15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç tasarımda renklerin kombinasyonu

Bir apartman dairesinde herhangi bir tadilatın amacı, onu en konforlu ve rahat hale getirmektir. Bunu başarmak için, en önemli yönlere dikkat edilmelidir. Bunlardan biri iyi seçilmiş bir renk şemasıdır. İyi seçilmiş tonlar, odanın görünümünü tamamen lehinize değiştirebilir. Tersine, dikkatsizce seçilmiş bir ürün yelpazesi, en pahalı ve modern bir şekilde döşenmiş dairenin görünümünü bozabilir. Bu nedenle, iç mekanda doğru renk kombinasyonlarının nasıl seçileceğini öğrenmek özellikle önemlidir..

odanın tasarımında açık renklerin kombinasyonu

Renklerin kombinasyonunda hafif oda tasarımı

oturma odası tarzında koyu renklerin kombinasyonu

İç mekandaki renklerin kombinasyonu

dairenin iç kısmındaki parlak renklerin kombinasyonu

Alışılmadık bir renk kombinasyonu ile daire içi

yatak odası dekorunda parlak renklerin kombinasyonu

Apartman tasarımında renk kombinasyonları

oturma odası tasarımında koyu renklerin kombinasyonu

renk çemberi

renk psikolojisi

Antik çağlardan beri, boyaların sembolizmine özel önem verilmiştir. Bazı dünya medeniyetlerinde, bu kalitenin vücudumuz üzerindeki psikolojik ve hatta fiziksel düzeydeki etkisini gösteren bir renk kültü bile vardı. Çağdaş psikologlar ve tasarımcılar da boya psikolojisi teorisini desteklemektedir..

Pastel tonlar, rahatlık, rahatlama ve sıcaklık hissi yaratmaya yardımcı olur. Bunlar şeftali, soluk turuncu, yumuşak sarı, bej içerir. Turuncu – neşeyi sembolize eder, tıpkı kırmızı gibi, ruh halini konsantre etmeye ve yükseltmeye yardımcı olur. Mavi gibi soğuk tonlar, üretkenliği artırmaya ve uyanıklığı artırmaya yardımcı olabilir..

Renklerin ruh ve sağlık üzerindeki etkisi

Psikologlar birçok deney yaptıktan sonra rengin psikosomatik ve hatta fiziksel durumumuzu etkileyebileceğini buldular. Belirli bir oda arka planı iş verimliliğini artırabilir, hızlı toparlanmayı ve hatta toparlanmayı teşvik edebilir..

Atalarımız uzun zamandır kırmızı kıyafet giymenin daha çabuk iyileşmeye yardımcı olduğunu belirlemişlerdir. Bir efsane olarak geçti. Bununla birlikte, modern dünyada, etki psikoloji alanında deneyimli uzmanlar tarafından onaylanmıştır. Ve hatta eski Mısır’da kullanılan çeşitli psikosomatik hastalıkların tedavisi için renk terapisi bile var..

Bu bilgiye sahip olarak, dairenin farklı odalarındaki palet seçimini dikkatlice düşünmelisiniz..

dairenin cephesinde koyu renklerin kombinasyonu

Doğru renk kombinasyonu ile modern daire tasarımı

oturma odasının cephesinde açık renklerin kombinasyonu

Renklerin kombinasyonunda hafif oda tasarımı

yatak odası tarzında açık renklerin kombinasyonu

İç mekandaki renklerin kombinasyonu

odanın tasarımında parlak renklerin kombinasyonu

Alışılmadık bir renk kombinasyonu ile daire içi

odanın cephesinde parlak renklerin kombinasyonu

renk çemberi

Farklı odalarda renk kombinasyonları

Dairedeki her odanın kendi amacı vardır. Renklerin bir kişiyi organizasyonun çeşitli seviyelerinde etkileyebileceğini zaten bildiğimiz için, odanın ana arka planını işlevlerine göre seçmeniz gerekir. Usta, oturma odasında dinlenmenin veya rahatça çalışmanın rahat olması için gölgelerin maksimum uyumuna yol açmalıdır..

Duvar kağıdı veya mobilya seçiminde kendi tercihlerinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Dairenin dekorasyonu, sahibinin özünü yansıtmalı ve aynı zamanda renk, işlevsellik ve tasarım psikolojisine uygun olmalıdır..

Yatak odası

Bu oda bir türbe olarak kabul edilebilir, misafirler davet edilmez ve burada çalışmazlar. Dinlenmek ve rahatlamak için tasarlanmıştır. Bu nedenle, bir kişi burada rahat ve rahat hissetmelidir. Yatak odası, sahibinin “Ben” in tam bir yansımasıdır ve tüm kaprislerini birleştirebilir..

Yatak odası için en iyi çözüm sıcak pastel renkler olarak kabul edilir: şeftali, sarı, soluk turuncu, kahverengi, yeşil gri. Morun tüm tonları da uygundur. En çok beyaz ve siyahla gider..

Bununla birlikte, yatak odası, sahibinin herhangi bir fikrini barındırma eğilimindedir. Ve kırmızı olabilir (genel olarak yatak odası için en iyi çözüm olmadığı düşünülür) veya siyah beyaz olarak tasarlanabilir..

Bu ilginç!

Norveç’te kırmızı, bir yatak odasının veya oturma odasının içi için en iyisi olarak kabul edilir..

oturma odası dekorunda koyu renklerin kombinasyonu

Apartman tasarımında renk kombinasyonları

odanın iç kısmındaki parlak renklerin kombinasyonu

Doğru renk kombinasyonu ile modern daire tasarımı

yatak odası tarzında koyu renklerin kombinasyonu

Renklerin kombinasyonunda hafif oda tasarımı

dairenin dekorunda açık renklerin kombinasyonu

İç mekandaki renklerin kombinasyonu

oda tarzında koyu renklerin kombinasyonu

renk çemberi

Mutfak

Mutfağın düzenlenmesinde renklerin kombinasyonu tüm renkleri örtmenizi sağlar. Bu durumda, uyumluluklarına dikkat etmeniz gerekir. İştahı caydırdığı için soğuk tonların mutfak için kabul edilemez olduğuna inanılıyor. Sen karar ver.

Belirli bir oda için gölge seçmek için bazı ipuçları:

· Hafif bir taban kullanıyorsanız – mutfak setinde kiri kolayca çıkarabileceğiniz bir yüzey seçin;

· Nötr boyaları daha iyi toplayın (yeşil, kahverengi, kırmızı);

· Mutfak paleti orta parlaklıkta olmalıdır;

Bir odada 3’ten fazla kontrast kullanmayın.

Mutfak için en iyi çözüm kahverengi ile yeşil olarak kabul edilir – iştah üzerinde olumlu bir etkisi vardır ve rahatlık hissi yaratır. Siyah, beyaz, bej ile birleştirilen bordo, kırmızı, turuncu da çok uygundur..

Oturma odası

Oturma odası için palet seçimi, onu nasıl sunmak istediğinize bağlıdır. Bordo, beyaz, siyah, birbiriyle veya altınla birlikte, ona aristokrat bir görünüm ve formalite verecektir. Özellikle büyük bir siyah masa bu ayara artı bir artı katacaktır..

Oturma odası rahat toplantılar için tasarlandıysa, bir dizi sıcak renk seçmek daha iyidir. Sarı, kahverengi, siyah, turuncu mükemmeldir. Harika bir çözüm, bej, şeftali ve kahverengiyi birleştirmektir. Kahverenginin biraz iç karartıcı olduğu düşünülmesine rağmen, sıcak tonlarla birlikte odaya özel bir rahatlık verecektir..

dairenin iç kısmında açık renklerin kombinasyonu

Doğru renk kombinasyonu ile modern daire tasarımı

yatak odası tasarımında koyu renklerin kombinasyonu

Renklerin kombinasyonunda hafif oda tasarımı

yatak odasının iç kısmında açık renklerin kombinasyonu

Doğru renk kombinasyonu ile modern daire tasarımı

oda tarzında açık renklerin kombinasyonu

Renklerin kombinasyonunda hafif oda tasarımı

oturma odasının dekorunda açık renklerin kombinasyonu

renk çemberi

Çocuklar

Bir kreş için bir palet seçerken, çocuğun yaşını dikkate almanız gerekir. Bu 1-5 yaş arası bir çocuk odasıysa, tüm duvarların ve mobilyaların bebeğin elleriyle kaplanıp boyanma riski olduğundan açık renkli fondan vazgeçmelisiniz. Bu durumda, parlak tonlar uygundur: turuncu, sarı, kahverengi, siyah ile birlikte yeşil.

Kızın yatak odası sıcak renklerde yapılabilir. İyi bir seçenek pembeyi gri, beyaz veya bordo ile kullanmaktır. Ayrıca bej rengi alabilir ve pembe, salata, açık yeşil veya mor ile birleştirebilirsiniz..

Ayrıca daha büyük bir çocuğun kreşi için hafif bir taban uygundur. İdeal çözüm, mavinin beyaz, mor veya gri ile birleşimidir. Böyle bir oda çok hafif ve hassas olacak ve ayrıca alanı görsel olarak genişletecektir..

Ders çalışma

Evde veya ofiste çalışma odanızda tadilat yapıyorsanız palet seçimine de dikkat edin. Soğuk tonlar bu oda için uygundur. Bunlar koyu renkler olabilir: kırmızı, gri veya bordo ile birlikte mavi. Kabin, siyahla birlikte koyu kahverengi renklerde harika görünecek. Bu oda açık tonlarda yapılabilir, asıl mesele soğuk olanlara ait olmalarıdır. Evrensel bir çözüm, ofisin siyah beyaz tasarımıdır..

Sundurma

Son zamanlarda, bir sundurmanın işlevsel bir oda olarak kullanılması popüler hale geldi. Bir çalışma, dinlenme yeri veya yaratıcılık için bir alan olarak tasarlanabilir..

Bu durumda, her şey odanın işlevlerine bağlıdır. Yaratıcı bir alan için, aşağıda ele alacağımız uyumlu renk kombinasyonuna uygun olarak gökkuşağının tüm renklerini birleştirebilirsiniz..

Rahat bir köşe oluşturmak için siyah ve kahverengi ile birlikte sıcak renkler (bej, şeftali) uygundur. Yeşil ve beyaz da harika görünecek; pembe, mor, mavi beyaz ile birlikte kullanıldığında sundurmaya tazelik verecektir..

Renkleri eşleştirmeyi öğrenmek

Palette doğru bir şekilde gezinmek için, iç mekandaki boyaların uyumluluk tablosunu ve renk tekerleğini düşünmeyi öneriyoruz..

Ancak en iyi yardımcı kendi deneyiminiz olacaktır: farklı renklerde duvar kağıdı örneklerini birleştirmeye çalışın, renkli kağıt alın ve istediğiniz kombinasyonu seçin ve ardından bu görüntüleri iç mekana aktarın. Ayrıca arkadaşlarınızın mutfağının veya katalogdaki düzenine de dikkat edin. Bu, benzersiz bir tasarım yaratmanıza ve estetik zevkinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır..

oturma odasının cephesinde parlak renklerin kombinasyonu

İç mekandaki renklerin kombinasyonu

dairenin tasarımında koyu renklerin kombinasyonu

Alışılmadık bir renk kombinasyonu ile daire içi

odanın dekorunda koyu renklerin kombinasyonu

Apartman tasarımında renk kombinasyonları

dairenin cephesinde açık renklerin kombinasyonu

Doğru renk kombinasyonu ile modern daire tasarımı

yatak odasının cephesinde parlak renklerin kombinasyonu

renk çemberi

renk çemberi

Uyumluluk tablosuna ek olarak, hangi tonların en uyumlu olduğunu ve sıcak ve soğuk tonların ne olduğunu net bir şekilde anlamanıza yardımcı olacak bir renk çarkı vardır..

Bu şemada boyalar iki konuma ayrılır: solda soğuk tonlar, sağda – sıcak tonlar. Daire, merkezde bulunan üç ana renk üzerine inşa edilmiştir – diğerlerinin temelini oluşturdukları için birinci sıraya aittirler, bu nedenle dairenin merkezindedirler..

Bu teknik, bir iç mekan yaratmaya uyumlu bir yaklaşıma uygun olarak en uygun kombinasyonları seçmenize yardımcı olacaktır..

Çıktı. İç mekandaki renklerin kombinasyonu, herhangi bir tadilatın önemli bir yönüdür. Doğru gölge sizi neşelendirebilir, üretkenliğinizi artırabilir ve bir rahatlık ve rahatlama hissi yaratabilir. Ayrıca, bir odanın tasarımındaki boyalar, sürekli orada bulunan bir kişinin sağlığını etkileyebilir. Sunulan ipuçlarını takip ederek size en uygun renk şemasını seçebilirsiniz..

Video: İç mekandaki renkleri birleştirme kuralları

Farklı odaların iç kısmındaki 50 renk kombinasyonu fotoğrafı:

yatak odası fotoğrafının iç kısmındaki parlak renklerin kombinasyonu apartman resminin tasarımında açık renklerin kombinasyonu oturma odası fotoğrafı tarzında koyu renklerin kombinasyonu oda resminin dekorunda parlak renklerin kombinasyonu yatak odası fotoğrafının cephesinde koyu renklerin kombinasyonu oturma odası resmi tarzında açık renklerin kombinasyonu daire resminin iç kısmındaki açık renklerin kombinasyonu oda fotoğrafının cephesinde parlak renklerin kombinasyonu apartman resminin dekorunda koyu renklerin kombinasyonu oda fotoğrafının tasarımında koyu renklerin kombinasyonu oturma odası fotoğrafının dekorunda parlak renkleri birleştirmek yatak odası resminin iç kısmındaki açık renklerin kombinasyonu oda resmi tarzında koyu renklerin kombinasyonu bir apartman fotoğrafının tasarımında açık renklerin kombinasyonu yatak odası resminin cephesinde parlak renklerin bir kombinasyonu oturma odası fotoğrafının cephesinde açık renklerin kombinasyonu dairenin iç kısmındaki koyu renklerin kombinasyonu photo yatak odası dekor resminde parlak renklerin bir kombinasyonu oturma odası resminin tasarımında koyu renklerin kombinasyonu oda fotoğrafı tarzında parlak renklerin kombinasyonu yatak odası fotoğrafının iç kısmındaki açık renklerin kombinasyonu oturma odası resminin tasarımında koyu renklerin kombinasyonu daire fotoğrafının dekorunda parlak renklerin kombinasyonu oda resminin cephesinde açık renklerin kombinasyonu yatak odası fotoğrafı tarzında açık renklerin kombinasyonu bir apartman resminin tasarımında koyu renklerin bir kombinasyonu oda resminin tarzında parlak renkleri birleştirmek oturma odası fotoğrafının dekorunda açık renklerin kombinasyonu yatak odası fotoğrafının cephesinde parlak renklerin kombinasyonu apartman resminin iç kısmındaki koyu renklerin kombinasyonu oda fotoğrafının cephesinde koyu renklerin kombinasyonu oturma odası resminin iç kısmındaki açık renklerin kombinasyonu oturma odası fotoğrafının tasarımında parlak renkleri birleştirmek oda resminin dekorunda koyu renklerin kombinasyonu apartman resmi tarzında parlak renklerin bir kombinasyonu yatak odası resminin iç kısmındaki parlak renklerin kombinasyonu oda fotoğrafının tasarımında açık renklerin kombinasyonu apartman resminin cephesinde koyu renklerin kombinasyonu dairenin iç kısmındaki açık renklerin kombinasyonu photo yatak odası resmi tarzında parlak renklerin kombinasyonu oda fotoğrafının dekorunda koyu renklerin kombinasyonu oturma odası fotoğrafının cephesinde açık renklerin kombinasyonu oda resminin cephesinde parlak renklerin kombinasyonu yatak odası fotoğrafının tasarımında açık renklerin kombinasyonu oda fotoğrafının iç kısmında koyu renklerin kombinasyonu bir apartman fotoğrafının tasarımında açık renklerin kombinasyonu oturma odası resmi tarzında parlak renklerin kombinasyonu oda resminin dekorunda koyu renklerin kombinasyonu yatak odası fotoğrafının iç kısmındaki açık renklerin kombinasyonu oturma odası resminin cephesinde açık renklerin kombinasyonu

Previous Post
Fotoğraf çerçevelerini kendi ellerinizle nasıl dekore edebilirsiniz?
Next Post
How to decorate the interior of a home library?