15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Banyo egzoz fanı nasıl seçilir

Bir egzoz fanı, banyonun önemli bir parçasıdır. Banyonun nemli ortamı, küflenme ve küflenme olasılığı, hoş olmayan bir koku, bazı zararlı böceklerin ortaya çıkması nedeniyle, duvar dekorasyonu kısa sürede bozulacaktır..

banyoda küçük egzoz fanı

çok renkli fayans ve havalandırma sistemi ile banyo

Böyle nemli hava nedeniyle, bir kişi alerji ve diğer solunum yolu hastalıkları yaşayabilir. Banyonun doğal havalandırması yardımcı olmuyor. Bu nedenle şantiye, odanın havalandırılmasına dikkat eder..

dijital banyo fanı

nem sensörlü tavan egzoz fanı

Seçim yaparken faktörleri dikkate almanız gerekecek: dairedeki kişi sayısı ve odanın alanı.

Elektrikten tasarruf etmek için düzenleyici bir güçle seçin, böylece cihazı rasyonel bir şekilde kullanabilirsiniz. İşyerindeyken ve tesisler boşken, cihazı çalışır durumda bırakmak mantıklı değildir..

Banyo egzoz fanı nasıl seçilir

Bir egzoz fanı, banyonun olmazsa olmaz bir parçasıdır

Banyonun havalandırmasını iyileştirmek için nem sensörlü bir egzoz cihazı seçin. Ardından, havadaki belirtilen nem içeriği seviyesi aşıldığında cihaz kasıtlı olarak otomatik olarak açılacaktır..

banyoda kompakt boyutlu egzoz fanı

banyoda havalandırma sistemi olmalıdır

Egzoz fanının gerekli bir parçası, sıçramalara, sıçramalara, düşmelere karşı korumasıdır, çünkü bu, hızlı birleşmeye, yapının hasar görmesine ve egzoz fanının hasar görmesine ve arızalanmasına neden olabilir..

Havalandırma cihazlarının çeşitleri

egzoz fanının duş odasına doğru yerleştirilmesi

banyoda küçük ama oldukça güçlü bir fan sağlığınızın garantisidir

Bir seçim yapmanız gerekiyor, önce davlumbaz sınıflandırmasını okuyun:

eksenel

Bu tür davlumbazlar, durumda kullanılan standart bir fan şeklinde yapılır. Arka tarafta, bu fan, hareketi sağlayan bir elektrik motoruna bağlı. Bıçaklar daha verimli çalışma için hafifçe eğilmiştir.

banyoda standart havalandırma sistemi

yuvarlak şekil şık banyo fanı

Aksiyal fanlar kötü bir performans göstermezler, görevle başa çıkarlar. Ayrıca, eksenel fanların küçük bir güç kafası yoktur, bu nedenle, bu tür egzoz fanları, nemli sıcak havanın toplandığı tavana daha yakın duvarlara yatay bir hava akışında monte edilir..

Havalandırma cihazlarının türleri

eksenel

“İlginç gerçek” Bu model çok basittir, bu nedenle yaygındır, ancak önemli bir dezavantajı vardır – gürültüdür.

Radyal

Böyle bir alt grupta, tamamen farklı bir çalışma prensibi, bu formda, bir spirale benzer bir mahfaza içine yerleştirilmiş bir fana benzeyen bir cihaz vardır..

banyoda egzoz fanının modern versiyonu

ızgaralı banyo egzoz fanı

Kanatlar hareket halindeyken, hava onlara çarpar ve radyal bir yönde hareket eder, burada hava sıkıştırılır ve basınç altında bir spiral şeklinde mahfaza boyunca itilir, daha sonra ısıtma konektörüne girer..

olmazsa olmaz bir banyo özelliği egzoz fanıdır

ayna ve vantilatör ile döşenmiş geniş banyo

Yönetici boş mahfaza, yüzeyin en uç kısmı boyunca, daha sonra eksene paralel yönlendirilen ve birbirinden aynı mesafede dönen kanatlara sahiptir. Bu davlumbazlar, soğutma ve kanallar oda için en sessiz sistemleri kullanır. Bu tip davlumbaz, hava döngüsünün her iki yönünde de çalışır ve her ikisinde de tasarımında kanatların eğriliğine bağlıdır..

Havalandırma cihazlarının çeşitleri

Radyal

Öne doğru eğimli bu tip egzoz fanını çalıştırmak, pervane çapı küçültülmüş ve ünitenin düşük fan dönüşü ile arkaya doğru eğimli bir dahili fanınkine benzer özellikler sağlayabilir, başarı iyileştirmelerini sağlar. , gürültü seviyesini arttırırken ve odada daha az yer kaplar..

stil ile yapılmış

banyoda ışıklı egzoz fanı

“İlginç gerçek” Bu tür davlumbazlar çok fazla elektrik kullanmaz ve geniş bir alanla çalışabilir, ayrıca eksenel davlumbazlarla karşılaştırıldığında, radyal davlumbazlar gürültülü insanları rahatsız etmeden çok daha sessiz çalışır.

Merkezkaç

banyoda köşe vantilatörü

bir egzoz fanı banyonun köşesine rahatça yerleşir

Kanal tipi egzoz fanları (santrifüj) çok uzun zaman önce piyasaya çıkmadı, ancak basit tasarımları ve kullanım kolaylıkları nedeniyle kullanıcılarla zaten önemli bir başarıya sahipler. Bu tip egzoz havalandırma cihazları oldukça güçlüdür, ancak aynı zamanda kabul edilebilir bir gürültü seviyesine sahiptir..

nem sensörlü modern fan

küçük boyutlu popüler banyo havalandırma sistemi

Böyle bir gürültü seviyesi ile, bu oda tipinin davlumbazları, egzoz cihazının içinden geçen bir parçası olan odalar için seçilir. Kare ve oval kesitli bu tür cihazlar var. Bu tip davlumbaz tavanın altına yerleştirilir ve alçı veya plastik panellerin arkasına kapatılır..

standart ekonomi sınıfı egzoz fanı

fayanslı en yaygın banyo fanı

Yarı katı veya sert muhafazalarla kullanılması önerilir, çünkü tasarım esnek muhafazalardan daha az güvenilirdir, çünkü daha uzun bir hizmet ömrü sağlar. Santrifüj egzoz fanı, hava akışının ortasına veya önüne, deliklerin önüne monte edilebilir..

yarı katı kutu egzoz fanı

plastik kasa ile banyoda havalandırma

Bu tipin dezavantajları vardır, çünkü nemin hava kanalı sistemine girmesine izin vermeyen ve yoğuşma oluşturan bir anemostatın (havalandırma ızgarasının analogu) kurulumunu içerir. Ayrıca, böyle bir problemin varlığında havalandırmanın aerodinamik direnci olarak adlandırılan çalışması zor olabilir, daha güçlü bir fan kullanmaya değer.

Havalandırma cihazlarının türleri

Merkezkaç

“İlginç gerçek” Santrifüj davlumbazlar çoğunlukla büyük odalarda kullanılır. Bu tip davlumbaz aynı zamanda güçlü ve sessizdir..

“İpucu” Egzoz fanının önemli bir parçası esnekliği ve yapısal gücüdür. Bu, yapının kırılmasına veya bozulmasına izin vermeyecek ve size paradan, zamandan ve sinirlerden tasarruf sağlayacaktır..

ünlü bir markanın egzoz fanı

ünlü üreticilerin kaliteli egzoz fanı

çatı katı

Bu tip davlumbaz binaların çatılarında kullanılır. Çatı egzoz sistemleri aşağıdaki konfigürasyona sahiptir: bir fan, harekete neden olan bir cihaz, titreşim yalıtım contaları ve ayrıca bir kasada tanımlanan egzoz sistemi modlarının otomatik düzenlenmesi için bir panel. Kryshny cihazlarında, eksenel çok bıçaklı veya bıçaklı radyal çıkarıcılar bir veya hemen her iki çalışma yönünde kullanılabilir..

Havalandırma cihazlarının çeşitleri

çatı katı

Egzoz havalandırma seçimi için ana özellikler

Farklı egzoz fanlarının ne tür ve hangi prensipte çalıştığını anladıktan sonra. Bir davlumbaz seçmeye yaklaştık, ancak bir davlumbaz seçerken daha az önemli olmayan birkaç kategori var. Davlumbazın parametrelerini ve cihazın kendi yeteneklerine ilişkin verileri, ayrıca hava koşullarına ve üretkenliği, cihazın duyulabilirlik seviyesini ve yapının tehlikesini nemli havaya taşımamayı dikkate almak gerekir, ve ayrıca en önemli şey işlevsellikleri ve fiyat-kalite oranıdır..

banyoda pahalı egzoz fanı modelleri

kokulu çiçekli banyo fanı modeli

  • üretkenlik. Bir seçenek seçmek için, davlumbazın odanız için gerekli verimliliğini hesaplamanız gerekir, bunun için alanı ve havayı bir saat içinde ne sıklıkta değiştirmeniz gerektiğini dikkate almalısınız. Havalandırmanın verimliliği bu faktörlerden oluşur.Egzoz fanının gücü bu faktörler dikkate alınarak hesaplanabilir. Bunu yapmak için odanın hacmini hesaplamamız gerekiyor. Verimlilik elde etmek için, odanın hacmini, odadaki havayı saatte kaç kez değiştirmeniz gerektiğini gösteren bir sayı ile çarpmaya değer..

banyoda halat egzoz fanı

Açmak / kapatmak için iplerle banyoda davlumbaz

  • Cihazın duyulabilirliği. Oda için tüm davlumbazlar elektrik yardımı ile döner, çalışan cihaza sesli, mekanik ve aerodinamik olabilen işitilebilirlik eşlik eder.35 dB’den fazla gürültü sizi çok rahatsız eder, gürültülü değil ama baskı yapar senin psikolojinde. Bu nedenle, bir egzoz sistemi seçerken gürültü önemli bir faktördür. Kurulumdan kaynaklanan bu gürültü miktarı göz önüne alındığında, 30 dB işaretini abartmak kabul edilemez. Ve geceleri açacağınız bir egzoz fanı seçerseniz, gürültü seviyesi 25dB işaretini geçmemelidir. Bu tür göstergeler, cihazın belgelerinde belirtilmelidir..

banyoda egzoz fanlarının güvenli yerleşimi

kilim ve davlumbaz ile geniş banyo

  • Ayrıca cihaza ek bileşenler takılarak da duyulabilirliği azaltacak ek bileşenler takılarak duyulabilirlik seviyesinin düşürülmesi de mümkündür, ses yalıtımı boru benzeri ve plaka benzeri gibi öncelikli sistemlerin özelliklerine sahiptir. Aynı zamanda, hava kanalı küçük bir çapa sahip olmamalıdır, böylece kanaldaki akışların direnci nedeniyle hava “durgunluğu” görünmez, ancak çok büyük değil, bu da odanızın malzeme maliyetlerini önemli ölçüde artıracaktır..

Egzoz havalandırma seçimi için ana özellikler

Fan türleri

  • Egzoz sistemi güvenliği. Banyo davlumbazları için en önemli gereksinim, sistemdeki yalnızlık ve nem görünümüne karşı direncidir. Davlumbaz elektrikle çalıştığı için suyu sevmez fakat oda sürekli nemlidir ve insan teması vardır. Elektrikli cihazın içine nem girerse cihaz kırılabilir, cihazın bozulmasına neden olarak yangın ve yangına neden olabilir. Bu nedenle, davlumbaz seçerken güvenilir olduğundan emin olun. Islak odalar için özel olarak tasarlanmış egzoz fanları, bu cihaza yardımcı bir nem korumasının takıldığını belirten bir işarete sahiptir. Mutlak zararsızlık için, odanın egzoz sistemlerinde 24 V’luk bir voltaj kullanılır.Sistemde nem olması durumunda kısa devre oluşursa, bu voltaj nedeniyle sudaki insanlara zarar vermez..

banyoda kompakt egzoz fanları türleri

banyo fanlarının farklı küçük modelleri

  • Kaputun çalışma özellikleri. Çok miktarda nemli havaya sahip odalar için davlumbazlar iki tipe ayrılır – otomatik ve ortak. Ortak, eksenel, havanın odaya geri dönmesini önleyen bir çek valf ile Otomatik davlumbazların kullanımı uygundur, ancak pahalı değildir. Seviyenin ayarlandığı nem miktarını gösteren bir cihaz olan yerleşik bir kapatma zamanlayıcısına sahiptirler..

sensörlü otomatik fan

banyoda nem sensörlü egzoz fanı

  • Fiyat kalitesi. Egzoz sisteminin uzun süre çalışabilmesi için ürünün kalitesini kontrol ettiğinizden emin olun. Bir ürün (veya ürün grubu) için bir sertifika, bir garanti kartı, ürünün güvenli ve test edilmiş olduğunu gösteren işaretler (en az koruma sınıfı – IP 34) bu konuda size yardımcı olacaktır..

küçük banyo için egzoz fanı

küçük bir banyoda kompakt fan

Önemli. Elektrikli ekipmanın kurulumunun gerekliliklerine göre, banyoda yalıtımlı tellerin bile açık olarak yerleştirilmesi kabul edilemez..

Banyoya bir egzoz fanı takma

Previous Post
Bir çocuk yatak odasının yetkin tasarımı, çocuğun konforunun garantisidir.
Next Post
Sauna design tips