15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Mutfağın iç kısmında şeftali rengi

Şeftali – sıcak, açık renk, her büyüklükteki oda için uygundur. Bir kişinin çok zaman geçirdiği bir oda sadece mümkün olduğunca rahat ve ergonomik olmamalı, aynı zamanda güzel görünmelidir. Şeftali tonlarında bir mutfak her zaman estetik görünür, üzerinde yemek pişirmek ve yemek yemek keyiflidir..

Şeftali tonlarında bir mutfak her zaman estetik olarak hoş görünür, üzerinde yemek yapmak ve yemek yapmak keyiflidir.

Şeftali tonlarında bir mutfak her zaman estetik görünür, üzerinde yemek pişirmek ve yemek yemek keyiflidir..

Mutfağın iç kısmında şeftali özellikleri

Şeftali, turuncu, sarı, kırmızının aksine parlak ve heyecan verici bir renk şeması değildir, aksine sakinleştirir ve sakinleştirir. Bu tonla dekore edilmiş bir mutfak odası nadiren tek renkli yapılır, daha sık diğer zıt veya tamamlayıcı tonlarla birleştirilir..

Bu tonla dekore edilmiş bir mutfak odası nadiren tek renkli yapılır, daha sıklıkla diğer zıt veya tamamlayıcı tonlarla birleştirilir.

Bu tonla dekore edilmiş bir mutfak odası nadiren tek renkli yapılır, daha sık diğer zıt veya tamamlayıcı tonlarla birleştirilir..

şeftali çiçeği özellikleri

Şeftali rengi herhangi bir iç mekanda sıcak, narin ve kadife gibi görünür. Mutfak için, bu renk şeması en uygunudur, “iştah açıcı” olduğu için, bu ton kadınların zevkine göre olacaktır, çünkü onlar yemek pişirmeye en çok katılanlardır. Şeftali tonlarını nötr, bazı parlak tonlarla kombinlemek kolaydır. Bu renk şemasının yardımıyla şenlikli bir atmosfer yaratmak zor değil..

Bu renk şemasının yardımıyla şenlikli bir atmosfer yaratmak zor değil.

Bu renk şemasının yardımıyla şenlikli bir atmosfer yaratmak zor değil..

Renk kombinasyonu seçenekleri

Renk şemasını hem renk tekerleğinde yan yana bulunan tonlarla hem de tamamen zıt olanlarla birleştirirler. Şeftali duvar kağıdı mutfakta yapıştırıldığında, kulaklık beyaz, bej, kıpkırmızı veya tam tersi olarak seçilir. Mutfak alanı ne kadar geniş olursa, o kadar canlı, cesur kombinasyonlara izin verilir. Ancak bir odada aynı anda üçten fazla renk kullanılması önerilmez..

En iyi kombinasyon seçenekleri şunlarla elde edilir:

 • çiçek beyazı;
 • altın;
 • Tarçın;
 • bej ve kırmızı;
 • yıldız çiçeği;
 • turkuaz;
 • ahududu pembesi;
 • kot;
 • soluk yeşil;
 • Kahverengi;
 • şarap kırmızısı;
 • yeşilimsi kahverengi;
 • odunsu sarı;
 • havuç.

kahverengi tonları

Mobilya genellikle kahverengi renkte yapılır – burada şeftali zemin üzerine yerleştirilecektir. Farklı kahverengi tonları kullanılır – en açık, en sıcak, göze çarpmayan, daha koyu, neredeyse siyaha kadar, gerekli kontrastları yaratır. Kornişler, kapılar, zeminler, süpürgelikler ve perdelerin bir kısmı kahve, sarımsı kahverengi, söğüt, kestane vb. ile boyanabilir..

Mobilya genellikle kahverengi renkte yapılır - burada şeftali zemin üzerine yerleştirilecektir.

Mobilya genellikle kahverengi renkte yapılır – burada şeftali zemin üzerine yerleştirilecektir..

Beyaz

Sıkışık odaların şeftali beyazı, krem-şeftali renklerinde, pencereleri kuzeye, kuzeybatıya bakacak şekilde dekore edilmesi önerilir. Kombinasyon alanı karartmaz, aksine, özellikle odada çok sayıda parlak yüzey ve ayna varsa, onu ışıkla doldurur. Mobilya, perde, sıva dekorasyonu (varsa) beyaz yapılır.

Sıkışık odaların şeftali beyazı, krem-şeftali renklerinde, pencereleri kuzeye, kuzeybatıya bakacak şekilde dekore edilmesi önerilir.

Sıkışık odaların şeftali beyazı, krem-şeftali renklerinde, pencereleri kuzeye, kuzeybatıya bakacak şekilde dekore edilmesi önerilir..

Pişmiş toprak, tuğla

Pişmiş toprak rengi olan tuğla kırmızısı ile kombinasyonlar, doğayı hatırlattığı için “klasik” olarak kabul edilir. “Kil” tonları en çok Arap, Hint iç mekanlarının yanı sıra çatı katı ve endüstriyel tarzlarda kullanılır. Böyle bir palette, arka planın bir kısmı, bireysel dekoratif detaylar, geniş odaların perdeleri, saksılar ve kuru buketli vazolar yapılır..

Pişmiş toprak rengi olan tuğla kırmızısı ile kombinasyonlar, doğayı hatırlattığı için

Pişmiş toprak rengi olan tuğla kırmızısı ile kombinasyonlar, doğayı hatırlattığı için “klasik” olarak kabul edilir..

zıt

Parlak, keskin kontrastlı tonlar, ana renk şemasını vurgulayan dinamik bir tasarım yaratarak iç mekandaki “bulanıklığı giderir”. Portakal-şeftali zıttı soluk mavidir, ancak doygunluk seviyesinin farklı olmasına izin verilir. Yeşil, parlak sarı, siyah, asit yeşili vb. Kontrastların rolünde de kullanılır.Bu tür kombinasyonlar, birleşik dahil olmak üzere geniş alanlar için önerilir..

Parlak, keskin kontrastlı tonlar, iç mekandaki

Parlak, keskin kontrastlı tonlar, iç mekandaki “bulanıklığı giderir”, ana renk şemasını vurgulayan dinamik bir tasarım yaratır.

Bej

Telaş ve kaygıdan uzak, en nötr, romantik odayı yaratma hedefi olduğunda, şeftali bej ile birleştirilir. İkincisi uzmanlar tarafından temel olarak adlandırılır. Bu renklerle dekore edilmiş mutfağın çok sıkıcı olmaması için, vurgu noktaları ve çizgiler en az miktarda eklenir..

Telaş ve kaygıdan uzak, en nötr, romantik odayı yaratma hedefi olduğunda, şeftali bej ile birleştirilir.

Yaygara ve kaygıdan uzak, en nötr, romantik odayı yaratma hedefi olduğunda, şeftali bej ile birleştirilir..

Berry tonları

“Böğürtlen” genellikle ahududu, kiraz, yaban mersini ve diğer sulu, çoğunlukla soğuk, parlak renkleri içerir. Şeftali ile kombinasyonlar oldukça iştah açıcı çıkıyor, bu da bir mutfak alanı için çok tipik. Berry renkleri, bireysel cephelerin dekorasyonu, mutfak önlüğü, duvar kağıdına karşılık gelen baskılar olarak mevcuttur..

Şeftali ile kombinasyonlar oldukça iştah açıcı çıkıyor, bu da bir mutfak alanı için çok tipik.

Şeftali ile kombinasyonlar oldukça iştah açıcı çıkıyor, bu da bir mutfak alanı için çok tipik..

Şeftali mutfağı için uygun iç stiller

Şeftali rengi birçok iç stil için uygundur – eski ve modern iç mekanlarda, batı ve doğuda, minimalist ve daha “süslü” bir yer bulacaktır. “Temiz” bir stil sürdürmek gerekli değildir – seçilen stilin özelliği olmayan bireysel dekor, tekstil, mobilya öğelerinin kullanılması kabul edilebilir.

Şeftali renk şeması birçok iç stil için uygundur - eski ve modern iç mekanlarda, batı ve doğuda, minimalist ve daha

Şeftali renk şeması birçok iç stil için uygundur – eski ve modern iç mekanlarda, batı ve doğuda, minimalist ve daha “sofistike” bir yer bulacaktır.

Klasik

Klasik, neoklasik iç mekanlarda birçok unsur bulunur ve şeftali tonlarının inci beyazı, bej, gümüş ile birleştirilmesi önerilir. “Meyveli” bir arka plana karşı hafif ahşaptan yapılmış mat mobilyalar çok yönlü görünüyor. Bazı karmaşık dekorlar mevcut olmasına rağmen çizgiler net. Şeftali arka plan olur, mobilyalar daha koyu veya daha hafif yapılır, zemine, duvar kağıdına, perdelere zıt vurgular yerleştirilir. Ana malzeme doğal ahşaptır..

Klasik, neoklasik iç mekanlarda pek çok unsur bulunur ve şeftali tonlarının inci beyazı, bej, gümüş ile birleştirilmesi önerilir.

Klasik, neoklasik iç mekanlarda birçok unsur bulunur ve şeftali tonlarının inci beyazı, bej, gümüş ile birleştirilmesi önerilir..

ülke, ülke

Şeftali burada çok sayıda “rustik” perdede, yapay olarak eskitilmiş mobilyalarda, duvar kağıtlarında ve bir önlükte bulunur. Provence, benzer bir arka plana, ülkeye – bir kafes ve bir şerit ile yerleştirilmiş çiçek motifleriyle doludur. Tamamlayıcı renkler – sarı, krem, lavanta, fıstık, kahverengi. Güneşte “yanmış” gibi görünüyorlar. Açık raflarda küçük hasır dekor ve vurgulu.

Şeftali burada çok sayıda

Şeftali burada çok sayıda “rustik” perdede, yapay olarak eskitilmiş mobilyalarda, duvar kağıtlarında ve bir önlükte bulunur..

Akdeniz

Bu tarz için şeftali turkuaz, koyu yeşil, kumlu gri, tuğla tonları ile birleştirilir. Akdeniz iç mekanları, hafiflik, tazelik, sanki ışıkla dolu, deniz serinliği ile ayırt edilir. Böyle bir alan ışıkla doldurulur, bu nedenle pencereleri kuzeye, kuzeybatıya bakan mutfaklar için idealdir. Duvarlar genellikle alacalı parlak fayanslarla dekore edilmiştir, üst dolapları olmayan bir set, perdeler, tek renkli, şeftali, dövme elemanları (avizeler, mobilya ayakları vb.).

Akdeniz iç mekanları, hafiflik, tazelik, sanki ışıkla dolu, deniz serinliği ile ayırt edilir.

Akdeniz iç mekanları hafiflik, tazelik, sanki ışıkla dolu, deniz serinliği ile ayırt edilir.

Etnik

Etnik tarzların çoğu da şeftali tonlarında yapılır. Burada ayrıca pişmiş toprak (Afrika tarzı), tuğla (Mısır), altın (Arap), kum (Japon) tonları da kullanılmıştır. Birden fazla küçük kontrast kabul edilebilir – hayvan, bitki, duvar kağıdı üzerindeki mutfak eşyaları, tekstiller ve ayrıca böyle bir planın hacimsel dekoru resimleri. Mobilya genellikle doğal malzemelerden, yüksek kaliteli taklitlerinden kaba olarak satın alınır..

Tavsiye. Bu ya da bu etnik imajı “gelen ve giden” tam olarak korumak gerekli değildir. Çoğu zaman, nispeten nötr bir arka plana karşı yerleştirilmiş sadece birkaç karakteristik unsurla vurgulanır..

Burada ayrıca pişmiş toprak (Afrika tarzı), tuğla (Mısır), altın (Arap), kum (Japon) tonları da kullanılmıştır.

Ayrıca pişmiş toprak (Afrika tarzı), tuğla (Mısır), altın (Arap), kum (Japon) tonları kullanırlar..

Modern

Modern tarz oldukça minimalist, şeftali burada arka plan. Böyle bir odadaki mobilyalar karmaşık değildir, ancak işlevseldir, bol miktarda parlak ve metaldir. “Karmaşık” çizgiler ve iddialı formlar pratikte yok, yemekler temiz, sağduyulu, her şeyin kendine ait, açıkça tanımlanmış bir yeri var. Ek renklerden beyaz, odunsu (wenge, zebrano), çelik, soluk mavi, açık yeşil tonlar uygundur. Buradaki aydınlatma da özenle seçilmiş..

Modern tarz oldukça minimalist, şeftali burada arka plan.

Modern tarz oldukça minimalist, şeftali burada arka plan..

Mutfak için dekor unsurları

Aydınlatma, “atmosfer” yaratan en önemli unsurlardan biridir. Renkleri bozmayan beyaz ışık akısı olan lambaların kullanılması tavsiye edilir. Armatürlerin tasarımı, dekore edilen odanın iç tarzına uygun olarak seçilir. Önlük çarpıcı bir dekoratif unsurdur – fayans, cam, plastik ile dekore edilmiştir. Buradaki zeminin hafif ahşaptan, su geçirmez laminat ve yoğun muşamba ile kaplanması tavsiye edilir. Tavan, duvarlar gibi hafif şeftali yapılabilir..

Aydınlatma,

Aydınlatma, “atmosfer” yaratan en önemli unsurlardan biridir..

İpucu: Özellikle sıkışık bir mutfakta çok fazla dekor olmamalıdır – kendi üzerine toz toplar, odayı dağıtır.

Aksesuarlar

İç stile bağlı olarak uygun aksesuarlar seçilir. Yumuşak yastıklar ve renkli bir battaniye, natürmort tablolar ve çerçeveli aile fotoğrafları, saksı bitkileri ve kuru buketler olacaklar. Ücretsiz duvarlardan birine veya yemek alanına yerleştirilmiş bir 3D fotoğraf duvar kağıdı harika bir fikir. Uygun konu:

 • karmaşık bitki soyutlamaları;
 • çiçekli geniş formatlı kompozisyonlar;
 • meyveli resimler – bütün, dilimler halinde kesilmiş;
 • gün doğumu ve gün batımı;
 • tuğla taklidi, kakma parke;
 • dağlar, kumlu kıyılar.

Mutfak tasarımının şık görüntüleri

Sıcak renklerdeki tasarım, mutfakta şeftali duvarları ve tavanları tamamlayacak. Bu, zemini biraz daha koyu hale getirir. Backsplash açık turuncuya dönecek ve mobilyalar tuğla kırmızısına dönecek. Kulaklığın kendisi, yemek alanındaki duvar kağıdının birleştirildiği şeftali renginde boyandığında kötü bir seçenek değil. Genel arka plan daha sonra soluk mavi, menekşe, açık yeşil renkte yapılır..

Çözüm

“Şeftali” mutfak, rahatlık yaratmak, sıcaklık ve huzurla doldurmak istediğiniz odalar için ideal bir seçenektir. İnternetteki fotoğrafta, basılı kaynaklarda böyle bir tasarımın nasıl göründüğü görülebilir. Onarımın kendisi, çeşitli kombinasyonlar, kendi ellerinizle veya davetli uzmanların katılımıyla yapılır..

“Şeftali” mutfak, rahatlık yaratmak, sıcaklık ve huzurla doldurmak istediğiniz odalar için idealdir..

Video: İç kısımdaki şeftali renginin kombinasyonu nedir

50 fotoğraf – şeftali tonlarında mutfak fikirleri

Previous Post
En iyi seçenek: klasik banyo tasarımı
Next Post
Interior design with modular living room systems