15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Yüksek teknoloji mutfak özellikleri

Yüksek teknoloji tarzı, yirminci yüzyılın sonunda ortaya çıktı ve bu güne kadar son derece popüler. Başlangıçta, yüksek teknoloji yalnızca mimaride kullanıldı, ancak daha sonra iş ve konut binalarının, ofislerin tasarımında kullanılmaya başlandı. Neredeyse tamamen dekor eksikliği, çeşitli krom yüzeylerde mutlak işlevsellik ve çekici ışık oyunu ile telafi edilir..

yüksek teknoloji mutfak

Yüksek teknolojili mutfak iç mekanları asla unutulmaz ve açık bir şekilde artan ilginin konusudur..

şık yüksek teknoloji mutfak

Bu tarzın gelişimi bugün hızla devam ediyor, ancak belirli ayarlamalarla – yüksek teknolojili yüksek teknoloji daha yumuşak ve daha sıcak hale geliyor..

İlk bakışta, yüksek teknoloji mümkün olduğunca basit görünüyor, ancak şehirci: işlevsel iç detaylar, takviye bileşenleri, iç mekanın mantıklı bir şekilde tamamlanması olarak kasıtlı olarak sergileniyor. En son teknolojilerin ve malzemelerin tüm zenginliği, yüksek teknoloji tarzında kendini gösterir ve birçok modern tasarımcı, bu tarzın kuruluğuna rağmen gerçekten rahat ve canlı iç mekanlar yaratmayı başarır..

yüksek teknoloji mutfak photo

Klasik yüksek teknoloji, dekor ve çizim kullanmadan basit geometrik şekiller (genellikle açısal), net çizgiler, tek renkli renk şemasıdır..

Yüksek teknoloji tarzı, düz çizgiler ve açıların kullanımı ile karakterizedir. Yaşam alanı nispeten küçükse, yüksek teknoloji kullanışlı olacaktır. Odayı görsel olarak genişletmek zor olmayacak. Bunun için büyük aynalar ve son teknoloji aydınlatma cihazları kullanılmaktadır. Stüdyo dairelerin çoğu sahibi, bir odayı özel bölgelere nasıl ayıracağını merak ediyor. Bu, cam veya plastik bölmeler takılarak yapılabilir..

yüksek teknoloji mutfak fikirleri

Hakim renkler: gri, siyah, beyaz, gümüş, ışıldayan ve metalik tonlar.

Stilin ana bileşenleri şunlardır:

  • Duvarlarla aynı renk düzeninde mobilyalar;
  • Entegre aydınlatmalı dolaplar, raflar, çekmeceler;
  • Şekillerin ve geometrik çizgilerin sadeliği;
  • İç mekanda krom yüzeyler, plastik ve cam kullanımı;
  • Ekonomi ve özlü alan için sürgülü kapıların montajı;
  • Avangart lambalar, çok çeşitli aydınlatma armatürleri;
  • Odaya kemer sıkma ve fütürizm kazandırmak için metal yapıların kullanımı.

yüksek teknoloji mutfak tasarımı

Yüksek teknoloji ürünü bir mutfak iç kısmında genellikle birkaç aydınlatma noktası bulunur..

Yüksek teknolojinin tartışılmaz avantajı, diğer stiller ile birlikte kullanılabilmesidir. Yüksek teknolojiyi minimalizm ve çatı katı ile birleştirebilirsiniz, mümkün olduğunca etkileyici ve modern görünecek. Modern ve popüler sanatın bazı bileşenleri, teknolojik stili yumuşatacak ve ona parlaklık ve çekicilik kazandıracaktır. Son yıllarda, eko tarzın çeşitli bileşenleri ile uyumlu bir şekilde iç içe geçen şehir dairelerini dekore etmek için yüksek teknoloji kullanılmıştır..

eko tarzı ile yüksek teknoloji mutfak

Alan mobilyalarla dolu değil, kural olarak bunlar boş, ferah ve ücretsiz odalar..

Renk paleti hakkında konuşursak, bu stil en doğal ve nötr renkler ile karakterize edilir. Beyaz, gri ve bej tonları özellikle popülerdir. Parlak vurguların kullanılması kabul edilebilir, ancak bu çok dikkatli yapılmalıdır. Aşırı kuruluktan kurtulmak için iç mekanda farklı dokulara sahip yüzeylerin birleştirilmesi önerilir. Parlak kaplamalar mat olanlarla iyi görünecek, cam yüzeylerin bolluğu alanı görsel olarak genişletecek ve canlılık verecektir. Böyle bir hareket, mümkün olduğunca önemsiz ve avantajlı görünecek..

yüksek teknoloji mutfak iç

Ana gereksinim, yenilikçi malzemelerin, karmaşık yapıların, modern teknolojinin kullanılmasıdır..

Stil özellikleri Neye izin verilir
Renk uyumu Tüm havalı tonlar, zıtlıklarla oynamak memnuniyetle karşılanır: siyah ve beyaz, gümüş ve kırmızı
Tekstil Pamuklu, derin tüylü halılar
Mobilya Düz çizgiler, keskin şekiller
Bitiricilik Beton, boya
ışık kaynakları Minimalist tasarımlı armatürler, olabildiğince şık ve göze çarpmayan
İç öğeler Geometrik şekillerden oluşan cam vazolar, eko tarzı unsurlar.

Yüksek teknolojili bir mutfak nasıl tasarlanır

Çoğu durumda yüksek teknoloji ürünü bir mutfak, açık ve koyu tonların kontrastında tasarlanmıştır. Pürüzsüz cepheler, net çizgiler, ölçülü tasarım bu tarzın temelidir. Bir mutfak seti seçimine mümkün olduğunca sorumlu bir şekilde yaklaşmak gerekir. Modern mobilya üreticisi firmalar mutfak takımları için çeşitli seçenekler sunmaktadır. Buna rağmen, yüksek teknoloji mutfaklar, odanın tüm artılarını ve eksilerini dikkate alarak özel olarak sipariş üzerine yapılır..

yüksek teknoloji ürünü siyah beyaz mutfak

İç mekan, cam ve krom unsurlar, siyah parlak kaplamalı mobilyalar, metal pervazlar ve kornişler ile tamamlanmaktadır..

yüksek teknoloji mutfak mobilyaları

İç sadece en gerekli şeylerle dolu.

Ankastre mutfağın uzayda erimesi, olabildiğince modern ve şık görünmesi için cepheleri düşünmeniz gerekiyor. İstenilen efekti elde etmek için cepheler, duvarlarla aynı renk şemasında eşleştirilmelidir. Bir diğer önemli detay ise yüzeylerde çeşitli ev eşyalarının olmamasıdır, bu nedenle tava, tabak ve tencerelerin nereye yerleştirileceğini önceden düşünmeniz gerekir. Mükemmel bir seçenek, minimum miktarda bağlantı parçasına sahip kalem kutularından oluşan geniş bir blok kullanmak olacaktır..

yüksek teknoloji mutfak seti

Modern pencereler, etrafınızdaki dünyanın tadını sonuna kadar çıkarmanıza izin verir – sonuçta, genellikle üzerlerinde perde veya perde yoktur..

Yüksek teknoloji, parlaklık ve parlaklığın doğasında vardır, bu nedenle yüzeyler parlak yapılır. Mobilya imalatında normal film yerine emaye ve akrilik kullanılır. Estetik açıdan bakıldığında, bu çözüm harika görünüyor, ancak bazen çok paraya mal oluyor. Bütçe kesinlikle sınırlıysa, suntadan yapılmış bir mutfak satın alabilirsiniz. Bir MDF kulaklık biraz daha pahalıya mal olacak, ancak çok daha uzun sürecek ve daha çekici görünecek.

yüksek teknoloji mutfak mobilyaları

Yüksek teknoloji, özlülük ve iç mekanların ideal geometrisi, oranların tam olarak gözetilmesidir..

Daha önce de belirtildiği gibi, bir apartmanda doğru şekilde maruz kalan ışık, başarılı bir yüksek teknoloji tasarımının anahtarıdır. Neon LED aydınlatma kullanımı sayesinde mutfak mümkün olduğunca fütürist görünecek. LED arka aydınlatmaya özellikle dikkat edilmelidir. Onun sayesinde oda, çeşitli unsurlarla aşırı yüklenmeyecek, hafif ve ağırlıksız görünecek..

arkadan aydınlatmalı yüksek teknoloji mutfak

Tek renkli ve zıt renk şemaları ile tamamlanan iç mekanda metal ve camın baskınlığı göze çarpıyor..

Mobilya üzerinde neredeyse tamamen donanım yokluğu, stilin ayırt edici özelliğidir. Cephelere hafif bir baskı ile mobilyayı açan özel armatürler yerleştirilmiştir. Bu seçenek sizin için çok uygunsuz görünüyorsa, profil tutamaçlarını kullanın veya kulaklık üreticisiyle gizli tutamaçları gömme olasılığını görüşün. 

yüksek teknoloji mutfak seti

Mutfak çekmeceleri minimalist bir tasarımda yapılmış krom kulplarla dekore edilebilir..

Avantajlar ve dezavantajlar

Bu dünyadaki her şeyin olumlu ve olumsuz yanları vardır. Yüksek teknoloji mutfaklar bu kuralın bir istisnası değildir. Mutfakların tartışılmaz avantajı, dayanıklılıkları, aşınma direnci ve tüm sıhhi gereksinimleri ve standartları karşılayan çevre dostu ve yüksek teknolojili malzemelerden yapılmış olmalarıdır..

yüksek teknoloji mutfak

Yüksek teknolojili bir mutfağın avantajı, alanın rasyonel ve ergonomik kullanımıdır.

Klasik tarzdaki mutfakların aksine, yüksek teknolojili mutfaklar yangına karşı oldukça dayanıklıdır. Yüzeylerin bakımı zor değil, tezgahlarda ve cephelerde nemli bir süngerle yürümek yeterli ve mutfağınız şimdiden temizlikle parlıyor. Krom kaplama donanım ışığın kırılmasına katkıda bulunur, bu özellik odanın alanını görsel olarak genişletir. Bu özellikle küçük mutfak sahipleri için bir artı olacaktır..

yüksek teknoloji mutfak photo

Büyük bir artı, iç mekanın oluşturulmasında kullanılan malzemelerin gücü, güvenilirliği ve dayanıklılığı olacaktır..

Yüksek teknoloji mutfakların tasarımının yalnızca olumlu yönlerden oluşması garip olurdu. Burada da bazı dezavantajlar var. Oldukça soğuk, sade ve ölçülü bir tarz birçok insanı korkutuyor. Çok sayıda krom, plastik ve cam yüzey arasında herkes kendini rahat hissedemeyecek..

yüksek teknoloji beyaz mutfak

Yüksek teknoloji, büyük yatırımlar yapmadan iç mekanın havasını değiştirmeyi mümkün kılar.

Diğer bir dezavantaj, mutfak takımlarının yüksek fiyatıdır. Mesele şu ki, çoğu durumda, çok etkileyici bir miktara mal olacak tezgah, dolap ve çekmece üretimi için doğal malzemeler kullanılıyor. Mekanın eksiksiz ve uyumlu bir görünüme sahip olması için bulaşık ve diğer mutfak eşyaları seçimini çok ciddiye almak gerekir. Katılıyorum, büyükannenin hizmetinden gelen tabaklar ve kil bardaklar, minimalist ve kentsel cephelerin arka planına karşı çok garip görünecek..

yüksek teknoloji mutfak siyah seti

Hem küçük hem de geniş alanlar için ideal yüksek teknoloji stili.

Başka nelere dikkat etmelisiniz

Kullanılan malzemelerin yeniliği nedeniyle, yüksek teknoloji tarzı, yüksek teknolojik ekipman ile ayırt edilir. Bir mekanı dekore ederken sadece mutfak takımına değil aynı zamanda da dikkat etmek gerekir. Odanın tüm noktalarında tek bir stili korumak için tüm küçük şeyleri hesaba katmak önemlidir..

yüksek teknoloji tarzı mutfak

Mutfağınız için ihtiyacınız olan şeyin yüksek teknoloji tarzı olduğuna karar verirseniz, kaplama malzemelerinin, mobilyaların ve bazı aksesuarların seçimine özellikle dikkat etmek önemlidir..

Bitirme işini bitirdikten sonra pencere dekorasyonunu düşünün. Elbette bu iç mekanda uçuşan ve uçuşan tüller kullanmak tamamen mantıksız. Doğal renklerde panjur ve stor perdeler harika görünecek. Dekoratif unsurlarla ilgili olarak, bunlara özen gösterilmelidir. Duvarların metal veya cam çerçevelerdeki grafik resimlerle süslenmesi tavsiye edilir..

yüksek teknoloji mutfak dekoru

Mutfakta yüksek teknoloji ürünü bir iç mekan yaratmak için ana kaplama malzemeleri, beton, metal taklidi oluşturabileceğiniz boyalar olacaktır..

Bazı insanlar yüksek teknoloji tarzının meçhul ve cansız bir şey olduğuna inanır. Odaya sıcaklık ve rahatlık katmak için çeşitli koyu yeşil bitkiler kullanın. Özellikle kar beyazı veya cam kaplarda etkileyici görünecekler..

yüksek teknoloji mutfak saksı bitkileri

İç mekanı sıcaklıkla doldurmak için az miktarda canlı bitki ile birlikte taş kullanmak uygun olacaktır – bu malzemeler stilin teknolojik konseptine uyumlu bir şekilde uyacaktır..

Ev mutfak aletleri ve sıhhi tesisat

Yüksek teknoloji tarzı, paslanmaz çelikten yapılmış ev aletleri, mat veya şeffaf camlarla serpiştirilmiş sade mobilyalar ile karakterizedir. İndüksiyon ocakları, krom kaplı buzdolapları ve bulaşık makineleri, masif metal davlumbazlar, çeşitli cam yüzeyler böyle bir iç mekanda muhteşem görünecek.. 

parlak yüksek teknoloji mutfak

Ev aletleri tarza uymuyorsa ve yenisini satın almak maliyetliyse, tüm mutfak eşyaları cephelerin arkasına gizlenebilir..

Modüler ve yerleşik tasarım mobilyalar, odaya süper modern bir görünüm katacak. Çok sayıda avangard lamba kullanarak fütüristik bir atmosfer yaratabilirsiniz. Cephelerin istenilen herhangi bir aydınlatma tonu ile dekore edilmesi uygun olacaktır..

yüksek teknoloji mutfak armatürleri

Zemin genellikle fayans, taş, dökülmüş beton veya laminattan yapılır..

Sıhhi tesisat seçimi önemli bir konu olmaya devam etmektedir. İdeal olarak, krom kaplı malzemelerden yapılmalı, en özlü ve sağduyulu görünüme sahip olmalıdır. İtalyan ve Alman tesisatlarına daha yakından bakın. Sadece genel iç tasarımı tamamlamakla kalmayacak, aynı zamanda uzun yıllar hizmet edecektir..

yüksek teknoloji mutfak sıhhi tesisat

Kapı ve pencere açıklıkları tuğla, ahşap, metal veya onları taklit eden malzemelerle dekore edilmiştir..

Nihayet

Yüksek teknoloji tarzı, çizgilerin sadeliği için rahatlığa değer veren iş, enerjik, amaçlı insanlara ruhen çok yakındır. Ergonomik bir mutfak, maksimum konforla mutfak başyapıtları yaratmanıza izin verecektir. Alanın imar edilmesi ve ev aletlerinin konumu sayesinde, tüm eşyalara kolayca erişilebilir, her zaman elinizin altında.

modern yüksek teknoloji mutfak

Yüksek teknolojili mutfakların rahatlığı, ferahlığı ve işlevselliği büyük ölçüde dayanıklı, kaliteli ve modern malzemelerden yapılmış iyi seçilmiş mobilyalarla sağlanır..

Denemekten korkmayın, doğal malzemelerin ustaca kombinasyonu ve doğal tonların birleşimi size özel bir gurur konusu olacak hayallerinizdeki mutfağı verecektir..

yüksek teknoloji çatı katı mutfağı

Bu gerçekten büyüleyici ve yapıcı tarz, herhangi bir modern insan için mükemmel bir çözümdür..

VİDEO: Yüksek teknoloji mutfak – 45 iç mekan seçeneği.

Modern yüksek teknoloji mutfak tasarımı – 50 iç fikir:

yüksek teknoloji mutfak yüksek teknoloji mutfak tasarımı yüksek teknoloji mutfak tasarımı photo yüksek teknoloji mutfak tasarımı kulaklık yüksek teknoloji mutfak tasarım fikirleri yüksek teknoloji mutfak mobilya tasarımı yüksek teknoloji mutfak tasarım düzeni yüksek teknoloji mutfak tasarım projesi yüksek teknoloji mutfak tasarımı yüksek teknoloji mutfak tasarımı photo yüksek teknoloji mutfak tasarım fikirleri yüksek teknoloji mutfak photo yüksek teknolojili fotoğraf tasarımı tarzında mutfak yüksek teknolojili fotoğraf tasarımı tarzında mutfak yüksek teknoloji mutfak fotoğraf fikirleri yüksek teknoloji mutfak iç fotoğrafları yüksek teknoloji mutfak iç fotoğrafları yüksek teknoloji mutfak seti yüksek teknoloji mutfak fikirleri yüksek teknoloji mutfak tasarım fikirleri yüksek teknoloji mutfak tasarım fikirleri yüksek teknoloji mutfak fikirleri photo yüksek teknoloji mutfak iç fikirleri yüksek teknoloji mutfak iç fikirleri yüksek teknoloji mutfak iç yüksek teknoloji mutfak iç fotoğrafı yüksek teknoloji mutfak iç fikirleri yüksek teknoloji mutfak iç yüksek teknoloji ürünü mutfak iç fotoğrafı yüksek teknoloji mutfak iç fikirleri yüksek teknoloji mutfak mobilyaları yüksek teknoloji mutfak yüksek teknoloji mutfak pratik yüksek teknoloji mutfak pratik tasarım yüksek teknoloji mutfak pratik iç yüksek teknoloji mutfak projesi modern yüksek teknoloji mutfak yüksek teknoloji mutfak modern düzen yüksek teknoloji mutfak modern tasarım yüksek teknoloji mutfak modern iç şık yüksek teknoloji mutfak yüksek teknoloji mutfak şık iç yüksek teknoloji mutfak parlak yüksek teknoloji mutfak ışık tasarımı yüksek teknoloji mutfak parlak iç yüksek teknoloji moda mutfak yüksek teknoloji mutfak rahat yüksek teknoloji mutfak kullanıcı dostu tasarım yüksek teknoloji tarzı mutfak rahat iç

Previous Post
Sonsuz bitirme olanakları: iç duvarlarda dekoratif sıva
Next Post
Features of choosing a corner cabinet for a kitchen sink