15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Modern bir dairenin iç kısmında etnik tarz

Modern megalopolislerin sakinleri arasında egzotik kültürün birçok sevgilisi var. Birisi oryantal danslara düşkündür, diğerleri Japon şiiri okumaya veya Meksika mutfağı hazırlamaya heveslidir. Yerel kültürün kanonlarına göre yerleşmek için uzak bir ülkede yaşamak gerekli değildir. Pahalı bir revizyon olmadan bile, iç mekanda etnik tarzı kullanarak dairenizi dönüştürmek kolaydır. Halk desenlerine sahip birkaç karakteristik unsur, mobilya, lamba ve tekstil – ve ev eşsiz bir meskene dönüşüyor. Tasarımcılar, etnik kökenlerini vurgulamak veya uzak ataların köklerini anlatmak için aynı teknikleri kullanmayı öneriyorlar..

etnik tarzda koridorun parlak dekoru

Etno tarzı oda tasarımı

etnik tarzda hafif oturma odası stili

Etno tarzında karanlık oda

Etno’nun iç tasarımdaki artan popülaritesi nasıl açıklanır??

Egzotik ülkelerin yaşam tarzı, günlük yaşamdan uzaklaştıran bir tür romantizmdir. Diğer kıtaların kültürüne olan tutku genellikle tüm sınırların ötesine geçer ve yeni bir yaşam biçimi haline gelir. Birisi dinlerini İslam’a çevirir, Hint danslarını öğrenir veya Japon samurayları gibi çileci bir yaşam tarzına öncülük eder. Ancak bu tür aşırılıklar olmasa bile, diğer halkların yaşamı, ulusal çevrelerinden daha çekici görünüyor. Ve etnik tasarım genellikle sıkıcı gerçeklikten kaçmanın bir yolu haline gelir. İnsanlar “orada” bir yerin “buradan” daha iyi olduğunu düşünme eğilimindedir..

Bazen uzak bir ülkeye seyahat etmek bir saplantı haline gelir ve eve her dönüş, belirli bir kültürün karakteristik hatıralarıyla doldurulur. Uzak Güneydoğu Asya’dan Kara Kıta’da toplanan kalıntılar veya hediyelik eşyalar, iç tasarımda bir etno-tarz seçerek eve yetkin bir şekilde “bağlanabilir”..

etnik tarzda güzel daire tasarımı

Etno tarzında aydınlık oda tasarımı

etnik tarzda parlak yatak odası iç

Etno tarzında bir odanın olağandışı tasarımı

Uzak bölgelerin kültürlerinde düzenleme için fikir çizmeye gerek yoktur. Avrupa’nın da çok uluslu bir tadı var. İngiliz muhafazakarlığı, Fransız Provence stili veya Alpler’deki İsviçre dağ evi gibi değildir. Sibirya’dan Rus kulübesinin tarzı bile Ukrayna bozkır kulübesinden ve Belarus orman evinden önemli ölçüde farklıdır..

Belki de etnik köken, temel alınabilecek kültür çeşitliliği sayesinde en çeşitli iç mekan tarzıdır. Feng Shui taraftarları genellikle Çin tarzındaki evleri, fotoğraftaki gibi karakteristik kırmızı ejderhalar ve açık fanlarla donatıyor..

etnik tarzda güzel mutfak iç

Etno tarzında aydınlık oda

etnik tarzda koridorun parlak tasarımı

İç mekanda etno tarzı

etnik tarzda koridorun güzel dekoru

Etno tarzı oturma odası tasarımı

Karakteristik ev eşyalarına sahip herhangi bir kültür, yalnızca tasarımcılara değil, aynı zamanda sıradan vatandaşlara da küçük bir odanın veya büyük bir evin iç kısmında etnik tarzı seçme konusunda ilham verebilir. Karakteristik etnik özellikler, diğer tarzlarda da yaygın olarak kullanılmaktadır:

 • sömürge;
 • eklektizm;
 • Art Deco;
 • nostaljik;
 • ülke;
 • eko-stil.

Etnoya özgü doğal malzemelerin, doğal boyaların ve canlı tekstillerin kullanımı, tasarımcıları ve onların seçici müşterilerini cezbetmektedir. Doğal ahşap ve taş, bambu ve mantar, şehir dairelerinin dekorasyonuna tam olarak yaşam biçimlerini koruyan eski halkların doğal yaşam alanlarından geldi. Bugün, etno’nun iç mekandaki karakteristik özellikleri yeni bir popülerlik dalgası üzerinde.

etnik tarzda hafif tarz daire

Etno tarzı mutfak tasarımı

güzel etnik tarz koridor dekoru

Etno tarzında güzel yatak odası

Etnik tarzın karakteristiği

İç mekanda etno, kimliklerini koruyan halklardan gelen farklı tarzları içeren karma bir konsepttir. Her stil tanınabilir ve deneyimsiz bir kişi için bile tipik Japon veya İskandinav minimalizminin nerede olduğu, Fransız Provence veya Afrika stilinin nerede olduğu açıktır.. Ancak etno iç mekanların tasarımında ortak özellikler var:

 • geleneksel mobilyalar, tabaklar ve tekstiller;
 • doğal materyaller;
 • konut tiplemesinin taklidi;
 • tanınabilir arkaik milliyetler ve eşsiz lezzet;
 • bir etnosun, dininin ve kültürünün zihniyetinin yansıması;
 • tipik renkler ve dekor;
 • belirli bir bölgeye özgü desen ve süslemelerin kullanımı.

Geleneksel tarzların modern varyasyonları, mutlu çocukluk zamanlarını özleyen milyonerlerin evlerinde ve zeki kasaba halkının dairelerinde yansıtılır. Üslup oldukça demokratik olarak kabul edilir, çünkü binlerce yıldır var olan tüm halkların arkaik yaşam biçimini hayatta kalmanın eşiğinde kopyalar..

etnik tarzda parlak mutfak iç

Etno tarzında oturma odası tasarımı

güzel etnik tarz yatak odası tarzı

Etno tarzında oturma odası tasarımı

etnik tarzda dairenin parlak tarzı

Odanın iç kısmında etno tarzı

Bu tasarım küçük bir bütçeyle yapılabilir veya kendi tropik adanızda lüks bir bungalov inşa edilebilir. Her şey, iç mekanda etnik tarzın yaratılacağı ölçeğe bağlıdır. Bir oturma odası veya yatak odasının bütçeye uygun hale getirilmesi için, duvarları karakteristik bir renge boyamak ve odayı tipik bir dekorla doldurmak yeterlidir. Bazen her şey bir nargile ile başlar, en sevdiğiniz film ve oryantal danslar için hobiniz, ama yavaş yavaş ev tüm çevresiyle bir tür Sultan haremine dönüşür..

Çoğu zaman, etnikler tarafından seçilir:

 • yaratıcı kişilikler ve “bohemler”;
 • kentsel ortamda asimile olmak istemeyen belirli bir kültürün temsilcileri;
 • uzun mesafe seyahat severler;
 • mesleği uzak bölgelere sık sık iş gezileri yapmakla ilişkilendirilen kişiler;
 • etnograflar (eski kültürlerin araştırmacıları);
 • egzotik olana yönelen bireyler;
 • aile geleneklerinin sıcaklık, rahatlık ve dokunulmazlığı sevenler.

Etnik tarz tekrar moda oldu ve sadece evleri için yaygın olarak kullanılmadı. Restoran ve kafeler, gece kulüpleri ve dükkanlar, güzellik salonları ve nargile salonlarının tasarımının çok keyifli örnekleri var..

etnik tarzda hafif oturma odası tasarımı

Lüks etno tarzı yatak odası

etnik tarzda hafif tarz yatak odası

İç mekanda etno tarzı

Temel tasarım çözümleri

gerçek etnik köken

Belirli bir halkın kültürünün modern araçlarla mümkün olduğu sürece tam olarak taklit edilmesi. Tematik tasarım uzun zamandır yurtdışında “Rus” restoranları ve Arap dans stüdyoları için kullanılmaktadır. Etnik köken taraftarlarının özgürlükleri almaları değil, evlerinde halk geleneklerini takip etmeleri tavsiye edilir. İlk önce ne olması gerektiğini incelemeye değer:

 • duvarların, zeminlerin ve tavanların dekorasyonu;
 • ocak tipi ve lambalar;
 • tekstil ve halıların rengi;
 • karakteristik mutfak eşyaları ve tabaklar.

etnik tarzda aydınlık oturma odası tasarımı

Etno tarzı oda tasarımı

etnik tarzda koridorun güzel iç kısmı

Etno tarzında aydınlık oda

etno karışımı

Farklı kültürlerden veya belirgin bir aidiyeti olmayan dekoratif öğelerin kullanıldığı bir tür eklektizm. Nakış veya el boyaması çanak çömlek gibi halk motifleri farklı halklar tarafından kullanılmıştır. Farklı kültürlerin karışımı, hippi kültüründe ve yaratıcı bohem eski püskü şık tarzının bohem yatak odasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Kitsch ve eklektizm bugün de bu teknikleri kullanıyor ve daha önceki Avrupalı ​​sömürgeciler haciendalarını bu şekilde tasarladılar..

İç mekanda etnik dekor

Halk motiflerine vurgu. Belirli bir kişinin tüm kanonlarına göre eski konut düzenlemesini tamamen taklit etmekten, bireysel unsurları, kısmen mobilya ve tekstilleri kullanmak çok daha kolaydır. Böyle bir tasarımla özgürlüklere izin verilir ve yalnızca belirli nesneler etnik kökene olan çekiciliği vurgulayacaktır. Bu, örneğin, düşük bir masa, duvarlarda bambu desenli perdeler ve karakterlerden oluşan bir bütçe seçeneğidir – Japon tarzı lehine seçim.

etnik tarzda hafif daire dekoru

Etno tarzında bir odanın güzel tasarımı

parlak etnik tarz koridor stili

İç mekanda etno tarzı

İç mekanda tipik etnik tarz çeşitleri

Afrika tarzı dekor açısından en egzotik ama renkler açısından en doğal olanıdır.Bunlar siyah beyaz, pişmiş toprak ve yeşillik, çöl kumunun rengi ve tropik çiçeklerdir. Dekorasyon için zebra derileri, boyalı batik, Afrika maskeleri, doldurulmuş timsahlar, tavus kuşu tüyü altında zemin vazoları olarak büyük testiler kullanıyorlar..

Japon minimalizmi, modern şehircilik ve Asya etnik kökeninin bir karışımıdır. Bu insanlar evlerinin tasarımında kısıtlamayı geliştiriyorlar, çünkü orada her an her şey bir tsunami tarafından yıkanabilir. Düşük mobilya ve yatak eksikliği tipiktir, bunun yerine aydınlatmalı ve büyük modern bir şilte ile bir podyum inşa edebilirsiniz. Resimlerde ve panellerde geyşa, çay töreni için bir masa, bonsai, gardırop cephesinde sakura, ikebana, tatami, hiyeroglifler, bambu duvar kağıdı – tipik Japon tasarımı.

etnik tarzda hafif yatak odası tasarımı

Etno tarzında bir odanın olağandışı tasarımı

etnik tarzda güzel oturma odası iç

Etno tarzında aydınlık oda

Çin kültürü bizim için en iyi feng shui kuralları, fanlar, ejderhalar, zarif porselenler, sallanan bilge heykelcikleri, kağıt fenerler ve parlak Çin ipekleri ile tanınır. Antik kültürün tüm bu özellikleri etnik tasarıma uygundur..

Arap veya oryantal etno tarzı – esas olarak tekstiller, alçak bir kanepede çok sayıda saten yastık, bir nargile ve karakteristik bir desene sahip vitray pencerelerle elde edilen lüks ve parlaklık. Onunla yakından ilgili olan, Moors ve göçebe kabilelerin kültürünü özümseyen Fas tarzıdır. İran halıları, kumaş kanopiler, gümüş tabaklar ve pahalı tepsilerde zarif kulplu testiler uygundur..

Hint tarzı – aynı parlak renkler, pahalı tekstiller, vazolarda birçok parlak renk. Bu kültürün taklidi – filler ve çok silahlı tanrıların figürleri, tavus kuşu tüyleri ve kaplan derileri, Hint film yıldızlarının portreleri, çay kavanozları koleksiyonu. Eşsiz bir ülkeyi andıran her şey dekorda kullanılabilir..

güzel etnik tarz daire dekoru

Etno tarzı oda tasarımı

parlak etnik tarzda mutfak tasarımı

İç mekanda etno tarzı

İngiliz muhafazakarlığı, asla modası geçmeyecek tipik bir Avrupa tarzıdır. Chesterfield deri kanepeleri ve doğal ahşap dolapları, katlı perdeleri ve örgü peçeteleri, narin şamdanları ve çerçeveli aile portreleriyle köklü bir klasik..

Avrupa stilleri arasında en popüler olanları Fransız Provence, İsviçre dağ evleri ve Alman Biedermeier – etnik ülke çeşitleri. Kaba el yapımı mobilyalar, küçük çiçekli basit tekstiller, çok sayıda kır çiçeği ve kırsala özgü resimler. İskandinav minimalizmi, her şeyin basit, hafif ve rahat olduğu Varanglıların kültüründen miras kalan kuzey zihniyetinin kısıtlı bir düzenlemesidir..

etnik tarzda hafif tarz koridor

Etno tarzında güzel aydınlık oda

güzel etnik tarz oturma odası dekorasyonu

Odanın iç kısmında etno tarzı

etnik tarzda koridorun parlak iç kısmı

Etno tarzında bir odanın güzel tasarımı

Amerikan etnolarından, kovboy çiftliklerinin niteliklerinin yanı sıra Meksikalılardan ve Kızılderililerden gelen Kızılderili çadırlarından çizimlerle Vahşi Batı’nın kır tarzına alıştık..

Modern New York stili, eski güzel etnik köken, yeni şehircilik ve çatı katını emerek eklektik füzyona ve çağdaşlığa yol açtı. Dairenizin orijinal dekoru için daha da ilginç fikirler için fotoğraf galerimize bakın..

Video: İç mekanda etno tarzı

Etno tarzı daire tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

etnik tarzda hafif mutfak photo etnik tarzda resimde koridorun güzel tasarımı etnik tarzda resimde koridorun parlak dekoru etnik tarzda parlak yatak odası iç photo etnik tarzda güzel tarz daire photo etnik tarzda resimde parlak oturma odası tasarımı etnik tarzda koridorun aydınlık iç kısmı photo etnik tarzda resimde parlak dekor oturma odası etnik tarzda güzel mutfak dekoru photo etnik tarzı resimde güzel iç yatak odası etnik tarzda parlak stil koridoru photo etnik tarzda resimde hafif daire tasarımı parlak tarz mutfak etnik tarzı resim etnik tarzda güzel daire dekoru photo etnik tarzda resimde koridorun hafif tasarımı etnik tarzda aydınlık oturma odası iç photo etnik tarzda güzel tarz koridor photo etnik tarzda resimde hafif yatak odası tasarımı etnik tarzda resimde güzel oturma odası iç etnik tarzda parlak daire dekoru photo etnik tarzda resimde koridorun hafif dekoru etnik tarzda güzel koridor tasarımı photo etnik tarzda bir dairenin parlak iç fotoğrafı güzel tarz koridor etnik tarzı resim etnik tarzda parlak mutfak tasarımı photo etnik tarzda resimde güzel koridor dekoru etnik tarzda parlak dekor yatak odası photo etnik tarzda resimde parlak oturma odası iç etnik tarzda hafif tarz daire photo etnik tarzda koridorun güzel iç kısmı photo etnik tarzda resimde parlak koridor tasarımı güzel etnik tarzda yatak odası dekor resmi etnik tarzda hafif yatak odası tasarımı photo etnik tarzda resimde parlak iç oturma odası etnik tarzda resimde güzel tarz koridor etnik tarzda koridorun parlak dekoru photo etnik tarzda resimde parlak mutfak iç güzel etnik tarz oturma odası tasarım resmi etnik tarzda parlak tarzda mutfak photo etnik tarzda koridorun hafif tasarımı photo güzel etnik tarzda daire dekor resmi etnik tarzda parlak tarz yatak odası photo etnik tarzda resimde parlak iç koridor etnik tarzda güzel mutfak iç photo parlak tarz yatak odası etnik tarzı resim etnik tarzda koridorun hafif dekoru photo etnik tarzda güzel oturma odası tasarımı photo etnik tarzda resimde parlak yatak odası iç etnik tarzda güzel oturma odası iç photo hafif tarz mutfak etnik tarz resim

Previous Post
Küçük bir balkon tasarımı için kurallar nelerdir?
Next Post
How to use wallpaper in the interior