15 49.0138 8.38624 1 1 5000 https://www.1154lill.com 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Banyo birleştirilirse, fotoğrafta 6 metrekarelik bir tasarıma sahip rahat bir banyo elde etmek için iç mekan nasıl donatılır

Hangi banyonun daha iyi olduğu sorusunun net bir çözümü yoktur: ayrı veya birleşik, çünkü insanların farklı zevkleri vardır, ancak tadı ve rengi – bildiğiniz gibi … Rahat bir iç mekan yaratmak, sahibinin omuzlarına düşer, ancak bazen onlar benzersiz bir şey yaratmak istiyorlarsa tasarımcıların hizmetlerine başvurun. Sorunu birlikte çözmeye çalışacağız, böylece fotoğraftaki tasarıma sahip banyo, banyo birleştirilirse 6 m2’dir. tadilattan sonra göze en hoş gelen.

ortak banyo tasarımı küçük

ortak banyo tasarımı küçük

Dairenizde birleşik bir banyo varsa – ve ayrı bir tane istediyseniz, umutsuzluğa kapılmayın. Bölünmüş bir düzen tarafından reddedilen bazı avantajlar vardır:

 • Mobilya alımında ve binaların düzenlenmesinde karlılık. Büyük odalarda uygun olmayan trafo modellerinin kullanımı.

  ortak banyo tasarımı

  ortak banyo tasarımı 

 • Artan kullanım alanı. Ekstra alan karlı bir şekilde kullanılabilir.
 • Küçük bir alana, boş alan kaybetmeden ihtiyacınız olan her şeyi sığdırabilirsiniz.

Küçük çocukların yokluğunda, birleşik düğüm daha da alakalı hale gelir, çünkü iki yetişkinin ihtiyaç duyduğu şeyler bir odaya kolayca sığar.

Banyo birleştirilirse, fotoğrafta 6 metrekarelik bir tasarıma sahip rahat bir banyo elde etmek için iç mekan nasıl donatılır

Kombine banyo – mozaik

Ailenin küçük bir çocuğu varsa, birleşik birim güvenlik nedenleriyle ilgilidir..

Bir iç mekan yaratırken, uygun deneyime sahipseniz, tasarımcıların tavsiyelerini takip edebilir veya düzenlemenin düzenini bağımsız olarak düşünebilirsiniz. Hazır tasarım çözümleri kullanarak, hesaplamaların doğru olduğundan emin olmak için uzmanlara danışın..

ortak banyo parlak tasarım

ortak banyo parlak tasarım

İpucu: Bir iç mekan planlarken, en küçük ayrıntıları kaçırmamak için profesyonellere başvurmak daha iyidir. Kurulum işini hazır bir plana göre kendi başınıza yapabilirsiniz. Bu yaklaşım zamandan ve paradan tasarruf sağlar..

İsterseniz fotoğrafta bir tasarıma sahip banyo 6sq. m banyo birleştirilirse hazır bir örneğe dayanarak ortaya çıktı, odaların, ekipmanın veya ekipmanın gerçek boyutlarının fotoğrafta gösterilenlerden farklı olabileceğini unutmayın. Bu nedenle, bir proje oluşturmadan önce her şey dikkatlice ölçülmeli ve ayarlanmalıdır. Yerleşimin boyutlarını önceden hesaplamak daha iyidir, böylece daha sonra başka mobilya veya sıhhi tesisat sipariş etmek zorunda kalmazsınız..

16

ortak banyo üstten görünüm

İpucu: Banyo düzenlerken kaplama malzemelerinden tasarruf etmeye gerek yoktur. Birleştirmeleri veya en azından birbirlerini tamamlamaları için doğru olanı seçin. Gelecekte bazen pahalı olan en ucuz satın alımlar.

Banyo birleştirilirse, fotoğrafta 6 metrekarelik bir tasarıma sahip rahat bir banyo elde etmek için iç mekan nasıl donatılır

Kahverengi kombine banyo

Kombine banyonun iç tasarımının doğru tasarımının nüansları

Bir iç proje hazırlarken, tasarımcılar üç aşamaya ayrılabilecek muazzam bir iş çıkarırlar:

 1. Planlanan projeyi açıkça gösteren çizimler hazırlanır.
 2. Önümüzdeki işin en küçük nüanslarını anlamak için görsel bir sunumun oluşturulması.

  15

  ortak banyo ışık tasarımı

 3. Spesifikasyonun geliştirilmesi. Malzemelerin, mobilyaların, diğer ekipmanların hesaplanması.

Sonuç, tüm diğer çalışmaların gerçekleştirildiği bir tasarım projesidir. Hazırlık aşaması son derece önemlidir, çünkü doğru işaretleme ve tüm unsurların net bir şekilde seçilmesi, kesin bir başarı garantisidir..

Küçük bir oda, ortalama bir aile için gerekli olan her şeyi barındırır, doğru düzen ile görsel olarak büyütmek de mümkündür. Bazı kurallara uyarak, bu görev daha kolay görünüyor:

on dört

ortak banyo 

 • Odanın hijyenini sağlamak. Nemli bir ortam nedeniyle gelişebilecek plak ve mantar oluşumunun önlenmesi.
 • Dekorasyon için neme dayanıklı malzemelerin kullanılması. Böylece iç mekana dayanıklılık kazandırılır ve bir sonraki onarıma kadar geçen süre uzatılır..
 • Seçilen iç tasarımı dikkate alarak odanın işlevselliğine odaklanmak. Yetkili mobilya seçimi, onarımın genel arka planı üzerinde iyi bir etkiye sahip olabilir..

Fayanslar pratik bir kaplama malzemesi olarak hizmet edebilir..

Kombine banyonun iç tasarımının doğru tasarımının nüansları

Tuvalet ile birlikte mavi bir banyo tasarımı

Özellikleri, banyo iç tasarımında uygulanması bağlamında benzersizdir:

 • Fayans sudan bozulmaz, bu nedenle banyoda kullanımı daha uygundur. Ucuz malzemenin yakında kullanılamaz hale geleceğini hatırlamak önemlidir, bu nedenle her şeyi önceden kaydetmemeli ve yapmamalısınız..

  13

  Bölmeli ortak banyo tasarımı 

 • İyi bir yüzey ile dayanıklılık. Malzeme, duvarların düzensizliğini gizlemenize ve herhangi bir iç modeli ek elemanlar olmadan düzenlemenize izin verir. Farklı örneklerden hiçbir şekilde daha düşük olmayan, yalnızca karolarla yapılmış tasarım seçenekleri vardır..
 • Fayansların çok yönlülüğü. Farklı renk ve doku çözümleri sayesinde başka hiçbir tasarıma benzemeyen bir ortam yaratabilirsiniz..

  12

  Tuvalet ile birlikte kahverengi bir banyo tasarımı

 • Malzemenin büyük güvenlik marjı. Yüzeyi düzleştirip üzerine fayans koyduğunuzda, kaplamayı değiştirmeyi veya ayarlamayı uzun süre unutabilirsiniz..

Duvar dekorasyonu için tasarımcılar en çok hafif veya aynalı desenli fayanslar önerir. Farklı türleri ve renkleri birleştirerek servis kolaylığı ve genel konfor sağlanır..

Kombine bir banyoya ekipman yerleştirme önerileri Pratik oda düzeni yerden tasarruf etmeye yardımcı olur. Doğru ev aletleri modellerini satın alırken – ev ve sıhhi tesisat, ek olarak %30’a kadar yerden tasarruf etmek mümkündür:

 • Banyoyu, tüm ekipmanlar bir duvarın altına yerleştirilmiş olarak kapının karşısına yerleştirmek en iyisidir. Bu, inşaatçılar tarafından yapılan kablo ve boru işaretlerini yeniden yapmamanızı sağlar..
 • Yerden daha fazla tasarruf etmek için duşakabin veya oturmalı küvet takılması önerilir. Bu, kurulu modelin altındaki drenaj düzenini gizleyecektir..

  on

  Banyo tasarımı fotoğrafı

 • Standart bir küvet modeli kurmak istiyorsanız, altına çamaşır makinesi yerleştirebilmeniz için küçük bir lavabo takmanız gerekecektir..
 • Ayrıca 3 kg keten yükü olan bir çamaşır makinesi satın almak da uygun olacaktır. Böyle bir modelin yüksekliği yarım metreyi geçmez..
 • Bitmiş iç mekana kolaylık katabilecek köşe sıhhi tesisat modellerine dikkat etmelisiniz. Standart bir küvet yerine duş kabini takılarak ek santimetre kazanılabilir.

Kombine bir banyoya ekipman yerleştirme önerileri

Tuvalet ile birlikte kırmızı bir banyo tasarımı

Renk eşleştirme için tasarım ipuçları

Kişisel tercihlere bağlı olarak, konfor ve ek zarafet vermek için iç mekanın farklı renk ve stillerini birleştirmek mümkündür:

 1. Mobilya ve duvarların açık renkleri. Böyle bir renk seçimi, günün koşuşturmacasından zihinsel rahatlamaya katkıda bulunacaktır. Bu durumda parlak renklerin kullanılması önerilmez. Bir istisna, “çerçeveleme” çizgileri veya bölgeler arasındaki geçiş olabilir..
 2. Parlak tasarım. Alacalı renklerle. Burada, yalnızca bir duvar veya zemin kaplamasının veya örneğin bir perdenin alacalı veya belirgin bir renkte olması gerektiğini düşünmek önemlidir..

  dokuz

  Kombine banyo tasarımı

 3. Klasik renkler (siyah ve beyaz). Bu tür fikirleri uygulamak için 50/50 oranına uyulması önerilir..

Birçok tasarımcı, yeni bir iç tasarım için renk çözümlerinde, palet seçiminde kutsal anlamı “görür”. Mobilya, ev aletleri ve duvarların renklerinin yetkin bir kombinasyonu, batı günü için olumlu bir şekilde “şarj etmenize” yardımcı olacaktır..

İpucu: Fotoğraftaki tasarıma sahip banyonun 6 metrekare olması için, birleşik banyo rahatsa, proje için renk çözümlerinin seçimini profesyonel bir tasarımcıya emanet etmek daha iyidir. Paletin yetkin seçimi, gelecekte birçok düzeltme ve iyileştirmeden kaçınmanıza izin verecektir..

sekiz

Küçük banyo tasarımı

Bitmiş duvar rengine uygun çerçeve renkleri seçerseniz, aile fotoğrafları veya kendi fotoğraflarınız tasarım düzenlemesinin ilginç bir unsuru olabilir..

1

1

Ek unsurlarla yapılan deneyler doğrulanmalıdır. Küçük şeylerle iç mekanın aşırı doygunluğu, görsel algıyı ağırlaştırabilir, odanın verimliliğini azaltabilir..

Renk eşleştirme için tasarım ipuçları

Tuvalet ile birlikte beyaz bir banyo tasarımı

Banyoda aydınlatma organizasyonu

2

2

Tesislerin çalışma alanlarına yetkin bir şekilde bölünmesi, daha fazla planlamada her zaman yardımcı olabilir. Aydınlatma, banyo mobilyalarında önemli bir rol oynar, çünkü sadece renkler çevremizdeki dünyanın olumlu algısını etkilemez. Doğru ışık elemanlarının seçimi, elektrik kablo hattının gereksiz yük olmadan ölçülü çalışmasını sağlayabilir ve uygun tavsiye ile odayı bir gölge oyunu ile dekore ederek iyileştirmek mümkündür:

7

7

 • Farklı parlaklıktaki lambaları doğru bir şekilde birleştirirseniz, ışığın yardımıyla odayı görsel olarak uzatabilirsiniz. Aynaların yanına parlak ışık kaynakları kurmak daha iyidir, daha düşük parlaklıktaki öğeler köşelere daha yakın uygun olacaktır..

  3

  3

 • Bir aydınlatma sistemi seçtikten sonra, lambaların ve lambaların çalışmasını açıkça ayırt edebilirsiniz (örneğin, yalnızca lavabonun üzerindeki lamba yandığında).
 • Elektrik tesisatını doğru bir şekilde planlayarak toplam yükü bölerek elektrik faturalarında ek tasarruf sağlayabilirsiniz..

Banyoda aydınlatma organizasyonu

Tuvalet ile birlikte siyah bir banyo tasarımı

Profesyonellerle – sonuç beklenecek

4

4

Bir iç mekan modeli, renk şeması, banyo mobilyası seçerken veya küçük nüanslar üzerinde düşünürken sürecin önemini hatırlamakta fayda var. En ufak hatalar, yeni ekipman satın almaya veya banyo / tuvaleti değiştirmeye değer olabilir. Boş alanın hesaplanması ve mobilya seçimi, bu sorunun maksimum düzeyde çözülmesi için bir uzmana emanet edilmelidir..

6

6

İpucu: Tasarımcılardan yardım istemekten korkmayın. Usta bir kerede her şeyi titizlikle kontrol edip hesaplayabilecektir, böylece daha fazla iş sorunsuz, sakin bir şekilde, gereksiz sürprizler olmadan devam eder..

5

5

Yapıları bağımsız olarak kurmak, mobilya düzenlemek veya birimleri ortak bir sisteme bağlamak mümkündür – burada zaten bir tasarımcıya ihtiyaç yoktur ve biraz paradan tasarruf edebilirsiniz..

Banyo tasarım fotoğrafı 6 m2

https://youtu.be/3F2ebzGg1q4

41 banyo fotoğrafı 6 m2 birleşik banyo:

Previous Post
İç çiçekler. Fotoğraflar ve öneriler
Next Post
Color “coffee with milk” in the interior: ideas, photos