15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Üç odalı bir dairenin tasarımı. Klasik mi yoksa modern mi – bir panel ev için hangisi daha iyi?

Panel evde bir dairenin tasarımını nasıl seçeceğinizi bilmiyor musunuz? O halde bu makaleyi açarak doğru kararı vermişsiniz. Sadece üç ruble odayı dekore etme yolunda karşılaşılabilecek tüm sorunlarla başa çıkmanıza yardımcı olacaktır. Yazımızı okuyun, tadilat yapın ve ailenizle keyifli vakit geçirin..

Panel evde oturma odasının duvarında kabartmalı sıva

Bir apartman tasarımının oluşturulması, iç mekanın genel konseptinin anlaşılmasıyla başlar.

Üç odalı bir dairenin tasarımının özellikleri

Panel evler adını yapımında kullanılan malzemeden almıştır. Böyle bir yapı, monolitik bir tasarımda üretilen beton levhalardan (paneller) oluşur. Kurulum kolaylığı geliştiricileri cezbeder, ancak bu, konut kalitesine, yani duvarların yüksek ısı iletkenliğine yansır. Yaz aylarında böyle bir odada sıcak olacak..

Yoğun malzemeden yapılmış gri perdeler

İlk önce, her odanın amacına karar verin

Bir şehir dairesinde yaşam alanı tasarımı

Bir apartman dairesinde yaşayan herkesin kendi kişisel alanı olmalıdır.

Tuğla duvarlı bir yatak odasında koyu yeşil yatak

Her oda ayrı bir odadır ve tüm daireyi tek bir renkte dekore etmek hiç de gerekli değildir.

Panel evin hangi binalarının herhangi bir ziyaretçiyi kayıtsız bırakmayacağını dikkate alarak ana nüansların bir listesi aşağıdadır:

  1. İç yeniden geliştirme yapmak. Dairenizdeki normal oda düzeninden uzaklaşın. Tasarıma karar verdikten sonra gelecekteki tesisler için bir plan yapın.
  2. Modern tasarım stillerini seçin. Günlük rutin, odanın tasarımını “Hi-tech”, “Minimalizm”, “İskandinav” ve “Loft” tarzında ideal bir şekilde seyreltecektir..
  3. Soğuk renkler kullanın. Sıcak panel evde koyu ve beyaz renkler ferahlık katar. Yeşil, parlak kırmızı ve turkuaz tonları da burada uygundur..
  4. Fonksiyonel mobilyaların kullanılması, odayı gereksiz dağınıklıktan kurtaracaktır. Panel için bu sizin işinize yarayacak.
  5. Üç oda, hayal gücünüzün çıldırmasına izin verin. Tek bir tarza bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Tasarımı farklı seçeneklerle birleştirin.
  6. Modern trend stüdyo dairedir. Bir yatak odasını oturma odası veya mutfaklı bir giriş holü ile birleştirerek özgün bir yaratım elde edeceksiniz..
  7. Kombine odaların imar edilmesi, rahatlık, çekicilik, eksantriklik atmosferi verecektir..

Zıt renklere sahip güzel oturma odası

Zıt kombinasyonlar kullanın, örneğin sarı ve beyaz her zaman modaya uygun ve şık görünür

Ahşap masa üzerinde sarkıt lambalar

Siyah tonlu sarkıt lambalar, modern bir dairenin içini mükemmel bir şekilde tamamlayacak

Tavsiye. Denemekten çekinmeyin. Bir odada birkaç farklı stili birleştirebilirsiniz..

Salon dekorasyonunda kitaplık

İlginç bir konfigürasyonun rafları, iç mekanın parlak bir detayı olarak hizmet edebilir.

Oturma odasında açılan arkadan aydınlatmalı raflar

Raf aydınlatması karanlıkta romantik bir atmosfer yaratacaktır.

Vurgu alanlarını düzenleyin. İç dekorasyon için ilk bakışta uyumlu olmayan malzemeleri alın. Dairenin tasarımı ne kadar sıradışı olursa, oda zamanla o kadar çekici görünecektir..

Bir balkonunuz veya sundurmanız varsa, bunları bir yatak odası veya mutfakla birleştirme seçeneğini göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun (genellikle bu bölümlerde balkonlar bulunur). Loggia nispeten küçükse, ideal çözüm burada bir sehpayı küçük sandalyelerle donatmaktır. Demonte bir bölme yerine, geniş sürgülü kapılar koyun ve doğrudan sokağa, siyah veya parlak renklerde boyanmış süslü, dövme metalden yapılmış bir bölmeye sahip bir balkon düzenleyin. Loaches veya kız gibi üzümleri diktikten sonra, bölmeden tavana gitmelerine izin verin. Yani, güneşli sıcak bir günde, bir bardak soğuk kokteyl ile zevk, rahatlama vermek çok daha keyifli olacak..

Üç odalı bir dairede balkonda küçük sandalye

Balkon akıllıca kullanılmalıdır.

Kanepenin üstündeki duvarın dekor resimleri

Kanepenin üzerine güzel tablolar veya çerçeveli aile fotoğrafları asabilirsiniz.

Üç odalı bir dairenin koridorunun ahşap dekorasyonu

Ahşaptan yapılmış giriş holü – dairenin “kartvizit” kartı için harika bir seçenek

Küçük şeylere dikkat edin. Mucizeler yaratırlar. İç mekanın küçük dekoratif unsurları sayesinde, tüm dairenin gerekli cazibesi yaratılmıştır. Aile fotoğrafları, manzaralar, ahşap figürler odanın içini mükemmel bir şekilde tamamlayabilir. Bazı el sanatları elle yapılabilir. Oradaki makaleyi okuyun, evi küçük el sanatları ile nasıl dekore edersiniz.

Klasik stil

Klasikler her durumda harika görünüyor. Sade, aristokrat tarz, mekana rahatlık, kısıtlama ve güzellik getirecektir. Salonu yatak odasıyla birleştirerek geniş bir oturma odası düzenleyin. Hafif bir iç dekorasyona sahip seçenek çok ilginç görünecek..

Klasik yatak odası iç

Klasik tasarım stili, doğal ve pahalı malzemelerin kullanımını ima eder.

Parlak seramik karolardan yapılmış bir zemin kaplaması. Bu seçenek özellikle sıcak iç iklimi olan bir panel ev için uygundur. Zeminin dokusu, pişmiş süt renginin düz çizgilerinin eklenmesiyle yumuşak bir kompozisyon ile seçilir. Kaplama, altın desenlerle işlenmiş dekoratif beyaz bir halı ile kaplanmıştır. Süpürgelik panoları da alanı tamamlamak için seramikten kurulur..

Parlak bir yüzey ile yerde beyaz sandalyeler

Beyaz mermer zemin lüks ve incelik katacak

Duvarlar sanatçının tuvalidir. Bu yaklaşımla, iç mekana benzersiz bir görünüme sahip olacaksınız. Aksan yapın. Aynı tip duvar kağıdı ile duvarların üzerine yapıştırmak gerekli değildir. Büyük kanepenin arkasındaki alan, vurgu olarak mükemmeldir. Aynı zamanda, sınırları, sırayla cam desenli panellerin çekirdekleri ile tamamlanan görkemli sütunlarla özetlenmiştir. Sütunlar arasında duvar, dokulu desenlere sahip açık altın duvar kağıdı ile yapıştırılmıştır. Tüm kompozisyonun ortasına bir mat ile çerçevelenmiş güzel bir manzara asılır..

Tabloları kullanarak kanepenin üzerindeki duvarı dekore etmek

İngiliz tarzı oturma odasında duvar dekorasyonu

Passepartout – fotoğraf ve ana çerçeve arasına yerleştirilmiş bir karton çerçeve.

Duvarların geri kalan kısımları en iyi şekilde aynı tür duvar kağıdıyla yapıştırılır veya plastik panellerden düzenlenir..

Pencere, yemyeşil kepçelerle çevrili zarif İtalyan perdelerle dekore edilmiştir. Ayrıca perdeler cam boncuklarla işlenmiştir. Perde, hafif dikilmiş desenlerin uygulanmasıyla yarı saydam olarak seçilmiştir..

Saten perde üzerinde boru boncukları

Cam boncuklu örgü, perdeleri çarpıcı bir şekilde tamamlayacak ve iç mekana lüks katacaktır.

Tavan birkaç seviyede yapılabilir. Yükseklik izin veriyorsa, üç adım yapılır. Birincisi bir duvarın köşesinden geliyor. Kenarı dekoratif aydınlatma olarak LED şerit ile çerçevelenmiştir. Spot ışıkları işlevsel amaçlarını yerine getirecektir. Salon tavanının orta kısmı hacimli bir avize ile asılmıştır. Genel tasarım fikrini tamamlayan renk şeması mutlaka beyazdır. Bu ikinci bölge olacak. Gerisi üçüncü adımda düzenlenir. Buradaki aydınlatma elemanları tamamen mevcut olmayabilir..

Klasik bir yatak odasında altın rengi bir avize

Klasik bir iç mekanda altın çok uygundur

Oturma odasında klasik tarzda gardıroplar

Tüm mobilyalar kesinlikle klasik tasarım stiline uygun olmalıdır.

Mobilya döşemeli, doğal ahşaptan satın alınır. Dolapların cephelerinin ve sandalyelerin ahşap kısımlarının koyu bir kompozisyonla emprenye edilmesi en iyisidir. Bu asil bir oturma odası etkisi yaratacaktır. Yumuşak sandalye ekler.

Saksı bitkilerini dekorasyon olarak kullanmak ilginç olacaktır. Odaları doğal bitkilerle dekore ederseniz daha iyi olur. Ancak yapay bir seçenek de uygundur. Çiçekleri tercih ederseniz, tomurcukları çok parlak olmamalıdır. Böylece, “Klasik” tarzda bir panel evde bir dairenin tasarımını karakterize eden genel konsepti ihlal etmeyeceksiniz..

Modern dekorasyon

Panel evin modern tasarımı, standart olmayan çözümlerle ayırt edilir. Yapılarında mükemmel olan kaplama malzemelerinin birleştirilmesi kabul edilebilir. Yatak odasının tasarımına bir göz atalım.

Panel evin üç odalı bir dairesinde bir yatak odasının içi

Modern tarzda bir yatak odası, konfor, rahatlık ve minimalizm bilenler için mükemmel bir seçenektir.

Panel evin yatak odasının duvarında renkli süslemeli parlak duvar kağıdı

Parlak lekeler, ilginç tasarım deneyleri uygundur

Döşeme hem fayans hem de laminat için uygundur. Doku pürüzsüz, parlak olmalıdır. Renkler – hafif, stresli değil.

Duvarların alanı birleşik bir şekilde bitmiştir. Üç ruble yatak odası dar ve uzunsa, katlanır bir kanepe satın almanız gerekecektir. Kanepenin arkasındaki duvar, ahşap paneller veya küçük ahşap fayans parçaları ile süslenmiştir. Standart olmayan çözümler ilginç görünecek. Örneğin, özel bir teknoloji kullanılarak boyanmış OSB panoları. Duvarın karşısındaki bölüm gri laminatla düzenlenmiştir. Seramikler de burada uygundur. Her öğenin boyutu büyüktür. Böyle bir kaplamanın üstüne bir TV monte edilmiştir..

Yatak odasında yatakta gri yatak örtüsü

Net düz çizgiler ve şekiller görsel uyum yaratır.

Panel evde yatakta dekoratif yastıklar

Aksesuarlar mümkün olduğunca pratik olmalı ve tasarım konseptiyle tutarlı olmalıdır.

Tavan beyaza boyanabilir veya sadece badanalı olabilir. Fonksiyonel duvar vurguları yeterli olacaktır..

Dekoratif elemanlar soğuk renklerde seçilmiştir. Resimleri ve fotoğrafları çerçevelemenin yeni yolları, modern dekorasyon tarzına uygundur. Bu dekorasyon, zemine monte edilmiş büyük bir çerçevedir. Ana kısım göz hizasına yerleştirilir ve kalan boşluk bir mat ile tamamlanır..

Üç odalı bir dairede gri yatak odası tasarımı

Renk yelpazesi doğal hoş tonlardan seçilmiştir.

Panel evde yatak odasında laminat parke

Finisajda vurgu modern malzemeler üzerindedir.

Japon görünümü modern tarza atfedilebilir. Sakin oryantal motifler, doğal renk tonları ve doğa ile birlik ile karakterizedir..

Panel evde Japon tarzı yatak odası

Oryantal temalar, özellikle Japon tarzı, sofistike ve gizemli bir şey gibi görünüyor.

Üç odalı bir dairede Japon tarzı yatak odası tasarımı

Japon tarzının ana kriterleri gelenek ve minimalizmdir.

Japon odaları, mobilya parçaları ve dekorasyon açısından “Minimalizm” ile örtüşmektedir. Üç rublelik bir panel evin Japon iç mekanı, bir güç, bilgelik ve huzur kaynağı için bir sığınak olacak..

Video: Klasik tarzda üç odalı bir dairenin içi

Üç odalı dairelerin modern iç mekanlarının fotoğrafları

Çok seviyeli tavanlı bir odayı imar etmek Üç odalı bir dairede mutfak-oturma odası tasarımı Yumuşak bir puf şeklinde sehpa Oturma odası alanını cam bölmelerle bölmek Panel evde bir dairenin penceresinde sarı perde Dekoratif yastıklı gri kanepe Banyo duvarındaki kahverengi fayanslar Oturma odası tasarımında profil borusundan raflar Ahşap çıtalardan yapılmış hafif bölme Koridorun iç dekorasyonunda gri renk Panel evde çocuk odası Modern tarzda oturma odası tasarımı Oturma odasının tasarımında gri zemin Oturma odasındaki kapıda İtalyan perdeler İtalyan perdeli oturma odası pencereleri Koyu renklerde koridor dekorasyonu İki seviyeli bir tavanda beyaz lambalar Modern bir oturma odasının iç kısmında mavi Oturma odasındaki duvarda Paris manzaralı fotoğraf kağıdı Küçük bir banyoda alt zemin Ekli balkonlu dar bir oda tasarımı Cam bölmeli duşakabin Oturma odasında pencere pervazına yerine çalışma masası Küçük köşe mutfak Pencere pervazını yazı masası olarak kullanmak Yeşil kapılar ile asılı raflar Oturma odasının duvarlarının dekorasyonunda yapay taş Yatak odası-oturma odasının ahşap bir rafla imar edilmesi Üç odalı bir dairede podyumda yatak Siyah duvarlı modern yatak odası Küçük bir yatak odasında metal bir çerçeve üzerinde yatak Yapay olarak yaşlandırılmış yüzeye sahip vurgu yatak odası duvarı Eşlerin yatak odasının kahverengi tonlarda dekore edilmesi Aydınlık bir yatak odasının zemininde büyük ayna Başucu masasında yuvarlak plafrn lambası Japon tarzında Belas yatak odası Oryantal tarzda yatak odasının beyaz duvarları Dar bir yatak ile pencere kenarında niş Yatak odası-oturma odasında yeşil duvarlar Bir okul kızı için çocuk tasarımı Modern tarzda bir yatak odası-oturma odası tasarımı Yatak odası ile birlikte oturma odasının içi Çocuk odasında sarı mobilyalar Çocuk odasında turkuaz kanepe Panel ev dairesinde modern bir çocuk odası tasarımı Japon perdeli bir odayı imar etmek Yalıtılmış bir sundurmada yatak odası Sırlı bir sundurma üzerinde küçük gri kanepe Bir şehir dairesinin balkonunda dinlenme alanı Çatı katı tarzında bir stüdyo dairenin içi

Previous Post
Küçük bir dairenin tasarımı ne olabilir
Next Post
Sofa selection: colors, mechanisms, sizes