15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Mutfak için dar düz kanepeler: nasıl seçilir?

Mutfak, bir dairenin veya özel bir evin önemli bir parçasıdır. Ailelerin hayatlarının çoğunu birlikte geçirdikleri yer burasıdır. Yemek pişiriyorlar, iletişim kuruyorlar, yiyorlar. Birisi sabahları gazete satırlarını okuyarak kahve içmeyi sever. Birisi burada emekli olmayı, ilginç bir edebi eseri okurken, geceyi uzun süre geçirmeyi seviyor. Konfor, rahatlık, rahatlama sağlamak önemlidir. Ama ya alan darsa? Bu durumda nasıl olunur? Mutfak için dar bir kanepe almam gerekiyor. Eski Kruşçev’in odasına bile sığacak, ayrıca bir rahatlık, rahatlık payı getirecek.

Mutfak iç kısmındaki kanepe konfor sağlar

Mutfağın iç kısmındaki kanepe rahatlık verir ve tüm aile için bir buluşma yeridir.

Dar bir kanepe nedir?

Dar bir kanepe, boyutu sınırlı, sıradan bir döşemeli mobilyadır. Oturma alanı kardeşlerine göre daha azdır. Genişlik de aşağı doğru ayarlanmıştır. Açıkça görüldüğü gibi, tam boy mobilya düzenlemenin mümkün olmadığı küçük odalar için böyle bir ürüne ihtiyaç vardır..

Ürün neden çekici? Diğer şeylerin yanı sıra, küçültülmüş boyutu göz önüne alındığında, kanepe işlevsel içeriğini kaybetmez. Mağazalar, bu tür modelleri normal olanlarla aynı özelliklere sahip olarak satıyor. Tabii ki, boyutun küçültülmesi rahatlık ve rahatlığın bir kısmını ortadan kaldırıyor. Düşük insanlar, aksine, bu tür ürünleri kompaktlıkları nedeniyle severler. Onlar için fark yok.

Dar kanepe çok az yer kaplar

Dar bir kanepe çok az yer kaplar, aynı zamanda mutfağa bir parça rahatlık getirir.

tasarımlar nelerdir?

Mutfak için dar bir katlanır kanepe çeşitleri vardır. Standart ürünlerle aynıdırlar. Ama daha az çeşit var. bakalım ne var.

Kitap.

Katlanabilir bir kanepe mutfak için harika

Bir kanepe kitabı, bir stüdyo dairede bir mutfak için harikadır. Misafirler beklenmedik bir şekilde bir geceleme ile gelirse, konaklama konusunda size yardımcı olacaktır.

Eurobook.

Eurobook kanepe mutfağın içini süsleyecek

Eurobook kanepe, mutfağın içini sulu tonlarla süsleyecek

Açarak yaymak.

Büyük mutfaklar için uygun açılır kanepe

Açılır kanepe, büyük mutfaklar için uygundur ve dairede ek bir uyku yeri olarak hizmet eder.

Tık tık.

Klik kanepe mutfak için mükemmeldir

Click klyak kanepe, modern bir iç mekanda yapılmış bir mutfak için mükemmeldir.

Yunus.

Yunus tarzı kanepe

Oturma odası ile birlikte mutfakta Dolphin tarzında bir kanepe yerleştirmek mantıklıdır.

Puma.

Çekmeceli şık ve rahat kanepe

Küçük eşyaları saklamak için uygun, altta çekmeceli şık ve konforlu kanepe

Akordeon.

Akordeon kanepe mutfak için harika

Akordeon kanepe, küçük bir mutfak için harika

Kanepe.

Kanepe kanepe çok az yer kaplar

Kanepe çok az yer kaplar ve herhangi bir mutfağın iç kısmına mükemmel uyum sağlar.

Osmanlı.

Osmanlı divanı dar olmasına rağmen uzundur.

Osmanlı divanı dar olmasına rağmen uzundur. En iyi şekilde büyük mutfaklara yerleştirilir.

Divan.

Kanepe kanepe yeterince büyük

Kanepe kanepe yeterince büyüktür, yemek odası ile birlikte mutfakta kullanmak daha iyidir

Sedaflex.

Sedaflex kanepe, iç mekanı mükemmel bir şekilde tamamlayacak

Sedaflex kanepe, herhangi bir mutfağın içini mükemmel bir şekilde tamamlayacak ve renk çeşitliliği hoş bir sürpriz olacak

Liste sadece katlanır ürünleri temsil etmektedir. Tasarımları, kanepenin kullanım alanını arttırmanıza izin veren metal katlanır bağlantılardan yapılmıştır. Ancak üreticiler ahşap yapılar üretiyor. Bunlar katlanabilen kayar parçalardır. Yük azaldığı için metal burada işe yaramaz.

Metal sürgülü yapıya sahip Sedaflex kanepe

Metal sürgülü yapıya sahip Sedaflex kanepe

Katlama mekanizması kanepenin görünümü ile belirlenir. Her türün kendine özgü özellikleri, kendine özgü özellikleri vardır. Çeşitleri karıştırmak işe yaramaz.

Her kanepe benzersiz bir katlanır tasarıma sahiptir.

Her kanepe benzersiz bir katlanır tasarıma sahiptir. Onları karıştırmak zor

Mutfak köşeleri de satışta. Tasarımlarıyla kolayca tanınırlar. Bunlar ahşap veya metal çerçeveden yapılmış yumuşak banklardır. Rahatlık için yumuşak dolgulu sırtları vardır ve tüm yüzeyler pürüzsüz bir şekilde tamamlanmıştır. Bu, ellerdeki, vücuttaki kıymıkları ortadan kaldırır..

Mutfak köşeleri yumuşak döşemeye sahiptir.

Mutfak köşeleri yumuşak döşemeye ve cilalı yüzeylere sahiptir.

Çerçeve türleri

Üç tip vardır:

ahşap;

ahşaptan elde edilen;

metal.

Ahşap ile çelik anlaşılabilir. Ahşaptan türevler kontrplak, sunta, sunta, Fin kontrplak, MDF’dir. Sunta, yalnızca dolapların, rafların arka duvarlarının kaplanması, kapatılması için kullanılır. Yani dekoratif amaçlı. Bu malzeme işlevsel bir yük taşıyamaz. Malzemelerin geri kalanı, MDF, sunta, kontrplak – kanepelerin çerçevesini yapmak için kullanılır.

Ahşap çerçeveli köşe mutfak kanepesi

Ahşap çerçeveli ve yataklı köşe mutfak kanepesi

Ahşap ikamelerinin avantajı düşük fiyattır. Böyle bir çerçeve hizmet ömrünü etkilemez. Burada ürünlerin genel kalitesi daha fazla belirlenir. Üreticiye, uzmanlara ve tedarik edilen malzemenin kalitesine bağlıdır.

Sonoma meşesinden yapılmış mutfak kanepesi

Sonoma meşesinden yapılmış mutfak kanepesi

Ahşap çerçeveler en güzelidir. Tasarım dekorasyonu için diğerlerinden daha uygundurlar. Ahşap yüzey sıcaktır – bu ek bir artıdır. Metal çerçeveler modern Hi-Tech, Minimalizm tarzlarında güzel görünür. Ahşap – klasik için (Provence, İngilizce). Katlanır bağlantı parçaları sadece çelik olarak mevcuttur. Bu, dar bir kanepenin işlevsel bir yük taşıyabilmesi için gereklidir..

Ahşaptan köşe kanepe

Ahşaptan yapılmış bir köşe kanepe, modern bir mutfak iç kısmında harika görünüyor

Dar mutfak mobilyalarının boyutları

Çerçeveye, katlama mekanizmasına, mobilyada ne kadar kullanılabilir alan olacağına bağlıdır. Yataklı dar mutfak kanepeleri vardır. Bu, birkaç nedenden dolayı uygundur. Beklenmeyen misafirler gelirse, geceyi mutfakta geçirebilirler. Dinlenme rahat olacak ve sabahları hemen yemeğinize başlayabilirsiniz..

Yeni bir eve taşındığınızda, henüz aktivite edinmediyseniz, mobilya, böyle bir kanepe paradan tasarruf etmenizi sağlar, onu iki amaç için kullanmanıza izin verir: yemek yemek, gece uyumak.

Yataklı mutfak kanepesi

Konukların beklenmedik bir şekilde ortaya çıkması durumunda uyuma yeri olan bir mutfak kanepesi size yardımcı olacaktır.

Dar kanepeler katlama mekanizması olmadan satılmaktadır. Bunlar tamamen oturmak için tasarlanmıştır. Bunlar daha çok mutfak köşeleri. Ancak tam teşekküllü bir döşemeli mobilya var. Daha sık, küçük kanepeler, eğer düzenlenmişse, o zaman tek kişilik bir yatak için. Bunlar kanepeler. Ancak modern tasarımlar o kadar kompakttır ki, küçük boyutlardan iki tam teşekküllü uyku yeri elde etmenizi sağlar. Bu bir kanepe, bir yunus, bir kitap, bir sedaflex.

Katlama mekanizması olmayan mutfak kanepesi

Yataklı katlama mekanizması olmayan mutfak kanepesi

Satın almadan önce, mobilyanın kurulması planlanan yerdeki mutfakta tüm mesafeleri ölçmeniz gerekir. Kurulum alanının uzunluğunu, genişliğini kaydedin. Yüksekliği yalnızca, ürünü kurmak için duvarda bir engel varsa ölçün..

Eşyaları, tabakları ve diğer eşyaları saklamak için iç raflı dar kanepeler vardır. Küçük bir mutfak için bu seçenek çok uygundur. Nadiren kullanılan şeyler alt çekmecelere kolayca çıkarılabilir, böylece yemek pişirmek, yemek yemek için yer açar..

Çekmeceli küçük mutfak kanepesi

Saklama kutuları ile küçük mutfak kanepesi

Mutfakta ölçüm yaparken, koridorlar için stokları, çekmecelerin rahat açılıp kapanmasını dikkate almak önemlidir. Ayrıca, su kaynaklarının olduğu yerlere gazlı veya elektrikli soba yakınına döşemeli mobilyalar yerleştirmeyin. Bu, ürünü uzun yıllar koruyacaktır..

Kanepeyi mutfağa kurarken güvenliği unutmayın.

Kanepeyi mutfağa kurarken güvenliği unutmayın. Kanepeyi gaz veya lavabonun yanına kurmayın

Dolgu ve döşeme

Dolgu ve döşeme, hizmet ömrünü, dar bir kanepenin ömrünü belirler. Seçim yapmak için, her birinin özelliklerini bilmeniz ve hangilerinin mağazalarda satıldığını bulmanız gerekir..

Dolgu maddesi:

yumuşak;

Yumuşak dolgulu mutfak için kanepe

Yumuşak dolgulu mutfak için kanepe

Bahar.

Bağımsız yay üniteli mutfak kanepesi

Bağımsız yay üniteli mutfak kanepesi

Yaylı olanlar eski tarz oda kanepelerinde yapılır. Bu teknoloji artık eskidi. Yumuşak bileşikler modaya uygun ve rahattır. Onlar:

köpük kauçuk;

Köpük dolgulu mutfak kanepesi

Köpük dolgulu mutfak kanepesi

poliüretan köpük;

Poliüretan köpük dolgulu mutfak kanepesi

Poliüretan köpük dolgulu mutfak kanepesi

holofiber;

Holofiber dolgulu mutfak kanepesi

Holofiber dolgulu mutfak kanepesi

rahat;

Konfor lifli mutfak kanepesi

Konfor lifli mutfak kanepesi

sentetik kışlayıcı ve sentetik kışlayıcı;

Polyester dolgulu mutfak kanepesi

Dolgu polyesterli mutfak kanepesi

lateks.

Lateks şilteli mutfak kanepesi

Lateks şilteli mutfak kanepesi

Lateks ve poliüretan köpük, geri kalanların en dayanıklısı, en dayanıklısıdır. Hizmet ömürleri 15 yıla kadardır. Şekillerini korurlar, nemi, kokuları emmezler. Köpük kauçuk geçen yüzyıldır. Bu en kısa ömürlü dolgu maddesidir. Sintepon, holofiber, komerel – benzer özelliklere sahip dolgu maddeleri. Üretim süreci, kimyasal bileşim ile ayırt edilirler. Bunlar çok yumuşak, elastik, dayanıklı yapay bileşiklerdir..

Aydınlık ve şık mutfak kanepesi

Dolgu polyesterli parlak ve şık mutfak kanepesi

Döşeme aynı zamanda ürünün hizmet ömrünü de belirler. Doğal, suni kumaşlar/malzemeler var. Bazıları neme ve kire karşı dayanıklıdır. Diğerleri iyi yıkanır, kendilerini temizler, kendilerini yıkarlar..

Bakılacak şey:

jakar;

sürü;

goblen;

doğal / suni deri;

eko-deri;

kadifeler;

arpatek.

Mutfak için kadife kanepe

Kadife kanepe herhangi bir iç mekanı süsleyecek

Mutfakta dar bir kanepe için jakarlı, sürü çok uygundur. Gerçek deri idealdir. Ama fiyat ısırır. Arpatek’i düşünebilirsiniz. Bu, hakiki deri yerine geçer – görünüm, performans açısından en yakın akrabası.

Jakarlı mutfak kanepesi

Jakarlı mutfak kanepesi

Suni, ekolojik deri, düşük fiyatı nedeniyle popülerdir. Ama dezavantajları var. Bu tür kaplamalar çabuk aşınır, görsel özelliklerini kaybeder ve kararır. Durumdan bir çıkış yolu: deri kılıfların kullanılması. Başkalarıyla kolayca değiştirilebilir, yıkanabilir veya temizlenebilirler. Tasarımdan sıkıldıysanız, çıkarılabilir kapaklar sayesinde kolayca değiştirebilirsiniz..

Mutfak iç kanepe

Mutfağın iç kısmındaki bir kanepe için 50 fotoğraf fikri

Previous Post
Modern bir dairenin iç kısmında avangard tarz
Next Post
Select corner wardrobes in the living room according to the photo