15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç kısımdaki pembe renk

Bir iç mimarın genel renk paletinde, herhangi bir iç mekanı süsleyecek birkaç renk tonu vardır. Pembe de onlardan biri. Onunla ilgili çok sayıda klişe var: Barbie evi, tatlı hayat, küçük kız tarzı. Sonuç olarak, çoğu sahip bu rengi evlerine getirmekten korkar. Daha iddialı yaratıcı tasarımcılar, yukarıdakilerin hepsinin sadece kurgu olduğunu açıklayabilecekler. Pembenin tüm tonlarına bakarsanız, o zaman kesinlikle bu durum için doğru olanı bulacaksınız..

aydınlık bir oda iç kısmında pembe kullanma seçeneği

Pembe renk mutfağın içi için mükemmeldir

güzel bir oda tasarımında pembe kullanımına bir örnek

Pembe renk herhangi bir iç mekanı dekore edebilir

alışılmadık bir apartman dekorunda pembe uygulama fikri

Tasarımcılar pembeyi çok kullanır.

İç mekanda pembe varlığının yorumlanması

Pembenin psikolojideki doğrudan anlamı kadınlık, hassasiyet, samimiyettir. Açık renkler alırsanız, hafiflik, parlak, gösterişli – tutku, özveriliğin kişileşmesi olacaktır..

Tıbbın iç mekandaki bu renkle ilgili kendi görüşü vardır. Genellikle koğuşların, yoğun bakım ünitelerinin, ameliyathanelerin duvarlarını boyarlar. Hücre yenilenmesini hızlandırır, ruh halini iyileştirir, depresyonun üstesinden gelmeye yardımcı olur, duygusal arka planı geri yükler..

Algı özellikleri.

– Pembe bir tonla dekore edilmiş iç kısım, hafiflik hissi verir. Böyle bir odada iş, problemler hakkında düşünmek istemezsiniz. Rahatlamak, dinlenmek istiyorum. Bu nedenle ofislerin, ofis binalarının tasarımında pembe kullanılmaz..

– Neşelenir, saldırganlığı giderir.

– Canlılık ile dolar, kişi bir güç ve enerji dalgası hisseder.

parlak bir apartman dekorunda pembe kullanma seçeneği

Pembe renk hafiflik hissi verebilir

parlak bir apartman tasarımında pembe kullanımına bir örnek

Pembe renk neşelenir ve güçle dolar

Gölgenin doğru kullanımı için temel kurallar

Pembenin doğru kullanımı için ana kural, oda ile çalışırken kullanılan tonlamanın geri kalanının% 50’sinden fazla değildir. Açık renkler istisna olabilir: şeftali, bej, mercan, leylak.

İç kısımdaki pembe renk, yaratıcısına bir hayal gücü uçuşu ve kusursuz tadın tezahürü için harika fırsatlar sunar. Akılda tutulması gereken birkaç genel kural vardır..

– Görsel, optik illüzyon uygulaması.

Farklı renklerle oynayarak, herhangi bir nesneyi görsel olarak daha hacimli, ağırlıksız hale getirebilirsiniz. Örneğin, dört duvardan biri pembe renkte dekore edilmiş, boşluk “ayrılacak”, tavan “yükselecek”. Mobilyaların tonları ile de oynayabilirsiniz. Örneğin, masa ve kanepe açık leylak renginde boyanırsa, daha büyük görüneceklerdir. Aynı şey banyoda, mutfakta, yatak odasında da yapılabilir..

alışılmadık bir oda iç kısmında pembe uygulama fikri

Pembenin iç kısmında %50’den fazla olmamalıdır.

güzel bir oda iç kısmında pembe kullanma seçeneği

Renk yardımıyla herhangi bir nesneyi daha hacimli hale getirebilirsiniz.

hafif bir apartman dekorunda pembe kullanma fikri

Pembenin birçok tonu var, doğru olanı seçmek zor değil

– “Sıcaklık” rengi.

Pembe renk çok yönlüdür, hem soğuk hem de sıcak tonları vardır..

Soğuk gri-pembe, fuşya, ahududu, leylak, macenta.

Sıcak – koyu pembe, mercan, çay gülü, şeftali, somon.

– Yetkili seçim.

Herhangi bir tonu tercih ederken, her şeyin ölçülü olması gerektiği unutulmamalıdır. Odanın dört duvarını da kaplayan en nötr renk bile çabucak sıkılacak. Çeşitli renklendirme türleri ile oynamak daha iyidir. Yeşil, turkuaz, sarı, kahverengi, grinin tüm tonları pembe ile mükemmel bir uyum içindedir. Herhangi bir nesneye özellikle dikkat etmek için parlak, doygun renklerde boyamanız önerilir. İç kısımdaki koyu pembeyi seyreltmek için leylak, beyaz, bej alabilirsiniz..

aydınlık bir oda tasarımında pembe kullanımına bir örnek

Dikkatlice bir renk seçin

parlak bir dairenin iç kısmında pembe kullanma seçeneği

Odada gölgelerle oynayabilirsiniz.

– Stile uygunluk.

Bu gölgenin herhangi bir odanın tasarımında kullanılmasına izin verilir. Ancak hatırlanması gereken en önemli şey, her stil çözümünün kendi ilkeleri ve sınırlamaları olduğudur. Retro ve pop art, klasik siyah, beyaz, turuncu, turkuaz ile eşleştirilmiş sıcak pembe tonlarının varlığına izin verir. İskandinav tarzı koyu pembe detayları “seviyor”, klasik yön sadece açık tonları kabul ediyor.

– Denetleme.

Her ayar benzersiz veya tatsız yapılabilir. Çoğu durumda, iç mekanı olabildiğince orijinal yapmak isteyen mal sahibi, orantı duygusunu unutur. Temel olarak çok sayıda renk tonu almamalısınız, 1-2 temel, aksan olarak 1 yeterlidir. Bunları mümkün olduğunca dikkatli seçmeniz gerekir..

güzel bir oda dekorunda pembe kullanımına bir örnek

Pembe kızlar için daha uygundur

alışılmadık bir apartman tasarımında pembe kullanma fikri

Odada çok fazla pembe olmamalı

sıra dışı bir oda tasarımında pembe kullanımına bir örnek

Pembe diğer renklerle iyi gider

Odanın farklı renk şemalarının bir parçası olarak pembe

Çoğu zaman, bu gölge, bir bebek için bir çocuk odası, bir kız yatak odası, daha az sıklıkla bir mutfak, bir banyo oluşturmak için işte kullanılır..

Mutfağın iç kısmındaki pembe renk iştahı artıracaktır. Fuşya, ahududu – zengin tonlarla çalışmasına izin verilir, ancak dikkatli olun. Sizi olumlu bir ruh haline sokacaklar, ruh halinizi iyileştirecekler. Daha sakin aileler için nötr pastel leylak, açık pembe uygundur. İdeal tamamlayıcı, krom kaplama mutfak aletleri, beyaz mobilya elemanları olacaktır..

Banyo oldukça sıradışı görünecek. Pembe tonlarında romantik doğa ile dekore edilmiştir. Diğer durumlarda, iç mekana 1-2 açık renkli vurgu detayı eklenmesini tavsiye etmek mümkündür. Alanı daha geniş, odayı daha sıcak yapacaklar. İç mekana siyah ekleyerek gereksiz “taklit” ve anlamsızlıktan kurtulabilirsiniz..

güzel bir oda iç mekanında pembe kullanma fikri

Çoğu zaman bu renk yatak odalarında ve çocuk odalarında kullanılır.

hafif tasarımlı bir dairede pembe kullanma seçeneği

Pembe renkli ahşap mobilyalar çok güzel görünecek.

Oldukça nadiren, ancak koridorların tasarımında pembe tonlar kullanılır. Açık veya nötr tonlarla çalışmak tercih edilir. Yaratıcı ve beklenmedik bir çözüm pembe bir kapı olacaktır..

Oturma odası veya yatak odası dekoruna pembe eklemek istiyorsanız, bunun yeterince çabuk sıkılabileceğini anlamalısınız. Oturma odasının zengin renklerle dekore edilmesine izin verilir, yatak odasında pastel tonlar tercih edilir. Bir yatak odasını rahat, çekici hale getirmek için tüm duvarı veya tavanı boyamak gerekli değildir, örneğin halı, nevresim, lamba gibi birkaç parlak ayrıntı yeterlidir. Oturma odasında aynı şemaya göre hareket edebilir, koltuk ve sandalyelerin döşemesinin rengini seçebilirsiniz..

Ayrı ayrı, oryantal tarzdaki odalarda pembe kullanımı hakkında söylenmelidir. Burada, bu gölgenin büyük bir kısmı bile çok tatlı veya oyuncak bebek gibi görünmeyecektir. Görsel efekt farklı yorumlanacak, rafine ve boğucu.

bir dairenin aydınlık iç kısmında pembe kullanımına bir örnek

Oturma odasında parlak doygun renkler kullanmak daha iyidir.

hafif bir oda dekorunda pembe uygulama fikri

Bir kız için yatak odası pembe renkte dekore edilebilir

alışılmadık bir oda iç kısmında pembe kullanma seçeneği

Pembe ahşap zemin çok sıradışı görünecek

Pembenin diğer tonlarla kombinasyonu

İç kısımdaki pembe çok yönlü bir renktir, bu nedenle doğru seçimle renk şemasının herhangi bir bileşeniyle birleştirilebilir.

Beyaz, siyah, kahverengi, sarı, yeşil, gri, bej, turkuaz ile en güzel ve sık kullanılan kombinler.

hafif bir apartman dekorunda pembe kullanma seçeneği

Pembe birçok renkle iyi gider

güzel bir oda tasarımında pembe kullanma fikri

Koyu renkli ahşaplı pembe bir iç mekan çok uyumlu görünecek.

pembe + sarı

Zıtlıklar üzerine güneşli bir oyun. Çocuk odalarını, oturma odalarını dekore etmek için mükemmeldir. Sarı pembeyi sulandırır, daha az oyuncak bebek yapar.

pembe + yeşil

Oturma odası, yemek odası, çocuk odası için iyi bir tasarım seçeneği. Tasarım çok sıradışı ve taze görünüyor. Ek bir vurgu rengi eklemek mümkündür – beyaz.

Pembe + turkuaz

Avrupa’nın en popüler renk kombinasyonlarından biri. Farklı cinsiyetteki çocukların yaşadığı kreşlerin tasarımında kullanılır. İç neşelenir, hafiflik hissi verir, enerjiyle dolar. Beyaz, gri ile de inceltilebilir.

pembe + beyaz

Klasik tonları eşleştirme. Çocuk odası, banyo için kullanılır. Kontrastın çok “boğucu” olmaması için bej ile seyreltilmesi önerilir. Tonlar sıcaksa daha iyi.

pembe + kahverengi

Mükemmel kontrast oyunu. Dondurmayı, çikolatayı andırıyorlar. Krem, bej, mavi tonlarıyla seyreltilebilir.

pembe + gri

Eşzamanlı olarak kısıtlanmış, katı ve sıra dışı kombinasyon. Oturma odası, yatak odası, yemek odası için uygundur. Gri, pembenin canlandırdığı çok asil ve sakin bir renktir. İkincisini duvarların, tavanların tasarımında kullanmak gerekli değildir, aksesuarlara yeterince vurgu yapılacaktır..

pembe + bej

Nazik bir kombinasyon. Bu renklerde bir yatak odası, çocuk odası, oturma odası dekore edebilirsiniz. Odanın içi sakinleşecek, rahatlık ve sıcaklık izlenimi yaratacaktır..

pembe + mavi

Alışılmadık bir kombinasyon. Çoğu birey bu renkler arasında cinsiyete göre net bir ayrım yapmaya alışkındır. Daha çok genç tasarımcılar tarafından kullanılıyor ve yanılmıyorlar. Oda sıradışı, aydınlık ve taze görünüyor. Alışılmadık renk kombinasyonu onu daha da yaratıcı hale getiriyor..

pembe + siyah

Mükemmel uyum. Siyah pembeyi eritir, sertleştirir, acımasız.

bir dairenin aydınlık iç kısmında pembe kullanımına bir örnek

İç kısımdaki pembe renk özel bir atmosfer yaratacaktır.

parlak bir apartman iç kısmında pembe kullanma fikri

Pembe bir mutfak daha geniş görünecektir.

hafif bir oda tasarımında pembe kullanma seçeneği

Pembe banyo için çok nadiren kullanılır.

Pembe ile kullanmamak en iyisi

Pembe neredeyse evrensel bir renk olmasına rağmen, bunun için sınırlamalar var..

Yukarıdaki rengi kırmızı ile birleştirmeye çalışmayın. Pembe, türevi olarak adlandırılabilir, gölgede ve algıda oldukça yakındır. Kombinasyonun sonucu göze hoş gelenden daha rahatsız edici olabilir..

Büyük görüntüleri pembeye boyamayın. Sonuç tam tersi olacak – iç mekan çabucak sıkılacak. Duvarlardan biri tamamen pembe olsa bile, üzerine bir seyreltme elemanı asılması önerilir: bir resim, bir lamba, bir fotoğraf.

Rengi renk üzerine bindirmeyin. Örneğin, mobilya pembe ise, onun için aynı renkte tekstil satın almamalısınız. Ya da pembe tavana bir halı ya da perde almak için.

sıra dışı bir apartmanın iç kısmında pembe kullanmanın bir örneği

Doğru rengi seçmek için yardım için uzmanlara başvurabilirsiniz.

alışılmışın dışında bir oda dekorunda pembe kullanma fikri

Pembe bir yatak odası kızlar için daha uygundur.

Yüksek tansiyonlu kişilerin yaşadığı veya periyodik olarak kaldığı bir odaya pembe tonlarını sokmamalısınız. Onları uyarıcı olarak etki edebilir, böylece sinir sistemini tahriş ederek kalp atışlarını hızlandırabilir..

Pembe tüm kombinasyonlarda güzeldir. Ancak dozajda kullanılmalıdır. Çoğu iç tasarımcı, boyama alanı ne kadar büyük olursa, gölgenin o kadar hafif ve nötr olması gerektiğine inanır. Pembenin parlak, zengin tonlarıyla çalışırken çok dikkatli olmalısınız. Denemekten korkmayın, ancak durumu önceden düzeltmek için seçenekleri düşünmek daha iyidir..

Video: İç mekanda pembe kombinasyonu

Pembe oda tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

alışılmadık bir iç oda fotoğrafında pembe kullanımına bir örnek güzel bir tasarım daire resminde pembeyi kullanma fikri hafif bir oda dekor resminde pembe kullanımı bir apartman fotoğrafının aydınlık bir iç kısmında pembe kullanımına bir örnek alışılmadık bir apartman dekoru resminde pembe kullanma seçeneği parlak tasarımlı bir fotoğraf odasında pembe kullanma fikri güzel bir apartman iç fotoğrafında pembe kullanma fikri oda resminin hafif tasarımında pembe kullanımının bir çeşidi parlak bir apartman dekoru resminde pembe kullanımına bir örnek alışılmadık bir iç oda fotoğrafında pembe kullanımına bir örnek güzel bir oda tasarımı resminde pembe renk kullanımının bir çeşidi hafif bir apartman dekorunda pembe kullanma fikri photo güzel bir apartman dekor resminde pembe kullanımı hafif bir iç oda fotoğrafında pembe kullanımına bir örnek parlak bir tasarım daire fotoğrafında pembe renk uygulama fikri alışılmadık bir oda iç resminde pembe kullanma seçeneği alışılmadık bir tasarım daire resminde pembe kullanma fikri güzel bir oda dekorunda pembe kullanımına bir örnek fotoğraf parlak bir tasarım daire fotoğrafında pembe kullanma seçeneği hafif bir oda dekor resminde pembe uygulama fikri parlak bir iç oda fotoğrafında pembe kullanımına bir örnek alışılmadık bir apartman iç resminde pembe uygulama fikri hafif bir oda dekor resminde pembe kullanımına bir örnek güzel bir tasarım daire fotoğrafında pembe renk uygulaması alışılmadık bir oda tasarım resminde pembe kullanma fikri güzel bir apartman iç fotoğrafında pembe kullanımına bir örnek hafif bir oda dekor resminde pembe kullanmak için bir seçenek parlak tasarım daire fotoğrafında pembe kullanımına bir örnek oda fotoğrafının hafif iç kısmında pembe kullanma seçeneği güzel bir apartman dekor resminde pembe kullanma fikri bir apartman fotoğrafının parlak bir dekorunda pembe kullanma seçeneği alışılmadık bir oda iç resminde pembe uygulama fikri güzel bir oda tasarımı fotoğrafında pembe kullanımına bir örnek parlak tasarım daire resminde pembe kullanımına bir örnek bir apartman fotoğrafının parlak iç kısmında pembe kullanma seçeneği alışılmadık bir oda dekor resminde pembe kullanma fikri hafif bir apartman dekor resminde pembe uygulama fikri alışılmadık bir oda tasarımı resminde pembe kullanımı güzel bir apartman dekor fotoğrafında pembe renk uygulama fikri güzel bir tasarım fotoğraf odasında pembe kullanma seçeneği apartman resminin parlak iç kısmında pembe kullanımına bir örnek bir apartman fotoğrafının hafif bir iç kısmında pembe kullanımına bir örnek alışılmadık bir oda dekoru resminde pembe kullanma seçeneği güzel bir tasarım düz resimde pembe renk uygulama fikri aydınlık bir oda tasarımında pembe kullanımına bir örnek fotoğraf alışılmadık bir apartman dekorunda pembe kullanma fikri fotoğraf aydınlık bir oda iç resminde pembe kullanımının bir çeşidi aydınlık bir oda iç resminde pembe kullanımının bir çeşidi güzel bir tasarım daire fotoğrafında pembe kullanımına bir örnek hafif bir oda dekor resminde pembe kullanma fikri

Previous Post
Isıtma boruları nasıl dekore edilir?
Next Post
We make paintings for the interior with our own hands