15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Yeşil renkte orijinal mutfak tasarımı: kaplama, kulaklık, perde seçimi için faydalı ipuçları

Mutfak, herhangi bir evde en çok ziyaret edilen alandır. İçi için birçok gereksinim ortaya konmuştur. İşlevsel, çok yönlü ve rahat olmalıdır. Bir mutfak iç mekanı oluştururken, doğru ayrıntıyı seçmeniz gerekir: kulaklıktan odanın ana rengine. Dekorasyonun rengi, mobilyalar evin genel tarzı ile uyumlu olmalı, sahiplerinde hoş duygular uyandırmalıdır..

Açık yeşil renk doğrusal kümesi

Yeşil tonlar mutfakta sıcak ve rahat bir atmosfer yaratır.

Yeşil, modern mutfaklar için iyi bir seçimdir. İnsanlar üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir, bahar, çimen, doğal aromalarla hoş bir şekilde ilişkilidir. Bu makale, çekici bir yeşil mutfak tasarımının kendi başınıza nasıl oluşturulacağına daha yakından bakıyor..

İç mekanda yeşilin avantajları

Renk paletinin her bir tonunun, bir kişinin fiziksel, duygusal durumu üzerinde kendi etkisi olduğu bir sır değil. Mutfağın davetkar, hoş bir atmosferi olmalı.

Yeşilin farklı tonlarından örnekler

100’den fazla yeşil tonu var

Yeşil tonları sıcak ve soğuğa bölme şeması

Hepsi soğuk ve sıcak tonlara ayrılmıştır.

Psikologlar, yeşilin neredeyse her tonunun muazzam yatıştırıcı özelliklere sahip olduğunu söylüyor. Rahatlamanıza, bir enerji dalgalanması hissetmenize yardımcı olurlar. Bu rengin sindirim sistemi üzerinde de olumlu etkisi vardır, iştahı uyandırır..

Koyu yeşil cephe mutfak takımı

İç kısmı yeşil olan mutfaklar sabahları canlanma, akşamları ise sakinleşme eğilimindedir.

Bir iç mekan inşa etmek için temel kurallar

Yeşil mutfak tasarımının sahiplerini her zaman memnun etmesi için, onu geliştirirken bazı kuralların dikkate alınması gerekir:

 1. İlk olarak, mobilya, ekipman seçimi ile ilgilenmelisiniz. Son kaplama malzemelerinin gölgesini seçmek gerekir..
 2. Geniş yüzeyler için parlak, doygun yeşil tonları kullanılmamalıdır. Odanın ayrı bir bölümünü vurgulamak onlarla daha iyidir – bir duvar. Geniş alanların koyu tonlarla dekore edilmesi daha tavsiye edilir..
 3. Bol mavi içeren tonlar, güneyli bir oda için uygundur. Sıcak tonlar en iyi kuzey mutfakları için kullanılır. Doğru ton, her türlü hava koşulunda, sıcaklıkta en uygun atmosferi yaratmaya yardımcı olacaktır..
 4. Küçük yeşil mutfaklar hafif olmalıdır. Ana rengi içlerinde beyazla birleştirmek daha iyidir. O zaman alan daha büyük, daha rahat görünecek. Büyük bir oda, sahiplerinin seçimini sınırlamaz. Onunla “çalışmak” çok daha kolay.
 5. Fazlalıktan kaçınılmalıdır. Birçok rengi aynı anda birleştiremez veya yalnızca birini kullanamazsınız. Rahat bir iç mekan için iki veya üç ton kullanılması önerilir..

Sarı-yeşil köşe konfigürasyonu seti

Ana kural, önce bir kulaklık ve ekipman seçmek, ardından duvarların rengine karar vermektir.

Modern mutfağın iç kısmında zeytin rengi

Şık çözüm – ahşap yüzeyli zeytin renkli mutfak seti

Uygun stil

Yeşil bir mutfak hangi tarzda en iyi görünüyor? En popüler, uygun yönler tabloda daha ayrıntılı olarak tartışılmaktadır:

Uygun stil özellikler
Klasik Bu durumda, asil yeşil tonları kullanılır: malakit, zümrüt, yeşim ve diğerleri. Bu stil, gösterişli detayları, belirgin aksesuarları içermez. Takım ahşaptan satın alınır, önlük mozaikten yapılmıştır.
Ülke Ülke tarzı. Doğal renkler, doğal malzemeler, kumaşlar onunla ilgilidir. Pastel tonlar, sade şekiller kullanılmıştır. Klasik fayanslardan önlük yapmak daha iyidir..
Provence Nazik, romantik stil yönü. Şunlarla karakterize edilir: parlak fayanslar, doğal kilin renkleri, antep fıstığı. Takım basit şekillere sahip olmalı ve ahşaptan yapılmalıdır. Soba eski bir soba ile dekore edilebilir.
Akdeniz En sıradışı, muhteşem çözüm. Palet parlak olabilir: zümrüt, limon. Yemek alanı nötr bırakılabilir. Masa, sandalyeler doğal ahşap desenli olabilir. Önlük fayans, camdan yapılmalıdır..

Rustik mutfak tasarımı

Provence yeşil mutfak

Yeşil kanepe ile mutfakta cam avize

Akdeniz tarzı mutfakta yeşil kanepe

Klasik tarz yeşil mutfak iç

Klasik bir mutfak için derin sessiz tonların kullanılması tavsiye edilir.

Modern tarzda açık yeşil mutfak

Modern iç mekanlarda parlak yeşil tonlar daha uygundur.

Bitiricilik

Ev mutfak iç pratik olmalıdır. Renk şemasına ek olarak, odanın diğer parametrelerine de dikkat etmek önemlidir. Doğru kaplama malzemeleri seçimi büyük bir rol oynayacaktır. Satın almalarından tasarruf edemezsiniz. Mutfakta yaşam koşulları zordur: yüksek sıcaklık, nem, kir. Bitiş dayanıklı, güzel, pratik olmalıdır.

Yeşil su sıçramalarına sahip küçük mutfak tasarımı

Küçük bir mutfakta yeşil süslemeli hafif duvar kağıdı

Odadaki zemini pahalı koyu mermer ile dekore etmek daha iyidir. Sıradan bir karo bir bütçe seçeneği olacak. Bu yapı malzemeleri aşınmaya karşı oldukça dirençlidir, yirmi yıldan fazla dayanır, agresif deterjanlara “kayıtsızdır”..

Panel evin mutfağında seramik zeminin parlak yüzeyi

Fiyat ve kaliteyi bir araya getirmek açısından seramik zemin en iyi seçenek olacaktır.

Tavan uzatılabilir. Bu tasarımın çeşitli avantajları vardır. Gergi tavan bir günde kurulur, temizlenmesi kolaydır ve binayı komşular tarafından yukarıdan ani su basmasına karşı korur. Gerginlik yapısı farklı şekillerde olabilir, spot aydınlatma dahil.

Yeşil bir set ile mutfakta ayna gergi tavan

Gergi tavan ayna sacı seçerken mutfağınızın ana renklerini yansıtacağını unutmayın.

Tavsiye. Duvar dekorasyonu kolay yıkanabilen bir malzeme ile yapılmalıdır. Fayanslar idealdir.

Mutfağın iç kısmındaki canlı bitkiler

Geniş duvar yüzeyleri için parlak yeşil tonları kullanmayın, vurguları vurgulamak için çok daha iyidirler.

Yeşil bir set ile mutfakta gri perdeler

Hafif duvarlar, küçük mutfaklar ve kuzey tarafında pencereli odalar için uygundur.

Dilerseniz önlük alanında yıkanabilir duvar kağıdını mozaik ile kombinleyebilirsiniz. Önlük, duvarları en “tehlikeli” yerlerde koruyacaktır: lavabonun yanında, ocak.

Fıstık duvarlı mutfak iç

Temiz beyaz önlük ile şık mutfak

Ayrıntılarda uyum: mobilya, aksesuar seçimi

Güzel bir yeşil mutfak işlevsel olmalıdır. Bunun için doğru kulaklığı seçmelisiniz, aksesuar seçimi ile aşırıya kaçmayın. Bir mutfak seti birkaç yeşil tonu birleştirebilir: daha açık renkler ve koyu renkler. Böyle bir kulaklık taze ve ilginç görünüyor. Ama sonra duvarların nötr bir renkte dekore edilmesi gerekiyor..

Zümrüt tonunda şık mutfak

Mutfağın ana zümrüt rengi, krom detaylarla mükemmel bir şekilde tamamlanıyor.

Rustik bir mutfakta yeşil masa

Yeşil, küçük bir renk olarak kullanılabilir ve mutfağa tek tek öğeler şeklinde parlak vurgular ekler.

Bir kulaklık seçerken diğer parametrelere de dikkat etmek önemlidir:

 • Çok fazla dolap, raf olmamalıdır. İhtiyacınız olan öğelerin sayısını önceden analiz edin. Fazla mobilya sadece alanı karıştıracaktır..
 • Mutfak takımı dayanıklı, güvenilir malzemeden yapılmalıdır. Satın almaktan kaçınmamalısınız. İdeal seçenek doğal ahşap olacaktır. Çalışma yüzeyleri, tezgahlar taştan satın almak daha iyidir. Bu malzemeler aşınmaya, küçük mekanik strese karşı dayanıklıdır.
 • Mobilya aksesuarları yüksek kalitede olmalıdır. İlk başarısız olan bu parçalardır..

Ahşap tezgahlı mutfak adası

Soğuk cepheler, doğal ahşaptan yapılmış dekoratif bir masa tablası ile başarıyla yumuşatıldı.

Mutfakta yemek alanı mevcuttur. Genellikle bir masa, birkaç sandalyeden oluşur. Küçük bir odada bir cam masa harika görünecek. Dekorasyon fonunda eridiği için fazla yer kaplamaz. Odada az sayıda aksesuar bulunmalıdır. Genellikle yeşil tonlarda güzel tekstiller, orijinal yemekler, canlı bitkiler rollerini oynar..

Perde seçimi

Yeşil bir mutfakta her detay önemli olacaktır. Perdeler bir istisna değildir. Renkleri mutfak takımının rengiyle uyumlu olmalıdır. Kulaklık çok parlak ise bu perdelerin aynı olması gerektiği anlamına gelmez. Perdeleri aynı renkte satın almak daha iyidir, ancak daha hafiftir. Perdeler bir desen veya süslemeye sahip olabilir. Doğal kumaştan yapılmış olmalıdırlar. Sentetik kumaş ucuz görünüyor, çekici görünümünü hızla kaybediyor. Perdelerin çıkarılması kolay olmalı, daktiloda sık yıkamaya dayanmalıdır..

Yeşil mutfak için perde seçimi

Perdeler, doğru seçerseniz tasarımı mükemmel bir şekilde tamamlayabilir.

Bir kır evinin mutfağının iç kısmında açık yeşil perdeler

Doğal bir gölgede ışık perdeleri mutfak alanını yenileyecek

Tavsiye. Küçük bir oda için açık renkli yarı saydam perdelerin seçilmesi veya tamamen terk edilmesi önerilir..

Ağır perdeler alanı görsel olarak azaltacaktır. Klasik tarzda dekore edilmiş geniş bir yemek odasında kullanılabilirler..

En başarılı renk kombinasyonları

İç mekanda çok fazla yeşil olmaması için diğer tonlarla birleştirilmelidir. En başarılı seçenekleri ele alalım:

 1. Beyazla. Bu en çok yönlü, en çok yönlü çözümdür. Beyaz genellikle arka plan olarak kullanılır. Duvarları süslüyorlar, açık yeşil – diğer her şey. Beyaz, küçük alanlar için iyi çalışır. Onları görsel olarak ferah kılar..

  Yeşil kulaklıklı beyaz mutfak iç

  Beyaz ile kesinlikle yeşilin her tonunu kullanabilirsiniz.

 2. Kahverengi ile. Klasik çözüm. Ancak burada kahverengi ile aşırıya kaçmamak önemlidir. Biraz ihtiyacın var. Masa tablası, masa, sandalyeler kahverengi olabilir. Gerisi yeşil renklerde daha iyi yapılır..

  Yeşil cepheli kahverengi masa üstü takım

  Kahverengi-yeşil kombinasyonu doğanın kendisi tarafından icat edildi

 3. Kırmızı ile. Kırmızı ve yeşil mutfak orijinal bir çözümdür. Genç, yaratıcı insanlara hitap edecek. Dekorasyondaki kırmızı renk zengin ve etkileyici görünüyor. Bazen kırmızı sadece dekoratif unsurlarda kullanılır. Ailede hipertansiyon varsa, kırmızıdan kaçınmak en iyisidir. Bu tür insanların sağlığı için tehlikeli olan kan basıncında artışa neden olabilir..

  Aydınlık bir odada kırmızı-yeşil mutfak seti

  Zengin bir yeşil, örneğin bir elmanın rengi, en başarılı şekilde kırmızı ile birleştirilir.

 4. Sarı ile. Sarı-yeşil iç kısım her durumda harika görünecek. Bu renk şeması eko-stil için mükemmeldir. Sarı dikkatli kullanılmalıdır. İç kısım aşırı doygun görünmemelidir.

  Yuvarlak mutfak adası

  Sarı ve yeşilin kazanan kombinasyonu

Provence tarzında yeşil bir mutfağın video incelemesi

Güzel yeşil mutfakların fotoğrafları

Küçük bir mutfakta yeşil yemek alanı MDF cepheli yeşil set Parlak yeşil cepheler ile ayarla Siyah cam ekli kulaklıklı yeşil kapılar Küçük bir alanın hafif mutfağı Karanlık tezgahlı mutfak adası Kırmızı bir abajur ile mutfakta aydınlatma Mutfağın iç kısmında gergi tavan Köşe mutfak takımı Soluk yeşil mutfak mobilyası cepheleri Modaya uygun Akdeniz tarzı mutfak Yemek masasının üstündeki yeşil lamba Küçük bir mutfakta yeşil duvar dekorasyonu Özel bir evin mutfağında seramik karolarının zemini Yemek adası ile yeşil mutfak Tavanda aydınlatmalı mutfak tasarımı Yuvarlak mutfak takımı İnce bacaklarda bar tezgahı Tavana kadar dolaplı mutfak Modern bir mutfakta dubleks tavan Kahverengi-yeşil mutfak takımı Mutfak penceresinin önündeki yemek alanı Mutfağın köşesinde yuvarlak lavabo Lineer mutfak seti Mutfak duvarında düz davlumbaz Akrilik cepheli parlak mutfak takımı Mutfakta ocak aydınlatması Beyaz tezgahlı yeşil bar tezgahı ahşap kulplu mutfak mobilyaları Yemek masasında beyaz çiçekler Yeşil gölgede klasik mutfak seti Mutfak setinin cephelerinin pürüzsüz konturları Yemek masasında yeşil peçeteler İşyerini döşeme ile imar etmek alüminyum profilde cepheli mutfak mobilyaları Zümrüt rengi parlak set Tavanın çevresinde kahverengi şerit Akrilik Deniz Manzarası Önlüğü Köşe mutfakta yemek alanı Sarı ışıkla lavabo aydınlatması Çok katlı bir binanın dairesinde Provence tarzı mutfak Kruşçev'de mutfakta açık gazlı su ısıtıcısı Ahşap ayaklı masa ve sandalye Mutfağın iç kısmındaki arduvaz duvar Çalışma yüzeyi olarak mutfak eşiği Mutfağın yeşil duvarındaki ayna Retro tarzı ahşap sandalyeler Yeşil Seramik Mozaik Önlük Aydınlık bir mutfakta turkuaz duvarlar

Previous Post
İç mekanda imitasyon kereste nedir?
Next Post
Room design for a young man. What to look for when decorating an interior?