15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

2021’de şık çocuk odası: iç mekanda modaya uygun yenilikler

Her çocuğun bireye göre kişisel alanı düzenleme ihtiyacı vardır. Ebeveynler tadilat planlıyorsa, 2021 çocuk odasının tasarımı fotoğraflarda görülebilir. Sonuçta, yetişkinler gibi çocuklar da iç mekanın modern olmasını ve arkadaşlarınkinden daha kötü olmamasını istiyor..

yetişkinler gibi çocuklar da iç mekanın modern olmasını ve arkadaşlarınkinden daha kötü olmamasını ister.

Çocuklar, yetişkinler gibi, iç mekanın modern olmasını ve arkadaşlarınkinden daha kötü olmamasını ister..

2021’de çocuk odası için trend fikirler

Çocuklar büyür, gelişir, öğrenmek için büyük miktarda bilgiyi özümsemeleri gerekir. Odasına gelen çocuk ödevini yapar ve bundan sonra sakinleşmesi ve uykuya dalması gerekir. Bir gencin yaşam tarzı kişisel alanına karşılık gelir, 2021’in içi göze hoş gelmeli, çevre dostu ve güvenli olmalıdır..

Bir ebeveyn, çocuğunun odasını dekore ederek 2021’in trendlerini kullanabilir..

  • Ekolojik tarz – ölçülü doğal tonların ve doğal malzemelerin kullanımı.
  • Kızılderili çadırı veya ev şeklinde yataklar dahil özgün tasarım çözümleri.
  • Lila ve lila tonlarında renk çözümleri.
  • Akromatik renklerde tasarım – beyaz, gri, sütlü, siyah tonları.

Modern bir çocuk odasında dekorasyon

Vurgu çevre ve güvenlik üzerindedir. Sıvalı, kesinlikle düz duvarlar çocuk odası için idealdir. Soluk bej, sütlü ve beyaz renkler sıklıkla kullanılır. Işık duvarlarının avantajlarından biri, onlardan yansıyan ışığın, gözler için en rahat olan yumuşak aydınlatma sağlamasıdır..

... Işık duvarlarının avantajlarından biri, onlardan yansıyan ışığın, gözler için en rahat olan yumuşak aydınlatma sağlamasıdır.

. Işık duvarlarının avantajlarından biri, onlardan yansıyan ışığın, gözler için en rahat olan yumuşak aydınlatma sağlamasıdır..

Fotoğraf duvar kağıtları tekrar moda oldu, araziler çok farklı – pastoral manzaralardan derin uzay nesnelerine veya çizgi roman karakterlerine. Bir çocuk odasının duvarı oldukça gizli bir dekorasyona sahip olabilir – bir ağacın renginde veya duvarın gölgesine uyacak şekilde şeritler. Zemine hem paralel hem de dik ve çapraz olarak yerleştirilirler. Bu, çeşitli dekoratif efektler elde etmenizi sağlar..

Fotoğraf duvar kağıtları tekrar moda oldu, araziler çok farklı - pastoral manzaralardan derin uzay nesnelerine veya çizgi roman karakterlerine.

Duvar resimleri yine moda, olaylar çok farklı – pastoral manzaralardan derin uzay nesnelerine veya çizgi roman karakterlerine.

Fidanlık tasarımında renklerin kombinasyonu

Sakin pastel renkler kullanılmıştır. Çikolata ve açık yeşil yanı sıra kombinasyonları da moda. Bir ebeveyn, en gelişmiş tasarım çözümlerini oluştururken odanın bir yatak odası, oyun odası ve çalışma odası olduğunu hatırlamalıdır. En moda ve en gösterişli tonlar bile sizi derse odaklanmaktan veya uykuya dalmaktan alıkoyabilir..

Çikolata ve açık yeşil yanı sıra kombinasyonları da moda.

Çikolata ve açık yeşil yanı sıra kombinasyonları da moda..

Bir odadaki sıcak renklerin iletişim ve aktiviteye yardımcı olduğu uzun zamandır bilinmektedir. Soğuk – mavi, yeşil, sinir aktivitesini engeller, gevşemeyi teşvik eder, uykuya dalar. Arada beyaz, siyah ve gri var. Bir erkek veya genç 2019 için bir çocuk odası için bir tasarım seçerken, böyle bir kombinasyon popülerliğin zirvesindedir. Kırmızı ve turuncu tonlardaki iç kısım, aktif olmayan bir çocuğu iletişim kurmaya, oynamaya, entelektüel aktiviteye teşvik edecektir..

Bir odadaki sıcak renklerin iletişim ve aktiviteye yardımcı olduğu uzun zamandır bilinmektedir.

Bir odadaki sıcak renklerin iletişim ve aktiviteye yardımcı olduğu uzun zamandır bilinmektedir..

Bir odayı serin, mavimsi tonlarda dekore etmek, hiperaktif bir genç üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahip olacaktır. Evrensel çözüm, eko tarzı bir tasarımdır: sütlü duvarlar ve lateks boya ile boyanmış hafif bir tavan. Aktif renkler bu yıl moda – parlak yeşil, koyu mavi, güneşli sarı, pembe. Bireysel renk lekeleri için kullanılabilirler, örneğin bir koltuk veya gardırop parlak olabilir. Tonların geri kalanı solistlere uymalıdır..

Bir odayı serin, mavimsi tonlarda dekore etmek, hiperaktif bir genç üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahip olacaktır.

Odayı serin, mavimsi tonlarda dekore etmek, hiperaktif bir genç üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahip olacaktır..

Duvarlar ne kadar hafif olursa, armatürlerden o kadar fazla tasarruf edersiniz. Sonuçta, beyazın spektrumun tüm ışınlarını yansıttığı bilinmektedir. Beyaz duvarlar ve tavanlar görme için en kullanışlı olanlardır. Herhangi bir renkteki aksesuarlar, örneğin pembe bir beşik, çimen yeşili halı, sarı ay şeklinde bir lamba gibi hafif duvarlarla birleştirilecektir. Bir başka iyi fikir, her şeyi doğal renklerde dekore etmektir. Sütlü, kremsi, boyasız keten renginde, koyu yeşildir. Sakin bir atmosfer yaratacaklar, can sıkıcı olmayacaklar..

Duvarlar ne kadar hafif olursa, armatürlerden o kadar fazla tasarruf edersiniz.

Duvarlar ne kadar hafif olursa, armatürlerden o kadar fazla tasarruf edersiniz.

Önemli! Duvarlar parlak bir renge boyanmışsa, örneğin mavi, diğer renklerin uyumsuz olmamasına dikkat etmeniz gerekir..

Fidanlık tasarımında stilistik yönler

Oda çocuğun tercihlerine, mizacına ve hobilerine göre dekore edilebilir. Aşağıdaki stillerde bir görüntünün oluşturulması mümkündür.

  • Deniz tasarımı – serin temiz tonlar.
  • Füzyon – farklı yönlerin bir karışımı.
  • İngiliz tasarımı – İngiltere bayrağına ve çift katlı otobüslere sahip.
  • Çağdaş – modern aksesuarlarla birleştirilmiş seri mobilyalar.
  • Provence – kaba mobilyalar, tekstillerde çiçek motifleri, zeytin, sütlü ve kahverengimsi tonlar.
  • Yüksek teknoloji – akromatik ölçek, bol miktarda metalik gölge ve yüzey. Bu tarz, teknolojiyle ilgilenen bir gence uyacaktır..

Tasarımda modern tarz

Odada çok fazla boş alan olduğunda minimalist iç mekanlar geçerlidir. Bu, sıkışık bir kreşte düzgün dönmeyecek aktif bir çocuk için çok önemlidir. Modern tasarım, gizli İskandinav tarzı mobilyalar ve çeşitli tasarım öğeleri içerir. Bu tür odalar genellikle açık renklerde yapılır ve renkli tekstillerle kontrastlar oluşturulur..

Odada çok fazla boş alan olduğunda minimalist iç mekanlar geçerlidir.

Odada çok fazla boş alan olduğunda minimalist iç mekanlar geçerlidir..

Çocuk odasının iç kısmında İngiliz tarzı

Bu tarz muhafazakar, zengin insanlar tarafından seçilir. Tasarımcılar genellikle İngiliz iç mekanlarının en pahalılardan biri olduğunu söylüyor. Bir odayı dekore etmek için doğal otantik kumaşlara, masif ahşap mobilyalara, birçok yastığa, ağır bir avizeye ihtiyacınız var..

Tasarımcılar genellikle İngiliz iç mekanlarının en pahalılardan biri olduğunu söylüyor.

Tasarımcılar genellikle İngiliz iç mekanının en pahalılardan biri olduğunu söylüyor..

Geleneksel olarak, İngiliz tarzı kolonyaldir. İngiltere’nin çok sayıda koloniye sahip olduğu bir zamanda, insanlar ipek tül, süslemeli perdeler ve bol miktarda perdelik kumaş alabiliyorlardı. Bu eğilim, bronz avizeler, nötr duvarlar ve Hindistan’dan veya diğer ülkelerden getirilen nesnelerle karakterizedir. İngiliz tarzında bir çocuk odası dekore ederken, onu tamamen ödünç alabilir veya parçalarını alabilirsiniz. Parke zeminler ve hafif duvarlar, İngiliz bayrağı döşemesi ile süslenmiş bir puf ile uyumlu olabilir..

Geleneksel olarak, İngiliz tarzı kolonyaldir.

Geleneksel olarak İngiliz tarzı kolonyaldir.

“Not!” Özgün tasarım, kırmızı telefon kulübesine benzeyen bir kitaplık ile çift katlı otobüs şeklindeki bir yatağın birleşimidir. Bütün bunlar küçükleri memnun edebilir..

Klasik İngiliz tarzı teması üzerine böyle bir doğaçlama, orijinal kaynaktan çok uzaklaştı. Ancak asıl mesele, çocuğun kendi alanında rahat olmasıdır. İngiliz tarzında bir çocuk odasının tasarımında yalnızca bir renk noktası olabilir – Londra manzaralı bir fotoğraf duvar kağıdı. Diğer her şey beyaz veya grimsi tonlarda yapılabilir. Dolaplar veya ranzalar İngiliz bayrağının renklerine boyanabilir.

İngiliz tarzında bir çocuk odasının tasarımında yalnızca bir renk noktası olabilir - Londra manzaralı bir fotoğraf duvar kağıdı.

İngiliz tarzında bir çocuk odasının tasarımında yalnızca bir renk noktası olabilir – Londra manzaralı bir fotoğraf duvar kağıdı.

çatı katı tarzı

Bu eğilim 1940’larda Amerika’da ortaya çıktı. Fabrikalar ve fabrikalar şehir dışına çıktı ve binalarını özel şahıslara daire olarak sattı. Sonuç olarak, bir kişi tuğla duvarlar ve eski bir zemin ile on metre yüksekliğe kadar eski bir atölyenin büyük bir binasını aldı. Bu tarzın karakteristik bir özelliği, odalar, geniş ve ferah alanlar arasında bölümlerin olmamasıdır. Kaba bir tuğla kaplama ve bazı sahte kirişler ekleyebilirsiniz. Daha sonra çatı katının şık görüntüsü minimum maliyetle yeniden yaratılacaktır..

Fabrikalar ve fabrikalar şehir dışına çıktı ve binalarını özel şahıslara daire olarak sattı.

Kaba bir tuğla kaplama ve birkaç yanlış kiriş ekleyebilirsiniz..

Fidanlık tasarımında deniz tarzı

Odanın içi sadece ilk bakışta basit görünebilir. Ana fikri sadece beyaz, mavi, koyu kırmızı ve siyahtan oluşan renk şeması değildir. Özel bir atmosfer yaratmak önemlidir. Denizde her zaman geniş alanlar vardır, bu nedenle odada çok fazla hava olmalı, işleri karıştırmak istenmez..

2019 için yenilikçi bir fikir, bir odanın duvarlarını koyu maviye boyamak.

Çığır açan 2021 fikri – bir odanın duvarlarını koyu maviye boyamak.

2021 için yenilikçi bir fikir – bir odanın duvarlarını koyu maviye boyamak. Tüm alan soğuksa, kişi rahatsız hissedebilir. Bu nedenle, sıcak renklerle seyreltmek daha iyidir. Zemin krem, halı – açık bej, mobilya – doğal ahşap renkleri yapılabilir..

Ek bilgi! Bir atmosfer yaratmak için çapa, gemi ve deniz feneri ile resimler şeklinde aksesuarların kullanılması uygundur. Fidanlık duvarlarında olası metalik tonların vurguları.

Minimalizme karşı önyargılı fütüristik tarz

Bu yön, uzaya ilk insanlı uçuşların yapıldığı 60’larda ortaya çıktı. Tesisler, sanatçıların gördüğü geleceğin uzay gemileri veya iç mekanları tarzında dekore edilmeye başlandı. Bu tasarım, metal, plastik gibi teknolojik olarak gelişmiş malzemelerin kullanımı ile karakterizedir. Olağandışı şekiller söz konusudur ve renk şeması basittir – tek renk lekelerinin bulunduğu gri veya beyaz tonlar.

Bu tasarım, metal, plastik gibi teknolojik olarak gelişmiş malzemelerin kullanımı ile karakterizedir.

Bu tasarım, metal, plastik gibi teknolojik olarak gelişmiş malzemelerin kullanımı ile karakterize edilir..

2021’de bu etkiyi elde etmenin en kolay yolu, zemini ve duvarları bir uzay gemisini andıran akromatik renklere boyamak. Çocuk odasında ruh hali, aksesuarların yaratılmasına yardımcı olacaktır – uzay temalı resimler, UFO şeklindeki avizeler, alüminyum duvar panelleri. Mevcut çözümlerden biri, masaüstünün karmaşık bir sarma şeklinin parantezleri üzerinde uzun bir yapı şeklinde tasarımıdır. Atölyede kendi çiziminize göre benzer bir ürün sipariş edebilirsiniz..

2019'da bu efekti elde etmenin en kolay yolu, zemini ve duvarları bir uzay gemisini andıran akromatik renklere boyamak.

2019’da benzer bir etki elde etmenin en kolay yolu, zemini ve duvarları bir uzay gemisini andıran akromatik renklere boyamak..

Fidanlıkta döşeme seçimi

2021’de, çocuk odasının tasarımında ölçülü doğal, solmuş gibi tonlar kullanılır. Bütçe döşeme çözümü laminat veya döşeme tahtasıdır. Patchwork desenli parke döşeme yeni bir trend. Farklı renkteki tahtalar, parçalar gibi istiflenir. Büyük sarı-yeşil bir hücrede neşeli bir zemin moda.

Patchwork desenli parke döşeme yeni bir trend.

Yeni trend – patchwork yorgan gibi bir desenle parke döşeme.

Zemin kaplaması genel tasarıma uygun olmalıdır. Laminatın üzerine parlak halılar koyabilirsiniz, eğer renkler sıkılırsa kolayca başkaları ile değiştirilebilirler. Halının modası geçiyor ve yerini daha pratik çözümlere bırakıyor – modüler kilimler. Yıkanabilir veya kuru temizleme yapılabilir, çünkü halıyı temizlemek çok daha zordur..

Halının modası geçiyor ve yerini daha pratik çözümlere bırakıyor - modüler kilimler.

Halının modası geçiyor ve yerini daha pratik çözümlere bırakıyor – modüler kilimler.

Çocuk odası imar 2021

Bir alan farklı türde aktiviteler sunabilir – arkadaşlarla sosyalleşmek, ders çalışmak, oyun oynamak ve dinlenmek. Her ebeveyn, çocuğunu ayrı bir oyun odası, yatak odası, oturma odası, spor salonu yapma fırsatına sahip değildir. Bu nedenle, bir çocuk odası çerçevesinde birkaç bölge oluşturmaya çalışırlar..

Bir alan farklı türde aktiviteler sunabilir - arkadaşlarla sosyalleşmek, ders çalışmak, oyun oynamak ve dinlenmek.

Bir alan farklı türde etkinlikler sunabilir – arkadaşlarla sohbet etmek, ders çalışmak, oyun oynamak ve dinlenmek..

İç mekan hala alakalı, alanı iki seviyeye ayırıyor. Duvara, her türlü küçük şey için bir gardırop bulunan bir merdiven eklenmiştir. Odanın ikinci katında bir yatak ve kitaplık bulunmaktadır. Panjur, perde ve raflar bölme olarak kullanılabilir..

İç mekan hala alakalı, alanı iki seviyeye bölüyor

İç mekan hala alakalı, alanı iki seviyeye bölüyor

Yatay

Oyunlar, rekreasyon, entelektüel aktivite sırasında maksimum konfor sağlamak için oda bölümlere ayrılmıştır. Bu iki şekilde yapılabilir – görsel veya fiziksel olarak. Geniş bir odada, mekanın fiziksel olarak ayrılması mümkündür. Örneğin, yatak, raf veya panjur ile odanın geri kalanından ayrılır..

Oyunlar, rekreasyon, entelektüel aktivite sırasında maksimum konfor sağlamak için oda bölümlere ayrılmıştır.

Oyunlar, rekreasyon, entelektüel aktivite sırasında maksimum konfor sağlamak için oda bölümlere ayrılmıştır..

Çocuk odasına Japon gelenekleri tarzında hareketli bölmeler de kurulabilir. Görsel bölüm, örneğin duvarları farklı renklerde boyamayı içerir. Yatağın yanındaki duvar sakin bir nane rengine sahip olabilir, Masaüstünün ve kitaplığın yanında dinamik bir arsa ile parlak duvar kağıtlarını yapıştırmak daha iyidir.

... Görsel bölüm, örneğin duvarları farklı renklerde boyamayı içerir.

Görsel bölüm, örneğin duvarları farklı renklerde boyamayı içerir..

Dikey

Bir odanın dikey olarak imar edilmesi, yatay imar ile benzerdir, ancak oda sanki birkaç katmana bölünmüştür. Bu oldukça yüksek bir odada mümkündür. Böyle bir tasarım çözümünün en basit versiyonu, altta bir iş yeri ve üstte bir yatak bulunan bir yapı kurmaktır..

Bir odanın dikey olarak imar edilmesi, yatay imar ile benzerdir, ancak oda sanki birkaç katmana bölünmüştür.

Bir odanın dikey olarak imar edilmesi, yatay imar ile benzerdir, ancak oda sanki birkaç katmana bölünmüştür..

Daha gelişmiş bir seçenek bir podyum inşa etmektir. Yatak odası hem podyumda hem de aşağıda yer alabilir. Bu tür yapıların montajı genellikle bir kaydırak, merdiven, ip, jimnastik halkaları dahil olmak üzere bir oyun kompleksinin yapımı ile birleştirilir..

Daha gelişmiş bir seçenek bir podyum inşa etmektir. Yatak odası hem podyumda hem de aşağıda yer alabilir.

Daha gelişmiş bir seçenek bir podyum inşa etmektir. Yatak odası hem podyumda hem de aşağıda yer alabilir..

Mobilya seçimi

Kulaklık işlevsel ve dayanıklı olmalıdır. Kitaplar, oyuncaklar, boyama sayfaları için ne kadar alan gerektiğini hesaplamak önemlidir. Keskin köşeleri olmayan modelleri seçmeye ve bir marjla ferahlığı saymaya değer. Yapısal olarak, mobilyalar aktif oyunlara, tercihen cam olmamasına, hatta temperli olmasına dayanmalıdır. Çağdaş tarz çok yaygındır, yani IKEA gibi mağazalardan gelen basit mobilyalar.

Kulaklık işlevsel ve dayanıklı olmalıdır.

Kulaklık işlevsel ve dayanıklı olmalıdır.

Standart dolapları çıkartmalarla süsleyerek özelleştirebilirsiniz. Uygun bir seçenek, birçok raf ve çekmeceli bir gardıroptur. Güzel bir tasarıma sahip kapılar dekoratif bir panel görevi görebilir veya duvarla tamamen birleşebilir. Yerden tasarruf etmek için yatak bir gardırop ile birleştirilebilir. Anaokuluna giden çocuklar için sandalyeli bir çocuk masası ve bir oyuncak bebek evi satın alabilirsiniz. Böylece anne-baba meşgulse çocuk gün içinde sıkılmaz..

Yerden tasarruf etmek için yatak bir gardırop ile birleştirilebilir.

Yerden tasarruf etmek için yatak bir gardırop ile birleştirilebilir..

Aydınlatma

Aydınlatma armatürlerinin seçimi odanın işlevselliğine bağlıdır. Sadece güzellik için çok sayıda lambayla kreşe aşırı yüklenmemek daha iyidir. Bir çocuk yaşıtlarıyla top oynarsa, halojen lambalı tüm yapılar zarar görebilir..

Sadece güzellik için çok sayıda lambayla kreşe aşırı yüklenmemek daha iyidir.

Sadece güzellik için çok sayıda lambayla kreşe aşırı yüklenmemek daha iyidir.

Tavan aydınlatması için yumuşak ışık veren mat, kırılmaz bir avize tercih edin. İşyerinin yakınında, masayı aydınlatan braketler üzerindeki aplikler veya lambalar kurulur. Hala bir gece lambasına ihtiyacımız var, ancak son yıllarda bunun yerine monofonik ampullerle bir çelenk asmak için bir moda oldu..

Tavan aydınlatması için yumuşak ışık veren mat, kırılmaz bir avize tercih edin.

Tavan aydınlatması için yumuşak bir ışık veren mat, kırılmaz bir avize tercih edin..

Tekstil ve aksesuar seçimi

Bir çocuğun odasında sıcaklık ve rahatlık hissetmesi önemlidir. Bu nedenle yumuşak yastıklar, yere kadar uzanan perdeler, yumuşak oyuncaklar veya model arabalar bulunmalıdır. Stilistik çözüm genel fikre karşılık gelmelidir. Son yılların trendi dekoratif harflerle süsleme.

Stilistik çözüm genel fikre karşılık gelmelidir.

Stilistik çözüm genel fikre karşılık gelmelidir.

Her yaştaki bir çocuğun odası için olmazsa olmaz – notlar için manyetik bir tahta veya bir çizim galerisi. Çocuğun işlerini erken çocukluktan planlamasına yardımcı olacak. Erkekler için, odanın tasarımına teknolojik notlar ekleyebilirsiniz – spor arabalı 3D duvar çıkartmaları veya uzay temalı. Kıza çeşitli küçük şeyleri saklayacağı kutular, valizler ve kutular verilebilir. 2021’in yeni trendi, küçük prensesin kesinlikle beğeneceği yatağın üzerine bir gölgelik..

Her yaştaki bir çocuğun odası için olmazsa olmaz - notlar için manyetik bir tahta veya bir çizim galerisi.

Her yaştaki bir çocuğun odası için olmazsa olmaz – notlar için manyetik bir tahta veya bir çizim galerisi.

Çıktı

Bir çocuğun odasının içini oluşturmak ebeveynler için eğlenceli bir aktivitedir, ancak buna bir çocuk da katılmalıdır. 2019 trendleri arasında bebeğin ihtiyaçlarına uygun ve aynı zamanda pratik bulabilirsiniz..

2019 trendleri arasında bebeğin ihtiyaçlarına uygun ve aynı zamanda pratik bulabilirsiniz.

2019 trendleri arasında bebeğin ihtiyaçlarına uygun ve aynı zamanda pratik bulabilirsiniz..

Video: Çocuk odası tasarımı

Çocuk odası tasarımı için 50 fotoğraf fikri

Previous Post
Küçük bir mutfak için tasarım ilkeleri 5 metrekare. m.
Next Post
The most common mistakes in interior design