15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Klasik bir mutfağın tasarımı ne olmalı

Ne kadar ilerleme olursa olsun, insanlar klasik tarzda bir mutfak tasarımı seçiyor, minimalizm ve modernliği arka plana itiyor. Bu tekniğin kullanımı, rahatlık, rahatlık ve aile değerlerinin korunmasına değer veren muhafazakarlarda veya ev sahiplerinde doğaldır. Katı teknikler kullanarak, mevcut renk şemasını kullanarak farklı boyutlardaki bir odayı dönüştürebilirsiniz..

klasik tarzda parlak bir mutfak tasarımı fikri

Bu tarzın yaşına rağmen, çoğu insan hala onu seçiyor.

klasik tarzda güzel bir mutfak stili örneği

Klasik tarz mutfak, rahatlık ve konforun birleşimidir

klasik tarzda sıradışı bir mutfak iç seçeneği

Klasik tarz mutfak çok güzel görünüyor

İç mekandaki stil alt türlerinin özellikleri

Klasik tarzdaki (antik) konut, çizgilerin netliği ve ciddiyeti ile ayırt edilir. Sakin, seyreltilmiş gölgeler, yüksek kaliteli doğal malzemeler burada hakimdir. Tasarımcılar, örnek stili tanımak için 17.-18. yüzyıl dönemi hakkında birkaç filmi gözden geçirmeyi tavsiye ediyor. Antik çağa eşlik eden anahtar terim “lüks” kelimesidir. Ortamda lüks düzenlemesi, bu tür detayların varlığıyla mümkündür: metal çerçevelerdeki hacimsel aynalar, sütunlar, şömine ve doğal malzemelerden yapılmış yoğun tekstiller.

Geleneksel dairelerin zarafeti dekoratif objelerle sağlanır: antikalar, bronz ve mermer figürinler, duvarlardaki tablolar. Tasarım alanındaki bir amatör bile, alçı tavanlar, duvarlarda yoğun dekorasyon ve oymalı doğal ahşap mobilyalarla cömertçe dekore edilmişse, evin antik çağ ilkelerine göre donatıldığını anlayacaktır..

klasik tarzda hafif bir mutfak dekoru örneği

Klasik tarz lüks ve zenginliği simgeliyor

klasik tarzda parlak bir mutfak iç fikri

Dekoratif elemanlar stili vurgulamaya yardımcı olacaktır.

Kayıt için temel kurallar

Dekore edilen odanın alanı ne olursa olsun, “klasik” mutfağın içi aşağıdaki ilkelere dayanmaktadır..

 1. Yüzey bitirme için doğal malzemelerin kullanılması.

 2. Çizgilerin netliği ve geometrisi, mobilyada simetri.

 3. Minimum dekor, kullanımı yalnızca faydalı bir amaç için geçerlidir..

 4. Çok sayıda tekstil – pencerelerde, döşemeli mobilyalarda, bazen duvarlarda bile bir kumaş deseni yapıştırılabilir.

Modern yorumda gelenek, kontrast oyununu dışlamaz, ancak şu koşulla: atmosferi süslemek için parlak, gösterişli gölgeler kullanmamak. Bir odayı katı ana hatlarla yeniden şekillendirmeyi planlayan ev sahipleri şunu hatırlamalıdır: klasik bir mutfağın tasarımı, malzemelerde ucuzluğa ve tasarrufa izin vermez. Değişikliğe devam etmeden önce, finansal yeteneklerinizi değerlendirmeniz gerekir..

klasik tarzda sıradışı bir mutfak tasarımı için bir seçenek

Klasik tarzda bir mutfak oluşturmak için İnternet’teki fikirleri kullanabilirsiniz.

klasik tarzda güzel bir mutfak dekorunun bir çeşidi

Klasik tarzda doğal malzemeler kullanıyorum

klasik tarzda hafif bir mutfak örneği

Genellikle klasik tarzda bir mutfak beyaz renkte yapılır.

Geleneksel bir ortam için renkler

Renk, stilin ana tematik göstergelerinden biridir. Antika tasarım, paletteki tüm renklerin kullanılmasına izin verir, ancak yalnızca sakin, seyreltilmiş ana hatlarda. Tablo, geleneksel dairelerde renk kombinasyonları için seçenekleri açıklamaktadır..

duvar rengi

Tavan boyası

Ahşap döşeme gölgesi

Tekstil ve dekorda parlak vurgular

Bej

Beyaz

Tik ağacı

Kırmızı pembe, soluk yeşil, mavi

Açık sarı

Beyaz

Kızılağaç

Scarlet, siyah, altın

Açık mavi

Krem

Koyu bej

Soluk pembe, bordo

gri bej

Fildişi

ağartılmış meşe

su, mor

zeytin

Kum

Gülağacı, ceviz

siyah, altın

klasik tarzda sıradışı bir mutfak tasarımı fikri

Böyle bir mutfak için sakin tonları seçmek daha iyidir.

klasik tarzda parlak bir mutfak dekoru fikri

Bir mutfak tasarımı yapmadan önce, örnekler için İnternet’e bakın ve birkaç fikir alın.

Geleneksel mutfağın yetkin tasarımı. Parlak vurgular

Tasarımda akıllı planlamanın yardımıyla, profesyonel olmayan biri bile bir odanın dezavantajlarını gizleyebilir ve avantajlarını ve özelliklerini vurgulayabilir. Klasik tarzda bir oda için, iyi yerleştirilmiş aksanlardan daha iyi bir şey yoktur. İlk vurgu antika ev eşyalarıdır. Antika koleksiyonlarından, bit pazarlarından veya DIY’den satın alınabilirler. Bu tür nadir eşyalar bulaşık, mobilya parçaları olabilir..

İkinci vurgu mobilyadır. Yüzeyler beyaz boya ile boyanmışsa, başka tonlar eklemeniz gerekir. Örneğin kar beyazı sandalyeler, masalar koyu kahverengi veya uçuk yeşil tonlarında ayaklara yaslanabilir. Geleneksel beyazlığı parlak, koyu lekelerle bozmak istemiyorsanız, son derece açık tonlarla bir durak oluşturabilirsiniz: süt, inci, krem, şampanya ve fildişi renkleri..

klasik tarzda güzel bir mutfak iç seçeneği

Bir mutfak planlarken, odanın özelliklerini dikkate almaya değer.

klasik tarzda güzel bir mutfak iç örneği

Nadir aksesuarlar mutfağı dekore edebilecek

klasik tarzda hafif bir mutfak dekoru seçeneği

Beyaz zeminli ahşap bir mutfak çok güzel görünecek

Küçük ve geniş alanlarda sade dekor nasıl oluşturulur?

İç mekan klasiklerinin doğduğu 17.-18. yüzyıllarda zenginlerin konutları, ihtişam, zarafet ve ferahlık ile ayırt edildi. Bu nedenle, çoğu zaman tasarımcılar, en az 15 metrekarelik bir alana sahip geniş alanlarda klasik bir mutfak yaratmayı kabul ederler. ve yüksek tavanlar (2,9-3,5 metre). Bu tür parametreler, pişirme alanını yemek alanı (yemek odası) ile rahatça birleştirmenizi sağlar. Ancak, bu tarz alt türlerde hakim olan açık renk şeması sayesinde küçük bir odayı dönüştürmek mümkündür..

Alanı “nefes almak”, mobilyalarla karıştırmamak için belirli tasarım teknikleri kullanılır..

 1. Merkezde çalışma alanı olarak hizmet veren bir ada kurulur..

 2. L şeklinde, U şeklinde bir set seçin.

 3. Yemek alanının (yemek odası) oturma odasına taşınması.

Klasik tarzda bir ortam yaratmak için diğer profesyonel püf noktaları uygulamak önemlidir: zemin kaplamasının deseni odanın veya bölgelerinden birinin konturunu tekrarlamalı, korniş (tavan kaidesi) tavanın üstüne indirilmelidir. mobilya takımı. Farklı büyüklükteki siteler için genel bir kural vardır: ev aletleri gizlenmelidir, aksi takdirde eskiliğin ruhunu dönüştürülmüş bir ortama aktarmak mümkün olmayacaktır..

klasik tarzda alışılmadık bir mutfak tarzı fikri

Küçük bir mutfakta bile klasik tarzda bir iç mekan yaratabilirsiniz.

klasik tarzda parlak bir mutfak tasarımı örneği

Küçük mutfaklar için U şeklinde veya L şeklinde bir kulaklık kullanın

Beyaz bolluğu

Beyaz boya evrenseldir. Klasik bir mutfak için kullanımı tanıdıktır, ancak zor kombinasyonların yardımıyla biraz sıkıcı geleneksel bir iç mekana canlılık ve ifade katabilirsiniz. Bu, farklı ışık tonları kullanılarak mümkündür. Örneğin, bir seçenek olarak, küçük parlaması tavandaki alçı kalıpları, resim çerçevelerini ve kumaş ürünlerini süsleyecek monokrom kar beyazı altını seyreltmek için kullanabilirsiniz..

Kazanan bir seçenek, kar beyazı ile birlikte kahverengi, mavi ve kırmızının pastel tonlarını kullanmaktır. Doğal taş, beyaz geleneksel mutfak alanını da güzel bir şekilde tamamlayacaktır: gri, beyaz-gri, yeşilimsi taş detaylar tezgahın temeli, lavabonun etrafındaki alan veya zemin kaplaması olabilir. Doğal ahşap, kar beyazı tuvallerin en yakın komşularından biridir. Pişmiş toprak veya sarı önlük, kırmızı veya bordo halılar, perdeler, hafif duvarlar ve tavan ile daha az uyumlu görünmeyecektir..

klasik tarzda parlak bir mutfak iç fikri

İç mekana birkaç renk ekleyerek odanın tasarımına hayat vermiş olursunuz.

klasik tarzda parlak bir mutfak stili örneği

Koyu ahşap mobilyalar mutfağın iç kısmında çok güzel görünüyor

klasik tarzda hafif bir mutfak seçeneği

Mutfağın iç kısmına daha fazla renk tonu ekleyin ve tasarımın nasıl dönüştüğünü göreceksiniz.

Mobilya: güvenilirlik ve anıtsallık

Mobilyalar detaylara göre belirlenir – mobilya takımları, ev aletleri ve dekor. Yeniden çalışmanın amacı şık ve uyumlu bir tasarım yaratmaksa, tüm bu öğeler birbirini tamamlamalıdır. Klasik bir mutfağın iç kısmında bu özelliklere sahip mobilyalar kullanabilirsiniz..

 1. Parlak, doygun renklerin olmaması. Sakin, seyreltilmiş, aynı zamanda karmaşık tonlar: fıstık, kum, konyak ve çikolata, tasarımdaki klasikleri tamamen etkiler. Soluk mavi tonları (koyu arduvaz mavisi, gri mavi, gök mavisi) ve yeşil (aqua, açık yeşil) ile koyu sarı, koyu somon ve nötr kahverengi tonları ile başarıyla tamamlanırlar..

 2. Masif set, pahalı bağlantı parçaları (metal – demir, çelik) ile tamamlanan doğal ahşaptan yapılmıştır. Doğal ahşap seçeneği atlanabilir, çünkü dünyadaki modern mobilya üretimi, doğal malzemenin yapay “çiftler” – MDF ve sunta ile değiştirilmesini mümkün kılar..

 3. Duvar dolapları ve komodinler vazgeçilmezdir – kulaklık, büyük bir masa ve sandalyelerle tamamlanmalıdır (mütevazı tabureler değil).

Klasik mutfağın ciddiyetini ve güzelliğini vurgulamak için (mobilya söz konusu olduğunda) dolaplarda cam kapılar kullanabilirsiniz. Ayrıca kulaklığın ana hatlarını da izlemeniz gerekir – içinde geometrik şekiller aerodinamik (yuvarlak) şekli karşılıklı olarak tamamlamalıdır..

klasik tarzda sıra dışı bir mutfak dekoru seçeneği

Mobilya, mutfağın iç kısmına uyumlu bir şekilde oturmalıdır.

klasik tarzda güzel bir mutfak iç fikri

Mobilya, klasik bir mutfak iç mekanı yaratmada önemli bir unsurdur.

Aydınlatma – tavanın merkezi elemanı

Şamdanlardaki mumlar ve yanan meşaleler çok eski klasiklerdir, klasik tarzda bir mutfak iç mekanının modern bir prototipi, diğer aydınlatma türlerinin kullanımını ima eder. Anahtar ışık kaynağı, odanın ortasında yemek alanının üzerinde asılı büyük bir avize olmalıdır – bu, aile ocağını gösterir. Bir aydınlatma mağazasında uygun bir seçenek ararken, kristal veya dekoratif kıvrımlarla süslenmiş bronz kaplamalı modellere dikkat etmeniz gerekir. Abajurlu bir avize de iyi bir seçenektir, ancak yalnızca altın boya tonlarından biriyle boyanırsa.

Rahat yemek pişirmek ve vakit geçirmek için çalışma alanı üzerinde spot aydınlatmaya da dikkat etmelisiniz. Önemli bir nüans – bu ek ışık kaynakları kendilerine dikkat çekmemelidir. Bunları tavanda saklamak veya dekoratif fırfırlar olmadan avizeye uygun ürünler seçmek en iyisidir..

Akdeniz dokunuşlarına sahip geleneksel çalışma ve yemek alanı

Çok az insan Akdeniz tarzının klasiklerle yakından iç içe olduğunu biliyor. Akdeniz unsurlarına sahip klasik bir mutfak için, bu tür tasarım teknikleri karakteristiktir: tavan kirişleri, taş kullanımı, “kusurlu” dekorun varlığı ve her küçük şeyin işlevselliği. Tavan kirişleri ve taş ile her şey açıksa, “kusurlu” dekor ne anlama geliyor? Oldukça basit: yemekleri tonlara göre eşleştirmeye gerek yok – antika mağazalarından veya bit pazarından satın alınan çeşitli orijinal tabak ve bardaklarla değiştirilebilirler. “Kusurlu” mobilyalarda çatlaklar olabilir, farklı kısımlarının rengi farklı olabilir. Aynısı dekor için de geçerlidir: iç mekan bitkileri için vazolar, şamdanlar ve saksılar da görünümlerinde hatalara sahip olabilir..

Ancak dekora geçmeden önce, Akdeniz tarzı alt türlerde kabul edilebilir renk paletini tanımanız gerekir. Deniz suyunun, yemyeşil çimenlerin, toprağın doğal tonları en çok Akdeniz ortamının klasik tarzında kullanılır. Ülkeye bağlı olarak, bu boyalar soğuk aralığa (Yunanistan) – limon sarısı, turkuaz, parlak mavi tonlara veya sıcak aralığa (İtalya) – fıstık, koyu turuncu, pişmiş toprak veya kırmızı-pembeye ait olabilir. Yemek odasını ve yemek alanını Akdeniz örneğine göre dekore ederken, temel ilke tarafından yönlendirilmelidir – minimum gösteriş, gösteriş ve şıklık, maksimum sadelik ve işlevsellik.

klasik tarzda sıra dışı mutfak dekoru fikri

Mutfakta yeterli aydınlatma olmalı

klasik tarzda aydınlık bir mutfak iç seçeneği

Klasik tarz Akdeniz’e çok benziyor

klasik tarzda güzel bir mutfak tasarımı örneği

Avize, klasik bir mutfak için mükemmel bir seçenek olacaktır.

Klasik ve moderni birleştiren bir iç mekan

Klasik bir mutfağın iç kısmında Klasisizm çağına sıkı sıkıya bağlılık banaldır. Tasarımcılar, geleneksel ve modern detayların birleştirilmesini tavsiye ediyor. Böyle bir tandem, “neoklasik” olarak sınıflandırılır – antika detayların, standart olmayan öğelerin ve renk kombinasyonlarının uyumlu bir dengesi. Bir stil ipucu olmayan sıradan bir ev ortamı bile neoklasik bir köşeye dönüştürülebilir..

 1. Kemerli yapılar, pilastrlar, dekoratif sütunlar, antik çağın geleneksel detaylarıyla ilişkilendirilir..

 2. Tavan sıva kalıplama, dekoratif bir tavan kaidesi ile yapabilirsiniz.

 3. Doğal ahşaptan (veya taklit ahşaptan) yapılmış mobilyalar her ortama uyum sağlar.

Neoklasik tarzda bir siteyi dönüştürürken çok fazla deneme yapmamalısınız, çünkü klasik tarzda modernize bile olsa gösteriş, aşırılık ve zevksizlik mevcut olamaz. Simetri, zarafet, minimum dekoratif eklemeler, modern ile birlikte antikliği sınıflandırır..

klasik tarzda parlak bir mutfak tarzı fikri

Birçok tasarımcı, klasik stili modern ile birleştirmeyi tavsiye ediyor.

klasik tarzda hafif bir mutfak tasarımı seçeneği

Dekorasyon için doğal malzemeler kullanılması tavsiye edilir.

Kaplama malzemeleri

Çalışma ve yemek alanını klasik tarzda dekore etmek için doğal malzemeler veya mümkün olduğunca taklit ahşap, taş, kumaş kullanılması tavsiye edilir. Mali açıdan düşük maliyetli bir yeniden işleme durumunda otantik masif ahşap ve tekstillerin değiştirilmesi söz konusu olabilir. Ev sahibi düzenleme için para ayırmazsa, aşağıdaki malzemeleri kullanırlar:

 1. doğal ahşap (meşe, çam, karaçam, köknar) – zemin kaplaması görevi görür, duvarlarda astar şeklinde kullanılabilir;

 2. doğal taş, mutfak alanının çalışma yüzeyinin ana malzemesidir, ondan dekoratif objeler (figürler, şamdanlar) da yapılabilir;

 3. alçı, klasik bir mutfağın tavanının temelini oluşturur, ondan alçı kalıplama yapılır;

 4. doğal tekstiller (brokar, keten, pamuk, jakar) – döşemelik olarak pencere açıklıklarını süslemek için kullanılır.

Değerli metaller de yeniden işlemede önemli bir rol oynamaktadır. Bronz, eskitilmiş altın, geleneksel apartman dairelerinde uyumlu görünecek, ancak gümüş ve krom detayların burada yeri yok..

Mutfağı sıradan bir şehir dairesinde veya evinde klasik tarzda bir ortam gibi göstermek için, ışıkla denemeler değil, doğal malzemeler kullanmanız gerekir. İdeal tasarımı bağımsız olarak oluşturmak ancak tasarım tekniklerini ayrıntılı olarak incelerseniz mümkün olacaktır. Hatırlamak önemlidir – gerçek klasik sadeliktir..

Video: Klasik tarzda bir mutfağa genel bakış

Klasik mutfak tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

klasik tarzda bir resimde güzel bir mutfak tasarımı seçeneği klasik tarzda bir fotoğrafta hafif bir mutfak dekoru örneği klasik tarzda bir resimde parlak bir mutfak iç fikri klasik tarzda bir fotoğrafta sıra dışı bir mutfak tarzı örneği klasik tarzda hafif mutfak tarzı fikri fotoğraf klasik tarzda bir resimde güzel bir mutfak dekoru seçeneği klasik tarzda bir resimde parlak bir mutfak tasarımı fikri klasik tarzda bir fotoğrafta alışılmadık bir mutfak iç örneği klasik tarzdaki resimde mutfağın sıra dışı tarzının versiyonu klasik tarzda bir fotoğrafta parlak bir mutfak tasarımı fikri klasik tarzda bir resimde güzel bir mutfak dekoru örneği klasik tarzda bir fotoğrafta parlak bir mutfak iç seçeneği klasik tarzda bir fotoğrafta sıra dışı bir mutfak tasarımı örneği klasik tarzda bir resimde hafif bir mutfak dekoru seçeneği klasik tarzda bir resimde parlak tarzda bir mutfak fikri klasik tarzda bir fotoğrafta güzel bir mutfak iç seçeneği klasik tarzda bir resimde güzel bir mutfak iç fikri klasik tarzda bir fotoğrafta sıra dışı bir mutfak dekoru örneği klasik tarz resimde mutfağın hafif tarzının versiyonu klasik tarzda bir fotoğrafta parlak bir mutfak tasarımı örneği klasik tarzda bir resimde güzel bir mutfak tarzı fikri klasik tarzda hafif mutfak tasarımı fikri fotoğraf klasik tarzda bir fotoğrafta parlak bir mutfak iç örneği klasik tarzda bir resimde alışılmadık bir mutfak dekoru seçeneği klasik tarzda bir resimde parlak bir mutfak tarzı örneği klasik tarzda bir fotoğrafta güzel bir mutfak dekoru fikri klasik tarzda bir fotoğrafta hafif bir mutfak tasarımı seçeneği klasik tarzda bir resimde alışılmadık bir mutfak iç seçeneği klasik tarzda bir fotoğrafta alışılmadık bir mutfak tasarımı fikri klasik tarzda bir resimde parlak bir mutfak dekoru örneği klasik tarzda bir fotoğrafta hafif bir mutfak seçeneği klasik tarzda bir resimde güzel bir mutfak iç örneği klasik tarzda bir fotoğrafta parlak bir mutfak dekoru örneği klasik tarzda bir resimde mutfağın aydınlık iç versiyonu klasik tarzda bir resimde güzel bir mutfak iç versiyonu klasik tarzda bir resimde parlak bir mutfak iç seçeneği klasik tarzda bir resimde güzel bir mutfak dekoru fikri klasik tarzda bir fotoğrafta alışılmadık bir mutfak tarzının çeşidi klasik tarzda bir resimde sıra dışı bir mutfak tasarımı örneği klasik tarzda bir fotoğrafta hafif bir mutfak tarzı örneği klasik tarzda bir fotoğrafta güzel bir mutfak dekoru seçeneği klasik tarzda bir resimde sıra dışı bir mutfak dekoru örneği klasik tarzda bir fotoğrafta güzel bir mutfak iç fikri klasik tarzda bir fotoğrafta güzel bir mutfak tarzı seçeneği klasik tarzda bir fotoğrafta hafif bir mutfak tasarımı örneği klasik tarzda bir resimde parlak bir mutfak tasarımı örneği klasik tarzda bir fotoğrafta parlak bir mutfak iç seçeneği klasik tarzda resimde olağandışı mutfak tasarımı fikri klasik tarzda bir fotoğrafta güzel bir mutfak iç örneği fotoğrafın klasik tarzında mutfağın parlak tarzının versiyonu

Previous Post
Erkekler için fotoğraflı deniz tarzında kreş: dekor özellikleri
Next Post
Doors in the interior: the choice of color, shape and type of construction