15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ülkedeki modern yaz mutfakları: projeler ve fotoğraflar

Yaz mutfağının olmayacağı bir kır evi veya yazlık ev hayal etmek zor. Öyle bir mutfakta ki aileler ve arkadaşlar yaz havasının tadını çıkarmak ve dünyevi kaygılardan uzaklaşmak için toplanırlar..

1

Ülkedeki zarif yaz mutfakları, projeleri ve fotoğrafları herkesi şaşırtacak, sıradan hale geldi ve genellikle banliyö yerleşim bölgelerine ve yazlık evlere kuruldu. Bu tür binalar inşaat firmaları aracılığıyla sipariş edilebilir, ancak bu husus hazır projeler ve fotoğraflar kullanılarak bağımsız olarak ele alınabilir..

Bir yazlık için yazlık mutfak çeşitleri

Yazlık mutfak yapmadan önce bu yapının ayrı bir bina mı yoksa evin devamı mı olacağına karar vermek gerekir. Modern mutfaklar, açık veya kapalı tip yapılar olmak üzere iki ana tiptedir. Açık bir yapının ayrı veya evin bitişiğinde bulunan bir çardak veya terasa çok benzediği durumlarda.

Açık bir yapının ana unsurları bir çatı veya kanopinin yanı sıra 1-3 duvar olacaktır, bu yapı ahşaptan ve daha az sıklıkla taştan yapılmıştır. Eşsiz özelliği, ferahlık ve özgürlük duygusu, doğal çevre ile birlik duygusudur..

2

Yaz mutfağı da kapalı tiptedir, bu bina ayrı bir küçük evdir. Kapalı tip evin tam çatıları ve pencereleri ve kapıları olan duvarları vardır. Kapalı bir evin ana avantajı, yağmurdan ve parlak güneşten korunan konforlu bir yapıdır. Yaz aylarında bina hem mutfak hem de ayrı misafirhane olarak kullanılmaktadır. Bu yapı, tuğla, köpük blok veya kül blok gibi bir malzemeden yapılmıştır ve bitmiş binanın fotoğrafına bakarak öğrenebileceğiniz gibi, burada iç dekorasyon, astar, alçıpan ve bazen kontrplak kullanılır..

3

mutfak çeşitleri

 1. Ahşap kirişler ve kütüklerden yapılmış bir yapı.
 2. Çerçeve metali.
 3. Tuğla ve taş yapı.
 4. Farklı malzemelerden, yani tuğla ve metal, ahşap ve tuğla vb..

Ana avantajlar

Yaz küçük şirin mutfak, bir kır evinin gerekli bir unsurudur..

Açık havada yemek pişirme, kelimenin tam anlamıyla herkese ilham verecek. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde yaz mutfağında çardak doğada bir kutlama haline gelir, harika olur. Böyle büyülü bir mutfak, yemek yemekten ve arkadaşlarınız ve akrabalarınızla iletişim kurmaktan çok hoş dakikalar alacaktır. Yaz mutfakları, dikkatlice yalıtılırlarsa kışın bile çalışır ve bunun nasıl yapıldığını öğrenmek için sayısız proje ve fotoğrafa bakabilirsiniz..

4

Konumla ilgili hususlar

Bir yaz mutfağı inşa etmeye başlamadan önce, bu yapı için yetkin ve rasyonel bir proje hazırlamak gerekir. Bu bina ciddi bir nesne olarak kabul edilir ve burada bu tür mutfak düzenlemesinin inceliklerini bilmelisiniz. İnşaat aşamalarının dikkatli ve yetkin bir şekilde hesaplanması ve planlanması gerekmektedir. Bir yer seçmek için, böyle bir yapının özelliklerini dikkate almak gerekir..

Mutfağın yeri için bir yer seçmenin ana kriteri, iletişim sağlama kolaylığıdır. Bu iletişim evden gerçekleştirilir, bu nedenle mutfak ve evin kendisi yan yana yer alacaktır. Ülkedeki bu tür iletişimler bir gaz boru hattı, drenaj sistemi olan bir su temin sistemi, kanalizasyon, elektrik olacak ve bunların nasıl yapıldığı İnternetteki projelerin fotoğrafında görülebilir..

5

Binayı tuvaletten, kompost çukurundan ve yemek yemenin ve hazırlamanın hoş olmayacağı diğer yerlerden uzağa yerleştirmek gerekir. Çok fazla toz, gürültü ve egzoz gazının olacağı anayoldan daha uzağa yerleştirilmesi tavsiye edilir. Mutfakların yanıcı nesnelerden uzak bir yere yerleştirilmesi tavsiye edilir, bu mesafe 10 metre veya daha fazla olmalıdır..

Pencerelerin kuzeydoğuya yerleştirilmesi tavsiye edilir, bu güneş ışınlarından koruyacak ve sıcak günlerde sizi serinletecektir. Kır mutfağının altına bir mahzen de düzenleyebilirsiniz, bu pratik ve işlevseldir..

6

İnşaat aşamaları

 1. İnşaattan önce, şantiyede konumlandırmanın çözüldüğü yetkin ve net bir inşaat projesi çizilir. Su temini ve gaz boru hatlarının yerleşimini dikkate alırken binanın büyüklüğü ve pencere ve kapıların yeri hakkında önceden düşünmek gerekir..
 2. Site binanın kendisi için tesviye edilir ve gerekirse su temini ve kanalizasyon boruları yapılır..
 3. Açık tip bir bina yapılıyorsa, yağmur sonrası su tahliyesi için gerekli olan arazinin eğimi olmalıdır..
 4. Artık saha hazır olduğuna göre, açık mutfak için 15 cm veya daha derin bir çukur kazılıyor. Yapının tüm alanı üzerinde böyle bir çukur yapılır, daha sonra dikkatlice sıkıştırılması gereken özel bir kum yastığı ile doldurulur. Daha sonra, gelecekteki mutfağın döşenmesi mutlaka gerçekleştirilir, bu amaçla doğrudan bir kum yastığına döşenen bir tahta veya karo kullanılır, bu basit ve hızlı bir şekilde yapılır..
 5. Sadece şimdi temel hazırlanıyor, sütunlu, levha veya bant olabilir. Çoğu zaman, mutfağın tüm çevresine yerleştirilmiş olan şerit temelidir. Sütunlu bir temelin montajı için toprak 50 cm derinliğinde çıkarılır ve gelecekteki mutfağın içinde 15 cm derinliğinde bir çukur kazılır. Şimdi bir kum yastığı yapmanız ve üstüne bir kat kırma taş koymanız gerekiyor, ardından her şey standart bir çimento harcı ile dökülüyor..
 6. Bir yaz mutfağı için genellikle sütunlu bir temel düzenlenir, bunun için yapının köşelerinde 50 cm veya daha fazla derinleştirilmiş 4 sütun yapılır. Ayrıca, ahşap bir çubuk veya kütüklerden ortak bir çerçeve düzenlenir. Ayrıca, bu malzemeler sağlam bir şerit temel gerektirse de, bu yapı tuğla ve taştan yapılabilir..
 7. Mutfağın duvarları taş veya tuğladan yapılmıştır, ayrıca metal veya ahşap kirişlerden bir çerçeve yapabilirsiniz. Ayrıca, dıştan ve içten fıçı tahtası veya özel tahtalarla kaplanmaları gerekir. Ahşap kaplama kullanılıyorsa, nemden korumak için özel solüsyonlarla işlemden geçirilmelidir, bunu yıllık olarak yapmak daha iyidir..
 8. Mutfak için, üçgen yapmak daha iyi olmasına rağmen, üçgen, üçgen veya düz bir çatı düzenlerler. İki eğimli böyle bir tasarım güvenilir ve basit olacak ve estetik açıdan çok hoş görünüyor. Burada asbestli çimento levha, metal kiremit veya polikarbonattan yapılmış bir çatı kullanılır, bundan sonra çatı alttan alçıpan ve levhalarla kaplanır..

Yaz mutfak ekipmanları

Yaz mutfağı yemek pişirmek için özel bir fırın ile donatılmıştır, odun sobası, gaz sobası veya elektrikli ocak olabilir. Burada bir barbekü varsa, ürünlerin kömürlerde pişirileceği fırının yeri için önceden bir yer seçmelisiniz. Burada mutlaka genel yangın güvenliği önlemleri üzerinde düşünmek gerekir..

7

Sobanın yanına yanıcı nesnelerin yerleştirilmesi önerilmez ve kesim masası sobanın yanına güvenli bir mesafede kurulur. Yakınlarda mutfak üniteleri, mutfak eşyaları için kutular ve ortak bir küçük lavabo bulunur ve konumları bu binanın projelerinin fotoğrafında görülebilir..

Özel bir soba, lavabo ve masalar, rekreasyon alanındaki insanlara müdahale etmeyecek şekilde kompakt ve kullanışlı bir şekilde yerleştirilmelidir. Böyle bir rekreasyon alanında genellikle bir masa, koltuklar ve sandalyeler kurulur ve alan izin verirse bir kanepe. Kulübenin mutfağı için, genellikle burada en uygun olan hasır mobilyalar veya plastik mobilyalar kullanılır..

Yaz mutfak düzenlemesinin bir sonraki önemli yönü aydınlatma seçimidir, çalışma alanı ve dinlenme yeri için ayrı konforlu aydınlatma gereklidir. Armatürlerin sıradan sokak koşullarındaki çalışmaları dikkate alınarak seçilmesi gerekir, ayrıca güneş panelli lambalar kurarak ekonomik bir seçenek de seçebilirsiniz..

sekiz

Yaz mutfağında tam teşekküllü bir geleneksel odun sobası varsa, duman giderme yönlerini kesinlikle dikkate almalısınız. Çoğu zaman, hem soba hem de soba aynı anda kurulur, bu sayede sevdiklerinizi ve konukları sıradan yemeklerle memnun edebilir ve aynı zamanda kokulu bir barbekü hazırlayabilirsiniz. Sahipler için hayatı kolaylaştıracak tüm gerekli iletişimlerin burada bir kerede yapılması tavsiye edilir..

İç düzenleme

Mutfağın güzel ve şık görünmesi için sandalyelere yumuşak yastıklar, kanepeye ise şık battaniyeler konulması tavsiye edilir. Bu odanın daha zarif görüneceği için tüm mutfak ekipmanlarını tek bir genel tarzda satın almanız önerilir. Buradaki dekorasyon doğal olmalı, doğal taş ve ahşap kullanmak daha iyidir. Zemini fayanslardan yapmak arzu edilir, porselen taş veya seramik olabilir..

Ana alanın ocak ve fırın olacağını, ardından bir lavabo ve yemek pişirmek için bir çalışma yüzeyi olacağını dikkate almak önemlidir..

dokuz

Böyle bir ülke mutfağının geleneksel tarzı, kil tabakların ve tekstillerin kullanıldığı rustik bir ortamdır. Sanatsal ton ve aile tarzı, geniş bir yemek masasında bulunan büyük bir Rus semaverini yapacak. Buraya sadece ahşap mobilyaların yerleştirilmesi tavsiye edilir ve dekorasyonu ahşap gibi malzemelerle yapmak daha iyidir. Bu mutfak doğru bir şekilde inşa edilmiş ve donatılmışsa, ilkbahar, yaz ve sonbaharda ve ayrıca kışları sıcaksa orada yemek pişirebilirsiniz..

İç mekanı süslemek için kullanılır:

 1. Kil yemekleri.
 2. Sanatsal tekstiller.
 3. Oyma el sanatları ve oyuncaklar.
 4. Aynı tarzda mobilyalar.
 5. Canlı bitkiler.
 6. dövme ürünler.
 7. Taş.
 8. seramik

Çözüm

Bir yaz mutfağının cihazı ve düzenlenmesi, prensip olarak basit bir konudur, ancak deneyim ve bilgi yoksa, bu tür bir inşaatı profesyonellere emanet etmek daha iyidir. Bu bina için birçok tasarım çözümü var, kendiniz için en iyi seçeneği seçerek mutfak sahiplerini uzun süre memnun edecek. Burada hemen banliyö yapı tipini seçmelisiniz, duvarlar için doğru temel ve malzeme tipini, çatı tipini ve çok farklı olabilen çatı kaplama malzemelerini seçmek önemlidir..

on

Mutfağın daha estetik ve konforlu hale geleceği tasarım dekorasyonu için belirli bir miktar yatırım yapılması gerekiyor, internette listelenen projelerin fotoğraflarında böyle bir bitişin yönleri görülebilir..

Ülke projelerinde yaz mutfakları ve 40 fotoğraf

Previous Post
Mutfak için bar tezgahı çeşitleri: seçenekler, boyutlar, malzemeler, şık aksesuarlar, tasarım fotoğrafları
Next Post
How to choose a resin for pouring countertops: useful tips, a review of popular brands