15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç kısımda vitray. Nasıllar?

Bir zamanlar, renkli camdan yapılmış bu tür resimler sadece tapınakları ve katedralleri süslemek için kullanılıyordu, ancak 19. yüzyıldan beri Art Nouveau tarzıyla birlikte vitray pencereler de konut binalarının iç kısmına geldi, sıkıca yerleşti. içinde ve benzersiz bir konut tasarımı yaratma yöntemi haline geldi.

İç mekandaki vitray pencerelerin sadece büyük konaklarda uygun olduğuna inanmak bir hatadır, apartmanda yeri yoktur. Ve bu zevk çok pahalıdır. Modern teknolojiler, vitray pencerelerin üretimini küçük bir dairenin içine bile uyumlu bir şekilde yerleştirerek ekonomik hale getirmeyi mümkün kılıyor.Aksine, burada vitray pencereler – mutfakta, banyoda, koridorda – bir araç olacak uzayın görsel genişlemesi.

evin iç kısmında klasik vitray

Vitray ile daire iç

oturma odası tasarımında boyalı vitray

Çok renkli vitraylı bir odanın iç tasarımı

oda dekorunda mozaik vitray pencere

Apartman tasarımında olağandışı vitray pencere

vitray pencereler nelerdir

Başlangıçta, vitray pencere, metal bölmelerle birbirine bağlanan, çizimin ana hatlarını oluşturan ve cam için bir çerçeve görevi gören özenle seçilmiş cam parçalarından oluşuyordu. Ortaçağda vitray pencereler bu şekilde yapılmıştır ve bu teknoloji bugün hala kullanılmaktadır..

Bu klasik bir vitray penceredir. Bu teknolojiye ek olarak, modern dekorasyon sanatında diğer vitray pencere türleri ayırt edilir..

 • Boyalı. Sözde vitray, ayrı parçalardan oluşmamış, ancak hacimsel kontur içinde özel boyalarla boyanmıştır. Daha sonra çizim bir sabitleme bileşiği ile kaplanır. Avantajı, hızlı, uygun fiyatlı ve harika fırsatlar sunmasıdır – odanın tarzı için herhangi bir çizim oluşturabilirsiniz, bu nedenle en popüler vitray türlerinden biridir..
 • Kum püskürtme. Camın kumlanmasıyla oluşturulur ve daha çok sürgülü dolapların, iç kapıların, bölmelerin cephelerinde kullanılır..
 • Mozaik. Bu tip vitray klasik olana benzer, fark, çizimin aynı boyuttaki cam parçalarından yapılmış olmasıdır..
 • Füzyon. Oluşturmak için renkli cam parçaları pişirilir, ayrıca bunlara küçük yabancı parçacıklar dahil edilebilir – örneğin tel parçaları.

kumlanmış apartman tarzı vitray

Vitray oda tasarımı

kaynaştırma vitray tarzı yatak odası

İç mekanda renkli vitray

Bunlara ek olarak, hidroflorik asidin camı yakma kabiliyetine dayanan kazınmış vitrayları vurgulamak gerekir. Bu sayede derin konturlar oluşturabilirsiniz ve çizim hacimli olur. Vitray, boyalı ile aynı şekilde boyanır.

Önemli! Klasik vitray pencerenin bir çeşidine Tiffany stili denir. Bu tür mozaik desenleri için, konturun daha ince hale gelmesi nedeniyle bakır folyo kullanılır, desen daha zarif hale gelir. Tiffany vitray, küçük bardakları bile kullanmanıza izin verir, böylece daha narin ve hafiftirler..

Vitray pencereler ayrıca bir film görünümü içerir – şeffaf bir yüzey üzerinde vitray boyama taklidi oluşturmanın en kolay ve en ucuz yolu. Cam, arkası yapışkanlı bir filmden kesilmiş çok renkli elemanlarla basitçe yapıştırılır. Kontür özel boya ile uygulanır..

Çeşitli vitray pencere türleri, işin karmaşıklığı ve maliyeti, kullanılan malzemeler açısından farklılık gösterir, ancak hepsi benzersiz bir iç mekan yaratmanıza izin verir..

oturma odası tasarımında klasik vitray

Vitray ile daire iç

oda dekorunda boyalı vitray

Çok renkli vitraylı bir odanın iç tasarımı

yatak odasının iç kısmında kumlanmış vitray pencere

Apartman tasarımında olağandışı vitray pencere

İç mekanda vitray

Başlangıçta, dekoratif vitray pencereler, pencere açıklığını doldurmak için tasarlandı. Bugün sadece pencereler değil, aynı zamanda kapılar, nişler cam mozaiklerle süsleniyor, aynı zamanda dekoratif öğeler oluşturmak için de kullanılıyor – abajurlar, dekoratif ekranlar, kutular ve vazolar ustalar tarafından vitray teknikleri kullanılarak yaratılıyor..

Evin iç dekorasyonu hakkında konuşursak, vitray teknolojisini kullanmak için en popüler yerler:

 • pencere açıklıkları – tamamen veya kısmen;
 • kapılar;
 • tavanlar;
 • odadaki nişler.

Vitray pencereler herhangi bir odaya uygun olacaktır – hem yatak odasına hem de oturma odasına, banyoya veya koridora yerleştirilebilirler. Sadece işlevsel amaçları farklı olabilir: yemek odası ve çocuk odasında stilizasyon unsuru olacak şekilde tasarlanmışlarsa, banyo ve koridorun da pratik bir işlevi olabilir – odayı diğer insanların gözünden kapatmak.

bir apartman tarzında vitray eritme

Vitray oda tasarımı

ev tasarımında mozaik vitray

İç mekanda renkli vitray

Pencere vitray

Penceredeki vitray bir kır evi, konak için daha uygundur. Katılıyorum, çok katlı bir betonarme kulede, 10. kat seviyesinde bir yerde böyle bir tasarım saçma görünecek, ancak böyle bir tasarım özel bir evi diğer benzerlerinin arka planında farkedilir hale getirecek. İç mekandaki vitray pencereler sadece klasik stili değil, aynı zamanda:

 • avangard;
 • neoklasizm;
 • modern;
 • art deco.

İngiliz, İskoç kır evleri tasarımları vitray pencereleri başarıyla tamamlayacak. Çiçek, peyzaj alanları, deniz alanları – modern tarzlarda evleri dekore etmek için temalar.

Cumbalı pencerelerin sürekli ışık kemeri odayı görsel olarak genişletir ve açık renklerde vitray pencere özel bir ışık oyunu yaratacaktır. Perdeli bu tür pencerelerle bir odayı dekore etmek zordur: vitray pencereler parlak gün ışığını sadece hafifçe karartacak ve odanın içinde olup bitenleri meraklı gözlerden gizleyecektir. Evin bitişiğindeki vitray boyama ile dekore edilmiş panoramik pencerelere sahip kapalı verandaya bakmak ilginç olacaktır. Küçük cam parçaları, gizemli, büyülü ve aynı zamanda rahat bir şeyin tarif edilemez bir atmosferini yaratacaktır..

Eski bir kalenin dekorasyonunu yeniden yaratmak istiyorsanız – Tiffany stilleri ve kaynaştırma, bir kır evini bir ortaçağ konutuna dönüştürmenize izin verir – kemerli vitray pencereler, yalnızca iç dekorasyonun değil, aynı zamanda evin stilini de ideal olarak tamamlayacaktır. evin dış kısmı.

Önemli! Aydınlatma için bu kadar yüksek gereksinimlerin olmadığı odalarda vitray pencereler yapmaya değer. Örneğin, ofiste karanlık olacak. Çalışırken görme duyunuzu zorlama, yapay ışık kaynakları kullanma ihtiyacı can sıkıcı hale gelecektir. Ve aydınlık, ferah bir oturma odasında, yatak odasında, bu tür pencereler rahatsızlığa neden olmaz.

oturma odası dekorunda kumlanmış vitray pencere

Vitray ile daire iç

odanın iç kısmında vitray eritmek

Çok renkli vitraylı bir odanın iç tasarımı

apartman tarzında klasik vitray pencere

Apartman tasarımında olağandışı vitray pencere

Vitray pencereli kapılar

Bu, iç mekanda vitray kullanmanın en popüler yoludur. İç kapılar, benzersiz bir dekoratif unsur olan stilizasyon aracı haline gelir. Ayrıca, örneğin yatak odasında, kreşte, kapının arkasında olup bitenleri meraklı gözlerden gizlemenin bir yoludur, sahipleri kör bir kapı takma ihtiyacından kurtarırlar..

Bir çocuk odasında, kapıdaki bir vitray, duvarlar için seçilen masal temasının bir devamı olabilir: çocuğun kızındaki prensesin sarayının pencereleri veya oğlanın yatak odasındaki bir sualtı banyo veya uzay gemisinin lombozu. Bir genç odasındaki avangard tarz, kapılara belirli bir düzende veya düzensiz bir şekilde yerleştirilmiş renkli cam parçalarının yerleştirilmesine izin verir..

Vitray boyamalı kapılar, iç mekanı klasik bir tarzda dekore edecek. Doğru seçilmiş arsalar, oturma odasının Akdeniz, oryantal tasarımlarını tamamlayacak.

ev dekorasyonunda boyalı vitray

Vitray oda tasarımı

yatak odasının iç kısmında mozaik vitray pencere

İç mekanda renkli vitray

vitray tavan

Birkaç yüzyıl önce, zengin evlerin ve tiyatroların yüksek tavanlarını süslemek için cam mozaikler sıklıkla kullanılıyorsa, şimdi bu tür dekorasyon sadece kamu kurumlarının stilizasyonu için değil – restoranlar, tiyatrolar, otellerdeki salonlar için değil, aynı zamanda konutlarda da popüler hale geliyor. binalar. Modern teknolojiler, cam levhaların herhangi bir yükseklikte güvenli bir şekilde sabitlenmesini mümkün kılar. Aydınlatma, ana ve asma vitray tavan arasına doğru bir şekilde monte edilirse, efekt tek kelimeyle harika olacaktır..

Önemli! Bir odadaki tüm tavanı, örneğin bir oturma odası veya yatak odasını değil, ancak çok seviyeli bir tavanın yalnızca bir kısmını şeffaf vitray yapmak mümkündür – bu daha az bir izlenim bırakmayacaktır..

oda tasarımında kumlanmış vitray

Vitray ile daire iç

apartman tarzında mozaik vitray pencere

Çok renkli vitraylı bir odanın iç tasarımı

oturma odasının iç kısmında klasik vitray

Apartman tasarımında olağandışı vitray pencere

Dekoratif vitray

İç mekandaki vitray pencereler genellikle pratik amaçlar için değil – bir pencereyi veya kapıyı kapatmak için değil, tamamen dekoratif amaçlar için kullanılır. Örneğin, bir duvar nişindeki düzensiz şekilli bir vitray panel, odayı daha rahat, daha hafif yapacaktır, ayrıca karanlık bir koridora görsel olarak ışık eklemek için küçük cam parçalarının bir resmini kullanabilirsiniz – tek yapmanız gereken bir çift yerleştirmek. duvarlarda vitray paneller.

Vitray ekli sahte pencereler, örneğin bir banyoda muhteşem görünecek. Bu odadaki pencere yeni bir trend ve yokluğu cam mozaik taklidi ile kapatılabilir. Sahte pencerenin aydınlatmasını içeriden yapmak zorunludur, bu gerçekçilik katacak ve vitray pencere yeni bir şekilde oynayacak.

yatak odası tasarımında vitray birleştirme

Vitray oda tasarımı

oturma odası dekorunda klasik vitray pencere

İç mekanda renkli vitray

Geniş bir oturma odasında bir mozaik panel, şenlik ve ihtişam izlenimi yaratacaktır. Duvarlardan birine yerleştirilebilir veya bu tekniği kullanarak odayı bölen bir bölme oluşturabilirsiniz. Toplam alan yeterliyse, oturma odasının mutfakla birlikte böyle bir imarını kullanmak başarılı olacaktır. Oturma odasını koridordan ayıran duvarın bir kısmını vitray bölme ile değiştirebilirsiniz..

Tasarımcılar, bu tür bölmeleri iki bitişik odanın birleştirici bir unsuru olarak önerirler – alanı imar ederken, her iki odayı da ışıkla doldururken birbirine akıyor gibi görünüyorlar. Akşamları lambalar açıldığında büyülü bir atmosfer yaratılır – aydınlatılmış odadan vitray bir pencere karanlık bir alana ışık verir..

evin tarzında boyalı vitray

Vitray ile daire iç

apartman tasarımında vitray birleştirme

Çok renkli vitraylı bir odanın iç tasarımı

oda tarzı mozaik vitray

Apartman tasarımında olağandışı vitray pencere

Vitray ve mobilya

Vitray mobilyalar birçok stil için harika bir çözümdür. Mutfakta, vitray cepheli dolaplar, oturma odasında – yemek vitrinleri, yatak odasında, koridorda – dolap kapıları, giyinme odaları uygun olacaktır. Sürgülü dolaplar için aynalı sahte vitray pencereler veya kumlama pencereleri genellikle sipariş edilir.

Vitray ekli hafif bir ekran, yatak odasında bir dekor öğesi olabilir. Gizli bölgenin aydınlatmasını etkilememekle birlikte, odanın alanının bir kısmını kendisi ile kaplayabilmesine rağmen amacı daha dekoratiftir..

Küçük bir sehpa için orijinal, şık – mozaik masa üstü. Banyo rafları ve dolap kapakları mozaik tekniğinin bir diğer uygulamasıdır. İç mekanın münhasırlığını yaratmak için benzer öğeler kullanılır..

evin iç kısmında mozaik vitray pencere

Vitray oda tasarımı

oda dekorunda klasik vitray

İç mekanda renkli vitray

şık şeyler

İç kısımdaki vitray sadece büyük pencereler ve kapı ekleri değildir. Dekorasyon, bu teknikte yapılmış mozaik abajurlu lambalar, kutular, vazolar ile tamamlanacaktır. Duvar aynasını çerçeveleyen bir çerçeve, tıpkı geniş bir salondaki vitray sehpa gibi küçük bir koridoru canlandıracaktır..

Ana şey, alanı aşırı yüklememek, bu tür öğelerin az olmasına izin vermek daha iyidir, ancak bir tasarım öğesi haline gelecekler, genel dekorasyonun dışına çıkmamak için onunla renkli olarak birleştirilecekler. ev. Teknoloji seçimi odanın tasarımına bağlı olacaktır: modern yüksek teknoloji, minimalizm, çatı katı stillerinde klasik bir vitray pencere kullanılmamalıdır. Ancak bu, cam mozaik ve modernitenin uyumsuz iki şey olduğu anlamına gelmez. Geometrik süslemeler, uygun arsalar ve modern dekorasyon teknolojileri, ayrıcalık ve özgünlük ile ayırt edilen sıra dışı ve rahat bir ev yaratmaya yardımcı olacaktır..

Vitray pencereli daire tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

oturma odası tarzı vitray mozaik resim apartman dekorunda vitray birleştirme photo odanın iç kısmında boyalı vitray photo ev tasarımı resminde klasik vitray yatak odası dekorunda kumlanmış vitray pencere photo apartman tasarımı resimde kumlama vitray yatak odası fotoğrafının iç kısmında vitray yapıştırma boyalı vitray tarzı oturma odası resmi oda dekorunda mozaik vitray pencere photo klasik vitray ev tarzı resim dairenin iç kısmındaki klasik vitray pencere photo oda tasarım resminde boyalı vitray ev tasarımında vitray birleştirme photo yatak odası resminin iç kısmında kumlanmış vitray pencere oturma odası dekor resimde mozaik vitray pencere mozaik vitray pencere tarzı yatak odası photo oda fotoğrafının tasarımında kumlanmış vitray ev dekor resminde boyalı vitray klasik vitray tarzı oturma odası resmi dairenin iç kısmında vitray birleştirme photo oturma odası resminin iç kısmında kumlanmış vitray pencere daire fotoğrafının dekorunda mozaik vitray pencere kaynaştırma vitray tarzı oda resmi ev tasarımında boyalı vitray photo yatak odası tasarımında klasik vitray photo oda tarzı resimde boyalı vitray yatak odası dekorunda klasik vitray photo ev resminin iç kısmında vitray eritme oturma odası dekor resminde kumlanmış vitray pencere bir apartman fotoğrafı tarzında mozaik vitray pencere oturma odasının iç kısmındaki klasik vitray pencere photo ev tasarımı resimde mozaik vitray apartman dekor resminde vitray eritme odanın iç kısmında kumlanmış vitray pencere fotoğrafı yatak odası tasarımında boyalı vitray photo klasik vitray pencere tarzı resim ev dekor resminde vitray eritme dairenin iç kısmında kumlanmış vitray pencere photo apartman dekor resminde klasik vitray kaynaştırma vitray tarzı ev photo yatak odası tasarımı resimde kumlama vitray apartman tasarımında kumlanmış vitray pencere photo evin iç kısmında boyalı vitray photo klasik vitray tarzı yatak odası resmi oda tasarımında vitray birleştirme photo daire resminin iç kısmındaki klasik vitray pencere oturma odası fotoğrafının dekorunda vitray birleştirme yatak odası resminin iç kısmında boyalı vitray pencere kumlanmış vitray ev tarzı photo apartman dekorunda klasik vitray pencere photo

Previous Post
¿Cuál debería ser la combinación de papel tapiz en la sala de estar?
Next Post
We develop a functional, stylish design of a small Khrushchev