15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Stilistik çözümler için seçeneklerle ahşap bir evde mutfak tasarımı

Bir bardan modern evlerde iç tasarım – yaratıcı kendini gerçekleştirme için harika fırsatlar. Özel bir yer, sadece mobilya ve dekorun değil, aynı zamanda akşam geç saatlere kadar konuklarla gizli bir sohbette oturmak isteyeceğiniz özel bir atmosferin de önemli olduğu mutfaktır. Ahşap bir evde mutfağın tasarımı arkaik ve ağır görünmemelidir. Bu nedenle ahşabın özelliklerinin en iyi şekilde çalınacağı bir tarz seçmek önemlidir..

ahşap bir evde parlak bir mutfak dekoru fikri

Ahşap bir evde mutfak basit ve rahat olmalıdır.

ahşap bir evde hafif bir mutfak tasarımı seçeneği

Ahşap bir ev, ilginç fikirlerin somutlaştırılması için harika fırsatlar sunar.

ahşap bir evde güzel bir mutfak iç örneği

Mutfağın tasarımını önceden düşünün ve odanın tüm özelliklerini dikkate alın.

İç tasarımda ahşabın özellikleri

Doğal ahşap, özel estetiğe sahip mükemmel bir ekolojik malzemedir. Mutfak için yüzey seçimi söz konusu olduğunda, birçok kişi boya, fayans veya yıkanabilir duvar kağıdına sahip evler ve şehir daireleri hayal eder. İyi işlenmiş ahşap aynı zamanda:

 • inşaat malzemesi;
 • duvar ve tavan dekorasyonu;
 • ahşap bir evde duvar dekorasyonu.

Ahşabın monoton olduğu basit olmayanlara benziyor, ancak her türün kendi tonları ve benzersiz dokusu var. Örneğin, wenge veya siyah abanozun çikolata tonları, şeritler veya benekli huş ağacı ile olumlu bir kontrast oluşturur. Bu kombinasyonlar, hafif duvarların arka planına karşı daha iyi görünür – evler çoğunlukla çamdan yapılır. Mutfak tasarımı için ahşap mobilyalar, dekor ve tekstiller dikkatlice seçilmelidir – bir bardan ahşap bir evde.

Bitişik odaları dekore ederken, malzemenin uygunluğunu düşünmenize gerek yoktur. Görsel olarak pek çok ahşap türü iç kapılar olmadan uyum içindedir. Fıçı tahtası veya kereste ile kaplama, özel sektördeki bir taş ev için mükemmel bir çözümdür. Güzel bir kaplama ile başarısız bir yerleşim bile özel bir revizyon gerektirmez..

ahşap bir evde alışılmadık bir mutfak tarzı fikri

Ahşap duvarlar odaya sıcaklık ve konfor katacak

ahşap bir evde hafif bir mutfak seçeneği

Doğal ahşap, özel bir estetiğe sahip mükemmel bir ekolojik malzemedir.

Ahşabın dokusu özel bir izlenim yaratır, bu nedenle mobilya organik olarak mekana uymalıdır. Bu malzeme güçlü bir enerjiye sahiptir. Ahşap bir evde her mutfağın iç mekanı özel bir auraya sahiptir. Fotoğraftaki gibi herhangi bir oda sıcak ve misafirperver görünüyor..

Ahşabın eksikliklerini unutmamalıyız..

 1. Aşırı nem altında bir miktar doğrusal genleşme sergileyen canlı bir malzemedir..
 2. Kuru bir odada ahşap kurur.
 3. Yeni bir ev uzun süre küçülür, taş, metal ve diğer sağlam malzemelerle bitirmek için acele etmeyin.
 4. Uygun şekilde tedavi edilmezse mantar veya küf nemli, havalandırılmayan köşelerde büyüyebilir..
 5. Özel emprenye ile bile ahşap, yanmaya maruz kalan tehlikeli bir malzeme olarak kalır..
 6. Ateşleme olmaması için ısıtma cihazlarının bir şeyle çevrilmesi gerekir..
 7. Ahşap kaplama olarak kullanılabilir alanın bir kısmını alır..
 8. Mükemmel doku pürüzlü bir desene sahiptir, zımparalanıp vernikle açıldıktan sonra pürüzsüz ve pratik hale gelir..

ahşap bir evde alışılmadık bir mutfak iç örneği

Mobilya, ahşap bir evin iç kısmına uyumlu bir şekilde oturmalıdır.

ahşap bir evde parlak bir mutfak tasarımı seçeneği

Ağacın birçok özelliği vardır, bir evi dekore ederken bunlar dikkate alınmalıdır.

ahşap bir evde güzel bir mutfak dekoru örneği

Ahşap bir evde mutfak sıcak ve misafirperver görünüyor

Plastik ve krom kaplamalı dolap cepheleri, doğranmış bir evde mutfak iç kısmına nadiren organik olarak sığar, masif ahşap veya kaplama kaplamalı mobilyalar almak daha iyidir.

Tavsiye. Ahşabı fazla kurutmamak için sobayı, şömineyi ve elektrikli ısıtıcıları havalandırmaya, ısıtma radyatörlerine – duvarlardan 15-20 cm uzağa yerleştirin..

Düzenleme yaparken, yeni bir ahşap bina küçüldüğünde, iletişimde aşırı gerilim oluşabileceğini unutmayın. Bu nedenle, biraz sarkma ile esnek plastik almak daha iyidir. Bu öneriler, özel bir polimer oluk içinde yalıtılmış havalandırma ve elektrik kablosu için geçerlidir. Boruları süpürgeliklerin veya mobilyaların arkasına rahatça gizleyin.

ahşap bir evde aydınlık bir mutfak iç fikri

Doğal ahşaptan mobilya seçmek daha iyidir.

ahşap bir evde hafif bir mutfak dekoru seçeneği

Isıtma cihazlarını duvarlardan uzağa yerleştirmek daha iyidir.

Ahşap ışığı emer – mutfakta yerel aydınlatmanın kullanılması önerilir. Nokta diyotlu ahşaptan yapılmış bir evde iyi aydınlatılmış bir mutfak içi pratik, şık, şık ve ekonomiktir..

Minimalist bir iç mekan, retro, etnik veya ekolojik seçebilirsiniz, ancak iletişim ve mutfak aletlerinin oldukça organik olarak uyması şartıyla. Bu, profesyonel tasarımcılar için bile zor bir iştir, tasarım arkaizme dayandığında buzdolabını ve diğer ekipmanları gizlemeniz gerekir..

Mobilyaları doğru seçerseniz, ahşap bir evde modern bir mutfak-oturma odasının iç kısmında sorun olmamalıdır..

ahşap bir evde güzel bir mutfak tasarımı fikri

Mutfakta yeterince ışık olmalı

ahşap bir evde alışılmadık bir mutfak tarzı örneği

Spotları kullanın, şık ve ekonomiktir

ahşap bir evde güzel bir mutfak tasarımı için seçenek

Mutfakta ahşaptan mobilya seçmek daha iyidir.

Kütük mutfakların tasarımını seçmek için pratik ipuçları

Mobilya ve tasarım sorunları, hafif prefabrik yapılar ve geleneksel bir kütük ev de dahil olmak üzere birçok ahşap ev sahibi için endişe kaynağıdır. Ahşap bir mutfağın iç tasarımı, deneme için harika bir alandır, “hayallerinizdeki” bir mutfağı yapabilirsiniz. Uzmanlar, burada her şeyin henüz icat edilmediğini, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey olduğunu söylüyor..

 1. Ahşabın doğal güzelliği ile mükemmel bir uyum içinde yemek pişirmek ve yemek yemek için yer açmak için, temel kaldığı bir stil seçmek daha iyidir. Avrupa ülkesinin etnik çeşitleri, bir Rus kulesi için dekor (konaklar, odalar), kulübenin sadeliği – seçim için. Rus sobası, başka herhangi bir biçimde bir taklit veya ocak ile değiştirilebilir..
 2. Doğal ahşaptan bir ev inşa ederken, her zaman çok fazla hurda kalır. Bir kütük evinde bir mutfak tasarımında dekor olarak kullanılmak üzere pürüzsüz testere kesimi, kiriş levhaları tavsiye edilir. Özel bir şekilde, 2. kata çıkan merdivenler için stilize bir bar tezgahı, bir pencere pervazı veya destekler düzenleyebilirsiniz. Her şey tasarım konseptini vurgulamalı.
 3. Daha fazla ışık istiyorsanız, hafif dokulu bir ahşap gölge seçin. Zengin bir renk elde etmek için leke almak daha iyidir (diğer renklendirme emprenyeleri). Ayrıca kütükleri hafifletmek için veya ahşabın doğal dokusunu koruyarak parlamayan mat bir vernikle işlem yapmak için bileşikler de vardır..
 4. Etnik ve arkaik kanonlardan uzaklaşmaya karar verdikleri ahşap bir evde klasikleri seçebilirsiniz. Uzmanlar, boyama için duvar kağıdının temeli olarak pürüzsüz ahşap levhalar veya alçıpan ile kaplamayı önermektedir..
 5. Ahşap kirişler, beyaz bir tavanın arka planına karşı muhteşem görünüyor. Bu teknik genellikle Provence ve Doğu Avrupa konut tarzında, taştan yapılmış bir İsviçre dağ evinde ve bazı modern tarzlarda bir teknikte kullanılır. Bugün, beyaz tavandaki kirişler, ahşaptan yapılmış bir mutfak-oturma odasının iç kısmında bir trend. Ülke tarzında geleneksel olduğu gibi hafif bir masa üstü veya beyaz masa örtüleri ile iyi giderler.. ahşap bir evde hafif bir mutfak fikri

  Ahşap bir mutfağın iç tasarımı, deney için harika bir alandır

  ahşap bir evde hafif bir mutfak örneği

  Ağaç modern bir tarzda çok uyumlu görünüyor

 6. Doğal ahşap ve taş, kaplama için mükemmel ikili. Tasarımcılar metalden bronz veya bakırdan yapılmış armatürler ve lambalar (gümüş ve krom armatürler değil) seçmenizi önerir. Böyle bir finişe sahip mobilya takımları, kütük evinin özgünlüğünü olumlu bir şekilde vurgulamaktadır..
 7. Ahşap herhangi bir renkte boyanabilir, ancak mutfağın iç kısmında herkes iyi görünmeyecek – ülkede veya büyük bir ahşap evde. Binanın çevre dostu malzemesini olumlu bir şekilde vurgulayan sessiz doğal tonları seçmek daha iyidir..
 8. Ahşabın bir tonunu seçerken, “zemin – duvar – tavan” oranında bir denge sağlamak önemlidir. Geleneksel olarak koyu alt ve açık üst kısım güvenilirlik, sıkılık ve sağlamlık hissi yaratır. Herhangi bir abartılı karar kavramsal olarak gerekçelendirilmelidir. Örneğin, tavanda siyah bir ek, açık bir yıldızlı gökyüzünü taklit eder veya alanı görsel olarak genişletmek için aynalı bir tasarım ve sadece karanlık bir üst kısım değil.
 9. Bir ahşap evin küçük bir mutfağını genişletmek, bir panel evdeki bir odadan görsel olarak daha zordur, ancak aynı tasarım işi “bulur”. Bazı fonksiyonel kompakt mobilyalar (daha iyi ankastre, ısmarlama) ve cephelerin arkasına gizlenmiş mutfak gereçleri. Her büyüklükteki mutfak için mobilya parçaları arasında geniş bir koridor olmalıdır..

Etnik bir iç mekanda veya retro bir mutfakta, ev bitkileri ve el yapımı dekor iyi görünüyor. Ahşap bir evin tasarımını canlandıran çoğu stilde el yapımı şeyler harika görünüyor. Bunlar, fotoğraftaki gibi patchwork tarzında yumuşak koltuklarda örme masa örtüleri ve işlemeli peçeteler, dantel perdeler, el yapımı yastıklar ve örtülerdir..

ahşap bir evde alışılmadık bir mutfak dekoru örneği

Retro tarzı böyle bir ev için harika bir çözüm olacaktır.

ahşap bir evde parlak bir mutfak tarzı örneği

Küçük alanlarda kompakt ve fonksiyonel mobilyalar kullanın

ahşap bir evde sıra dışı bir mutfak tasarımı seçeneği

Son çare olarak ağaç boyanabilir.

Planlama ve imar özellikleri

“Canlı malzemeden” yapılmış kaplamaların kendine has özellikleri vardır. Reçine duvarlarda birkaç yıl görünebilir, ahşap son kurutmanın son aşamasında biraz bükülebilir ve hatta çatlayabilir. Çamın yapı ve kaplama malzemesi olarak doğal özellikleri, gizlemeye çalışmadan yenmesi tavsiye edilir..

Tavsiye. Göze çarpan bir yerde belirli bir “kusur” oluşmuşsa, olduğu gibi bırakın, bunun kendi tadı vardır. Fonksiyonel alanları daha iyi ele alın.

TABLO

1.

Ocak, fırın, ocak

Duvarların ısınmadan tutuşmaması için ısı yalıtımını düşünün, davlumbaz önemlidir, Rus sobası bir ısı kaynağıysa, dumandan kaçınmak için tüm kurallara göre döşenmesi gerekir.

2.

Ürünleri kesmek için yer

Soba ile lavabo arasına, duvar (mutfak önlüğü) altında yıkanabilir malzemeli kaplamanın altına, temizlik için kapalı kapının yanına yerleştirin.

3.

Yıkama

En uygun (geniş, sığ, su sıçramalarını dağıtmaz, gürültü yapmaz), çalışma düzleminin yanında ve bulaşıkları kurutmak için bir yer

4.

Gıda saklama alanları

Buzdolabı, tahıllar ve dökme ürünler için dolaplar, minimum sebze stoğu için alan, çalışma alanındaki her şey

5.

Yemek ve misafir alanı

Yemek takımı veya sandalyeli rahat bir masa üstü, koltuklu masalı bir kanepe, ocaktan ve lavabodan uzağa yerleştirme

Tablo, kilit noktaların nasıl konumlandırılacağını gösterir. Ahşap bir evde mutfağın tasarımı, takımların nasıl sergilendiğine bağlı olarak değişebilir – dolap mobilyaları, yemek masası ve ekipmanları.

ahşap bir evde güzel bir mutfak dekoru fikri

Ağacın kendine has özellikleri vardır, bu nedenle mutfağı planlarken dikkate alınmalıdır.

ahşap bir evde aydınlık bir mutfak iç örneği

Genel kurallara uyarsanız, sonunda her şey güzel ve rahat bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Yerleşik mobilyalar en uygun olarak kabul edilir, ancak bu, uzun yıllar süren büzülmeden sonra mümkündür. Hazır kitler, sabit ünite sayısına bağlı olarak farklı şekillerde düzenlenebilir:

 • doğrusal düzenleme;
 • köşe;
 • U şeklinde;
 • paralel;
 • tecrit.

Ekipman ve dekor, her alanın ve odanın kendisinin işlevselliğini vurgulamalıdır. Yemek odası, oturma odası veya camlı veranda ile birleştirilmiş izole bir mutfak kendi tarzında donatılmalıdır. Bazen pişmiş yiyecekleri aktarmak için duvardaki küçük bir pencereyle sınırlıdırlar veya bir bar tezgahı ile çevrilidirler..

Görsel imar için, seviye geçişi sıklıkla kullanılır – birçok tasarımcının favori tekniği. Küçük podyum, basamaklar, zemin kaplaması veya yaklaşım – tüm bunlar yemek pişirme ve dinlenme yerini sınırlar.

Modern projelerde, evin zemin katında yemek odası ve oturma odası olan bir mutfak ortak bir alanı işgal ediyor. Buradan, yatak odalarının genellikle donatıldığı üst kata ahşap bir merdiven çıkar..

ahşap bir evde alışılmadık bir mutfak tarzı için seçenek

Ekipman ve dekor, her bölgenin ve odanın kendisinin işlevselliğini vurgulamalıdır.

ahşap bir evde hafif bir mutfak tasarımı örneği

Yemek odası ile birleştirilen mutfak, kendi tarzında donatılmıştır.

ahşap bir evde hafif bir mutfak dekoru fikri

Mutfakta imar önemli bir rol oynar.

Stilistik çözüm örnekleri

Bir kütük eve her tarz uygun değildir, ancak her milletin konforlu bir ahşap evin sırları vardır. Birçok ülke çeşidi, modern stilizasyon için en uygun olarak kabul edilir (farklı ülkelerde kırsal stil).

 1. Fransız Provence mutfağı için en seçkin olarak kabul edilir, rustik sadeliği, aristokrat şıklığı ve Akdeniz kıyılarının romantizmini birleştirir. Rus versiyonunda lavanta dalları, zeytinler ve Galya horozu ile dekor eklemek gerekli değildir. Provence tarzında hazır mobilya takımları farklı kataloglarda bulmak kolaydır..
 2. Minimalizm, rahatlığın, çileciliğin ve birçok küçük gizemin reddedilmesinin övüldüğü yirminci yüzyılın zaten bir “klasiği” haline geldi. Böyle bir evde çok fazla ışık ve boş alan olmalı, tüm mutfak eşyaları az veya hiç süslemeli sürgülü dolap kapılarının arkasına gizlenmiştir. En etkileyici olanı Japon ve İskandinav minimalizmidir. Doğu felsefesi ve ev mobilyası kavramı herkes için uygun değildir. İskandinav versiyonu, enlemlerimizde ahşap bir evde mutfak-oturma odasının iç kısmında giderek daha popüler hale geliyor..
 3. Güzel tür retro, taşralı çocukluk nostaljisi ve Sovyet döneminin genel sosyalleşmesi ile taraftarları var. Yeni bir evin tasarımını geçmiş yüzyılın ruhunda tutmak o kadar kolay değil, ancak üç neslin temsilcileri için rahat olacak. Ana şey, Pop Art veya Sots Art ruhu içinde dekor ile izlenimi bozmak değil, yeni binyılın etkilerini getirmektir..
 4. Modern, ahşap bir binada var olma hakkına sahiptir, ancak yirminci yüzyılın başlarında yerleşik bir kanon ve modern postmodernizm olduğunu unutmayın. Her biri dışarıdan oldukça tanınabilir, ancak bu yönlerin adları genellikle karıştırılır. Böyle bir tasarımı uzmanlara emanet etmek daha iyidir..
 5. Bugün birçok mimar ve tasarımcı, hazır örnek olarak Alpler’de bir dağ evi veya bir İsviçre evi seçiyor. Burada her şey düşünülmüş, dekor ve dekorasyonda çok şey geleneksel Rus kütük evini yansıtıyor. Dağ evi, Avrupa ülkesinin tipik bir temsilcisidir, ahşap ve taştan yapılmış bir ev çoğunlukla 2-3 katlıdır. Üst katta, bir çatı katı yerine, genellikle bir konuk alanını şömine ve döşemeli mobilyalarla donatırlar. Dekorun tavanın altında büyük kirişler bırakması yaygındır. Koltuklar ve bir kanepe, ev yapımı kilimler ve işlemeli koyun postlarıyla süslenir, ayrıca ayakların altındaki kilimlerin yerini alırlar. İnşaat ve dekorasyonda Alplerde her zaman bol bulunan taş memnuniyetle karşılanmaktadır..
 6. Bu tarzın İngiliz evi ile çok ortak noktası var. “Foggy Albion”da hava genellikle nemli ve soğuktur, bu nedenle şömine ve doğal yünden yapılmış sıcak battaniyeler her zaman tercih edilmiştir. Bu tarz tamamen İngiliz muhafazakarlığını, klasik kanunları, Viktorya aristokrasisini ve Avrupa ülkesini birleştirir. İngiliz ölçeğine sahip bir kütük evinde mutfağın içini denemek için mükemmel bir fırsat var..
 7. American Ranch stili, rustik şıklığın bir başka lezzetidir. Bu tarzın kendi asırlık temelleri vardır, ancak vurgu rahatlıktır. Ülkenin herhangi bir yerindeki Amerikalılar, medeniyetin faydalarından izole bir şekilde yaşamıyorlar. Prefabrike kontrplak panel evler var, ama çölde bile bir kuyudan su var, bir jeneratörden ve güneş panellerinden gelen güç, internet ve uydu TV var. Tipik olarak kovboy dekoru, Amerikan tarzı konfor ve rahatlık izlenimini tamamlar..
 8. Güney enlemlerinde, tasarımcılarımız ahşap binalar için diğer ülke türlerini de uyguluyorlar. Bu bungalov tarzı, Akdeniz ve Yunan (antik çağın yankıları ile), her biri kendine has özelliklere sahip. Karadeniz bölgemizde ve sıcak Akdeniz’de, duvarları bir kütük evde olduğu gibi bırakmak geleneksel değildir, çok eski zamanlardan beri kil ile sıvanmış ve kireç ve tebeşirle badanalanmıştır..

ahşap bir evde güzel bir mutfak tarzı seçeneği

Mutfağın stilini seçmek sorun değil

ahşap bir evde olağan mutfak tasarımı fikri

Fransız Provence, mutfak için en sofistike olarak kabul edilir

Dilerseniz herhangi bir etnik fikri veya tipik bir kır dekorunu ödünç alabilirsiniz. Boyama, badana veya duvar kağıdı için duvarları alçıpan ile kaplamak daha kolaydır. Son moda, daha önce dekoratif bir stilizasyon işlevi gören “Rus kulesi” stiline itiraz etmektir. Ahşap bir evde mutfak tasarımı için başka fikirler de var – yardımcı olacak fotoğraf galerimiz!

Ahşap bir evde mutfak tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

ahşap bir evde parlak bir mutfak dekoru fikri fotoğraf bir ahşap ev resminde mutfağın hafif tarzının versiyonu ahşap bir ev fotoğrafında alışılmadık bir mutfak iç örneği ahşap bir ev resminde güzel bir mutfak tasarımı seçeneği ahşap bir ev resminde parlak bir mutfak iç örneği ahşap bir evde alışılmadık mutfak tasarımı fikri fotoğraf ahşap bir ev resminde güzel bir mutfak dekoru fikri ahşap bir evde mutfağın hafif tarzının versiyonu fotoğraf ahşap bir evde parlak bir mutfak tarzı örneği fotoğraf ahşap bir ev resminde hafif bir mutfak dekoru fikri ahşap bir ev resminde güzel bir mutfak iç örneği ahşap bir ev fotoğrafında alışılmadık bir mutfak tasarımı seçeneği ahşap bir ev resminde alışılmadık bir mutfak iç örneği ahşap bir evde hafif mutfak dekoru fikri photo ahşap bir ev resminde parlak bir mutfak tasarımı seçeneği ahşap bir evde güzel bir mutfak tarzı örneği fotoğraf ahşap bir evde güzel bir mutfak tarzı fikri photo ahşap bir ev resminde alışılmadık bir mutfak iç seçeneği bir ahşap ev resminde mutfağın hafif tasarımı fikri ahşap bir ev fotoğrafında alışılmadık bir mutfak dekoru seçeneği ahşap bir ev resminde parlak bir mutfak dekoru seçeneği ahşap bir evde güzel bir mutfak iç örneği fotoğraf ahşap bir evde hafif bir mutfak fikri photo ahşap bir ev resminde sıra dışı bir mutfak tasarımı örneği ahşap bir ev resminde güzel bir mutfak tarzı seçeneği ahşap bir ev resminde \ u200b \ u200olağan mutfak tasarımı fikri ahşap bir evde hafif bir mutfak iç seçeneği fotoğraf ahşap bir evde parlak bir mutfak dekoru örneği fotoğraf ahşap bir ev resminde alışılmadık bir mutfak tarzı örneği ahşap bir evde güzel bir mutfak iç seçeneği fotoğraf ahşap bir ev resminde parlak bir mutfak tarzı örneği ahşap bir evde alışılmadık mutfak dekoru fikri fotoğraf ahşap bir evde hafif mutfak dekoru seçeneği fotoğraf ahşap bir ev resminde güzel bir mutfak iç fikri ahşap bir evde parlak bir mutfak tasarımı seçeneği fotoğraf ahşap ev resminde güzel bir mutfak tasarımı fikri ahşap bir ev fotoğrafında alışılmadık bir mutfak tarzı seçeneği ahşap bir ev resminde hafif bir mutfak iç örneği bir ahşap ev resminde mutfağın parlak tarzının versiyonu ahşap bir evde güzel bir mutfak tasarımı örneği fotoğraf ahşap bir ev resminde hafif bir mutfak fikri ahşap bir ev resminde güzel bir mutfak dekoru örneği ahşap bir ev fotoğrafında parlak bir mutfak tasarımı fikri ahşap bir ev resminde parlak bir mutfak iç fikri ahşap bir evde parlak bir mutfak dekoru seçeneği fotoğraf ahşap ev resminde güzel bir mutfak tasarımı örneği ahşap bir ev fotoğrafında parlak bir mutfak iç fikri ahşap bir ev resminde güzel bir mutfak iç seçeneği ahşap bir evde parlak bir mutfak tarzı seçeneği fotoğraf ahşap bir evde hafif bir mutfak dekoru örneği fotoğraf

Previous Post
6 dönümlük bir banliyö alanı nasıl tasarlanır
Next Post
Brick wall in the interior of residential premises