15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Banyonun içi her detayda bir tuvalet ile birleştirildi

Herkes, banyo dahil evin her köşesinin şık ve zarif görünmesini ister. Tuvalet ile birlikte iyi bir banyo iç mekanı elde etmek için pahalı onarımlar yapmak gerekli değildir. Tüm öğelerin işlevsel olması, dekorasyonun modern ve güvenli olması ve estetiğin tek bir tasarım konseptine tabi olması önemlidir. Bunu yapmak için, genel palet, sıhhi tesisatın şekli ve ana ev eşyalarının yeri dahil olmak üzere her şeyi ayrıntılı olarak düşünmeniz gerekir..

Kombine banyonun iç kısmındaki turkuaz karolar

Kombine banyo güzel ve rahat hale getirilebilir

Kombine bir banyonun içi için önemli gereksinimler

Önde gelen tasarımcıların en iyi gelişmelerine bakarsanız, banyoların ayrılması ve başarılı bir küvet tasarımının klozet ile birleştirilmesi için projeler olduğu açıktır. Her iki eğilim de aktif olarak uygulanmaktadır, ancak farklı hedeflerle. Örneğin, hijyen odalarından biri zaten doluyken hızlı erişim için ayırmada bariz bir kolaylık vardır. Bazı insanlar daha fazla alan ve cesur bir banyo tasarımını sever.

Beyaz kombine banyo tasarımı

Açık tonlar, banyonun duvarlarını görsel olarak birbirinden ayırır

Sınırlı alan, Sovyet sonrası alanda, özellikle mutfakta, koridorlarda ve banyolarda dairelerin ana sorunudur. Bu alandaki küçük bir artış uğruna, yaşam alanının yeniden inşası yapılır ve çoğu zaman bitişik banyonun tasarımı ile ilgilidir. Sadece bunun uğruna, çoğu kişi banyo ve tuvalet arasındaki bölmeyi kaldırmak için çok sayıda izin almakta ve pahalı onarımlar yapmaktadır..

Kompakt tuvaletler, lavabolar, duş tekneleri ve küvetler, tuvalet ile birleştirilmiş bir küvetin iç donanımının temelidir. Ancak onlar için aksesuarların ve odanın genel dekorasyonunun doğru seçilmesi de önemlidir..

Banyoda cam bölme

Eski moda perdelerden kurtulun, cam bölme daha modern ve şık bir çözüm.

Banyo ve tuvaletin görünümü nasıl olmalı? Büyük olasılıkla, rahatlatıcı bir atmosfere sahip – bu, odaların kişisel hijyen için işlevselliği tarafından belirlenir. İnsanlar genellikle buraya gelir ve burada hiç düşünmeden çok zaman geçirirler. Kombine bir banyonun estetiğinin, aromalı deniz tuzu ve inci köpüklü bir köpük banyosunda veya jakuzide rahatlamaya elverişli olması mantıklıdır..

Bugün, her kombine banyonun geleneksel bir kapasitesi yoktur. Banyo genellikle podyumda bir mini havuz veya derin bir tepsi ile donatılmış bir duş kutusu ile değiştirilir. Ancak, bir tuvalet ile birleştirilmiş bir banyonun güzel tasarımı, şeffaf bir cam küveti veya cam bir kapının arkasında, yalnızca zar zor farkedilen donanımlarla ayırt edilebilen zıt bir duşu dışlamaz. Ve tavanın altına monte edilen hacimsel “yağmur duşu” takma imkanı var..

Kombine banyoda köşe duşakabin

Ana şey, odanın pratik ve konforlu olmasıdır.

İnsanlığın güzel yarısının bazı temsilcileri, eksiksiz bir vücut, yüz ve saç bakım ürünleri seti olmadan bir hijyen odası hayal edemez. Tam bir kozmetik masaya veya çekmeceli konsola ihtiyacınız var. Menteşeli bir aynalı dolap veya çok sayıda kozmetik rafı yapacaktır, ancak saç kurutma makinesini ve saç maşasını nemden, kozmetiklerin ıslanmadan nasıl saklanacağını düşünmek önemlidir. Bu, tüm bu kadınsı “zenginliği”, fotoğrafta olduğu gibi, tuvalet ile birlikte banyo iç seçeneklerinin herhangi birinde depolamanın ana koşullarıdır..

Küçük bir banyonun başarılı iç mekanının klozetle birleştirilmiş ilham verici hazır örnekleri ne kadar ilham verici olursa olsun, sahiplerinin bireysel ihtiyaçlarına uygun olanı seçerler. Burada her şey elinizin altında olmalı. Örneğin, oda oldukça genişse ve ailede bir bebek varsa, alt değiştirme masası işinizi görür. Herkesin sabahları acilen toparlanması gereken bir ailede, yakınlarda 2 lavabo ve bir tuvalet daha zarar vermez.

İki lavabolu birleşik banyo

İki veya daha fazla çocuğu olan bir aile için iki lavabo kullanışlı olacaktır.

Çok fonksiyonlu vitrifiyeler, nadiren dikkat edilse de kombine banyo tasarımının yeni hitidir. Ancak bu, lavabo “iki katlı” olduğunda, ayakları yıkamak için ayrı bir kabın olduğu ve kullanılan suyun tahliyeye gitmesi için tuvalet sarnıcının üzerinde başka bir lavabo bulunduğunda çok uygundur..

Duvara asılı tuvaletli bir banyoda gri karo

Asma tuvalet yerden tasarruf sağlar

Çeşitli yıkama tankları modelleri mevcuttur, ancak bu sadece bir küvet, jakuzi ve mini havuz değildir. Kataloglarda ve yapı hipermarketlerinde çeşitli boyut ve şekillerde tanklar bulabilirsiniz:

 • dikdörtgen (açısal ve aerodinamik);
 • üçgen veya köşeli (dışbükey daha büyük kenarlı) banyolar;
 • oval ve eliptik (hijyen odasının ortasına kurulum için);
 • serbest çalışma.

Küçük bir banyoda asma porselen lavabo

Tüm sıhhi tesisat armatürleri birbiriyle birleştirilmelidir.

Kombine banyo iç mekanının başarısının sırrı, çok işlevli vitrifiye, farklı konfigürasyonlardaki kaplar ve duş seçeneklerinin başarılı bir kombinasyonudur. Belki de alanı arttırmak için çamaşır makinesini koridora veya mutfağa koymanız ve tam banyoyu duş teknesinin “otur” versiyonuyla değiştirmeniz gerekecektir. Bazen bu en mantıklı karardır, özellikle haftada bir tüm aile buhar odasıyla banyoya gittiğinde veya saunalı bir havuzu ziyaret ettiğinde..

Kombine banyonun herhangi bir avantajı var mı?

Küçük bir banyoya ve dar bir tuvalete sahip olan ve bunları birleştirmeye karar veren her kişi, bunları birleştirmenin avantaj ve dezavantajlarının farkında olmalıdır..

İtibar Dezavantajları
Kullanılabilir alanda artış.

Orijinal tesisat için daha fazla alan.

Ev aletleri ve mobilya kurma yeteneği.

Daha geniş tasarım olanakları.

Fonların toplanması ve onarım çalışmaları.

1 kişi tüm banyoyu kaplar.

4’ten fazla aile üyesi varsa sabahları zorluk.

Bölümü sökmek için izin ihtiyacı.

Kombine bir iç mekana ihtiyacınız var.

Banyo ve tuvaleti kullanmak için sıraya girmek zorunda.

Banyo duvarında maymun olan resimler

Bir duvarın olmaması, yüzey bitirme maliyetini azaltır

Banyoda kokulu mumlar

İki odayı birleştirmek, aksesuarlar için yer açar

Odanın dönüşüm derecesi ve stil seçimi

Ailede bebek olduğunda, sık sık kıyafetlerini yıkamak ve yıkamak zorunda kaldıkları için banyodaki yük artar. Ve birinin banyo yapması, diğerinin aynı cinsiyetten çocuklar olsa bile başka bir aile üyesinin önünde tuvalete gitmesi yanlış. Ancak bazen hijyen prosedürleri sırasında, tuvalet ile ortak bir banyo olduğunda, tasarımında bölümlerin düşünüldüğü belirli hileler kullanmanız ve çitlemeniz gerekir..

Tuvalet ile birleştirilmiş banyo projeleri örnekleri

Banyonun dönüşümü, ergonomiyi değerlendirmenize, tüm detayları dikkate almanıza ve malzemeleri doğru hesaplamanıza olanak tanıyan bir proje ile başlamalıdır.

Bir banyonun onarımı, farklı bir dönüşüm derecesi içerir:

 • birleşik banyo ve tuvaletteki bölmenin yeni bir tasarımla yıkılması;
 • boru ve sıhhi tesisatın değiştirilmesi;
 • DIY yüzey yenileme;
 • uzmanların ve tasarımcıların katılımıyla hijyen odasının yüksek kaliteli dönüşümü.

Özellikle söküm ve yüzey hazırlığı aşamasında bazı işler bağımsız olarak yapılabilir. İletişimin değiştirilmesini ve yeni sıhhi tesisat kurulumunu uzmanlara emanet etmeniz önerilir. Bazı kozmetik onarımları, önemli ölçüde tasarruf etmek için kendi başlarına yapmak oldukça ekonomiktir..

Kombine küvetin içi kahverengi

Konforlu banyo, işlevsel alanlar ve serbest hareket için boş alanlar ile iyi düşünülmüş bir yerleşim planına sahiptir.

Cam kapılı köşe duşakabin

Bir duş kabini su tüketimini azaltacak ve bu da paradan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Tüm bileşenlerin tek bir stilistik çözüme tabi olduğu onarım en etkileyici görünüyor. Tuvaletli bir banyo için az bilinen ve tanınabilir tasarım stilleri vardır, ancak ruh ve estetik açısından daha yakın olanı seçmeniz gerekir:

 • şehircilik (çatı katı, yüksek teknoloji);
 • neoklasizm;
 • eko-stil;
 • etnik yönler (belirli bir coğrafi noktaya yazışma);
 • modern ve postmodernizm;
 • ülke (dağ evi, provence, Rus kulesi);
 • tarihsel eğilimler (Rönesans, Gotik, Barok, İmparatorluk);
 • DIŞAVURUMCULUK;
 • avangard ve fütürizm;
 • deniz teması;
 • Art Deco;
 • minimalizm (kentsel, İskandinav, Japon);
 • füzyon ve eklektizm.

Art Nouveau tarzında birleşik banyonun içi

Modern tarzda banyo

biyonik tarzda gerçek dışı banyo iç

Biyonik banyo tasarımı

Bazı çözümlerde parlak renkler ve zıt kombinasyonlar uygundur. Tuvalet ile birleştirilmiş küçük bir banyonun iç kısmındaki neoklasizm gibi diğerleri, pastel renkler ve yumuşak geçişlerle karakterizedir. Stil referanslı muhteşem bir tasarım, uzmanlardan sipariş edilebilir veya hazır resimlerden esinlenerek bağımsız olarak yapılabilir..

Klasik banyo tasarımı

Klasik tarzda kombine bir banyo yapmak, yönün özellikleri nedeniyle bazı zorluklara neden olabilir, ancak sofistike, aristokrat görünüm çabaya değer.

İç mekan tarzında usta olmayanlar için, en azından klasik ve modern tasarım arasında ayrım yapmak önemlidir, ancak diğer yönlerle kısmi eklektizm (karıştırma) da mümkündür. Sofistike uzmanlar için her şeyi tek bir tasarım anahtarında tutmak önemlidir..

Örneğin, küçük bir küvetin iç kısmında, tuvalet ile birlikte, en çarpıcı 2 etnik trend olan İskandinav ve Japon olan minimalizm uygundur. Kaplama malzemeleri ve aksesuarları ile vurgulanabilirler. İskandinavlar, doğal ahşap, beyaz fayans ve orijinal formdaki modern tankları tercih ediyor. Japonlar bambu ve taşı, doğaya yakınlığı ve esnek çizgileri tercih ediyor..

İskandinav tarzı tuvalet iç

İskandinav tarzı, özlü formlar ve doğal dokularla karakterizedir.

Japon tarzında kombine banyo

Japon banyosu basit şekillere sahiptir

Klasik bir banyo, mermer ve taklitleri de dahil olmak üzere geleneksel malzemelerden, olağan şekildeki kaplardan oluşur. Aynaların yanı sıra alanı genişleten yatay ve dikey çizgiler şeklinde doğrusal kontrastları dışlamayan bir ışık paleti. Bunlar şamdan şeklinde apliklere ve avizelere benzeyen aydınlatma armatürleridir..

Kompakt kaplar, kırılmaz cam ve krom bağlantı parçaları seçerseniz, modern tasarım Kruşçev’deki yenileme de dahil olmak üzere her oda için uygundur. Ancak, odanın atmosferinde kontrast oluşturmamak için banyonun içi bitişik odalarla örtüşmelidir. Asma köşe tuvalet ve çok seviyeli lavabo özel bir vurgu olabilir ve dekorasyon için bir ayna ve kırık fayans paneli kullanılabilir..

Tuvalet ile birlikte banyoda duvar resmi

Banyo, küçük bir oda olsa bile göze hoş gelmelidir.

Tarihsel tarz, her şeyde pahalı dekorasyon ve lükstür. Tuvalet ile birleştirilmiş bir banyo için birçok tasarım seçeneği klozet gizler – hijyen odası daha çok bir sosyetik yatak odasına benziyor. Fotoğraftaki gibi Barok, Rokoko, İmparatorluk veya saray tarzı ruhuna uygun, ortalama bir tasarım veya rafine yapabilirsiniz..

Kombine banyoları dekore etmek için en son tasarım trendleri ve orijinal fikirler

Bir banyonun modernite ruhuyla doğru şekilde döşenmesi, çoğu zaman aynalı veya plastik kapılarla donatılmış kompakt modelleri gerektirir. Ancak, yüksek nemli odalar için tasarlanmamış dolaplarla ortak banyo ve tuvalet tasarımını çeşitlendiremezsiniz. Özel kataloglarda, stilin bir göstergesi olsa bile nemden korunan birçok banyo mobilyası sunulmaktadır. Bu, küçük bir birleşik banyoyu bağımsız olarak tasarlamak isteyenler için çok uygundur..

Banyoda büyük aynalı turuncu havlu

Büyük bir ayna alanı genişletecek

Kombine banyoda çamaşır makinesi için yer

Çamaşır makineniz için ergonomik çözüm

Küçük bir alanın odalarını cam raflar ve dolaplarla donatmak daha iyidir, ancak yerleri mümkün olduğunca güvenli olmalıdır. Şeffaf plastik kullanmak mümkünse, daha az şeffaf olmasına rağmen bu daha da iyidir. Tek tuşla yapılan camsı lavabolar, lavabo tezgahları, raflar ve asma köşeler zarif görünüyor.

Stilistik referansı olmayan tuvaletli küçük bir banyonun yaratıcı bir tasarımını istiyorsanız, bu da iyi bir seçenektir, ancak alışılmadık bir şekil ve renkte sıhhi tesisat armatürleri aramanız gerekecektir. Klasik trend, mermer, malakit veya oniks banyo, bide ve klozet ile vurgulanıyor. Modern trend, akıllı seçeneklere sahip bir jakuzi ve alttan aydınlatmalı bir tuvalet ile olumlu bir şekilde yola çıkıyor. Orijinal renkli diyot aydınlatma tasarımı önerilir.

Banyo duvarında açık yeşil seramik karolar

Parlak renkler neşeli bir atmosfer yaratır

Banyo tasarımında jantlı lavabo

Banyo tasarımı daire sahiplerinin tercihlerine bağlıdır.

Estetiğin ikinci sırada olduğunu unutmamalıyız, en önemli şey banyonun güvenliği ve işlevselliğidir. Abartılı parlayan bir zemin yapabilirsiniz, ancak kaplama malzemeleri kaygan olmamalıdır..

Tuvaletli banyonun duvar ve zemininde kırmızı kiremit

Kombine bir banyoyu donatırken her ayrıntıyı düşünmeniz gerekir.

Tavsiye. Banyodan ıslak ayakla çıkarken, cilalı granit yerine kaba taş efektli karoların üzerinde durmak daha iyidir..

Beyaz bir banyoda parlak aydınlatma

Aydınlatma, banyo iç kısmının önemli bir parçasıdır

Banyolar genellikle nemlidir, bu nedenle özellikle buğulu aynalar ve cam yüzeyler olduğunda iyi havalandırma olduğundan emin olun. Genellikle yoğuşmayı ve su damlacıklarını silmeleri gerekir..

Kombine banyonun duvarında yuvarlak ayna

Genel olarak, bir banyo ve tuvaleti birleştirmek, alanın en iyi kullanımı olarak kabul edilebilir.

Tuvalet ile birleştirilmiş küçük bir banyonun iç mekanının en iyi örnekleri, fotoğraf seçimimize bakın. Ancak, hiçbir şey kendi fikirlerinizi ve hayallerinizi uygulamanızı engellemez..

Bir banyonun nasıl doğru planlanacağına dair video

Tuvalet ile birleştirilmiş banyo iç fikirlerine ait 50 fotoğraf

Beyaz kompakt klozet Banyoda ahşap zemin Banyonun köşesindeki dar kalem kutusu Banyo iç mekan bitkileri Banyo duvarında Ozan havluları Banyoyu ahşap panellerle bitirmek Üçgen tezgah üstü lavabo Asma klozet dikdörtgen Gri tonlarda kombine banyo tasarımı Kombine banyoda gömme raflar Akrilik küvetin yanında leylak havlu Kombine banyo tasarımında gri karo Oryantal tarzda banyo dekorasyonu Mat yüzeyli gri zemin Banyo tavan avizesi Mavi banyo duvarlarında pervazlar Kombine banyo tasarımında gömme mobilyalar Banyo tavanında spot ışıkları Klasik tarz lavabolu lavabo dolabı Beyaz akrilik köşe küvet çiçek karo Aydınlık bir banyoda büyük ayna Alacalı seramik mozaik zemin Banyo dekorasyonunda çizgili duvar kağıdı Koyu yeşil doğal taş zemin yüzeyi Mozaik kaplamalı duşakabin Geniş bir banyonun zemininde laminat Parlak bir yüzeye sahip gergi tavan Pop art banyo tasarımı Banyonun iç kısmındaki perdeler Banyo tasarımında pembe renk Banyo duvarındaki mavi paneller Loft tarzı banyo dekorasyonu Koyu renkte modern banyo tasarımı Aynalı duvarlı banyo iç Rustik banyo tasarımı Karo zemin üzerinde sarı çizgiler Yerleşik ışıklı beyaz tavan Kombine banyonun iç kısmındaki sarı kapı Modern bir banyoda sarı vurgular Köşe akrilik küvet Oryantal bir banyoda koyu renkli fayanslar Yerleşik raflı banyoda niş Küçük bir banyoda çamaşır makinesi için yer Banyo perdesi için ahşap perde çubuğu Tuvalet duvarlarını resimlerle süslemek Banyo duvarında iki küçük resim Tuvalet sarnıcı üzerinde hasır sepet Eko tarzda parlak banyo Tuvaletin iç kısmındaki siyah duvar

Previous Post
Mutfak için yeşil duvar kağıdının özellikleri
Next Post
Cottage interior design: fashion trends, design features, photos