15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Banyodaki dinlenme odasında iç tasarım

Hamam uzun zamandır bir kişinin arınması ve iyileşmesi için bir yer olarak kabul edilmiştir. Su prosedürlerine sıcak rahatlatıcı buhar kulüpleri ve huş veya meşe yaprağı aromaları, uçucu yağlar eşlik eder. Buhar odasını ziyaret ettikten sonra tamamen rahatlamak için, maksimum rahatlık hissi verecek olan banyodaki dinlenme odasının tasarımını dikkatlice düşünmeniz gerekir. Siz ve misafirleriniz için en çok tercih edilen ve konforlu olan iç mekanı seçin. Planlama yaparken, odanın mümkün olduğu kadar uzun sürmesi için birkaç kurala uymak gerekir..

Banyo işlemlerinden sonra küçük bir dinlenme odasının içi

Vücudu iyileştirmek, ruhlarını rahatlatmak ve dostça iletişim atmosferine dalmak için hamama giderler.

Bir iç mekan oluşturmak için temel kurallar ve öneriler

Keyifli bir konaklama sağlamak için alanı uygun şekilde planlamak gerekir. Hamamın boyutu çok küçükse, tuvalet soyunma odasıdır. Giyinme odasının kompakt boyutu nedeniyle, hacimli mobilyalardan vazgeçmeye değer. Pratik ve güvenli olmalıdır. Hareketi kolaylaştırmak ve yaralanmayı önlemek için geçişler açık olmalıdır.

Banyo odasında aydınlatma

Dinlenme odası, bir bütün olarak hamamın tamamı ile aynı tarzda dekore edilmelidir.

Keyifli bir konaklama için soyunma odasında bir koltuk

Rahat bir konaklama için rahat ortam

Büyük bir banyoda genellikle birkaç oda bulunur, bir buhar odası ve bir giyinme odasına ek olarak, çeşitli stilistik çözümlerin uygulanması için daha fazla alan sağlayan havuzlu bir odaya, soyunma odasına, duş odasına sahip olmak mümkündür..

Dinlenme odasının işlevsel bölgelere koşullu bölünmesi, aynı anda dağınıklık olmadan kullanılabilir alandan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Hamamdaki dinlenme odasının iç kısmının aynı tarzda yapılması, her şeyin birleştirilmesi tavsiye edilir. Zorunlu iç öğeler büyük bir masa, rahat kanepeler veya banklar, küçük şeyleri (şifalı otlar, çay, yağ kavanozları, kremler) saklamak için dolaplar, askılardır..

Rus hamamındaki dinlenme odasının tasarımında ahşabın bolluğu

Çoğu şey ve tasarım öğeleri doğal kökenli olmalıdır.

Dinlenme odasının içi için malzemeler

Dekorasyon ve mobilya için doğru malzeme seçimi de önemlidir. Ana gereksinim, neme ve yüksek sıcaklıklara sürekli maruz kalmaya iyi tolere etmeleri gerektiğidir..

Her şeyden önce, inşaat sırasında bile odanın iyi yalıtılması gerekir. Gelecekte, buhar odasından sonra vücudun düzgün bir şekilde soğutulması için odadaki en uygun sıcaklığa ihtiyacınız olacak. Herhangi bir küçük taslak, tatilcilerin sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir..

Banyodaki dinlenme odasının duvarlarının ve tavanının ahşap kaplaması

Ahşap kaplama çevre dostudur, insan vücudu üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir ve tarif edilemez bir rahatlık ve rahatlık atmosferi yaratır.

Gelenek olarak, ahşap en yaygın kaplama malzemesidir. Çekici bir görünüme sahiptir, ısıyı iyi tutar ve çabuk ısınır ve uygun bakım ile kullanımda dayanıklıdır..

Banyodaki dinlenme odasında elbise askısı

Bir bar taklidi ile soyunma odasını fıçı tahtası ile giydirmek

En yaygın kullanılan ahşap türleri şunlardır:

 • Yaprak döken: huş, kızılağaç veya ıhlamur. Duvarlar için huş kullanmak daha iyidir, çünkü iyi gücüne rağmen uzun süreli neme maruz kalmayı tolere etmez. Kızılağaç çatlamaya, aşınmaya karşı dayanıklıdır, hafiftir ve ayrıca güzel bir pembemsi renge sahiptir..
 • Kozalaklı ağaçlar: ladin, çam, sedir. Bu ağaç türleri, ısıtıldığında esansiyel yağları açığa çıkararak odayı harika bir aroma ile doldurur. Güçlü ve dayanıklıdırlar ve yüksek nemi sert ağaçtan daha iyi tolere ederler..

Bazen ahşap yapılar kokusuz su itici bileşikler, antiseptikler, vernikler ile işlenir ve böylece hizmet ömürleri uzatılır. Ancak boyamayı reddetmek daha iyidir. Mürekkep yüksek sıcaklıklarda ayrışır.

Rus hamamının dinlenme odasındaki modern lambalar

İç dekorasyon, sahiplerinin zevkine ve finansal yeteneklerine bağlıdır.

Rus kütük banyosunda giyinme odası

Salon sıcak bir yer ama sıcak değil. İğne yapraklı ağaç burada dekorasyon ve mobilya için oldukça uygundur.

Dinlenme odası, taş veya dekoratif fayans malzemesi olarak kullanılabilir. Zemin (ek yalıtım gereklidir), duvarlar, şömine alanını süslemek için mükemmeldirler..

Mobilya için kumaş döşeme istenmez. Nem biriktirir ve orijinal görünümünü hızla kaybeder. Deri, suni deri, rattan, bambudan yapılmış mobilyalar idealdir.

Hamamda dinlenme odası için doğal ahşap mobilyalar

Samimi çay içmek için ahşap mobilyalar

Birkaç tasarım kuralı daha

 • Tüm ahşap yapıların dikkatlice parlatılması gerekir. Kötü işlenmiş elemanlar yaralanabilir.
 • Mümkünse metal dekor öğelerinden vazgeçin, çünkü ısınırlar ve cildi yakabilirler.
 • Güvenli olmadığı için zemin kaygan olmamalıdır..
 • İyi havalandırma gereklidir. Temiz hava, keyifli bir konaklamanın anahtarıdır.
 • Odanın temizliğini gözlemleyin, dezenfektan kullanarak periyodik temizlik yapın.
 • Dolapta küçük bir ilk yardım çantası yapın. Yüksek sıcaklıklara maruz kalma nedeniyle sağlığın bozulması durumunda her şey elinizin altında olacaktır..
 • Dekorasyonun ve iç unsurların güvenilirliği ve dayanıklılığı, tuvaletin mükemmel görünümünü uzun yıllar korumanıza izin verecektir. Sonuçta, gerçekten sık sık onarım yapmak istemezsiniz..
 • Güvenlik önlemlerine uyun. Kablo tesisatı ek bir yalıtım katmanına sahip olmalı ve elektrikli cihazlar su geçirmez olmalıdır.

Sauna tuvaletinin uyumlu iç kısmı

Hamamın içindeki atmosfer huzur ve uyum sağlamalıdır.

Hamam – misafirhane

Çoğu zaman hamam, akrabalar, arkadaşlar ve tanıdıklar için bir buluşma yeridir. Buhar odasından sonra çay ve keyifli bir sohbet için herkesin toplanabileceği semaverli büyük bir masa koyduğunuzdan emin olun. Bir bilardo masası kurmak sizi heyecan verici bir oyun için bir araya getirecek. Rahat kanepeler rahatlamayı teşvik eder.

Sauna dinlenme odasında bilardo masası

Alan izin verirse, bir bilardo masası çok faydalı olacaktır.

Rustik misafir yatak odası iç

İkinci katta rahat misafir yatak odası

Rahat bir sauna iç mekanı oluşturmak için öneriler

Mola odasını daha eğlenceli hale getirmek zor değil, sadece hayal gücünüzü göstermeniz gerekiyor.

Örneğin, bir şömine kurun. Çıtırdayan kütüklerin sesi rahat bir atmosfer yaratır. Ancak banyo yapma aşamasında bile bir şömine planlamanız gerektiğini unutmayın..

Odadaki doğru aydınlatma da önemlidir, havayı ayarlar. Lambaları regülatörlü kullanmak uygundur, böylece ışığı kısarak hoş, rahatlatıcı bir atmosfer yaratabilirsiniz. Sosyal toplantılar için parlak ışığa ihtiyacınız olacak..

Sauna dinlenme odasında konforlu aydınlatma

Sıcak ışıklı armatürler, rahat ve sakin bir atmosfer yaratmak için uygundur.

Banyoda dinlenme odası için kendi ellerinizle boynuzlardan yapılmış bir lamba

Geyik boynuzlarından yapılmış orijinal lamba

Maksimum keyif için bir masaj masası veya şezlong kurun. Buhar odasından sonra iyi bir masajdan daha iyi bir şey yoktur. Gevşemeyi teşvik eder, stresi azaltır ve sağlığı destekler.

Rustik bir hamamda bir dinlenme odasının içi

İhtiyacınız olan her şeye sahip bir oda

İç mekandaki kompozisyon, iyi seçilmiş dekoratif unsurlarla tamamlanacaktır:

 • Pencerelere keten perde veya panjur asın.
 • Duvarlara banyo süpürgeleri, kokulu şifalı ot demetleri, saksılar, renkli havlularla kancalar yerleştirin..
 • Yere yumuşak bir halı koyun.

Çeşitli tasarım stilleri

Dinlenme odasının içini dekore ederken hazır stilistik çözümleri kullanabilirsiniz. Birçoğu var, her biri kendi yolunda çekici ve sıradışı. En popüler ve kullanımı kolay olanlara daha yakından bakalım..

Banyodan sonra çay içmek için dinlenme odasındaki masada semaver

Semaver, herhangi bir tarzda bir hamamın zorunlu bir özelliğidir.

Geleneksel Rus tarzı

En yaygın tasarım. Tarzın ana özelliği, ahşap elemanların maksimum kullanımıdır. Duvarlar, zemin, masa ve banklar, mutfak eşyaları – bunların hepsi doğal renkte ahşaptan yapılmalıdır. Süslemede masa örtüleri, işlemeli perdeler veya havlular, banyo süpürgeleri, kuru ot demetleri kullanılır. Duvara birkaç bast ayakkabı asın ve masaya bir demet simit ile bir Tula semaveri koyun ve Rus stili hazır.

Rus hamamında dinlenme odası dekorasyonu

Yüksek kaliteli ahşap ve özlü formlar, Rus tarzında hamamın iç kısmının ana unsurlarıdır.

Rus hamamındaki dinlenme odasının iç dekorasyonu

Zemin basit bir tahta olmalıdır

Soyunma odası alanını huş ağacı gövdeleriyle dekore etmek

Rus huş ağacı iç mekana lezzet katacak

ülke tarzı

Bu tarz geleneksel Rusçaya çok benzer. Doğal malzemelerin, açık renklerin, oymalı rafların ve mobilyaların kullanımı “rustik” bir rahatlık yaratır. Country tarzı Amerikan (geleneksel etnik renkler, iç mekan öğeleri kullanılır) ve daha sofistike olan Fransız’a bölünmüştür. Tavanda kirişler vardır ve zemin tahta veya fayanslarla kaplanmıştır. Tarzın ana özelliği parlak seramik tabaklar, kırsal manzaralara sahip tablolar, renkli kumaşlardır..

Rahatlamak için banklar ile ülke tarzı giyinme odası iç

Rustik tarz bir kütük banyosunda organik görünüyor

Kırsal tarzdaki hamamdaki dinlenme odasında çay masası

Mobilya hayali olabilir, genellikle yapay olarak yaşlandırılabilir

Klasik modern tarz

Çoğu zaman tuğla, kül bloktan yapılmış geniş, ferah dinlenme tesislerinde kullanılır. Klasik tarzda kemerler, sütunlar, alçı pervazların kurulması planlanmaktadır. Mobilyalar sade ve özlü formlara sahiptir..

Modern bir banyoda dinlenme odası tasarımı

Modern bir tarzda giyinme odasının içi

Banyoda geniş bir dinlenme odasının içi

Lüks ve alan sevenler için

Yukarıdaki iç mekan türlerine ek olarak, oryantal (çok sayıda mozaik, renkli fayans, parlak mobilyalar, yastıklar), İskandinav (maksimum sadelik ve doğallık), Japonca (bambu perdeler, tatami, sıcak taşlar) ve diğer stiller vardır..

Deniz tarzında bir banyo odasının içi

Soyunma odasını deniz tarzında giyinmek

Hamam, hoş bir iletişim ile dinlenmek için harika bir yerdir. Düzgün seçilmiş bir iç mekan, sizi ve arkadaşlarınızı uzun yıllar memnun edecektir..

Küçük bir hamamda bir dinlenme odasının basit iç kısmı

Kendi elinizle bir dinlenme odası yapmak üç aşamaya ayrılabilir: önce duvarları ve tavanı kaplayın, sonra mobilya yapın ve sonunda dekorasyonu yapın.

Banyo işlemlerinden sonra rahatlamak için rahat odaların fotoğrafları

Bir günlük banyoda dinlenme odası iç Geniş bir banyoda mutfak-oturma odası Soyunma odası için kendin yap ahşap mobilyalar Banyodaki dinlenme odasında çam tahtası masası Özel banyo için şık bir dinlenme odası tasarımı Banyodaki dinlenme odasının tasarımında Provence tarzı Banyodaki dinlenme odasının pencerelerindeki perdeler Dinlenmek için bir yeri olan geniş bir giyinme odasının tasarım projesi Banyodaki dinlenme odasında köşe takımı Rus hamamında kendin yap aydınlatma Ahşap bir banyoda tavandaki lambalar Masif ahşap çay masası Soyunma odasında ahşap kaplamalı mobilyalar Banyodaki dinlenme odasında çam mobilyalar Rus hamamının dinlenme odasında şömine Banyoda taş duvar dekorasyonu Büyük banyoda dinlenme odası Provence tarzında banyo iç Sauna dinlenme odasının iç kısmında İskandinav tarzı Banyodaki dinlenme odasının modern tasarımı LED lambaların yardımıyla banyodaki dinlenme odasının aydınlatılması Banyodan sonra çay içmek için büyük masa Banyodaki dinlenme odasında lake masa Banyo tasarımında tekstil Salonda deri mobilyalar Su tedavilerinden sonra güzel dinlenme odası Modern bir banyoda dinlenme odası tasarımı Bir ülke banyosunda modern bir dinlenme odasının içi Özel banyonun soyunma odasında döşemeli mobilyalar Bilardolu sauna dinlenme odasının tasarım projesi Banyo odası dekorasyonunda taş ve ahşap Banyo odalarının tasarımında doğal ahşap Bir günlük banyo odasında beyaz duvarlar Banyodan sonra dinlenmek için rahat köşe Banyoda şömine sobasının dekorasyonunda yapay taş Modern bir tarzda geniş bir hamamın içi Banyodan sonra oturma odasında ahşap mobilyalar kendin yap giyinme odası mobilyaları Soyunma odasında tuğla ve ahşap Rus hamamında tam teşekküllü mutfak Banyodaki dinlenme odasında ahşap kirişler Soyunma odasının pencerelerinde tül Köy hamamının soyunma odasında soba-şömine Özel bir banyonun iç kısmında şömine Rus hamamı iç tasarım projesi Köy hamamının dinlenme odasının düzeni Modern bir banyoda dinlenmek için bir yer İskandinav tarzı sauna odası tasarım projesi Köy hamamında barbekü fırını Banyo için kendin yap ahşap askı

Previous Post
Sofá marrón en el interior.
Next Post
Features of storing the refrigerator at low temperatures