15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Köşe düzeni ile modern bir mutfak tasarımı oluşturma

Bir köşe mutfağının nasıl döşeneceğini merak ediyor musunuz? O zaman doğru yere geldiniz. İncelememizi okuyun ve en cesur tasarım kararlarını hayata geçirebileceksiniz..

Köşe mutfakta yemek yemek için yuvarlak masa

Köşe mutfağının kullanımı kolaydır, çünkü oluşturduğu köşe bir “çalışma üçgeni” için idealdir.

Köşe mutfağı, diğer seçenekler arasında haklı olarak lider konumdadır. Pratiklik, güzellik, ergonomi – başarılı bir tasarımcının profesyonel kitabında köşe tipi mutfak takımı bu şekilde açıklanmaktadır. Benim sözüme inanmıyor musun? Sorun değil. üzerindeki metni okuyunuz. Bu makale, bir mutfak alanı tasarlama yolunda karşılaşabileceğiniz tüm zorluklarla başa çıkmanıza yardımcı olacaktır..

Farklı boyutlarda mutfak tasarım projesi

Daha sonra, köşe mutfağının tasarımının büyük ölçüde bağlı olduğu odanın büyüklüğü için çeşitli seçenekleri ele alacağız..

Barlı küçük bir mutfağın düzeni

Köşe takımı, iç mekanı minimum ürün seti ile rahatça donatmanızı sağlar.

Kruşçevler ve on katlı panel evler nispeten küçük alanların sahipleridir. Bu nedenle, tasarımın işlevsel yönüne çok dikkat edilir. Köşe takımı bunun için en uygun olanıdır. Özellikleri şunlardır:

 • mekanın en rasyonel kullanımı;
 • aynı anda iki kişi tarafından ortak pişirme imkanı;
 • mutfak alanı için çok çeşitli iç dekorasyon;
 • çubuğun rahat kullanımı.

Tabii ki 5-7 metrekareye bir bar tezgahı yerleştirmek her zaman karlı bir çözüm değildir. Geniş bir yemek masası kurmak için bir kare kullanmak daha iyi olur..

Çalışma alanını artırmak için pencere pervazını ek bir masa üstü olarak kullanın. Bu çözüm, odanın iç kısmına olağandışılık getirecektir. Ancak pencerenin altında bir ısıtma pilinin varlığını düşünün. Mümkünse, başka bir duvara taşımak daha iyidir. Büyük onarımlar planlanmıyorsa, alt dolaplar buraya yerleştirilemez..

Küçük bir mutfakta köşe lavabosu

Kulaklığın eğimli köşesi daha büyük bir lavabo alabilir

Lavabo en uygun şekilde odanın köşesinde bulunur. Çok fazla yer kaplıyor, ancak burada böyle bir eksikliği telafi etmek mümkün olacak. Aynı zamanda, hem tezgahın altında hem de üstünde bir köşe dolabının doğru şekilde donatılması gerekir. Uzak köşeyi çalıştırmak elverişsiz olacaktır, bu nedenle kulaklığı bulaşıklar için çekmeceli raflarla sipariş edin. Burada bir çamaşır makinesi veya bulaşık makinesi kurmak da oldukça mümkündür..

Orta boy oda

En iyi seçenek 8-12 metrekarelik bir mutfak alanıdır. Bu boyut, kolaylıktan ödün vermeden gerekli tüm mobilyalara, ev aletlerine uymanıza olanak tanır. Bu büyüklükteki bir oda en çok yeni binalarda veya özel ev inşaatlarında bulunur. Bir köşe mutfak, bir set (dolaplar, raflar, tezgah) ile tamamen döşenmiş veya bir bar tezgahı kullanılarak yapılabilir. İkincisi, odanın iç kısmında açık bir “G” harfi oluşturacaktır..

Yemek masası ile orta boy mutfak iç

Özel yemek alanı bulunan köşe mutfak

Yemek alanı, odanın ortasında veya odanın küçük boyutuyla imkansız olan pencerenin yanında düzenlenebilir..

Burada dekoratif kaplamaların kullanımı, küçük bir mutfaktan daha geniş olanaklara sahiptir. Böyle bir görsel dekorasyon karmaşası olmayacak.

12 metrekareden büyük alan m.

Geniş bir köşe mutfağı, fantezilerin gerçekleştiği bir yerdir. İç dekorasyonun ana unsurlarına ek olarak, ek bölgeler buraya ideal olarak uyacaktır. Bu, arkasında duvardaki televizyonda sabah haberlerini izlemenin veya akşamları bir fincan sıcak çikolata ile en sevdiğiniz kitabı okumanın uygun olduğu mama sandalyeli bir bar olabilir. Geniş bir pencerenin varlığında, pencere pervazında dinlenme yeri bulunur. Pencere pervazı daha geniş, daha geniş yapılır. Kolaylık sağlamak için yumuşak kalın bir kumaşla süslenir veya koltuk minderleri döşenir..

Mutfakta bir pencere pervazına yerine rahat kanepe

Mutfaktaki pencere pervazı yeterince alçaksa, yerine rahat bir kanepe düzenleyebilirsiniz.

Tavsiye. Tekstilleri kullanırken renk şemasını, yüzey dokusunu ve ürünlerin kesimini göz önünde bulundurun. Aynı tarzda tutulduğunda, dairenizin mutfak alanını tekrar tekrar dönüştürebilir..

Koyu kahverengi ahşap mutfak adası

Büyük bir odada mutfak adası için bir yer var.

12 metrekareden fazla alana sahip olan kulaklığın ada kısmını düzenleyebilirsiniz. Modern Avrupa mutfakları genellikle bu şekilde düzenlenir. Bulmanın rahatlığına ek olarak, böyle bir düzen onu ayrıcalıklı hale getirecektir. Aynı zamanda kulaklığın ada kısmı da çeşitli şekillerde tasarlanmış..

Aşağıdaki seçenekler mümkündür:

 1. Işık oyunu. Farklı renklerde LED şeritlerin yaygın kullanımı odayı güzelce dekore edecektir..
 2. Dekoratif sıva, Fransız tarzı “Provence” ı ideal olarak tamamlayacaktır..
 3. Art Nouveau tarzı alan, doğrudan ada tezgahının altına yerleştirilmiş büyük bir akvaryum ile mükemmel bir şekilde tamamlanmaktadır..
 4. “Klasik” bir iç tasarım için, güzel ciltli kitaplarla kaplı kitap rafları ve çerçevelerle çerçevelenmiş fotoğraflar şeklinde bir kompozisyon..

Geniş mutfakta birçok seçenek bulunmaktadır. Mutfak alanını düzenlemek için başarılı stilistik çözümlerin fotoğraflarına bakın.

Loft tarzı köşe mutfak iç

Minimalizm ruhunda endüstriyel tasarım köşe mutfağı

Beyaz bir modern köşe mutfak iç

Çubuk şeklinde bir yarımada ile göz kamaştırıcı beyaz mutfak

Bir iç stil seçme

Tadilattan önce, genellikle hangi tasarımın seçileceği sorusu ortaya çıkar. İnternet, fotoğraflarda yakalanan birçok seçenek sunar. Köşe mutfağının olası tüm tasarım stillerini yansıtırlar. Abartılı, kemik iliğinin olağandışı çözümleriyle tanışın. Ancak, bir kişinin dairesi örneğinde bağımsız olarak “Modern” in bir veya başka bir düzenlemesini nasıl görebiliriz??

Modern tarzda L şeklinde mutfak tasarımı

Art Nouveau tarzında şık karanlık mutfak

Cevap basit: kendin çiz. Bunu yapmak için, projenin tasarımının bir taslağını çizmeniz gerekir. Bunda karmaşık bir şey yok. Her şey odanın hatlarının görüntüsüne ve mobilyaların ana hatlarına bir noktaya geliyor – ufuk noktası. Eskiz nasıl çizilir hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıdaki bağlantıyı takip ederek makalemizi okuyun..

Bir tasarım projesi oluşturma aşaması birkaç bölüme ayrılmıştır:

 1. Çizim odası hatları: pencereler, kapılar, duvarlar, zemin, tavan.
 2. Duvarların, zeminlerin, tavanların dokusunu ana hatlarıyla belirtin.
 3. Mobilya takımının tanımı, yemek masası.
 4. Aydınlatma kaynaklarının uygulanması, dekoratif iç dekorasyon unsurları.

Karşılaştırma için prosedür birkaç kez tekrarlanmalıdır. Böylece iç mekanı bitirmek için 3-4 seçenek alacaksınız ve bunlardan en uygun olanı seçeceksiniz..

Köşe takımı ile mutfak tasarımı çizimi

Gelecekteki bir mutfağın taslağı örneği

Tavsiye. Bitirme malzemesi alırken, bir marjla almak daha iyidir. Birdenbire yeterli fayans, laminat, duvar kağıdınız yoksa, aynı partiyi veya rengi bulabileceğiniz bir gerçek değil. Farklı bir desen odanın genel görünümünü bozacaktır..

Tabii ki, hiç kimse internetten fikirlerin gözetlenmesini yasaklamıyor. Aşağıda uygun köşe mutfak tasarımlarının birkaç fotoğrafı bulunmaktadır..

“Klasik modern” tarzında tasarım

Bu tarzdaki köşe mutfaklar şık görünüyor. Bu tüm unsurlar için geçerlidir. Para biriktirmek burada uygun değil. Lüks, yüzeylerin parlaklığı, cepheler, kasıtlı yüksek maliyet bu tarzın tam ifadesidir. “Klasik Art Nouveau” ile dekore edilmiş oda, gerçek bir modern aristokratın özelliğidir..

Seramik zeminli mutfakta köşe mutfak takımı

Stil, çok sayıda pürüzsüz eğri ile karakterizedir.

Döşeme

Döşeme seramik karolarla dekore edilmelidir. Renk paleti açık kahverengidir. Kirli bir kum gölgesi işe yarayacaktır. Büyük bir boyuta uygun karolar organik görünüyor. Metre ile bir metre seçin. Yüzey mutlaka parlak, parlak. Doku, tek renkli olabilir veya bulanık bir desenle dekore edilebilir..

Köşe mutfakta kahverengi seramik zemin

Seramik döşemenin temizlenmesi kolaydır ve çok uzun süre dayanır

Duvar alanı

Duvarlar beyaza boyanmıştır. Beyaz oymalı panellerle çerçevelenmiş duvar panelleri mükemmel uyum sağlar. Mobilya takımı duvarlarla uyumlu olmalıdır. Badanalı ahşap, açık kahverengi bir zeminle iyi gider.

Köşe mutfakta ahşaptan yapılmış yemek masası

Sessiz tonların doğal renkleri duvar dekorasyonu için uygundur

İsterseniz bir bar tezgahı yapın. Mutfak tezgahının üstüne monte edilir. Çubuğun altındaki boşluk, işlevsel amaçlarına göre düzenlenmiştir. Bir durumda, dekoratif bir alanla dekore edilmiştir. Aynı zamanda, “Klasik Art Nouveau”, açık raflara yığılmış veya rasgele üzerlerinde yatan güzel kitap kapaklarını kabul eder. Köşe mutfağının boyutları nispeten küçükse, ek dolaplar yapmak daha iyidir..

Tavan

Tavan iki seviyede yapılır. Seviye geçişi, geniş beyaz bir baget ile çerçevelenmiştir. Aydınlatma burada bol miktarda bulunur. Çevre boyunca bireysel ışık kaynakları (nokta) monte edilmiştir. Ana aydınlatma, mumluk olarak ferforjeden yapılmış merkezi avizedir. Katlar arasında oluşan tavan nişi, yumuşak aydınlatma ile çerçevelenmiştir. Bu “göksel” bir etki yaratır.

Modern bir mutfakta yemek alanı tasarlama

Avizenin boyutları odanın boyutlarına göre seçilir.

Mutfak mobilyası

Bir mutfak önlüğü bir sanatçının tuvalidir. Tasarıma bu tutumla, gerçekten kraliyet mutfağına sahip olacaksınız. Küçük seramik karolar burada en uygunudur. Desen çiçek seçilmiş, ancak parlak değil. Sarı gölge, “Klasik Modern” in iç tasarımına mükemmel uyum sağlar..

Ocağa, yani üzerindeki davlumbaza özellikle dikkat edin. Şöminenin altında süsleyin. Yan sütunlar, görünümü engellemeden stil ekler.

Davlumbazlı köşe mutfak

Şömine için bir köşe davlumbazının güzel tasarımı

Asma dolaplar cam kapaklı olarak yapılmalıdır. Ek olarak, arka ışığı buraya takın. Bu tür aydınlatma sizi geceleri kayıtsız bırakmaz..

Yemek alanı veya bunun için mobilya, alışılmadık bir tasarım satın alıyor. “Modern” daha modern bir trend. Ancak “Klasikler” ile kombinasyon, aristokrat notları yüceltir. Mobilyaya uygulanır – arkalarında ahşap kirişli metal, krom kaplama sandalyeler satın alın. Oturma pozisyonu beyaz tekstildir..

Siyah mutfak tezgahı

Tek mutfak setinde klasik ve modernin sembiyozu

Finansman izin verirse, tezgah taş granitten satın alınır. Doku ve gölge, zemin kaplamasının tonuyla uyumludur. Bir bar tezgahının tezgahı veya mutfağın bir ada elemanı, organik camdan yapılmış camlarla dekore edilebilir..

İskandinav tarzı “Art Deco”

Odanın doğa tarzı çözümlerindeki farklı kombinasyon, odanın özgün bir tasarımını yaratabilir. İskandinav iç mekanı, belirgin soğukluğu ile karakterize edilirken, Art Deco, modern dekorasyon lüksünün somutlaşmış halidir..

Art Deco mutfak yemek alanı

Art Deco lüksünü soğuk bir İskandinav iç mekanına getirmek mobilyalarla çok kolay

Parlak bakır gölgeli sarkıt lamba

Sarkıt lambaların şık plafondları da uygun olacaktır.

Fayanslar da burada, sadece koyu bir gölgede yere serilir. Doku tek renkli olarak seçilmiştir. İstenirse, bir ağacın altına dokulu laminat döşeyin.

Yemek alanı ayrı bir renkle vurgulanmıştır. Hafif bir gölge yapacak. Parke ile uygulamak mümkündür. Buradaki ana kriter, laminatın parke tahtası ile rengi olacaktır. Parke üzerinde kontrast yapılır.

Art Deco mutfakta kahverengi oval yemek masası

Vurgulu duvar, zıt renklerle vurgulanabilir

Duvarlar koyu sütlü duvar kağıdı ile kaplanmıştır. Önlük de çinilerle yapılmıştır. Beyaz bir arka plan üzerinde, siyah bir şeritle çerçevelenmiş altın karelerle seyreltilmiş doğru kafes, Art Deco’yu sonuna kadar ifade edecektir..

Dolaplara yerleştirilmiş lambalarla çalışma alanının aydınlatılması

Siyah bir masa üstü ve bar tabureleri ile parlak beyaz bir önlüğün zıt kombinasyonu

Sürekli yıkamanız gereken bir odanın tavanı uygun bir malzeme ile kesilmelidir. Plastik paneller kullanın. Sudan korkmuyorlar. Renk – saf beyaz. İskandinav tarzı bir tür minimalizm anlamına gelir. Bu nedenle, tavanı tek seviyeli sağlam hale getirmek en iyisidir. Arka ışık, bölgesel yöntem kullanılarak monte edilir. Çok sayıda ışık ışınının gerekli olduğu yerlerde talep edilen alanlar belirlenir. Ortadaki avize en iyi yemek masasının üzerine yerleştirilir. Şamdan mükemmel.

Zengin döşemeli bar tabureleri

Masif mobilya kullanımı Art Deco için tipiktir.

Bir köşe mutfağının bu tasarımı için zıt vurgular uygundur. Örneğin, sandalyeler ve koltuklar mor renkte seçilmiştir. Bir koltuktan bahsediyorsak – eklemlerde gümüş perçinlerle işlenmiş katı pürüzsüz tekstiller.

Tavan arasında mutfakta bar tezgahı

Küçük bir kahvaltı masasının etrafında parlak sandalyeler

Çiçeklerin veya yeşil bitkilerin yaygın kullanımı İskandinav tarzına çok yakışacaktır. Tesisin iç dekorasyonuna mükemmel bir katkı olarak hizmet edecekler..

Mutfağın dekoratif unsurları

Dekorasyon seçimi dekorasyon tarzına bağlıdır. Ama evrensel olanlar da var. Örneğin, ahşap çerçevelerle çerçevelenmiş fotoğraflar. Bu durumda, çerçeve iç kısımla eşleşmelidir. “Klasik” kullanılıyorsa, vurgular uygun değildir. Katı bir stil, düz çizgiler, düz renkler daha kabul edilebilir görünecektir. “Klasikler” için gece şehir görüntüleri mükemmel olacak.

Mutfakta duvar fotoğrafları ile dekorasyon

Dilerseniz duvarda bütün bir fotoğraf sergisi düzenleyebilirsiniz.

Fotoğraflara ek olarak, duvarlar kabartma yüz buruşturma, ünlü kişilerin görüntüleri, insan figürleri ile dekore edilmiştir..

Beyaz mutfak duvarında siyah vinil çıkartmalar

Vinil çıkartmalar – iç mekanınızı dönüştürmenin kolay bir yolu

Mutfak duvarında şapkalı bir adamın portresi

Duvarların sanat resmi çok etkileyici görünecek

Mobilya elemanları vurgu süslemeleri olarak kullanılabilir. Bacakları veya bir kısmı mükemmel bir gölgede boyanmış bir yemek masası. Antik Yunan sütunlarına benzeyen oymalı ürünler ilginç görünüyor. Ek olarak, sütunlar, dolap kapılarının yanı sıra bir kapı veya kapı yerine yapılmış bir kemer cephelerini de süsleyecektir..

Video: köşe mutfaklarının iç mekanları

Köşe mutfaklar – fotoğraf

Mermer mutfak tezgahı Bar tezgahının yan yüzeyindeki ayna Modern İskandinav mutfağı Ahşap tezgahlı L şeklinde mutfak L şeklinde küçük bir mutfak düzeninin içi Metal bir çerçeve üzerinde yemek masası Kiremitli bir önlüğün arka planına karşı gri başlık Aydınlık bir mutfakta tahtalardan yapılmış yemek masası L şeklindeki mutfakta mozaik önlük Çatı katı tarzında parlak mutfak İskandinav mutfağında lambaların siyah tonları Mutfak duvarındaki dekoratif tabaklar Beyaz bir mutfağın sağır cepheleri Ankastre aydınlatmalı mutfak dolapları Klasik bir mutfakta siyah önlük Açık yeşil köşe düzeni seti köşe beyaz mutfak Beyaz koltuklu bar tabureleri Ankastre cihazlara sahip köşe mutfak Havuç renginde seramik önlük L şeklindeki mutfakta karo zemin Klasik tarzda uzun mutfak Koyu renklerde mutfak iç L şeklinde beyaz mutfak Kavisli cephelere sahip köşe mutfak Kahverengi ahşap zemin Kahverengi ayaklı beyaz asma çekmeceler Lake yüzeyli yuvarlak yemek masası Siyah cepheli mutfak mobilyaları Minimalizm tarzında beyaz kulaklık Lamine paneller ile çalışma alanı üzerinde tavan bitirme Kruşçev'de köşe mutfak tasarımı Koyu tonlarda modern mutfak iç Ahşap bir evde siyah mobilyalı mutfak Yemek masasında bir vazoda kır çiçekleri Klasik tarzda şık mutfak Duvar dolapları olmayan mutfak iç Modern beyaz mutfak Mutfak eşyaları ile açık raflar Roma perdeli mutfak penceresi Mutfağın iç kısmındaki tuğla duvar Döşemeli koltuklu ahşap sandalyeler Mutfak takımının kapılarında altın rengi pervazlar Yüksek teknoloji köşe mutfak Köşe takımı ile mutfak çalışma alanı Turuncu kenarlıklı beyaz roma tonları Beyaz cepheli yüksek teknoloji mutfak Modern mutfakta retro buzdolabı Yeşil cepheli köşe mutfak Pencerenin altında lavabo bulunan L şeklinde mutfak

Previous Post
Mutfak tezgahı yüksekliği: standart yükseklik, yükseklik-yükseklik: parametreler nasıl hesaplanır?
Next Post
Choosing a living room bedroom design