15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

2021’de iç tasarım trendleri

Her ev sahibinin kendi stil anlayışı ve apartman tasarımına ilişkin bireysel görüşleri vardır. İç tasarım, ailenin kolektif kimliğini yansıtır ve evinizin duvarlarında gerçekleşecek etkinlikler için ilham verici bir fon oluşturur. Ancak birçok apartman sahibi, iç mekanlarını en son moda gereksinimlerine ve en modern stil ve trendlere göre tasarlamayı tercih ediyor. Bu yazıda, 2021’in en son iç tasarım trendlerini size sunmak için en iyi tasarımcılara ulaştık..

2020 iç tasarımdaki modern trendler.

Yatak odası iç tasarımında modern trendler 2021.

2021’de trend olan iç mekanlar: trend olan şeyler

2021’deki iç mekanlar için ana tema, çevre dostu ve malzemelerin doğallığıdır. Elbette, kucaklamak için muhteşem canlı renkler var, ancak evinizi dekore etmeye gelince, bugün vurgu, çabucak yorulduğunuz bir şey yerine klasik ve daha dayanıklı tasarımları seçmektir..

Bugün, çabucak yorulduğunuz bir şey yerine, klasik ve daha dayanıklı tasarımları seçmeye odaklanılıyor.

Bugün, çabucak yorulduğunuz bir şey yerine, klasik ve daha dayanıklı tasarımları tercih etmeye odaklanılıyor..

Kişiselleştirilmiş iç mekanlar

2021’de, iç tasarımda belirli bir tarzın kanonuna tam olarak uyma arzusu yavaş yavaş arka plana kayboluyor. Daire sahibinin kişisel arzularına odaklanan daha basit bir yaklaşım popüler hale geliyor. Bu yaklaşım üslup bütünlüğünü olumsuzlamaz, apartman tasarımı algısına yeni bir yaklaşım getirir. Tarzını koruma arzusundan ziyade, sahibinin rahatlığı ve çıkarları ön plana çıkıyor. Böyle bir iç mekanda klasik unsurlar, modern tarzda yapılmış bir dairenin parçası olabilir..

Böyle bir iç mekanda klasik unsurlar modern tarzda bir dairenin parçası olabilir.

Böyle bir iç mekanda klasik unsurlar, modern tarzda yapılmış bir dairenin parçası olabilir..

asimetri

Asimetrik tasarım, odadaki dengeye daha rahat, daha az resmi bir yaklaşım sunar. Asimetrik bir stil, iç öğelerin kaotik bir şekilde düzenlenmesi anlamına gelir, ancak sonuç her zaman görsel bir alan dengesidir. Odadaki mobilyaların asimetrik düzenlenmesi günlük rutini çeşitlendirmeye yardımcı olur..

Odadaki mobilyaların asimetrik düzenlenmesi günlük rutini çeşitlendirmeye yardımcı olur.

Odadaki mobilyaların asimetrik düzenlenmesi günlük rutini çeşitlendirmeye yardımcı olur..

Başarılı bir asimetrik mobilya düzenlemesi elde etmek için büyük bir kanepeyi birkaç sandalyeyle dengeleyin. Mobilyalarınızın tek tek parçaları stil ve boyut olarak farklılık gösterse de, genel görsel ağırlık aynı olmalıdır. Duvar kompozisyonları ayrıca bir odanın tasarımında asimetriler yaratmaya yardımcı olur. Aşağıdaki ilkelerden bazılarını kullanarak asimetrik bir denge elde edilebilir:

 • büyük form küçük olandan daha ağırdır;
 • koyu renkler açık renklerden daha ağırdır;
 • dokulu şekil pürüzsüz olandan daha ağırdır;
 • karmaşık bir biçim, basit bir biçimden daha ağırdır;
 • iki veya küçük şekil bir büyük şekli dengeler;
 • daha küçük, daha koyu bir şekil, daha büyük bir ışık şeklini dengeler.

70.

Moda her zaman geçmişe döner. 70’lerde tasarım çok tartışmalıydı: çilecilik ve çöküş, gri tonlar ve renksiz renkler, doğal motifler ve ileri teknoloji fütürizm. Kendini ifade etme ve kişilik, zamanın ayırt edici özellikleriydi..

70'lerde tasarım çok tartışmalıydı: çilecilik ve çöküş, gri tonlar ve renksiz renkler, doğal motifler ve ileri teknoloji fütürizm.

70’lerde tasarım çok tartışmalıydı: çilecilik ve çöküş, gri tonlar ve renksiz renkler, doğal motifler ve ileri teknoloji fütürizm.

Tabii ki, kendini ifade etme kendini tamamen iğrenç biçimlerde gösterebilir, ancak 70’lerin iç mekanı daha çok doğa ve teknoloji, yuvarlak ve düz çizgiler arasında bir dengedir. Büyük ve çatı pencereleri, kapalı bahçeler ve yoğun yığılmış taş şömineler gibi o zamanlar popülerdi. 70’lerde yüksek teknolojili plastikler açıkça popülerken, tik ve çam mobilyalar vardı..

70'lerde yüksek teknoloji ürünü plastikler açıkça popülerken, tik ve çam mobilyalar da bulundu.

70’lerde yüksek teknolojili plastikler açıkça popülerken, tik ve çam mobilyalar vardı..

İtalyan tasarımı

Roma İmparatorluğu’nun antik mozaiklerinden Rönesans’ın tavan ve duvarlarının karmaşık tasarımlarına kadar, iç tasarım İtalyan kültürünün önemli bir yönü olmuştur. Dairenizde bir İtalyan stili yaratmak için sadece açık bir alana ihtiyacınız var. İç tasarımdaki modern trendleri takip ederek İtalyan tarzı bir mutfak yaratabilirsiniz..

Dairenizde bir İtalyan stili yaratmak için sadece açık bir alana ihtiyacınız var.

Dairenizde bir İtalyan stili yaratmak için sadece açık bir alana ihtiyacınız var..

Bu tür bir mutfak, sadece yemek yapmak ve yemek yemek yerine, dinlenip sosyalleşebileceğiniz tenha bir mekana dönüşüyor. İtalyan iç tasarımının en ünlü yönlerinden biri, sıcak pişmiş toprak karo zeminlerden görkemli mermer tezgahlara kadar karmaşık taş işçiliğidir. Buna ek olarak, İtalyan tasarımı, dekorasyonun ihtişamının yanı sıra bol miktarda altın ve deri unsurları ile ayırt edilir..

Böyle bir mutfak sadece yemek yapmak ve yemek yemekten öte, dinlenip sosyalleşebileceğiniz tenha bir mekana dönüşüyor.

Böyle bir mutfak, sadece yemek yapıp yemek yiyebileceğiniz değil, rahatlayabileceğiniz ve sohbet edebileceğiniz tenha bir yere dönüşür..

dokunsallık

Uzayda dokunsallığın kullanımı, 2021’de rahat bir ortam yaratmanın ayrılmaz bir parçasıdır. Yüzey dokuları, bir odadaki görsel sıcaklığı şekillendirdikleri için iç tasarımda temel bir unsurdur. Örneğin, pürüzsüz yüzeyler ışığı yansıtır ve daha serin, daha açık bir deneyim yaratırken, kabartmalı dokular bir sıcaklık ve rahatlama hissi verir..

Uzayda dokunsallığın kullanımı, 2020'de rahat bir ortam yaratmanın ayrılmaz bir parçasıdır.

Uzayda dokunsallığın kullanımı, 2021’de rahat bir ortam yaratmanın ayrılmaz bir parçasıdır..

Dokuyu uyguladığımız yer algımızı değiştirebilir. Işığın bir yüzeyle nasıl etkileştiği ve onunla ne kadar yakından etkileştiğimiz, duygusal tepkimizi büyük ölçüde etkiler. Dokunsal öğeleri seçerken, birbirlerinin farklılıklarını yeniden üreten ek dokular kullanmak önemlidir. Örneğin, pürüzlü yüzeyler, alanın ihtiyaçlarına bağlı olarak, pürüzsüz bir yüzeyin yanında çok daha dokulu görünebilir..

Dokunsal öğeleri seçerken, birbirlerinin farklılıklarını yeniden üreten ek dokular kullanmak önemlidir.

Dokunsal öğeleri seçerken, birbirlerinin farklılıklarını yeniden üreten ek dokular kullanmak önemlidir..

Koyu renkler

Günümüzde koyu renkler, sanatı göstermenin veya mobilyaları öne çıkarmanın çarpıcı ve etkileyici bir yoludur. Bu tasarım kontrast ve derinlik üzerine inşa edilmiştir. Bir sanat duvarından veya siyaha boyanmış bir odadan daha güçlü ve etkileyici ne olabilir? Koyu renkleri kullanırken odanızın ne kadar büyük olduğuna karar vermelisiniz. Koyu renkler, iç mekanınıza drama ve karakter katar. Aslında odanız çok geniş ve kişiliksiz ise, duvarlar için koyu koyu tonlar ve daha da koyu bir tavan ile o alana hakim olabilirsiniz..

Günümüzde koyu renkler, sanatı göstermenin veya mobilyaları öne çıkarmanın çarpıcı ve etkileyici bir yoludur.

Günümüzde koyu renkler, sanatı göstermenin veya mobilyaları öne çıkarmanın çarpıcı ve etkileyici bir yoludur.

Mermer, çimento ve ahşap

Bu malzemeler, sıcak dokular ve soğuk renklerin birleşimidir. Mermer, ahşap ve beton, ham ama sofistike bir alan yaratmak için bir araya getirildi. Bu malzemeleri kullanan bir iç mekan, genç bir çift için harika, minimal ve modern bir iç mekan yaratıyor..

Mermer, ahşap ve beton, ham ama sofistike bir alan yaratmak için bir araya getirildi.

Mermer, ahşap ve beton, ham ama sofistike bir alan yaratmak için bir araya getirildi..

Ahşap damarlı mermerin görkemli kombinasyonunda çok lüks bir şey var. Doğal malzemelerin kombinasyonu, dairenin modern iç mekanına hayat verir ve birçok şekilde birleştirilebilir..

Doğal malzemelerin kombinasyonu, modern apartman iç mekanlarına hayat verir ve birçok şekilde birleştirilebilir.

Doğal malzemelerin kombinasyonu, dairenin modern iç mekanına hayat verir ve birçok şekilde birleştirilebilir..

Zeminde ve tavanda vurgu

2021, iç tasarımda vurguların yılıdır. Günümüz modası, kontrast ve dokuya vurgu yaparak bir odanın üst ve alt düzlemlerini vurgulamaya çalışıyor. Tavan ve döşeme, dekorunuzun ayrılmaz parçalarıdır ve tasarım renk şemasının temelini oluşturabilir. Tavan ve zemin tipi ne olursa olsun, duvarlarla ve odanın geri kalanıyla iyi uyum sağlamaları önemlidir..

Günümüz modası, kontrast ve dokuya vurgu yaparak bir odanın üst ve alt düzlemlerini vurgulamaya çalışıyor.

Günümüz modası, kontrast ve dokuya vurgu yaparak bir odanın üst ve alt düzlemlerini vurgulamaya çalışıyor..

Metalleri karıştırma

Metalleri karıştırmak her odaya temiz ve zarif bir tarz katar. Çeşitli metaller birlikte çalışarak derinlik katar ve gözü baskın renklerden vurgulu renklere yönlendirir. Bununla birlikte, diğer tüm metal tonlarından bahsetmeden altın ve gümüşü karıştırmak göz korkutucu olabilir. Hangi metallerin karıştırılacağına karar vermenin yanı sıra, metal kaplamaların karıştırılması konusu da vardır..

Metalleri karıştırmak her odaya temiz ve zarif bir tarz katar.

Metalleri karıştırmak her odaya temiz ve zarif bir tarz katar.

İster cilalı paslanmaz çelik ister dövme bakır olsun, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı kombinasyon vardır. Başarının anahtarı, genel renk paletine hakim olacak bir metalik gölge seçmektir. Bu sadece altın ve gümüş için değil, tüm metal türleri için geçerlidir..

Başarının anahtarı, genel renk paletine hakim olacak bir metalik gölge seçmektir.

Başarının anahtarı, genel renk paletine hakim olan bir metalik renk tonu seçmektir..

Bol miktarda şeffaf cam

Cam, hem pratik hem de estetik olarak mekanları dönüştürmede neredeyse sonsuz bir potansiyel sunar ve son teknolojik gelişmeler, olanaklarını daha da genişletmiştir. Cam, genellikle mimari ve inşaatın tamamen pratik bir yönü olarak görülse de, iç tasarımda da önemli bir rol oynar..

Cam, hem pratik hem de estetik olarak mekanları dönüştürmede neredeyse sonsuz bir potansiyel sunar.

Cam, hem pratik hem de estetik olarak mekanları dönüştürmede neredeyse sonsuz bir potansiyel sunar.

Cam duvarlar ve cam zeminler, iç tasarım söz konusu olduğunda kendi benzersiz potansiyeline sahip olsa da, birçok yönden, çatı pencereleri ve cam çatılar, alanınıza çeşitli benzersiz estetik nitelikler getirirken her iki dünyanın da en iyisini sunar..

Cam, genellikle mimari ve inşaatın tamamen pratik bir yönü olarak görülse de, iç tasarımda da önemli bir rol oynar.

Cam, genellikle mimari ve inşaatın tamamen pratik bir yönü olarak görülse de, iç tasarımda da önemli bir rol oynar..

2021’in iç mekanlarında modaya uygun renkler

Bu yıl cesur ve taze boya fikirleri arıyorsanız, tasarımcılar ve boya üreticilerinden 2021’in en büyük trendlerinden bazıları burada. Beyaz boya önemsiz bir seçim gibi görünebilir, ancak tasarımcı Annabel Joy’a göre badanalı odalar bu yıl hiçbir yere gitmiyor..

Beyaz boya önemsiz bir seçim gibi görünebilir, ancak tasarımcı Annabel Joy'a göre badanalı odalar bu yıl hiçbir yere gitmiyor.

Beyaz boya önemsiz bir seçim gibi görünebilir, ancak tasarımcı Annabel Joy’a göre badanalı odalar bu yıl hiçbir yere gitmiyor..

Ev sahiplerine son birkaç yıldır hakim olan soğuk grilerden uzaklaşmalarını ve yeni nötr, daha sıcak ve daha karmaşık renkleri benimsemelerini öneriyoruz. 2021’de koyu yeşiller ve zümrüt popüler hale geliyor. Derin deniz meltemi gibi, zengin yeşil renk de alanınıza derinlik katmak için mükemmeldir. Yeşil, modern iç mekanlarda genellikle eksik olan bir ihtişam ekler..

Derin deniz meltemi gibi, zengin yeşil renk de alanınıza derinlik katmak için mükemmeldir.

Derin bir deniz meltemi gibi, zengin yeşil renk, mekanınızın derinliğini artırmak için idealdir..

2021’de iç tasarım trendleri

Tasarımcıların ve editörlerin tüm yıl boyunca ev dekorasyonundaki en son gelişmeleri takip etmesine rağmen, bu trend avı yılda iki kez daha popüler hale geliyor. Bu yıl trendler dairedeki odaların kişiselleştirilmesine dokundu..

Tasarımcıların ve editörlerin tüm yıl boyunca ev dekorasyonundaki en son gelişmeleri takip etmesine rağmen, bu trend avı yılda iki kez daha popüler hale geliyor.

Oturma odası

Tasarımcıların standart bir oturma odası takımı oluşturduğu ve işlerini bitti dediği günler geride kaldı. Oturma odanızın nezih görünmesini istemiyorsanız, sıkıcı standart mobilyalar kullanmamak en iyisidir. Bunun yerine oturma odanızı özelleştirin. Hareket halindeyken mobilya toplayın ve farklı stilleri ve eski yadigârları karıştırıp eşleştirmekten korkmayın..

Oturma odanızın nezih görünmesini istemiyorsanız, sıkıcı standart mobilyalar kullanmamak en iyisidir.

Oturma odanızın nezih görünmesini istemiyorsanız, sıkıcı standart mobilyalar kullanmamak en iyisidir..

Mutfak ve yemek odası

2021’deki dairelerin iç tasarımındaki neredeyse tüm modern trendlerde sadelik ve minimalizm artık mevcut değil. Bunun yerine el yapımı dekorasyonlar ve mutfak aksesuarları popüler hale geliyor. Bu, çok daha az düz karo ve çok daha fazla el yapımı dekor kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Aynı şey donanım için de geçerli. Krom, pirinç ve pembe altın parçaların modern görünümünün yerini çeşitli şekil ve boyutlardaki deri parçalar alacak..

Krom, pirinç ve pembe altın parçaların modern görünümünün yerini çeşitli şekil ve boyutlardaki deri parçalar alacak.

Krom, pirinç ve pembe altın parçaların modern görünümünün yerini çeşitli şekil ve boyutlardaki deri parçalar alacak..

Yatak odası

Yatak odanızda gösterişli renkler yerine, ince dokulu duvar kağıtları ile genel alanı aydınlatmaya çalışın. Daha geniş bir duvar kağıdı paletinin rasyonel bir sanat görüşü ile el ele gitmesi uygundur. Gösterişli vazolar, tablolar ve süslemeler kullanmayın.

Daha geniş bir duvar kağıdı paletinin rasyonel bir sanat görüşü ile el ele gitmesi uygundur.

Daha geniş bir duvar kağıdı paletinin rasyonel bir sanat görüşü ile el ele gitmesi uygundur..

Rahat bir yatak odasının ana belirtileri:

 • rahat yatak ve geniş yatak;
 • doğru loş aydınlatma;
 • diğer odalara göre uzak konum;
 • büyük gardırop;
 • banyoya kolay erişim.

Çocuk odası

Bir çocuk odasının pastel renkleri ve modern iç tasarımı artık uyumlu değil. Yeni fikirleri sevenler için, çocuk odasını doğal ve ilginç sanat objelerinin yardımıyla donatmak en iyisidir. Işığı kontrol etmek için basit bir cihaz olan bir dimmer, aydınlatmanın havasını değiştirmeye yardımcı olabilir. Kolayca yıkanabilen kumaşlar ve halılar çocuk odası için harika bir çözümdür. Hem çocuğa hem de gence uyan evrensel mobilyalar çok para kazandıracak.

Yeni fikirleri sevenler için, çocuk odasını doğal ve ilginç sanat objeleriyle donatmak en iyisidir.

Yeni fikirleri sevenler için, çocuk odasını doğal ve ilginç sanat objelerinin yardımıyla donatmak en iyisidir..

Banyo

Modern banyo tasarım trendleri, dairenin geri kalanıyla uyum yönünde değişiyor. Renk kombinasyonları, mimari tasarımlar, lüks ve konfor konsepti daha kişisel hale geliyor. Yükseltilmiş, yüksek teknolojili armatürler, LED aydınlatma ve gelişmiş elektronikler de yüksek talep görüyor, ancak sadece teknoloji adına değil. Ev sahipleri daha fazla kontrol ve rahatlık arıyor.

Yükseltilmiş, yüksek teknolojili armatürler, LED aydınlatma ve gelişmiş elektronikler de yüksek talep görüyor, ancak sadece teknoloji adına değil.

Yükseltilmiş, yüksek teknolojili armatürler, LED aydınlatma ve gelişmiş elektronikler de yüksek talep görüyor, ancak sadece teknoloji için değil..

Modaya uygun tasarım stili 2021

Aşağıda 2021 için en sıcak iç tasarım stillerini listeliyoruz..

İç mekanda İskandinav tarzı

İskandinav tarzı, sadelik ve zarafeti birleştirdiği için kentsel apartman iç mekanları için en popüler olanıdır. İskandinav iç mekanları, alanı aydınlık tutmaya yardımcı olmak için genellikle beyaza boyanmıştır..

İskandinav iç mekanları, alanı aydınlık tutmaya yardımcı olmak için genellikle beyaza boyanır.

İskandinav iç mekanları, alanı aydınlık tutmaya yardımcı olmak için genellikle beyaza boyanmıştır..

Renkler kullanıldığında, yumuşak ve yumuşak kalırlar, böylece tüm alan göze uyumlu, tek tip ve canlı hissettirir. Halı İskandinav tarzında hiçbir zaman popüler olmadı. Bunun yerine, bazen koyun derisi ile yumuşatılan ahşap zeminler sıklıkla kullanılır. İskandinav tasarımında çok fazla dekoratif veya gereksiz detay yoktur..

İskandinav tasarımında çok fazla dekoratif veya gereksiz detay yoktur.

İskandinav tasarımında çok fazla dekoratif veya gereksiz detay yoktur..

Yüzyıl ortası stili – iç trend 2021

Yüzyıl ortası hareketi dünyayı yaklaşık 1933’ten 1965’e süpürdü ve mimarinin yanı sıra endüstriyel, iç ve grafik tasarımı da içeriyordu. Bugün bu tarz tekrar popüler hale geliyor..

Yüzyıl ortası hareketi dünyayı yaklaşık 1933'ten 1965'e süpürdü ve mimarinin yanı sıra endüstriyel, iç ve grafik tasarımı da içeriyordu.

Yüzyıl ortası hareketi dünyayı yaklaşık 1933’ten 1965’e kadar sardı ve mimarinin yanı sıra endüstriyel, iç ve grafik tasarımı da içeriyordu..

Charles ve Ray Eames, Harry Bertoya, Arne Jacobsen ve George Nelson gibi tasarımcılar, günümüzde hala büyük saygı gören ikonik mobilyalar ve aydınlatmalar yarattılar. Bu tarz, çok miktarda cam kullanımı, düz yüzeyler ve doğa ile bağlantı ile bilinir..

Bu tarz, çok miktarda cam kullanımı, düz yüzeyler ve doğa ile bağlantı ile bilinir.

Bu tarz, çok miktarda cam kullanımı, düz yüzeyler ve doğa ile bağlantı ile bilinir..

Oturma odasının tasarımında boho-chic veya Bohem tarzı

Günümüzde stil ile ilgili olarak “boho”, alışılmamış ve sanatsal olan şeyleri tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Dairenizde otantik bir görünüm yaratmak için bohem tarzın köklerini anlamanıza yardımcı olur..

Günümüzde stil ile ilgili olarak

Günümüzde stil ile ilgili olarak “boho”, geleneksel olmayan ve sanatsal olan şeyleri tanımlamak için kullanılan bir terimdir.

Bugün bohem tarzı, bir isimden çok bir sıfattır ve etkisini geçmiş nesillerin özgür ruhlarından alan bir estetiği ifade eder. Modern boho chic, 1950’ler, 60’lar ve 70’lerin etnik ve vintage parçalarına vurgu yaparak eklektik görünüyor.

Modern boho chic, 1950'ler, 60'lar ve 70'lerin etnik ve vintage parçalarına vurgu yaparak eklektik görünüyor.

Modern boho chic, 1950’ler, 60’lar ve 70’lerin etnik ve vintage parçalarına vurgu yaparak eklektik görünüyor.

İç tasarımda 2021 aksesuarları

İç tasarım aksesuarları, evin seçilen stiline son rötuşlar ekleyen dekoratif veya işlevsel öğelerdir. Bir araya getirilen farklı dokular ilginç bir etki yaratabilir. Örneğin, jakarlı bir döşemenin üzerine giyilen ipek bir örtü veya doğal sanat, bir cam nesne ile aynı renkteki bir çömlek nesnesinin bir araya getirilmesi. Aksesuarları yerleştirirken odanın boyutunu ve ölçeğini göz önünde bulundurun. Geniş bir odada, bazı küçük nesneler fark edilmeyebilir bile, küçük bir odadaki büyük bir nesne veya büyük bir nesne grubu, alana hakim olacaktır..

2021’de şık iç mekanlar için 50 fotoğraf fikri

Previous Post
Ev ve iç mekan için kendi ellerimizle güzel şeyler yaratıyoruz
Next Post
Stylish design of a small kitchen in 2021