15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Küçük bir Kruşçev’in işlevsel, şık bir tasarımını geliştiriyoruz

Geniş, çok odalı konutların maliyeti, özellikle büyük bir şehirde, çizelgelerin dışındadır. Bu nedenle, eski Kruşçevler hala yüksek talep görüyor. Onlar uygun fiyatlı. Her büyük şehirde bu tür çok sayıda daire inşa edilmiştir. Kruşçev daireleri, mütevazı boyutları ve uygunsuz yerleşim düzeni nedeniyle uzun zamandır birçok fıkranın konusu olmuştur. Bununla birlikte, genç aileler için, kendi tenha “köşelerini” bulmanın pratik olarak tek yoludur. Odanın kusurları, modern tasarım teknikleri yardımıyla giderilebilir. İyi seçilmiş bir Kruşçev tasarımı, mükemmel bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Kruşçev için doğru stil, mobilya, renk şemasının nasıl seçileceği bu makalede daha ayrıntılı olarak açıklanmaktadır..

Kahverengi zemin üzerinde beyaz halı

Kar beyazı renklerde iki odalı bir Kruşçev’in içi

Kruşçev’in dairesi: düzen özellikleri

Bir Kruşçev dairesi için tipik olan nedir? İlk karakteristik özellik tekdüzeliktir. Dairelerin yerleşim düzeni bina genelinde kesinlikle aynıdır. İkinci özellik, küçük boyutudur. Mütevazı boyutlar, düzenleme sürecinde gerçek bir engel haline gelir. 30-46 metrekareye ihtiyacınız olan her şeyi sığdırmak oldukça zor. Kruşçev evlerinin üçüncü karakteristik özelliği, uygunsuz yerleşim düzenidir. Odalar genellikle bitişiktir ve alçak tavanlıdır..

Kruşçev'in oturma odasında gri kanepe

Küçük bir alanda, güzel bir tasarımı optimum alan dağılımıyla birleştirmek çok zordur.

İşlevselliğin belirlenmesi

Bu tür daireler için en popüler seçenek iki odalı. Profesyonel tasarımcıların yardımı olmadan Kruşçev’de iki odalı bir dairenin pratik tasarımını yapabilirsiniz. Ana şey, evin işlevselliğini doğru bir şekilde belirlemek, bölgeleri dağıtmak, bir stil seçmektir..

Kruşçev'de pencerenin önünde yemek masası

İlk olarak, dairede köklü bir yeniden yapılanma olup olmayacağına veya imar ile sınırlı kalmanın yeterli olup olmayacağına karar vermek önemlidir.

Onarımlar aşamalı olarak gerçekleştirilmelidir. İşin ilk aşaması, dairenin işlevselliğini belirlemektir. Gerekli fonksiyonel alanları işaretleyerek her odanın ayrıntılı bir planını hazırlamak gerekir. Sayıları, türleri her bir ailenin ihtiyaçlarına bağlı olacaktır. Daire bir yatak odası, çalışma odası, oturma odası, yemek odası, çocuk odası barındırabilir..

Tavsiye! Dairenin grafik planını çizdiğinizden emin olun. Bir kağıda iletişim, mobilya, bölmeler ve diğer iç elemanların yerini doğru bir şekilde işaretlemek gerekir. Daha sonra dairede onarım çalışmaları daha az zaman alacaktır..

İki odalı Kruşçev'in yeniden geliştirme planı

Çocuklu bir aile için – büyük bir odayı yatak odasına ve oturma odasına bölmek

Yeniden geliştirme için hazırlanıyor

Ana işlevsel alanlara karar verdikten sonra, birçok mal sahibi, alanı – yeniden geliştirmeyi kökten değiştirme ihtiyacına geliyor. Bu çözüm, metrekare sıkıntısı sorununu çözecektir. Odalar birleştirilebilir, bir balkonla büyütülebilir, bölmelerle ayrılabilir.

Stüdyo dairede beyaz bölme

Çok katlı bir binada herhangi bir duvar yeniden inşası için konut müfettişliğinden onay alınması gerekir.

Bu çözümün birkaç dezavantajı vardır:

 • Yeniden geliştirme resmi izin gerektirir. Bir proje hazırlamamız, birçok teknik belgeyi incelememiz gerekecek. Bazı duvarlar güvenlik nedeniyle yıkılamaz. Bu sebeple ret alabilirsiniz..
 • Yüksek nakit maliyetleri. Bir duvarı sökmek, yeni ekipman satın almak (örneğin, güçlü bir başlık) finansman gerektirir.

Yenilemeden sonra Kruşçev'deki ortak salonun içi

Eski Kruşçev’in modern tasarımı

Parayla ilgili herhangi bir sorun yoksa, izin almadaki zorluklar korkutucu değildir, yeniden geliştirme için hazırlanmaya başlayabilirsiniz. Bunu yapmak için eski mobilyaların dairesini tamamen temizlemek, eski kaplamayı sökmek gerekir. Bir sonraki adım, teknik belgeleri incelemek, duvarların yeni bir yeri olan bir yeniden geliştirme planı hazırlamaktır..

Oturma odası + yemek odası – iç mekan için rasyonel bir çözüm

Standart iki odalı bir Kruşçev’in metrekaresi bazen sahiplerin tüm fikirlerini gerçekleştirmek için yeterli değildir. Bu durumda, birkaç odayı birleştirmek yardımcı olabilir. Oturma odasını yemek odasıyla birleştirmek iyi bir çözüm olacaktır..

Bir mutfak ve bir odayı birleştirmeden önce ve sonra iki odalı bir Kruşçev'in şeması

Mutfak ve odayı mutfak-oturma odasına birleştirmek

Kruşçev'deki mutfağın tavanındaki eski duvardan izler

Birleşme süreci, eski bölmenin izleri hala tavanda görülüyor

Mutfak-oturma odasında yemek masası

Tadilattan sonra yemek alanı

Bunu yaparken aşağıdaki ipuçlarını kullanın:

 1. Oturma-yemek odası alanını mobilyalarla bölmek gelenekseldir. Büyük bir yemek masası bölücü görevi görebilir. Ayrıca bölgeler döşeme ile vurgulanabilir. Yemek odası-mutfakta, fayanslar genellikle oturma odasına döşenir – laminat, halı.
 2. Bir oturma odasını yemek odası ile kombinlerken klasik stili kullanabilirsiniz. Klasikler, güzel bir ahşap masa, çok katmanlı perdeler, şık yüzeyler ile vurgulanacak. Modern tasarım da uygun olacaktır. Minimalizm stilleri, yüksek teknoloji, alanı daha geniş, daha işlevsel hale getirmeye yardımcı olacaktır..
 3. Kombine odada minimum mobilya bulunmalıdır. Genişlik hissini korumaya çalışın.

Sürgülü cam bölme arkasında Kruşçev'de yatak

Olağandışı imar fikri – yatak odası ve oturma odası arasında kayan duvarlar

Mutfağı oturma odasıyla birleştirdikten sonra Kruşçev tasarımı

Odaları birleştirdikten sonra, tipik Sovyet konutlarını tanımanın zor olduğu bir açık stüdyo daire elde edilir.

Yeniden geliştirme olmadan nasıl yapılır?

Yeniden geliştirme çeşitli nedenlerle mevcut değilse, onsuz yapabilirsiniz. Alanı görsel olarak büyütün, daha işlevsel hale getirin, aşağıdaki öneriler yardımcı olacaktır:

 1. Alçıpan yapılar, biraz fazladan depolama alanı oluşturmaya yardımcı olacaktır. Alçıpandan bir bölme, sahte duvar, raf, nişler, raflar oluşturabilirsiniz. Pratik deneyim olmadan bile bu malzemeyle çalışmak oldukça kolaydır..
 2. Kemerli bir kapı kullanarak odanın hacmini görsel olarak artırabilirsiniz. Kemer, çarpıcı bir etki elde etmenizi sağlar. En muhafazakar tahminlere göre, odayı görsel olarak dörtte bir oranında büyütür..
 3. Kapılar, bölmeler, mobilyalardaki kapılar sürgülü yapılmalıdır.
 4. Soruna ideal çözüm, Kruşçev için modern bir tasarımın seçimi olacaktır. Modern tarz trendleri aşırı dekor ve mobilyayı hoş karşılamaz. Uyumludurlar, uygun bir renk paletine sahiptirler..
 5. Parlak, aynalı duvar yüzeyleri hacmi artırmaya yardımcı olacaktır. Tasarım projenize bir ayna duvar kaplaması eklediğinizden emin olun..

Ahşap çerçeveli büyük zemin aynası

Alanı görsel olarak genişletmek için aynaları kullanın

Camlı ahşap bir çerçeve üzerinde sürgülü kapılar

Sürgülü kapılar yerden tasarruf sağlar ve şık görünür

İmar odaları: en uygun fikirler

Kruşçev’in yeniden geliştirme yapılmadan pratik tasarımı, imar teknikleri kullanılarak yapılabilir. Alanı şartlı olarak bölgelere ayırmanıza izin verecekler. Koşullu imar, aşağıdaki teknikler kullanılarak yapılabilir:

 • Mobilya. Geçişli raflar, kanepe, kitaplıklar oda bölücü olarak kullanılabilir. Bu, her metrekareyi fayda ile kullanmanıza izin veren oldukça göze batmayan bir imardır..
 • Bitirme türü. Bölgeler için farklı kaplama malzemeleri seçerek bölge oluşturabilirsiniz. Mutfağın duvarları daha iyi döşenmiştir, oturma odasının duvarları – duvar kağıdı ile. Ardından, bölme olmadan bile alanlar görsel olarak bölünecektir..
 • Aydınlatma. Modern spot aydınlatma, imar yöntemi olarak aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Lambalar, yatak odasını oturma odasından, yemek odasını mutfaktan ayırmaya yardımcı olacaktır. Genellikle tavana yerleştirilirler. Daha fazla etki için, her bir ayrı bölgede farklı şekillerde, renklerde lambalar seçmeniz önerilir..

Mutfak-oturma odasında parlak germe tavan

Farklı tavan seviyeleri ile imar

Açık bir raf kullanarak uyku alanının ortak odadan ayrılması

Alan bölücü olarak raf bölümü

Uygun tasarım stilleri

Bir Kruşçev dairesinin içini düzenlemek için tüm stil talimatları uygun değildir. En uygun seçenekler, karakteristik özellikleri tabloda belirtilmiştir:

Stil adı Spesifik özellikler
Klasik Ailede stil seçimi konusunda ateşli bir tartışma patlak verdiyse, klasikleri tercih edin. Bu yön yıllar içinde alaka düzeyini kaybetmez, evrenseldir, her zevke uyum sağlayabilir. Klasik tarz şu şekilde karakterize edilir: dekorasyonda açık renkler, ahşap mobilyalar, pahalı tekstiller, şık perdeler.
çatı katı Bu şık, modern tasarım genç ailelere uygundur. Çatı katı, endüstriyel tarzın soyundan geliyor. Şunlarla karakterize edilir: odaların dekorasyonunda tuğla, açık gri renk, ahşaptan yapılmış mobilyalar, çelik.
Yüksek teknoloji Yüksek teknoloji, tüm formlarında modern tasarımdır. Bu stil yönü, modern kaplama malzemeleri ile karakterize edilir: mermer, cam, dekoratif sıva. Aletler, sıra dışı şekillere sahip mobilyalar iç mekanda büyük rol oynayacak..
Provence Hassas Fransız yönü Provence, bekar bir kadın, çocuklu genç bir aile için iyi bir seçim olacaktır. Provence çevre dostu, açık tonlar, eski mobilyalar, çiçek baskısıdır..

Provence tarzında oturma odası Kruşçev

Provence tarzında iç mekanın sadeliği ve karmaşıklığı

Kruşçev'de çatı katı tarzı oda

Çatı katı, deneyleri ve moda trendlerini sevenler için uygundur.

Minimalizm – Kruşçev’in uyumlu, modern iç mekanı

Kruşçevler için birçok uzman, pratik, minimalist modern bir tasarım seçmenizi tavsiye ediyor. Minimalizm, çağdaş stillerin bir alt kümesidir. En işlevsel, konforlu alanı inşa etmeyi amaçlamaktadır..

Kömür uzun tüylü kilim

Alanı görsel olarak küçültmemek için dekorasyon için açık renkler kullanın.

Oturma odasının gri duvarını boyamak

Kontrast için duvarlara resimler asın.

Önemli! Minimalizm için ana koşul, gereksiz unsurların olmamasıdır..

Kruşçev tasarımında eski Sovyet yazı masası

Antika bir ütü veya eski bir masa gibi iç mekanınıza bir lezzet katın

Açık gri gömme dolap kapıları

Duvar dekorasyonuna uygun kapılı gömme dolap neredeyse görünmez olacak ve alanı karıştırmayacak

Sahiplerin ihtiyaçlarını yeniden gözden geçirmeleri, eski gereksiz mobilyalardan ve eşyalardan kurtulmaları gerekiyor. Mekan dekoratif unsurlarla dolu olmamalıdır. Odada az eşya olmalı. Beyaz, küçük alanı görsel olarak büyütmeye yardımcı olacaktır. Genellikle duvarları ve tavanları süslemek için kullanılır. Hafif mobilyalar beyaz bir arka plan üzerinde harika görünecek. Bir cam masa satın alabilirsiniz. Bu tür mobilyalar beyaz kaplamanın arka planına karşı çözülecek gibi görünecek. İyi aydınlatma, minimalizmin karakteristik bir özelliğidir. Çok fazla ışık olmalı. Spot, çeşitli aplikler, avizeler kullanmak gereklidir..

Kruşçev’de çocuk odası

Bir Kruşçev dairesinde bir çocuk odasını odaların en küçüğünde donatmak gelenekseldir. Genellikle oturma odası ile birleştirilir. Bu çözüm, oyun sırasında her zaman bebeği izleyerek yerden tasarruf etmenizi sağlar..

Yeni doğmuş bir bebek için beşikli oturma odası tasarımı

Çocuk küçükken, uyku sırasında rahat bir köşe seçip beşiği perdelerle kapatmak yeterlidir.

Tek odalı bir dairede çocuk alanı organizasyonu

Çocuk büyüdüğünde, kişisel alana ihtiyacı olacak.

İki çocuk varsa, odalardan biri tamamen onlara aittir. Bu durumda, çocuklara rahat bir birliktelik sağlamak için odanın alanını doğru bir şekilde bölgelemek önemlidir. Ebeveynlerin evrensel bir stil seçmeleri gerekir. Açık renk paleti ile klasik yön idealdir.

Ortak salonda çocuk köşesi

Oyuncaklar için saklama kutuları ile ranza

İki kız için bir dizi çocuk mobilyası

Çekyatlı çift kişilik yatak

Bir ranza satın almak daha iyidir. Bu, yerden tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Çocuk odasında aktif oyunlar için yeterli alan bırakılması önemlidir, mümkünse bir spor köşesi donatmalısınız. Böyle bir karar, bebeklerin doğru gelişmesine, sağlıklı büyümesine yardımcı olacaktır..

Video: Gerçek bir iki odalı Kruşçev’in iç kısmına genel bakış

Kruşçev tasarımı – 50 fotoğraf

Panel Kruşçev'de koridor tasarımı Klasik tarzda bir oturma odasında kabartmalı tavan Lake tahta zemin yüzeyi Küçük bir oturma odasında kırmızı kanepe Pastel tonlarda oturma odası tasarımı Beyaz odada siyah vurgular Beyaz duvarlı aydınlık mutfak Mutfak penceresindeki Roma panjurları Mor cepheli mutfak takımı Gri bir kanepede turuncu yastıklar Halat perdeli bir odayı imar etmek Kırmızı bir çerçeve içinde siyah TV Dekoratif bölmeli imar alanı Oturma odasının iç kısmında çekyatlı podyum Beyaz bir odada deri kanepe Stüdyo dairenin oturma odasında çocuk köşesi Kruşçev'in balkonunda çay masası Beyaz bir duvarda siyah bir çerçeve içinde ayna Yuvarlak top ile küçük yemek masası Modern bir mutfak-oturma odası tasarımı Ortak salonun çocuk alanında turuncu halı Stüdyo dairede yaşam alanı Oturma odası duvarındaki gerçekçi duvar kağıdı Oturma odası duvarındaki TV için niş Yemek masası yerine bar tezgahı Beyaz kanepede sarı yastıklar Koyu kahverengi ahşap zemin Çubuğun üstündeki siyah lambalar Masada kırmızı sandalye Beyaz zemin üzerinde renkli halı Resimler ve süslemeler için raflar Mutfak ve oturma odası arasındaki tuğla bölme Yerde halı ile klasik tarzda oturma odası Parlak yüzeyli siyah sehpa gergi tavan siyah Resimlerle boş duvar dekorasyonu koyu gri köşe kanepe Rustik mutfak-oturma odası Geometrik desenli siyah beyaz halı Mutfak-oturma odasında yeşil duvar Gri oturma odasında kırmızı kanepe Oturma odasının tasarımında sarı renk Aynalı kapaklı sürgülü gardırop Koyu renklerde oturma odası tasarımı oturma odasında iş yeri Küçük bir stüdyo dairenin içi Siyah yemek alanı Küçük bir banyoda duşakabin Boşluk ayırıcı olarak kitaplık

Previous Post
Modern bir özel evde oturma odasının iç dekorasyonu
Next Post
Sliding wardrobes in the bedroom: beauty in the photo, cost savings