15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç tasarımda rustik tarz

Modern dairelerin ve özel evlerin sahipleri, tasarımcıların konforu, rahatlığı ve stili uyumlu bir şekilde iç içe geçirmesini ister. Bunun için yenilikçi mühendislik sistemleri, orijinal malzemeler ve kitaplardan veya internetten derlenen en iyi fikirler kullanılmaktadır. Sadelik sevenler için, bilgiç ayrıntılara çok az dikkat edenler için, iç mekandaki rustik tarz uygundur – kaba, acımasız ve çok doğal. Zarif yemekler, dekor ile birlikte şekil ve görünüm açısından kusurlu doğal malzemeler ile karakterizedir..

rustik tarzda dairenin parlak tarzı

Rustik tarzda güzel daire tasarımı

klasik rustik oturma odası dekorasyonu

Modern rustik iç tasarım

rustik tarzda sıradışı yatak odası iç

Odanın iç kısmında rustik tarz

Stil nasıl ortaya çıktı

Antik Roma kentlerindeki yüksek konutların zemin katlarının nem ve gürültüden korunması, duvarların ve zeminlerin yoğun, kaba taşla kaplanmasının ve tavanlara masif ahşap kirişlerin bağlanmasının ana nedenidir. Daha sonra, önemli detayları, basitlik nedeniyle değil, moda olduğu için aşık oldukları Fransa, İtalya ve Rus İmparatorluğu’na transfer edildi. Tesisin rustik tasarımının Amerika’dan geldiğine dair bir versiyon var, ancak bu sadece bir efsane, çünkü ABD’de rustik stile başlangıçta “ülke” deniyordu..

parlak rustik mutfak iç

Rustik oda iç

klasik rustik oda stili

İç tasarımda sıra dışı rustik tarz

Dairenin iç kısmında rustik tarz

İlk bakışta rustik tasarıma sahip oda, ilkel bir adamın mağarasını, yalnız bir kurdun inini veya dağlarda terk edilmiş bir evi andırıyor. Ancak yakından bakarsanız, rahat yaşam koşulları ve keyifli eğlenceler görebilirsiniz. Böyle bir iç mekan oluşturmak için çok fazla taş ve ahşabın gerekli olması nedeniyle, en çok kır evlerinde kullanılır, ancak istenirse bir şehir dairesinde rustik bir köşe de oluşturulabilir. Bunu yapmak için, tavanda çok büyük ahşap kirişler kullanamazsınız, ancak bunları yapay olarak yaşlandırılmış masif ahşapla değiştirebilirsiniz. Duvarlara ve zemine taş fayans döşeyin, plastik balkon çerçevesi (varsa) sökülebilir ve yerine ahşap banklı tenha bir köşe oluşturulabilir..

rustik tarzda oturma odasının sıradışı dekoru

Rustik tarzda güzel daire tasarımı

güzel rustik tarzda daire tasarımı

Modern rustik iç tasarım

rustik tarzda sıradışı oturma odası iç

Odanın iç kısmında rustik tarz

Rustik sadeliğin en küçük ayrıntıyı bile yakalaması önemlidir. Örneğin, panjur yerine (ahşap olanlar bile rustikliğe karşılık gelmez), pencerelere kaba bir ahşap korniş ve onunla birlikte en ufak bir süsleme veya desen olmadan koyu renkli karartma perdeleri takın. Bir şehir dairesindeki rustik mutfaklardan bahsedersek, aynı zamanda hem otantik hem de işlevsel hale getirilebilir. Bunu yapmak için plastik yerine metal kullanmak yeterlidir (ev aletlerinde).

rustik tarzda aydınlık oda dekoru

Rustik oda iç

güzel rustik yatak odası tasarımı

İç tasarımda sıra dışı rustik tarz

Rustik ve ülke: fark nedir?

Bu tür tasarımın ana arkadaşı ve komşusu rustik ülkedir veya daha doğrusu rustik, Avrupa prototipidir. Çizgilerin netliği, detayların bitirilmesi ve dekor ile birbirlerinden ayrılırlar. Rustik, amacı sürpriz ve dikkat çekme arzusu değil, rahatlık olan ihmal, sanatsızlık ve en basit sadeliktir. Ülke, biraz zarif ve yumuşak görünen (renkli tekstiller ve diğer “kadınsı” unsurlar kullanıldığında) daha rafine bir rustik dekorasyon alt türüdür..

klasik rustik tarzda mutfak

Rustik tarzda güzel daire tasarımı

rustik tarzda klasik tarzda daire

Modern rustik iç tasarım

parlak rustik oturma odası tasarımı

Odanın iç kısmında rustik tarz

Rustik iç mekan nedir? Stilin ayırt edici özellikleri

İç mekanda rustik bir tarzın ne olduğunu tam olarak anlamak için, içinde bulunan tüm unsurları incelemek gerekir..

  • Renk paleti doğal, ince ve parlak renkler değil. Kahverengi, bej, kum, bataklık renklerinin pastel tonları, uçuk kırmızı ve uçuk sarı detaylarla birlikte en uygunudur..
  • Malzemeler – iç mekanın temeli taş ve doğal ahşaptır. Dekorasyon için taş türleri kullanılır: kuvars, kumtaşı. Taş parçalar, tıpkı ahşap parçalar gibi, minimum işlemeye uygundur. Dekorasyon yaparken, doğal yaşlı kahverengi ahşap kullanın (gölgeler – açık meşeden vengeye kadar).
  • Metal elemanlar önemli bir tasarım hilesi değildir, ancak dekorda kullanımları zorunludur: şamdanlar, raflar, mutfak eşyaları.

Modern odalarda rustik olanın işlevsel, doğal ve olabildiğince konforlu olması için bazı kurallara da uymanız gerekir..

Tesis tasarımında küçük nüanslar

Rustik tarzda bir yaşam alanı tasarımının onun bir parodisine dönüşmemesi için bazı noktaları göz önünde bulundurmanız gerekir. Birincisi, maksimum doğal malzemelerdir. Yani plastik pencereler, mdf kapılar ve zeminde ahşap dokulu muşamba bile konuşmalarda anılmamalı. Pencere çerçeveleri masif ahşaptan yapılmalı, aynı kapılar, duvarlar ve tavanlar birbirini tamamlamalıdır..

rustik tarzda dairenin güzel iç

Rustik oda iç

parlak rustik oda tasarımı

İç tasarımda sıra dışı rustik tarz

İkinci kural, son teknoloji ev aletleri olmamasıdır. Diğer stiller için plazma TV, LCD elektrikli fırın ve klima kalabilir. Ve üçüncü, sonuç kuralı – odanın tasarımında, iddialı şekillerdeki mobilya takımları, parlak yüzeyler ve çeşitli parlak renkler bulunmamalıdır..

güzel rustik tarzda mutfak

Rustik tarzda güzel daire tasarımı

rustik tarzda sıradışı yatak odası dekorasyonu

Modern rustik iç tasarım

güzel rustik oda tasarımı

Odanın iç kısmında rustik tarz

İç mekanda rustik tarz: modern yorum

Eski, harap veya restore edilmiş ayrıntılarla modern şeyleri birleştirmek, profesyonel tasarımcıların ve amatörlerin çalışmalarında yaygın bir uygulamadır. Acımasız rustik rustik tarz, ABD’de hafifçe yüceltildi, ardından karakteristik bir özelliği eklektizm olan “rustik modern” adını aldı. Ayrıca Avrupa’da, özellikle İskandinav ülkelerinde (Norveç, İsveç, Danimarka) uygulamasını bulmuştur. Bu tür, tavanda masif yaşlı ahşap kirişler, duvarlarda ve zeminde kaba duvar işçiliği ile ev aletleri ve pastel tonlarda doğal tekstillerin bir kombinasyonu ile karakterizedir..

sıradışı tarzı rustik mutfak

Rustik oda iç

parlak rustik oturma odası dekorasyonu

İç tasarımda sıra dışı rustik tarz

Rustik tarzla ne kombinlenebilir??

Çalışmalarında en sevdiği tema acımasız rustik olan tasarımcıların çoğu, özel bir vurgu ile yalnızca iyi gitmeyen şeyler sunulur. Ancak, evini bu şekilde dönüştürmeye karar verenler için başarılı kombinasyonlar hakkında bilgi edinmek çok daha ilginç olacak..

rustik tarzda klasik daire iç

Rustik tarzda güzel daire tasarımı

rustik tarzda güzel oturma odası iç

Modern rustik iç tasarım

parlak rustik yatak odası tarzı

Odanın iç kısmında rustik tarz

  • Açık renkli tekstillerle uyumlu koyu renkli mobilyalar (yastıklar, örtüler, yatak örtüleri ve perdeler).
  • Modern ev aletlerinin eski formlara girmesi (örneğin, bir resim altında bir TV, bir ahşap dolabın altında bir buzdolabı ve bir fırın).
  • Odanın merkezi detayı, daha çok evi ısıtmak ve yemek pişirmek için antika bir sobaya benzeyen bir şöminedir..

Ayrıca dekorasyon ve ekleme için ahşap dallardan yapılmış dekoratif el sanatları kullanabilirsiniz: askılar, avizeler, küçük şeyler için raflar. Zemin, süslemesiz ve desensiz yumuşak, yoğun bir kilim veya halı ile süslenecektir..

sıradışı rustik mutfak dekoru

Rustik oda iç

klasik rustik oda tasarımı

İç tasarımda sıra dışı rustik tarz

Stil avantajları

İç mekandaki rustik tarzın olumlu yönlerinin listesi etkileyici olmaktan çok daha fazlasıdır. Rustik tasarımın tek dezavantajı yüksek maliyetidir. Ancak bu durumda, hizmet ömrü birkaç on, yüzlerce yıl olan esas olarak doğal malzemelerin kullanıldığını düşünürseniz, finansal bir konudaki tüm hoş olmayan düşünceler unutulur. Anahtar ve tamamlayıcı detayları doğru bir şekilde birleştirirseniz, dekoru uyumlu bir şekilde seçerseniz ve minimum modern detaylara indirirseniz, iç mekandaki rustik, Antik Roma’nın kentsel koşullarında ortaya çıktığı gibi ortaya çıkacaktır..

Video: Bir evi rustik tarzda dekore etmek

Rustik iç tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

rustik tarzda sıradışı oda tasarımı fotoğraf rustik resim tarzında dairenin parlak dekoru rustik tarzda klasik oturma odası iç photo güzel rustik tarzda mutfak resmi rustik tarzda güzel yatak odası iç fotoğrafı rustik tarzda resimde klasik oturma odası tasarımı rustik tarzda resimde sıradışı tarzı yatak odası rustik tarzda aydınlık oda dekoru photo parlak rustik mutfak tasarımı photo rustik tarzda resimde bir dairenin klasik iç güzel rustik mutfak dekor resmi rustik tarzda bir dairenin alışılmadık tarzı fotoğraf rustik tarzda parlak yatak odası tasarımı photo klasik rustik oturma odası dekor resmi rustik fotoğraf tarzında odanın güzel iç rustik tarzda resimde bir dairenin alışılmadık tarzı rustik tarzda sıradışı oda dekoru photo rustik tarzda güzel mutfak iç fotoğraf rustik tarzda resimde parlak tarzı yatak odası rustik fotoğraf tarzında oturma odasının parlak dekoru rustik tarzda resimde sıradışı oda tasarımı güzel rustik tarzda yatak odası resmi rustik tarzda klasik daire iç photo parlak rustik mutfak dekor resmi rustik tarzda klasik daire tasarımı photo rustik tarzda sıradışı mutfak iç fotoğraf güzel rustik tarzda oturma odası resmi rustik resim tarzında odanın parlak tarzı rustik tarzda klasik yatak odası dekoru photo güzel rustik tarzda daire tasarım resmi rustik tarzda sıradışı oda iç fotoğrafı klasik tarz yatak odası rustik resim rustik tarzda güzel oturma odası iç photo rustik tarzda resimde sıradışı yatak odası dekoru rustik tarzda alışılmadık bir oturma odası tarzı fotoğraf rustik tarzda resimde klasik daire tasarımı güzel rustik oda dekoru photo parlak rustik mutfak iç resmi rustik tarzda güzel oturma odası stili photo rustik tarzda klasik mutfak tasarımı photo rustik tarzda resimde dairenin parlak iç güzel rustik mutfak tasarım resmi rustik tarzda dairenin sıradışı iç fotoğrafı rustik tarzda güzel oturma odası tasarımı photo rustik tarzda resimde klasik oda dekoru rustik tarzda klasik mutfak dekoru photo güzel rustik oturma odası tasarım resmi rustik tarzda bir odanın parlak iç fotoğrafı rustik tarzda resimde klasik tarz oturma odası rustik tarzda güzel yatak odası tasarımı photo

Previous Post
Orijinal bir akvaryum tasarımı nasıl oluşturulur?
Next Post
Roman blinds for the kitchen