15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

İç mekanda beyaz mutfak: bir bükülme ile tasarım özellikleri

Tasarımcılar, küçük bir mutfağın alanını görsel olarak genişletmek için hafif bir paletin özelliklerini kullanmayı uzun zamandır öğrendiler. Ancak iç mekanda ve geniş bir odada beyaz bir mutfağın birçok avantajı vardır. Plastik cepheli bir bütçe seti veya bir İtalyan yemek takımı olup olmadığına bakılmaksızın şık, zarif ve pahalı görünüyorlar. Ancak alanı düzenlemek ve yanlış bitişi seçmek okuma yazma bilmiyorsa, bir tıbbi ofis veya ortak bir yemek odası görünümü elde edersiniz. Kendi yeteneğinizi eklemek ve benzersiz bir beyaz mutfak tasarımı oluşturmak için yemek hazırlama alanınızı dekore etmenize yardımcı olacak bir profesyonelden ipuçları..

gri bir gölge ile güzel beyaz mutfak tarzı

Beyaz mutfak tasarımı

yeşil bir dokunuşla beyaz bir mutfağın parlak tasarımı

Beyaz mutfak tasarımı

Beyazın özellikleri

En saf ve en parlak renk, modern tarzda ve klasik mobilyalarda beyaz bir mutfağın içi için haklı olarak evrensel olarak kabul edilir..

Neredeyse hiç gölgesi olmayan bu renk, odaların tasarımında çeşitli amaçlar için mükemmeldir:

 1. Çoğu parlak renk için bir eşlikçi olarak
 2. siyah beyaz düet
 3. Alanın görsel genişlemesi için ana arka plan olarak
 4. Doğal ışık almayan odalar için bir temel olarak
 5. Beyaz bir mutfakta zarif mobilyalar için

Tüm seçenekler kendi yollarında iyidir, özellikle mutfağın lüks tasarımıyla birlikte daha fazla boş alan ve ışık olduğunda..

bej gölgeli beyaz bir mutfağın hafif iç kısmı

Altın renkleri ile beyaz mutfak

mavi bir dokunuşla beyaz bir mutfağın aydınlık iç mekanı

Beyaz renklerde parlak mutfak

Siyah beyaz mutfaklar her zaman katı, doğru ama aynı zamanda oldukça çekici görünüyor. Abartılı çözüm – beyaz tonlarda mutfak iç arka planına karşı siyah dolap mobilyaları.

Klasik renk seti gözü yormayan üç renkten oluşuyor. Ancak beyaz arka plan görevi görürse, birbiriyle uyumlu 4-5 ton algıyı aşırı yüklemez. Bu kural, fotoğraftaki gibi odada çok sayıda renkli tabak ve diğer mutfak eşyaları olduğunda bile çalışır..

pembe bir dokunuşla beyaz mutfağın güzel tarzı

Altın bir renk tonu ile beyaz mutfak iç

sarı bir dokunuşla beyaz bir mutfağın hafif tasarımı

parlak mutfak

Modern ve klasik beyaz mutfaklar, odunsu bir dokuya karşı harika görünüyor:

 • ahşap desenli laminat;
 • doku oyunu ile mozaik muşamba;
 • yıkanabilir ahşap benzeri duvar kağıdı;
 • dekoratif paneller;
 • doğal kaplama cepheli klasik mobilyalar.

Tavsiye. Bir pişirme alanının tasarımını büyük onarımlar olmadan radikal bir şekilde modernize etmek istiyorsanız, beyaz bir mutfak için yeni mobilyalar satın alın ve standart olmayan bir aydınlatma tasarımını tamamlayın. Bu tür bir modernizasyon, büyük masraflar gerektirmez, ancak çok karmaşık görünecektir..

Beyaz bir mutfak tasarımının aristokrat görünmesini istiyorsanız klasikleri tercih edin. Abartılı bir tasarım en iyi şekilde modern bir tarzda yapılır..

kum gölgeli beyaz bir mutfağın güzel iç mekanı

Beyaz küçük mutfak

yeşil bir dokunuşla beyaz mutfağın parlak tarzı

Beyaz mutfak

Pratikliğin bazı yönleri

Antik çağlardan beri beyaz saflık, ışık, parlaklık, tazelik, saflık ve hafiflik ile ilişkilendirilmiştir. Dekorasyon uzmanları, geniş bir müşterinin talebi üzerine mutfak tasarımlarını giderek daha fazla beyazla dekore etmek zorunda kalıyor..

Her zaman bitirmeye başlamadan önce, pratiklik ile ilgili soru ortaya çıkar. Ancak herhangi bir yüzey bakım gerektirir ve siyah lake veya aynalı karolar, gömme dolap mobilyalarının mat cephelerinden daha dikkatli bakım gerektirir..

Genellikle, modern bir dairenin iç kısmında beyaz bir mutfak tercih edenler, düzeni sağlamanın basit yollarını bulurlar..

pembe bir dokunuşla beyaz bir mutfağın hafif tasarımı

Beyaz renklerde kullanışlı mutfak

kum dokunuşlu beyaz mutfağın parlak tarzı

mutfak iç

Pratik tavsiye

 1. Yemek pişirirken ortaya çıkan duman ve yağın açık renkli mobilyalara çökmesini önlemek için güçlü bir davlumbaz takın..
 2. Ayda 2-3 kez tam bir mutfak temizliği yapın, böylece kir, kaplama malzemelerine yemek için zaman kalmaz..
 3. Pürüzsüz yüzeylerin rengi ne olursa olsun, yıkanması ve temizlenmesi dokulu ve engebeli yüzeylerden çok daha kolaydır..
 4. Mutfağınızı hızlıca düzenlemek için aktif formüle edilmiş ev kimyasalları kullanın.
 5. Parlak, aynalı, krom ve parlak yüzeyler, mat ve saten arka planlara göre kir ve yağlı parmak izleri için çok daha belirgindir..
 6. Kullanışsız döşemeli beyaz bir yemek takımı, her zaman yıkanabilir eko-deri veya kiri ve sıvıları iten Teflon emdirilmiş flok ile çekilebilir..
 7. Aile, sabahları kendilerini kahveyle ve önceden ısıtılmış yarı mamul ürünlerden oluşan genel bir akşam yemeğiyle sınırlayan birçok kasaba halkında olduğu gibi nadiren ve küçük yemek yaparsa, beyaz parlak bir mutfak bile sık sık temizlik gerektirmez..
 8. Yiyecek hazırlama alanlarındaki koyu renk vurguları, kapsamlı bir temizlik gerektirmez. Pratiklik için backsplash ve çalışma alanı için ten rengi kahverengi bir renk şeması seçin..

sarı bir dokunuşla güzel beyaz mutfak tasarımı

Beyaz güzel mutfak

mavi bir dokunuşla beyaz bir mutfağın hafif tasarımı

Beyaz parlak mutfak

Bu önerilere uyarsanız, beyaz bir mutfağın iç dekorasyonu için seçim aşamasında bile, temizliğe özen göstermeyi kolaylaştırabilirsiniz. Ancak, pencerelerin kenarından bağımsız olarak oda daha yüksek, daha geniş ve daha hafif görünecektir..

Dikkat! Tek uyarı, güney tarafındaki zeminler, duvarlar ve mobilya cepheleri için beyaz bir parlaklık seçmemeniz gerektiğidir – yaz aylarında fazla ışık göz kamaştıracaktır. Ancak, yılın çok ve bulutlu günlerinin olduğu soğuk bir iklimde, böyle bir seçim, evin kuzey tarafındaki güneş ışığı eksikliğini, özellikle beyaz bir mutfak için sarı perdelerle kolayca telafi edebilir..

gri bir gölge ile beyaz mutfak parlak tarzı

Beyaz beyaz mutfak iç

pembe bir gölge ile güzel beyaz mutfak iç

Beyaz mutfak

Duvar, zemin, tavan ve perdelerin rengi nasıl seçilir

Beyaz ton nötr ve “gölgesiz” olarak kabul edilir, ancak her zaman az çok diğer renklerin karışımını içerir:

 • gri (veya “kirli” beyaz);
 • sarı (sütlü, krem);
 • bej (belirli olmayan “hafif” ton);
 • yeşil (fildişi);
 • kumlu (“sıcak” ton);
 • mavi (“kar beyazı” veya kristal);
 • pembe veya leylak (“çiçek”);
 • içeriden aydınlatılmış gibi (inci veya sedef).

gri bir gölge ile güzel beyaz mutfak tasarımı

Beyaz mutfak tasarımı

kum gölgeli beyaz bir mutfağın hafif iç kısmı

Siyah dokunuşlu beyaz mutfak tasarımı

Ana arka plana bağlı olarak, beyaz mutfaklar için tamamlayıcı renk tonlarını doğru bir şekilde seçmeniz gerekir – spektrumun “soğuk” veya “sıcak” gamı.

 1. Zemin, beyaz bir set ile mutfağın iç kısmındaki diğer yüzeylerin dokusu ve tonları ile birleşmemelidir. Belirgin bir dokuya sahip neme dayanıklı laminat “ağartılmış meşe” veya gri damarlı beyaz mermer gibi bir dokuya sahip aşınmaya dayanıklı porselen taş eşyaların yanı sıra zıt kenarlı ve kaideli fayanslar çok daha etkileyici görünüyor.
 2. Yemek hazırlama alanında duvarlar yıkanabilir ve yemek masası yakınında yeterince pratik olmalıdır. Modern bir iç tasarıma sahip mutfakta zarif beyaz mobilyalar, hem açık renkli hem de karanlık bir arka planda ağırbaşlı görünecek. Duvarların rengiyle eşleşiyorsa, sağlamlık ve rahatlık hissi için daha koyu zeminler seçmek daha iyidir. Aynı zamanda, siyah bir tavan istenmez, “taşıyor” gibi görünüyor veya ters bir alan hissi veriyor. Hafif bir mutfak için “yenilebilir” veya iştah açıcı duvar tonları en uygun olacaktır. Örneğin, şeftali çiçeği, yeşil elma veya portakal arka planı seçebilirsiniz. Krem ve karamel de uygundur, ayrıca fotoğrafta olduğu gibi kremalı sütlü çikolata veya ahududu tonu.
 3. Küçük bir dairenin iç kısmındaki beyaz mutfağın tavanını dekore etmek için geleneksel olarak badana, boyama veya hafif bir germe tavan seçilir. Mavi renk sonsuz bir açık gökyüzü hissi yaratır. Ancak en pratik olanı sarımsı tonlar (inci, krem) olacaktır. Ancak, tüm dekorasyonu sıcak bir renkte yapmak, odaya daha hoş bir görünüm kazandırmak için odunsu bir doku eklemek daha iyidir. Geniş bir mutfak için genel ve yerel aydınlatmaya sahip çok katlı yapılar uygundur, ancak bitiş rengi mobilya ve duvarlarla uyumlu olmalıdır..
 4. Doğal ışığa göre tekstil (perde veya perde, yumuşak döşeme) seçmek daha iyidir. Kuzey tarafında, sıcak renklerde malzemeler uygundur, güney pencereleri için “soğuk” bir palet seçin. Tüm yüzeyler beyaz veya katı ise, tekstiller renkli olabilir. Ancak, fotoğraf örneğinde olduğu gibi, dekorasyonda parlak süslemeli renkli fayanslar varsa, mutfağın tasarımında beyaz tonlarda desenli kumaşların fazlalığı göz kamaştıracaktır..

mavi bir dokunuşla beyaz mutfağın parlak tarzı

parlak mutfak

yeşil bir gölge ile beyaz bir mutfağın parlak iç

Kırmızı bir gölge ile beyaz mutfak iç

bej dokunuşlu beyaz mutfağın güzel tarzı

Çizimleri ile güzel mutfak iç

Metal bağlantı parçalarının seçimi ve lambaların malzemesi, iç mekanın stilistik özellikleri tarafından belirlenir:

 • Krom, alüminyum ve gümüş beyaz mutfak mobilya kulpları yüksek teknoloji, avangart ve teknoya uyum sağlar;
 • altın – art deco ve saray içi;
 • bakır ve dökme demir dövme – Provence ve bazı etnik stiller;
 • bronz – tarihi stiller, klasikler.

sarı bir gölge ile beyaz bir mutfağın hafif iç

Büyük aydınlık mutfak

bej dokunuşlu beyaz bir mutfağın güzel tasarımı

Güzel mutfak tasarımı

kum gölgeli beyaz bir mutfağın aydınlık iç mekanı

Beyaz ahşap mutfak tasarımı

Yazarın beyaz mutfak tasarımına lezzet nasıl eklenir?

Birçok tasarımcı bu renkle çalışmayı sever, ancak nesnelerin dokusunu ve şeklini, mobilya konfigürasyonunu ve tamamlayıcı renkleri yetkin bir şekilde nasıl birleştireceğini bilirler. Ama aynı zamanda bir yazarın içini yaratmak istediğinizde yaratıcılık için harika bir kapsamdır. Ama dikkate alınması gereken birkaç şey var:

 1. Beyaz bir takıma sahip klasik mutfak iç mekanı kendi kendine yeterlidir ve ne kadar az ekleme yapılırsa, mobilyaların zarafetine o kadar çok dikkat edilir..
 2. Beklenmedik şekle ve parlak cephelere sahip orijinal plastik mobilyalar modern tarza uygundur..
 3. Mutfağın misafirperver görünmesi için soğuk renklerde veya tamamen beyaz, parlak tabaklar veya yemek alanındaki duvarda dekoratif bir panel biraz sıcaklık getirmemelisiniz..
 4. Mutfağı ankastre mobilyalar ve ev aletleri ile yüksek maliyetler olmadan modernize etme arzusu varsa, eski cepheleri beyaza çevirmek, güzel çok katmanlı perdeleri almak yeterlidir..
 5. Modern tarzda beyaz bir mutfağın düz renkli iç kısmı, standart olmayan tasarım veya orijinal şekil öğeleriyle tamamlarsanız şık görünecektir..
 6. Kapalı akvaryum, muhabbet kuşu kafesi ve zarif kapalı çiçekler biraz daha canlı enerji katacak..

yeşil bir dokunuşla beyaz bir mutfağın hafif tasarımı

Beyaz mutfak iç

gri bir gölge ile açık beyaz mutfak tasarımı

parlak mutfak

bej bir gölge ile beyaz bir mutfağın parlak iç

Beyaz mutfak tasarımı

Güzel yemekleri veya nadir bulunan mutfak eşyalarını sergilemek istiyorsanız saklamamalısınız. İç tasarımınıza kişilik katacaktır. Daha da başarılı çözümler – fotoğraf galerimizde.

Beyaz mutfak tasarım fikirlerinin 50 fotoğrafı:

bej gölgeli beyaz bir mutfağın parlak tasarımı fotoğraf güzel stil beyaz mutfak gri tonlamalı resim sarı fotoğraf tonlu beyaz bir mutfağın hafif iç kısmı pembe resim gölgeli beyaz mutfak güzel tarzı mavi resmin gölgesi olan beyaz bir mutfağın parlak tasarımı kum gölgeli beyaz bir mutfağın hafif iç kısmı photo yeşil resim gölgesi ile açık beyaz mutfak iç sarı fotoğraf gölgeli beyaz mutfak güzel tarzı yeşil resim gölgesi ile güzel beyaz mutfak tasarımı pembe fotoğraf gölgeli beyaz mutfak parlak tarzı gri resim gölgesi ile açık beyaz mutfak iç kum dokunuşlu beyaz mutfak güzel tarzı photo mavi resmin gölgesi olan beyaz bir mutfağın hafif tasarımı kum gölgesi ile beyaz bir mutfağın parlak iç fotoğrafı gri resim gölgeli parlak stil beyaz mutfak pembe resim gölgeli açık beyaz mutfak iç sarı fotoğraf tonlu beyaz bir mutfağın güzel tasarımı yeşil fotoğrafın gölgesi olan beyaz bir mutfağın hafif tarzı mavi bir resim dokunuşuyla güzel beyaz mutfak tasarımı bej gölgeli beyaz bir mutfağın parlak iç mekanı fotoğraf gri resim gölgeli açık beyaz mutfak tasarımı yeşil bir fotoğrafın gölgesi olan beyaz bir mutfağın güzel iç mekanı sarı resim gölgeli beyaz mutfak parlak tarzı bej rengi bir gölge ile beyaz mutfak parlak tarzı pembe fotoğraf gölgeli beyaz bir mutfağın hafif tasarımı kum gölgeli beyaz bir mutfağın güzel iç mekanı Fotoğraf bej gölgeli beyaz bir mutfağın güzel iç mekanı fotoğraf mavi bir resim dokunuşuyla beyaz mutfağın parlak tarzı kum gölgeli beyaz bir mutfağın hafif tasarımı resmi sarı fotoğrafın gölgesi ile beyaz mutfağın parlak tarzı gri resim gölgeli parlak beyaz mutfak tasarımı pembe fotoğraf gölgeli beyaz bir mutfağın hafif iç kısmı kum gölgeli beyaz bir mutfağın parlak tasarımı resim mavi fotoğraf gölgeli beyaz mutfak güzel tarzı bej gölgeli beyaz bir mutfağın güzel tasarımı fotoğraf yeşil resim gölgeli beyaz mutfak parlak tarzı bej gölgeli beyaz bir mutfağın hafif tasarımı fotoğraf yeşil resim gölgeli beyaz mutfak güzel tarzı mavi fotoğrafın gölgesi olan beyaz bir mutfağın parlak iç kısmı gri resim gölgesi ile parlak beyaz mutfak iç pembe fotoğraf gölgeli beyaz bir mutfağın güzel tasarımı sarı resim gölgeli hafif stil beyaz mutfak yeşil resim gölgeli hafif stil beyaz mutfak sarı fotoğraf tonlu beyaz bir mutfağın parlak tasarımı gri resim gölgesi ile güzel beyaz mutfak iç bej gölgeli beyaz bir mutfağın hafif tarzı fotoğraf pembe resim gölgesi ile parlak beyaz mutfak iç mavi fotoğraf gölgeli beyaz bir mutfağın güzel tasarımı sarı fotoğraf tonlu beyaz bir mutfağın hafif tasarımı mavi resim gölgesi ile parlak beyaz mutfak iç

Previous Post
Güzellik, konfor ve işlevsellik – küçük bir odanın iç kısmındaki köşe kanepeler fotoğraf örnekleri
Next Post
Eco-style in the interior: history, photos, tips