15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Büyük bir mutfak tasarımı nasıl seçilir?

Büyük mutfaklar, geniş daireler yaratan modern geliştiricilerin bir trendidir. Birçok kadın büyük bir mutfağın hayalini kurar – bu onların küçük krallığıdır. Böyle bir odadan bir tasarım sanatı şaheseri yapabilirsiniz..

Büyük mutfak tasarımı.

Büyük bir mutfak her hostesin hayalidir, böyle bir odada herhangi bir tasarım gerçekleştirilebilir..

Bir iç mekan yaratmanın özellikleri ve ilkeleri

Büyük bir mutfağın tasarımı, zevkinize uygun herhangi bir tasarım fikrini uygulamak için size birçok fırsat sunar. Geniş bir alanın işlevsel tasarımı, dikkate alınması gereken birçok nüansa sahiptir. İlk olarak, kulaklığın ve aletlerin duracağı küçük bir proje çizin, yemek alanı ve barın konumuna karar verin. Ergonomi yasalarına göre, hostes tarafından rahat yemek pişirmek için ana bölgeler – buzdolabı, ocak ve lavabo – hostes için alanı optimize etmeye yardımcı olan eşkenar bir çalışma üçgenine yerleştirilmelidir..

büyük mutfak projesi.

Büyük bir oda tasarlamak daha kolaydır, kolayca çalışan bir üçgen oluşturabilirsiniz.

İşlevsellik ve konfor açısından, mutfaktaki mobilya ve ekipmanların yeri için farklı seçenekleri ele alalım:

 • Mobilyaların bir odanın iki bitişik duvarı boyunca açılı olarak yerleştirildiği köşe yerleşimi. Bu, yemek alanı veya bar tezgahı için yer açan klasik bir mutfak takımıdır..
 • Doğrusal düzenleme. Mobilya, odanın bitişik üç duvarı boyunca yerleştirilmiştir. Bu seçenek genellikle küçük odalarda yemek alanı düzenlemeden kullanılır..
 • Genellikle ocak ve lavabonun yerleştirildiği ve mutfağı bir çalışma ve yemek alanına bölen bir ada ile mobilyaların düzenlenmesi.

Adalı mutfak.

Adalı büyük bir mutfağın iç tasarımı.

Odanın dekore edileceği stile karar verin. Büyük bir mutfakta her şey bu tarza uygun olmalıdır: pencerelere astığınız mobilyalar, ev aletleri, aksesuarlar ve perdeler..

Büyük bir mutfağı imar etmek

Artık farklı bölgelerin tahsis edildiği büyük bir mutfak için birçok fikir var – bunu mobilyalarla veya zemin ve duvarları süslemek için tasarım fikirleri yardımıyla yapabilirsiniz. Odanın alanı izin veriyorsa, üç ana bölge seçin:

 • evin hostesi için uygun olacak pişirme alanı;
 • tüm aile ve misafirlerle bir araya geleceğiniz bir yemek masası;
 • küçük bir kanepe, sehpa ve TV koyabileceğiniz oturma alanı.

Büyük bir mutfağa sahip bir daire, tüm bu bölgeleri vurgulamanıza ve aynı zamanda alanı tek bir bütün halinde birleştirmenize izin verecektir..

Mutfağı bölgelere ayırmak.

İşlevselliği artırmak için mutfak alanı üç ana bölgeye ayrılabilir..

Birkaç imar yöntemi vardır:

 • mobilya, en yaygın ve en kolay yol. Odanın karşısına yerleştirilmiş bir mutfak adası, bir masa, bir bar tezgahı veya bir kanepe yardımıyla alanı kolayca ikiye bölebilirsiniz;
 • küçük bir bölme, raf veya hatta bir perde, odayı planlamanıza yardımcı olacaktır. Bölme, güzel küçük şeyler için kullanışlı raflar ekleyen nişlerle yapılabilir. Ev bitkilerini kitaplığa koyabilirsiniz, rahatlık katacak ve herhangi bir odayı dekore edecekler. Güzel bir ekran yardımı ile alanı ayarlayabilir ve gerekirse ekran kaldırılabilir..
 • iki seviyeli zemin. Mutfağı veya yemek alanını podyuma kaldırabilirsiniz ancak podyum yemek masasının sadece çok geniş odalarda kullanıldığını unutmayın. Zemin ve tavanın farklı renklerde tasarımı da uygun bir seçenektir, bu imar seçeneği ile renkte koyu kontrastlardan kaçının, aynı renk şemasında ve farklı tonlarda malzemenin farklı bir dokusunu kullanmak daha iyidir..
 • duvarlar. Artık imar için çok çeşitli renk çözümleri var. Mutfak, kural olarak daha koyu yapılır ve yemek alanı olan salon aydınlıktır..
 • çok güzel ve orijinal bir seçenek – bölgeler arasına büyük bir akvaryum koymak, kimseyi kayıtsız bırakmayacak.
 • aydınlatma. Mutfak çalışma yüzeyinde birçok küçük LED lamba kullanılmış, yemek masasının üzerine güzel bir avize asılmış ve dinlenme alanına bir zemin lambası yerleştirilmiş..

Büyük bir mutfağı imar etmek.

Büyük bir mutfağın alanını imar etmenin birkaç yolu vardır..

Büyük bir mutfağın tasarım stilleri

Büyük bir mutfağın modern iç stilinin seçimi, konforlu ve rahat bir oda yaratmanın ana ve ana görevidir..

Burada zevk tercihleriniz ve finansal yetenekleriniz tarafından yönlendirilebilirsiniz..

Büyük mutfak tarzı.

Büyük bir mutfağın tasarımı çeşitli stiller için mümkündür..

Klasik stil

Klasikler her zaman çok popüler ve talep görüyor. Bu tarzdaki tasarım, iç mekanın sadeliğini, rahatlığını ve lüksünü birleştirmenizi sağlar..

Mobilyaların düzenlenmesinde ve zemin ve duvarların bitirilmesinde klasiklerin düz, katı çizgilere bağlılığı, bu tarzın herhangi bir odada uygulanmasını sağlar..

Klasik mutfak.

Klasik tarzda büyük mutfak tasarımı.

Bu tarzda, doğal malzemelerden yapılmış daha koyu tezgah dekoru kullanılarak açık renklerde mobilyalar kurulur: ahşap ve taş her zaman moda olacaktır. Odanın genel tasarımı, yemek alanındaki masa ile aynı tarzda birleştirilmiş, çalışma yüzeyinde bir önlük şeklinde küçük renk vurgularına sahip geniş, aydınlık bir oda anlamına gelir. Bir ağaç olarak stilize edilmiş zemindeki muşamba iyi görünecek – terbiye için tüm malzemeler doğal olmalıdır.

Mutfak dekorasyonu için malzemeler.

Klasik tasarım için sadece doğal malzemeler kullanılır.

Klasik tarz, iç mekandaki birçok küçük ayrıntıyı dışlar, her şey işlevsel olmalıdır. Güzel bibloların olduğu bir odada bir raf yeterlidir. Bu stili seçen insanlar çok romantiktir..

minimalizm

Bu tarzın özelliği, vurgulanan sadelik ve uzayda maksimum boşluk hissidir. Klasik parlak vurgular ve iç mekanda ek dekoratif unsurlar olmadan mobilya ve dekorda gereksiz bir şey yoktur – her şey sadece işlevseldir.

Mutfak minimalizmdir.

Minimalizm tarzında büyük bir mutfak tasarımı.

Tasarım, mobilyaya uygun ankastreli mutfak ünitesinin bir veya en fazla iki renginde gerçekleştirilir. Bu stili oluşturmak için beyaz, siyah, gri ve bej renklerin parlak dokulu kombinasyonları seçilmiştir. Mobilyalara uyacak şekilde zemini ve duvarları bitirmek. Perde yerine genellikle panjurların asıldığı açık pencerelerle alanın maksimum aydınlatması.

Minimalizm için renkler.

Minimalizm maksimum 3 renk kullanır.

Bu tarz, evlerinde mükemmel düzeni seven yaratıcı insanlar için uygundur..

ülke tarzı

Büyük şehirde köy folklorunu özleyenler için harika bir tarz.

Mutfağınızda hangi “köyün” hüküm süreceğine karar verin: Rus, Fransız, İngiliz veya Amerikan – her birinin kendi tadı vardır. Bu iç mekandaki ana şey doğal olan her şeydir: odanın dekorasyonunda ahşap, taş ve tuğla, doğal motifli veya kafesli duvar kağıdının doğal renkleri.

Ülke mutfağı.

Ülke tarzında büyük bir mutfağın içi.

Birçok dekoratif unsura sahip masif antika ahşap mobilyalar, masa örtüsü ile kaplı yuvarlak bir masa ve yerde gerekli kilimler.

Pürüzsüz ve parlak yüzeyleri dışlamak gerekir: zeminin pürüzlü dokusu ve bu tarzdaki mobilyalar, duvarlarda narin renklerle harika görünüyor.

country tarzında nasıl dekore edilir.

Country tarzı parlak ve pürüzsüz yüzeyleri ortadan kaldırır.

Bu tarz, evde rahat bir atmosferi seven özgün kişiliklere uygundur..

Modern

Bu tarzda dekorasyon yaparken, dokular ve renklerle deneyler yapabilirsiniz – dekorasyonda doğal malzemelerin pürüzlü dokusunu parlak yüzeyler ve camla birleştirin. Beğendiğiniz herhangi bir parlak mobilya rengini seçin ve tuğla kaplama ile birleştirin. Ahşap zemin veya süslemeli seramik karolarla birlikte odanın iç kısmına çok sayıda parlak vurgu ekleyin..

Modern mutfak.

Art Nouveau tarzında büyük bir mutfağın içi.

Bu tarz mutfak setinde çokça cam ve parlak yüzeyler kullanır. Alternatif olarak, yemek alanına yuvarlak bir cam masa yerleştirin ve masa örtülerini ve halıları ortadan kaldırın..

Bu tarz, odada yumuşak ve hafif ışık ve mutfak setinin renginde ışık perdeleri anlamına gelir. Şekiller ve renklerle deneyler yapmak güzel bir uyum sağlar ve yaratıcı bir insansanız tüm fantezilerinizi hayata geçirir..

Modern bir mutfak nasıl tasarlanır.

Art Nouveau tarzında parlak ve cam yüzeyler tercih edilir..

Mutfakta bar tezgahı

Modern mutfaktaki bar tezgahı şimdi çok alakalı. Bu stand ile büyük bir odayı bölgelere ayırabilir ve hafif bir atıştırmalık veya arkadaşlarınızla buluşmak için iç mekana ek bir yüzey ekleyebilirsiniz. Büyük bir odada, bu köşe, bir mutfak takımı, yemek alanı tasarımında dekore edebileceğiniz veya odaya ayrı bir ek vurgu yapabileceğiniz ayrı bir alan olarak kullanılabilir. Bar tezgahı, odadaki diğer mobilyalarla uyumlu olmalıdır..

Kahvaltı barı olan mutfak.

Bir bar ile büyük bir mutfağın iç.

Tasarım yönergeleri ve ipuçları

Büyük bir oda düzenlerken, tasarımda bulunacak iki temel rengi seçin:

 • düz duvarlı parlak renkli mobilyalar veya buna uygun dokulu renkler;
 • klasik tek renkli mobilya seçerken, duvarlara büyük bir parlak desen ve pencerelere parlak perdeler ekleyin;
 • ahşap benzeri zeminin dokusu ve bitişi genel tasarımla organik olmalı, çalışma alanına genel tarzda bir önlük eklemeli;
 • mutfaktaki seramik karo zemin, yemek alanındaki laminat ile uyumlu olmalı ve aynı dokuda yapılmalıdır..

Büyük mutfak iç tasarımı.

Açık renklerde geniş alanlı modern mutfak tasarımı.

Geniş bir oda, hayal gücünüzü göstermeniz ve zevkinize ve herhangi bir tasarıma göre düzenlemeniz için size birçok fırsat sunar..

Video: Büyük bir mutfağın iç tasarımı

Büyük bir mutfağın iç tasarımı için 50 fotoğraf fikri

Previous Post
duvarda kendin yap dekoratif tabaklar
Next Post
What should be the combination of wallpaper in the living room