15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Hangisi daha iyi: bir kahve makinesi veya bir Türk: tanımı, avantajları ve dezavantajları

İyi bir gün genellikle güçlü bir fincan kahve ile başlar. Modern dünyada kokulu bir içecek yaratmak için kaç cihaz olduğunu biliyor musunuz? Demleme çeşitlerinden ve yöntemlerinden daha az değil. Hala geleneksel cezve pişirme yöntemi. Ancak zamandan tasarruf etmek için insanlar modern cihazları tercih ediyor. Hangisinin daha iyi olduğunu anlamak için, bir kahve makinesi veya bir Türk, her seçeneği ayrıntılı olarak tanımanız gerekir. Bunlar en popüler ve iyi bilinen cihazlardır. Ama bir de French press, gayzer cezve, bakla, keçiboynuzu, damla kahve makineleri var. Bazı amatörler Chemex ve Purover’ı bile biliyor..

Cezve.

Kahve yapmak için Turka.

Kahvenin en iyi nasıl demleneceğine karar verirken, bir Türk veya bir kahve makinesi kullanarak öncelik vermekte fayda var. Daha da önemlisi: içeceğin tadı ve kalitesi, her seferinde yeni bir şekilde hazırlama yeteneği. Veya lezzet ikincildir ve ilk etapta zamandan tasarruf ve hazırlık kolaylığıdır. Son ve fiyat sorusu değil.

mutfakta kahve makinesi.

Kahve makinesi.

Bir kahve makinesinde ve bir Türk’te kahve yapma seçiminin özellikleri

Fiyattan başlarsanız, avantaj cezve tarafında olacaktır..

Not! Bir sürü düğmesi olan modern bir araba pahalı olurdu. Elbette daha ucuz modelleri var ama onlarla kıyaslandığında bile kaplumbağa daha ekonomik bir seçenek. Mekanik ve elektrikli ekipmanların herhangi bir karşılaştırması gibi. Seçim problemini çözmek için, her seçenekle daha ayrıntılı olarak çözmeniz gerekir..

Kahve için cezve.

En ekonomik seçenek cezve.

Pişirmenin avantajları ve dezavantajları

Türk kahvesi

Kahve seremonisinin inceliklerinde tecrübesiz biri bile cezvanın ne olduğunu bilir. Canlandırıcı bir içecek yaratmak için cihazın icadından çok önce, Doğu sakinleri onu zarif bir kapta kumun üzerinde hazırladılar. Bu form tesadüfen icat edilmedi, geniş taban kahve tozu, şeker ve baharatların eşit şekilde ısınmasını sağlar ve dar boyun aromaların ve uçucu yağların buharlaşmasına izin vermez. Bakırdan yapılmıştır ve ısıtma sırasında metalin oksitlenmemesi için kabın içi kalay ile kaplanmıştır. Uzun saplı bu cihazla donatılmıştır.

Masada Türk.

elektrikli kahve türk.

Geminin avantajları aşağıdaki noktaları içerir:

 1. Herhangi bir tarife göre bakır bir sürahide aromalı bir içecek demlenir, ancak daha sonraları..
 2. Hazırlama işlemi sırasında baharatlar ve bazen de tuz eklenir. Katılıyorum, tüm bunları bir kahve makinesine dolduramazsınız..
 3. Kahve telvesi süspansiyonu kalınlık verir, makinede filtrede kalır.
 4. Elektrikli kahve makinesinden farkı, her türlü öğütülmüş kahvenin cezvede demlenmesidir..

Kumda kahve.

Kumda yapılan kahve özel bir tat ve aroma ile donatılmıştır..

Bu yöntemin çok fazla dezavantajı yoktur..

 1. Yemek yapmak çok zaman alır. Sabah işe gitmek için acele eden hosteslerin ocakta bir araya gelmek için zamanları yok..
 2. Hazırlanan içecek “kaçmaya” çalışır, her zaman yakın olmanız gerekir.

Türk Kahvesi.

Geniş hindi tabanı, içeceğin eşit şekilde ısınmasına katkıda bulunur.

Kahve makinesinden kahve

Neredeyse hiç kimse, bir kahve makinesinden bir içeceğin ocaktan çok daha hızlı hazırlandığını iddia edemez. Üniteye akşamları yakıt ikmali yapabilir ve sabahları sadece bir düğmeye basabilirsiniz. Ama kahve makinesinden geçen kahve, aroması bakımından bir Türk içeceği ile karşılaştırılabilir mi??

Mevcut endüstrinin gelişmesiyle birlikte her tür, ebat ve fiyatta bir kahve makinesi seçmek mümkün hale geldi..

Cihaz ve çalışma prensibi onlar için aynıdır: makinenin içindeki su ısınır ve basıncın etkisiyle özel bir kornada bulunan preslenmiş kahveden geçer..

Kahve makinesinde kokteyller.

Kahve makinesinde kahvenin yanı sıra kahve kokteylleri de hazırlayabilirsiniz..

Bu tür kahve makinesinin avantajları:

 • modern makineler bir kapuçino makinesi ile donatılmıştır, onun yardımıyla kahve kokteylleri hazırlarlar;
 • hazırlık fazla zaman almayacak – öğütülmüş kahveyi filtreye bastırmak yeterlidir (bakla kahve makinelerinde tozlu hazır bir filtre torbası koyarlar) ve düğmeye basmak yeterlidir;
 • birçok model, ilki sıcakken birkaç porsiyon hazırlamanıza olanak tanıyan, bardaklar için bir ısıtma plakası ile donatılmıştır;
 • Bazı makineler, kahve çekirdeklerini öğütme işlevine sahipken, bitmiş kahvenin öğütme derecesini ve gücünü ayarlayabilirler..

Cappuccino makinesi olan bir kahve makinesi.

Modern kahve makineleri bir kapuçino makinesi ile donatılmıştır..

Dezavantajları şunları içerir:

 • bu tür agregalar için orta öğütme taneleri tercih edilir, ancak istediğiniz gibi öğütülmüş taneler nasıl demlenir;
 • makineden geçen kahve, taze demlenmiş gibi tüm tat nüanslarına sahip değildir;
 • sadece espresso yapabilirsiniz ve süt ilavesiyle bunlar zaten kahve kokteylleri olacaktır;
 • fiyat cezve fiyatından çok daha yüksek.

Kahve makinesi veya Türk.

Kahve makinesinin dezavantajı cezveye göre fiyatının yüksek olmasıdır..

Hangi kahvenin tadı daha iyi – bir kahve makinesinden veya bir Türk’ten?

Pişirme sürecindeki farklılıklar

Daha lezzetli bir içeceğin ortaya çıkacağı retorik soruyu cevaplamak için, her iki cihazı da test ederek bir deney yapmaya değer..

Bir Türk üzerindeki büyücülük, yaygarayı hoş görmez. Tabii ki öğütülmüş taneleri hızlıca cezveye dökebilir, musluk suyu döküp ateşe verebilirsiniz. Ve düşük kaliteli kafelerde servis edilen şişi alırsınız.

Türk avantajları ve dezavantajları.

Türk her kahve severin cephaneliğinde olmalı.

Tadı olağanüstü kılmak için içecek demlenmez. Hindi hafifçe ısıtılır, ardından taze öğütülmüş tahıllar dökülür (bu önemlidir!), Kahve, şeker ve baharatlar (kakule, tarçın, karanfil ve hatta tuz). Bütün bunlar, gelecekteki köpük oluşturmak için düşük ateşte kızartılır. Şeker erimeye başladığında soğuk su dökün (ne kadar soğuk o kadar iyi). Köpük yükselir yükselmez bulaşıklar ocaktan alınır, köpük bir kapta toplanır ve tekrar ateşe verilir. Üçüncü yükselişten sonra, bitmiş içecek bir bardağa dökülür. Pişirme sırasında kompozisyonu kaynatmayın, aksi takdirde tüm büyülü nitelikleri kaybolacaktır..

Bakır Türk.

Bakır Türkler tercih edilmeli.

Kahve makinesi için özel bir beceri gerekli değildir. Senin için her şeyi yapacak. Su bir tanka dökülür, kahve tozu bir filtre boynuzuna dökülür. Düğmeye basın ve bitmiş espressonun tadını çıkarın. Yeni bir şey girerseniz, bu tür cihazlarla donatılmış özel bir ağızlık kullanarak sütü bir kapuçino köpüğüne çırpın..

Kaliteli kahvenin temeli iyi çekirdeklerdir

Kahve sektöründeki bir acemi bile, kokulu bir içecek hazırlamak için birinci sınıf hammadde stoklamanız gerektiğini tahmin edecektir. Tahılı kendiniz kızartabilirsiniz, ancak profesyonellere güvenmek veya mağazada hazır satın almak daha iyidir. En iyi kahve, taze çekilmiş çekirdeklerden yapılır, çünkü uzun süre havaya maruz kalmak aromayı buharlaştırma eğilimindedir..

Cezve kahve aroması.

Taze çekilmiş çekirdeklerden daha lezzetli kahve elde edilir..

Ayrıca tadı öğütme yoğunluğuna bağlıdır:

 1. İnce öğütme kahveye kalınlık ve acılık verir, öğütülmüş tanecikler dibe çökmez. Sadece bir bardakta demlenebilir..
 2. Orta – evrensel, Türkler, kahve makineleri, French press, gayzer kahve makineleri için uygundur. Taneleri tuz kadar büyük.
 3. Kaba öğütme, ekmek kırıntısı gibi parçacıklar üretir ve içeceğe ekşi bir tat verir..

Bir bardak kahve.

Gün içerisinde enerji için en az bir bardak kahve tüketmeniz gerekir..

Çeşitli yemek tarifleri

Burası bir kahve aşığının dolaşabileceği yer, yani kahve içecekleriyle yapılan deneylerde. Kaç tane olduğu sorulduğunda, Brezilyalı Charlie Teyze’nin cevabı “Ve sayamazsın!” Geleneksel kahveye dayalı birçok tarif var. Bir Türk’te pişirin veya bir kahve makinesi kullanarak bir kokteyl yaratın, herkes seçer:

 1. Arapçada. Tarifler arasında ilki, Doğu’dan olduğu için mucize içeceğin ortaya çıktığı. Kompozisyonun öne çıkan özelliği, baharatların varlığı ve özel gücüdür. Hindide şeker açık kahverengi bir renk tonuna ısıtılır, ancak karamele dönüşmesine izin verilmez. Buzlu su ekleyin. Ayrı ayrı karıştırın, kakule, kahve ve kaynar sudan sonra bu karışımı ekleyin. Kaynatmadan üç kez daha ısıtın. Ve hazır likit aroması pula döküldüğünde üzerine tarçın serpin..
 2. Viyana. Avrupa sakinleri, canlandırıcı mucizenin doğu kalesini beğenmediler ve kendi tariflerini buldular. Güçlü bir köpüğe çırpılmış krema eklemeye ve onunla düzenli bir güçlü içecek süslemeye değer. Rendelenmiş çikolata ve narenciye kabuğu rendesi serpilebilir.
 3. Türk kahvesi çok güçlüdür. Hatta su ile içilmesi ve tadını daha iyi hissetmek için tavsiye edilir … ve kalp için daha güvenlidir. Tahıllar neredeyse toz olacak şekilde öğütülür. Su, tuzlar ve kirlilikler olmadan en saf olarak alınır. Kumda hazırlanıyor. İlk köpük çıkarıldıktan sonra kahve birkaç kez daha ısıtılır..
 4. Bileşiminde Brezilya kahvesi Viyana kahvesine benzer. Krem şanti ve çikolata da eklenir. Ancak kompozisyon rom içermiyorsa tarif orijinal değildi. Bu muhtemelen yerlilerin günde birkaç bardak içmesinin nedenidir..
 5. Espresso tüm kokteyllerin temelidir, kahve makinesinin baskı ve preslerinden geçmiş kahvedir..
 6. Cappuccino ve latte, İtalya’ya özgüdür. Bu zaten bir kokteyl ailesi. Hazırlanışlarında benzerler çünkü çoğu sütten oluşuyor. Ancak, bir latte’de biraz daha var. Ve süt köpüğü farklıdır: cappuccino daha yoğun, latte hafif ve havadar..
 7. Americano, espressonun zayıf küçük kardeşidir. Sert kahvenin bir kısmı 1: 1 oranında sıcak su ile seyreltilir..
 8. Raf kahve. Rusya’da geçen yüzyılın 90’larının sonlarında icat edilen oldukça genç bir tarif. Daha çok ona dayalı bir tatlı içeceğidir. Espresso, vanilya şekeri ve krema, kabarcıksız ve köpüksüz homojen bir karışım halinde çırpılır..

Bunlar birkaç tarif ve çok daha fazlası var. Ne de olsa her ülke kendini geliştirmek ve kahveye kendinden bir şeyler katmak ister..

Kahve nasıl yapılır.

Her kahve severin kahve yapmak için kendi evrensel tarifi vardır..

Seçim önerileri

Canlandırıcı kahvenin nasıl ve ne yapılacağına herkes kendisi karar verir. Her iki durumda da, tadı değişse de canlandırıcı ve hoş kokulu olacaktır. Gurmeler bir Türk’ü sevecek; daha şehirli, aceleci insanlar için günlük yaşamda bir kahve makinesi uygundur.

Kırmızı kahve makinesi.

Kahve makinesi en sevdiğiniz içeceği daha hızlı hazırlamanızı sağlar..

Ve yine de bir sabah kahvesinin tadı ve aroması, yaratıldığı şeyden çok, türüne, öğütme inceliğine ve kavurma derecesine bağlı olacaktır..

kahve makinesinde türk kahvesi

Previous Post
Çekmeceli çocuk trafo yatağı ve fotoğraf örnekleri ile değişen bir masa
Next Post
Why the refrigerator turns on and turns off after a few seconds: reasons and solutions