15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Evde mutfak: farklı düzenler için tasarım

Dairenin odaları tipik bir düzene bağlıdır ve özel bir evde mutfağın tasarımı pratik olarak sınırsızdır. Özel binalar, daha büyük kareler nedeniyle çoğunlukla orantısız olarak daha büyük bir kullanılabilir alana sahiptir. Kaplama malzemelerinden başlayarak ve ankastre mobilyalarla bitirerek en cesur tasarım fikirlerini uygulamanın daha kolay olduğu durum budur. Her şey en küçük ayrıntısına kadar düşünülene kadar işe başlamamalısınız, böylece “ocak” yakınındaki yer en rahat köşe haline gelir..

Tavanda kabartmalı kirişleri olan bir kırsal evin aydınlık mutfağının tasarımı

Bir kır evinde mutfak alanının tasarımı sorumlu bir meslektir ve aynı zamanda hoştur.

Evinizde bir mutfak tadilatı planlarken nelere dikkat etmek önemlidir?

Birçoğu kendi evini hayal eder, ancak mutfak alanının tasarımı, koridor, oturma odası veya yatak odasının düzenlenmesinden daha az önemli değildir. Genel izlenim birçok faktöre bağlıdır. Rusça konuşulan alanda, uzun süredir, konut düzenlemesi için belirli standartlar hüküm sürdü, bu da terk etme zamanı geldi. Bir kır evinde veya küçük bir yazlık evde bir mutfak iç mekanı olsa bile, zihinsel kısıtlamalar olmaksızın yeni bir formatın iç tasarımı ile değiştiriliyorlar..

Mutfak adasının üzerinde retro tarzı sarkıt lambalar

Mutfağın tarzı, evin geri kalanının içi ile uyumlu olmalı ve tüm evin bir bütünlük ve uyum duygusu yaratmalıdır.

Ruhunuz çok yönlü bir şey istiyorsa, geleneksel mobilyalar satın almanıza gerek yok. Günümüzde en iyi çözüm, tüm mutfak ekipmanlarının da kurulu olduğu ve yemek pişirmeyi kolaylaştıran ankastre mobilyalar olarak kabul edilmektedir. Ev aletlerinin sayısı doğrudan özel bir ev sahiplerinin yaşam tarzına bağlıdır..

 1. Ailede haftalık veya aylık büyük alımlar yapmak alışılmışsa, biri yalnızca içecekler için 2 buzdolabı, et ve yarı mamul ürünler için geniş bir göğüs dondurucu satın almak mantıklıdır..
 2. Özel bir evde bir mutfak stüdyosunun iyi düşünülmüş bir iç mekanı, iki bitişik odanın birleşimini içerir. Ancak her işlevsel alan, tüm ailenin yemek alanında, misafir odasında ne sıklıkta akşam yemeği yiyeceğini dikkate alarak donatılmıştır – genellikle rahat bir yerde konaklaması gereken ziyaretçiler var mı?.
 3. Mutfak ünitesinin donanımı, hazırlanacak yiyeceğin hacmine ve çeşidine bağlıdır. Özel binaların şehir evlerinde, tüm kasaba halkı gibi, herkesin kendi yoğun programı vardır, çalışmak veya okumak çok zaman alır, nadiren evde toplanır ve tüm aile için yemek pişirirler..
 4. Hizmetçinin mutfakta yemek yaptığı özel bir evde, çoğu zaman bir ekmek makinesinden başlayıp az miktarda et pişirmek için kompakt bir elektrikli makineyle biten eksiksiz bir ekipman bulunur. Mutfak ekipmanları iç mekanın temelini oluşturur.
 5. Bazı ailelerde, yoğun bir hafta boyunca hazır birinci ve ikinci kursların sadece ısınması için hafta sonları bir yedekle çok yemek pişirmek gelenekseldir. Bu durumda, 2 ocak, bir fırın ve bir mikrodalga fırın, herhangi bir pişirme ve ısıtma yönteminin mevcut olması için faydalı olacaktır..
 6. Pratik olarak yemek yapmadıkları bir evde, iyi hazırlanmış çay veya kahve için yarı mamul ürünler ve hazır kesimler kullanarak çok fazla ekipmana ihtiyacınız yoktur. Genellikle ailede akşam yemeğinde konuşurlar, sandviçlerle TV şovları ve haberler izlerler. Bir kahve makinesi, kesme ekipmanı ve basit bir ocak, mutfak ekipmanının temelidir, ekipmana harcamak ve odayı genel mutfak mobilyalarıyla karıştırmak mantıklı değildir..

Özel binalarda mutfak tasarımının özellikleri

Hayalinizdeki eve sadece yaşamak için değil, aynı zamanda en sevdiğiniz yemekleri hazırlamak için sobanın yanında bir yer gerekli. Bir kır evindeki mutfak da dahil olmak üzere, kalbinize değer veren insanlarla sıcak toplantılar için hayati bir alandır..

Fransız tarzında kırsal bir evde mutfak iç

Pastel tonlar, oymalı ahşap mobilyalar, retro lambalar, taze çiçekler ve kırsal bir temadaki diğer unsurlar – tüm bunlar özellikle banliyö sakinleri tarafından beğeniliyor

Özel bir evdeki binaların tasarımı, çoğu standart olmayan bir düzene bağlı olan bir apartman dairesindeki mutfaktan farklı olmalıdır:

 • mobilyalara yanlış yaklaşırsanız geniş ve ferah bir oda boş ve cansız görünebilir – bir “ada” tipi önerilir (merkezde bir çalışma veya yemek alanı vardır);
 • özel bir evde farklı duvarlarda iki pencereli bir mutfağın tasarımı, duvar dolapları ve ankastrelerin sayısında bir azalmayı içerir, ancak burada aydınlatma daha iyidir;
 • mutfak alanı gözden geçirilebilir – evin yarısı olduğunda ve yeterli kullanışlı alan olmadığında, kompakt bir yemek ünitesi için geniş bir koridor veya koridorun bir kısmı tahsis edilir;
 • küçük bir mutfağın kullanışlı alanına bağlı olarak, bir kır evinde eski mobilyalardan ve çöplerden ücretsiz koridorlar lehine kurtulmanız önerilir;
 • yemek alanı herhangi bir mutfağın zorunlu bir özelliğidir, ancak herkes ayrı yemek yerse (başka bir odadaki televizyonda veya bilgisayarda) sandalyeli bir yemek masası (yumuşak köşe) olmadan yapabilirsiniz;
 • bazen evlerde bir Rus sobası sökülür, yerine bir şömine veya taklidi yapılır – “ateşin yanında” misafir alanı olan geniş bir mutfak için mükemmel bir çözüm!

Bir kır evinin mutfağında beyaz ahşap tavan

Alçak bir tavanı görsel olarak yükseltmek için beyaza boyayın

Standart olmayan mutfak düzeni, profesyonel tasarımcıları hiçbir şekilde stilistik olarak sınırlamaz. İşlevselliği ve tüm önemli alanları korurlar, ancak biçim ve uygulama bakımından farklılık gösterirler..

Kavramsal olarak, ahşap bir evde bir mutfağın iç tasarımı doğaya, etnik kökenlere, köy çocukluğunun nostaljik zamanlarına “bağlanabilir”. Bunlar retro, country, etnik veya ekolojik tarzlardır..

Rustik tarzda özel bir evin mutfak tasarımı

Güzel bir yeşil renk tonu ile ülke tarzı mutfak

Tavsiye. Zevkinize göre modern malzemelerle bitirmeyi seçin, imarı yenin, yerleşik mobilyaların eski cephelerini yenileriyle değiştirin, ancak her şeyin stilistik olarak uyum içinde olması gerektiğini unutmayın..

Retro tarzında özel ev mutfak tasarımı

Geçen yıl tarzındaki iç mekanlar, kır evlerinde her zaman iyi görünür.

Herhangi bir fikrin özel bir evde uygulanması, her şeyin iletişim ve gaz boru hattı ile bir duvara sıkı bir şekilde bağlanması nedeniyle metrekareden yoksun bir şehir mutfağından çok daha kolaydır..

Belirli bir konfigürasyonun mutfağı nasıl donatılır?

Özel bir evde iyi aydınlatmalı güzel mutfak

Mutfak için donatılmış oda her zaman ideal bir şekle sahip değildir, genellikle alanı ihtiyaçlarınıza göre ayarlamak gerekir.

Kare mutfak

Şehir daireleri için kare bir oda nadirdir, ancak özel bir ev mutfağının içi için çok uygun bir seçenek. Yemek masasının yerleştirileceği ve tüm mutfak gereçlerinin yerleştirileceği yer var. Dolaplar ve dolaplar farklı şekillerde düzenlenebilir:

 • tüm duvarlar boyunca;
 • paralel olarak, geçitleri serbest bırakmak;
 • L şeklinde veya açı;
 • U-şekilli, bir duvarı boş bırakıyor (pencere veya kapı ile).

Böyle bir oda, özel bir evde kendi elinizle mutfağın tasarımında sorunlara neden olmaz. Dolap mobilyalarının miktarına bağlı olarak, yemek masası fotoğraftaki gibi serbest bir duvara veya pencereye yerleştirilerek merkeze yerleştirilir..

Bahçeye açılan pencerelerin önünde kır evinin mutfağında yemek alanı

Kare bir oda büyük bir başarıdır, böyle bir odayı özel tasarım becerileri olmadan bile donatmak oldukça kolaydır.

Tavsiye. Kare bir mutfağı kullanışlı ekipmanlarla doldurmak en kolay yoldur, ancak yine de dağınıklıktan kaçının, daha sık bir revizyon yapın.

Özel bir evin mutfak penceresinin önünde katlanır mutfak masası

Sınırlı alan için, gerektiğinde yan yüzeyi yükseltilebilen katlanır masa kullanımı çok pratiktir.

Küçük bir kare mutfakta, tam teşekküllü bir yemek yeri için çok az yer olabilir, ancak başka bir uçakla değiştirerek onsuz yapabilirsiniz..

1. katlanır masa üstü Teleskopik ayak veya destek ile önerilir – yükleri optimize edin.
2. trafo Gerektiğinde kolayca dönüştürülebilen herhangi bir katlanır masa modeli.
3. Bar tezgahı Hem imar için hem de bağımsız şık bir seçenek olarak kullanılır.
4. Büyütülmüş pencere pervazına Masanın boyutuna genişler, sadece köşeler mutlaka yuvarlatılmıştır.

Dar mutfak

Özel bir evde dar bir mutfak, tamamlanmış veya bir şekilde yeniden inşa edilmişse yaygın bir seçenektir. Standart mutfak mobilyalarının kullanımını en aza indirmemiz ve yalnızca bir duvarı dolap veya dolaplarla donatmamız gerekecek. Pencerenin veya başka bir duvarın karşısındaki katı bir düzlem olabilir..

Bir kır evinin mutfağında mutfak aletlerini ve lavaboları tek sıraya yerleştirmek

Pencere boyunca dar bir mutfağın doğrusal düzeni

Tavsiye. Tercihen, odayı görsel olarak genişletecek özel bir evde küçük bir dar mutfağın iç tasarımı. Açık renkleri ve düz renkleri seçin, büyük baskılardan ve alanı kaplayan gösterişli tasarımlardan kaçının.

Dar bir alanda özel bir evin mutfak iç

Yemek alanını odanın uzak bir köşesine yerleştirmek daha iyidir.

Fotoğraf duvar kağıdı, ayna yüzeyleri şeklindeki mekansal yanılsamalar da dahil olmak üzere başka yöntemler de uygulanabilir, ancak mutfakta sık sık temizlenmeleri gerekir. Tavan ve uç duvarlar boyunca yatay çizgiler ne kadar fazlaysa, o kadar iyidir.

Tavsiye. İdeal tarz minimalizmdir. Küçük detaylar şeklinde aşırı dekorasyondan kaçının.

Doğrusal yerleşime sahip minimalist mutfak

Küçük bir alanda görsel dağınıklığı önlemek için tüm mutfak gereçleri kapıların arkasına gizlenebilir.

Özel bir evde dar bir mutfağın tasarımında, etkili bir vurgu daha iyidir. Örneğin, orijinal perdeler, mutfak önlüğündeki mozaik panel veya orijinal desenli kendiliğinden yayılan zemin. Tüm mutfak eşyaları ve ev aletleri kapalı dolaplarda saklanmalıdır..

“Boşluk” hissi ve serbest geçişler sadece faydalıdır. Yemek alanı oturma odasına kadar uzanır veya katlanır masa üstü ve istiflenebilir taburelerle sınırlıdır.

Küçük mutfak

Eksiksiz bir mutfak mevcut olmadığında küçük bir mutfak veya catering tesisi mümkün olan tek çözümdür. Burada her şey kompakt olmalı, yemeğin hazırlandığı yer bile. Genellikle, küçük bir mutfakta, tam teşekküllü bir gaz veya elektrikli soba, kompakt bir modelle değiştirilir – fırınsız, sadece 2 brülör için. Pişirme ve ısıtma için, diğer tüm ekipmanlara uyması gereken bir mutfak dolabında yerleşik bir mikrodalga fırın uygundur..

Kütük evde küçük bir mutfak tasarımı

Bir günlük evde kompakt mutfak

Özel bir evde küçük bir mutfağın tasarımında yemek alanı olmamalıdır – yerleştirecek hiçbir yer yoktur. İyi bir seçenek, yemek ve çalışma uçaklarını birleştirmektir. Çok kullanışlı ve hijyenik değil, fonksiyonel ve pratiktir. Buradaki dekoru terk etmek daha iyidir, ancak tüm ekipman modern ve estetik olmalıdır..

Tavsiye. Odanın bir penceresi varsa, kendinizi basit perdelerle veya kıvırcık kesimli dikey panjurlarla sınırlayın. Çok katmanlı perdeler veya karmaşık kesim perdeleri alanı “çalır”.

Bir kır evinde küçük, aydınlık bir mutfak tasarımı

İç mekan açık renklerde yapılırsa küçük bir mutfak bile daha geniş görünecektir.

Yüksek teknoloji stili veya başka herhangi bir kentsel stil önerilir. Metalize yüzeyler ve bağlantı parçaları iyi görünecek. Kompakt bir catering ünitesinde, stilistik uyumu gözlemlemek önemlidir – her şey birbirini tamamlar ve tek bir bütün oluşturur. Parlak yüzeyler ışığı yansıtır ve alanı görsel olarak genişletir, ancak özellikle davlumbaz olmadığında dikkatli bakım gerektirirler..

Tavsiye. Dolaplar sığ olmalı, ancak açık renkli cephelerle tüm mutfak gereçlerini ve aletlerini gizleyecek kadar geniş olmalıdır. İdeal olarak, birden fazla katı duvar kaplamamalı, ancak L şeklindeki gömme mobilyaları terk etmemelidir..

Kırsal tarzda özel bir evin küçük mutfağının içi

İngiliz country tarzında rahat mutfak

Böyle bir mutfak seçeneği, örneğin bir kır evinde olduğu gibi yer olmaması durumunda gerekli bir önlemdir. Çoğu zaman, yemek alanı temiz havada bir gölgelik altına alınır. Buzdolabını nereye koyacağınızı düşünmeye değer. Açık havada, kendinizi yazın kötü hava koşullarından ve yazın hazır yemeklerden korumak zordur – can sıkıcı böceklerden.

Geçişli mutfak

Tasarımcıların dediği gibi, 2 çıkışlı geçişli bir mutfak “nankör bir seçenek”. Özellikle geçit darsa, burada da tam teşekküllü bir yemek alanı için yer yoktur. Masa şeklinde katlanır masalar veya genişletilmiş pencere pervazları harika bir seçenektir. Ancak, bir yerde yemek pişirmeniz gerekiyor ve hostes için tam teşekküllü bir yer donatmak daha iyidir. Eğimli bir başlık çok uygun olur.

Özel bir evde geçmeli mutfağın içi

Geçit çok dar ise mutfak modüllerinin genişliği azaltılabilir.

Geçişli bir kare veya dikdörtgen oda ise, özel bir evde mutfağın iç tasarımı, ücretsiz geçişler dışında hiçbir şey tarafından şartlandırılmamalıdır. Belki mutfak alanı yemek-oturma odasına gider, diğer ucunda – koridora.

Çiçek duvar kağıdı ile özel ev mutfak tasarımı

Rustik geçişli mutfak

Önemli! Bulundukları geçitleri ve duvarları nasıl dekore edeceğinizi düşünün – boş olmamalıdır. Hafif fonksiyonel raflar veya çok seviyeli bulaşık rafları bile duvardaki bir kapıdan daha kullanışlı olacaktır. Geçiş odasının stili, bitişik odalarla kontrast oluşturmamalı, organik olarak onları tamamlamalıdır..

Bahçeye açılan bir kapı ile ülke mutfak tasarımı

Bahçeye erişimi olan geçişli mutfak

Geniş mutfak

Geniş bir mutfak, büyük özel ülke binaları için tipiktir. Birçok avantajı ile dezavantajları vardır – bu bölgenin bir şekilde resmileştirilmesi gerekiyor. İki buzdolabı ve aklınıza gelebilecek tüm mutfak gereçleri sığacak. Ancak, neredeyse hiç kullanılmayan ekipmanı satın almak mantıklı değil..

Depolama raflı mutfak adası

Geniş odada işlevsel bir mutfak adası için yer vardır.

Özel bir evin mutfağının beyaz tavanında ahşap kirişler.

Odanın yaklaşık üçte biri çalışma alanı için ayrılmıştır.

İskandinav tarzı geniş mutfak tasarımı

İskandinav mutfağında güzel yemek alanı

Özel bir evde büyük bir mutfağın içi, stil kısıtlamaları anlamına gelmez. Ana tasarım hedefi, yetkin fonksiyonel bölgelemedir. Geniş oda sadece bir çalışma ve yemek alanına değil, aynı zamanda büyük bir TV paneli veya sahte bir şömine ile donatılabilen bir misafir alanına da uyacaktır..

Konuklar için döşemeli mobilyalar ada veya yarımada olarak gösterilebilir. Tek koşul, geniş bir odada yeterince hafif ve sıcak olması gerektiğidir. Güçlü başlık açığız.

Kombine mutfak

Kombine veya stüdyo mutfak, imarlı geniş bir oda ile aynı prensibe göre donatılmıştır. Tek fark, kompakt yiyecek bloğu ve genişletilmiş misafir alanıdır. Ailede TV’de yemek yemek, kanepenin yanındaki sehpada oturmak geleneksel ise yemek takımı olmayabilir..

Özel bir evde beyaz mutfak-oturma odasının içi

Gömme dolaplı stüdyo mutfak

Panoramik pencereli özel bir evde birleşik mutfak-yemek odası

Geniş bir mutfak-yemek odasının panoramik aydınlatması

Mutfak-yemek odası, her şeyden önce, tam bir masada ortak yemekler için rahat bir yerdir. Genellikle bunun için, katalogdan stilistik – Provence, Rönesans, Barok vb..

çatı katı mutfağı

Tavan arasında veya başka bir odada mutfak, ayrı bir katta. Genellikle bu, örneğin yazlık 3 seviye üzerine inşa edildiğinde zorunlu bir önlemdir. Belki de bu işlevsel odayı donatacak başka bir yer yoktur. Tüm kulübe şömine veya baca çevresinde sürekli bir döner merdiven ise, o zaman bir yerde kanepeler ve katlanır sandalyeler olmalıdır..

Bir kır evinin çatı katında mutfak iç

Tavan arasındaki eğimli çatı pencereleri mutfağa bol miktarda doğal ışık sağlar.

Özel bir evin çatı katında eğimli tavanlı mutfak iç

Tavan arasında, farklı yükseklikteki mobilyaların veya eğimli bir tepeye sahip dolapların kullanılması tavsiye edilir.

Çatı katı mutfağı üst kattadır, ancak soğuk havalarda veya kötü havalarda kullanılır. Açık havada yemek pişirmek ve yemek yemek için bir yaz mutfağını bir gölgelik altında çoğaltmak daha iyidir. Tavan arası mutfak, duvar dolaplı geleneksel dolap mobilyalarını ima etmeyen birçok eğimli düzleme sahip olduğu için özgün bir çözümdür..

Belki de farklı bir düzeniniz var – konuk alanındaki vurgunun uygun olduğu cumbalı bir mutfak. Yoksa ayrı bir evde bir yaz mutfağı mı, ipuçlarımız da faydalı olacaktır. Özel bir evde bir mutfağın nasıl dekore edileceğine dair daha özgün çözümler – fotoğraf galerimizde.

Fotoğraf: kır evlerinde mutfaklar

Retro tarzı mutfak adası Özel bir evin mutfağının iç kısmındaki ahşap kirişler Beyaz cepheli küçük mutfak Özel bir evin mutfağında masif ahşap bar tezgahı Bir kır evinin modern mutfağının içi Tavan arasında mutfak zemininde seramik karolar Bir kır evinde çatı katı tarzı mutfak Mutfağın iç kısmındaki beyaz tuğla duvar Yemek alanı olan mutfak adası Metal bir çerçeve üzerinde bar tabureleri Yeşil seramikten yapılmış mutfak önlüğü Mutfak alanının dekorasyonunda canlı bitkiler Mutfak adasında ahşap tezgahlar Karışık stil özel ev mutfak iç Mutfak çalışma alanında mermer tezgah Yuvarlak masalı yemek alanı Rustik mutfak tasarımı Bir kır evinde mutfak-oturma odası Mutfak masasında taze çiçekler Yemek masasında sonbahar yaprakları buketi Mutfak tasarımında seramik mozaik Beyaz ülke mutfak iç Doğal ahşaptan yapılmış mutfak takımı Özel bir evin mutfağında kafeste seramik zemin Mutfak alanının tasarımında ahşap Ahşap bir mutfak masasında tencerelerde çiçekler Mutfak dekorasyonunda gri tonları Ahşap setli özel bir evin mutfak tasarımı Bir kır evinin mutfağında ahşap masa Mutfak alanının tasarımında beyaz renk Özel bir evin mutfağında oymalı ahşap sandalyeler Mutfağın iç kısmında bakır tonlu lambalar Mutfağı renkli aksanlarla dekore etmek Bir kır evinin mutfağının iç kısmında soba-şömine Özel bir evin gri mutfak iç Bir kır evinde yüksek teknoloji mutfak Kırsal bir evin mutfağında yemek alanı Özel bir evde şık mutfak tasarımı Mor tonlu sarkıt lambalar Tavan arasında geniş mutfak Özel bir evin çatı katında kompakt mutfak Tavan arasındaki mutfakta eğimli pencereler Mutfak-oturma odasında yeşilin mor ile kombinasyonu Bir günlük evde mutfak-oturma odası Özel bir evin geniş mutfağında panoramik pencereler Bir ada ile mutfak alanı imar Klasik tarzda özel ev mutfak iç Provence tarzında kır evi mutfak tasarımı Özel bir evin küçük bir mutfağında yemek masası ayarı Kırsal bir evin mutfağının tasarımında rustik tarz

Previous Post
Başlıklar nelerdir. Modern egzoz cihazlarının formları
Next Post
How to design a suburban area of ​​6 acres