15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç mekanda cam – kusursuz ve şeffaf tasarım

Dairenin içindeki cam önemli bir rol oynar ve çeşitli işlevleri yerine getirir. Cam elemanlarla yapılan tasarım zarif görünüyor ve daireye özel bir çekicilik kazandırıyor..

Ancak, iç dekorasyon için bir malzeme seçerken, daha az insan cama yöneliyor. Bu onları temkinli yapar çünkü yeni olan her şey hemen kabul edilmez. Soru, malzemenin pratikliği ve üzerindeki herhangi bir etkiye karşı direncinden kaynaklanmaktadır..

oturma odasının iç kısmındaki yansıtıcı cam

İç kısımdaki cam

kreş dekorunda şeffaf cam

Ev iç tasarımında cam zemin

düz tarzda yansıtıcı cam

İç kısımdaki cam

Her yerde camdan yapılmış iç mekanlarda çeşitli nesneler, dekoratif elemanlar: vitrinler, pencereler, cam duvarlar, alışveriş merkezlerindeki mobilyalar ve kapılar, ofisler.

Bu tür malzemelerin kamu binalarında kullanımı zaten bir klasik haline geldi. Peki ya evinizde cam kullanırsanız? Bir cam bölme veya sehpa, sandalyeler, dolaplar ekleyebilir, hatta şeffaf bir zemine çıkabilirsiniz. Bu, gizemli bir atmosfer yaratacak ve mülkün sakinlerinin ve misafirlerinin ona farklı bir şekilde bakmasını sağlayacaktır..

mutfak tasarımında şeffaf cam

Kışın cam ev

koridorun dekorunda yansıtıcı cam

İç cam kapılar

İç mekanda cam – uygulama olanakları

Tasarımcılar bu malzemeyi doğallığı ve estetik görünümü nedeniyle beğendiler. İç mekanda ise, lambalardan en cüretkar dekoratif öğelere kadar çok çeşitli nesnelerde kullanılır. Her şey finansal yeteneklere ve tat tercihlerine bağlıdır..

Cam ekli ürünler

Bir alanı diğerinden ayırmak için, aynı zamanda odanın doğal aydınlatmasını maksimumda kullanarak, iç mekanda buzlu cam kullanılır. Örneğin, mat ekler ile şeffaf duvarlar koyarlar. Bu, pencerelerden mahremiyet ve yeterli güneş ışığı sağlar. Bazı şeffaf mobilya ve dekor unsurları, küçük bir odanın alanını genişletebilir, daha geniş hale getirebilir..

şeffaf cam ev tarzı

Evin iç kısmında cam zemin

koridorun iç kısmında şeffaf cam

Cam mobilyalı şık daire tasarımı

yatak odası tasarımında yansıtıcı cam

Cam duvarlar

Cam bölmeler ve zeminler

Büyük odalarda bölgeleri ayırmak için kullanılan yüksek bölmeler uygundur. Dairede desenli veya metal uçlu bölücülerin kurulması tavsiye edilir. Yarım daire bölmeler, bir yatak odası veya banyo için mükemmeldir..

koridorun iç kısmındaki yansıtıcı cam

İç cam masa

apartman tasarımında yansıtıcı cam

cam ev

Küçük daireler için cam duvarlar hafiflik hissi sağlamanın bir yoludur. Bir stüdyo dairede, gerekirse, aynı bölmeleri kullanarak oturma odası ve mutfak alanını bölün. Banyo ve yatak odasını ayırmak için buzlu veya renkli ayırıcılara bakın. Bu şunları sağlar:

 • kişisel alanı korumak;
 • özgürlük ve sağlam alan duygusunu sürdürmek.

Ayrıca cam, iki katlı bir dairede zemin kaplaması rolünü oynayabilir veya iç mekanı stilize etmek için kullanılabilir. Sertleştirilmiş malzeme muazzam yüklere dayanabilir. Böyle bir ilave egzotik görünüyor ve odaya özel bir lüks veriyor..

yatak odasının iç kısmındaki yansıtıcı cam

Daire iç tasarımında şeffaf cam

koridor tasarımında şeffaf cam

Dairenin iç kısmındaki cam

şeffaf cam mutfak tarzı

İç desenli şeffaf cam

Banyonun iç kısmındaki cam

Banyo, hayal gücünü serbest bırakabileceğiniz ve cam nesnelere başvurabileceğiniz bir yerdir. Örneğin, yüksek teknolojili mütevazı seçeneklere:

 • raflar;
 • dolaplar ve kapılar;
 • sıhhi tesisat;
 • banyo aksesuarları.

oturma odası dekorunda yansıtıcı cam

Cam mobilya

şeffaf cam yatak odası stili

İç kısımda büyük cam top

Standart olmayan bir iç mekanı tercih eden yaratıcı bireyler için aşağıdaki seçenekler uygundur:

 • mat kaplamalı şeffaf küvet ve duşakabin;
 • yüzen kabuk;
 • farklı tonlarda fayans.

Bu tür yenilikçi çözümlerin yardımıyla kendinizi sıfır yerçekimi durumuna sokabilirsiniz..

kreş tasarımında yansıtıcı cam

İç mekanda desenli cam

evin iç kısmında şeffaf cam

cam banyo

koridor tarzı şeffaf cam

Yatak odasının iç kısmında siyah cam

Mutfağın iç kısmındaki cam

Camı bir mutfak tasarımına dahil etmek, onu şık ve modern kılmak anlamına gelir. Bu tür malzemeleri kullanmak için çok sayıda seçenek vardır:

 • davlumbazlar (yüksek sıcaklıklara dayanıklı, iç mekana zarafet ve güzellik katar);
 • önlükler (farklı renk ve desenler vardır);
 • bar tezgahları (ilginç görünüyorlar, kullanımı pratik);
 • mutfak takımı (şeffaf dolap kapıları herhangi bir mutfağı süsleyecektir);
 • yemek masaları (ahşap veya metal elemanlı sandalyelerle ilginç görünün).

Hacimli eşyalara ek olarak, mutfağa özel bir görünüm kazandırabilecek daha küçük aksesuarlar var, bunlar her türden: vazolar, ekmek kutuları, baharat kavanozları, tahıllar, şekerlikler ve tabaklar..

dairenin iç kısmındaki yansıtıcı cam

İç tasarımda cam

koridor tasarımında şeffaf cam

İç cam masa

Oturma odası – cam mobilyalar

Malzeme ayrıca oturma odasının iç kısmında da yaygın olarak kullanılmaktadır. Örneğin bir odaya açılan şeffaf bir kapı, ferahlık hissi yaratacak ve ışık katacaktır. Cam ekli ve mat süslemeli veya desenli sürgülü gardırop, yatak odası rolü oynayan oturma odalarında kullanıma uygundur..

Herhangi bir cam dekor ürünü, odanın modern tarzını vurgulamaya yardımcı olacaktır:

 • vazolar, şamdanlar, fotoğraf çerçeveleri, figürinler, hediyelik eşyalar;
 • lambalar, avizeler, zemine veya duvarlara yerleştirilmiş aydınlatma.

kreşin iç kısmındaki yansıtıcı cam

Mavi şeffaf cam kapılar

ev dekorasyonunda şeffaf cam

İç mekanda şeffaf mobilyalar

oturma odası tarzında yansıtıcı cam

İç mekanda çok renkli cam

Cam mobilya

Cam mobilyalar, modern dairelerde giderek daha fazla popülerlik kazanıyor. Genellikle, bu tür malzemelerin kullanımı pahalı bir zevktir, ancak bir alternatif bulabilir ve düşük maliyetli seçenekler kullanabilirsiniz..

Bu tür mobilyalarda cam elemanlar bulunabilir:

 • sehpalar, bilgisayar masaları, TV sehpaları (cam ile metal, ahşap kombinasyonundan yapılmıştır);
 • raflar (dekoratif ve pratik bir işlev gerçekleştirir);
 • yataklar (cam çerçeveli zarif ve cesur görünür);
 • dolaplar (buzlu kapılar ve cam raflar odayı aydınlatır).

yatak odası tasarımında şeffaf cam

Evin iç kısmındaki cam

mutfak dekorunda şeffaf cam

Yatak odasının iç kısmındaki cam duvarlar

Hangi iç mekanlarda daha sık kullanılır

Cam, birçok stile uygun çok yönlü bir malzemedir ve her odanın içini vurgulayacaktır..

 1. Klasik. Cam oymalı masalar, avizeler ve figürlü şeffaf şamdanlar klasik tarzın ciddiyetini yumuşatacak, odaya hafiflik ve şıklık kazandıracak..
 2. Eko-stil. Cam unsurlara sahip iç öğeler, stilin ekolojik bileşenlerini vurgular ve doğal malzemeleri vurgular: ahşap, taş.
 3. Yüksek teknoloji. Sınırsız miktarda cam kullanımını ima eder: duvarlar, kapılar, tavanlar, panoramik pencereler, merdiven basamakları ve korkulukları, mutfak panelleri ve her türlü dekor..
 4. Minimalizm. Farklı renklerde camlar vurguları ayarlar, alanı aşırı yüklemez, alanı bölmek için imarlamayı doğru kullanır.
 5. eklektizm. Stil, çeşitli iç mekan türlerinin bir kombinasyonu ile karakterizedir. Bu, çoğu modern dairede yaygındır. Cam aydınlatma, ayırma ve dekorasyon için kullanılır.

Cam elemanları seçerken odanın tarzını ve olanaklarını dikkate almak gerekir. Şimdi bu malzemenin olanakları, onu herhangi bir iç eşyada kullanmayı mümkün kılıyor..

Video: İç kısımdaki cam ve aynalar

Cam kullanarak iç tasarım örneklerinin 50 fotoğrafı:

koridor fotoğrafının dekorunda yansıtıcı cam bir çocuğun resminin tasarımında şeffaf cam mutfağın iç kısmındaki şeffaf cam photo yansıtıcı cam ev tarzı resim dairenin iç kısmındaki şeffaf cam photo yansıtıcı cam koridor tarzı resim oturma odası fotoğrafının tasarımında yansıtıcı cam yatak odası dekor resminde şeffaf cam mutfak resminin iç kısmındaki şeffaf cam koridor fotoğrafının dekorunda yansıtıcı cam apartman tarzı fotoğrafta yansıtıcı cam yatak odası tasarım resminde şeffaf cam koridor resminin iç kısmındaki yansıtıcı cam ev dekorunda şeffaf cam photo yansıtıcı cam tarzı oturma odası resmi bir bebek fotoğrafının tasarımında şeffaf cam koridor fotoğrafının tasarımında şeffaf cam apartman resminin dekorunda yansıtıcı cam evin iç kısmındaki şeffaf cam photo bir çocuk resminin iç kısmındaki şeffaf cam yatak odası dekorunda yansıtıcı cam photo mutfak tasarımında şeffaf cam photo ev dekorunda yansıtıcı cam photo oturma odası resminin tasarımında şeffaf cam kreş resminin dekorunda şeffaf cam mutfak fotoğrafının iç kısmındaki yansıtıcı cam koridor stili yansıtıcı cam resim yatak odası fotoğrafının tasarımında şeffaf cam oturma odası tasarım resminde yansıtıcı cam mutfak fotoğrafının dekorunda şeffaf cam bir çocuk fotoğrafının iç kısmındaki şeffaf cam yansıtıcı cam düz stil resim koridor resminin tasarımında yansıtıcı cam koridor resminin iç kısmındaki yansıtıcı cam şeffaf cam yatak odası tarzı photo ev dekor resminde yansıtıcı cam apartman resminin tasarımında yansıtıcı cam mutfak dekor resminde yansıtıcı cam şeffaf cam tarzı oturma odası photo koridor fotoğrafının tasarımında şeffaf cam koridorun iç kısmındaki şeffaf cam photo yatak odası dekor resminde yansıtıcı cam şeffaf cam mutfak tarzı resim apartman tasarımında yansıtıcı cam photo evin iç kısmındaki yansıtıcı cam photo koridor tasarım resminde şeffaf cam yansıtıcı cam tarzı oturma odası photo bebek fotoğraf tasarımında yansıtıcı cam şeffaf cam düz stil resim koridor resminin dekorunda yansıtıcı cam

Previous Post
Elit mutfak tasarımı: stil özellikleri
Next Post
Do-it-yourself leather decor for bottles