15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Mutfakta tavan tasarımı: kaplama malzemelerinin olanakları

Mutfakta onarım maliyetli bir iştir, burada yetkin bir kaplama malzemesi seçimine ihtiyacınız var. Mutfakta tavan tasarımı, pratiklik nedeniyle kaplama seçimi ile sınırlıdır. Pişirme işlemi sık temizlik gerektirir ve duvarlarda ve tavanda duman ve duman birikir. Bu gereksinim, iç mekanın estetik bileşenine göre öncelik verilir. Genellikle onarım yapmak mantıklı değildir, bu nedenle güzel, pratik ve ekonomik hale getirmek için tüm sonlandırma seçeneklerini dikkate alacağız..

sıradışı bir mutfak tavan tasarımı örneği

Mutfak için kaplama malzemelerinin seçimi çok dikkatli olmalıdır.

mutfakta aydınlık bir iç tavan seçeneği

Tavanı bitirmek için malzemeler hızlı bir şekilde silinmelidir.

mutfakta hafif bir tavan örneği

Sonuçta, mutfağın içi güzel ve pratik olmalıdır.

Mutfakta tavan ne olmalı

Mutfak, yüksek neme sahip belirli bir odadır, tüm malzemeler neme dayanıklı olmalıdır. Geniş bir çekim odası çok işlevlidir, özellikle oturma odası alanını birleştirerek geniş bir yemek odası oluştururlar..

Yemek pişirmenin ve ısıtmanın yanı sıra insanlar burada yemek yer; misafirler genellikle özel sohbetler yapmak için buraya getirilir. Bir dairenin veya evin bu bölümünün düşünceli tasarımı, oturma odasından daha az önemli değildir. Mutfakta tavanları dekore ederken, yüzey kalitesi de dikkate alınır – kabartma kusurları, çatı sızıntılarından kaynaklanan lekeler, döşeme plakalarının birleşim yerlerindeki dikişler.

Yetkili bir bitiş seçimi yardımcı olacaktır:

 • tavanın kusurlarından kurtulun;
 • mutfak aydınlatmasını iyileştirmek;
 • binaları modernize etmek;
 • eski kapsamı değiştirmek;
 • mutfağı pratik malzemelerle dekore edin;
 • iç stil seçimini vurgulayın.

Mutfakta tavan tasarımı seçerken genel algı ve modern gereksinimlere uygunluk dikkate alınır. Düz bir yüzey altında tesviye gereklidir. Asma ve gerilmiş yapılar tavan yüksekliğinden birkaç santimetre alacak, ancak tüm kusurları etkili bir şekilde gizleyecekler..

Tavan farklı şekillerde olabilir:

 • düz;
 • figürlü;
 • kemerli;
 • tonozlu;
 • kademeli;
 • kubbeli;
 • katmanlı.

Her konfigürasyonun kendi bitişi vardır. Düz bir tavan yüzeyi, badana ve boyama için duvar kağıdı klasik olarak kaldı. Bugün kaplama malzemeleri yelpazesi genişledi. Farklı malzemelerden paneller, dekoratif sıva, germe ve asma tavanlar vb..

mutfak tavanının güzel bir iç seçeneği

Su itici etkiye sahip malzemelerin seçilmesi tavsiye edilir.

güzel bir mutfak tavan stili örneği

Malzeme seçerken mutfağınızın özelliklerini göz önünde bulundurun.

Önemli! Diyot aydınlatmalı kombine çok seviyeli tavan iyi görünüyor. İnce yağlı süspansiyonun duvarlara ve tavana yerleşmesini önlemek için güçlü bir davlumbaz takmak önemlidir, aksi takdirde mutfaktaki tavanın keyifli tasarımı başlangıçtaki estetiğini çabucak kaybeder..

Mutfak tavanı için malzeme aşağıdaki gereksinimleri karşılamalıdır.

 1. Estetik.
 2. Pratik.
 3. Neme dayanıklı.
 4. çevre dostu.
 5. Yangına dayanıklı.
 6. Dayanıklı.
 7. Ekonomik.

Her bitişin kendi “artıları” ve “eksileri” vardır, tüm gereksinimleri karşılayan kimse yoktur. Ama hepsinin kendi ek bonusları var. Örneğin, asma tavan görünümleri boruları ve kabloları kolayca gizleyebilir. Düzeninize, estetik isteklerinize ve mali durumunuza göre parametrelerin toplamına göre seçim yapmalısınız. Mutfakta tavanı dekore etmek için tüm seçenekleri tanımaya değer..

mutfakta tavanın hafif tasarımı seçeneği

Çok seviyeli arkadan aydınlatmalı bir tavan çok güzel görünecek.

mutfak tavanının parlak tasarımı için seçenek

Diyot aydınlatması yeni çizgiler yaratacak ve iç mekana yenilik katacak

mutfakta alışılmadık bir iç tavan örneği

Tavanın rengini eşleştirmek önemli bir adımdır.

Alçıpan asma tavanlar

Bu tip bir kaplama ile, yüzeyi düzleştirmeye gerek kalmadan herhangi bir konfigürasyonda bir tavan düzenleyebilirsiniz. Alçı ve astar maliyeti olmadan, mutfakta alçıpan asma tavanların karmaşık tasarımı nispeten ucuzdur..

Malzemenin kendisi (alçıpan levhalar ve sabitleme çerçevesi) bütçe nişine aittir, ancak nihai maliyet kurulum fiyatlarını içerir. Alçıpan ile çalışma becerileriniz varsa, daha ucuza mal olacak. Yapıları kurarken, fotoğraftaki gibi iletişim ve kusurları gizlemek, diyot (veya başka) aydınlatma kurmak mümkündür..

Dezavantaj – sıva ve bitirme dahil kurulum için zaman alır. Boyalı yüzey yeniden boyanabilir, ancak yıkamamak daha iyidir. Alçıpan tavan, hayal gücünü serbest bırakır – diyot aydınlatmalı çevre dostu malzemelere (karton ve alçı) sahip herhangi bir eğrisel yapı. Malzeme “nefes alır” – aşırı neme duyarlı.

Yapı, karmaşık konfigürasyon unsurlarıyla “aşırı yüklenmemelidir”, böylece mutfakta asma alçıpan tavanların tasarımı saçma görünmez. Bu kendi başına bir amaç değil, mutfak iç tasarımının bir aracıdır. Bu tavan tasarımı ile keyifli bir aydınlatma tasarımı da mevcuttur. Büyük yemek odasında, çevre çevresinde genel ışık (sarkıt gölgeler), nokta diyotlar, yönlü vektör cihazları veya LED şerit yapılır..

mutfak tavanının aydınlık iç mekanının çeşidi

Alçıpan tavanlar mutfağın iç kısmına mükemmel uyum sağlar

mutfakta sıra dışı bir tavan tasarımı örneği

Tavanın yardımıyla iç iletişimi gizleyebilirsiniz.

Mutfak tavanlarının tasarımı, genel işlevselliğe bağlı olarak ekonomik veya pahalı hale getirilebilir..

 1. Pürüzsüz tavan.
 2. İletişimi gizlemek için iki katmanlı tasarım.
 3. Streç kumaş dahil olmak üzere karmaşık aydınlatma ve malzeme kombinasyonu ile çok seviyeli çözüm.

Bir süre sonra, yapıyı modernize etmek istediğinizde, kaplamayı ve lambayı değiştirmek, tabana dokunmamak yeterlidir. Son kat seçimi, ülke, yüksek teknoloji veya klasik tarz lehine seçimi vurgulayacaktır..

Strafor tavan

Birçok kişi, üreticilerin yeni bir şekilde adlandırdığı polistireni biliyor. Hafif ve ucuz malzemenin montajı kolaydır, makas ve bıçakla kesilmesi kolaydır, ancak polimerler için özel bir yapıştırıcıya ve bir astar üzerine kuruluma ihtiyacınız vardır. Düz bir yüzeye ihtiyacınız var ve küçük çatlaklar ve lekeler kaplamayı gizleyecektir..

Döşeme, pervaz ve tavan kornişleri şeklinde gelen basit ve kullanışlı bir malzemedir. Hepsi iyi birleşiyor:

 • badana ile;
 • tablo;
 • pürüzsüz alçıpan.

Avantajları arasında yüksek neme karşı direnç ve kurulum kolaylığı vardır. Hacimsel bir desene sahip bir polistiren karo, astar ile işlenirse zamanla herhangi bir renkte yeniden boyanabilir. Dezavantaj – yangın durumunda köpük yanar, özel bir bileşikle işlem yapılması istenir.

mutfak tavanının alışılmadık tarzının bir çeşidi

Polistiren köpük levhaların montajı kolaydır

hafif bir mutfak tavan tasarımı örneği

Böyle bir tavan, nem direncini arttırdığı için mutfak için mükemmeldir.

mutfakta güzel bir iç tavan örneği

Böyle bir tavan, iç iletişimi ve eksiklikleri gizleyebilir.

gergi tavan

Modern versiyon, büyük bir mutfağın tasarımında, diğer kaplama malzemelerinden ve ayrıca alçıpan tavandan ayrı olarak başarıyla kullanılmaktadır. Herhangi bir derecede ışık yansımasına sahip bir polimer tuval seçebilirsiniz..

 1. Mat.
 2. Saten.
 3. Parlak.
 4. çizim ile.

Aydınlatma eksikliği ile aynalı ve parlak tavanlar kullanılır – fotoğraftaki gibi siyah bile karanlık görünmüyor.

Bununla birlikte, yemek pişirmeden kaynaklanan yiyecek süspansiyonu, mutfağın kaplama malzemelerine yerleşir, parlaklık parlaklığını kaybeder. Burada 3 seçenek mümkündür – güçlü davlumbaz, nadir pişirme, kaplamanın sık değiştirilmesi.

Germe tavanlar pratiktir – ılık sabunlu suya batırılmış bir süngerle yıkanabilirler. Panelin değiştirilmesi ekonomiktir – zıpkın tipi bagetlere sahip çerçeve yeniden kullanılabilir. 1-2 gün içinde uzmanlar, herhangi bir renkteki yeni bir filmi sökecek ve gerecek.

Dikkat! Yukarıdan komşular tarafından su basarsanız, böyle bir kaplama su toplar, asılır, ancak iç mekanı plansız onarımlardan kurtarır. Profil şirketi suyu serbest bırakabilecek ve filmi önceki görünümüne döndürebilecek.

Mutfak gergi tavanlarının modern tasarımı, tuvalin altındaki bir ayak tahtası üzerinde diyot lambaları veya avizelerle bir kombinasyonu içerir. Estetik açısından, böyle bir tavan, özellikle oturma odası ile birlikte bir mutfakta mükemmeldir. Kurulumcular, değişen derecelerde ışık yansımasına sahip herhangi bir renk ve tuval sunacaktır. Dar bir mutfakta, çok ekonomik olan 1 dikişsiz kanvas çıkacaktır..

mutfakta parlak bir tavan tasarımı örneği

LED aydınlatmalı gergi tavanlar, mutfağın iç kısmında çok güzel görünecek.

hafif bir iç mutfak tavanı örneği

Odada az ışık varsa, yansıtıcı efektli parlak bir germe tavan takabilirsiniz.

Mutfak tavanında dekoratif sıva

Bu tip bir kaplama, ham ve dekoratif seçeneklerle doludur. Yeni teknolojilerin ve araçların kullanımı, mutfakta benzersiz bir tavan tasarımı oluşturmak için ek bir fırsattır. Kaplamanın pratikliğini arttırmak için renksiz bir vernik kullanın. Alçı ufalanıyorsa dokuyu sabitleyerek tavanın temizlenmesini kolaylaştıracaktır..

Silindir uçlarından ve yontulmuş kenarlı spatulalardan gelen süslü desenler, yeni, özel yüzeyler sağlar. Küçük tavan kusurlarını gizleyecektir. Herhangi bir gölge elde etmek için dokulu sıvaya pigment eklenir. Bitmiş yüzey, örneğin duvarlardaki alçı pervazlar tavan dekoruna girerse, uygun olduğunda boyanabilir veya renklendirilebilir. Kaplama diğer dokularla iyi gider. Örneğin, kentsel tarzda, dekoratif sıva ve beton, modern mutfak iç mekanının bir parçasıdır..

güzel bir mutfak tavan tasarımı örneği

Mutfağın iç kısmındaki modern tarz harika görünecek

mutfakta alışılmadık bir tavan stili seçeneği

Hızlı temizlik için dekoratif sıvayı vernikle kaplamak daha iyidir.

Boyama ve badana

Badana, tavanı işlemenin eski bir yolu olmasına rağmen, yeni teknolojiler bu tür kaplamaları reddetmez. Bu, özel ülke veya Provence tarzı evlerde ve geleneksel şekilde inşa edilmiş yazlık evlerde (sıva yerine kil) uygundur. Tebeşir badana içte ve dışta “dost” bir son kat boyadır, ancak bu bileşenler her zaman satışa sunulmaz.

Bu tür onarımların ekonomisi ve pratikliği şüphesizdir. Badana önce badana fırçalarıyla “yıkanır”, suya batırılır, ardından kireç-tebeşir çözeltisi ile beyazlatılır. Göz kamaştırıcı beyazlık, herhangi bir odanın tasarımı için mükemmel bir arka plan olacak böyle bir yüzeyin ana avantajıdır..

Kireç badana yerine su bazlı boya, yerini yağlı ve akrilik esaslı iç cephe boyası almıştır. Bu, yardımcısız onarımlar için en ekonomik seçenektir. Herhangi bir boyalı kaplamanın yıkanması kolaydır, uzun ömürlüdür. İstenirse, bir sonraki yeniden boyama ile tavanın rengini değiştirebilirsiniz..

Dikkat! Tavanlara ilk defa badana veya boya yapılacaksa başlangıç ​​sıvası ve ön astar uygulaması yapılmalıdır. Nemli bir yüzeye badana yapabilir, sadece kuru bir yüzeye boyayabilirsiniz.!

mutfak tavanının sıra dışı tasarımının bir çeşidi

Çok sayıda tavan tasarım seçeneği var

mutfakta hafif bir iç tavan örneği

Tavan aydınlatması mutfağın içini canlandıracak

Mutfakta plastik tavanlar ve diğer modüler yapılar

Plastik paneller, yüksek neme sahip bir oda için ideal bir kaplamadır, estetik açıdan oldukça hoş görünürler. Raf ve pinyon çerçevesindeki asılı yapı tüm kusurları gizleyecektir. Plastik, genellikle çatısı akan bir evin en üst katındaki tavanları “dikmek” için kullanılır. Farklı odalar için ortak bir kaplama seçmeniz gerektiğinde pratikliği ve estetiği diğer malzemelerle rekabet eder:

 • mutfaklar;
 • banyo;
 • tuvalet;
 • koridor;
 • koridorlar.

Plastik, alçıpan yapılardan ve streç kumaşlardan daha ucuzdur, PVC paneller kusursuz görünür. Mutfak tavanının tasarımı için bir raf çerçevesi yapmak dışında uzmanları işe almanıza gerek yoktur. Bir kadın bile sandığa plastik paneller yerleştirebilir. Aynalı veya lamine ahşap benzeri panelleri bile seçme imkanı vardır. Yıkanması ve sökülmesi kolaydır, iç mekanda değişiklik yapmak istediğinizde aynı sandıktan ayrılırlar..

Günümüzde kafes, kaset, raf rafları veya ön tornalama gerektiren diğer seçenekler popülerlik kazanmaktadır. Ayrıca, özel bir ev ise, bu tabana herhangi bir malzemeyi, hatta ayna veya cam karoları sabitleyebilirsiniz. Kurulumun karmaşıklığı, pratik yüzeylerin bakım kolaylığı ile telafi edilir. Ancak böyle bir tavan, odanın en az 8-10 cm yüksekliğinde “çalacaktır”, ancak bir stüdyo daire veya bir sundurma ve oturma odası ile birleştirilmiş bir alan ise, imar sırasında kapsamı birleştirebilirsiniz..

mutfak tavanının parlak stili için seçenek

Mutfağın özelliklerine göre tavanın rengini ve dokusunu seçin

alışılmadık bir mutfak tavan iç örneği

Mutfaktaki tavan neme dayanıklı ve temizlenmesi kolay olmalıdır.

duvar kağıdı

Badanadan başka alternatif yokken geleneksel kaplama. Bu bitirme yöntemini herkes bilir ama günümüzde özel tavan duvar kağıtları üretilmekte ve kağıdın ıslanmasını önleyen pratik bir film kaplama ile yıkanabilir..

Ana avantaj, bütçe onarımları ve dokular ve renkler açısından geniş bir ürün yelpazesidir. Belirli bir stil tasarımı için gerektiğinde ahşap, bambu veya mantar dokularının kullanılması önerilir. Bu, görsel algıyı korurken onarım maliyetini azaltacaktır..

Farklı duvar kağıtlarını birleştirmek mümkündür. Merkezdeki ahşap ve düz mavi çerçeve, tavanın çevresi boyunca harika görünüyor. Bu, odayı görsel olarak genişletmek için bir “açık gökyüzü” efekti yaratacaktır. Baskılı tavan fotomuralları da üretilir, örneğin, bulutlu gökyüzü veya çiçek açan sakura dalları, sanki tavansız bir alana asılıymış gibi..

İnce kağıt duvar kağıtları en ucuzudur, ancak geniş bir odada tavanları yapıştırırken, yardımcılar olsa bile yırtılırlar. Pratik amaçlar için, neme dayanıklı tasarıma sahip yoğun bir taban seçin. Duvar kağıdı tavandaki küçük kusurları gizler, ancak tümsekler ve zemin plakalarının düzensiz birleşimi varsa, sıva gereklidir. Tavan için açık tonlar seçilmiştir..

Tavan fayansları

Oldukça ekonomik bir seçenek, ancak döşeme teknolojisi açısından daha uygun malzemelerle alakalı görünmüyor. Böyle bir tavanın güzelliği ve pratikliği diğer kaplamalarla rekabet edebilmesine rağmen, dikişsiz derzler ve mükemmel düz bir yüzeye duyulan ihtiyaç bir sorun olmaya devam etmektedir. Düşük kaliteli tasarım, mutfaktaki özensiz tavan nedeniyle tüm iç mekanın genel izlenimini mahvedecektir..

Tavan karosu, ağırlığının sabitlenmesini engellememesi için ince ve hafif olmalıdır. Geniş formatlı malzeme estetik bir dış kasa ile sabitlenmiştir – bu bir duralumin veya plastik köşedir. Strafor, cam, seramik, plastik, ahşap veya imitasyon karolar uygundur.

mutfakta güzel bir tavan tasarımı seçeneği

Tavanın rengi mutfağın tarzına uygun olmalıdır.

parlak bir iç mutfak tavanı örneği

Kişisel tercihinize göre bir tavan tasarımı seçin

Stilistik kararlar için bir renk seçmek için öneriler

Bu varyasyon seçeneği ile mutfakta tavan nasıl dekore edilir? Her şey pişirme alanınızın nasıl dekore edildiğine bağlıdır..

TABLO

1.

Beyaz

Işığı artırmak için evrensel bir çözüm, tüm iç stillerde uygulanmaktadır. Beyaz değil, pratik bir süt rengi seçin.

2.

Siyah

Abartılı ve mistik renk, ancak tavanın “sarkması” veya alçalması hissi ile modern tarzda uygundur. Daha iyi parlak streç tuval, ışığı yansıtır, arka ışığı alır.

3.

Açık bej ve pastel renkler

Her mutfak için ideal, pratik, şık ve estetik açıdan hoş. Tavanın renginin kopyalanması gerekmez, tamamen kendi kendine yeterlidir.

4.

Parlak renk

Düz renk mobilyalarla birleştirilmiş, duygusal, neşeli bir tasarım için uygundur. Mutfağı renkli vurgularla tavana aşırı yüklememek önemlidir – tasarımın önceden ayrıntılı olarak düşünülmesi gerekir..

5.

Soğuk ve sıcak aralık

Soğuk tonlar güneye bakan odalar için uygundur. Sıcak spektrum – kuzeye bakan mutfaklar için. Ancak renk seçimi stile uygun olmalıdır..

Tavanın renginin dekor unsurlarıyla örtüşmesi konusunda endişelenmeyin, ancak tasarım ve kaplama malzemeleri iç tasarımın tarzıyla uyumlu olmalıdır. Dekorasyonda kural, açık bir üst ve koyu bir alttır, hatalardan kaçınmaya yardımcı olacaktır. Daha iyi örnekler – fotoğraf galerisinde.

Video: Mutfakta tavan tasarımı

Mutfakta tavan tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

mutfak resminde tavanın güzel tarzının versiyonu hafif bir iç mutfak tavanı örneği photo mutfak tavan fotoğrafının alışılmadık tasarımına bir örnek mutfak resminde tavanın parlak tasarımının versiyonu mutfakta güzel bir iç tavan örneği fotoğraf mutfak tavan resminin alışılmadık tarzının versiyonu mutfak fotoğrafındaki tavanın ışık stilinin versiyonu parlak bir iç mutfak tavan resmi örneği güzel bir mutfak tavan tasarımı resmi örneği mutfak fotoğrafında sıradışı bir tavan tasarımı seçeneği mutfak fotoğrafında parlak bir tavan stili seçeneği hafif bir iç mutfak tavan resmi örneği mutfak fotoğrafında alışılmadık bir iç tavan örneği mutfak tavan resminin parlak tarzının versiyonu güzel bir mutfak tavan tasarımı örneği photo mutfak resminde hafif bir iç tavan seçeneği hafif bir mutfak tavanı örneği photo sıradışı bir mutfak tavan tasarımı resmi örneği mutfakta güzel bir tavan stili seçeneği fotoğraf mutfak resminde alışılmadık bir iç tavan örneği mutfak fotoğrafının tavanının parlak bir tasarım seçeneği mutfak fotoğrafının tavanının güzel iç kısmının versiyonu mutfak resminde hafif bir tavan örneği alışılmadık bir iç mutfak tavan resmi örneği mutfak fotoğrafında parlak bir tavan tasarımı seçeneği güzel bir mutfak tavan tarzı resim örneği mutfak resminde tavanın hafif tasarımının versiyonu mutfağın tavanının güzel bir iç örneği fotoğrafı parlak bir mutfak tavan stili örneği photo mutfak resminde sıra dışı bir tavan tasarımı seçeneği mutfak resminin tavanının güzel iç versiyonu mutfakta alışılmadık bir tavan stili örneği fotoğraf mutfakta hafif bir tavan tasarımı örneği fotoğraf mutfak resminin tavanının aydınlık iç versiyonu mutfakta tavanın hafif tasarımı seçeneği fotoğraf mutfak tavanının aydınlık iç versiyonu photo mutfakta güzel bir tavan tasarımı seçeneği fotoğraf alışılmadık bir mutfak tavan resmi tarzı örneği mutfakta tavanın parlak tasarımına örnek fotoğraf mutfak resminin tavanının hafif iç versiyonu mutfakta hafif bir tavan örneği fotoğraf mutfak tavan resminin olağandışı tasarımının bir çeşidi mutfak tavan fotoğrafının parlak tarzının versiyonu mutfak resminde güzel bir iç tavan örneği mutfak tavan fotoğrafının olağandışı tarzının bir çeşidi mutfak resminde tavanın parlak tasarımına örnek mutfak tavanının hafif tasarımı için seçenek photo mutfakta aydınlık bir iç tavan örneği fotoğraf mutfak tavan resminin güzel tarzının versiyonu alışılmadık bir iç mutfak tavan resmi için seçenek

Previous Post
Salon tasarımı: apartmanda ve evde iç fikirler
Next Post
How to equip a Feng Shui kitchen