15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Daire iç tasarımı için faydalı ve pratik ipuçları

Onarım yapmaya karar verdiğinizde kafanızda binlerce farklı fikir dönüyor, her şeyi denemek ve değerlendirmek istiyorsunuz. Özellikle değişiklikler görkemli ise, majör. Ev sahipleri, iç tasarımı kendi başlarına oluşturmak için iç tasarımla ilgili moda dergilerinde gezinmeye, özel perakende satış mağazalarına seyahat etmeye ve arkadaşlarına ve tanıdıklarına danışmaya başlarlar..

Oturma odasındaki kanepede çok renkli yastıklar

Kanepeye uygun yastıklar sıkıcı görünüyor, parlak kontrast seçenekleri çok daha iyi görünüyor

Büyük hatalar, tasarım ve yerleştirme incelikleri

Her insan evinin diğerlerinden farklı, özel olmasını ister. Bu nedenle, birçoğu en inanılmaz oda tasarımlarını yaratmaya çalışıyor. Ancak, kendinizi kaptırmayın, her stilin kendi temel ilkeleri vardır, bu da en şık iç mekanı bile bir karmaşaya dönüştürebileceğinizi ihlal eder..

Yaygın hatalar:

 • Aydınlatmanın küçümsenmesi. Çoğu durumda, odanın içini yaratan tüm amatörler, aydınlatmayı yanlış organize eder. Okuma yazma bilmeyen aydınlatma armatürlerinin en başarılı iç mekanı mahvedebileceği unutulmamalıdır. Bir avize satın alırken, kendi tercihlerinize değil, odanın gelecekteki tarzına, renk şemasına odaklanmanız gerekir..

  Oturma odasında uygun aydınlatma

  İyi düşünülmüş aydınlatma, başarılı bir iç mekanın anahtarıdır

 • Mobilya elemanlarının düzenlenmesi. Ana kural, mobilyaları duvarlara dağıtmamak, mümkün olduğunca fazla boş alan bırakmaya çalışmaktır. Bu durumda, sadece hayal kurabilir, birkaç deney yapabilirsiniz. Her şeyden önce rahatlık ve konfor.

  Oturma odasının ortasındaki gri kanepe

  Kanepe sizin için daha rahat olduğu yere oturmalıdır.

 • Farklı tarzlardaki eşyaların toplanması. Yaşam alanı her şeyden önce işlevsel olmalıdır. Mobilya, tekstil, aksesuarlar – her şey aynı tarzda olur.

  Oturma odasının içini aynı tarzda dekore etmek

  Dekor elemanları birbiriyle ve iç mekanın genel fikri ile bağlantılı olmalıdır.

 • Çok sayıda dekoratif unsur. 1-2 figürü aşmak zaten tüm genel görünümü bozabilir, dağınıklık görüntüsü yaratabilir. Çoğu stilde, odaya güzellik ve özgünlük katmak için 3-4 şık dekor öğesi yeterlidir..

  Zemin vazo ile bir odayı dekore etmek

  Sadece bir zemin vazo, bir odanın içini önemli ölçüde değiştirebilir.

 • Eski ve yeninin karışımı. Oldukça sık, yeni bir yenileme yaptıktan sonra, kalbe sevgili bibloları, vazoları atmak üzücü ve mal sahibi onları yenilerin arasına eklemeye çalışıyor. Bu hata. Ahlaki olarak modası geçmiş mobilya parçaları, aksesuarların yeni tasarıma uyması pek olası değildir..

  Modern bir tarzda oturma odası duvarında modüler tablolar

  Yeni bir tarz için yeni dekorasyonlara da ihtiyaç duyulacak.

 • Tabloların, halıların dağıtımı. Tabii ki, herhangi bir iç stil resmi süsleyecek, asıl şey onu doğru bir şekilde düzenlemek. Yüksek koymayın, tavanın altına, kompozisyonu görmek zor olacaktır. Çok sayıda da genel görünümü olumsuz etkileyebilir. Halılar ve kilimler iç mekanın çok önemli bir parçasıdır. Çok parlak renkler görsel olarak odayı küçültür, sessiz, nötr tonlarda kalmak daha iyidir. Kanepede battaniye kullanmamalı veya kenardan dikkatlice çıkarmamalısınız, bu moda uzun zamandır modası geçmiş durumda. Artık tekstilleri asimetrik ve özensiz bir şekilde düzenlemek moda..

  Oturma odasındaki koltuğun üstünde küçük resim

  Resim, dekore edilmesi amaçlanan alanın hacmine uygun olmalıdır.

 • Pencere dekorasyonu. Perdeler de belirli bir stil ve renk şemasına uygun olmalıdır..

  Oturma odasının iç kısmındaki yeşil tekstiller

  Perdeleri odanın içindeki bir şeye, örneğin dekoratif yastıklara “bağlamak” gelenekseldir.

Rahat pahalı anlamına gelmez

Yeni bir tadilata karar verirken ilk akla gelen düşünce büyük bir masraftır. Ve bu hatalı bir ifadedir. Deneyimli tasarımcılara göre, birçok insan oturma odalarında pek çok gereksiz şey buluyor..

Oturma odasının iç kısmında köşe gardırop

Bir şeyi değiştirmek istiyorsanız, önce mobilya, döşeme ve diğer perdeleri yeniden düzenlemeyi deneyin.

Kanepenin üzerinde kendin yap duvar dekorasyonu

Pahalı dekorlara para harcamanıza gerek yok, kendi ellerinizle şık bir dekor yapabilirsiniz.

Oturma odasının iç kısmında gerçek bir şömine

Şömine, dekoratif olsa bile herhangi bir odaya rahatlık katacaktır.

Mobilya

Modern ev sahiplerinin çoğu, her odada, hatta bazen banyoda TV’ye sahiptir. Bu, örneğin yatak odasında gerekli değildir. Kişiyi uzun süreli, tam uykudan uzaklaştırır. Mümkünse, gardıroplar da bu odadan çıkarılabilir, sadece iç çamaşırıyla birlikte bir şifonyer bırakılır..

Minimalist yatak odası iç

Depolama için yatağın altındaki alanı kullanın

Yemek masasında farklı sandalyeler

İç mekanınıza çeşitlilik katmak için farklı sandalyelerin aynı masaya oturmasına izin verin.

Şeffaf mobilyalar, bir odayı görsel olarak büyütmenin kolay bir yoludur

Aynı şey tekstil için de söylenebilir. Çok sayıda dekoratif yastık da geçmişte kaldı ve alaka düzeyini kaybetti..

Tekstil seçimi

Birkaç yıldır kalın perdelere ve astarlı yatak örtülerine çok fazla para harcamak moda olmadı. Hafif bir pelerin veya kumaş satın almak daha iyidir. Perdeler ayrıca hafif, yarı saydam satın alınabilir. Bazı sahipler pencereyi sadece tül ile dekore eder. Onlarla ilgilenmek de çok daha kolay olacak..

Beyaz mobilyalı oturma odasında kırmızı perdeler

Işık perdeleri, özellikle kuzeyde pencereli odalar için önemli olan odayı gölgelemez.

İskandinav tarzında aydınlık oturma odası

İskandinav iç mekanlarında pencereleri boş bırakmak gelenekseldir.

Çok sayıda çarşaf

Birçok ev hanımının yatak takımları için ayrılmış bütün bir gardıropu vardır. Bu da artık alakalı değil. 5-6 set yerine 2 tane almak daha iyi, ama en kaliteli ve en pahalısı. Birkaç ay sonra, tekrarlayın ve yeni bir şeyle kendinizi memnun edin..

Küçük İskandinav tarzı yatak odası

İlave nevresim olmayacak – hacimli mobilyalara gerek kalmayacak

deneyimli tavsiye

Küçük daire sahipleri için zevkli ve özel maliyetler olmadan bir oda döşemek özellikle önemlidir..

Daire iç tasarımı: tavsiye – küçük bir oda oturma odası, yatak odası, salon olarak kullanılabilir. Bunu yapmak için, onu yetkin bir şekilde bölgelere bölmek yeterlidir..

Yatak odası ve oturma odası arasında turuncu sürgülü bölme

İmar için sürgülü bölmeler, mobil ekranlar veya çekilebilir mobilyalar kullanın

Pencereye özellikle dikkat etmek gerekir, gereksiz ayrıntılar olmadan açık olmalıdır. Güzel küçük şeyler, aksesuarlar elle yapılabilir, bu sadece iç mekana özgünlük katacaktır..

Renk şemasının çok parlak veya karanlık olmaması tercih edilir, açık tonları kullanmak daha iyidir. Alanı görsel olarak büyütecekler ve büyük bir ayna onu genişletecek. Mobilya modern ve çok yönlü olmalıdır. Bu, mümkün olduğunca fazla boş alan açacaktır..

Oturma odasının iç kısmında üç beyaz kanepe

Açık renkli duvarlar ve tavanlar, duvarları kırmadan bir odayı daha büyük göstermenin kesin yoludur.

Bir tasarım proje planı oluşturmaya başlamadan önce, farklı yıllardan ünlü tasarımcıların tavsiyelerini okumanız önerilir..

Edith Wharton. Ölçülü renk her zaman alakalı olacaktır. Edith her zaman bir odayı dekore ederken çok fazla renk kullanmanın tamamen gereksiz olduğunu söylerdi. Düz çizgiler, nötr tonlar tercih etmek daha iyidir, minimum miktarda aksesuar olmalıdır. Palet kısıtlanırsa, mobilyaya, dekorasyonuna ve aksesuarlarına ana dikkat gösterilecektir. İç mekanın sıkılmaması için perde ve yatak örtülerini 3-4 ayda bir değiştirebilirsiniz. Bu, onarımları süresiz olarak erteleyecektir..

Pastel renklerde modern bir yatak odasının içi

Bir odayı dekore ederken ne kadar az renk kullanılırsa, sonuç o kadar rahatlatıcı ve hoş olur.

David Hicks. Benzer renkleri birleştirmek zorunludur. David, eski ve moderni birbirine bağlama yeteneğiyle tanınıyordu. Benzer tonları karıştırmanın iç mekana özel bir şıklık kazandırdığını savundu. Oturma odası iç tasarımı: tavsiye – en sevdiğiniz rengi temel alabilir ve etrafına mobilya, tekstil, benzer tonlardaki aksesuarlar yerleştirebilirsiniz. Tüm benzer elemanlar yan yana yerleştirilmeli ve odanın tüm çevresine dağılmamalıdır..

Oturma odasında koyu gri kanepe

En çok beğendiğiniz rengi seçin ve etrafına “ortaklar” toplayın.

Billy Baldwin. Katmanlama, çalışmalarının ayırt edici bir özelliğiydi. Billy’nin tasarım stili, sıcak ve rahat bir yuva sevenlere gerçekten hitap edecek. Herhangi bir odaya büyük bir halı sermeyi ve bunun üzerine bazı yerlerde kilim yaymayı önerdi. Bu teknik odaya şıklık, renk ve hacim katar. Sıcaklık, konfor, huzur ile doludur.

Oturma odasının iç kısmında iki halı

Sadece halıyı bir halıyla örtün

Büyük bir yemek masasının ortasına büyük bir buket koymayın. Bir saksıda bir çiçek veya küçük bir vazoda tek bir gül çok daha avantajlı görünecek..

Beyaz çiçekli cam vazo

Çoğu zaman, iç dekorasyon için, müdahale etmeyeceği bir yere yerleştirilmiş bir buket yeterlidir.

Bir tasarım oluşturmak için genel ipuçlarını izleyerek dairenizi veya evinizi yetkin ve güzel bir şekilde dekore edebilirsiniz. En deneyimli olanlar bile hata yapar, bu nedenle süreçte bir şeylerin değiştirilmesi veya düzeltilmesi gerekeceği gerçeğine hazırlıklı olmalısınız..

Klasik tarzda oturma odası tasarımı

Sık sık tamirat yapmaktan hoşlanmıyorsanız, asla eskimeyen klasiklere dikkat edin.

Oryantal minimalizm tarzında oturma odası iç

Mükemmel tasarımı hemen oluşturmak için acele etmeyin. Küçük şeylerden gerçekten şık ve konforlu bir iç mekan oluşturmak zaman alır.

Temizlemesi kolay bir iç mekanın nasıl oluşturulacağına dair video

Pratik iç mekan fotoğrafları

Ahşap zemin üzerinde sarı koltuklar Modern tarzda koridor tasarımı Oturma odasının iç kısmındaki şeffaf sandalyeler Modern bir dairenin tasarımında tuğla İki pencereli mutfak-oturma odası iç Balkonlu mutfak-oturma odası iç Oturma odasının iç kısmında yeşil renk Mutfağın iç kısmındaki ahşap mobilyalar İskandinav tarzında şehir dairesi Banyonun iç kısmında sarı renk kahverengi banyo Banyoda kahverengi fayans Modern tarzda banyo tasarımı mutfak adasında yıkama Oturma odasında soyutlama ile boyama Yatak odası tasarımında dekoratif yastıklar Ahşap tabureli küçük mutfak Oturma odasının tavanında ahşap kirişler Modern tarzda küçük bir oturma odası tasarımı Oturma odasının tavanındaki lambalar Dekoratif yastıklı beyaz kanepe Alan bölücü olarak iç mekan bitkileri ile bölme Siyah Beyaz Geometrik Baskılı Halı Dairenin oturma odasında krem ​​duvarlar Balkonlu bir dairede oturma odası Apartman duvar dekor resimleri Panel evin bir dairesinin oturma odasında kırmızı kanepe Bir şehir dairesinin oturma odasında fotoğraf kağıdı Açık raflı yeşil dolap Yatak odasının duvarındaki araba resimleri Çocuk odasının duvarında perilerin olduğu resimler Bej bir kız için çocuk odası Fidanlığın iç kısmında gri renk Küçük bir çocuk odası tasarımı Panel evde İskandinav tarzı koridor Gri bir halı üzerinde beyaz spor ayakkabılar Koridorun iç kısmında siyah tavan Gri bir koridorda kırmızı kapı Sehpanın üzerinde kitap yığınları Kanepenin üstündeki orijinal duvar dekoru Gri renkte oturma odası dekorasyonu Gri duvarda sarı boya Oturma odası duvarına karşı gri kanepe Oturma odası duvarındaki süslemeler için açık raflar İki pencereli oturma odası tasarımı Beyaz kanepe üzerinde resim koleksiyonu Oturma odasının iç kısmında çizgili halı Gri kanepe üzerinde parlak modüler boyama koyu gri köşe kanepe Ahşap çıtalar ile oturma odası duvar dekorasyonu

Previous Post
Seleccione armarios de esquina en la sala de estar de acuerdo con la foto.
Next Post
How to use kitsch in the interior