15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dairede mutfak tasarımı. Popüler tasarım stilleri

Çoğu ailede mutfak, yemek yemeye ve iletişim kurmaya ek olarak kullanıldığı için evin merkezinde yer alır. Bu nedenle, bu kadar önemli bir odanın görünümünü yaratırken, tasarımının özelliklerini ve popüler dekorasyon türlerini göz önünde bulundurmaya değer..

şık mutfak

Mutfak öyle olmalı ki, sadece uygun değil, aynı zamanda üzerinde olmak da keyifli..

Modern mutfaklar hangi tasarım seçeneklerinde yaratılır??

Klasik stil

Mutfağın iç kısmındaki en popüler trend klasik. Bu tasarım asla modası geçmeyecek, sıkıcı olmayacak, bu nedenle uzun süre seçilmiştir. Klasik, sakin bir renk, özlülük ve çok yönlülük ile karakterizedir..

klasik mutfak tarzı

Klasik tarzda bir mutfak iyidir çünkü asla modası geçmez, rahat, işlevseldir ve gerekirse herhangi bir stil değişikliğine iyi uyum sağlar..

Klasiklerin ayırt edici parametreleri:

 • mutfak alanının rasyonel organizasyonu;
 • İç elemanların makullüğü;
 • Çeşitli tonlarda yetkin bir şekilde seçilmiş mobilyalar.

Küçük bir mutfak alanıyla bile yüksek kaliteli ısmarlama mobilyalar yapmak, tek bir tarzda güzel mutfak cepheleri elde etmek mümkündür..

mutfakta klasik tarz

Klasik tarzdaki iç mekanlar her zaman doğal renklerle dekore edilmiştir..

Geniş bir mutfakta klasik bir dekor oluşturma durumunda, kural olarak, masif ahşaptan yapılmış bir dizi koyu renk tonu seçin. Küçük bir mutfakta, büyük dekoratif unsurlar olmadan açık renklerde yapılmış bir set seçilmesi önerilir. Klasikler için en popüler palet – bejden kahverengiye.

klasik tarz mutfak iç

Gölge ne kadar parlak, zengin veya koyu olursa, örneğin sadece aksan şeklinde o kadar düzgün ve daha az kullanılması gerekir..

Provence tarzı mutfak tasarımı

En moda tasarım trendlerinden biri olarak kabul edilir. Dekor alanında temel bilgiye sahip olmayan kişiler için bu seçeneğin uygulanması oldukça karmaşık görünebilir..

Mutfakta Provence tarzı

Provence tarzı mutfak – hafif ve havadar tasarım.

Elegant Provence, gölgeleri birleştirmenin temel ilkelerini gözeterek, iç mekanın açık renklerinde somutlaştırılmalıdır..

Provence belirlemek

Küçük bir mutfağa sahip bir apartman dairesinde de uygun olandan daha fazlasıdır..

Ülke tarzı mutfak iç

Ülkenin ayırt edici bir özelliği doğal malzemeler ve doğal tonlardır. Entegre elemanlar – ahşap masa ve sandalyeler, seramik tabaklar, doğal keten kumaştan perdeler.

kır mutfağı

“Doğal”, “rustik”, sıcak ve sade, iç mekanda kır stiline uyacak birçok sıfat seçilebilir.

Doğal malzeme ve kitlesellik sayesinde country müzik geniş bir odaya mükemmel uyum sağlar..

ülke mutfak iç

Mutfak mümkün olduğunca doğal ve güzel görünüyor.

Minimalist mutfak iç

Bu dekor geçen yüzyılın 60’larında yaygınlaştı. Mobilya üretimi için modern teknolojilerin ortaya çıkması, onu daha da alakalı hale getirdi. Farkı, cephelerin parlak, yansıtıcı yüzeyleridir. Bu tasarım, çok yönlülüğü dayanıklılıkla birleştirir..

minimalist mutfak

Minimalizm tarzında bir mutfak, Kruşçev’deki küçük bir mutfak, küçük bir stüdyo daire ve birleşik bir mutfak-oturma odası için uygundur..

Mutfak ünitesinin ve ev aletlerinin konumunun rahatlığı, çeşitli yemekler hazırlamak için ideal bir alan yaratır..

mutfak minimalizmi

Laconic mobilyalar görsel olarak uzayda çözülür ve mutfakta her zaman iyi düşünülmüş bir tasarıma göre yapılmış bir düzen olacaktır..

Modern mutfak iç

Dairedeki mutfağın tasarımı, gereksiz önemsiz şeylerin olmadığını ima eder ve tasarım pratikliği ifade eder..

mutfakta modern tarz

Modern mutfaklar, honlanmış çizgilerin orijinal plastiği ile ayırt edilen modern bir stili temsil eder..

Modernitenin özellikleri:

 • Ankastre ev aletleri ve aydınlatma;
 • Oldukça yüksek mobilya takımları;
 • Pencerelerde stor perde veya panjur.

Modernitenin temel özelliği, mutfakta mümkün olan maksimum konfor için öne çıkan işlevselliktir..

modern mutfaklar

Modern mutfak tasarımı, içinde bulunması kolay ve keyifli, aktif bir yaşama ve yeni hedeflere ulaşmaya ilham veren, iç mekanın modern, taze bir nefesidir..

Küçük bir mutfağın iç organizasyonu

Küçük bir stüdyoda mutfak iç tasarımı – 6 profesyonel tavsiye.

 1. Çağdaş mutfak tasarımı, farklı görgü ve trendlerin bir birleşimidir. Basit klasiklerden yüksek teknolojiye kadar diğer stil bileşenlerinin bileşenlerine sahip hafif minimalizm veya İskandinav tarzı mükemmeldir..
 2. İç mekanı hiçbir şekilde aşırı yüklememeye çalışın. Küçük bir mutfağı dekore etmenin en iyi yolu, sakin bir temel arka plan ve renkli dekor unsurlarıdır..

  stüdyo mutfak tasarımı

  Bir mutfağı dekore etmek için hemen hemen her stil uygundur, asıl şey onu doğru şekilde dövmektir..

 3. Duvarları boyamak için tasarlanmış duvar kağıdı ile örtün. Bu tür duvar kağıtları için en uygun renk değişikliği sayısı 7-8’dir. Bu sayede, parlak tasarımdan sıkılmanız durumunda duvarların tonunu özgürce değiştirmek mümkündür..
 4. Çeşitli tonlar ve dokular kullanarak mutfak ve misafir odalarını görsel olarak bağlayın. Örneğin, mutfak çalışma alanındaki önlüğün tonunu kanepe minderleriyle, tezgahın tonunu sandalyelerin rengiyle eşleştirin..

  hafif stüdyo mutfak tasarımı

  Görüntünün eksiksiz olması için tüm unsurların aynı tarzda gerçekleştirilmesi önemlidir..

 5. Mutfağı görsel olarak “gizlemek” ve gözü misafir odasına perçinlemek ister misiniz? Berrak beyaz ahşap cephelere sahip sağduyulu bir mutfak seti edinin. Önlük ayrıca duvarların veya mutfak dolaplarının renginde standarttır. Konuk odalarına daha renkli öğeler ekleyin. Tersine: renkli parlak cephelere sahip bir takım, en nötr misafir odası tasarımını dengeler.
 6. Kompakt stüdyo dairelerin ortak sorunu dikdörtgen konfigürasyon ve tek penceredir. Böyle bir düzen ile mutfak alanı dairenin en ışıksız kısmında yer almaktadır..

  büyük mutfak stüdyosu

  Yerleşik aydınlatma sistemlerini ihmal etmeyin.

Ahşap bir evde mutfak tasarımı

Duvarlar, tavan ve zemin için bir kulaklık, aksesuar, malzeme tipi ve tonunu doğru bir şekilde seçmek için, gelecekteki mutfağın en uygun iç tasarımı lehine bir seçim yapmaya değer..

doğal mutfak tasarımı

Çoğu zaman, geleneksel Rus tarzı veya ülke (rustik) tarzı, ahşap evlerde mutfakları dekore etmek için kullanılır..

Ahşap bir ev diğerlerinden farklı değil, hem modaya uygun yüksek teknoloji hem de abartılı pop art kullanamazsınız. Doğal bir ahşap tabanı çok katmanlı bir yüzeyle boyamak mantıklı mı? Sonuçta, her zaman çok sayıda farklı özel tasarım çözümü vardır..

ahşap bir evde mutfak

Ahşap evler zamanla büzülmeye eğilimlidir. Bu nedenle, doğal süreç dikkate alınarak tüm iletişim kurulmalıdır..

Eko tarzı doğa severler için harika bir seçenek olacaktır. Aksesuar olarak canlı bitkilerin kurulması tavsiye edilir. Taş lavabo, masif ahşap mobilyalar – eko tasarımın ayrılmaz karakteristik unsurlarıdır.

ahşap bir evde mutfak

Ahşap bir evde, ortalama bir nem seviyesini korumak önemlidir. Ani değişiklikler malzemenin ömrünü olumsuz etkiler..

Bir stüdyo daire için mutfak – hangisini seçeceğiniz?

Alışılmadık bir yerleşim düzenine sahip küçük bir stüdyo için, en iyi seçenek, kişisel eskizlere göre oluşturulan ısmarlama mobilyalardır, çünkü hazır bütçe mutfak takımları, kural olarak, ergonomi kurallarına ve ayırt edici özelliklerine uyulmadan yapılır. stüdyo alanı dikkate alınmaz.

stüdyo mutfak tasarımı

Mutfak-stüdyo, hanelerin birbirleriyle iletişimini, ev kutlamalarını ve partilerini destekler..

Ankastre mutfak çok kompakt görünüyor. Alçıpan konstrüksiyon yardımı ile koridor ve mutfak arasında ayrım yapabilirsiniz..

bölünmüş mutfak

Mutfağınız için bir stil seçmek son derece heyecan verici bir aktivitedir..

Çeşitli dolaplardan ve kompakt kaplardan uygun şekilde düşünülmüş bir depolama sistemi, kaostan kaçınmaya yardımcı olacaktır..

Küçük bir alan için, birkaç dar mutfak dolabı yerine kulaklığın bir çift geniş ön modülünü seçmeniz önerilir..

güzel mutfak

Tüm seçenekleri gözden geçirmeye, çeşitli tarzlarda başarılı iç mekan örnekleriyle tanışmaya ve ancak o zaman seçiminizi yapmaya değer..

Açık / itme sistemi ile donatılmış parlak düz cepheler – küçük bir stüdyo daire için mükemmel bir dekorasyon seçeneği.

parlak mutfak takımı

Mükemmel bir mutfak için mükemmel tasarım şarttır..

Tavana kadar uzanan gardıroplu küçük bir mutfak takımı çok geniştir ve stüdyo mutfağa mükemmel uyum sağlar. İki katmanlı dolaplar, tüm baharatları, tabakları ve diğer gerekli eşyaları yerleştirmenizi sağlar.. 

stüdyo mutfak tasarımı

En üstteki raflar en iyi tatil setlerini ve nadiren kullanılan şeyleri saklamak için kullanılır..

Bu tasarımın avantajı, işlevselliği ve tavanın biraz daha yüksek görünmesini sağlayan cephenin tavan kornişi ile düzgün bir görsel bağlantısıdır..

mutfak takımı tasarımı

Mutfağın büyüklüğünü seçerken, tamamen hostesin büyümesine ve alışkanlıklarına odaklanın..

Duvar dolaplarının yüksekliği küçükse, asma bir alçıpan yapı inşa ederek tavanı görsel olarak alçaltabilirsiniz. Böylece mutfak, iç mekanın geri kalanıyla sorunsuz bir şekilde uyum sağlar. Buzdolabı ve fırın gibi ev aletleri, uzun, çok katmanlı yüksek dolaplara yerleştirilmelidir. Elektrikli cihazlara ek olarak, ürünlerin büyük bir kısmını içerecekler: tahıllar ve baharatlar..

ada tasarımı ile mutfak

Mutfağın güzelliği, konforu ve dayanıklılığı size bağlı.

VİDEO: İç mekanda mutfak stilleri.

Bir apartman dairesinde popüler mutfak dekorasyon stilleri – 50 fotoğraf fikri:

akrilik mutfak İngiliz tarzı mutfak bar mutfak hafif mutfak tasarımı parlak mutfak aydınlatması mutfakta beyaz fayans mutfakta beyaz takım Mutfak dizaynı kırmızı ve beyaz kulaklık karanlık zeminli mutfak parlak vurgulu mutfak beyaz takımlı mutfak büyük mutfak kanepeli mutfak Mutfak dizaynı geniş mutfak mutfak tasarımı fotoğrafı modern mutfak tarzı kullanışlı mutfak tasarımı küçük mutfak tasarımı kanepeli mutfak tasarımı mutfak iç fotoğrafı mutfak tasarım stili hafif mutfak tasarımı modern mutfak tasarımı mutfak seti mutfak dekorasyonu muhteşem art deco tasarım parlak bir önlük ile mutfak mavi mutfak takımı dar mutfak tasarımı mutfak iç fotoğrafı açık renklerde mutfak iç Provence tarzı mutfak stüdyoda mutfak parlak mutfak tasarımı mutfak için çok seviyeli tavanlar rahat bir kanepe ile mutfak beyaz kahverengi mutfak beyaz mutfak dekorasyonu doğal malzemelerden yapılmış mutfak hafif mutfak tasarımı kırmızı ve beyaz mutfak tasarımı beyaz mutfak takımı eşik tezgahlı mutfak aydınlık geniş mutfak cesur mutfak tasarımı modern mutfak takımı mutfak tasarımında siyah

Previous Post
Kendi ellerimizle basit ve şaşırtıcı bir ahşap dekor yaratıyoruz
Next Post
Tulle in the hall – photos and news 2021