15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dağ evi tarzı iç tasarım özellikleri

Alplerde bir dağ evi veya bir ev, yüksek dağlık meralarda bir çobanın sığınağıdır. Yeni bir tür ülke tarzı için tükenmez bir tema veren oydu. Çok sayıda tasarım geliştirmesi, arkaik dağ evi tarzı iç mekanı bir şehir dairesinin koşullarına uyarlamak için kendi ayarlamalarını yaptı. Masif ahşap mobilyalar, taş duvarlar ve bu şirin arkaik atmosferi oluşturan şöminesi ile iki katlı dağ evi ilham kaynağı..

Alp dağ evi tarzı mutfak-yemek odası

Dağ evi tarzı iç mekan sade ve rahattır.

Yatak odasındaki sandalyelerin sırtlarında koyun derileri

Böyle bir odada şehir gürültüsünden bir mola vermek ve köy yaşamının atmosferine dalmak keyifli.

Mimari ve dağ evi tarzı arasındaki fark nedir

Dağ evinin mimarisi ve iç düzenleme tarzı, Alpler’de, İtalya, Fransa ve İsviçre’nin dağlık bölgelerinin birleştiği yerde oluşturulmuştur. Alp meraları, yaz mevsiminde bile değişken hava, kuvvetli rüzgar ve yoğun yağış ile karakterizedir. Bu nedenle, çobanlar için sessiz bir sığınak her şeyden önce sıcak, güvenilir ve rahat olmalıdır – bunlar dağ evi tarzı bir iç mekanın karakteristik özellikleridir..

Dağ evi tarzı oturma odasında ahşap kirişler

Tarzın ana özellikleri şömine, doğal ahşap, taş ve koyun derileri veya taklitleridir.

Mutfak-yemek odasının beyaz tavanında ahşap kirişler

Şömine için gaz sobasının başarılı tasarımı

İsviçrelilerin bu tarzı “fazla Fransız” olarak görmesi dikkat çekicidir, İtalyanlar çekiciliğini ve modernize mimarisini kendilerine atfederler. Ve Fransızlar, bunun tüm gereçleriyle İsviçre’de bir dağ evi olduğunu vurguluyor. Provencal country tarzından sadece küçük bir katkı yaptıklarını iddia ediyorlar. Bu nedenle, iç kısımdaki dağ evinin kökeni hakkında böyle bir karışıklık..

Dağ evi tarzı yatak odasında hafif tavan

Bazen dağ evi İskandinav tarzını andırıyor, ancak burada çok daha az beyaz var.

Yani, modern bir yorumdaki bir İsviçre evi, klasik modele göre inşa edilmiş, dağlarda iki katlı lüks bir villadır..

Dağ evi tarzında bir kır evinin fotoğrafı

Modern dağ evi tarzı ev

Klasik versiyonda gerçek bir dağ evi – dağlarda sıradan bir bina, bodrum katının taştan yapılmış bir sedan olduğu dağlarda bir çoban “ikametgahı”, üst katı ahşap, kaba kirişli tavanlar, tuğla ve kaba sıva ile badana mümkün.

Bu nedenle, tüm malzemeler doğal ve çevre dostudur. Tüm nesneler ve mobilyalar – iddialı bir sofistike olmadan, el yapımı, bodur formların olağan geometrisi. Ancak bu tür bir ülkeyi son derece popüler yapan, dağ evi tarzı bir iç mekana sahip bir kır evinin bu sadeliğinde bir şey var..

Şöminenin önündeki oturma odasındaki dinlenme alanının dekorasyonu

Şöminenin taş kaplaması odanın iç kısmına mükemmel uyum sağlar.

Alp tarzı bir evde ahşap kemerli uzun pencereler

Ahşap sütunlar ve kemerler, pencereden manzarayı mükemmel bir şekilde tamamlar.

Dağların sakinleri en çok sıcaklığa ve rahatlığa değer verir. Bu nedenle, erimiş kabuğun üstünde karın uzun süre yattığı bodur eğimli çatı, sıcaklığın dengelenmesine yardımcı olur. Panoramik pencerelerin çoğu, güneşin ilk ışınları ile yükselmek için doğuya bakmaktadır. Şömine, en güvenilir, rahat ve sıcak evin merkezidir, bu, ülkeden bağımsız olarak pitoresk Alp köylerinin birçok sakini tarafından onaylanacaktır..

Günümüzde dağ evi tarzı iç tasarım popülerliğin zirvesinde, romantik doğa tarafından ovalardaki evler ve dubleks ve loft daireler gibi bir yerleşim düzenine sahip lüks daireler için seçiliyor. Bu, duvarları olmayan, ormanın kenarında duran ve geniş bir çatı katı düzenleyen sıradan bir kır evi için en iyi çözüm olabilir..

Özel bir evin yatak odasında metal perçinli koltuklar

Dağ evi tarzı Art Deco unsurlarla iyi uyum sağlar

Son zamanlarda, tüm otel odaları dağ evleri gibi inşa edildi – yapısal olarak çok basit ve çekiciler. Dağ turizmine yönelik büyük tutku, bir kır evinin ve şehir dairesinin iç kısmında dağ evi tarzı talebini açıklayan romantik dağ atmosferinin bir parçasını yanınıza alma arzusunu körüklüyor. Moskova bölgesinde bile, tüm köyler yeni binalarda inşa edildi ve birçok yönden Alpler’deki evleri andırıyor. Ama özünde, dağ evi yarı bodrum zemin kat ve geniş bir çatı katıdır..

Bu mimari, çatıdan uzakta asılı bir gölgelik altındaki geniş terasları ile bitişik bölgenin kendine özgü bir tasarımı ile karakterizedir. Onları hasır bahçe mobilyaları ve büyük bir gövdenin doğal testere kesiminden yapılmış masalarla donatmak gelenekseldir, ancak iç ve dış tasarımda dağ evini vurgulayan başka varyasyonlar da mümkündür..

Dağ evi tarzı özel ev teras dekorasyonu

Dağ evi tarzı açık teras

Ahşap bir teras veya verandanın yanında, genellikle küçük bir çim ve kaya bahçeleri yaparlar – dağ evinin iç tarzının seçimini vurgulayan peyzaj tasarımı adaları. Basamaklı şelaleli yapay bir rezervuar bile yapabilirsiniz, ancak Alplerde gerçek bir özel binanın karşısında yüksek dağ manzarası var..

Bir kır evinin iç kısmında dağ evi tarzı

İç mekandaki dağ evi tarzı, “çoban” özellikleriyle renkli bir ülke çeşididir. Tabii ki, bu şöminenin hemen yanında bir odun demeti, döşemeli mobilyalara dikkatsizce dağılmış ham koyun derileri..

Bir kır evinde oturma odası duvarında geyik kafası

Her türlü av dekoruna açığız

Ahşap bir evde oturma odasının tavanında büyük geyik boynuzu avizeler

Geyik boynuzu avizeler

Bir kır evinde dağ evi tarzı av iç dekorasyonları da mümkündür:

  • ayaklarınızın veya bir kanepenin altındaki vahşi bir hayvanın derisi;
  • oturma odasındaki boş bir duvarda boynuzlar;
  • deriden veya taklitlerinden yapılmış yatak örtüsü;
  • küçük kenarlı silah koleksiyonu.

Bütün bunlar, bu tarzın özelliklerini tam olarak tanımlamaya yardımcı olmayacak, ancak modern bir dağ evi iç mekanının tipik özelliklerinin daha eksiksiz bir resmini verecektir. Gerçek bir dağ kulübesini diğerlerinden ayıran pürüzlü ahşap ve taştır, bu nedenle mimari özelliklere ve yüzey kaplamasına en büyük dikkat gösterilir..

Alp dağ evi tarzında yüksek tavanlı bir oturma odasının içi

Dağ evi tarzı – geniş çatı katı tipi odalar için uygun bir seçenek

Plastik ve sentetik malzemelere yer yoktur. Ancak dağ evi tasarımı ruhuyla tasarlanmış bir şehir dairesinde, gerçek bir ağacın taklidini yaygın olarak kullanabilirsiniz. Avantaj, yaşlı ahşaba ve kaba bir dokuya sahip bir laminata verilir – bu, bu tür bir ülkenin tipik bir “özelliğidir”. Doğal ortamda, ağaç su ve karla ıslanır ve kararır, bu da ona doğal yaşlanma belirtileri verir..

Dağ evi tarzında oturma odasının iç kısmındaki deri mobilyalar

İç genellikle hoş pastel renklerde yapılır.

Dağ evi iç stili için temel renkler:

1. Ana arka plan Açık (sütlü, krem, açık bej, gri, kum, soluk yeşil).
2. soğuk gam Gök mavisi, sessiz mavi, yeşil, peygamber çiçeği mavisi, zümrüt, akuamarin.
3. sıcak gam Kırmızı ve sarının sessiz tonları, çiçek tonları, mor ve pişmiş toprak.
4. Doğrusal kontrastlar Siyah tonu, koyu kahve, odunsu her tonu, lacivert, yaban mersini.

Beyaz çarşaflı ahşap yatak

Ana aralık, fotoğraftaki gibi beyaz, kahverengi ve gri gibi 2-3 tondan seçilir.

Dağ evi tarzı hafif mutfak iç

Alçak tavanlı odalarda açık tonlar kullanmak daha iyidir.

Dekorda Alp teması uygundur – kozalaklı ağaçlar ve çayırlar, kuşlar ve hayvanlar, dağ zirveleri ve karla kaplı manzaralar. Renkli ipliklerden, kaba tekstillerden ve hayvan derilerinden elde yapılan el yapımı kilimler, dağ evi tarzı bir oturma odası iç mekanının ek bir Alp çevresidir. Kirişlere bağlı kuru ikebana, ot torbaları ve şifalı bitki demetleri, kır iç mekanlarına özgü özel bir baharatlı aroma verir. Mutfak bölmesi seramik kaplar ve basit el yapımı mutfak eşyaları ile doldurulur..

Alçak katlı masif ahşap sehpa

Mobilya kasıtlı olarak basit, ancak kaba ve “beceriksiz” değil, masa ve sandalyelerin ev yapımı versiyonları oldukça uygun

Bu tarzda, doku ve gölgede farklılık gösteren farklı ahşap türleri barış içinde bir arada var olabilir. Bununla birlikte, elit ahşabın burada yeri yoktur – malzemelerin basitliğine ve kullanılabilirliğine vurgu.

Dağ evi tarzı yatak odası iç

Böyle bir yatak odasında soğuk bir kıştan kurtulabilirsiniz.

Bir kır evi inşa etmek veya kır tarzı çeşitlerinden birini seçmek söz konusu olduğunda, modern bir yorumun iç kısmındaki bir dağ evi çok talep görüyor. Saf haliyle, özellikle dairelerin tasarımında, bölgemizde dağ evleri yoktur. Fotoğrafta sunulan her şey, doğaya yakın bir yaşam tarzının yüceltildiği uyarlanmış seçeneklerdir..

Dağ evi tarzı daire iç

Şimdiye kadar dağ evi tarzı bir iç mekanın nasıl görünmesi gerektiğine dair tek bir kavram olmamasına rağmen, stil çok tanınabilir. İskandinav minimalizmi, retro, vintage ve eski püskü şık gibi bazı ilgili yönlerin özelliklerini özümsemiştir. Onda Fransız Provence’tan bir şeyler ve yoksulluk içinde bile tamamen İtalyan tarzında lüks yaşama arzusu var..

Ahşap kaplama ile karanlık tavan

Açık plan önceliği

Dağ evi tarzı oturma odasında küçük ahşap masa

Yapay olarak yaşlandırılmış ahşap yüzeyler özel bir çekicilik katacak

Orijinal dağ evinde, duvarların yüzeyi kaplamasız bırakıldı, alt bodrum, değişiklik gerektirmeyen yüksek kaliteli duvarcılıktı. Üst çatı katı, tavandaki kirişler de dahil olmak üzere tamamen ahşaptan yapılmıştır. Bugün, alt seviye genellikle sıvalıdır, ancak bunu doğal malzemelerin taklidi ile yaparlar – çimento ve kum rengi. Veya duvarları kaba bir kireç badana taklidi ile boyayın.

Doğal ahşabın dokusu ana kaplama olmalıdır – astar, kereste, beton blok ve hatta eko-kaplama ve laminat gibi sentetik muadillerinde ahşabın taklidi olmalıdır. Dağ evi tarzı iç mekanı vurgulamak için en iyi dekor budur. Tavanda badana yapmak da uygundur, yalnızca kirişlerin taklit edilmesi gerekir, içi boş “çekirdeklerinde” iletişim (borular ve teller) genellikle gizlenir. Havalandırma penceresi gibi bazı nesneleri kaplayan ahşap oymalar kullanmak gereksiz olmayacaktır..

Dağ evi tarzı mutfak-oturma odası ahşap döşeme

Dekorasyon için sadece doğal malzemeler veya yüksek kaliteli taklitler kullanılır

İki pencereli yatak odasının tavanında küçük avize

Dağ evi tarzı aşırı ışığa tolerans göstermez, bu nedenle lamba sayısı kesinlikle sınırlıdır

Ahşap döşemeli yatak odasında gri tavan

Çok fazla mobilya olmamalı, sadece ihtiyacınız olan her şey

İç mekandaki dağ evi stilinin özelliğinin ne olduğuna daha yakından bakarsanız, doğal taş ve sentetik muadilleri de uygundur:

  • porselen taş eşya;
  • esnek taş;
  • “Vahşi” taş;
  • taş duvar kağıdı (kumtaşı kesim).

Taş duvar, kırmızı tuğla ve kaba sıva ile tamamlanabilir. Bazen kel yamalar, “kel noktalar” veya boşluklarla uygulanır, kısmen tabanı ortaya çıkarır – bu özel bir tasarım tekniğidir. Örneğin duvar kağıdı gibi daha kentsel bir görünüm mümkündür, ancak tasarımları kesinlikle ülke tarzında olmalıdır. Dairenin yatak odasına uygun olacaklar veya evin içindeki dağ evi tarzı tasarımı vurgulayacaklar. Boş bir duvarı, dağ manzarası olan bir fotoğraf duvar kağıdı ile süsleyebilirsiniz..

Dağ evi tarzı ahşap bar

Retro tonlu dökme demir avizeler, aydınlatma armatürleri olarak çok uygundur.

Bir apartman dairesinde bir dağ evi tarzındaki iç mekanın, bir dağ evinin tüm kanonlarına uygun binalarda elde edildiği ölçüde yansıtılamayacağını düşünmeye değer. Ancak tüm dekor öğeleri bu temaya bağlı olmalıdır, duvarlara dağ manzaralı resimler asılabilir..

Alp dağ evi ruhunda modern oturma odası

Chalet sadelik ve doğallıktır, bu nedenle bu tarz barış ve sessizliği sevenler için daha uygundur.

Yardımcı odalar ve mutfak her zamanki gibi dekore edilmiştir. Ve sadece düşük el yapımı mobilyalara (taklit) ve dikkatsizce dağılmış koyun derilerine sahip oturma odası, dağ temasını kırsal bir lezzetle vurgulayacaktır..

Video: bir ülke tatili için yaratılmış rahat bir dağ evi tarzı ev

Dağ evi tarzında iç mekan fotoğrafı

Destekleyici ahşap raflar arasında mutfak adası Dağ evi tarzı banyo tasarımı Masaüstü tarzında banyo tasarımı Oturma odasının iç kısmında çerçevesiz koltuklar Ahşap kirişler ile oturma odası aydınlatması Bir kır evinde bir pencerenin önünde akrilik küvet Oturma odasının ahşap tavanındaki avizeler Alp tarzı bir evde minimalizm unsurları Alçak tahta sehpa Gri tonlarda yatak odası tasarımı Gömme lavabolu ahşap mutfak adası Özel bir evin yatak odasında ahşap yatak Siyah zemin üzerinde beyaz küvet Masif çam ağacından koltuklar Geniş bir oturma odasında yemek alanı Kütük evin Retro iç Kırsal bir evin mutfağında yemek masası Ahşap bir üst ile metal bir çerçeve üzerinde masa Ahşap bir evin penceresindeki kırmızı perdeler Bir kır evinin yemek odasında ahşap mobilyalar Ahşap evlerde banyo içi Sandalye kılıfları yerine hayvan derileri Ahşap kaplamalı banyo Buz kovasında şampanya şişesi Özel bir evin yatak odasında şömine Bir kır evinde ahşap kaplama şömine Ahşap bir evde iç dekorasyon Taş şöminede modern TV Oturma odasının tasarımında bard rengi Pastel tonlarda geniş oturma odası Ahşap U şeklinde bir düzenden yapılmış mutfak Gri-beyaz çatı katı yatak odası duvarları Geniş bir yatak odasının sıvalı duvarları Oturma odasındaki şömine portalında TV Özel bir evin oturma odasının iç kısmında yakacak odun Bir kır evinin oturma odasında tahta zemin Taş tepeli bar adası Yatak odasının tavanındaki eski tahtalar Dağ evi tarzı bir mutfakta baharatlarla açık raflar Ahşap zemin üzerinde geyik heykeli Yatak odasında yatakta suni kürk yatak örtüsü Alçak tavanlı mutfağın dekorasyonunda ahşap Yatak odasının duvarlarını çam fıçı tahtası ile dekore etmek Gri duvarlı yatak odasında ahşap tavan Mutfağın duvarlarını sıva ile dekore etmek Ahşap duvarlı bir odada beyaz küvet Dağ evi tarzı oturma odasında metal şömine Yüksek pencereli oturma odası tasarımı Dağ evi tarzı bir dairede karanlık zemin Ahşaptan yapılmış bir evde panoramik pencereli yatak odası

Previous Post
Minimalizm tarzında yatak odasının iç ve tasarımı
Next Post
Advantages, disadvantages and design features of the combined bathroom