatı katı tarzında bir dairenin parlak dekoru photo hafif çatı katı tarzı yatak odası dekor resmi çatı katı tarzı fotoğrafta koridorun sıradışı iç çatı katı tarzında parlak koridor tasarımı photo güzel çatı katı tarzı mutfak resmi çatı katı tarzında hafif oturma odası tasarımı photo çatı katı tarzı daire resminin parlak tarzı güzel çatı katı tarzı koridor iç resmi çatı katı tarzında sıradışı mutfak dekoru fotoğraf çatı katı tarzında bir yatak odasının alışılmadık tarzı fotoğraf güzel çatı katı tarzı daire iç resmi çatı katı tarzı resimde parlak oturma odası tasarımı çatı katı tarzında koridorun hafif dekoru fotoğraf çatı katı tarzı fotoğrafta koridorun parlak iç güzel çatı katı tarzı daire tasarım resmi çatı katı tarzında ışık tarzı yatak odası photo çatı katı tarzı resimde koridorun olağandışı dekoru loft tarzı resimde hafif mutfak iç çatı katı tarzında parlak stil oturma odası photo çatı katı tarzı fotoğrafta koridorun sıradışı dekoru güzel çatı katı tarzı koridor tasarım resmi çatı katı tarzında hafif daire dekoru photo çatı katı tarzı bir resimde alışılmadık bir yatak odası tarzı çatı katı tarzında parlak mutfak tasarımı photo çatı katı tarzında alışılmadık bir mutfak tarzı fotoğraf çatı katı tarzında bir dairenin hafif iç kısmı photo çatı katı tarzında güzel koridor tasarımı photo

Previous Post
Opciones de diseño de azulejos de baño
Next Post
Pros and cons of using laminate flooring in the interior