15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Mutfak için tasarımcı sandalyeler: çeşitleri, malzemesi, renk, boyut, tasarım, öneriler nasıl seçilir

Yemek alanının her şeyden önce rahat olması gerektiği konusunda herkes hemfikir olacaktır. Ancak bugün, onu göze hoş, uyumlu ve şık hale getirmek için birçok fırsat var. Bu etkiyi elde etmek için mutfak için tasarım sandalyeler seçebilir ve bu kadar küçük bir mobilya parçasının iç mekanın stilistik çözümünü nasıl dönüştürdüğünü takdir edebilirsiniz..

Mutfak için tasarım sandalyeler.

Mutfak için tasarım sandalyeler ile yemek alanını daha şık ve konforlu hale getirebilirsiniz..

Mutfak için sandalyelerin özellikleri

Mutfak sandalyeleri, sadece günlük yemeklerde kullanılmayan, son derece işlevsel olan faydacı mobilyalardır. Çok farklı yükleri var. Bu genellikle evdeki en hareketli mobilyadır. Mutfak sandalyelerinin diğer bir özelliği de diğer mobilyalara göre daha yüksek kirlenme riskine sahip olmalarıdır. Sonuçta yemek mutfakta hazırlanır ve tüketilir. Yemek grubu çalışma alanından uzakta olsa bile, kahvaltı, öğle veya akşam yemeği sırasında her şey olabilir: bir çocuk veya yaşlı bir kişi bir bardak meyve suyu tutamaz, hostes aceleyle bir sandalyeye takılır ve içindekileri fırlatır. üzerindeki tava – sıradan kazalar ve meyve suyu veya çorbadaki döşeme.

İç tasarım sandalyeler.

Tasarım sandalyeli yemek alanı.

Yemek alanının her zaman asil görünmesi için mutfak sandalyeleri:

 • dayanıklı ve aşınmaya dayanıklı;
 • temizlenmesi kolaydır (bu hem çerçeve hem de döşeme için geçerlidir);
 • rahat ve ergonomik (sadece oturmaktan rahatsızsanız, lezzetli yemeklerden nasıl bir zevk alacaksınız?);
 • yeterince hafif (hareket etmelerini kolaylaştırmak için);
 • estetik, göze hoş gelen (yemek yerine çirkin iç eşyalar istenmez).

Mutfakta ahşap tasarım sandalyeler.

Doğal ahşaptan yapılmış bir bar için tasarım sandalyeler.

özellikler ve faydalar

Genellikle mutfaktaki sandalyeler, odanın alanı dikkate alınarak seçilmelidir. Bu durumda, yapıların avantajları kullanılır:

 • Sabit olanlar geniş mutfaklar, yemek grubunun kesin olarak tanımlanmış bir yer işgal ettiği ve hareket ettirmeye gerek olmadığı mutfaklar için uygundur..
 • Katlama – mutfak alanından tasarruf etmeniz gerekiyorsa bir çıkış yolu. Katlanır sandalyeler genellikle biraz ağırdır ve ana avantajı hareketliliktir. Gerekmediğinde kolayca çıkarılabilirler. Bugün çeşitli tasarımlarda üretiliyorlar ve birçok model güzel görünüyor, ergonomik ve rahat..
 • İstiflenebilir – genellikle gerektiğinde küçük bir odayı daha geniş hale getirmeye yardımcı olan hafif plastik modeller. Kolayca üst üste istiflenebilirler.

Tasarımcı sandalyelerin özellikleri.

Güzel tasarımın yanı sıra tasarımcı sandalyeler dayanıklı, dayanıklı ve hafif olmalıdır..

Ayrıca koltuklara da dikkat edin – sert, yarı yumuşak ve yumuşaktırlar. Sizin için en uygun seçeneği seçin.

Görüntüleme

Bugün, çeşitli mutfak sandalyeleri üretilmektedir – kendi tasarım çözümünüzü yaratarak seçim yapabileceğiniz çok şey var:

 • Klasik, geleneksel – yüksek düz sırtlı.
 • Geleneksel tabure – sırt yok.
 • Yarı sandalye – yumuşak, kolçaklı. Basit muadillerine kıyasla çok ağır, sabit bir biçimde daha iyi görünüyor. Mutfak gerçekten çok genişse veya evinizde mutfak alanından ayrılmış bir yemek odası varsa, bu tür bir mobilya seti sizin için idealdir..
 • Bar – bar tezgahı içeren bir iç mekanda uygun olacaktır.
 • Bir kabarık mutfak için çok cesur bir çözümdür, ancak genel stile uyuyorsa neden olmasın! Ayrıca çeşitli şekillerde gelirler: yuvarlak, kare, oval, çokgen.

Mutfakta tasarım sandalyeler.

Mutfakta bir masa ile özgün tasarım sandalyeler.

Önemli! Odanın büyüklüğü ile kombinasyonu dikkate aldığınızdan emin olun. Küçük bir mutfaktaki yarı sandalyeler iddialı görünüyor ve alanı daha da karıştırıyor. Yemek odasındaki tabureler, country veya loft tarzında değilse de çok tartışmalı bir karardır..

Mutfakta sandalyeler.

Küçük bir mutfakta kompakt sandalyeler uyumlu görünecek..

Malzemeler (düzenle)

Günümüzün tasarım trendleri, hem en pahalı hem de oldukça demokratik malzemeleri kullanarak başarılı stilistik çözümlerin olasılığını ve modern bir mutfak için modaya uygun masa ve sandalyelerin maun veya renkli plastikten yapılabileceğini göstermektedir. Mutfak sandalyeleri için popüler malzemeler:

 • Ahşap en kaliteli malzemedir, ondan yapılan ürünler güçlü, dayanıklı, estetik açıdan çekicidir, tasarım çözümlerinin çeşitliliği her iç mekana “uymalarını” sağlar, ayrıca ahşap çevre açısından güvenli ve hipoalerjeniktir.
 • Plastik ve akrilik – her zevke ve bütçeye uygun plastik ve akrilik tasarım sandalyeler seçilebilir, hafiftir ve temizlenmesi çok kolaydır.
 • Metal, genellikle krom kaplı alüminyum – çerçeve ondan ve bazen de tüm üründen yapılır. Bu, özgün bir tasarıma sahip sağlam, dayanıklı, bakımı kolay bir seçenektir. Tek dezavantajı ürünlerin çok hafif olmamasıdır..
 • Rattan ucuz değil ama son derece estetik bir malzemedir. Kaliteli hasır mobilyalar güçlü, dayanıklı, hafif ve temizlenmesi kolaydır. Kesinlikle çevre dostudur.

Tasarımcı sandalyelerin malzemesi.

Sandalye seçerken önemli bir faktör, yapıldıkları malzeme tarafından oynanır..

Önemli! Metal çerçeveli ürünleri tercih ettiyseniz, satın almadan önce bacaklarda silikon topuklu olup olmadığını kontrol edin. Aksi takdirde, sandalyeler pürüzsüz yüzeylerde kayar – laminat, fayans.

Nasıl seçilir

Mutfak için sandalye seçimi, kelimenin tam anlamıyla “kendi başınıza”, “montajlı” dır. Satın alma noktasında bir sandalyeye oturmanız ve rahatlığını sizin için değerlendirmeniz gerekir: oturması rahat mı, sırtlık açısı uygun mu? Yükseklik doğruysa, bacaklarınız dik açılarda bükülecektir..

Masalı tasarım sandalyeler.

Sandalye seçerken masanın boyutu önemli bir rol oynar..

Optimum koltuk derinliği 40-45 cm olarak kabul edilir, ancak bu bir yetişkinin ortalama fiziğine dayanmaktadır. Koltuğun kenarı ile dizinizin bükülmesi arasında en az 5 cm boşluk olmalıdır. Bacaklarınıza giren bir kenar son derece rahatsız edici bir seçenektir..

Tüm aile için bir yemek grubu veya bireysel sandalyeler satın alınırsa, ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. Kolçaklı güzel yarım sandalyeler, tam bir kişiye rahatsızlık verebilir, küçük bir kişi veya bir çocuk, koltuk yüksekliğini ayarlama kabiliyetine sahip bir sandalyede daha rahat olacaktır..

Mutfakta tasarım sandalyeler.

Mutfağın iç kısmında sandalyeli tasarım masası.

Ayrıca, seçim yaparken ana “ortak” ın şekli ve boyutu – tablo dikkate alınmalıdır. Keskin dikdörtgen şekilli sandalyeler, yuvarlak ve oval masaların yanında kötü görünür, bunun tersi de geçerlidir: yuvarlak ve tuhaf şekiller, geometrik olarak keskin dikdörtgen bir masa ile uyum sağlamaz. Formun birliği, tasarımda bir bağlantı halkası görevi görür. Ayrıca masanızın yanındaki sandalyelerin çok küçük veya hantal görünüp görünmediğine dikkat edin. Ürünlerin bacaklarının kalınlığını ilişkilendirin: masif bacaklardaki sandalyelerle birlikte ince bacaklı bir masa gülünç görünüyor.

Mutfakta tasarım sandalyeler.

Dikdörtgen veya kare bir masanın yanında katı şekillerdeki sandalyeler harika görünecek..

Renk çözümleri

Mutfak için sandalyelerin renk şeması tamamen iç mekanın tarzına bağlıdır. Yemek yemeyen bir grup satın alıyorsanız, şu yönergeleri izleyin:

 • Aynı tonda veya rattanda aynı ahşaptan yapılmış sandalyeler, doğal ahşap renginde ahşap bir masa için idealdir – rattan mobilya tonlarının seçimi küçüktür, ancak ahşapla iyi gider.
 • Düz bir mutfakta parlak plastik veya akrilik harika görünecek.
 • Aynı masa ile birlikte geleneksel şekillerdeki koyu renkli sandalyeler, bir ciddiyet ve düzen duygusu yaratacaktır..
 • Aynı tezgahla birlikte beyaz sandalyeler, temizlik hissini vurgulayan ve mutfağın içini görsel olarak “aydınlatan” muhteşem ve kazan-kazan seçeneğidir..
 • Sandalye sayısı çift ise, aynı renkten üçünü, diğer üçünü, zıt (siyah-beyaz, kırmızı-siyah, beyaz-sarı) veya tersine, gölgede eşleşen (mavi-mavi, kahverengi) satın alabilirsiniz. -bej).
 • Döşemeli ürünler satın aldıysanız, rengi masa ve mutfak mobilyalarının rengiyle eşleşmeli veya bunlarla parlak bir kontrast oluşturmalıdır..

Tasarımcı koltuk.

Mutfak için tasarım koltuk.

Ve bugün mutfağınız için en moda sandalyeler aynı tasarımın ürünleri, ancak farklı döşeme renklerine sahip! Bu trend herhangi bir iç mekan tarzında kullanılabilir..

Boyut

Mutfak sandalyeleri tüm aile üyelerine uyacak şekilde boyutlandırılmalıdır. Standart ölçülerdeki ürünler bu anlamda size uymuyorsa, farklı olanlardan bir karışım oluşturmanız gerekecek: Her şeyden önce yemekte rahatlık! Farklı boyutlar henüz iç mekan için bir karar değil: dahiyane tasarım çözümleriyle mükemmel şekilde dövülebilirler..

Genellikle, aile üyelerinden biri diğerlerinden çok daha büyükse ve sıradan sandalyelere oturmak onun için riskliyse, boyut sorunu ortaya çıkar – ayakta duramayabilirler..

Mutfak sandalyelerinin boyutu.

Sandalyeler aile üyeleriyle aynı boyutta olmalıdır.

Çözüm yolları:

 • İç mekanın tarzı izin veriyorsa, masanın bir tarafındaki sandalyeler ahşap bir bank ile değiştirilebilir..
 • “İki ana sandalye” tekniğini kullanın. Büyük boy bir aile üyesi, kahramanca boyutları için bir “taht” seçilir, ancak böyle bir değil, iki tane satın alınır. Masayı her iki taraftan da “yönlendirecekler” ve simetri yaratacaklar. Bu iki büyük sandalye, yanlardakilerden daha etkileyici ve ilgi çekici olmalıdır..

Tasarımcı sandalyeler renklidir.

Sandalye seçerken, bacakların gücünü kontrol etmeniz gerekir..

Bağlantı parçaları ve aksesuarlar

Satın almadan önce, tüm ürünlerin bacaklarının gücünü kontrol ettiğinizden emin olun: plastik ve ahşap olanlar, ailenizin en büyük üyesinin ağırlığı altında dağılmamalıdır. Bu bir tahta sandalye ile olursa, bacakların sabitlenmesi arzulanan çok şey bırakır..

Metal çerçeveli ürünlerde ayaklar döküm olmalı ve çok ince olmamalıdır..

Plastik sandalyeler.

Ahşap ayaklı tasarım plastik sandalyeler.

Döşemeye dikkat edin. Bir yemek odası seçerseniz, yüksek kaliteli güzel tekstiller uygundur, birçok seçenek vardır (popüler jakar, scotchguard, şönil, flok, viskon, goblen ve diğerleri). Ancak mutfakta, özellikle tüm aile üyelerinin yemek pişirmek ve iletişim kurmak için aktif olarak kullanılıyorsa, tekstiller kendilerini haklı çıkarmayacaktır. Mutfak odası için bakımı daha kolay diğer seçenekler sunulmaktadır:

 • Gerçek Deri;
 • deri;
 • eko-deri;
 • euroflok (mikrofiber).

Tasarımcı sandalyeler nasıl seçilir.

Farklı tarzlarda tasarımcı sandalye çeşitleri.

Önemli! Sertliği tahmin etmediyseniz, satın alınan veya ev yapımı aksesuarların yardımıyla çok sert koltuklarda kendinizi rahat ettirebilirsiniz: dekoratif yastıklar, pelerinler, örtüler. Doğru seçildiklerinde, dekorun etkileyici bir unsuru olacaklar..

Sandalyeler nasıl ve nereye yerleştirilir

Mutfak sandalyeleri geleneksel olarak masanın etrafına, barlar – bar tezgahının yanına yerleştirilir. Katlanabilir ve istiflenebilir, mutfak alanını geçici olarak tamamen terk edebilir – çok küçükse. Tabureler masanın altına itilebilir.

Tasarımcı sandalye çeşitleri

Mutfak için tasarımcı sandalye çeşitleri.

İç tasarımda ilginç çözümler

Sadece mutfak için inanılmaz pahalı ve modaya uygun bir yemek grubu satın alarak özel ve unutulmaz bir iç mekan yaratabilirsiniz. İşte mutfağınızın benzersiz görünmesini sağlayacak üç çözüm. Aynı kuralı temel alırlar – sandalyelerin farklı tasarımları vardır:

 • Tarz, şekil, doku bakımından farklı olan aynı renkteki sandalyeler çok sıradışı görünüyor.
 • Tüm sandalyeler aynı malzemeye sahiptir. Ahşap bu tasarım seçeneğinde en iyi görünecek..
 • Bir stil. Herhangi bir tarzda, ancak tasarımda farklı olan ürünler, yan yana inanılmaz derecede uyumlu görünüyor, ancak çok orijinal.

Tasarımcı sandalyeleri seçmek için ipuçları.

Yaratıcı bir iç mekan yaratmak için farklı tonlarda sandalyeler seçebilirsiniz..

Farklı yükseklikteki sandalyelerin kombinasyonu, şeffaf olanların yanı sıra iyi görünüyor – diğerleri ile.

Faydalı ipuçları

Mutfağınız çok küçükse ve fazladan mobilya parçaları onu daha da sıkılaştıracak gibi görünüyorsa, şeffaf plastikten sandalyeler alın. Bu tür “hayaletler” alanı hiç karıştırmaz.

şeffaf sandalyeler.

Küçük bir mutfak için şeffaf sandalyeler alabilirsiniz..

Masa ve mutfak cephelerinin renginde sandalye seçmeyi sıkıcı buluyorsanız, onları mutfakta başka bir renk vurgusunun renginde seçin: bir önlük, perdeler, dekoratif öğeler.

Rattan öğeleri açık alevlerden uzak tutun – vernik kararabilir ve deforme olabilir.

Ailenizdeki herkesin farklı bir vücut tipi ve farklı zevkleri var mı? Kendileri için en rahat olan sandalyeleri seçmelerine izin verin. Kimse! Özdeş kapaklar, iç mekanı tek tip hale getirmenize yardımcı olacaktır. Bir “kıyafette” farklı sandalyeler – ilginç bir tasarım çözümü!

Video: Olağandışı tasarımcı sandalyeler

Tasarımcı sandalyeler için 50 fotoğraf fikri

Previous Post
Modern bir iç mekan için halı nasıl seçilir
Next Post
Do-it-yourself bar counter for the kitchen from the countertop: options, sizes, step-by-step instructions