15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç dekorasyonda grunge tarzı

Birçoğu yanlışlıkla bunun Amerika sayesinde ortaya çıkan ve yayılan başka bir stil olduğunu düşünebilir. İkincisi gerçekten doğrudur, ancak grunge tarzındaki ilk iç mekanlar 19. yüzyılın başında Fransa’da ortaya çıktı. Bunun nedeni, Fransız aristokrat ve burjuva seçkinlerinin lüks ve pahalı kentsel konutlara aşırı doymuş olması ve günlük koşuşturmacadan bıkmış olmasıydı. Bu nedenle, rahat aile yuvalarını donatmak için illere ve küçük köylere taşınmaya başladılar. Bununla birlikte, fakir kasabaların çeşitlerinde pahalı kaplama malzemeleri, lüks mobilyalar ve yeterli sayıda profesyonel usta yoktu. Bu nedenle, yeni bir konut düzenlerken, aristokratlar klasik üsluba bağlı kaldılar, antik çağın atmosferini yeniden yaratmaya çalıştılar, ancak aynı zamanda daha ucuz ve kırsal koşullara daha uygun malzemeler kullandılar, daha çok pratik düşünceler tarafından yönlendirildi. İç mekanın sadeliği, pratikliği ve sağlamlığı arasında bir “altın ortalama” bulmayı başardılar. Daha sonra, aristokratların eserleri, ayrı bir yön yaratılmasıyla haklı olarak ödüllendirildi: grunge tarzında.

grunge tarzında alışılmadık daire tarzı

İç mekanda grunge tarzı

grunge tarzı güzel koridor iç

Odanın iç kısmında grunge tarzı

grunge tarzında parlak yatak odası dekorasyonu

Odanın iç kısmında grunge tarzında koyu renkler

Tasarımda grunge tarzı: iç mekandaki ana özellikler

Elemanların zarif dokusunun, nesnelerin simetrisinin ve malzeme kalitesinin aktarıldığı grunge stilinin oluşumunda şüphesiz klasik stil esastır..

Sadelik ve açık alan

Bir grunge tarzı yaratmanın şartlarından biri, büyük miktarda boş alan ve ışıktır ve ne yazık ki, alçak tavanlı küçük, karanlık odalar bunun için uygun değildir. Bu tarzdaki gerçek iç dekorasyon, yalnızca geniş, yüksek ve aydınlık bir odada bulunacaktır. Bol miktarda doğal ışık anahtardır ve buna ek olarak, küçük yapay ışıklar sıcak, yumuşak ve dağınık ışık sağlamak için idealdir..

grunge tarzında hafif mutfak tasarımı

Hafif grunge tasarım

grunge tarzında güzel koridor dekoru

Grunge tarzında yatak odası tasarımı

Doğal malzemeler üzerine bir bahis

Grunge tarzındaki odaların tasarımının ayırt edici bir özelliği vardır – tuğla, ahşap, taş, fayans ve dövme şeklinde doğal malzemelerin kullanılması. Ayrıca, yapay olarak yaşlandırılarak malzemenin doğal kökeni vurgulanabilir..

grunge tarzında hafif oturma odası tarzı

Grunge tarzında parlak geniş oturma odası

grunge tarzında sıradışı daire tasarımı

Odanın iç kısmında grunge tarzında çikolata rengi

grunge tarzında parlak oturma odası iç

İç mekanda grunge tarzı

Çoğu durumda, duvarlar boyanırken ve dokudan çıkarken tuğlalarla süslenir veya hiç dokunulmaz, orijinal versiyonu bitirmeden bırakır. Bazen aynı doğal renkteki panoları boyamadan kullanırlar. Tavan genellikle ahşap bir yüzeyle kaplanır veya neredeyse cilasız ve çeşitli uzunluk ve genişliklere sahip dekoratif kiriş yapıları veya levhalar kullanırlar..

grunge tarzında parlak koridor dekoru

Odanın iç kısmında grunge tarzında kırmızı kombinasyonu

grunge tarzında parlak yatak odası iç

Grunge tarzında mutfak tasarımı

Bu sadece terbiye malzemeleri için değil, aynı zamanda tekstil elemanları için de geçerlidir. İşte uygundur: keten, pamuk, ipek, saten, yün, bazen kürk ve deri kullanmak mümkündür. Renklerde dahil. Sıcak ve tahriş edici olmayan bir renk şeması kullanılmalıdır. Standart grunge renkleri:

 • Beyaz,
 • siyah,
 • Gri,
 • Kahverengi,
 • lacivert,
 • bu renklerin sarı ve tüm nötr tonları.

grunge tarzında güzel mutfak tasarımı

Odanın iç kısmında Grunge

grunge tarzında sıra dışı koridor stili

Grunge oda tasarımında koyu tonlar

grunge tarzında sıradışı koridor tasarımı

Grunge tarzında mutfak tasarımı

Bununla birlikte, iç mekandaki grunge tarzı, katı klasik yönün aksine, hem malzeme hem de mobilya parçalarında demokrasinin baskınlığı ile ayırt edilir. Bu sayede grunge tarzında gerçek bir bireysel tasarım yaratmak mümkündür, çünkü pratik ve sağlam mobilyaların yanına basit bir şekle sahip ucuz bir masa yerleştirilebilir ve metal bir çerçevede pahalı bir antika ayna asılabilir. güncellenmiş banyo. Anahtar kavramlardan biri: her şeyi basitleştirmek.

grunge tarzı güzel daire iç

Tasarımda grunge tarzı

grunge tarzında parlak oturma odası tarzı

Grunge tarzında büyük oturma odası

Grunge tarzında bir alanı dekore ederken dikkat edilmesi gerekenler?

İç mekanda, sahibinin sosyal statüsüne dair net bir ipucu olmamalıdır. Ayrıca, yaldızlı çerçevelerdeki resimler yerine, sıradan manzaraları veya portreleri onsuz asabilirsiniz..

grunge tarzında hafif koridor dekoru

Grunge tarzı oturma odası tasarımında tuğla duvar

grunge tarzında hafif yatak odası tasarımı

Grunge tarzında şık oturma odası tasarımı

grunge tarzında sıradışı mutfak iç

Grunge tarzında hafif oda tasarımı

Yatak odası iç tasarımında grunge tarzı

 1. Bir yatak odasını dekore ederken, çeşitli dokuların kombinasyonlarını kullanarak etkileyiciliğini daha da vurgulamaya değer. Çok yönlü ve sıra dışı bir görüntü, tekstil duvar kağıtları, boyalı tuğla duvarlar, ahşap paneller ve çiçek çizimleri oluşturmaya yardımcı olacaktır..
 2. Mobilya seçerken, tercihen doğal ahşaptan en pratik ve konforlu olanı tercih edilir. Sadece uyuyacak bir yerle sınırlı kalmanıza gerek yok, iletişim için küçük bir alan oluşturabilir veya küçük bir çalışma alanı tahsis edebilirsiniz..
 3. Geçmiş yılların gerçekten rahat, sakin bir atmosferini ve aynı zamanda gelen modernliği yaratmak için, ferforje elemanlı lambalar veya aplikler, kumaştan abajurlar, halılar, çeşitli dekoratif yastıklar gibi zarif aksesuarları kullandığınızdan emin olun. , battaniyeler iç mekanla aynı renklerde, ancak makul miktarlarda … Bu aynı zamanda antika mobilyalar, yaldız unsurları, patina, gravür, çizim, yatak odasındaki romantik görüntüyü vurgulamayı da içerir..

grunge tarzı güzel daire dekor

Grunge tarzında bir oda tasarımında duvara çizim

grunge tarzında hafif koridor tasarımı

Güzel grunge tasarım

Oturma odasının iç kısmında grunge tarzı

 1. Grunge tarzındaki oturma odasının alanı neredeyse tamamen hava ile doldurulur, içinde gereksiz mobilya yoktur ve odanın ana alanı sadece ana, kullanılmış eşyalar tarafından işgal edilir. Mutlaka iletişim veya rahatlama alanlarının varlığı.
 2. Duvarlar dilediğiniz malzeme ile bitirilebilir veya dekorasyon, tekstil kaplamalar için duvar kağıdı, ahşap veya bambu paneller kullanabilirsiniz. Normal duvar resmi burada da aynı şekilde uygun olabilir. Büyük odalar için, örneğin boyalı tuğla duvar ve doğal taş gibi çeşitli yüzeylerin bir kombinasyonu tercih edilir..
 3. Zemin, hem sıradan ahşap levhalar hem de bu ev konforunun yaratılmasına önemli bir katkı sağlayacak olan parke, laminat ile kaplanabilir..
 4. İç tasarımdaki grunge tarzının, duvarlarda sıva elemanları kisvesi altında aşırılıkların varlığına veya son derece hayali detayların varlığına izin vermediğini bilmek önemlidir..
 5. Grunge oturma odasının genel durağı, obje çiftlerinin yaratılmasıyla şekilleniyor. Geniş odalarda standart bir oturma alanı, bir sehpa veya şömine ile birleştirilen birkaç koltuk, kanepe, puf kombinasyonu ile değiştirilebilir..

grunge tarzında güzel yatak odası dekoru

Hafif grunge tasarım

grunge tarzında sıradışı koridor stili

Grunge tarzında iç tasarımda parlak doygun renkler

grunge tarzı parlak mutfak iç

Grunge tarzında oturma odası tasarımı

Grunge iç mekan tarzında mobilyalar – bir bavuldan Biedermeier’e

Seçim sırasında aşırı lüks olmadan klasik mobilyalara odaklanmak gerekir. Görevi nesilleri birbirine bağlamak, işlevsel olmak ve rahatlık sağlamaktır. 60’ların tarzında koltuklar, kanepeler, puflar, ahşaptan veya camlı açık raflar ve raflar, açık renklerde şifonyer, masa ve komodinler. Ahşap genellikle yüksek mukavemetli ana malzeme olarak seçilir..

grunge tarzında sıradışı oturma odası tasarımı

Grunge tarzında oda tasarımı

grunge tarzında parlak koridor iç

İç mekanda grunge tarzı

Mekan gün ışığı ile doldurulması gerektiğinden, karanlık ve geçirimsiz perdeler seçmemelisiniz, kompozisyonda kendinizi basit bir doku, tek ton ve doğal malzemelerle sınırlamak daha iyidir. Akşamları, dövme veya bronz tabanlara çekici abajurların yerleştirilebileceği küçük lambalar, avizeler, aplikler, zemin lambaları içerir..

Video: Grunge Tarzında İç Tasarım

Grunge tarzında iç tasarım örneklerinin 50 fotoğrafı:

grunge tarzında parlak yatak odası dekoru photo güzel mutfak tarzı grunge resim grunge tarzında sıradışı oturma odası tasarımı photo grunge resim tarzında hafif iç koridor grunge tarzı resimde güzel koridor tasarımı grunge fotoğraf tarzında dairenin parlak iç sıradışı mutfak tarzı grunge resim grunge tarzında hafif yatak odası dekoru photo grunge tarzı fotoğrafta güzel iç koridor grunge tarzı resimde hafif tarzı oturma odası grunge tarzında parlak koridor dekoru photo grunge resim tarzında sıradışı apartman tasarımı grunge resim tarzında parlak daire dekoru grunge tarzında oturma odasının alışılmadık tarzı photo grunge tarzında güzel mutfak tasarımı photo grunge resim tarzında hafif iç koridor grunge tarzı resimde olağandışı yatak odası iç grunge tarzında parlak koridor tasarımı photo grunge tarzında hafif koridor dekoru photo güzel yatak odası tarzı grunge resim grunge tarzı parlak oturma odası iç photo grunge resim tarzında sıradışı koridor dekoru grunge tarzı resimde güzel mutfak tasarımı grunge tarzı düz parlak stil photo grunge fotoğraf tarzında dairenin güzel iç grunge tarzı resimde hafif tarzı mutfak grunge resim tarzında sıradışı yatak odası tasarımı grunge tarzında parlak koridor tasarımı photo grunge resim tarzında oturma odasının sıradışı iç grunge tarzında hafif oturma odası dekoru photo güzel koridor tarzı grunge resim grunge tarzı fotoğrafta alışılmadık tarzı koridor grunge tarzı resimde güzel yatak odası iç grunge tarzı resimde parlak mutfak tasarımı grunge tarzında hafif daire dekoru photo grunge tarzı resimde parlak stil koridor grunge resim tarzında dairenin olağandışı iç grunge tarzında güzel koridor tasarımı photo grunge tarzı resimde parlak tarzı oturma odası grunge tarzında sıradışı mutfak dekoru photo grunge resim tarzında dairenin hafif iç grunge tarzında güzel yatak odası tarzı photo grunge resim tarzında parlak koridor tasarımı grunge tarzı resimde güzel oturma odası iç grunge tarzı parlak tarzı koridor photo grunge tarzında hafif mutfak tasarımı photo grunge resim tarzında sıradışı apartman dekoru grunge tarzında sıradışı yatak odası dekoru photo grunge fotoğraf tarzında dairenin hafif iç grunge tarzında parlak koridor dekoru photo

Previous Post
İç kısımdaki gri perdeler: göze batmayan zenginlik ve saygınlık vermenin sırları
Next Post
Curtains-threads in the kitchen – choice, care, do-it-yourself production