15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Yatak odasındaki perdeler: fotoğraftaki gibi gerçek hayatta

Yatak odası için turkuaz perdeler

Yatak odası için turkuaz perdeler

Dekoratif tekstiller hemen hemen her ülkede ve kültürde yüzyıllardır pencereleri süslemek için kullanılmıştır. Batı ülkeleri, Orta Çağ’da pencereleri kumaşla perdelemeye başladı, ancak bu lüks sadece zenginlere sahipti. Zamanla, üretim ve ticaretteki büyüme, döşemelik, perdelik ve iç dekorasyon için kumaşın sadece soylular için değil, aynı zamanda daha az varlıklı burjuvalar için de kullanılmasını mümkün kıldı. 19. yüzyılda dokuma teknolojisi ve süreç otomasyonu gibi bir kavram ortaya çıktı. Toplu tüketim norm haline geldi ve perdeler herhangi bir iç mekanın en önemli özelliği..

Modern dünyada, büyük cam pencereler günlük yaşamda norm haline geldi. Bu, pencere tekstillerine olan talebin birkaç kat arttığı anlamına geliyor. Bu sofistike dekorasyon yöntemi, odayı doğrudan güneş ışığından ve yoldan geçenlerin meraklı gözlerinden korumak gibi daha önemli işlevleri de yerine getirir. Tüketiciler sürekli olarak sorular ve zorluklarla karşı karşıya kalıyor: yatak odası için doğru perdeleri nasıl seçmeli, pencereyi şık bir şekilde dekore etmeli, ancak iddialı değil mi? Güzel mi yoksa pratik mi, açık mı yoksa karanlık mı, basit mi yoksa otomatik mi olmalılar? Doğru seçimi yapmak için bir fotoğraf yeterli olmayacak..

Yatak odasında küçük bir pencere için perdeler

Yatak odası için iki tonlu perdeler

Yatak odası için iki seviyeli perdeler

Yatak odasında şık perdeler

Yatak odası için bej perdeler

Yatak odasının iç kısmındaki bej perdeler

Yatak odası için gri perdeler

Yatak odasında gri perdeler

Yatak odasında lambrequinli perdeler

Lambrequins ile perdeler

Doku önemlidir

Güzellik dünyayı kurtaracak, ancak yatak odası için perde seçerken düşünmeniz gereken ilk şey odanın özellikleridir. Bol güneş ışığı ile karakterize edilen bir oda, karartma perdeleri ile korunmalıdır. Evin sakinlerini çok parlak ışıktan ve hatta gürültüden koruyacaklar. Ancak sürekli alacakaranlık koşullarında bu tür ürünler kabul edilemez. Hafif tül perdeler burada daha alakalı olacaktır. Perde fotoğrafları, doğal ürünler için birçok seçenek sunar: ipek, pamuklu veya keten kumaşlar, alerjisi olan kişilerin çok fazla zaman harcadığı bir odanın içini ideal olarak tamamlar. Ancak doğal kumaşlar, sürekli güneş ışığına maruz kaldıkları için çabuk yıpranır ve çekici görünümlerini kaybederler..

Astarlı veya özel emprenyeli kumaşlar bu durumdan çıkmanın mükemmel bir yoludur. Ultraviyole ışığı iletmezler ve hiçbir şekilde doğal modellerden daha düşük değildirler. Astar ayrıca giysilere şık bir hacim kazandırır. Astar için genellikle saten veya milium (pamuk) süslemeler kullanılır. Özel bir karartma astarı, sokak gürültüsünü bile azaltabilir ve sizi sıcak tutabilir. Ancak alerjiniz yoksa, sentetik satın alın. İyi yıkanır, çekici görünümünü uzun süre korur ve uzun süreli kullanıma sahiptir..

Yatak odası için karartma perdeleri

Özel karartma astarı, sokak gürültüsünü bile boğabilir ve sizi sıcak tutabilir

Yatak odası için beyaz perdeler

Yatak odası için beyaz perdeler

Yatak odası için gri-mavi perdeler

Yatak odası için gri-mavi perdeler

Yatak odası için bej perdeler

Yatak odasının iç kısmındaki bej perdeler

Yatak odası için organze perdeler

Yatak odası için organze perdeler

Renk paleti: fotoğraftaki gibi gerçek hayatta

  1. Renkler. Yatak odası için sakin renklerde düz perdeler satın almak daha iyidir. Ne kadar hafiflerse, o kadar az ışık emerler. Yatak odası dekorasyonu söz konusu olduğunda perdeler ve duvarlar arasındaki uyumu yakalamak önemlidir. Asla birleşmemelidirler. En pahalı dekorasyonda bile, tüm bunlar ifadesiz bir noktaya dönüşüyor. Perdeler ve duvar kağıdı arasında birkaç ton fark olmalıdır. Neyin daha koyu, neyin daha açık olacağı, her bireyin bireysel kararıdır. Işık perdeleri alanı görsel olarak arttırırken, koyu perdeler onu azaltır. Elde etmek istediğiniz etkiyi düşünün. Duvarları parlak ve alacalı malzemelerle zaten tamir ettiyseniz ve dekore ettiyseniz, düz perdeleri seçmek daha iyidir. Ve tersine, perdeler, tüm aksanları iç tasarıma ustaca yerleştirecek olan düz duvarlar için mükemmeldir..
  2. desenler. Masif perdeler bir klasiktir, peki ya daha orijinal bir şey istiyorsanız? Bazı noktalar dışında hemen hemen her fikir burada mümkündür. Örneğin, parlak duvar kağıdı desenlerinin yanında perdelerde küçük bir süsleme uygun değildir. Aynı tarzda yapılmadıkları sürece..

Yatak odası için orijinal rengin perdeleri

Yatak odasının iç kısmında çizgili perdeler

Yatak odası için mor perdeler

Yatak odasının iç kısmındaki mor perdeler

Yatak odasında desenli perdeler

Duvar kağıdına uygun desenli perdeler

Yatak odasında desenli perdeler

Pistli perdeler

Yatak odası için yeşil perdeler

Yatak odası için yeşil perdeler

Perdelerdeki çizimin birçok yönü vardır. Stripe popüler ama çok talepkar. Odanın alanı yatay çizgilerle artar ve tavanın yüksekliği dikey çizgilerle görsel olarak yükselir. Ancak bu dekor seçeneği, karanlık duvar kağıdına sahip bir odaya pek sığmaz. Ancak geometrik desen, düz duvar kağıdı ile daha iyi birleştirilir, çünkü aksi takdirde durum şatafatlı görünebilir. Böyle bir yatak odasının fotoğrafı parlak ve olağanüstü olacak, ancak daha geleneksel bir ortamda yaşamak isteyeceksiniz..

Kontrol sistemi

Doğal ışık, insanlar için en rahatıdır. Ancak, yazın çok fazla, kışın çok az olabileceğinden gün ışığının ayarlanması gerekir. Hem birinci hem de ikinci durumda, gerekli önlemler zamanında alınmazsa, optimum mikro iklim ihlal edilecektir. Küçük bir dairede, bir çocuğun tüm pencereleri perdelemesi zor olmayacaktır. Ancak büyük bir evde sadece çok sayıda pencere yoktur, aynı zamanda her zaman evlerin ulaşabileceği yerde bulunmazlar. Bu gibi durumlarda, sıradan bir insanın çok daha fazla zaman ve çabaya ihtiyaç duyacağı şeyi birkaç dakika içinde yapacak otomatik bir tarama sistemine ihtiyaç vardır. Otomatik kontrolün devreye girmesi, perdelere konforlu bir yaşam için gerekli tüm özellikleri kazandırarak sizi büyük bir güçlükten kurtaracaktır..

Yatak odası için şık perdeler

Modern perdeler

Perdeler – yetkili bakım

Dekoratif bir tekstil ürünü olarak perdeler, birkaç standart adımda gerçekleştirilen düzenli ve kapsamlı bakım gerektirir:

  1. Yıkama. Perdeler klasik bir toz toplayıcıdır, bu nedenle onları yılda en az birkaç kez yıkamanız gerekir. Kalın ve güçlü kumaşlar normal olarak, narin ve narin kumaşlar ise hassas bir şekilde yıkanır. İstisnasız tüm dokular için, kumaşın yapısını bozmayan ve hizmet ömrünü kısaltmayan nazik ürünler kullanmak en iyisidir..
  2. Ütüleme. Fotoğrafta pencere dekoru her zaman kusursuz görünüyor. Ancak bunun evinizde böyle olması için çok denemeniz gerekiyor. Ütünün pürüzlü veya hasarlı bir yüzeyi güzel bir ürünü kalıcı olarak mahvedebileceğinden, teknik de uygun olmalıdır. Ayrıca, farklı kumaş türleri farklı şekillerde ütülenir. Yapay ipek su ile püskürtülürse, nemin olduğu yerlerde gerilebilir ve parlayabilir. Asetat ve suni ipek malzemeler nemli bir gazlı bez tabakası ile ütülenir. Keten, yün ve pamuk hafif nemli ütülenmelidir. Dikiş bölgesindeki ütüleme, ütü ucu ile yapılır. Tüm kuralları doğru uygularsanız, yeni yıkanmış ve ütülenmiş perdeler fotoğraftaki gibi görünecektir..
  3. Temizlik ve havalandırma. Perdelerin zahmetli bir şekilde çıkarılmasını, yıkanmasını, ütülenmesini ve arkaya asılmasını gerektirmeyen bir dizi bakım işlemi vardır. Bu kuru vakumlama ve havalandırmadır. Malzemeye emilen yabancı hoş olmayan kokulardan kurtulmak için perdeleri havalandırmak gerekir. Bunu yapmak için, yeterince güçlü bir taslak sağlamak için pencereleri açmanız gerekir..

Perdeler: stiller ve yönler

Odayı döşer, yatak odamız için seçtiğimiz stile göre duvarların, zeminin ve tavanın tasarımını seçeriz. Perdeler bu kompozisyona uyumlu bir şekilde uymalı ve seçilen yönün ana kurallarını karşılamalıdır. Modern stiller çok yönlüdür ve mükemmel dinlenme yatak odasının tüm hayallerini özgür bırakır:

  • Yüksek teknoloji – Bu, ek dekoratif öğelere yer bırakmayan yaşam alanının en kullanışlı ve pratik kullanımıdır. Bu formdaki yatak odası çok çileci görünüyor, bu nedenle perdeler çok basit olmalı;

Yatak odası için puantiyeli perdeler

Yatak odasında puantiyeli perdeler

Yatak odası için yüksek teknoloji perdeler

Yüksek teknoloji perdeler

  • Provence – Bu romantik doğalara çok yakışacak çok tatlı ve nazik bir yön. Tül havadar olmalı ve perdeler yoğun ve birkaç ton daha koyu seçilmiştir. Bir çizim için pastel, uçuk mavi veya açık yeşil tonlarında çeşitli çiçekler seçebilirsiniz;

Provence tarzında yatak odası için yeşil perdeler

Provence tarzı yatak odası dekorasyonu için yeşil perdeler

Provence tarzında yatak odasında pastel renk perdeler

Provence tarzında dekore edilmiş yatak odasının iç kısmındaki perdeler

  • Art deco Lüksün her ayrıntıya yansıdığı zamandır. Perdeler sadece pencereleri süslemekle kalmaz, aynı zamanda evin sahibinin durumunu, tüm mobilyaların şıklığını ve karmaşıklığını da vurgular. Ağır keten perdeler, kadife, saten ve ipek, bu tarzda dekore edilmiş yatak odalarında bulunabilecek tüm malzemelerdir. Lambrequins, yaldızlı püsküller ve güzel perdeler burada saygı görür;

Art deco tarzında yatak odası için kahverengi perdeler

Art Deco, lüksün her ayrıntıya yansıdığı zamandır.

Yatak odası için kahverengi perdeler

Enfes Art Deco Yatak Odası Perdeleri

  • Klasik stil – modern trendlerin yerini alan, ancak yine de birçok tüketici tarafından sevilen evrensel bir tasarım yöntemi. Klasik tarzda, büyük veya Fransız pencereler çoğunlukla kadife dökümlü perdelerle dekore edilmiştir. Perdelerin rengi mutlaka duvarların ve mobilyaların tonuyla örtüşmelidir. Aksi takdirde, yatak odası gerçekten rahat olmayacaktır. Ve Art Deco pathosu seviyorsa, o zaman burada perdeler oldukça katı, zarif ve çoğunlukla tek renklidir. Popüler bej, kahverengi ve krem ​​tonlarıdır. Klasik tarz, güzellik ve konforun geleneksel düzenlemesidir..

Klasik tarzda yatak odası için bej perdeler

Klasik bir iç mekanda perdeler

Klasik tarzda yatak odası için kahverengi perdeler

Yatak odasında kahverengi perdeler

Perde alanındaki popüler stillerin yanı sıra moda trendleri de var. Moda sektörü uzmanları, çok katmanlı, dokulu, sıra dışı, parlak, akılda kalıcı ve şık ürünlerin bu sezon popüler olduğunu söylüyor. Çeşitli konfigürasyonlardaki lambrequinler ve perdeler ve elbette her zaman alakalı olan klasik tarz tekrar ön plana çıktı. Daha demokratik tüketiciler için, halkalardaki nötr, düz perdeler mükemmeldir. Ve elbette, her zaman moda olan Roma panjurlarını hatırlamakta başarısız olamaz. Vurguları, pencereyi olabildiğince etkileyici hale getirmeleridir. Bu modeller, düzeni seven ve iç mekandaki gereksiz dağınıklıktan kurtulan dinamik insanlar için uygundur. Ancak bu yıl farklı stilleri kombinleyebilirsiniz. Bu tür bir füzyon deneycilere ve yaratıcı insanlara uyacaktır..

Yatak odası perdeleri 48 fotoğraf:

Yüksek teknoloji perdeler Yüksek teknoloji perdeler

Previous Post
Koridordaki ayakkabılar için metal raf – iç mekanın klasik tarzını vurgulayan sipariş standardı
Next Post
Curtains for the living room photo options