15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Sürgülü yemek masası ile mutfak alanı tasarımı

Mutfak masası, örneğin basit bir sehpa veya tabure koyarak başka bir mobilya analogu ile değiştirilemez. Tabii ki, bu bir şaka. Çirkin görünecek ve çok uygun olmayacak. Ancak küçük bir mutfağa katlanır bir masa koyarsanız, bunu yaparak, örneğin boş alan eksikliği gibi birkaç sorunu aynı anda çözeceğiz. Bu yazıda katlanır yapıların artıları ve eksileri, yapıldıkları malzemeler ve çok daha fazlası hakkında ayrıntılı olarak konuşacağız..

Kayar yemek masaları, yerden tasarruf etmek için harika bir çözümdür

Kayar yemek masaları, yerden tasarruf etmek için harika bir çözümdür

Sürgülü yemek masası ile mutfak alanı tasarımı.

Katlanır mutfak masaları, boyut, işçilik, renk, iç mekana uyum ve daha birçok göstergede birbirinden ayrılır. Ancak tüm katlanır yemek masası modelleri birbiriyle bağlantılıdır, ancak göz ardı edilemeyecek çok önemli bir kalite – tartışmasız çok sayıda avantaj.

Katlanır mutfak masaları, boyut, işçilik, renk, iç mekana uyum ve daha birçok göstergede birbirinden ayrılır.

Katlanır mutfak masaları, boyut, işçilik, renk, iç mekana uyum ve daha birçok göstergede birbirinden ayrılır..

Bu tür mobilyaların, bu dünyadaki her şey gibi, dezavantajları da vardır. Şimdi onlar hakkında konuşacağız..

İtibar

● Mutfağınızı bu mobilyalarla dekore edebileceğiniz çeşitli stiller.

● Herhangi bir mobilya açılma özelliğine sahipse, bu sadece mutfak için değil, aynı zamanda boyutu ne olursa olsun her oda için idealdir. Sonuçta, bu tür mobilyalar çok fazla yer kaplamaz ve gerekirse arttırılabilir ve misafirlerle keyifli vakit geçirilebilir..

● Konuklar aniden size gelirse, komşularınıza ek bir masada koşmanıza gerek kalmaz, sadece sahip olduğunuz masayı sökün.

● Küçük bir aileniz varsa, masa çok fazla yer kaplamayacak şekilde monte edilmiş halde bırakılabilir..

Dezavantajları

● Fiyat. Bazen bütçenize uygun kaliteli bir bölge bulmak çok zordur..

İmalat malzemelerine göre tablo çeşitleri

Yemekhane alanının yapılacağı malzeme ve özellikle sürgülü masa tablası da önemli bir rol oynamaktadır. Ruh hali, konfor, aile sağlığı (belki de en önemli faktör) ve satın alınan mobilyaların dayanıklılığı kalitesine bağlı olacaktır. Finansal yeteneklerinize, stilistik yönünüze ve ailenizin tüm üyelerinin kişisel tercihlerine göre tablonun yapılacağı temeli seçmeniz gerekir..

Mali yeteneklerinize, stilistik yönünüze ve ailenizin tüm üyelerinin kişisel tercihlerine göre tablonun yapılacağı temeli seçmeniz gerekir.

Finansal yeteneklerinize, stilistik yönünüze ve ailenizin tüm üyelerinin kişisel tercihlerine göre tablonun yapılacağı temeli seçmeniz gerekir..

Kayar bir masa için masa üstü üretimi için aşağıdaki malzeme türleri kullanılır..

● Cam.

● Ahşap: masif ahşap, sunta.

● Seramik karolar.

● Taş.

● Plastik.

Şimdi, tezgah için en uygun malzemeyi seçme seçeneklerinden bahsedelim, çünkü bunlar nispeten ucuz ve bileşimlerinde çok çevre dostudur, bu da size veya çocuklarınıza, evcil hayvanlarınıza zarar vermeyecekleri anlamına gelir..

Ahşap.

Ahşap, özellikle doğal ise oldukça güçlü, dayanıklı bir malzemedir. Size uzun yıllar hizmet edebilir. Masif ahşabın tek dezavantajı, keskin duman, balık, et kokularını emebilmesidir. Onları çıkarmak kolay olmayacak. Ancak yemek yemeyi planladığınız masa için mükemmel bir şekilde uyacaktır. Özellikle kesim, ince bir güvenli epoksi tabakasıyla veya daha da iyisi ince camla kaplanmışsa.

Ahşap, özellikle doğal ise oldukça güçlü, dayanıklı bir malzemedir. Size uzun yıllar hizmet edebilir.

Ahşap, özellikle doğal ise oldukça güçlü, dayanıklı bir malzemedir. Bu masa size uzun yıllar hizmet edebilir..

seramik karolar ile.

Bir yemek alanını bitirmek için benzer bir seçenek bulabileceğiniz nadirdir. Ancak özel arayanlar, ustalardan sipariş vermek için böyle bir masanın üretimini kolayca talep edebilir. Bir fabrika masasından biraz daha pahalıya mal olacak, ancak gayet iyi görünecek.!

Bir yemek alanını bitirmek için benzer bir seçenek bulabileceğiniz nadirdir. Ancak özel arayanlar, ustalardan sipariş vermek için böyle bir masanın üretimini kolayca talep edebilir.

Bir yemek alanını bitirmek için benzer bir seçenek bulabileceğiniz nadirdir. Ancak özel arayanlar, ustalardan sipariş vermek için böyle bir masanın üretimini kolayca talep edebilir..

Başka.

Şimdi tezgahı yapmak için hangi analog malzemelerin kullanılabileceğinden bahsedelim..

● Cam. Bu belki de en sürdürülebilir malzemelerden biridir. Avantajları arasında, kesinlikle herhangi bir iç mekana mükemmel şekilde uyması da yer alır..

Bu belki de en sürdürülebilir malzemelerden biridir. Ayrıca avantajlarından biri, kesinlikle herhangi bir iç mekana mükemmel şekilde uyması gerçeğine atfedilebilir.

Bu belki de en sürdürülebilir malzemelerden biridir. Avantajları arasında, kesinlikle herhangi bir iç mekana mükemmel şekilde uyması da yer alır..

● Plastik. Çok iyi bir seçim değil. Plastik masalar genellikle hiçbir şekilde düzeltilemeyecek mekanik hasarlara uğramakla kalmaz, aynı zamanda sıcak su ve buharın etkisiyle insan sağlığına zararlı maddeler açığa çıkarabilir..

Plastik masalar en iyi seçim değildir. Birçok kusurları var.

Plastik masalar en iyi seçim değildir. Birçok kusurları var.

● Taş. En pahalı seçenek. Bu tür malzemeden yapılmış kayar masa modellerini bulmak çok zor, ancak bu tür ürünlerin sıra dışı görünümü insanları taş masa arayışına itiyor..

Taş. En pahalı seçenek. Bu tür malzemeden yapılmış kayar masa modellerini bulmak çok zor, ancak bu tür ürünlerin sıra dışı görünümü insanları taş masa arayışına itiyor.

En pahalı seçenek. Bu tür malzemeden yapılmış kayar masa modellerini bulmak çok zor, ancak bu tür ürünlerin sıra dışı görünümü insanları taş masa arayışına itiyor..

şekil çeşitleri

Genellikle apartmandaki odalar en son döşenir, diğer tüm onarımlar sonunda ortadan kalkar. Daha sonra odanın tarzı zaten seçilmiş ve kalan aile bütçesi hesaplanmış ve odanın boyutları belirlenmiştir. Ve elbette masa, her ailenin evde bulabileceği türden bir mobilyadır. Bununla kesinlikle tartışamazsınız. Bu noktada her türlü tezgahtan bahsedeceğiz..

Yemek masasının şeklini seçerken mutfağın büyüklüğüne göre hareket edin.

Yemek masasının şeklini seçerken mutfağın boyutuna göre hareket edin.

Yuvarlak.

Yemek masasının yuvarlak versiyonu, geniş bir alana sahip odalar için uygundur. Bu modeller, yalnızca çalışma alanının çapına, malzemeye değil, aynı zamanda bacak sayısına göre de farklılık gösterebilir: üç veya dört tane olabilir. Bu tür yapıların genellikle mutfağın ortasına yerleştirildiğini de belirtmekte fayda var. Aksi takdirde, saçma ve uygunsuz görünecektir. Böyle bir masa tablası seçmenin ana avantajı, küçük çocuklara ve hatta yetişkinlere zarar verebilecek keskin köşelere sahip olmamasıdır..

Yemek masasının yuvarlak versiyonu, geniş bir alana sahip odalar için uygundur.

Yemek masasının yuvarlak versiyonu, geniş bir alana sahip odalar için uygundur..

Not! Yuvarlak bir masa, özellikle büyük bir masa, kare veya dikdörtgen bir modelden çok daha fazla sayıda insanı barındırabilir, çünkü köşeleri yok.

Oval.

Oval masalar, kayar modeller olarak sunulan diğerlerine göre daha sıktır. Bu nedenle, onları bulmak göründüğü kadar zor olmayacaktır. Genel olarak yuvarlak masalarla aynı niteliklere sahiptirler..

Oval masalar diğerlerine göre daha sık kayar modeller olarak sunulur. Bu nedenle, onları bulmak göründüğü kadar zor olmayacaktır.

Oval masalar, kayar modeller olarak sunulan diğerlerine göre daha sıktır. Bu nedenle, onları bulmak göründüğü kadar zor olmayacaktır.

Başka.

Kare ve dikdörtgenin şekli, mutfakta asla modası geçmeyecek, kırılmaz bir klasik. Bu nedenle, bunu unutmayın, çünkü uzun yıllardır alakalı ve evrenseldir.!

Kare ve dikdörtgenin şekli, mutfakta asla modası geçmeyecek, kırılmaz bir klasik.

Kare ve dikdörtgenin şekli, mutfak modasından asla çıkmayacak, kırılmaz bir klasik..

Sürgülü masaların altına sığan sandalye çeşitleri

Sandalyeler, kişisel tercihlere, tadilat için ayrılan aile bütçesine ve mutfak mobilyalarına göre ayrı ayrı seçilmelidir. Bunlar farklı modellerde sandalyeler olabilir: bar sandalyeleri, tabureler, sırtlı, sırtlı ve kolçaklı ve diğer birçok seçenek..

Sandalyeler, kişisel tercihlere, tadilat için ayrılan aile bütçesine ve mutfak mobilyalarına göre ayrı ayrı seçilmelidir.

Sandalyeler, kişisel tercihlere, tadilat için ayrılan aile bütçesine ve mutfak mobilyalarına göre ayrı ayrı seçilmelidir..

Tasarım açısından mutfakta masayı yerleştirmek için doğru yer neresidir?

Katlanır masa kitaplı veya oval katlanır masalı bir yemek alanı seçimi birçok faktöre bağlıdır: üreticiden, yemek masasının şekli ve ona bağlı sandalyeler. Bir diğer önemli nokta, tezgahın temelini hangi malzemenin oluşturacağı, masada kaç aile üyesinin yemek yiyeceği ve evinizde ne sıklıkla çok sayıda misafir olacağıdır. Şimdi şöyle bir soruyu çözmeyi öneriyoruz: “Tablonun nereye yerleştirileceği ve bunun iç tasarımın hazır bir versiyonunun seçimini nasıl etkileyebileceği?

Yemek masası seçerken hemen nereye koyacağınızı düşünün.

Yemek masası seçerken hemen nereye koyacağınızı düşünün.

Mutfakta masayı yerleştirmenin geleneksel olduğu birkaç ana yer var..

● Mutfağın ortasında. Bu tasarım seçeneği, içlerindeki mutfakların küçük olması nedeniyle Rusya’daki dairelerde nadiren görülür. Tam da bu nedenle, masayı merkeze yerleştirmek tamamen elverişsizdir, ancak dairenizdeki mutfak alanı oldukça etkileyiciyse, masanın merkeze yerleştirilmesiyle aranızda kesinlikle hiçbir engel yoktur. Hatta çitle çevrilebilir ve tüm aileniz için favori bir yer haline gelecektir.!

Bu tasarım seçeneği, içlerindeki mutfakların küçük olması nedeniyle Rusya'daki dairelerde nadiren görülür.

Bu tasarım seçeneği, içlerindeki mutfakların küçük olması nedeniyle Rusya’daki dairelerde nadiren görülür..

Yeni moda bir stüdyo mutfağınız varsa, yemek alanını yerleştirmek için başka seçeneğiniz yoktur. Aksi takdirde, merkezde çok fazla boş alan olacak ve çirkin ve rahatsız edici görünecek. Ayrıca odanın iç kısmında katlanır masa kullanımını da ihmal etmeyin..

Peki ya mutfak alanı tamamen küçükse? Çok basit, masayı da düzenleyebilirsiniz, ancak elbette merkezde daha küçük..

Stüdyo dairenin mutfağına yemek masası yerleştirme

Stüdyo dairenin mutfağına yemek masası yerleştirme

Not! Bu düzenleme ile set ile yemek alanı arasında sadece küçük bir geçişiniz olacak..

● Duvar boyunca. Yemek alanının böyle bir düzenlemesi genellikle kentsel Rus gerçeklerinde bulunabilir. Grubu ev sahiplerinin duvarına dayamanın birkaç nedeni var. Örneğin, küçük bir mutfak alanı alanı veya bir ailede az sayıda insan. Sonuçta, iki, üç hatta dördünüz varsa, o zaman masanın dört tarafının sadece üçüne ihtiyacınız olabilir..

Yemek alanının böyle bir düzenlemesi genellikle kentsel Rus gerçeklerinde bulunabilir.

Yemek alanının böyle bir düzenlemesi genellikle kentsel Rus gerçeklerinde bulunabilir.

Koridor için daha fazla yer bırakmak istiyorsanız, masayı uzun kenarı duvara yakın olacak şekilde yerleştirin. Her şey mantıklı ve basit, değil mi??

● Mutfak alanının bir köşesinde. Artık mağazalarda, sürgülü masalarla tamamlanmış köşe yemek alanları için seçenekler bulabilirsiniz. Bu seçenek, aynı anda birkaç faktör için başarılı bir çözüm olabilir. Birincisi ve en bariz olanlarından biri, banal bir alan tasarrufu. İkincisi, daha fazla insanı barındırabilme yeteneğidir. Üçüncü köşe alanları genellikle, neredeyse her zaman, koltukların altında ek depolama alanı ile serbest bırakılır.

Artık mağazalarda, sürgülü masalarla tamamlanmış köşe yemek alanları için seçenekler bulabilirsiniz.

Artık mağazalarda, sürgülü masalarla tamamlanmış köşe yemek alanları için seçenekler bulabilirsiniz..

Bu gerçek, alanı kesinlikle sınırlı olan ve ek dolapların müdahale etmeyeceği mutfakta olumlu bir şekilde oynayabilir..

● Pencerenin yanında. Çok az insan yemek yerken pencerede oturmayı ve güzel manzaraya hayran kalmayı sevmez. Bu nedenle, bir kafede pencerenin yanındaki masalar en çok işgal edilir. Küçük bir yuvarlak masa ve birkaç sandalye yerleştirin, ancak pencerenizden ilginç ve güzel bir manzaraya dikkat etmeyi unutmayın.!

Pencerenin yanına bir masa ve birkaç sandalye koyun, ancak pencerenizden ilginç ve güzel bir manzaraya dikkat etmeyi unutmayın!

Pencere kenarına bir masa ve birkaç sandalye koyun, ancak pencerenizden ilginç ve güzel bir manzaraya dikkat etmeyi unutmayın.!

Sürgülü yemek masası hangi büyüklükteki mutfaklar için uygundur?

Sürgülü tasarım, alan açısından kesinlikle her büyüklükteki mutfaklar için uygundur. Aşağıdaki fotoğraf örneklerine bakarak bundan emin olun..

Sürgülü tasarım, alan açısından kesinlikle her büyüklükteki mutfaklar için uygundur.

Sürgülü tasarım, alan açısından kesinlikle her büyüklükteki mutfaklar için uygundur..

Video: Mutfağın iç kısmındaki sürgülü yemek masaları

Mutfağın iç kısmındaki sürgülü yemek masaları için 50 fotoğraf fikri

Previous Post
Akvaryumunuzu nasıl düzgün bir şekilde dekore edersiniz
Next Post
Features of using a submersible and stationary blender