15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İsveç iç tasarımı: İsveç mobilyası için 10 kural

Çağımızda dinamik bir yaşam kendi kurallarını belirler. Şehirlerin gürültüsü, gaz kirliliği, arabaların bolluğu çok yorucu. Modern megalopolis sakinleri, tüm bunlardan kaçmaya ve dairelerinde rahat ve konforlu koşullar yaratmaya çalışıyor. İsveç tarzında dekore edilmiş bir daire bir cennet olabilir. İşlevselliği minimum mobilya ve yeni, parlak ayrıntılarla uyumlu bir şekilde birleştirir. İsveç iç mekanının belirli bir özelliği, evin alanını görsel olarak artıran ve ona sıcaklık ve konfor atmosferi veren açık renklerin baskınlığıdır..

Bu iç tarzın mucidi Stockholm sanatçısı Karl Larson’du. 1880’lerin sonlarında Larson, küçük, mütevazı evini o zamanlar için alışılmadık bir beyaz renkte tasarladı ve bu beyazlığı birkaç parlak detayla seyreltti. 130 yılı aşkın bir süredir Larson tarafından icat edilen stil alaka düzeyini kaybetmedi ve İsveç’in çok ötesinde kullanıldı..

güzel isveç tarzı oturma odası

İsveç tasarımı

İsveç tarzında dairenin aydınlık dekoru

Oturma odasının iç kısmında İsveç tarzı

İsveç tarzında parlak yatak odası tasarımı

İç mekanda İsveç tarzı

Stil özellikleri

İsveç tarzı iç mekanlar stüdyo daireler için mükemmeldir. Oturma odası, mutfak ve koridor, kural olarak, yalnızca görsel olarak birbirinden ayrılır. Böyle bir iç mekandaki her eleman ve nesne en küçük ayrıntısına kadar düşünülür ve faydalı işlevler taşır..

İsveçlilerin oturma odası haklı olarak dairenin merkezi olarak kabul edilir. Burada misafir alırlar, dinlenirler ve çalışırlar. Oturma odası mobilyaları işlevseldir. Mutlaka kolayca uyku yeri haline gelen bir kanepe, küçük bir masa, koltuklar.

İsveç tarzında koridorun sıradışı iç kısmı

İsveç tarzı mutfak tasarımı

İsveç tarzında aydınlık koridor iç

İsveç tarzında oturma odası tasarımı

Beyaz iç mekanda ana renk olarak kabul edilse de, İsveçliler diğer mobilya tonlarını seçmeyi tercih ediyor. Kanepe parlak mavi veya kırmızı olabilir, renk tasarımcı tarafından seçilen konsepte bağlıdır. İç mekanı, kullanımı ve temizliği kolay, yüksek kaliteli ve doğal ürünlerle doldurmak önemlidir..

Geleneksel Stockholm dairelerinde çok sayıda pencere vardır, bu da çok fazla ışık anlamına gelir. Çok sayıda ağır perde ve perde ile ışığı engellemeye alışkın değiller. Pencerelerde uzun süreli ütüleme ile zorlanmadan kolayca temizlenebilen panjur veya hafif bir tül kullanılmaktadır..

hafif İsveç tarzı mutfak

İsveç tarzında oturma odası

İsveç tarzında güzel daire dekoru

İsveç tarzında aydınlık yatak odası

İsveç tarzında sıradışı yatak odası tasarımı

Hafif İsveç tasarımı

İsveçliler, evlerinin tasarımı da dahil olmak üzere her konuda pragmatiktir. Çevrelerinde asla gereksiz eşyalar bulamazsınız. Tüm gerekli şeyler. Ev sahibi akşamları kitap okumuyorsa, zemin lambasına hiç ihtiyacı yoktur ve evde bir bilgisayarda çalışıyorsa, ayrı bir çalışma köşesine ihtiyacı vardır. İskandinav evlerinin ana prensibi budur, sadece gerçekten ihtiyacınız olana sahiptirler ve başka bir şeye sahip değildirler..

İsveç tarzında parlak koridor dekoru

İsveç tarzı banyo tasarım örneği

İsveç tarzında parlak mutfak tasarımı

İsveç tarzında oturma odası

beyaz nasıl kullanılır?

İsveç iç mekanlarında uyulması gereken birkaç kural vardır:

 • parlak detaylarla zorunlu beyaz;
 • dekoratif, hafif bölmeler ve ekranlar;
 • zemin kaplamalarının varlığı, farklı yükseklikteki podyumlar;
 • bina alanının kullanımı pratik ve rasyoneldir;
 • pencere pervazlarının fonksiyonel yüzeyler olarak kullanılması;
 • açık rafların ve rafların varlığı;
 • koridor ve banyonun dar alanlarında mobilya asmak;
 • yatak odaları için nişler ve küçük odalar.

İsveç tarzında güzel koridor iç

Oturma odası tasarımında İsveç tarzı

İsveç tarzında sıradışı oturma odası stili

İsveç tarzı iç

İsveç tarzında güzel koridor tasarımı

Hafif İsveç tasarımı

İsveççe onarım

İsveç tarzı bir daireyi dekore etmenin ilk adımı, duvarları açık renklerle boyamak: beyaz veya yatak. Bu, odanın alanını görsel olarak artıracak ve daha fazla dekorasyon için mükemmel bir arka plan oluşturacaktır..

Döşeme için doğal ahşap tonlarında bir laminat seçmek en iyisidir. Hafif meşe veya huş olabilir. Zeminin çok açık rengini seçmemelisiniz, duvarların renk şemasıyla hafif, keskin olmayan bir kontrasta ihtiyacınız var..

İsveç tarzında oturma odasının olağandışı iç mekanı

İç mekanda İsveç tarzı

İsveç tarzında parlak mutfak stili

Mutfağın iç kısmında İsveç tarzı

İç bölmeleri ve duvarları hafif sürgülü kapılar veya perdelerle değiştirmek daha iyidir, şeffaf cam bölmeler kullanmak mümkündür. Bu, daireye ferahlık ve bol hava hissi verecektir..

Bir dairenin alanını bölgelere ayırmak için İsveç iç tasarımı podyumların kullanımını içerir. Alanı sadece sektörlere bölmekle kalmaz, aynı zamanda ek depolama nişleri işlevini de taşırlar..

İsveç mutfakları da özlü ve işlevseldir. Mutfakta pencere pervazının kullanılması zorunludur. Depolama için uyarlanabilir veya buna bağlı olarak masaların alanı arttırılabilir. Mutfakta gereksiz eşyalar olmamalıdır. Dairede 2 kişilik bir aile yaşıyorsa, büyük hacimli bir buzdolabı koymak kesinlikle gerekli değildir, kendinizi mutfak dolabına yerleştirilmiş küçük bir buzdolabıyla sınırlayabilirsiniz..

hafif isveç tarzı yatak odası

İsveç tarzında aydınlık yatak odası

İsveç tarzında sıra dışı koridor tasarımı

İsveç tarzında güzel oturma odası tasarımı

İsveç tarzında dairenin aydınlık iç mekanı

İç mekanda İsveç tarzı

İyi bir İsveç tarzı iç mekanın ilk işareti raflar ve raflardır. Daireye hafiflik ve rahatlık görünümü veren açık gardıroplardır..

Tiyatro bir portmanto ve koridorlu bir daire ile başlar. Koridor rahat ve tamamen işlevsel olmalıdır. Minimum yer kaplayan ve alanı dağıtmayan küçük asma dolaplar ve raflar kullanılması tavsiye edilir..

güzel isveç tarzı yatak odası dekorasyonu

İsveç tarzında aydınlık oda tasarımı

İsveç tarzında parlak oturma odası tasarımı

İsveç tarzında oturma odası tasarımı

İsveç ortamının 10 kuralı

 1. Yatak odası için yatak, güçlü ve dayanıklı doğal malzemelerden seçilmelidir..
 2. Yatağın rengi beyaz veya doğal ahşap olabilir..
 3. Başucu masaları, gardıroplar, masalar ve şifonyerler, yatak ile aynı tonu seçmeniz önerilir..
 4. Hasır sandalyeler veya yumuşak puflar kullanılması uygundur..
 5. Duvarların, tavanın ve zeminin renkleri dairenin temel tasarımından farklı değildir..
 6. Yatak odası için dekor elemanları parlak mavi, yeşil veya pembe tonlarda seçilebilir.
 7. Yatak odalarını dekore etmek için İsveçliler zemin vazoları, tablolar, aynalar, lambalar ve taze çiçekler kullanır..
 8. Küçük bir dairede İskandinav iç mekanı düzenlerken ana ilke, odanın düşünceli işlevselliğidir..
 9. Alanı karıştırmaya gerek yok. Tüm ortam kompakt olmalı ve işlevlerini yerine getirmelidir..
 10. İdeal olarak, bir apartman dairesindeki bölmeleri ve duvarları hafif yapılar veya kemerlerle değiştirmek daha iyidir, bu alanı görsel olarak genişletecektir..

İsveç tarzında parlak koridor dekoru

İsveç tarzında oturma odası tasarımı

güzel isveç tarzı koridor stili

İsveç tarzında aydınlık oturma odası

İsveç tarzında sıradışı mutfak iç

Mutfağın iç kısmında İsveç tarzı

Mobilya gereksinimleri

İsveç tarzı mobilyalar şöyle olmalıdır:

 • kullanışlı ve işlevsel;
 • doğal ve dayanıklı malzemelerden yapılmıştır.
 • ev dekorasyonunun genel tarzına karşılık gelir.

İsveç tarzında güzel koridor dekoru

İsveç tarzı mutfak

İsveç tarzında sıradışı yatak odası iç

İsveç tarzında aydınlık oda tasarımı

Bugün piyasada müşterilerine hizmetlerini sunan birçok farklı üretici var. Avrupa tarzını kullanan üreticilerden bir İsveç iç mekanı için mobilya seçmenin daha iyi olduğunu hatırlamak önemlidir. Bu tür iç mekanlar için en popüler markalar IKEA, Svedbergs, Svenska Möbler’dir. Ascona gibi yerli üreticiler, İsveçlilere ayak uyduruyor ve genellikle mobilya endüstrisindeki yenilikleri ile müşterileri memnun ediyor..

Video: Konut sorunu. İsveç tarzı oda

İsveç tarzı daire tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

güzel isveç tarzı yatak odası dekoru photo hafif tarz koridor isveç tarzı resim parlak İsveç tarzı oturma odası tasarım resmi İsveç tarzı fotoğrafta bir dairenin olağandışı iç mekanı İsveç tarzı resimde alışılmadık iç koridor hafif tarz mutfak isveç tarzı photo İsveç tarzı resimde parlak koridor tasarımı isveç tarzında güzel daire dekoru photo ışık tarzı koridor isveç tarzı resim güzel isveç tarzı oturma odası dekoru photo isveç tarzı fotoğrafta sıradışı mutfak tasarımı parlak İsveçli yatak odası iç resmi isveç tarzı bir resimde bir dairenin alışılmadık dekoru isveç tarzı fotoğrafta güzel mutfak tasarımı İsveç tarzı fotoğrafta koridorun aydınlık iç kısmı hafif tarz isveç tarzı yatak odası resmi İsveç tarzı resimde parlak koridor tasarımı isveç tarzı fotoğrafta parlak oturma odası iç güzel isveç tarzı koridor tarzı photo İsveç tarzı resimde sıradışı koridor dekoru isveç tarzı fotoğrafta bir dairenin alışılmadık tarzı İsveç tarzı resimde parlak iç oturma odası isveç tarzı fotoğrafta parlak mutfak tasarımı güzel İsveç yatak odası dekor resmi güzel İsveç yatak odası tasarımı resmi İsveç tarzı fotoğrafta koridorun parlak dekoru güzel isveç tarzı mutfak resmi isveç tarzında parlak oturma odası dekoru photo İsveç tarzı fotoğrafta olağandışı iç koridor parlak İsveç tarzı yatak odası tasarımı resmi güzel isveç tarzı mutfak photo hafif isveççe oturma odası dekor resmi İsveç tarzı resimde koridorun sıradışı tasarımı İsveç tarzı fotoğrafta dairenin aydınlık iç kısmı İsveç tarzı resimde parlak iç koridor isveç tarzında parlak oturma odası dekoru photo isveç tarzı fotoğrafta sıradışı yatak odası tasarımı isveç tarzı resimde hafif koridor dekoru güzel isveç tarzı daire tasarım resmi isveç tarzı fotoğrafta parlak stil oturma odası isveç tarzı fotoğrafta parlak yatak odası tasarımı güzel isveç tarzı koridor dekor resmi isveç tarzı fotoğrafta bir dairenin parlak iç kısmı İsveç tarzı resimde koridorun alışılmadık tarzı güzel isveç tarzı oturma odası tasarımı photo İsveç tarzı resimde parlak mutfak iç isveç tarzı bir dairenin parlak dekoru fotoğraf İsveç tarzı resimde alışılmadık tarzda oturma odası hafif isveç yatak odası dekor resmi İsveç tarzı fotoğrafta koridorun sıradışı iç kısmı

Previous Post
Mutfakta katlanır kanepeler: çeşitleri, seçim kriterleri ve faydalı ipuçları
Next Post
DIY bedroom design – is it possible?