15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Banyo tasarımı nasıl olmalı? Bazı önemli öneriler sunuyoruz

Bir banyoyu dekore etmek kolay değildir. Ve bu şaşırtıcı değil, küçük alanı ve özel konfigürasyonu ile ayırt ediliyor. Kapalı bir alana konfor için gerekli eşyaları, mobilyaları vb. yerleştirmek oldukça zordur. Sonuç olarak, işlevsellik ana görev haline gelir ve güzellik ve rahatlık arka planda kaybolur. Ama bu temelde yanlıştır. Sonuçta bu süreçte yardımcı olacak tasarım teknikleri var. Sonuç, evde zarif ve lüks bir yer..

banyonun orijinal tarzı fikri

İç mekanda ahşap kullanarak banyo tasarımı

parlak bir banyo iç mekanı için seçenek

Doğru renk seçimi için renk tekerleğini kullanabilirsiniz.

sıradışı bir banyo tasarımı için seçenek

Banyo duvar dekorasyonu, çikolata renginde büyük ve mozaik seramik karolardan yapılmıştır.

Özel banyo (tuvalet yok)

Küçük bir banyonun modern tasarımı, geçmişte yaygın olandan önemli ölçüde farklıdır. Bu farklı noktalardan kaynaklanmaktadır. Bunlardan biri de sıhhi tesisat tesisatlarının artık yeni binalarda ayrı olarak konumlandırılmasıdır. Bir duvarla ayrılırlar ve dairede ayrı bir bileşen görevi görürler. Bu bir avantaj olarak görülür ve kurulum sürecini kolaylaştırır..

Kruşçev ve Stalin döneminde inşa edilen evler böyle bir haysiyetle övünemez. Bir banyo ve tuvalete sahipler, yemek yiyorlar ve aynı çevrede bulunuyorlar. Boyutları oldukça mütevazıdır, bu nedenle düzenlemedeki zorluklardan kaçınılamaz. Ama üzülme, üstesinden gelebilirsin. Özelliklerini bilerek ve modern düzenleme yöntemlerini uygulayarak beklenmedik bir sonuç alabilirsiniz – su prosedürleri ve bağırsak hareketleri için rahat ve konforlu bir yer.

güzel bir banyo tasarımı fikri

Banyo tek renk düzeninde tasarlanmıştır.

özgün bir banyo iç fikri

Ahşap unsurlarla hafif banyo tasarımı

Küçük kare tasarım sırları

Küçük bir banyo tasarımının bir takım sırları vardır. Onları tanıyorsanız, onu donatmak zor olmayacaktır. Sonuç olarak, rafine, modern ve işlevsel olacak..

Bir ev banyosunu dekore etmenin temel kuralları aşağıdaki teknikleri ve detayları içerir..

 • Duvarları, tavanları ve zeminleri süslerken açık renklerin kullanılması. Parlak ve koyu renkler vurgular için iyi çalışır..
 • Aynaların yerleştirilmesi. Bu teknik, alanı görsel olarak artıracaktır. Ama onları karşı karşıya koymayın. Ayna, dik açılarda yerleştirilmiş bir veya iki duvarda muhteşem görünüyor.
 • Parlak yüzeyler. Yansımaları oynamanın etkisini elde etmenizi sağlar. Sonuç olarak, banyonun içi ışıkla dolu, daha ilginç hale geliyor. Bu durumda parlak bir germe tavan uygundur.
 • Parlak aydınlatma. Aydınlık banyo görsel olarak gerçekte olduğundan daha büyük görünüyor. Spot ışıkları yapay aydınlatma olarak çok uygundur..
 • Bölmeleri seçerken, cam olanları tercih etmek daha iyidir. Çözülecekler ve neredeyse görünmez olacaklar. Böylece değerli alanı almayacaklar.
 • Minimum mobilya miktarı. Kompakt ve işlevsel olmalıdır. Bu onun genel atmosfere uyumlu bir şekilde uymasını sağlayacaktır..
 • Standart bir küvet yerine bir hidromasaj kutusu yerleştirmek daha iyidir. Daha az metrekare kaplar ve çok daha geniş olur.

parlak bir banyo stili için seçenek

Bej renkli banyo tasarımı

sıradışı bir banyo tasarımı için seçenek

Banyoda farklı renkler birleştirilebilir

güzel bir banyo stili fikri

Seramik karolar banyoda duvar dekorasyonu için mükemmeldir.

Banyo tasarımının başka sırları da var.

 1. Lavaboyu çamaşır makinesinin üzerine veya bir kısmı banyo amaçlı sıhhi tesisat armatürünün üzerinden geçecek uzun bir tezgah üzerine yerleştirerek yerden tasarruf edebilirsiniz. Bir şeyleri saklamak için bir tür raf olacak. Örneğin, şampuan, jel ve banyo yaparken gerekli olan diğer şeyler.
 2. Açıların rasyonel kullanımını unutmayınız. İçlerinde bir duşakabin düzenlemek iyidir. Böylece köşe küveti, lavabo ve daha fazlasını kurabilirsiniz. Standart dikdörtgen görünümlerden çok daha az yer kaplarlar..
 3. Asma sıhhi tesisat mükemmel bir çözümdür. Küçük boyutta ferah bir banyo tasarımı elde etmenizi sağlayacaktır. Ek olarak, böyle bir odada temizlik kolay ve basit olacaktır, çünkü sıhhi tesisat zemine, duvarlara yerleştirilmemiştir..

sıradışı bir banyo iç fikri

Banyo tasarımı tek renk şemasında yapılır

orijinal banyo tasarımının varyantı

Banyo tasarımı modern bir tarzda yapılmıştır

Aydınlatma ve aydınlatma cihazları

Banyonun iç kısmında her şey en küçük ayrıntısına kadar önemlidir. Özellikle küçük bir banyo söz konusu olduğunda. Aydınlatma, özellikle dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biridir. Ortaya çıkan atmosfer buna bağlıdır.

Küçük bir banyonun içi parlak ve zengin aydınlatma gerektirir. Uygun cihazların sayısı yeterli olmalıdır. Bu, banyoyu aydınlatacak ve görsel olarak büyütecektir. Sakinleri için rahat.

Aynalar ve optik illüzyonlar

Son zamanlarda, konutların düzenlenmesinde aynalar giderek daha fazla kullanılmaktadır. Ve bu şaşırtıcı değil. Alanı artırmak için önemli bir yeteneğe sahiptirler. Genel atmosfer üzerinde faydalı bir etkiye sahip olan ışık yansıtılır.

Bir ayna, herkese tanıdık ve tanıdık bir özelliktir. Birçok hijyen prosedürü için gereklidir: tıraş, makyaj temizleme. Ayrıca, dekorun önemli bir unsurudur. Doğru seçimi ve konumu seçerseniz, ilginç ve güzel küçük banyolar elde edebilirsiniz. Görsel olarak, alan önemli ölçüde artacak.

Optik yanılsamalar da orijinal görünüyor. Bunları oluşturmak için modern pazar geniş bir ürün yelpazesi sunar. İlginç efektler yaratırlar ve küçük bir banyo tasarımının ana avantajı haline gelirler..

sıradışı bir banyo iç mekanı için seçenek

Banyoda duvar dekorasyonu mozaik seramik karolardan yapılmıştır.

özgün banyo tasarım fikri

Banyonun iç kısmındaki ahşap çok güzel ve çevre dostu görünüyor

güzel bir banyo stili için seçenek

Yer karosu yerine ahşap kullanılabilir

Küçük banyo içi: standart banyo veya duş?

Son zamanlarda, küçük banyoların tasarımında giderek daha sık bir hidromasaj kutusu kuruldu. Ve bu şaşırtıcı değil. Böylece, gerçekten yerden tasarruf edebilirsiniz. Standart bir küvetin kasesi 160 cm alırsa, duşakabin için sadece 60 cm gerekli olacaktır.Sonuç olarak, küçük bir banyoda ücretsiz metrekare olacaktır..

Bu tür ekipmanların seçimindeki tek engel, sahiplerinin kişisel tercihleri ​​olabilir. Özel bir kapta ıslanmadan hayatlarını hayal edemeyen insanlar var. Onları rahatlatır ve güç verir. Ancak bu durum için de en uygun çözümü bulabilirsiniz. Duşlar geniş bir ürün yelpazesinde sunulmaktadır. Oturma klozetli birçok model var.

Duş kabininde kapılar olduğu için küçük boyutlu bir banyo için camlı modelleri seçmek daha iyidir. Ayrıca, mümkün olduğunca şeffaf ve temiz olmalıdırlar. Bu durumda, havada çözündükleri için pratik olarak görünmez olacaklardır..

Bunları farklı yerlere yerleştirebilirsiniz. Küçük banyoların tasarımı için en uygun olanı köşe duşudur. Zemindeki minimum boşluğu yakalar, işlevsel ve kullanımı kolaydır. Duşakabin, küçük bir banyonun tasarımına mükemmel uyum sağlayacak ve modernliğini vurgulayacaktır..

parlak banyo tasarım fikri

Banyo tasarımı ahşap kullanılarak beyaz renkte yapılmıştır

güzel bir banyo iç fikri

Banyoda duvar dekorasyonu seramikten yapılmıştır

Bu tür ekipmanların birçok avantajı vardır..

 • Yer aç.
 • Minimum su kaynakları tüketimi. Böylece aile, ödemede finansal kaynaklardan tasarruf edecek..
 • Ek işlevlerin kullanılabilirliği. Örneğin, hidromasaj. Böyle bir kurulum daha yüksek bir konfor derecesine sahiptir, refah üzerinde iyi bir etkiye sahiptir..
 • Modern ve şık tasarım.

Boş alanın varlığı, onu karıştırmak için bir neden değildir. Odayı eşyalar için bir depoya çevirmeyin. Sadece sürekli kullanılan ve son derece önemli olan öğeler olmalıdır. Küçük bir banyo tasarımının yaratılmasındaki yardımcılar, ergonomi yasalarını içerir..

Kombine banyo

Küçük bir banyonun içini oluştururken minimalizmi tercih etmelisiniz. Bu stil yönü bu durumda en doğru olanıdır. Tasarımda açık renklerin kullanımına, en gerekli mobilyaların kurulumuna, minimum sayıda dekoratif elemana dayanmaktadır..

Tasarımda bütünlüğe bağlı kalmak gerekir. Tüm eşyalar, hatta bir sabunluk, şişeler, diş fırçaları bile aynı renkte olmalıdır. Bu, uyumlu ve sakin bir tasarım elde etmenizi sağlayacaktır. Bitkiler ve resimler aksan olarak kullanılır..

banyonun parlak bir stili için seçenek

Banyonun beyaz ve mavi tasarımı çok güzel görünecek.

banyonun orijinal tarzı fikri

Banyo tasarımı, desenli seramik karolarla açık renklerde yapılmıştır.

güzel bir banyo tasarımı için seçenek

Aynaya ek aydınlatma takılabilir

Köşe banyo nasıl dekore edilir

Bu odadaki en hacimli eşya küvettir. Çok yer kaplar ve esas olarak bir duvar boyunca bulunur. Bir sıhhi tesisat odası düzenlemek için bu seçenek standarttır ve sıklıkla bulunur.

Oda büyükse, o zaman mükemmeldir, ancak küçük boyutlu durum biraz farklıdır. Bu durumda, daha kompakt banyo seçenekleri seçmek daha iyidir. Örneğin, bir köşe. Aynı zamanda standart olarak su tedavilerinin keyfini çıkarmanızı sağlar. Ancak çok daha az yer kaplayacak ve ilginç ve orijinal görünecek..

Küçük banyolar için köşe yapımı gerçek bir kurtuluş. Doğru tasarlarsanız şık ve güzel bir iç mekan elde edebilirsiniz. Açık tip köşe rafı harika görünüyor. Şampuanları, jelleri ve daha fazlasını saklamak için kullanılır..

Bir köşe banyosu, değerli metrekarelerden tasarruf sağlayacaktır. Serbest kalan alan başka amaçlar için kullanılabilir. Örneğin, bir çamaşır makinesinin yerleştirilmesi, bir depolama sisteminin düzenlenmesi.

orijinal banyo iç mekanının çeşidi

Banyoda imitasyon ahşap özel bir atmosfer yaratacaktır.

parlak bir banyo stili fikri

Çikolata renkli bir banyoda duş almak iki kat keyifli olacaktır.

İtibar

Dezavantajları

Kompaktlık. Diğerlerine göre daha az yer kaplar. Küçük daireler için iyi bir seçenek.

Yüksek su tüketimi.

rahat

Uzun süre su ile doldurur.

Güzel tasarım. Her tarza uygun ve süsleyin.

Büyük derinlik ve hacim. Standart olmayan şekli sayesinde.

Mobilya nasıl seçilir?

Banyo tasarımı minimalizm ilkelerine göre yapılır. Buna göre odada bulunacak mobilya miktarı minimum düzeyde olmalıdır. Kendisine farklı görevler verilir. Bu nedenle, çok işlevli mobilyalar mükemmel bir seçenektir..

sıradışı bir banyo iç fikri

Yeşil seramik karolarla kombine tuvalet ve duvar dekorasyonu ile banyo tasarımı

parlak bir banyo tasarımı fikri

Ahşap banyo iç kısmında kullanılabilir

sıradışı bir banyo stili için seçenek

Siyah tavanlı beyaz banyo tasarımı

Yüklemeniz gerekenler

 • Dolap mobilyaları. Bunlar tanıdık dolaplar. Hem zemine yerleştirilebilirler hem de duvarlara monte edilebilirler. Banyo yapmak için gerekli olan şeyleri saklamak için kullanılır. Onları kilitlenebilir kapılarla donatın. Açık tip seçenekler var. Mobilyaları açık renklerde kurmak daha iyidir. Cam veya aynalı kapılar harika görünüyor. Pratik olarak görünmezler, bu yüzden dağınık olmayacaklar;
 • Çamaşır sepeti. Bu öğe kirli çamaşırların atılması için tasarlanmıştır. Bu durumda, kurulması tavsiye edilmez. Sepet büyük olduğundan ve çok fazla yer kaplayacağından. Ayrıca, iç kısımdaki böyle bir unsur çok dikkat çekiyor. Bundan kaçınmak için kilere yerleştirmek daha iyidir;
 • Ayna. Küçük bir banyonun iç kısmında bu öğenin önemi çok büyük. Herhangi bir boyutta olabilir. Büyük olanın orijinal göründüğünü ve alanı arttırdığını belirtmekte fayda var. Ancak aynalı kapılara sahip küçük bir dolabın böyle bir etkisi olmayacaktır. Aksine, odanın hacmini azaltacaktır..

Kruşçev’de şık bir banyo nasıl donatılır?

Kruşçev’deki banyo birçokları için gerçek bir sorun haline geliyor. Boyutları küçüktür ve güzel ve ilginç bir tasarım bulmak oldukça zordur. Eğer denersen, her şey gerçektir. Göze hoş görünmeyen bir oda bile temizlik, tazelik ve sağlıkla parıldayan bir cennet parçasına dönüştürülebilir..

Küçük bir banyonun tasarımını düzenlemekle başlayan ilk şey, bir renk paleti seçimidir. Sıhhi tesisat ile uyumlu olmalı, lütfen sahipleri ve uygun fiyatlı..

Uzmanın yazılı olmayan bir kurala bağlı kalması tavsiye edilir. İç palette ana rengin %70 olması gerektiği yazıyor. Gerisi, tasarımı daha ilginç ve orijinal yapan aksanlara ayrılmıştır. Örneğin dekoratif unsurlar, aksesuarlar.

Duvarlar hafif bir gölgeye sahip olmalıdır. Bu, odanın alanını görsel olarak genişletecektir. Onu ışık ve sıcaklıkla dolduracaklar.

Odadaki köşelere ve oluklara yer vermek önemlidir. Mümkün olduğunca verimli kullanılmaları gerekir. Menteşeli raflar kullanarak iletişim döşemesini düzenlemek iyi bir fikirdir. Bir yabancının görmemesi gerekenleri gizlemenize izin verecekler. Ayrıca kişisel hijyen ürünlerini ve diğer şeyleri saklamak için kullanılacaklar..

özgün bir banyo iç fikri

Banyonun iç kısmındaki ahşap çok güzel görünüyor

banyonun özgün tasarımının çeşidi

Krem renkli seramik karolarla banyo duvar dekorasyonu

Şık aksesuarlar

Küçük bir banyoya bitmiş ve sofistike bir görünüm kazandırmak için aksesuarlar kullanmanız gerekir. Bu tür odalarda düzensizliğe izin verilmez, her şey yerinde olmalıdır. Bu özellikle aksesuarlar için geçerlidir. Doğru kullanıldığında tasarım stilini vurgulamaya yardımcı olurlar..

Oldukça sık, cam nesneler aksesuar olarak kullanılır. Minimalist tasarıma mükemmel uyum sağlarlar. Yüksek teknoloji ürünü bir stil seçilirse, modaya uygun lamba seçenekleri çok uygundur. Diğer aksesuarlar kullanılabilir: Akdeniz motifleri veya çatı katı unsurları, ancak tam teşekküllü bir oda elde etmenize izin vermeleri pek olası değildir. Özellikle de Provence gibi bir tarz söz konusu olduğunda. Sonuç olarak, rahat ve işlevsel olmayacaktır..

Tasarım stili olarak Provence seçilirse, hasır elemanların takılması daha iyidir. Örneğin, sepetler, kutular. Porselen ürünler de bu yön için çok uygundur. Ancak onu yerleştirmek her zaman mümkün değildir. Bu nedenle aksesuarları kullanmadan önce odanın olanaklarını değerlendirmek gerekir. Boyutu küçükse, onları reddetmek ve daha önemli şeyleri tercih etmek daha iyidir..

Kullanışlı aksesuarlar hakkında konuşursak, buna kancalar, tutucular, sabunluklar, bardaklar dahil edilmelidir. Birçok şeyi depolamak ve yerleştirmek için kullanılacaklar. Örneğin, havlular, fırçalar, sabun ve daha fazlası. Bu aksesuarlar çeşitli renk ve şekillerde olabilir. Bu, herhangi bir iç mekanla eşleşmelerini sağlar. Uyumlu bir şekilde buna uyacaklar veya belki de ana odak noktası olacaklar..

Banyo evde özel bir yerdir. İnsanlar buraya akşam yatmadan önce dinlenmek, sabahları enerjilerini yeni güne doldurmak için geliyorlar. Banyoyu düzenlemenin doğru yolunu seçerseniz, onu rahat ve işlevsel hale getirmek zor olmayacaktır..

Video: Modern Banyo Tasarımı

Banyo tasarım fikirlerinin 50 ilginç fotoğrafı:

bir apartman resminde güzel bir banyo iç fikri apartman fotoğrafındaki banyonun orijinal tarzının versiyonu apartman fotoğrafında bir banyonun parlak tasarımı fikri apartman resminde alışılmadık bir banyo tasarımı seçeneği bir apartman resminde bir banyonun olağandışı iç mekanı fikri bir apartman fotoğrafında güzel bir banyo iç seçeneği apartman resminde parlak bir banyo tarzı fikri apartman resmindeki banyonun özgün tasarımının versiyonu bir apartman fotoğrafında alışılmadık bir banyo tasarımı fikri apartman fotoğrafında güzel bir banyo tarzı fikri apartman resminde banyonun aydınlık iç versiyonu apartman resmindeki banyonun özgün tasarımının versiyonu bir apartman fotoğrafında alışılmadık bir banyo iç fikri apartman resmindeki banyonun parlak tarzının versiyonu apartman resminde banyonun orijinal iç fikri apartman fotoğrafındaki banyonun parlak tasarımının versiyonu apartman fotoğrafındaki banyonun sıra dışı tasarımının versiyonu bir apartman resminde güzel bir banyo tarzı fikri bir apartman resminde alışılmadık bir banyo iç versiyonu apartman fotoğrafında banyonun özgün tasarımı fikri apartman fotoğrafındaki banyonun parlak tarzının versiyonu apartman resminde parlak bir banyo tarzı fikri bir apartman fotoğrafında alışılmadık bir banyo tasarımı seçeneği bir apartman fotoğrafında güzel bir banyo iç fikri bir apartman resminde sıra dışı bir banyo iç mekanı için seçenek apartman fotoğrafındaki banyonun özgün tasarımının versiyonu bir apartman resminde bir banyonun sıra dışı tasarımı fikri apartman fotoğrafındaki banyonun güzel tarzının versiyonu apartman fotoğrafındaki banyonun orijinal iç versiyonu apartman resminde parlak bir banyo tasarımı fikri apartman resminde aydınlık bir iç banyo fikri bir apartman resminde alışılmadık bir banyo tarzı fikri apartman resmindeki banyonun güzel tarzının versiyonu bir apartman resminde bir banyonun olağandışı iç mekanı fikri bir apartman resminde güzel bir banyo iç fikri bir apartman resminde bir banyonun sıra dışı tasarımı fikri apartman resminde aydınlık bir iç banyo fikri apartman fotoğrafındaki banyonun özgün tasarımının versiyonu apartman fotoğrafındaki banyonun alışılmadık tarzının versiyonu apartman fotoğrafındaki banyonun aydınlık iç kısmının versiyonu apartman fotoğrafındaki banyonun orijinal iç versiyonu bir apartman resminde bir banyonun güzel tarzı fikri apartman resminde banyonun alışılmadık tarzının versiyonu apartman fotoğrafında güzel bir banyo tasarımı seçeneği apartman resminde alışılmadık bir banyo tasarımı seçeneği apartman resmindeki banyonun parlak tarzının versiyonu bir apartman fotoğrafında bir banyonun olağandışı tasarımı fikri apartman fotoğrafında banyonun orijinal tarzı fikri apartman fotoğrafında güzel bir banyo tasarımı fikri apartman resminde banyonun aydınlık iç versiyonu

Previous Post
Evde mutfak: farklı düzenler için tasarım
Next Post
Scandinavian style in the interior of the kitchen